gemeentelijke informatie -Holten, Wielerronde Overijssel al binnen week vol 'Het is of de tijd daar stil is blijven staan in Cuba' Inbraak auto's Verfmengmachine Gervedink Nijhuis Rijssen-Holten. Reken daar maar Klein Boonschate goed in tuinaanleg Drankmisbruik op K'weide Donderdag 24 april 2003 HO 7 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur 16 april 2003 20030026 Gaardenstraat (sectie F 4542) te Holten, kappen I eik; 16 april 2003 20030030 Oude Diepenveenseweg 5 te Holten, kappen I eik en I Amerikaanse eik; 16 april 2003 20030051 Vianenweg 87 te Holten, kappen 4 grove dennen; 16 april 2003 20030057 Vianenweg 185 te Holten, kappen 7 bomen (eiken en sparren); 16 april 2003 20030061 Schreursweg 8 te Holten, kappen 3 eiken; 16 april 2003 20030098 Koordesweg (sectie H 169) te Holten, dunnen van een houtwal; 16 april 2003 20030105 Verzetstraat 53 te Holten, kappen I blauwspar, I spar en I berk; 16 april 2003 200301 10 Reiiinksweg 6 te Holten, kappen berk (meerdere stammen op een stronk); 16 april 2003 20030142 Boerendanssteeg 3 te Holten, kappen I conifeer en I hulst; 16 april 2003 20030126 Vianenweg I 15 te Holten, kappen 3 Amerikaanse eiken en 4 grove dennen; 16 april 2003 20030063 Molenstraat 3 te Rijssen, kappen 4 esdoorns; 16 april 2003 200301 17 Van Heekstraat 22 te Rijssen, kappen I den; 16 april 2003 200301 13 Marijkestraat (tegenover I en 3) te Rijssen, kappen 3 platanen; 16 april 2003 200301 I I Enterstraat 94 te Rijssen, kappen I berk; 16 april 2003 20030073 Turfweg te Rijssen, kappen I eik; 16 april 2003 20030070 Hendrik Jan van Opstallstraat 4 te Rijssen, kappen I prumus; 16 april 2003 20030094 Espelodijk (sectie G 268) te Holten, kappen vanwege achterstallig onderhoud; 16 april 2003 20030071 Winkelbergweg 37 te Holten, kappen 18 grove dennen, 3 berken en 4 Amerikaanse eiken. U kunt deze kapvergunningen vanaf 25 april 2003 voor een perio de van zes weken.Voor informatie kunt u telefoonnummer 85 48 74 bellen. Verleende inritvergunning(en) 17 april 2003 20030125 Verzetstraat 53 te Holten, aanleggen 3 meter brede inrit; 17 april 2003 20030060 Rijssensestraat 26 te Holten, aanleggen 3 meter brede inrit. U kunt deze inritvergunning(en) vanaf 25 april 2003 voor een peri ode van zes weken inzien. Verleende vergunningen/ontheffingen/verklaringen van geen bezwaar APV/Drank- en Horecawet/Wet op de Kansspelen I I april 2003 houden van een wielerwedstrijd door wielerver eniging Cycle Club '75 Nijverdal op vrijdag 20 juni 2003 in gemeente Rijssen-Holten; II april 2003 optreden als glazenwasser door Rotij Planontwikkeling aan de Haarstraat in Rijssen in 2003; I I april 2003 plaatsen van verwijs- en reclameborden en het gebruikmaken van een geluidsinstallatie door rijvereniging De Bergruiters op zaterdag 12 en zondag 13 juli 2003 in Holten; I I april 2003 ophangen spandoeken door Nationaal Fonds Kinderhulp van 20 tot en met 26 april 2003; I I april 2003 houden bloemenactie door Holtens mannenkoor op dinsdag 6, woensdag 7 en donderdag 8 mei 2003 in Holten; I I april 2003 innemen twee standplaatsen aan de Holterbergweg in 2003 in gemeente Rijssen-Holten; 14 april 2003 houden van een verloting door het Hervormd Kerkkoor Rijssen op zaterdag 27 september 2003 in Rijssen; 16 april 2003 plaatsen van een buitentap aan het Hogepad op woensdag 30 april 2003 in Rijssen; Tegen bovengenoemde, verleende vergunning, ontheffing of verkla ring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van bur gemeester en wethouders van Rijssen. I I april 2003 houden van een concours door rijvereniging De Bergruiters op zaterdag 12 en zondag 13 juli 2003 in Holten; 14 april 2003 het aanwezig hebben van één speelautomaat aan de Reebokkenweg 8 in Holten in 2003; 14 april 2003 ontheffing artikel 35 Drank- en Horecawet op woensdag 30 april 2003 aan de Wierdensestraat 42 in Rijssen; 14 april 2003 ontheffing artikel 35 Drank- en Horecawet op woensdag 30 april 2003 aan het Hogepad in Rijssen; 16 april 2003 organiseren Koninginnedag door Stichting Viering Nationale Feestdagen op woensdag 30 april 2003 in Holten; Tegen bovengenoemde, verleende vergunning, ontheffing of ver klaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij de burge meester van Rijssen. Meer informatie Alle verleende vergunningen kunt u inzien bij de balie van de sec tor Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen. De plannen voor Holten kunt u inzien bij de publieksbalie Holten. Voor informatie kunt u telefoonnummer 85 48 74 bellen. Tegen een verleende vergunning kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt kunt u de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan zijn kosten verbonden. Voor uitgebreide informatie over de bezwaarmogelijkheden kunt u bellen met tele foonnummer 85 47 81 Voor de verleende vergunningen op het gebied van de APV/Drank en horecawet/wet op de kansspelen kunt u bellen met telefoon nummer 85 48 71 Gebruik hondentoiletten in de kern Rijssen Steeds vaker worden de gebruikers van de openbare ruimte geconfronteerd met het feit dat er veel uitwerpselen liggen van honden. Door deze vervelende gebeurtenis krijgen steeds meer inwoners van de gemeente minder plezier aan deze viervoeters. En dat alleen maar omdat een aantal honden het laat vallen zoals het komt. De hond kan het ook niet helpen: het is immers zijn baas die hem niet opgevoed heeft. De gemeente heeft hiervoor aange legde hondentoiletten die een perfecte oplossing zijn voor dit probleem. Wanneer u met uw hond een bezoekje aflegt aan het hondentoi let, zult u merken dat de sympathie voor deze viervoeters toe neemt. U brengt uw hond eerst even naar het hondentoilet voor dat u een gebied binnengaat waar geen hondentoiletten aanwezig zijn. Op deze manier is uw hond niemand tot last met zijn uit werpselen. Door samen het probleem van honden uitwerpselen aan te pak ken probeert de gemeente de ontstane overlast te voorkomen. De gemeente zet zich in door het onderhouden van de honden toiletten, de burger door met de hond de hondentoiletten te gebruiken. Door gezamenlijk op te treden hopen wij dat de over last tot een minimum wordt beperkt. Holten - De eenenvijftig - ste editie van de Ronde van Overijssel wordt dit jaar verreden op zaterdag 3 mei. De ronde start en finisht zoals gebruikelijk in Rijssen. Bij het Park gebouw aan de Ooster hofweg verzamelen de renners zich, om van Dennis Klein Boonschate verkoopt heel veel Kant Klaar hagen (foto: Harry Broeze) Holten - Klein Boonschate Hoveniersbedrijf aan de Ondememersweg 4 heeft de zaak goed aan het draaien. Vijfjaar geleden begon eigenaar Dennis Klein Boonschate vanuit huis midden in Holten met een klein hoveniersbedrijf. Inmiddels zit hij sinds anderhalf jaar op het industrieterrein en heeft hij veertien mensen in vaste dienst. Het jonge bedrijf verzorgt het ontwerp en de uit voering van groenprojecten voor particulieren, be drijven', overheidsinstellingen. „Wij zijn één aan spreekpunt. Wij verzorgen alles, van grondwerk tot zwembad. Voor verlichting en bestrating en klein metselwerk in de tuin zijn mensen bij ons ook aan het goede adres", vertelt Dennis Klein Boonschate. Het eerste vrijblijvende gesprek vindt meestal bij de cliënt thuis plaats. „Zo kan ik direct de situatie bekijken", aldus Klein Boonschate. Als extra servi ce is het ook mogelijk om 's avonds een afspraak te maken. Een specialiteit van het bedrij f is de Kant Klaar haag. Een volle kant en klare haag die in de len wordt aangeleverd en direct de grond in kan. De vakbekwame mensen van Klein Boonschate kun nen het plaatsen, maar het is ook heel makkelijk door mensen zelf te doen. Klein Boonschate is ervan overtuigd dat zijn bedrijf de komende jaren nog verder kan groeien. „Er is steeds meer vraag naar hoveniersbedrijven die alles in huis hebben. Mensen zien de waarde van hun tuin steeds meer in en willen het als eenheid met hun interieur zien. Voor meer informatie over de activiteiten van het bedrijf kan gebeld worden met Klein Boonschate Hoveniersbedrijf, telefoonnum mer (0548)- 366711. daaruit rond 12.00 uur de weg op geschoten te wor den. Na een krappe 200 kilo meter fietsen (met een snelheid van gemiddeld 43 km per uur) door Overijssel, waarbij de renners onder andere Kuiperberg, Tankenberg, Lemelerberg, luttenberg, Holterberg, Herikerberg cn Apcnbcrg aandoen. Op de Holterberg komen de renners rond 15.31 aan. Daar wordt ook een premiesprint gehouden. Via Motieweg, Helhui- zerweg, Raalterweg, Jeurlinksweg, Aaltinks- weg, Larenseweg, Het Landeweerd, Liezenweg, Fliermatenweg, Aalpols- weg trekken karavaan en renners richting Markelo over de Markeloseweg. In Rijssen wordt de eer ste renner even na vieren 's middags verwacht. Daar worden dan nog twee omlopen verreden, en rond kwart voor vijf komt de eerste renner over de eindstreep op de Wijnand Zeeuwstraat. De belangstelling voor deze 5 le editie van Over ijssels Mooiste is groot. Binnen een week was het deelnemersveld volge boekt. Ettelijke teams moesten teleurgesteld worden. Vier wielrenners uit Hong Kong moesten'af zeggen vanwege de ziek te Sars; ze kregen geen toestemming hun land te verlaten. Het viertal zou als lid van een internatio naal team eerst twee Franse rittenkoersen af werken en op 3 mei aan de start in Rijssen ver schijnen. Overijssels Mooiste maakt dit jaar geen deel uit van de Topcompetilie KNWU. Het bestuur van de Stichting Ronde van Overijssel kon zich niet vinden in vooral de opzet van het deelnemersveld. Zo mogen er in de opzet van de KNWU maar drie buitenlandse ploegen worden uitgenodigd. En het was met name de bui tenlandse inbreng die de laatste jaren een belang rijke invloed had op het koersverloop. Ook werd door de KNWU de leef tijdsgrens van 27 jaar los gelaten. Het experiment met de leeftijdsgrens was vorig jaar in de 50e Ronde van Overijssel een bron van kritiek, maar bleek in de praktijk uitstekend te vol doen. Ook de grootte van de buitenlandse inbreng wil het Rondebestuur handhaven. Er zijn ook uit het buitenland een be hoorlijk aantal aanmel dingen binnengekomen cn daaruit zijn een vijftal ploegen geselecteerd: twee Duitse ploegen (uit Keulen en Berlijn), een Deense ploeg, een Aus tralisch team en een Rus sische ploeg. Belgische ploegen verschijnen dit jaar niet aan de start: de Ronde van Overijssel heeft twee geduchte con currenten in het Belgi sche. Daar wordt op 1 mei de klassieker Luik- Bastenaken-Luik en op 4 mei de Ronde van Vlaan deren verreden. Holten - Gert de Vries, office manager bij Globe Reizen in Holten, maakte naar aanleiding van de positieve verhalen van klanten en de aantrekke lijke info van het bureau zelf, een tiendaagse reis naar Cuba. De combina tie van een zonnige Cari bische bestemming met een aparte cultuur sprak hem het meeste aan. En daar was niets teveel over geschreven in de folders. 'Het is of de tijd daar stil is blijven staan,' aldus De Vries, 'De Spaanse kolo niale sfeer heerst daar nog rondom. Je waant je terug in de jaren twintig tot vij ftig met dan wel pr imitieve maar heel knus se huisjes. De deur staat altijd open en je wordt overal binnen uitgeno digd. Je mag mee eten, men biedt je drinken aan en daar verwachten ze natuurlijk wel een klein beetje geld voor, maar dat zullen ze je niet vra gen. De bevolking is ar moedig, moet het met na me hebben van de ta baksplantages, maar de armoede is niet schrij nend. Het voedsel is dan wel op de bon maar het communistische systeem van Fidel Castro geeft daardoor wel de garantie dat iedereen te eten heeft.' Het leven in Havanna lijkt een feest. 'Men leeft met name buiten en over al muziek, je hebt echt het gevoel in een bruisen de stad te zijn. We heb ben ook tochten gemaakt door het binnenland, door de uitgestrekte ta baksplantages en langs tuinbouwbedrijven op de vruchtbare delen van het land. De natuur is soms wat eentonig, behalve in 't bergachtige deel in het oosten waar we ook wan deltochten door het ge bied hebben gemaakt.' Ook op het platteland heerst een vriendelijke gastvrijheid. Er is weinig grote industrie op Cuba, naast de tabak en de tuin bouw komt het toerisme steeds meer op gang en REAu 20UJ Gert de Vries: 'De Spaanse koloniale sfeer heerst daar nog rondom.' (Foto: Johan Bolink) biedt al veel werkgele genheid. 'Langs de witte stranden met de mooie blauwe zee staan gloed nieuwe huizen waar alles keurig voor elkaar is en schoon.' Toen De Vries te kennen gaf dat hij naar Cuba ging, werd in zijn omge ving menigmaal ge vraagd of hij dat niet on veilig vond. 'Dat gevoel heb ik geen moment ge had, zelfs niet in de ste den. Naast Havanna heb ben we ook Cienfuegos bezocht en Trinidad, als monument op de werel derfgoedlij st waar de Spaanse sfeer nog terde ge hangt. Maar overal is men er gemoedelijk. We hebben zelfs heel Havan- Holten - In de nacht van woensdag 16 op donder dag 17 april zijn diverse auto's opengebroken op het Landeweerd en Van Holtenserf. Veelal is de buit de auto- radio-cd-speler. De poli tie bezig met de actie buit erin buit eruit. Deze actie is opgezet om auto-inbra ken in te dammen en dat kostbaarheden uit de auto door de eigenaar wordt meegenomen. Holten - Sikkens-specia- list Gervedink Nijhuis heeft sinds kort de be schikking over een verf mengmachine en is daar door in staat alle soorten Sikkens vervendirect in de door de klant gekozen kleur te leveren. Waar voorheen een of twee da gen levertijd op zat om dat bepaalde kleuren al leen in de fabrieken aan gemaakt konden worden kan de zaak ter plekke geregeld worden. Alle mengstoffen en pas ta's voor SB hoogglans, matglans, zijdeglans en zelfs voor grondverf zijn aanwezig om de juiste kleur te bereiken. Ook de high solidc-typcs voor buiten kunnen wor den gemengd. Aan binnenverven wordt voor schilders al langer de eis gesteld dat er mi lieuvriendelijk materiaal moet worden gebruikt, dus minder oplosmiddel en watera fdunbare verf waarbij geen terpentine meer nodig is. Ook de buitenverven van Sikkens hebben inmid dels minder oplosmiddel in de menging. De ver ven voldoen dan ook aan de laatste milieueisen. Op het nieuwe verf- mengapparaat is ook de al langer aanwezige foto- spectrometer aangeslo ten waardoor de verf pre cies op de kleur kan brengen volgens een door de klant meege bracht voorbeeld, zoal een stukje gordijnstof. De klant kan zelf meekij ken of de kleur geheel naar wens is. Vanaf deze week werkt Gervedink Nijhuis met de nieuwe machine. (Foto: Sander Scheperman) na doorkruist per fiets, met gids voor en een gids achter, maar er is nie mand die je lastig valt. Op zo'n tocht kom je zelfs door de armste wij- ken en ook door de buur ten die door de Cubanen als 'de betere' betiteld worden, maar: daar is groot achterstallig onder houd. Het is voor Cuba van be lang dat het culturele erf goed blijft behouden en onderhouden omdat dat een van de toeristische trekpleisters is, naast het prettige klimaat, de mooie standen en de gas tvrijheid.' Holten - De politie houdt veel toezicht op de Kalf- stermansweide. De jeugd houdt zich daar veel op in of om de muziekkoepel en skatebaan. Op zich een leuke plaats om bij elkaar te komen en met elkaar te praten, daar is niets op tegen. Echter, de politie consta teert de laatste tijd dat er regelmatig alcoholhou dende drank wordt genut tigd, variërend van bier tot Wodka Red, een mix van wodka met een ande re drank met een alcohol gehalte van 17,5 procent. Geen goede zaak vindt de politie temeer omdat het vaak ook nog gaat om jeugd waaraan alcohol houdende drank niet mag worden verstrekt. Boven dien is het verboden om op of aan de openbare weg in Holten alcohol houdende drank tc nutti gen of geopend bij zich te hebben. Drie personen zijn hiervoor bekeurd.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7