Dorpskerk Okkenbroek officieel in gebruik 'Dan ga je, met bloedzuigers aan je benen, vogels kijken' Drie gelukkigen in Rabo Projectfonds Stamboomdag geeft inzicht in families 5 I Boerenbrunch met Twentse producten Jongeren naar Pauluskerk Dauwtrappen op Holterberg Volleyballen Leegverkoop winkel HMV Bezichtiging Dorpskerk Vrachtwagen verliest lading Dauwtrappen DONDERDAG 15 MEI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Tractoren wachten kersvers echtpaar op Holten/ Dijkerhoek - Monique Flierman en Gerrit ten Dam trouw den afgelopen donderdag 8 mei in de Dorpskerk. Na afloop werd het kersverse echtpaar opgewacht door vele tractoren die opge steld stonden op Smidsbelt. In een lange lint ging de stoet richting Dijkerhoek. Monique werkt zo'n twee jaar als winkelmeisje bij Firma Broek huis in Di jkerhoek. Haar collega's wilden de trouwerij niet onge- merkt voorbij laten gaan en zorgden voor de tractoroptocht van de Dorpskerk naar Dijkerhoek. Dit leverde zeer veel bekijks op. (Foto: Johan Bolink) Ereleden supportersvereniging HMV Vosman - Na afloop van het reisje van supportersvereniging HMV op vrijdag 9 mei, werden Jan Schuppert, Gerrit Schooien en Jan Huizen benoemd tot erelid. De bus met de supporters vertrok 's ochtends eerst voor een reisje naar Duitsland. Daar werd eerst een bezoek gebracht aan Dorf- Munsterland. Na een rondleiding stond er door de mooie omge ving een huifkartocht op het programma. Hierna vertrok het ge zelschap richting Halternsee om een boottocht te maken en de stuwdam te bezichtigen. In Hotel Seehof kregen de drie mede-op richters van de supportersvereniging een verrassing. Voorzitter Gerrit Vorkink mocht hen namens het bestuur de zilve ren harp opspelden en hun een oorkonde aanbieden wegens 30 jaar noeste arbeid voor de Holtense Muziekvereniging. Het gezelschap kwam rond 19.00 uur terug in Holten. Bij Restau rant Vosman stond inmiddels het hele korps van HMV klaar om de kersverse ereleden een serenade te brengen. (Foto: Johan Bolink) Zus Eddie Mulder neemt tuincentrum over Holten - Tuincentrum Mulder aan de Jeurlinksweg gaat verder onder een andere naam: 't Hof van Holten. Voormalig eigenaar Eddie Mulder gaat door met het tuinontwerp- en adviesbureau en hovenierswerkzaamheden. Zijn zus Marijke Pol-Mulder, gaat zich bezighouden met het tuincentrum. 'Ik heb vroeger alti jd al graag een eigen bedrijf gewild', zo zegt de 48-jarige Marijke, 'En dan samen met mijn man, maar het is er nooit van gekomen. Nu Eddie mij deze kans aanbood en mijn kin deren volwassen zijn, ging ik daar natuurlijk graag op in.' Marijke loopt evengoed al zo'n tien jaar mee in het tuincentrum en hielp vroeger vader Mulder al mee in het bedrijf. Ze bouwde daar door een flinke kennis en ervaring op en durft de toekomst dan ook zeker aan. De cliëntenkring breidt zich langzamerhand uit. ook buiten Holten. Marijke is bezig om het tuincentrum gefaseerd aan te passen aan de huidige eisen. Ze ontwikkelt daarvoor haar eigen strategie en is zich bewust van de trends waaraan een bedrijf als dit nu eenmaal onderhevig is. De modeltuinen zullen dan ook volgens de nieuwste lijnen worden ingericht. Met de bevoorra ding van de planten wordt ingespeeld op de huidige wensen van de klant. Ook wat betreft presentatie is Marijke bezig een 'frisse wind' te laten waaien door het bedrijf. Daar komt nog bij dat het tuincentrum zich ook meer gaat richten op de levering van tuinge reedschappen en meststoffen voor de tuin. Met andere woorden: alles wat een particuliere tuinder nodig heeft om z'n werkzaamhe den te kunnen verrichten. Men levert nu al gereedschap, ook op bestelling, maar dat zal str aks veel uitgebreider worden. Grootste punt voor Marijke is haar verbouwingsplan: of het pand uitbreiden of veel meer overdekken. De uitslag hiervan is bepalend voor de mogelijkheden om verdere activiteiten te ontwikkelen die met deze branche te maken heb ben. (Foto: Sander Scheperman) Dodenherdenking Canadese kerkhof Holten - De dodenherdenking afgelopen zondag 4 mei op de Ca nadese Begraafplaats was zeer indrukwekkend. Vooral kinderen kregen hierbij de aandacht. Zij legden bloemen bij de graven. Daarnaast werd er een toespraak gehouden. 'Vrijheid is niet te koop^, maar ook niet vanzelfsprekend. Het lijkt allemaal zo ge woon, omdat de gemiddelde mens kort van geheugen is en het al lemaal alweer zo lang geleden is. Daarom is het ook fantastisch dat de Holtense schooljeugd bloemen legt op de graven van de mensen die de hoogste prijs hebben betaald voor onze vrijheid. Het is onze plicht en verantwoordelijkheid om de kinderen te le ren wat er gebeurd is, zodat zoiets nooit, maar dan ook nooit meer gebeurd.' Okkenbroek - De Okkenbroekse Dorpskerk kan weer tegen een stootje. Maandenlang stond het monumentale pand in de steigers om een grondige renovatie te ondergaan, van voet tot toren haan. Enkele jaren geleden vertoonde de nu 99 jaar oude kerk zoveel gebreken dat er een speciale res tauratiecommissie in het leven werd geroepen om 'de waslijst' met herstelwerkzaamheden op te maken en dat was voorwaar geen klein boodschappenlijstje. Om te voorkomen dat men over een paar jaar weer de uitgaven zou komen te staan nam en com missie het gehele pand in ogen schouw: de torenhaan, de toren met het uurwerk, het dak, de mureri, de glas-in-loodramen, oude, dichtgetimmerde ramen die weer zichtbaar gemaakt zou den worden, verbeteringen van de verwarming en schilderwerk, binnen en buiten. De kosten voor deze algehele restauratie, waarvoor ambachte lijke bedrijven moesten worden benaderd, werden geraamd op zo'n 250 duizend euro. Deels kon dit bedrag door de kerken raad worden opgehoest, deels werd subsidie aangevraagd, het dorpenplatform van de wijkaan pak van de gemeente stelde een bedrag beschikbaar voor het uurwerk en er werden (en wor den) acties gehouden door de Hervormde Gemeente Okken broek geld bij elkaar te sprokke len. Ook sponsors leverden een bijdrage. Zo kon men vorig jaar in de nazomer starten met de re- De gerestaureerde kerk in Okkenbroek. (Foto: Sander Scheperman) novatie. In de winter konden de kerkgangers door de werkzaam heden niet terecht in de kerk en maakte men dankbaar gebruik van dorpshuis Ons Centrum. Alles is klaar voor ontvangst en men leeft nu toe naar de officiële heropening. Aanstaande vrijdag zal de bouw feestelijk worden afgesloten met alle mensen die daar bij betrokken waren en zon dag is het feest voor het hele dorp. Om 09.30 uur begint de feeste lijke dienst in de kerk. Om half- twaalf is de presentatie van de restauratie, om twee uur gevolgd door een orgelconcert en om Gorssel - De Oudheidkundige vereniging De Elf Marken te Gorssel houdt zaterdag 17 mei van 10.00 tot 16.00 uur haar jaarlijkse genealogische dag in het Richtershuis aan de Hulst - weg 4 te Harfsen. De toegang is Oudheidkundige Kring Bathmen en Gerrit Brilman uit Bathmen komt met gegevens over boerde rijen en hun bewoners in Bath men en omstreken van voor 1900. Het Oost Gelders Tijd schrift voor Genealogie en Boer derij Onderzoek is ook aanwe-' zig. In deze stand kan men alle doop, trouw en begraafboeken vanaf 1600 tot 1811 uit deze streek bekijken. Van veel meer Achterhoekse na men zullen zaterdag stambomen aanwezig zijn, zoals fylakkink, Roeterdink, Bieleman, Oude- nampsen, Lensink, Pekkeriet, Olden Smeenk, Wiltink, Braak- hekke, Brilman, Ebbink, ten Ha ve, Ribbink, Wesseldijk, Stege- man en Nijenhuis. Markelo - Zuivelboerderij Effink, gelegen aan de Stok- kumervlierweg 6 in Markelo, houdt op Hemelvaartsdag een boerenbrunchfietswandelar- rangement. De Boerenbrunch van de Twentse boerin is een lopend buffet van Twentse streekpro ducten. Het buffet bestaat on der meer uit Twents ros (brood), krentenwegge, met als beleg Wegdammerrib (beenham), nagelholtvlees, Twentse aardbeienjam, boe renkaas, aspergesoep, gebak ken eieren met spek, pannen koeken (meel komt van de Molen van Buursink uit Mar kelo) voor de kinderen. Maar ook volwassenen mogen uiter aard ook hiervan smullen. Deze boerenbrunch van de Twentse boerin is van 11.00 - 13.00 uur. Na afloop kan men een fiets- of wandelroute starten. Op de zuivelboerderij zijn verschil lende routes aanwezig. Voor nadere informatie en re serveringen: Joke Kottelen- berg, telefoon 0547-260319, e-mail: effink-zuivelboerde- ij@wxs.nl halfdrie een meezingconcert door de Zanggroep. Om drie uur is er aandacht vóór de kinderen en kunnen zij kijken naar een poppenkast. Om half vuur is er weer een meezingconcert waarna de dag om vier uur wordt afgesloten met een orgelconcert. Holten - Een groep van vooraf uitgekozen jongeren uit Rijssen- Holten maken een excursie naar de Pauluskerk. Het gaat daarbij om het project dat in Rotterdam is opgezet om softdrugsgebruikers bewust te laten worden van de risico's die ze lopen als ze harddrugs gaan gebruiken. De jongeren worden direct ge confronteerd met de gevolgen van harddruggebruik. Uit de ge meente Rijssen-Holten gaan vijftien jongeren mee. Het bezoek aan de Pauluskerk wordt door de politie en de jon gerenwerkers uit de gemeenten Hellendoorn en Rijssen-Holten uitgevoerd. (Door Geeke in 't Hof) In de serie andere vakanties, deelt Gerrit Aanstoot zijn erva ring met ons over zijn reis naar Nepal. Internationaal vrachtwagen chauffeur Gerrit Aanstoot van de Valkenweg in Holten door kruist tijdens zi jn werk zo onge veer geheel Europa en om die reden zal hij in de fraaie reisbro chures zijn oog bij voorkeur niet laten vallen op een van die lan den maar kiest hij voor een verre bestemming. Hij heeft dan ook al heel wat van de wereld gezien, waarbij zijn favoriete land nog steeds China is. Ondanks het taalprobleem. Het zoeken naar een nieuw va kantieland maakt het er daardoor natuurlijk niet gemakkelijker op. Samen met zijn toenmalige vriendin Ingrid nam hij vorig jaar de vakantieboeken van Glo be Reizen ter hand en per onge luk viel de pagina van Nepal open. Na enige studie moest dat het dus maar worden En daar heb ben ze zeker geen spijt van ge had. Globe biedt voor Nepal complete, georganiseerde reizen aan. Maar dit tweetal stelde, in samenspraak met het reisbureau, de reis zelf samen. Een belangrijk voordeel van Nepal is, volgens Gerrit, dat bij na iedereen daar Engels spreekt. Daardoor verloopt de communi catie met de inwoners beter en krijg je veel meer informatie over het land zelf en de cultuur. Ze maakten een reis van 27 da gen die begon in de stad Kath- mandu, een van de armoedigste steden ter wereld. 'De rebellen liggen daar constant in de clinch met het leger. Als toerist heb je daar geen last van. Je wordt alleen wat vaker gecon troleerd tijdens de verscherpte controles van het leger. Maar je moet niet bang zijn uit gevallen. We bleven eerst een paar dagen in de stad en werden vervoerd door fietstaxi's en riks- ja's, dan kun je zo'n stad natuur lijk goed bekijken. Het verdere vervoer door het westen van Nepal kan per Green Line-bus, speciaal voor toeristen. De hang naar avontuur had dit tweetal ertoe gebracht een trac king te boeken voor twee perso nen met een gids die werkelijk alles voor hen regelde. Ook de hotels, waarvan de kwaliteit nogal eens van elkaar verschil den. In een enkel geval waren zij de enige gasten en ging de hotelei genaar ook gezellig een dagje mee. Wat ze minder 'gezellig' vonden, was het offerfeest. Hier bij is het de gewoonte dat er bokjes worden doodgeslagen, zo ook door de hoteleigenaar. 'Dat zijn van die bijkomende za ken waar je niet op verdacht bent', volgens Gerrit. Ze bezochten de steden Pokhara en Bandipur en maakten vervol gens tochten naar Nationale Par ken, gingen op safarikamp en verkenden de omgeving op de rug van een olifant. Wat ook maar goed was, want ze stonden plotseling oog in oog met een nijlpaard en gingen tussen de wildzwijnen door. 'Op de rug van zo'n olifant zit je veilig', zegt Gerrit, 'Want die vallen ze niet aan'. Op een nacht was cr een hels kabaal in het kamp. Een wilde olifant probeerde een ge dresseerd vrouwtje mee te ne men. De tweede nacht is hem dat nog gelukt ook. Ze maakten ook een trip naar het Annapurnagebergte. Onder lei ding van een gids, die alles over de flora en fauna wist, stegen ze in twee dagen tijd van 800 naar 3200 meter. 'Dat hadden we ze ker niet willen missen', zegt Gerrit. Ook een bezoek aan de Mount Everest hadden ze in het pro gramma opgenomen. Ze waren onder de indruk van deze 9200 meter hoge berg. De laatste dagen brachten ze weer door in Kathmandu en hielden daar nog een beetje va kantie. 'Je moet van avontuur houden om zo'n reis te maken', zegt Gerrit, 'Je moet het niet erg vinden als je zomaar ergens in the middle of nowhere wordt ge dropt door het busje en het kan uren duren voor je weer wordt opgepikt. Dan ga je, met de bloedzuigers aan je benen, zelf maar vogels kijken in de omgeving. Voor de luxe moet je er niet naar toe gaan. Het eten is cr prima, hoe wel weinig variatie. De koe is heilig maar we kregen veel buf felvlees, kip of geit en veel groente. De bevolking is er allervriende lijkst maar je moet je wel aan hun tempo aanpassen. Een reis om nooit te vergeten. Je moet al leen dus van het avontuur hou den en zelf actief zijn.' Holten - Rabobank Holten - Markelo heeft enige jaren gele den een projectfonds ingesteld van waaruit jaarlijks een geldbe drag kan worden geschonken aan plaatselijke goede doelen op het gebied van sport, cultuur, kunst en leefbaarheid. Verenigingen kunnen worden voorgedragen of zelf een aan vraag indienen. Een speciale commissie beoor deelt of een verzoek al dan niet zal worden gehonoreerd. De doelstelling, in combinatie met het belang van Holtenaren staat daarbij voorop. Zo meent de commissie er goed aan te doen een bedrag van 500 euro toe te zeggen aan de folklo ristische dansgroep De Hoolter Daansers, die dit jaar hun 25-ja- rig bestaan viert. De groep wil het publiek daarvan deelgenoot maken door verschillende optre dens het hele jaar door te organi seren en'zelfs een klein festival te houden tijdens het Dijker- hoeks feest. De dansgroep geniet ondertussen nationale en inter nationale bekendheid. Voor het koor Amazing stelde men een bedrag van 850 euro beschikbaar. Dit zal besteed worden aan de aanschaf van mu- zieksoftware om hun eigen re pertoire op cd te zetten. Een enorme klus, waaraan zeven mensen werken maar daar later alle eer van zullen hebben wan neer de mensen thuis naar de cd kunnen luisteren. SV Holten is de derde gelukki ge: voor de afdeling atletiek voor gehandicapten had de com missie speciale lof omdat deze groep zich aan het voorbereiden is voor deelname aan het NK. En met het bedrag van 1.000 euro hoopt de commissie een goede bijdrage te hebben geleverd om de deelnemers alle kansen te ge ven voor een mooi resultaat. Holten- Natuurdiorama Holter berg houdt Hemelvaartsdag, 29 mei, voor vroege vogels een na tuurwandeling over de Holter berg met ontbijt. Een deskundige gids laat tijdens de wandeling de mooiste plek ken van dit gebied zien, en ver telt over de flora en fauna van deze unieke streek. De tocht be gint om 07.00 uur. Na afloop van de anderhalf uur durende wandeling staat cr een uitge breid ontbijtbuffet klaar bij Res taurant De Wielen, tegenover het museum. Daarna brengt men een bezoek aan het Natuurdiora ma. De all-in prijs voor dit arrange ment bedraagt 12,50 euro per persoon. Daar maximaal 35 per sonen kunnen deelnemen, is re servering noodzakelijk. Inlichtingen en reservering: Na tuurdiorama Holterberg, tele foon 0548 - 361979. Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 25 mei een volleybal toernooi in de wei bij het Bonte Paard. Bij slecht weer wordt het evenement verschoven naar zon dag 1 juni. Een team bestaat uit drie dames en drie heren en eventueel reser ves, Daarvan moeten minimaal drie spelers lid zijn van de buurt vereniging of huisgenoot zijn van een lid. De deelnemers worden om 13.15 uur verwacht bij Het Bon te Paard. Ook wordt geprobeerd een jeugdpoule te maken in de leef tijd tot 14 jaar. Een jeugdteam bestaat ook uit zes personen. Hiervoor worden extra prijzen beschikbaar gesteld. Aanmelden als team kan bij Erik Wechstapel, telefoon 0548- 364034. Meerdere teams per straat zijn mogelijk. Opgeven kan tot 20 mei. Holten - In de kringloopwinkel van de HMV aan de Oude Deventerv/eg 7 wordt zaterdag 24 mei een totale leegverkoop gehouden. Op die dag gaan de deuren van de kringloopwinkel en de op slagloods aan de Jeurlinksweg 7 open van 09.00 uur tot 16.00 uur. De klant stelt na redelijk overleg zelf de prijs vast. Na 24 mei gaan medewerkers van HMV weer verder met een nieuwe voorraad. Okkenbroek - De bijna honderd jarige, pas gerestaureerde kerk van Okkenbroek is de moeite van het bekijken waard. Zo vindt de kerkenraad en daarom wor den bezoekers dan ook vanaf he den tot september in de gelegen heid gesteld om op de woensdag van 13.00 tot 17.00 uur het in wendige de kerk te bezichtigen. Vrijwilligers leiden de gasten graag rond om te vertellen over de bijzondere kansel, daterend uit 1810 en overgebracht vanuit Twente, het fraaie orgel en over de geschiedenis van de kerk: het ontstaan, het overleven als insti tuut, als gemeente, maar ook als individu waarvan het luik in de vloer een stille getuige is en in de tweede wereldoorlog onder duikers een goed heenkomen kon bieden. Holten - Een vrachtwagen ver voerde vorige week donderdag een lading warm asfalt. Deze la ding viel op de N 322 van de wa gen over een lengte van enkele honderden meters. Enkele automobilisten liepen daardoor schade op aan de auto banden en mogelijk lakschade. In ieder geval twee automobilis ten hebben zich met schade ge meld. Het verantwoordelijke bedrijf heeft een veegwagen gestuurd om het verloren asfalt op te rui men. Laren - Museum De Laarman houdt op Hemelvaartsdag (29 mei) dauwtrappen. Er zijn twee routes die voeren langs oude boerderijen, waarvan er enkele vermeld staan in het Overijssels Jaarboek van de Stichting Historische Boerderij Onderzoek. i.L VOSM^ (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5