Meditatieve workshops in Anam Cara BUDGET STORE 11 mei moederdag Holten donderdag tegen Hanze in herkansing om kampioenstitel Meer korhoenders op Holterberg Agenda Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht 50% korting op lingerie en badkleding Jubileumfeest bejaardensoos Lintjeregen Almelo A 2 DONDERDAG 1 MEI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 3 I Holten - Na de officiële opening )p zondag 4 mei voor genodig- jen, zal vanaf 9 mei de nieuwe jalerie Anam Cara van Marian- ïe Unterhorst aan de Fazanten- iveg 1 voor publiek geopend rijn. Bauda Boersma uit Holten expo seert tot en met 5 juli met kera- niek en Willem van Bilzen uit Apeldoorn met waterverven en tcrylschilderijen. Eigenaresse ran de kersverse galerie Marian- ie Unterhorst (52), was in 't ver- J jeden werkzaam op het gebied van public relations bij Holland Signaal. Haar man Fred bereidde zich voor op een bedrijf aan huis en was al bezig om daarvoor de benodigde ruimte te creëren. Twee jaar geleden overleed hij echter plotseling. In de eerste periode van de verwerking van dit verlies adviseerde vriendin van Marianne een stukje van haar leven in te vullen met schil deren en boetseren. Zo kwam ze in contact met Willem van Bilz de kunstschilder uit Apeldoorn, die haar les gaf en met wie ze een zeer goed contact kreeg. Zo goed zelfs dat Willem zich ziels verwant noemde met haar. In de Keltische mystiek, waartoe Wil lem zich aangetrokken voelt, een Anam Cara genoemd. Het was ook Willem die Marian ne aanspoorde om aan de be drijfsruimte van Fred een invul ling te geven en dan op het ge bied van kunst. Maria is er zelf ook van overtuigd dat Fred daar achter had gestaan. 'Ik had daar zelf ook een goed gevoel over,' zegt Marianne, 'Want ik heb steeds het gevoel dat hij hier nog is. Daarom ben ik er ook met plezier aan begonnen. Nu heb ik boven mijn eigen atelier en daar na de expositieruimte waar ook workshops worden gehouden. Meditatieve spirituele works hops. We gaan eerst mediteren Holten - Er zijn dit jaar meer korhoenders op de Sallandse Heuvelrug dan in 2002. Bij een eerste telling zijn veertien hanen geteld. Mogelijk komen er nog een of twee bij. Dit is een lichte verbetering ten opzichte van 2002 toen acht hanen werden geteld. De inspanning van de be heerders Staatsbosbeheer en Na tuurmonumenten om de soort te behouden wordt onverminderd voortgezet en daar hoort ook bij het bestrijden van de vos. In de afgelopen winter zijn op de Sal landse Heuvelrug 32 vossen ge schoten. De populatie korhoenders in het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug zat in 2002 op een Meermanskamp - Na twee over winningen, vorige week op USV en afgelopen donderdag op de Gazelle, kon het eerste team van SV Holten afgelopen zondag voor de derde keer in haar ge schiedenis kampioen worden. Wanneer het zelf Dieze West op de slachtbank zou leggen en concurrent Hanze zou verliezen bij Sallandia. Aan de eerste voorwaarde werd voldaan, maar de Zwollenaren gaven zich nog niet over, doordat men met 3-2 won bij Sallandia. Komende donderdag kan Holten de titel wel pakken in een rechtstreekse confrontatie met de 'vrienden' van Hanze in Zwolle. Vorige week werd er dus ge wonnen bij USV uit Nieuw- Leusen, door twee doelpunten van een herboren Klein Horst man, Arno Knapen en de thuis ploeg vond het nodig om zelf de score tè openen door in eigen doel te schieten. Koetsier moest ook nog eenmaal 'vissen', na een vrije trap. De donderdag erop stond het restant van de thuiswedstrijd te gen de Gazelle op het program ma. Zevenendertig minuten te gen een ploeg die ervoor ge zorgd had dat de scheidsrechter zich dusdanig bedreigd voelde, dat de man niet meer verder wil de spelen. Holten moest in die wedstrijd een 2-1-achterstand zien om te buigen in een over winning. Er werd dan ook vol op de aanval gespeeld. En dit had al na vier minuten succes toen Ed win Knapen prachtig boven ie dereen uit torende en de 2-2 bin- nenknikte. Na acht minuten was de achterstand al omgezet in een 3-2-voorsprong voor de thuis ploeg, nadat Erik Reijlink met een schitterende actie de Deven- terse verdediging in verlegen heid bracht. Een hoge bal van Klaasses nam hij perfect aan en oog in oog met de keeper bleef hij koel. Na dik twintig minuten zag de scheidsrechter, die zo'n beetje met een barkruk op de midden stip zat, in een goede tackle van Paalman een strafschop. Maat man bleef koel en bracht de gas ten weer op gelijke hoogte met Holten. Maar zoals al zo vaak dit seizoen, zat het venijn hem in de staart. Een slechte corner van Arno Knapen, buitenkant rechts recht op de keeper af, werd door diezelfde sluitpost in eigen doel geslagen. Er werd nog wel afge- (Foto: Johan Bolink) en vanuit die meditatie beginnen we met schilderen, i n onszelf ge keerd, niet sprekend. Daarna ko ken we een warme lunch, maken we een boswandeling en bekij- historisch dieptepunt. Onder zoek heeft uitgewezen dat de veranderingen in de populatie onder meer relatie vertonen met klimatologische schommelin gen. Welke op hun beurt weer verantwoordelijk zijn voor het insectenaanbod voor de jonge kuikens. Ook is het aannemelijk dat bij een kleine en kwetsbare populatie de predatie door vos en kraai significante nadelige ef fecten geeft. Het gunstige broed- succes in 2002, de afgelopen ta melijk koude maar droge winter en nu het buitengewoon mooie voorjaar zijn gunstige omstan digheden voor het korhoen. De positieve ontwikkelingen zijn zeer waarschijnlijk het ge trapt, maar toen had de arbiter er kennelijk genoeg van, moe kon hij toch niet zijn..., dit tot grote vreugde van het roodzwarte kamp. 'Zondagmiddag, spitter spatter spetter...' een titel uit de oude doos van Kinderen voor Kinde ren, was een erg toepasselijk nummer geweest om tijdens de warming-up uit de luidsprekers te laten schallen, voorafgaande aan de wedstrijd tegen Dieze West. Het hemelwater kwam na melijk met bakken tegelijk uit de lucht vallen, en de naar water sn akkende velden absorbeerden het gretig na bijna twee maan den van droogte. Helaas zorgde de klimatologische omstandig heden er ook voor dat het pu bliek niet in zulke grote getale was komen kijken, zoals je bij een eventuele kampioenschap zou verwachten. Onder het oog van de trouwe supporters die er wel waren, trapte Holten af en koos meteen de aanval. Een voorzet van Freek Knapen werd echtèr niet ingekopt door Brand die onder de bal doorvloog. Arno Knapen was ook een paar keer dichtbij de openingstreffer. Eenmaal stond hij zelfs vrij voor de keep er, maar zag hij de goalie de bal nog pareren. In zijn frustratie hield hij nog even zijn maatje 43 iets te dicht onder de neus van de doelman en mocht hij niet kla gen dat hij slechts geel kreeg. Holten bleef aanvallen maar wist voor de thee niet te scoren en kon, nadat men nog net .voor rust een flinke hagelbui meepik te, in de rust gaan bedenken hoe wel te gaan scoren. In de tweede partituur werd alles beter. Het weer klaarde op en Holten zou eindelijk de verlos sende openingstreffer maken. Na tien minuten was het, de man in vorm, Erik Reijlink die een bal door een woud van benen ken daarna de schilderijen op nieuw. Je ziet op dat moment de schilderijen duidelijker, .vanuit welk emotioneel aspect een schilderij gemaakt is.' Het jaar volg van de gunstige weersom standigheden, de maatregelen van de afgelopen jaren en het verminderen van het risico van predatie door de vos. Over drie weken volgt de definitieve stand van zaken. Het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug i.o. dankt zijn kwali teit voor een groot deel aan de centrale open heide. Het park is beroemd om zijn soorten die op deze heide voorkomen, zoals de nachtzwaluw, het korhoen, de roodborsttapuit en verder: zand- hagedis, zandloopkevers en de heivlinder. Vanwege de bijzon dere diersoorten en vooral de zeldzame vogels van de droge heide is de Sallandse Heuvelrug voorgedragen als habitatgebied (Foto: Johan Bolink) schoot en de bal nog even aan geraakt zag worden door een Zwolse kuit alvorens deze het netje deed bollen. Meteen na deze treffer kwam Stam in het veld voor Klein Horstman. Diezelfde Stam gooide een kwartiertje later de wedstrijd in het slot door op aangeven van Arno Knapen de bal in de verre hoek binnen te schieten. De Zwollenaren probeerden het slot nog te kraken door via een buitenspel goal tegen te scoren, maar meer konden de gasten niet uithalen. Een opmerkelijk mo ment vond nog plaats vlak voor tijd. Stam was er volledig door heen toen hij van achter werd neergehaald door de gelcgen- heidslibero van Dieze. In plaats van een vrije trap en een rode kaart kreeg Stam een gele kaart 'voor een Schwalbe. De scheids rechter mag hopen dat er geen rapporteur aanwezig was, want zulke sollicitaties naar het flui ten van de pupillen laat de KNVB niet vaak aan zich voor bijgaan. Een 2-1-overwinning en weer door zullen in de galerie ook workshops acrylschilderen wor den gehouden, ontmoetingen met kunstenaars en bijvoorbeeld lessen in kunstbeschouwing. en erkend als Europees Vogel- richtlijngebied. Omdat het korhoen bedreigd is. heeft het ministerie van LNV een Korhoender Beschermings plan opgesteld. In dat plan staat een groot aantal maatregelen om de negatieve trend te keren. Hoewel dat in het verleden en ook recent nog de nodige discus sie opleverde, is inmiddels de heide vergroot van zevenhon derd naar duizend hectare en zijn de overgangen van heide naar bos gevarieerder gemaakt. Er zijn zoneringsmaatregelen getroffen om de recreatie gecon centreerd bij steunpunten op te vangen en verder gelijkmatig te verdelen vooral in de randzone. een stap dichterbij het kam- De galerie is geopend op vrij dag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten ope ningstijden op afspraak, telefoon 0548-362577. Het veertigjarig jubileum van Bejaardensociëteit Hol ten is verzet van dinsdag 27 naar woensdag 28 mei. Het jubileumfeest begint om 14.30 uur in de Kandelaar. Verder zijn er nog enkele plaatsen vrij voor het reisje op 13 mei naar waterdorp Belt Schutsloot. Opgeven kan bij mevrouw Span, telefoon 0548-361804 of 0548-362254. pioenschap, dat was de conclu sie om vier uur zondagmiddag. Donderdag kan het feest wel eens e.cht gaan losbarsten. Bij een overwinning is Holten zeker van de titel en bij een ge lijkspel is Holten afhankelijk van welke uitspraak er uit de mallemolen van de KNVB rolt. Zeker is wel dat de weersom standigheden beter zullen zijn dan afgelopen zondag en dus kan een ieder die mee wil, zich melden om in een van de twee bussen mee te rijden of op eigen vervoer afreizen naar Zwolle. Wat zou het mooi zijn als don derdag om 19.00 uur achter het oude PEC-stadion een heuse roodzwarte massa zou staan, die na een eventuele overwinning allen volledig los konden gaan bij terugkomst in Holten. Tentoonstelling De natuur van Kees Bos, Natuurdiorama, 17 april 2003 - 18 mei 2003 Expositie schilderijen Herman Gazan, Boschkamp, 28 april 2003 - 13 juni 2003 Tentoonstelling koninklijk huis. Larenseweg 106, 30 april 2003 - 5 mei 2003 Ronde van Overijssel. Holten. 3 mei 2003 Holterbergtoer. Sporthal 't Mos- sink, 3 mei 2003, 7:30 Dodenherdenking, Canadese Begraafplaats, 4 mei 2003, 11:00 Puzzelrit voor auto's en motoren. Beusebergerweg 37, 4 mei 2003, 14:00 Dodenherdenking. Mol en bel ter- weg, 4 mei 2003, 20:00 Bevrijdingsloop. Meermans kamp, 5 mei 2003. 18:00 Bloemenactie Holtens Mannen koor, Holten, 6 mei 2003 Expositie Mystieke Verwonde ring. Fazantenweg, 19 mei 2003 - 5 juli 2003 Optreden Canadees koor Gloria Dei Chorale. Dorpskerk, 11 mei 2003,9:30 Jaarreisje Bejaardensociëteit naar Belt Schutsloot, 13 mei 2003, 8:30 Informatieavond Sion, Irene, 15 mei 2003, 20:00 Vooijaarsfeest Beuseberg, Ever- tjesweg, 16 mei 2003 - 17 mei 2003 Open Dag Blauw Wit. Vletgoor, 17 mei 2003, 9:00 Totale leegverkoop HMV-win kel. Oude Deventerweg 7, 24 mei 2003,9:00- 16:00 Jaarlijkse boottocht Rode Kruis. Weerribben, 27 mei 2003, Infor matie: Nelly Stevens-Krekel, tel.: 0548-364622 Viering 40-jarig bestaan Bejaar densociëteit. Kandelaar, 27 mei 2003, 14:30 Concours PC De Bergraitertjes. Holten, 29 mei 2003 Koetsenrit Bergrijders. Paarden- sportterein, 1 juni 2003, 10:00 Straatvoetbaltoemooi. Meer manskamp, 7 juni 2003, 20:00 Koningsschieten Holten. Aal- polsweg, 14 juni 2003 Zwemvierdaagse. Zwembad Twenhaarsveld. 16 juni 2003 - 20 juni 2003 Fietsvierdaagse Sallandse Heu velrug/Reggeland. Holten, 17 juni 2003 - 20 juni 2003 Vogelschieten, Dijkerhoek, 21 juni 2003 Dijkerhoeks Feest. Dijkerhoek, 27 juni 2003 - 29 juni 2003 Triathlon Holten. Holten. 5 juli 2003 Piratenfeest, Espelodijk. 6 juli 2003, 20:00 School- en Volksfeest Espelo. Espelo, 11 juli 2003 - 13 juli 2003 Dorpsfeest. Holten, 22 juli 2003 -26 juli 2003 Braderie. Holten, 24 juli 2003 De Boer Op, Holten, 30 juli 2003 Braderie. Holten. 7 augustus 2003 Beachvolleybaltoemooi, Kalf- stermansweide, 9 augustus 2003 Jongerendag. Holten-Rijssen, 18 augustus 2003 (Vervolg van voorpagina) Holten - In 1985 was hij medeo prichter, medeorganisator en al gemeen bestuurslid van de na tionale Triatlon te Holten, waar hij zich ook vandaag de dag nog zeer intensief voor inzet. Tot slot kan nog worden ge noemd dat Brinks van 1992 tot en met 1994 interim voorzitter was bij de voetbalafdeling van de Sport Vereniging Holten. Op grond van al zijn verdien sten voor dè samenleving heeft het Hare Majesteit behaagd om Brinks te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nassau per 29 april 2003. Dorlas, schoolleider van de OBS in Dijkerhoek, is naast zijn dagelijkse werkzaamheden, op velerlei terreinen in de samenle ving actief. Vanaf 1977 is hij vrijwilliger bij de Koninklijke Nationale Reser ve, nu in de rang van kapitein. Verder was hij in 1977 de op richter en tot 1987 wedstrijdse cretaris van de Sportvereniging Holten afdeling Handbal. Ook verzorgde hij de trainingen en is hij actief als coach, was lid van het algemeen bestuur en werd in 2000 voorzitter van de afdeling Handbal. Daarnaast trad hij in de periode 1979-1997 op als scheidsrechter en was hij actief als lid van het Algemeen Bestuur van het Ne derlands Handbal Verbond, af deling IJsselstreek en was hij voorzitter van de afdelings werkgroep Rers en Propaganda. In 1989 was Dorlas oprichter van de buurtkrant DIV (Dijker hoek in Vogelvlucht), waarvan hij nu nog altijd redacteur is. Omdat hij zich gedurende een lange reeks van jaren verdien stelijk heeft gemaakt voor de sa menleving, heeft het Hare Ma jesteit behaagd om Dorlas per 29 april 2003 te benoemen tot Lid in de Orde van Oranje Nas sau. R Arts is I Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de i assistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. J. Webbink, telefoon 0548-514140. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te- jiefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54. tele- Ifoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 4 mei: 9.00 uur, ds. B. Koole, Steenwijk, met Campanel- [la, nevendiensten. 19.00 uur, bijeenkomst dodenherdenking. Eer ste collecte: kinderhulp Deventer; tweede collecte: pl. jeugdwerk. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. J.C.A. Kruithof-Looije, Bathmen. Collecte: kerkvoogdij. Gereformeerde kerk Zondag 4 mei: 9.00 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, geen dienst in 'verband met dodenherdenking. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 7 mei 19.00 uur, Leger des Heils. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) 1 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 4 mei: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorganger [Pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 3 mei: 17.30 uur eucharistieviering, past. B. Wolters, dameskoor; zondag 4 mei: 09.00 uur communievie ring, werkgr. Liturgie, Herenkoor. Tweede Vorige week was het in de nacht onbewolkt, het was praktisch windstil, de temperatuur daalde naar 7.8 graden als laagste waar de. De morgen zag er perfect uit met volop zon met alleen wat sluierbewolking. In dc middag was het ronduit zonnig en onbe wolkt. Ideaal om van het mooie weer te genieten. Ook de tempe ratuur was in vorm met 24.7 graden, bijna een zomerse dag. [In de nacht opklaringen en droog. Ook was het zacht met: 8.8 gra den. In de ochtend en begin van de morgen dreven er stapelwol ken over. Later raakte het geheel bewolkt, er viel nauwelijks wat ineerslag. Een niet actief koufront trok over het land. De middag verliep met wolkenvelden en geregeld zon, er viel geen neerslag. IHct was wel minder warm met 17.3 graden. Woensdag De nacht verliep met wolkenvelden en opklaringen, het was wel frisser met 5.4 graden zoals minimum. Door de vochtige lucht was het mistig en sterk nevelig. Verder was het de hele dag onbe wolkt en zeer zonnig, stralend weer dus. De lucht was droog met 28 procent aan luchtvochtigheid. Met een maximumtemperatuur van 20.7 graden konden we een warme dag bijschrijven. Donderdag In de nacht en ochtend werd het minder koud dan verwacht. Het jkwik daalde tot 6.8 graden. De zon was er al weer vroeg bij. In de morgen hadden we wolkensluiers, maar deze hinderde de zon niet. 's Middags zagen we enkele stapelwolkjes, later meer sluier bewolking en een minder felle zon. Toch weer een fantastische lentedag. Met een zuidoostelijke stroming werd droge en warme lucht aangevoerd. Het maximum werd 23.7 graden. Vrijdag Begin van de nacht viel er een regenbui. Wat later was het al weer droog. Het leverde niet méér op dan 1.4 mm in Holten, Es- pelo noteerde 0.9 mm. De morgen zag er best aardig uit met sluierbe wolking, wolkenvelden, afgewisseld door geregeld zon soms ook minder fel. In de eerste helft van de middag nog een wazige zon. Daarna werd de bewolking geleidelijk steeds dikker. Zaterdag Begin van de avond van vrijdag viel er wat lichte regen, maar het was nog geen meetbare neerslag, 's Nachts viel er ook wat regen maar ook dit maakte geen eind aan de droogte. Het was zeer zacht met 13.4 graden als minimum, 's Morgens veel bewolking maar het bleef wel droog. In de middag regende het langdurig, dit kwam de natuur goed uit na die lange droogte. Er viel gelukkig veel; Holten noteerde 24.2 mm en Espelo 23.0 mm. Zondag Begin van de avond van zaterdag regende het ook nog. Daarna werd het droog en klaarde het op. In de morgen hadden we gere geld zon, afgewisseld door opbollende stapelwolken, 's Middags viel er een enkele kortstondige pittige regenbui. Holten ving hier van van 4.6 mm op en Espelo wat minder met 3.0 mm. Meteo Holten, Freddie Paalman iRADIOllJm Advertentie

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 3