'Als paden verdwijnen is land haar historie kwijt' Eerste elftal SV Holten viert victorie na winst tegen SDOL Club van 100 geeft nieuw scorebord Resultaten Blauw Wit Resultaten SV Holten mmkêsm 1|JfJJ Uitslagen schaken Bromfiets op rijbaan Sport Agenda Controles verkeer Interne beker schaken Politie wint Contact Award Nieuw koor Rondom Bach wiïminarMWfff** WsmSsa DONDERDAG 17 APRIL 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 9 Blauw Wit F3 - Broekland F2 Na het verlies van vorige week begon Blauw Wit deze week zeer behoudend. Het middenveld kroop te vaak naar achteren, waar door het spel moeizaam op gang kwam. Gelukkig hielp Broekland de thuisploeg een beetje, want het eerste doelpunt scoorden zij in eigen doel. De tweede helft liet een beter spel zien. Het midden veld speelde weer mee en zorgde voor mooie voorzetten. Met na me Geert leverde de bal vaak goed aan. Hierdoor kon Ruben zor gen voor 2-0 en Youri voor 3-0 en 4-0. Eindstand: 4-0. Blauw Wit F1 - Dalfsen F2 Vanaf de aftrap werd het doel van Dalfsen gezocht. Goede aan vallen werden echter niet omgezet in doelpunten. Een tegenaan val van Dalfsen was wel raak 0-1Blauw Wit gaf echter niet op en kwam goed terug. Leander ging voorop in de strijd en hij wist ook met een goede knal de gelijkmaker te scoren. Na rust werd weer goed samengespeeld en mede door de goed spelende Rene had Blauw Wit de wedstrijd onder controle. 2-1 werd het door een doelpunt van Robin. Dit smaakte naar meer en in korte tijd werd de voorsprong verder uit gebouwd. De sterk spelende Leander scoorde nog tweemaal en ook Robin wist nog een keer te scoren, waardoor het sterk spelende team Blauw Wit F1 met 5-1 wist te winnen. Mede door dit goede resultaat blijft de koppositie ge handhaafd. Eindstand 5-1. Lemelerveld F2 - Blauw Wit F2 Blauw Wit begon goed gemotiveerd aan de eerste helft. Er waren weinig kansen, maar er werd sterk verdedigd. Ondanks de vele aanvallen van Lemelerveld waren zij niet in staat om de bal in het Blauw Wit doel te werken. Fysiek waren de spelers van Lemeler veld sterker en dat maakte in deze wedstrijd het verschil. Deson danks is het team niet weggespeeld tegen de koploper en er heerst dan ook een goed gevoel over het samenspel en positiespel van de spelers. Eindstand: 4-0. Blauw Wit E2 - Nieuw Heeten E3 Nieuw Heeten begon deze wedstrijd met zes spelers en dat lever de extra kansen op voor Blauw Wit. Blauw Wit speelde met zeven spelers eigenlijk een wat matige eerste helft, maar wist wel vier keer te scoren. Na rust speelde Manink met Nieuw Heeten mee, zodat beide ploegen met zeven spelers konden spelen. De tweede helft was een goede helft van beide partijen, waarbij Blauw Wit aan het langste eind trok. Eindstand: 7-2. Blauw Wit E3 - Rohda Raalte El 1 ïn een spannende wedstrijd was in de eerste helft Blauw Wit de betere ploeg. De rust begon dan ook met een 2-0 voorsprong. Di rect na de rust was het Rohda dat steeds sterker werd en de aan sluitende treffer maakte. Blauw Wit toonde veerkracht en wist op nieuw te scoren. In plaats van de wedstrijd rustig uit te spelen liet onze thuisploeg de gasten teveel komen en daardoor werd het door een doelpunt weer erg spannend. Toch hielt Blauw Wit stand tot het eindsignaal. Doelpuntenmakers: Michel en Kasper. Eind stand 3-2. Blauw Wit Dl - Enter Vooruit Dl Ondanks het feit dat er geblesseerden en afwezigen waren, scho telde Dl het publiek weer een goede wedstrijd voor. In het eerste kwartier werd Enter overspeeld en via Kay en Thijmen werd het al snel 2-0 voor de Blauw-Witten. Daarna werd het wat rommeli ger, maar bleef de druk op het Enterse doel wel bestaan. De ver dediging, ditmaal uitstekend geleid door Nick Dijkink, speelde foutloos, zodat keeper Mike echt van de zon kon genieten. Na de rust een zelfde spelbeeld tot een kwartier voor het eind. Met weer goed combinatiespel werd via opnieuw Kay (3-0), Nick de Bie (4- 0) en tenslotte Ruben (5-0) het Énterse verzet verder gebroken. Weer drie punten en een compliment voor het hele team. De weg naar de top ligt verder open. Eindstand 5-0. Blauw Wit 2 - W.H.c.Z. 3 Blauw Wit was de aanvallende ploeg en kreeg de kansen. In de 10e minuut zette Alfred fraai voor waarna Johan Bosschers bij de 2e paal met de kop voor de 1-0 kon zorgen. Vijf minuten later was het alweer gelijk na een foutieve terugspeelbal van Alfred. Blauw Wit bleef de betere ploeg wat in de 24e minuut resulteerde in een doelpunt van Jurgen na goed inschuiven van Johan Stam. Vlak voor rust scoorde Jurgen opnieuw, ditmaal uit een penalty nadat Pim binnen de beruchte lijnen was gevloerd. In de tweede helft paste Blauw Wit zich aan aan het niveau van de tegenstander. Hierdoor werden maar weinig kansen gecreëerd, maar Ernst Jan wist nog wel de bal vanaf 30 meter met een mooie curve over de doelman in de kruising te leggen. Eindstand 4-1. DES 5 - Blauw Wit 4 Als er één ploeg is waar Blauw Wit altijd moeite mee heeft, dan is het DES 5. Van alle ontmoetingen heeft DES de meeste gewon nen, vooral als er in Nijverdal gespeeld werd. Deze week was Blauw Wit echter vele malen beter, maar had aanvankelijk nog wat moeite om de bal in het net te krijgen. John was uiteindelijk degene die de score opende. De 0-2 kwam op rekening van Jan ten Hoeve. Nu was de weg naar het doej vrijgemaakt en kregen zelfs de wat minder getalenteerde spitsen een kans. De 0-3, de 0-5 en de 0-7 werden gescoord door Bastiaan, de 0-4 door Jan-Willem en de 0-6 was een eigen doelpunt. Een redelijk (onverwachte) ge makkelijke overwinning dus voor Blauw Wit. Eindstand: 0-7. Blauw Wit 5 - Sp. Teuge 6 Blauw Wit begon veel te gemakkelijk aan deze ontmoeting. De scherpte om een goed resultaat neer te zetten was ver te zoeken. Hierdoor kwam Teuge makkelijk op 0-1Of de 0-2 nu wel of niet uit buitenspel gemaakt werd deed niets af aan het ldit dat de orga nisatie niet goed stond. Nadat duidelijk werd dat de ploeg het an ders moest aanpakken werd het verbaal wat rustiger en deed een ieder een stapje extra. Na rust kwam al snel het doelpunt waarop gewacht werd. Jan Paalman scoorde de 1-2. Teuge moest steeds verder terug, maar was wel gevaarlijk in de counter. Na een min der moment bij Blauw Wit in de verdediging werd het 1-3, maar snel hierna werd het 2-3. Eindstand 2-3. Verslag Rietmolen 4 - Holten 6 Holten 6 reisde afgelopen zondagochtend naar Rietmolen. Holten 6 mocht geen steek meer laten vallen in de race om de bovenste plekken. Dat dit druk legt bij het team was duidelijk merkbaar vanaf de aftrap. Holten speelde onrustig en dit leidde tot veel bal verlies, waardoor Rietmolen ook gevaarlijk kon zijn. Gelukkig had Rietmolen geen voorhoede die echt trefzeker was en ook de spitsen van Holten misten scherpte. Hierdoor bleef het lang 0-0. Helaas moest onze topscorer René L. met een blessure van het veld. 2 minuten voor rust was het Benno V. die weer mocht op- stomen zonder al te veel hinder. Hij wist met een goed schot de bal in de hoek te schieten. 0-1Na rust werd het spel iets beter, al leen de onrust over de magere marge van 1 doelpunt bleef. Er wa- en kansen over en weer, waarbij Rietmolen de bal voor open doel wist naast te schieten. Gelukkig pikte Tonnie W. een verre bal van Wilco K. op en zorgde voor een bevrijdende 0-2. Holten 6 zal de komende weken flink aan de bak moeten in de resterende wed strijden, waarin nog 3 confrontaties volgen met mede koplopers. Holten F1 - Rijssen F2 Hoewel Holten sterker was ging het scoren ze in het begin slecht af. Het was Bart V. die na een prima doorgespeelde bal van Jur- jën, de verlossende 1-0 scoorde. Er werd goed samengespeeld en ook in de verdediging waar Jeroen, Henri en Wouter om de beurt laatste man speelden, liep het prima. Keeper Leon kreeg daardoor weinig moeilijk werk te verrichten. In de 2e helft bleef Holten de betere ploeg. Bart V. scoorde met een strak schot opnieuw, 2-0 en even daarna, na goed voorbereidend werk van Bart H., zelfs zijn 3e goal. Ook de benjamin van de ploeg, Tom wist na goed aange ven van Kevin met een fraaie goal 4-0 te scoren. In"de slotfase wist Rijssen nog een dikverdiende tcgengoal te scoren. Eindstand 4-1. Holten - Wandelaarsvereniging Nemo en Vrienden van het Hoolterpad zijn blij met het her stel van het Scheperspad. Anton van Beek sprak namens deze beide instanties zijn tevreden heid daarover uit in de commis sie Grondgebied. Van Beek kon zich verenigen met het college voorstel om het pad enkele me ters in oostelijke richting te ver leggen. Hij nam de gelegenheid (Vervolg van voorpagina) W. Veneklaas van Gemeentebe lang was het niet met hem eens. „De bromfietser gaat zelf al de rijbaan op. Want dat is ie ge wend. Gemeentebelang vindt het een goede zaak om dit te re gelen." Hij vroeg wel extra aandacht voor de Aaltinksweg en voor de stoepranden op de Oranjestraat. „Laat die vloeiend verlopen. Ze lopen nu met een hoek van ze stig graden uit de stoeprand." Ook CDA-raadslid W. Beld- man-Wegstapel had de comclu- sie getrokken dat de praktijk de regelgeving in Holten al inge haald had. Het CDA ging ak koord. „Kevelam refereert aan een noti tie van een aantal jaren terug. Toen werd het in Holten als pro blematisch gezien. Maar diezelf de deskundige, lid van de Ver- keers Overleg Groep, is er nu mee akkoord. De bromfietsers zijn gewend op de rijbaan te rijden, en we willen daar fatsoenlijke maatregelen voor treffen", antwoordde Lig- tenberg. De opmerkingen van Veneklaas neemt Ligtenberg mee naar de Verkeers Overleg Groep. Blauw Wit Zaterdag 19 april WHCZ 1 - Blauw Wit 1, 15.00 uur (vertrek 13.00 uur); Sp Haarlo 2 - Blauw Wit 3, 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Enter V 7 - Blauw Wit 4, 12.45 uur (ver trek 11.45 uur); CSV Apeldoorn 10 - Blauw Wit 5, 15. 00 uur (vertrek 13.45 uur); Blauw Wit Cl - Rohda R C4. 12.30 uur; Blauw Wit D2 - Raalte D2, 10.30 uur; Rohda R D4 - Blauw Wit D3, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Blauw Wit El - Haarle El, 9.30 uur; Heino E8 - Blauw Wit E2, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); ASC'62 E3 - Blauw Wit E3, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Mariënheem F2 - Blauw Wit Fl, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Blauw Wit F2 - Broekland Fl, 9.30 uur; Blauw Wit F3 - Heeten F4, 10.30 uur; Blauw Wit F4 - Rohda R F9, 9.30 uur. Woensdag 23 april Blauw Wit Al - Dalfsen Al, 18.45 uur; Oeken MB2 - Blauw Wit MB1, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur). SV Holten Zaterdag 19 april Holten C2 - Achilles'12 C3, 13.00 uur; SVZW D2 - Holten D2, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Excelsior'31 E5 - Holten El, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur); En ter E2 - Holten E2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten E3 - Excelsior'31 E6, 10.00 uur; PH E7 - Holten E4, 10.00 uur (ver trek 9.00 uur); Twenthe F2 - Hol ten Fl, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Holten F2 - Rijssen Vooruit F111.00 uur; Omhoog F6 - Hol ten F3, 11.30 uur (vertrek 10.30 uur); Hector MC1D - Holten MCI, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); BWO MCI - Holten MC2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Holten - De politie heeft afgelo pen week verschillende ver keerscontroles uitgevoerd. Dit keer werd de jeugd wat extra gecontroleerd op gedragsregels en werd de autogordel wat extra meegenomen in de controles. Tegen vier jeugdige fietsers is proces-verbaal opgemaakt we gens het linksom nemen van de rotonde in de Oranjestraat. Op de Deventerweg werden drie be stuurders bekeurd wegens het rijden in een auto zonder de au togordel om te hebben. te baat om te wijzen op het be lang van de onverharde voetpa den, waarvan er ook in het ge meentelijk gebied een groot aan tal aanwezig is. „Wanneer na 31 jaar strijd het recht eindelijk zegeviert, kun je spreken van een historisch mo ment. Met het herstel van het Scheperspad komt een klucht ten einde." Van Beek somde alle keren op dat het Scheperspad openbaar verklaard werd, vanaf de beslissing van de Raad van State in 1977. Wat de wijziging in de Wegen legger betreft meende Van Beek dat de historische ligging van het Scheperspad niet in het ge ding is. „Het pad was ooit veel breder. De loop van het Sche perspad is door de eeuwen heen vast wel eens een stukje oostelij ker of westelijker geweest. Het karakteristieke van het pad, de nagenoeg rechte verbinding van de Holterberg richting Holten, blijft onaangetast." Van Beek benadrukte dat het herstel van het Scheperspad een les moest zijn voor de toekomst. „Het is inwoners er blijkbaar veel aan gelegen hun onverharde voetpaden te behouden. Juist de ze onbekende en ondergewaar deerde paden verdwijnen in hoog tempo. Het Scheperspad is overal. Afgelopen veertig jaar is het overgrote deel van het totaal aan onverharde plekken verdwe- nen. Als de oude paden verdwij- nen, is het volgebouwde land haar geschiedenis kwijt. De pa den zijn de levende sporen van het verleden met vaak een grote cultuurhistorische waarde." GB-schaduwfractielid W. Vene klaas maakte het college een compliment voor haar doortas tend optreden. „Aan de andere kant stemt het verhaal mij triest. Dat een gemeentebestuur een uitspraak van de Raad van State zo lang naast zich neer kan leg gen. En dan wijs ik naar het ge meentebestuur van Holten." Wethouder J. Ligtenberg gaf aan dat hij in een artikel in een tijd schrift gelezen had over dit pad als 'een stuk pad van 280 meter dat in het geding is en waarvan 280 meter dossier aanwezig is.' Veneklaas vroeg wie nu onder- houdsplichtig is, de eigenaar of de gemeente. „Het staat nogal onduidelijk in de ambtelijke stukken", aldus Veneklaas en daar staat: 'Van de op deze weg aanwezige beplanting zijn de rechthebbenden de onderhouds plichtigen voor de gehele om vang.' Ook wethouder Lichten berg vond de omschrijving cryp tisch en moest het antwoord schuldig blijven. Maar hij be- loofde er op terug te komen. Meermanskamp - Het werd een prachtige zondag voor de rood zwart familie, het vlaggenschip wist een victorie te behalen te gen het oranjelegioen van Ma riënheem. De eventuele kapers op de kust, de piraten van de Ga zelle, werden verslagen op eigen vaarwater door SDOL. Holten mag na zondag dan ook voor het eerst het magische woord "kam pioenschap" in de mond nemen. Wanneer de ploeg van Bonen- schansker nog acht punten weet te vergaren uit vier wedstrijden is het kampioenschap sowieso een feit. Mocht de concurrentie nog punten gaan morsen voor die tijd dan kan de champagne misschien al voor het einde van de competitie ontkurkt worden. Er moet dan wel met 100% overtuiging en inzet gespeeld worden, iets dat zondag zeker het geval was. Holten begon onmiddellijk met het bestoken van het doel van de ploeg uit Mariënheem, meerdere malen stond Arno Knapen aan de trekker en ook Brand had een kans om de trekker over te ha len, maar ook hij zag de keeper op zijn weg komen. Beldman zag na enkele fraaie acties ook niet een van zijn pogingen tot een doelpunt verworden. Mariënheem kon enkel terug slaan met een plaagstootje waar sluitpost Koetsier niet van wak ker kon liggen. De allergrootste kans was een kwartier voor rust voor Arno Knapen, Beldman die goed doorzette en zo de bal ver overde, haalde de achterlijn en (Foto: Johan Bolink) gaf de bal op een presenteer blaadje voor Knapen. Echter op het "biljartlaken' bleek net op die plek een polletje te zijn en de bal stuitte op en verdween jammer lijk naast het doel. De tweede helft bracht wel snel het doelpunt dat al een klein uur tje in de lucht hing boven Meer manskamp. Een schitterende ac tie van Arno Knapen die van links naar binnen trok en de bal net binnen het strafschopgebied richting de kruising in de verre hoek schoot. Holten bleef druk houden en zag tien minuten later de voorsprong vergroot toen Freek Knapen, uit een corner van zijn oudste broer, met zijn "dansende" krullen de bal voor de keeper zijn neus inknikte. Fliema liet Holten de teugels iets vieren en zag de oranjezwarten iets terugkomen in de wedstrijd. Een dikke tien minuten voor tijd werd de wedstrijd definitief in het slot gegooid, toen Stam op randje buitenspel een pass van Freek Knapen oppikte. Oog in oog met de keeper faalde hij niet en het was weer eens 3-0 met een zonnetje erbij. Holten vond het toen wel goed en speelde de wedstrijd rustig uit. Op paasmaandag moet Holten het opnemen tegen USV, een laagvlieger in de vijfde klasse die alles in het werk zal stellen om met de paasdagen de punten te behouden om degradatie te voorkomen. Meermanskamp - Voorafgaand aan de voetbal wedstrijd Holten-Mariënheem, afgelopen zon dag, werd door de leden van de Club van 100, een nieuw scorebord aangeboden. De sponsorruimte op het scorebord wordt de komende jaren ingevuld door de firma TIB uit Rijssen. De firma TIB. met de divisies koude- techniek, lucht- en milieutechniek, finishing en las- en montagebedrijf, wordt geleid door de gebroeders Braunius. SV Holten bedankt beide heren voor de sponsoring op het scorebord en hoopt daf het bord vaak een positieve eindstand zal vertonen. De eerste wedstrijd stond er na 90 minuten voetbal een 3-0-eindstand op het sco rebord. Overhandiging van het nieuwe scorebord. Holten - Het eerste team van de schaakvereniging Holten speel de afgelopen maandagavond haar laatste externe wedstrijd van het seizoen gelijk tegen kampioen Hardenberg 3. Een zeer verdienstelijk resultaat. Gcrrit Luggenhorst, Ben van de Griendt en Bertus van Beek ver loren weliswaar maar daar ston den winstpartijen van Jim Klin- ge, Ton van Oijen en Henk Jongman tegenover. Vooral de overwinning van Henk Jong man, met een-torenoffer gevolgd door een schijnoffer van loper, mocht er zijn. Zijn tegenstander ging geforceerd mat. Bas en Henk van Beek speelden remise waardoor de eindstand 4- 4 werd. Doordat directe concurrent Vri- mot 1 haar laatste wedstrijd te gen ENO 1 met 6-2 verloor, is Holten erin geslaagd om degra datie te ontlopen. Echter, de SBO heeft in haar wijsheid besloten om het ko mende seizoen al haar wedstrij den in de promotieklasse te laten verspelen op zaterdagen. Dit in verband met een betere aanslui ting op de landelijke competitie. Echter de meeste Holtenaren zijn op een of andere manier verhinderd om te spelen op za terdag. Mocht de SBO dit plan doorzetten, en niets wijst op het tegendeel, dan zal de SV Holten zich helaas noodgedwongen moeten terugtrekken uit de pro motieklasse. Holten - Inmiddels is de interne bekercompetitie gevorderd tot de finale. Jim Klinge won in de halve fina le van Gerrit Luggenhorst en plaatste zich als eerste voor de finale. De andere halve finale tussen Ben van de Griendt en Gerrit Stevens zal echter niet worden gespeeld doordat Ben zich heeft teruggetrokken. Gerrit staat nu zonder te spelen in de fi nale. Voor zowel Jim als Gerrit is het de tweede keer dat ze finalist zijn. Jim won vorig seizoen de beker door van Henk Jongman te winnen terwijl Gerrit alweer zes jaar geleden (1997) van Ton van Oijen verloor. De Nederlandse politie heeft met de invoering van het Lande lijk telefoonnummer Politie 0900-8844 (LTP) en de daaraan gekoppelde callcenters, de be reikbaarheid van de politie aan zienlijk vergroot en de afhande ling van de gesprekken geopti maliseerd. De enorme vooruitgang in de serviceverlening naar het pu bliek en de voortvarendheid waarmee de opstartproblemen zijn aangepakt, zijn 8 april be loond met de uitreiking van de Contact Center Promotion Award aan de Raad van Hoofd commissarissen (RHC). Jury voorzitter Koek overhandigde de prestigieuze prijs tijdens een gala-avond in hotel Hof van Holland in Nijkerk aan hoofd commissaris Leon Kuijs, porte feuillehouder LTP. Nijverdal - Willem Jan van As- selt, bekend dirigent in de regio, vertelt als woordvoerder van het nieuw op te richten koor 'Rond om Bach1: „We willen op korte termijn een nieuw koor met een regionale uitstraling in Nijver- dal/Hellendoom oprichten, dat zich onderscheidt van de be staande koren. Dit zal te merken zijn aan de repertoirekeuze (voornamelijk barok); het muzi kaal niveau van de koorleden (zangervaring en notenstudie thuis); de projektmatige com mitment aan het koor." Doelstelling van het koor, dat rond de twintig leden moet gaan tellen, is minimaal tweemaal per jaar een concert te geven. Het re pertoire zal voornamelijk be staan uit Bach en tijdgenoten. Incidenteel zullen uitstapjes naar andere stijlperiodes gemaakt worden. Voor het eerste optre den wordt gedacht aan een con cert in zomer of najaar 2003 met motetten op het programma. De repetitieavond wordt donder dags van 20.00 uur - 22.00 uur. Belangstellenden kunnen infor matie krijgen bij Willem Jan van Asselt, Valeriaan 17, 7443 KC Nijverdal,0548-618068, (e-mail: wj.vanasselt@tiscali.nl) of Rianne Heezen, Lage Esweg 26, 7441 AX Nijverdal 0548- 614401 (e-mail: vaneerdhee- zen@hotmail.com) (Foto: Sander Scheperman) .2 im.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 9