Blauw Wit sluit prima seizoen af op 5de plek Uitslagen handbalteams Blauw Wit F3 pakt titel ondanks nederlaag Voetbalteam El SV Holten haalt kampioenschap binnen Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten "llfrateL 'i Blauw Wit F1 sleept kampioenstitel binnen ■i 7' m «és Open Dag Blauw Wit Perron Nul promoveert Vrijblijvende zwemtraining Supportersavond Tuitert blijkt succesvol recept DONDER DAG 15 MEI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit F1 - Heeten F2 De laatste wedstrijd in de competitie was een belangrijke want bij winst was Blauw Wit F1 kampioen. Vol spanning maar met een goede inzet werd aan de partij begonnen. Het talrijke thuispubliek kon genieten van F1 dat dit seizoen is gegroeid naar een hecht team, waarin een ieder z'n plaats kent. Na een aanvallende start was het topscoorder Robin die voor de 1-0 zorgde. Heeten kwam met een goede aanval nog terug tot 1 -1Daarna was Blauw Wit de betere ploeg. Het bouwde de voorsprong dan ook verder uit. Thorn die goed op dreef was in de spits schoot drie keer raak. Met nog twee treffers van Robin en één van Jordi werd de 7-2 rust stand bereikt. Na rust probeerde Heeten nog wat terug te doen maar de uitstekend spelende verdediging met Jeroen, Tamar- Fl oor en Rene gaf niets weg. Blauw Wit wist met doelpunten van Thom en Leander de score uit te bouwen tot de eindstand 9-3. Eindstand 9-3. Blauw Wit E2 - De Zweef E5 De Zweef raakte twee keer de paal, maar Blauw Wit wist haar kansen wel degelijk te benutten. In de eerste helft stond het al 5-0 na doelpunten van Marcel, Max en Thomas. De Zweef begon ech ter zeer sterk aan de tweede helft en scoorde direct één doelpunt. Blauw Wit wilde echter meer en zag dat er kansen waren om de score uit te breiden. Via Marcel, Max en Thomas werd de stand nog gunstiger voor Blauw Wit. Hierna scoorde De Zweef nog één keer, maar dat kon de pret voor Blauw Wit niet bederven. Eind stand: 10-2. Blauw Wit E3 - Heino E7 Koploper Heino zou bij winst in deze voor hun belangrijke wed strijd kampioen zijn. De bezoekers kwamen al snel op voorsprong maar de zenuwen gingen toch meespelen. Vooral toen Daniël de gelijkmaker wist te scoren was Blauw Wit de betere ploeg. Voor de rust wist Heino toch nog twee keer te scoren. Eindstand 1-6. Blauw Wit B1 - Hoonhorst B1 Blauw Wit begon daarom ook sterk aan de wedstrijd. Het scoorde al heel vroeg door een doelpunt van Rolf van Kreij. Daarna scoor de Rutger Grootewal de 2-0. Hoonhorst kwam er niet aan te pas. De 3-0 kwam daardoor snel door Niels Hoekman, gevolgd door de 4-0 door de zelfde Niels. Rust 4-0. Blauw Wit kwam de kleed kamer uit en begon met waar ze de eerste helft mee geëindigd wa ren. Gerko Potman opende de score in de tweede helft door twee keer achter elkaar te scoren. Rolf maakte er 7-0 van en Jasper Laahuis scoorde de 8-0 middels een geweldig doelpunt. Tien mi nuten voor tijd werd de keeper gewisseld en mocht hij nog even in de spits voetballen. Drie minuten voor tijd scoorde Arian Vorkink het laatste doelpunt en zo eindigde de wedstrijd in 9-0 en werd het clubrecord verbroken. Eindstand 9-0. Blauw Wit 5 - Elspeet 5 Elspeet was in het eerste half uur meer in balbezit dan de thuis ploeg. De gasten kregen echter weinig echte mogelijkheden, maar waren wel dreigend. Blauw Wit kwam enkele malen gevaarlijk voor het doel van de gasten, maar ook Elspeet hoefde zich geen echte zorgen te maken. De sportieve wedstrijd kende derhalve een 0-0 ruststand. Na rust moest doelman André Aanstoot één keer handelend optreden. Via hem en de lat werd een 0-1 achterstand voorkomen. Bij alle andere inzetten was het opvallend dat de doelman steeds op de juiste plek stond. Aan de andere kant had spits Martin Kerkdijk ook een grote mogelijkheid, maar alleen voor de keeper wist hij niet tot scoren te komen. De wedstrijd leek op 0-0 af te gaan tot het moment van Herman van Eden. Al in de eerste helft was Herman sterk op dreef met enkele goede voorzet ten. In de tweede helft maakte hij zijn bekende rushes langs de linkerkant tot de blessuretijd. Een corner werd kort genomen op Egbert Beldman. die haarzuiver voorzette op 'Herman die de bal loepzuiver in de hoek kopte 1-0. Eindstand 1-0. Blauwwit F4 - Overwetering F4 De laatste wedstrijd van de Competitie tegen de kopgrotere jon gens van Overwetering. We keken al snel tegen een achterstand aan, maar William schoot de bal; zo een pracht van een kans; hard tegen het net. Rustand was 2-1. voor Overwetering. In de tweede helft sloeg de vermoeidheid toe en liep de achterstand op tot 3-1. Eindstand 5-2 Holten 6 - WW '34 7 Holten begon goed aan de wedstrijd en kreeg enkele goede kan sen, maar wist deze niet te benutten. Na een kwartier spelen kan telde de wedstrijd. WW '34 had minder kansen maar wist wel koelbloedig toe te slaan. 0-1 en 0-2. Binnen 15 minuten werd ook de 0-3 op het bord gezet. Holten 6 was geheel uit het veld gesla gen door deze treffers in zo'n kort tijdsbestek. Met de rust stond het zelfs 0-4. Holten moest uit een ander vat gaan tappen om geen afstraffing om de oren te krijgen. Holten herstelde zich en wist de 2e helft WVV'34 op eigen helft te houden. Benno V. wist de ere- treffer voor Holten te maken. Holten F1 - Enter V. F2 Deze wedstrijd was een kopie van de wedstrijd bij Enter V. thuis. Heel veel kansen in de eerste helft, die echter om onverklaarbare redenen bijna allemaal onbenut bleven. Bijna, omdat uiteindelijk Bart V. toch nog voor de rust 1 -0 wist te scoren. In de 2e helft was het al snel een gelopen zaak. Een opvallend goed spelende Jurjen scoorde 2x en was daarnaast de voorbereider bij de doelpunten die daarna nog werden gescoord door Bart EL, Henri en Kevin. Het was tenslotte Henri die met zijn 2e goal niet alleen de uitein delijke eindstand bepaalde maar hiermee tevens de laatste compe titie wedstrijd succesvol voor Holten afsloot. Eindstand 7 - 0 Holten MC 1- Roodzwart MC 1 Holten startte goed en begon de tegenstander gelijk onder druk te zetten en er ontstonden mooie kansen maar het geluk ontbrak nog. Maar al snel scoorde Maike na goede samenwerking in de voor hoede met Fanny, Sandra en Inge R. De sterke voorhoede speel sters van Rood zwart werden in de verdediging van Holten door Dorian en Janiek onder aanvoering van Inge J. goed in bedwang gehouden. Na weer een aantal vlot lopende combinaties werd het 2-0 door weer Maike en 3-0 door de ingevallen Ilse. Ook Kirsten knokte zich in de voorhoede langs haar tegenstandster en zo ble ven er kansen ontstaan en werd de tegenstander steeds wanhopi ger. In de rust waren er al minder blije gezichten bij de tegenstan der. In de tweede helft bleef Holten goed voetballen maar af en toe kwam er een klein kansje voor Roodzwart maar Inge J. wist van geen wijken en keepster Myrte kreeg ook steeds meer ver trouwen. Tien minuten voor tijd werd het nog 3-1 en kreeg Rood zwart nog even weer moed en werd het nog af en toe even span nend maar het liep goed af. Eindstand 3 - 1 SWNDl -HoltenDl De een na laatste wedstrijd van Holten Dl werd gespeeld tegen SVVN in Nijverdal. Om nog kansen te houden op het kampioen schap moest er deze ochtend gewonnen worden. In de eerste helft had Holten een groot overwicht maar kon moeilijk tot scoren ko men. Ook het inbrengen van Erik op de positie van Mark B. i bracht niet het gewenste resultaat. Na de rust ging Holten beter en verzorgder spelen en creëerde leuke kansen. De zoveelste hoek- j schop bracht Holten succes: Frank G. lag op de grond maar wist de bal als laatste te beroeren en scoorde 0-1Na dit doelpunt kre gen we nog enkele mooie aanvallen te zien maar wederom, geen goals. De tegenstander putte hier moed uit en counterde er enkele keren lustig op los. Bij een van de aanvallen van SVVN ontstond er een misverstand in de Holtense verdediging. De spits van SVVN nam het presentje in ontvangst en ging alleen op Kevin af en maakte geen fout, hetgeen 1 -1 betekende. Daarna was het weer Holten wat de klok sloeg. Toch moesten we tlog tot het eind Van de wedstrijd wachten op de beslissende treffer. Aanvoerder Daan pikte op het middenveld de bal op en begon aan een solo, de spit sen trokken naar buiten en Daan kon met de bal aan de voet vrij doorlopen. Eenmaal binnen de 16 meter maakte hij geen fout en schoot het winnende doelpunt binnen (1-2). Einduitslag: 1 - 2 Vletgoor - Blauw Wit heeft af gelopen zaterdag de thuiswed strijd tegen Achilles Enschede niet in winst kunnen omzetten. De gasten waren over 90 minu ten de betere ploeg. Blauw Wit had lange tijd zicht op de na- competitie, maar sluit het uitste kende eerste jaar in de derde af met een vijfde plaats. Deze plaats levert net geen nacompe- titie op. Blauw Wit begon sterk aan de wedstrijd. Marco Schuiterd had al in de tweede minuut vrije doortocht op het Achillesdoel. Zijn inzet ging echter naast het doel, daar waar hij nog wel tijd had gehad om het doel dichterbij te zoeken. Aan de andere kant scoorde Achilles al vroeg, maar deze treffer ging wegens buiten spel niet door. De volgende minuten was de thuisploeg diverse malen dicht bij een treffer. Gerben Beldman kon net niet scoren uit een voor zet van Dirk Jan Beldman en ook Gerald Jansen kon vanaf 11 meter het net niet vinden. Hij schoot hoog over. Arjan Aan stoot kopte uit een corner even later ook over het doel van de gasten. Na dit eerste kwartier kwam Achilles beter in de wed strijd. Blauw Wit had teveel mo gelijkheden laten liggen, terwijl aan de andere kant in de regel wel werd gescoord. Dit gebeurde in de achttiende minuut. Een vrije trap werd Meermanskamp - Eindelijk was het dan zover voor SV Holten El. Afgelopen zaterdag 10 mei speelde het team de laatste thuis wedstrijd tegen Excelsior '31 E7 en bij winst was het kampioen schap binnen. De opwinding en spanning bij de Floltense spelers waren voor af duidelijk merkbaar. Vanaf de eerste seconde werd er gecon centreerd en goed gespeeld. Nick opende na enkele minuten de score vanaf links. De druk was van de ketel en vanaf dat moment werd foutloos naar de overwinning gespeeld. Mark wist 2-0 in te tikken, ge volgd door Glenn met een schot door het midden. Met een perfect sluitende verde diging van Jard, Ties en Marco, kon Max de aanvallen prachtig opbouwen en het spel verdelen over de vleugelspelers Guus en Mark, en Glenn en Nick in het midden van de aanval. Op een voorzet van Guus kon Nick de 4-0 maken, gevolgd door een droge knal van Guus zelf: 5-0. Na het zesde doelpunt (weer Glenn) moest de tegen stander rusten. In de tweede helft kreeg Holten ontelbare prachtige kansen maar de doel punten beperkten zich tot twee: eerst topscorer Glenn en daarna de 8-0 door goalgetter Nick. Keeper Thomas had deze wed strijd weinig te doen, terwijl hij graag wilde bewijzen dat de in tensieve trainingen met keeper trainer Teun z'n vruchten hadden langs de muur feilloos in de hoek geschoten: 0-1. Hierna had het ook 0-2 kunnen worden, maar Hans Bekkernens bracht enkele malen fraai redding. In de 25ste minuut had Blauw Wit op nieuw een strafschop moeten krijgen, maar scheidsrechter Vos had niet de moed.nogmaals naar de stip te wijzen. Blauw Wit probeerde ook hierna de ge lijkmaker te forceren, maar de doelman van de gasten lag in de weg. Jacco Schuppert kon vlak voor rust nog redding brengen door de bal van de lijn weg te schie ten. Flierdoor bleef het bij rust 0- 1. Met Jurgen Kolkman voor Gert Jan Ulfman probeerde de thuis- Holten - In de veldcompetitie speelde handbaldames 2 afgelo pen weekeinde twee thuiswed strijden. In de eerste partij tegen Overwetering was Holten duide lijk het betere team. Vooral via goede breaks wist Holten diverse malen te scoren. Via een 5-2-stand bij rust, werd met 10-3 gewonnen. In de twee de wedstrijd tegen CVO liep de eerste helft niet echt. CVO troef- 4e Holten enkele keren af en leidde bij rust verdiend met 2-5. afgeworpen. Toen het laatste fluitsignaal van de competitie klonk, dansten de spelers van vreugde: kampioen! Dankzij vader Rozendom kreeg elke speler na afloop een shirt overhandigd met Holten El kampioen 2003 aan de voorzijde en de naam van de speler op de achterzijde. De supportersver eniging van SV Holten felici teerde de spelers met een met (Foto: Johan Bolink) ploeg meer druk te brengen. Na rust was er echter teveel on nauwkeurigheid in het spel van Blauw Wit. Een vrije trap op drie meter van het doel wegens terugspelen leverde Achilles niets op. De gasten kregen steeds meer ruimte, omdat Blauw Wit alleen gebaad was bij winst. Het siert de ploeg dat dit na een zwaar eerste seizoen in de derde klasse Ook na rust was CVO sterker en liep het uit tot een 3-9 voorps- rong. Daarna kwam Holten nog goed terug en wist het de eind stand op 7-10 te bepalen. Dames A2 had weinig in te brengen tegen een sterk Over wetering. Door gebrek aan wissels maar vooral snelheid, liepen de gasten in de eerste helft al uit naar een 3-23-voorsprong. Na rust scoor de Holten in elk geval vaker, maar meer dan de 9-40-neder- veel gejuich ontvangen patatje met, en de jeugdcommissie zorgde voor een officiële toe spraak en een drankje. De spe lers bedankten trainer Ronnie voor zijn strenge maar blijkbaar juiste aanpak, 's Maandags zijn de spelers vol trots in hun kam pioenshirt naar school gegaan. Een shirt die sinds de wedstrijd niet mèer was uitgeweest. Eind stand 8-0. nog opgebracht kon worden. Na een kwartier in de tweede helft viel de beslissing. Remon Jager had net Dirk Jan Beldman afge lost toen de ploeg uit Enschede op 0-2 kwam en daarmee de wedstrijd besliste. Achilles trok hierna alle registers open, van wat voetbal juist niet boeiend maakt. Veel voorwendsels van blessures en irritante opmerkin gen die op amateurniveau niet laag zat er echt niet in. Meisjes B boekte een nette over winning op Voorwaarts. Na een 2-3-stand bij rust liep Holten met leuk spel in de tweede helft uit naar een verdiende 3-10- eindstand. Meisjes C miste enkele speel sters in de uitwedstrijd tegen Dalfsen. Ondanks dat, werd het een leuke wedstrijd met veel doelpunten. Holten kwam echter net iets te kort en verloor met 16-14. De D-jeugd was een Vletgoor - Blauw Wit F1 be haalde afgelopen zaterdag het kampioenschap in hun klasse. Het team behaalde een ruime overwinning op Heeten F2. Na afloop werd de ploeg opge wacht door de jeugdcommissie en sponsor Martin Leferink. De Holten - Men neme één Mark Tuitert. Meng deze met onge veer zestig supporters en plaats het beslag van ongeveer 20.00 tot 00.30 uur op de gezelligste stand in Zaal Vosman. Gameer het geheel met prijzen, gewon nen bij het onderwijl draaiende Rad van Fortuin. Zie hier het re cept voor succes van de Suppor tersavond georganiseerd door de Supportersvereniging Mark Tui tert. Op de supportersavond stond niet alleen Tuitert zelf in de schijnwerpers, ook een van de supporters mocht het voetlicht betreden. Jolanda Hoogland werd gekozen tot Supporter van het Jaar. Zij was een van de eer ste supporters op de ledenlijst en bood zich op de eerste ledenver gadering onmiddellijk aan als redactielid voor het Markrantje. Ook toen het bestuur zonder penningmeester en secretaris kwam te zitten, stond zij onmid dellijk klaar. Floogland ontving als blijk van waardering uit han- nodig zijn. Blauw Wit had enke le spelers die hier niet boven stonden en liepen tegen de gele kaart op. In de slotfase werd het nog 0-3. Achilles won verdiend, daar was een ieder het over eens. Blauw Wit sloot hiermee een prima eer ste jaar in de derde klasse af. De ploeg kan zich na enkele toer nooien en de vakantie richten op het volgende seizoen. maatje te klein voor Goosen/ Wijhe en verloor met 10-1. De A-jeugd speelde een oefen wedstrijd tegen de selectie van Afdeling Oost die volgende week meedoet aan de NK. Hol ten gaf prima partij tegen de se lectie. De wedstrijd kende een hoog tempo waaraan Holten vooral in de eerste helft moest wennen. De selectie won de wedstrijd met 10-15. kampioensploeg werd in de bloemetjes gezet, waarna de rondrit op de platte wagen door het dorp kon beginnen. Bij te rugkomst wachtte de ploeg nog een verrassing. Sponsor Martin Leferink trakteerde de jongens nog eens extra en dat konden de kampioenen wel waarderen. den van Tuitert een van zijn ei gen trainingspakken. De opbrengst van de loten, ver kocht voor het Rad van Fortuin, ging geheel naar het Nationaal Fonds Kinderhulp. Sponsoren uit de Holtense ge meenschap stelden gratis prijzen ter beschikking, waardoor geen geld gespendeerd hoefde te wor den aan de aanschaf van prijzen. De hoofdprijs van de avond was een dagtrip naar het EK in Heer enveen volgend seizoen voor twee personen. Alle schaatsers van de Sponsor Bingo Loterij schaatsen geld bij een voor een goed doel. Voor Tuitert is dit het Nationaal Fonds Kinderhulp. Het Fonds ondersteunt kinderen die door een moeilijke thuissitu atie bepaalde dingen, bijvoor beeld Sinterklaascadeautjes, moeten missen. De opbrengst van de supportersavond be draagt 433,80 euro. Vletgoor - Voetbalvereniging Blauw Wit '66 houdt zaterdag 17 mei een Open Dag op sportpark 't Vletgoor. Meer dan veertig vrijwilligers van Blauw Wit staan vanaf 9.00 uur klaar om al les in goede banen te leiden. Alle kinderen uit de groepen twee en drie van de basisscholen zijn vanaf 9.00 uur welkom op 't Vletgoor voor een ochtend vol spel, voetbal, gezelligheid en heel veel lol. Ook ouders die willen meegenieten van de bele venissen van de kinderen, zijn van harte uitgenodigd. Het einde van de Open Dag is gepland rond 12.15 uur. Via de basisscholen in Holten konden de kinderen zich opge ven. Aanmelden kan ook nog op de Open Dag, om 9.00 uur bij het toegangshek op sportpark 't Vletgoor. Meer informatie is te verkrijgen bij Dirk Jan Beldman en Frede- rique Oolbekkink, 0570-516446. Holten - Na een tijdje niets van zich te laten horen, heeft dart team Perron Nul niet stil geze ten. Was er na het verlies tegen koploper Twist Again uit Dieren een moment van overpeinzing aangebroken, werd er na een week weer voluit getraind door de selectie. Dat Perron Nul uitgeschakeld werd voor de beker tegen eredi- visionist Red Bull was achteraf gezien een prettige bijkomstig heid. Nu werd er in de slopende laatste vijf wedstrijden regelma tig een week rust ingelast welke zeer ten gunste kwam van het team. De laatste vijf wedstrijden moesten gewonnen worden met ruime overwinningen om zo de nummer drie van de competitie achter zich te kunnen laten. Dit lukte door met zeer veel overtuiging de laatste vijf wed strijden te winnen en plaats twee in de competitie veilig te stellen. Nu moesten er nog twee wed strijden gespeeld worden tegen de nummer voorlaatst van de eredivisie, om promotie te be werkstelligen. De tegenstander zou komen uit een groep van vier ploegen die op de laatste speeldag nog twee punten van elkaar stonden. Het werd de zeer bekende Red Bull: van de beker dus. Een re vanche was een feit. Dat Red Buil dacht dat ze aan degradatie konden ontsnappen, straalde "tot in een verre straal van Ede van hen af. Wat Red Buil echter niet wist: dat de bekerwedstrijden niet in de sterkste opstellingen van Per ron Nul konden worden ge speeld. De eerste wedstrijd werd dan ook voor Red Buil een grote de ceptie, toen Perron Nul het pand verliet met een 1-8-overwin- ning. Afgelopen zaterdagavond kreeg TD Wampie een uur voor aan vang van de wedstrijd, echter een telefoontje van de wedstrijd leiding dat Red Buil afzag van de tweede wedstrijd. Perron Nul was dus gepromoveerd naar de eredivisie. Holten - Zwem- en poloclub Twenhaarsveld nodigt iedereen uit mee te doen met een zwem training. Vrijblijvend mag driemaal mee worden getraind. Veel sportclubs stoppen in de zomerperiode met hun activitei ten maar wie toch lekker bezig wil blijven, kan gaan zwemmen of trainen bij de zwemclub. De trainingen van de club zijn woensdag 7 mei weer gestart. De wat oudere sportieveling kan op beide avonden van 20.30 tot 21.00 uur trimzwemmen. Voor kinderen die net hun ABC diploma hebben gehaald, zijn de trainingen een ideale manier om zwemslag en uithoudingsvermo gen op peil te houden. Omdat ZPC Twenhaarsveld het diplo- mazwemmen zwemvaardigheid 12 en 3 organiseert, wordt hier aan tijdens de training in de zo mer volop aandacht besteed. Eind augustus kan men zo mo gelijk afzwemmen. Alleen voor het zwemdiploma A, B en C moet men terecht bij de gemeente. Leden maken ook kennis met alle voordelen van een zwemclub. Zoals: zwem- kamp, clubkampioenschappen, en feestavonden. Vanaf 1 mei heeft een ieder ook de mogelijkheid om donateur te worden van ZPC Twenhaars veld. Voor 10 euro per jaar kan zo de de vereniging ondersteu nen. Voor meer informatie: se cretaris J. Veneklaas Slots, tele foon: 0548-364067 of e-mail: zpc.twenhaarsveld@planet.nl Vlnr: Wouter Bekkernens leider, Ronnie Hulleman trainer, Hans de Vries leider; Yard de Vries, Ties Palstra, Guus Volkerink, Nick Bulsink;Mark Muller, Max Nap, Glenn Hissink, Marco Muller; Thomas Rozendom V.l.n.r.: Henry Stam, Martin Leferink (sponsor), Gerald Meijerink, Harald Beldman en Alfred Beldman; Thom Hulsman, René van Doom, Niek Stam, Leander Stam en Jeroen Groteboer; Robin Me ijerink, Tamar Floor Verveda, Niels Meijerink en Jordi Scheper- boer. Op de foto ontbreekt de chauffeur van de platte wagen, Henk Scheperboer. (Foto: Johan Bolink) Holten - Nadat Blauw Wit F1 op de platte wagen door het dorp geweest was, mocht F3 plaatsne men. F3, gesponsord door Vriel- ink Makelaardij, speelde een bij zonder spannende competitie, waarin de ploegen weinig voor elkaar onder deden. De indeling door de KNVB en verenigingen was dus fraai. Bij de terugkeer uit Broekland werd ook dit team opgewacht door de jeugdcommissie van Blauw Wit. Het team werd in de bloemetjes gezet en ging na de traktatie ook op de foto. Vl.n.r.: Hans Dijkink, Carlos Flores, Jurgen Kolkman en Ag nes van de Hoek; Ruben Weg- stapel, Youri Wesseldijk, Geert Verreklaas slots, Leon Vermeu len en Daniël Wegstapel; Jorick Milz, Rudolf van de Molen. Martin Flores, Dennis Rietman en Freddy Dijkink. Trainer Er- win Prins ontbreekt op de foto.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7