gemeentelijke informatie Holter\ Donderdag 1 mei 2003 H0 8ZA6 D< informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Maandagmarkt Rijssen Op maandag 5 mei 2003 (bevrijdingsdag wordt er gewoon markt gehouden. Wijkavond 12 mei 2003 Kijk op onze website www.rijssen-holten.nl en op de volgende pagina Collectes Op maandag 28 april tot en met zaterdag 3 mei collecteert 'Woord en Daad'. De week daarop collecteert het Nederlands Astma Fonds. Als u vragen hebt over een collecte kunt u bellen met telefoonnummer 85 48 71. Openbare vergaderingen De sportraad Rijssen-Holten vergadert op dinsdag 6 mei 2003 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis locatie Holten. Dit is de agenda: 1opening 2. vaststellen agenda 3. vaststellen besluitenlijst/aktiepunten 2 april 2003 4. vaststellen kandidatenlijst 6. w.v.txkrondvraag 7. sluiting De stukken kunt u inzien op het gemeentehuis locatie Holten en Rijssen. Vergadering Welstandscommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de welstandscom missie, waarin ook bouwplannen van de gemeente Rijssen-Holten worden behandeld, vindt plaats op donderdag 8 mei 2003 in de gemeente Hellendoorn vanaf 14.30 uur in het raadhuis in Nijverdal, Willem Alexanderstraat 7, telefoonnummer 0548- 63 00 00. De agenda voor deze vergadering met vermelding van de te behandelen bouwplannen ligt vanaf woensdagmiddag 7 mei 2003 voor een ieder ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis. Schild Ibij de gemeentewinkel in Rijssen aan de Elsenerstraat 20 en bij de Publieksbalie, locatie Holten. Belangrijke mededelingen Sluiting gemeentehuis. Op maandag 5 mei 2003 is het gemeentehuis locatie Rijssen en Holten gesloten. Ook de Gemeentewinkel in Rijssen en de Publieksbalie in Holten zijn dicht. Verbranden snoeihout Voor het verbranden van snoeihout en oud riet kan yanaf heden weer ontheffing worden aangevraagd. Vorige week hebben wij meegedeeld dat, bij aanhoudende droog te, tot nader orde geen ontheffingen voor het verbranden van snoeihout en oud riet worden doorgegeven. Door de veranderde weersomstandigheden worden vanaf heden weer ontheffingen voor het verbranden van snoeihout en oud riet verleend. Betaling van de gemeentelijke heffingen Op 24 april 2003 is de aanslag gemeentelijke heffingen 2003 ver stuurd. Graag willen wij u attenderen op de mogelijkheden die de gemeente Rijssen-Holten u biedt voor het betalen van uw aanslag. Automatische incasso Automatische incasso is een eenvoudige manier van betalen. Door het invullen van de groene machtigingskaart machtigt u de gemeen te het bedrag in maximaal twaalf maandelijkse termijnen van uw bank- of girorekeningnummer af te schrijven; de laatste afschrijving voor de aanslag gemeentelijke heffingen 2003 zal uiterlijk op 30 april 2004 zijn. Door middel van de gele kaart kunt u iedere geda ne betaling op elk moment ongedaan maken. Door het insturen van de rode kaart kunt u de overeenkomst altijd beëindigen. Betaling in twee termijnen Als u geen machtiging tot automatische betaling instuurt dient u de aanslag in twee termijnen te betalen. Ook wanneer uw aanslag meer dan 1.400,00 bedraagt dient u de aanslag in twee termijnen te betalen. De eerste termijn vervalt een maand na dagtekening van de aanslag en de tweede termijn twee maanden na dagtekening van de aanslag. Betalingsregeling Als u kunt aantonen dat u niet in staat bent de gemeentelijke heffingen in twee termijnen te voldoen en automatische incasso van uw bankrekeningnummer niet mogelijk is, dan kunt u een bet alingsregeling treffen.Wij raden u aan dit verzoek zo spoedig moge lijk na ontvangst van de aanslag in te dienen. Hoe langer u wacht, hoe moeilijker het zal zijn een passende regeling te treffen. Wat gebeurt er wanneer u niet binnen de gestelde termijnen betaalt? Bij niet tijdig betalen van de aanslag brengt de gemeente kosten in rekening. De kosten van dwanginvordering zijn hoog. Eerst krijgt u een aanmaning. De kosten die hieraan zijn verbonden bedragen minimaal 4,00. U wordt dan alsnog in de gelegenheid gesteld bin nen tien dagen na dagtekening van de aanmaning te betalen. Ook de aanmaningskosten dient u te betalen. Als u niet reageert op de aanmaning wordt een dwangbevel uitgevaardigd en krijgt u de belastingdeurwaarder op bezoek. De daaraan verbonden kosten bedragen minimaal 23,00. In het dwangbevel staat dat u nog twee dagen de tijd krijgt om het totaal verschuldigde bedrag te voldoen. Als u dan nog niet betaalt kan de deurwaarder beslag leggen op bij voorbeeld roerende zaken (inboedel, auto), loon of uitkering en zonodig op onroerende zaken (huis, grond). Betaald u dan nog niet, dan kan de belastingdeurwaarder besluiten de in beslag genomen zaken te verkopen. Uit de opbrengst van de verkoop wordt de belastingschuld, verhoogd met de dan fors opgelopen kosten, vol daan. Wilt u meer informatie dan kunt u zich melden op de afdeling financiële administratie, kamer 210 in het gemeentehuis te Rijssen. U kunt ons telefonisch bereiken op nummer 0548-85 46 55 of 85 46 54. Herinnering aangifte hondenbelasting Wij herinneren u eraan dat, wanneer u in het bezit bent van een of meer honden, u verplicht bent binnen twee weken na aanschaf van de hond(en) hiervan aangifte te doen. Doet u de hond in de loop van het belastingjaar weg of overlijdt de hond, dan kunt u schrifte lijk verzoeken om teruggaaf van belasting voor het resterende aan tal maanden. De belasting in 2003 bedraagt voor: - de eerste hond - elke volgende hond 46,44; 68,64 Spreekuur gemeentelijke heffingen Onlangs hebt u de aanslagen gemeentelijke heffingen 2003 ont- vangen.Voor vragen daarover kunt u nu ook terecht in de gemeen tewinkel en bij de publieksbalie Holten. U kunt op beide locaties terecht op de volgende tijden: In Rijssen op: Dinsdag 6 mei en maandag 12 mei 2003. Op deze dagen kunt u hier terecht van 9.00 uur tot 12.00 uur in de gemeentewinkel. In Holten op: Donderdag I mei, donderdag 8 mei en donderdag 15 mei 2003. Op deze dagen kunt u hier terecht van 18.00 uur tot 19.30 uur bij de publieksbalie in Holten. Waarvoor kunt u terecht op dit spreekuur? - voor vragen over de aanslag gemeentelijke heffingen die u ontvangen heeft; - voor een in te dienen kwijtscheldingsverzoek; - en voor overige vragen over de gemeentelijke heffingen (zoals opgave of afmelding van uw hond voor de hondenbelasting) Informatie over de aanslag zelf, vindt u ook in de toelichting bij de aanslag. Artikel 3.3.4 bepaald verder dat de aanvraag vergezeld moet gaan van de volgende afschriften: - afschrift van het werkplan; - afschrift van de verleende vergunning; - afschrift van een certificaat van vakbekwaamheid. GS zenden een afschrift van de aanvraag aan de burgemeester van de gemeente waar het vuurwerk wordt afgestoken. GS kan niet eerder toestemming verlenen, nadat de burgemeester een verkla ring van geen bezwaar (dat in verband met de veiligheid geen bezwaar bestaat tegen het verlenen van toestemming) heeft afge geven. Aan de toestemming kunnen voorschriften worden verbonden in het belang van de bescherming van mens en milieu. Voordat GS toestemming geeft, vragen zij advies aan: - de provincie die de aanvrager de vergunning hebben verleend; - de betrokken luchtvaartdienst; - de commandant van de Regionale Brandweer Twente. De toestemming is een beschikking in het kader van de Algemene wet bestuursrecht, dit houdt in dat er bezwaar en beroep tegen mogelijk is. Er is een termijn van acht weken nodig om een aanvraag te beoordelen. Externe partners geven advies, waarna de burge meester eventueel een verklaring van geen bezwaar kan afgeven. Uiteindelijk kan - na zorgvuldig onderzoek - een beschikking wor den opgemaakt, maximaal veertien weken na indiening van de ontvankelijke aanvraag. Als u van plan bent om een vuurwerkevenement te organiseren, houdt u dan rekening met bovenstaande procedure en dien op tijd uw aanvraag in bij GS van de provincie Overijssel. Als u in Holten woont, hebt u in januari 2003 een informatieve brief over de hondenbelasting ontvangen. Bij deze informatieve brief heeft de gemeente een antwoordkaartje toegevoegd.Wij vra gen u dit antwoordkaartje alsnog terug te sturen als u dit nog in uw bezit hebt. Op dit antwoordkaartje kunt u invullen of u in het bezit bent van een of meerdere honden. Aangifte via onze inter netsite www.rijssen-holten/gemeenteloket is ook mogelijk. Op deze internetpagina treft u een speciaal formulier aan voor de aan gifte van de hondenbelasting. Om te controleren of iedereen zijn of haar hond(en) heeft opgegeven, is een hondencontroleur aange steld. Procedure voor het aanvragen van toestemming voor vuurwerkevenementen Op I maart 2002 is het nieuwe Vuurwerkbesluit in werking getre den. Veel initiatiefnemers van vuurwerkevenementen weten niet precies hoe de procedure verloopt om toestemming te krijgen voor het afsteken van professioneel vuurwerk. De procedure Artikel 3.3.2, lid 3 van het Vuurwerkbesluit bepaald dat door de aan vrager voorafgaand aan het tot ontbranding brengen, een afzon derlijke toestemming moet worden verkregen van Gedeputeerde Staten (GS) van de provincie waarin het vuurwerk wordt afgesto ken. De aanvrager moet wel in het bezit zijn van een vergunning om professioneel vuurwerk te kunnen afsteken! Tijdelijke afsluiting spoorweg overgangen In het weekend van 17 en 18 mei 2003 en van 28 en 29 juni 2003 zijn in verband met werkzaamheden aan het spoor de volgende spoorwegovergangen in Holten afgesloten: Oude Stationsweg (Dijkerhoek); Rijssenseweg (N350), inclusief parallelweg (Holten); Geskesdijk (Holten). De spoorwegovergang Oude Stationsweg (Dijkerhoek) is afgeslo ten vanaf zaterdagmiddag 17 mei 2003, 12.00 uur tot zondagoch tend 18 mei 2003, 07.00 uur. De spoorwegovergang Oude Stationsweg (Dijkerhoek) is afgesloten vanaf zaterdagmiddag 28 juni 2003, 12.00 uur tot zondagochtend 29 juni 2003,7.00 uur.Ter plaatse is een omleidingroute aangegeven. De overige spoorwegovergangen zijn afgesloten vanaf zaterdag 17 mei 2003,01.00 uur ('s nachts) tot maandagochtend 19 mei 2003, 5.00 uur en vanaf zaterdag 28 juni 2003, 1.00 uur ('s nachts) tot maandagochtend 30 juni 2003,05.00 uur.Het verkeer op de N350 wordt omgeleid via de Al. Tijdelijke afsluiting kruising Wierdensestraat-Parkstraat Op maandag 5 mei 2003 wordt gestart met de reconstructie werkzaamheden ter plaatse van de kruising Wierdensestraat-Parkstraat. Hierdoor is deze kruising vanaf 5 mei 2003 afgesloten voor het verkeer. Wanneer de werkzaamheden volgens de plan ning verlopen zal de kruising Wierdensestraat-Parkeerstraat vanaf 7 juni 2003 weer opengesteld zijn voor het verkeer. Tijdens de afsluiting wordt het verkeer omgeleid via bewegwijzerde routes. Adres gemeentehuis: Schild 1.7461 DD Ri ssen Srnidsbei: 6,7451 BL Holten Postbus 244. 7560 AE Rassen www.nj.sser>-ho'?ten.nS gemeentehuis en de Openingstijden 09,00 tot 12-15 uur en s middags op afspraak op don derdagmi ddag Deel Rijssen-Holten van de cultuur historische @tlas Overijssel nu verkrijgbaar Het deel Rijssen-Holten van de digitale cultuurhistorische @tlas Overijssel is nu voor 10,— verkrijgbaar in de gemeentewinkel in Rijssen en bij de publieksbalie in de locatie Holten. De @tlas bevat informatie over monumenten, archeologie en landschappen van de 26 gemeenten in Overijssel en 2 in Flevoland.Voor elke gemeente is er een aparte cd-rom. De @tlas is ontwikkeld door Het Oversticht (bekend van onder andere de welstands- en monu mentencommissie). Het Oversticht heeft de @tlas aan de gemeenten aangeboden ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan in 2000. Virtuele wandeling Met de cd-rom kunt u een virtuele wandeling worden gemaakt door de gemeente. Alle bouwkundige en archeologische monu- menten zijn in beeld gebracht en voorzien van een toelichting. Ook kan de exacte locatie van deze monumenten op een groot aantal kaarten worden bekeken. Door in te zoomen op delen van de gemeente, de kernen, straten of pleinen, kunt u de omgeving van het monument raadplegen. De kaarten tonen de bijzondere kenmerken van het landschap van de gemeente Rijssen-Holten. Met deze kaarten ontstaat een beeld van de opbouw en geschiedenis van het landschap. Kaarten kun nen in verschillende combinaties worden opgevraagd en uitge print. Op de cd-rom zijn honderden foto's van monumenten, land schappen en archeologische vindplaatsen opgenomen. Omdat de voormalige gemeente Holten geen gemeentelijke monumenten kende, is op de cd-rom een aantal voor dit deel van de gemeente karakteristieke panden opgenomen. Een kennisspel, een fotoalbum en een uitgebreide cultuurhistorische begrippenlijst maken de @tlas compleet. Bent u geïnteresseerd in een kennismaking met de @tlas dan bestaat de mogelijkheid om deze te bekijken op de digitale infor matiezuilen in de gemeentewinkel in Rijssen en bij de publieksba lie in de locatie Holten. Verkoopadressen De cd-rom is verkrijgbaar in de gemeentewinkel in Rijssen en bij de publieksbalie in de locatie Holten. De verkoopprijs is 10,—. Voor de verkrijgbaarheid van de overige delen van de cultuurhis torische @tlas Overijssel en Flevoland kan contact worden opge nomen met Het Oversticht, telefoon 038-4213257. Uitgifte Veeneslagen West Op woensdag 7 mei 2003 zal de laatste uitgifte van fase I plaats vinden. Er worden dan 20 kavels van de gemeente uitgegeven, waaronder 10 kavels voor de bouw van een twee-onder-één kap woning en 10 kavels voor de bouw van een vrijstaande woning. Daarnaast worden er 6 vrijstaande woningen van Bouwbedrijf Roosdom Tijhuis en 2 geschakelde vrijstaande woningen van BouwbedrijfTer Steege uitgegeven. De mensen die in aanmerking komen voor deze laatste uitgifte hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen. Mocht u geen uitno diging hebben ontvangen dan komt u nog niet in aanmerking voor deze uitgifte. iaüeen Burgerzaken 3 00-15.30 uur

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 8