Blauw Wit wint thuis verdiend van Rijssen Voetbaltoernooi voor Holtense basisscholen Lonink ruilt Rijssen-Holten in voor Zeeuws Terneuzen Touwtrekkerteams Okia trekken goed aan touw Klassiekerrace voor wegracemotoren Trainingen mountainbike Clubkampioenschappen SV Bato Wie Spoort Nie 1 kampioen Bert Paalman wint Gouden Keun Trainingen Skeelerclub Blauw Wit naar WHcZ Atletiek jeugd Bergruitertjes HK Darten Voorjaarsrit klassieke auto's Holten - De organisatie van de Goossens Merida Mountainbike Trophy start met trainingen voor de jeugd in Holten. Deze zijn woensdag om 18.30 uur. Holten - De jaarlijkse clubkampioenschappen gymnastiek van de SV Bato waren ook dit jaar een groot succes. Onder grote publie ke belangstelling toonden de jongens en meisjes in verschillende groepen hun kunnen voor trainster Tonny Buiten en de deskundi ge jury bestaande uit de dames Korte, Bentert en Reuverkamp. De eerste groep van 5- tot en met 6-jarigen werd gewonnen door Nathalie de Bruin, met,een tweede plaats voor Annerieke Nijhuis en een derde plaats voor Geert Veneklaas Slots. Groep 2 (7-/ 8-ja- rigen) werd gewonnen door Raquel Martinez voor Thijs Vene klaas Slots en Josette Bolink, In de derde groep van 8-/ 9-jarigen haalde Nicky Muller de eerste plaats. Caithlin Le Fevre werd hier tweede en Floor Finken derde. In de groep 10-/11-jarigen waren twee poules. De donderdagpoule werd gewonnen door Marloes Nijland voor Britt Le Fevre en Stefany Ferreira Oliveira. In de woensdagpoule was de eerste plek voor Gerda Slot, voor Sarah Wissink en Gra- zielle Eshuis. In de groep 12-plus haalde Heieen Hartkamp goud. Hier was het zilver voor Merel Nije Bijvank en brons voor Rena- te Aanstoot.De finale van de kampioenschappen waren de wed strijden van de selectiegroepen. In de selectiegroep jeugd was de eerste plaats voor Joyce Lammers, de tweede plaats was hier voor Moniek Kampman en de derde plaats voor Meghan ten Berge. In de selectiegroep junioren was het goud voor Olga van Beek, het zilver voor Marij Hoekman en brons voor Talissa Jeurissen. De hoogste jury score van alle gymnasten was voor Olga van Beek, die hiermee als clubkampioen 2003 werd gehuldigd. (Foto: Johan Bolink) j Bahnhof - Voor dartteam Wie Spoort Nie 1 (WSN) was het afge lopen maandag zover. Marco van Menum, Bert Paalman, Rik Paalman, Jan Deijk, Rik Deijk en de superreserve Henri Velt- kamp moesten het waar maken. T'wilbert was de tegenstander van de avond. In de singelpartijen kon men zien dat bij WSN 1 de ze nuwen haast niet meer te houden waren. Marco, Bert en Rik moesten alle drie hun eerste leg afstaan waardoor de spanning steeds meer opliep. Maar onder luide aanmoedigingen van het publiek werden alle daaropvolgende twee legs gewonnen. Jan was de enige die er in slaagde de eerste en tweede leg te winnen. 4-0 Naar de singels. WSN1 zocht naar een 9-0-overwinning, dus er moest nog flink worden gegooid om het doel te bereiken. In de dubbels liep het iets beter maar nog niet vlekkeloos. De eerste drie dubbels gingen naar WSN1In de laatste dubbel van de avond was de spanning haast niet meer te houden nog twee punten'en het feestgedruis kon losbarsten. Hierdoor kwam de druk wel op de schouders van Rik en Jan te liggen. Nadat Jan de tweede en winnende leg had uitge gooid, kwam het verlossende woord. Dikke Toon had een partij verloren dus WSN1 werd daardoor kampioen. De Bierronde moest nog wel gegooid worden. Die werd ook gewonnen: 9-0. (Foto: Johan Bolink) Ondanks een vierde plaats in de verliezerronde behield hij genoeg punten voorsprong om totaalwinnaar te worden. Na een noodzakelijke play-off om de tweede en derde plaats, werd Henk Potman tweede en André Schuchard derde. Voor de vierde en vijfde plaats was ook een play-off nodig, tussen de broers Jan en Rik Deijk. Deze werd gewonnen door Jan. De dagprijs werd overtuigend gewonnen door Bert Blaauw en Rik Deijk. Tweede werden Henk Potman en Rik Paalman. Winnaar van de verliezerronde was het luidruchtige koppel Erik Bosman en Robert van Menum. De hoogste finish werd behaald door een nieuweling binnen het Holtense darten: André Weigraven met een finish van 101. Totaal uitslag: 1. Bert Paalman, 2. Henk Potman, 3. André Schuchard, 4. Jan Deijk, 5. Rik Deijk. (Foto: Johan Bolink) Er zal worden gestart vanaf de Fietswereld aan de Larenseweg in Holten. De jeugd zal worden begeleid door ervaren mountain- bikers. Deelname is vanaf 7 tot en met 15 jaar en op eigen risico. Dra gen van een valhelm is verplicht. Bij voorkeur een mountainbike maar de jongste jeugd mag ook met een crossfiets fietsen. In lichting bij W. Reins 0548- 361323 of de familie Vasters 0548-364384. Holten - Na twee thuiswedstrij den heeft Blauw Wit nu de uit beurt tegen koploper WHcZ op het programma staan. Afgelopen zaterdag Het de ploeg een steekje vallen bij De Esch in Oldenzaal, maar doordat num mer twee Achilles ook punten liet liggen in Harfsen, blijft de koploper een ruime marge op nummer twee Blauw Wit hou den. Blauw Wit speelt zaterdag om 15.00 uur in Zutphen. Scheids rechter is H. Wemmenhove. Borculo - Op het eerste toernooi van gewest Oost, gehouden in Borculo bij TTV Heure, kwa men de touwtrekkers van TTV Okia al verrassend goed uit de veren. De nieuw opgezette jeugdploeg van Okia werd ge deelde tweede, net als de heren 680 B-ploeg. De 680A en de 640A van Okia werden beide eerste. De jeugd moest beginnen tegen combiploeg Vios Bisons/ Heure. Deze werd gewonnen. De vol gende trekbeurten tegen Tre klust en Heure werden verloren, maar de volgende partijen tegen Oosterwijk en de Vios Bisons werden weer gewonnen. Verder hadden nog drie Okia- jongens meegedaan met de Kof- fiejongens in de andere jeugd- poule, waar ze met een redelijk resultaat hebben meegedraaid. De 680B-klasse begint na een aantal trainingen goed te draai en. De eerste twee beurten wer den met veel gemak gewonnen. Daarna tegen de nieuwe ploeg uit het westen: Vechtlust. Hier van werd verloren, maar Okia liet het hoofd niet hangen. Vol moed gingen de ploeg verder. Bijna alles werd verder gewon nen behalve een trekbeurt tegen Eibergen. Dit werd dus een ge lijkspel. Hiermee werd het 680B-team tweede. Het 680A-team begon met 660 kilo. Hier was een volle bezet ting van maar liefst elf ploegen in de competitie. Okia kwam als sterkste naar voren en behaalde de eerste plaats. Voor de 640A-ploeg werd er van de 680A-ploeg twee spelers gewisseld. TTV Okia moest flinke strijd leveren. Door de goede strijd kon ook deze ploeg met een eerste plaats naar het Pulhuus in Holten terugkeren. Het volgende toernooi om de Oostelijke Competitie is op 27 april in Vorden bij TTV Vorden. Holten - Traditiegetrouw houdt MAC de Holterberg op Koning innedag haar Klassiekerrace. De organisatie zal ook dit jaar weer alles op alles zetten om er een mooi evenement van te maken. De 'coureurs' komen graag naar dit landelijk circuit op de Beuse- berg te Holten. Evenals voorgaande jaren is ook dit jaar de race te Holten de eer ste wedstrijd van het nieuwe jaar. De deelnemers staan dan ook te popelen van ongeduld om op woensdag 30 april, Koning innedag, hun motoren naar de startstreep te duwen. Na maan den van sleutelen is het natuur lijk altijd wel even spannend of alles ook werkelijk zo goed functioneert als men zich had voorgesteld. Ook zijn er nogal wat nieuwe leden bijgekomen bij de Historische Motorsport Vereniging. Met name in de klasse 50 cc. De Beusebergring is een prachtig circuit, dat gele gen is rónd het MAC-clubge- bouw 't Stuurhuus en een lengte heeft van zo'n 1700 meter. Er worden ruim tweehonderd deelnemers aan de start ver wacht, waaronder ook diverse rijders uit het buitenland. Het deelnemersveld wordt verdeeld in negen verschillende klassen en rijden allemaal twee man ches. Bij een Regelmatigheids wedstrijd voor Historische en Klassieke Wegracemotoren, want zo heet het evenement offi cieel, gaat het niet om de top- snelheden maar om regelmaat in de rondetijden, hetgeen niet in houd dat de deelnemers niet van opschieten weten.De ware lief hebber van oude motoren kan deze dag zijn hart ophalen, al leen al hel geluid van een Nor ton, BSA, Matchless, MV Agu- sta, Aermacchi en niet te verge ten de Sparta, NSU, Eijsink en de 50 cc Van Veen Kreidlers en Jamathi's klinkt als muziek in de oren. Uiteraard is het renners kwartier vrij toegankelijk voor het publiek zodat men de vaak fraai gerestaureerde racemoto ren van weleer van dichtbij kan bewonderen. De motormarkt is er ook dit jaar weer bij. Met klassieke motoren en bromfiet sen, onderdelen en aanverwante artikelen, voor elk wat wils. Ook zullen diverse, vaak fraai gerestaureerde, klassieke auto mobielen en motoren tentoonge steld worden. Aanvang trainingen: 10.00 uur en wedstrijden: 13.00 uur. Toe gang bedraagt 2,50 euro (kinde ren tot en met 14 jaar 1,50 euro.) Voor informatie over dit evene ment kan men contact opnemen met Ep Krikkink, telefoon 0572 - 32 12 30. E-mail: E.krik- kink@hetnet.nl Vletgoor - Onder grote publieke belangstelling werd maandag avond 7 en donderavond 10 april het jaarlijkse schoolvoetbaltoer- nooi voor de basisscholen van Holten gespeeld op sportpark 't Vletgoor. Leerlingen uit onder meer groep zeven en acht van vijf basisscho len uit Flolten en omgeving stre den om de eer van voetbalkam pioen 2003, waarbij elke school met een meisjes- en jongens team uitkwam. De grote scholen uit Holten le verden twee jongensteams. In drie poules werd een halve com petitie gespeeld. De wedstrijden werden deskundig geleidt door vrijwilligers, die dit duidelijk vaker hadden gedaan. Er waren vele spannende wedstrijden met gelijke spelen of een klein ver schil in doelpunten. In de jon genspoule van de eerste teams van de drie scholen uit Holten was het in de wedstrijd tussen de Holterenk en de Regenboog tot het laatst toe spannend, waarbij de Holterenk twee minuten voor tijd de verlossende treffer scoor de wat de beslissing bracht in deze poule.In de meisjespoule (Foto: Johan Bolink) ging het tussen de Bosschool en de Haarschool. In hun onderlin ge confrontatie werd het een ge lijkspel (0-0) en tijdens de ande re wedstrijden werd door beide alles gewonnen. Uiteindelijk werd de Haarschool door een beter doelsaldo de kampioen. In de tweede jongenspoule ging het tussen de Bosschool en Dij- kerhoek. Doordat tijdens de laat ste wedstrijd de Bosschool met drie tegen een won van Dijker- hoek werden ook zij kampioen. Uitslagen Jongens Poule 1: 1 Holterenk, 2. Regenboog, 3. Haarschool. Meisjes: 1.Haarschool, 2.Bos school, 3. Holterenk, 4, Dijkerhoek. 5. Regenboog. Jongens Poule 2: 1.Bosschool, 2.Dijkerhoek, 3. .Haarschool 2, 4, Regenboog 2, 5. Holterenk 2. Sportiviteitsprijs: Regenboog (meis jes) (Vervolg van voorpagina) Holten - Lonink vindt loyaliteit niet het juiste woord. „Ik denk wel dat men gezien heeft dat ik loyaal ben, dat ik mij hard inge zet heb, ondanks ook die eerste periode. Dat ik keihard gevoch ten heb, ook om dingen te reali seren: Vletgaarsmaten, het ge meentehuis. Maar ook naar de gemeenschap toe, je laten zien, beschikbaar zijn om te praten, lage drempel, het samenbrengen van groepen als het moest en niet het uiteendrijven daarvan. Loyaal ben ik wel geweest, maar ik kan me wel voorstellen dat men uiterst teleurgesteld is. Ik heb verantwoordelijkheidsge voel, en ik zit ook met wat schuldgevoel. Krokodillentra nen zal men zeggen, ja." Eventuele botsingen met college en raadsleden, de sfeer binnen het gemeentebestuur, in hoever re speelde dat een rol bij zijn be slissing? „Die speelde geen rol. In het begin kwam ik onverzet telijke standpunten tegen van een aantal mensen; dan ging het om karakters, niet om partijen. Maar dat was in het begin, en dat kan ook aan mij gelegen hebben. Ik gunde mezelf nauwelijks de ruimte en tijd om het verdriet te verwerken, was wat sneller geïr riteerd. Ik heb in een aantal ge vallen wel wat gehad met een paar mensen, maar dat heeft niet met politiek te maken. En het heeft geen betekenis gespeeld bij het nemen van de beslissing. De laatste tijd zat ik heel erg op mijn gemak." „Sas van Gent, daar waren wel politieke redenen voor mijn ver trek. Ik heb daar een aantal din gen gewild en ook bereikt, maar ook een aantal niet, door tegen werking van de provincie; mis schien speelde bij de provincie mee dat Sas van Gent een kleine gemeente was. Nu kom ik daar terug in een andere situatie, mis schien ook machtiger kun je zeggen want Terneuzen is groot ste gemeente van Zeeland, gro ter dan Middelburg en Vlissin- gen. Dan speelt een rol dat je dan soms meer kunt bereiken. Ja, zo werkt dat." „Dit gebied, Sas van Gent, Axel en Terneuzen, komt maar een keer langs. Ik zou absoluut op geen enkele andere plaats mee hebben gedaan. Ik was helemaal niet bezig met wat anders, ik heb net het gras in mijn tuin gezaaid. Maar vanuit Zeeland werd me door meerdere mensen gevraagd om over deze post na te denken. En ik ken het gebied. En toen gingen ook persoonlijke omstan digheden een rol spelen. Dacht ik na over hoe het zit met m'n toekomst, hoe zit het met Ani- que. Maar het is m'n eigen afweging geweest, zij heeft daar geen rol ingespeeld. Ze vindt het uitein delijk wel fijn, maar had het hier buitengewoon naar haar zin. De persoonlijke omstandigheden en de uitdaging die het gebied biedt hebben de doorslag gegeven." Holten - Skeeler Vereniging Holten bestaat sinds eind 2001 officieel. Wekelijks is er een training in teamverband. Verder doen de leden mee aan tourtoch ten en wedstrijden. Een andere activiteit is om met een aparte wedstrijdgroep te gaan trainen en eens per maand een skeelertourtocht te organise ren voor leden. Vanaf begin april is er wekelijks training op het industrieterrein Vletgaarsmaten. Bij regenachtig weer wordt een alternatieve trai ning gegeven in de vorm van bijvoorbeeld looptraining. Belangstellenden kunnen twee keer zonder enige verplichting deelnemen aan de training waar na gevraagd zal worden of zij lid van de vereniging willen wor den. Voor meer informatie: Joke Aanstoot, telefoon 0548- 364155. Haaksbergen - Door AV Haaks bergen werd zaterdag 12 april een blokmeerkamp gehouden. Voor de pupillen was dit een vierkamp en voor de junioren een vijfkamp. Er werd meege daan door vier A-pupillen en een junior atlete van AV Holten. Voor de A-pupillen stonden er vier onderdelen op het program ma: kogelstoten, verspringen, 60 meter sprint en de 1000 meter. De junioren moesten ook ver springen, kogelstoten en 60 me ter sprint, en daarnaast nog 60 meter horden en speerwerpen. Holten - Tijdens ponyconcour- sen in de regio wisten weer di verse leden van PC de Bergrui tertjes prijzen te behalen. In Hellendoom behaalde Carin Paalman met Romadour een tweede prijs in de LI-dressuur. Laura Tijhaar scoorde met Sas- kia maar liefst twee keer in Vrie- zenveen in de klasse Z1 catego rie C/D/E werd zij twee keer eerste. Malou Hoefman wist in Luttenberg een negende prijs te behalen in Luttenberg. In Mar- kelo werden zowel door spring- als dressuurruiters prijzen be haald. Britt Barvelink werd met Pepsi eerste in het B-springen. Angela van Lies werd eerste met Black King in de klasse M. Bij het dressuren werd Peter Tijhaar met Kadanza tweede in de klas se L1/L2 en behaalde Melissa ten Velde met Marlotte een tweede prijs in de L-dressuur Het concours in Nieuw-Heeten leverde twee zesde prijzen op. Tom buitenhuis in het B-sprin- gen en Petri e de Jong met Char les in de L2-dressuur. Holten - De loting van het Hol- tens kampioenschap darten werd afgelopen maandag gehouden. Dit kampioenschap zal worden afgewerkt in de maand mei bij 't Klavier en bij Bierlokal am Bahnhof. Het volledige schema en de loting is terug te vinden op internet: http://members.lycos.nl/keune- darts Holten - Bert Paalman is afgelopen zondagmiddag bij Bierlokal am Bahnhof winnaar geworden van het Dartoemooi om Het Gou den Keun. stichten en boekte opnieuw een gele kaart voor het wegschieten van de bal na een overtreding. Na 68 minuten spelen werd Ar jan Aanstoot licht geblesseerd vervangen door Gert Jan Ulf- man. Blauw Wit creëerde nog enkele goede kansen maar was slordig in de afronding. In de 84e minuut was het wel raak toen Dirk Jan Beldman met een snoekduik een goede voorzet van Remon Jager afrondde. De wedstrijd was gespeeld en Blauw Wit had goede zaken ge daan omdat de concurrentie pun ten verspeelde. Blauw Wit staat daardoor plotseling op de twee de plaats. In de komende week zal blijken of Blauw Wit zijn ho ge positie op de ranglijst kan waarmaken. Dinsdag tegen SVDW '75 en zaterdag tegen WHcZ. Opstelling: Hans Bekkernens, Arjan Aanstoot (Gert Jan Ulfman), Jacco Schuppert, Gerald Jansen, Ton Veldhuis (Youri Noorlander), Gert Jan Prins, Hans Stam, Arno Jager, Marco Schuiterd (Gerben Beldman), Remon Jager en Dirk Jan Beldman. het oponthoud liet de scheids rechter nog enkele minuten doorspelen. Blauw Wit profi teerde hier nog een keer van toen Remon Jager een vrije trap van Gerald Jansen simpel kon binnen tikken. Rust 2-0. Na rust kwam Youri Noorlander voor Ton Veldhuis en Gerben Beldman voor Marco Schuiterd in de ploeg om Blauw Wit nog meer aanvallende impulsen te geven. De tweede helft begon waar de eerste geëindigd was. Sc. Rijssen werd zwaar onder druk gezet. In de 47ste minuut liet Gerben Beldman een prima voorzet los op Remon Jager die de bal panklaar legde, voor de in komende Dirk Jan Beldman. Helaas raakte laatstgenoemde de bal maar half en liet deze kans onbenut. Kort daarop was het Gerald Jan sen die een vrije trap op de punt van het strafschopgebied hard tegen de kruising schoot. Rond de 50ste minuut was het Gerben Beldman die langs vier verdedi gers soleerde en alleen voor de keeper faalde. Sc. Rijssen daar entegen kon geen echt gevaar Vletgoor - Blauw Wit heeft za terdag in eigen huis een verdien de 3-0-zege geboekt tegen het laaggeklasseerde Sportclub Rijs sen! De gasten uit Rijssen lijken na dit verlies degradatie bijna niet meer te kunnen ontlopen. Sport- Holten - Als opening van het classic seizoen 2003 is er maan dag 21 april door MAC De Hol terberg een toertocht uitgezet voor klassieke auto's. Deelnemers zullen over de mooiste weggetjes en door de meest romantische streken van Twente worden geleid. Om volop van de dag te kunnen genieten start de eerste auto om 11.00 uur bij clubhuis Het Stuur huus aan de Beusebergerweg 37. Er is onderweg een stop ge pland, waar wat gegeten en ge dronken kan worden. Deelname aan de rit staat open voor iedereen, rijdend in een au to van 25 jaar of ouder of een uniek exemplaar van recenter bouwjaar. Het inschrijfgeld be draagt 7 euro per auto met twee personen. Extra passagiers beta len 3,50 euro per persoon. Vanaf 10.00 uur zijn de uitzet ters bij de inschrijftafel aanwe zig om eventueel uitleg te.geven over de routebeschijving. club kwam voor een punt naar Holten en was niet van plan om volop de aanval te kiezen. Blauw Wit daarentegen heeft nacompetitie in het vizier en speelde voor de winst. Het werd een rommelige wedstrijd die bol stond met irritaties tussen Sc. Rijssen en Scheidsrechter Ede- lenbos uit Zwolle. Dit resulteer de in negen gele en twee rode kaarten voor de Rijssenaren. Direct vanaf de aftrap probeerde Blauw Wit het initiatief te ne men maar werd door een fel ver dedigend Sportclub telkens met counters teruggedrongen. De thuisploeg had dit bepaald niet verwacht en had grote proble men met deze agressieve speel wijze van de Rijssenaren. Sc. Rijssen had veel overtredingen nodig om de Blauw Wit aanval len te onderbreken. Dit leidde rond de 20ste minuut in een gele kaart voor Jarno Nijkamp, één van de betere spelers aan Rijs- sense kant. Twee minuten later beging dezelfde speler opnieuw een behoorlijke overtreding. Hij kreeg van de scheidsrechter Edelenbos uit Zwolle slechts een waarschuwing maar werd ge wisseld om verdere schade te voorkomen. In de 23ste minuut mocht Gerald Jansen net buiten de zestien me ter een vrije trap nemen. Zijn schot ging rakelings naast het doel van Sc. Rijssen. De gasten uit Rijssen maakten steeds meer overtredingen en lieten de scheidsrechter verbaal weten het (Foto: Johan Bolink) niet met zijn beslissingen eens te zijn. Dit resulteerde rond de 35ste minuut in tweemaal geel voor de aanvoerder van Sport club. Deze kon vertrekken en met nog eens geel voor een me despeler wegens praten haalde de ploeg zichzelf volledig uit de wedstrijd. Ook de leiding van de Rijssense formatie kreeg een waarschuwing omdat zij luid ruchtig commentaar gaven op de arbitrage. Blauw Wit profiteerde optimaal van deze negatieve sfeer tussen scheidsrechter en spelers van de bezoekers die zich meer met het fluiten van de arbiter bezighielden dan met de wedstrijd. In de 42ste minuut kapte Dirk Jan Beldman zijn te genstander uit aan de linkerkant en werd via een goede combina tie met Hans Stam alleen voor de doelman gezet. Djrk Jan rondde vrij voor de keeper doel treffend af 1-0. De trainer van Rijssen riep de scheidsrechter om nog eens de grensrechter te raadplegen voor buitenspel. De scheidsrechter reageerde hierop met een rode kaart voor trainer Janssen, die dus ook achter het hek moest plaatsnemen. Door al

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7