Optocht met lampionnen en race met grasmaaiers Politiek Café: Gemeentelijke fusie maakt bestuur sterker Opening nieuwe bungalows Twenhaarsveld u Vé iUJ Kakelbont 500.000ste wateraansluiting Vitens Caravancontrole groot succes Éénpansmaaltijd voor 65-plussers Infoavond Sion Cadeaus Unicef Dodenherdenking Koninginnedag Treinverkeer Herdenking Canadese Begraafplaats Hockeyteam kampioen Bed vliegt in brand Juf Dinie Spithoven verrast door enkele oud-leerlingen Lonink kiest voor Terneuzen DONDERDAG 17 APRIL 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 4 Gespreklqider Wim Dalhuisen peilt meningen onder de bezoekers. (Foto: Johan Bolink) tweetal parkeerplaatsen. Buiten de wis sel dagen (maandags en vrijdags) is het park autovrij. Omdat een deel van de uit breiding in het bos is gerealiseerd, is*er een stuk weiland als compensatie omge vormd tot bos. De koop van een bungalow is een nieuwe vorm van beleggen, waarbij de eigenaar van de woning over een periode van twintig jaar een gegarandeerd rendement van 7,5 procent heeft. Met andere woor den: het rendement is niet afhankelijk van de vraag of de woning al dan niet ver huurd wordt. (Foto: Sander Scheperman) -V. - Holten - Stichting Welzijn Ou deren Holten (SWOH) houdt maandag 28 april 2003 om 12.30 uur voor alleenstaande 65-plus- sers een éénpansmaaltijd in de eetzaal van scholengemeen schap De Waerdenborch. Op het menu staat dit keer andijvie stamppot. Kosten bedragen vijf euro. Ouderen samen laten genieten van een stamppot, kennismaken met andere senioren die alleen wonen en oude vriendschaps banden weer aanhalen. Mis schien besluit men om voortaan af en toe samen de maaltijd te gebruiken. Men kan zich opgeven vóór vrij dag 25 april. Tijdens kantoortij den van SWOH: maandag en donderdag van 9.30 uur tot 13.00 uur, telefoonnummer 364910. Holten - Om de voortgang van het werk van stichting Sion In ternational in Sibiu (Roemenië) te presenteren wordt er 15 mei een informatieavond gehouden in gebouw Irene. De avond be gint om 20.00 uur. Nadere informatie over het werk in Sibiu kan men krijgen bij een van de bestuursleden M. Schol man 0548-361019, M, Valster 0548-366975 en G. Doldersum 0546-827152. Holten - Dit vooijaar presenteert Unicef een nieuwe collectie kaarten en cadeaus vervaardigd door kunstenaars uit alle winds treken. Zoals het Unicef betaamt, wordt er volop aandacht besteed aan multiculturele ontwerpen. Deze zijn gebruikt voor wenskaarten, bekers en kaarsen. De collectie bevat verder een eigentijdse lijn T-shirts, een teddy berenserie en divers speelgoed. Met elke aan koop wordt Unicef gesteund in zijn werk ten bate van kinderen overal ter wereld. Holten - Op de Canadese Be graafplaats wordt zondag 4 mei om 11.00 uur een bijzondere herdenking gehouden. De lagere schooljeugd van Holten staat centraal bij deze plechtigheid. Zij leggen bloemen op de graven van hen die gevallen zijn. HMV speelt koraalmuziek. Iedereen is van harte welkom. Wel wordt verzocht honden thuis te laten. De herdenkingsdienst in de Her vormde kerk begint om 19.00 uur. Aansluitend volgt een stille tocht naar het monument op de Molenbelterweg. Om daar om 20.00 uur de gevallenen te her denken. Holten - Koninginnedag begint in Holten traditioneel met de au bade om 09.45 uur op Smids belt. De Holtense muziekvereni ging ondersteunt de vele Holten- se stemmen. Ook vakantiegan gers in Holten worden uitgeno digd mee te zingen. Aansluitend is er een Oranje- brunch in de Dorpsstraat. Dit zal geheel verzorgd worden door de Holtense Horeca Groep. Deelne merskaarten zijn te koop bij di verse cafés in het dorp en de plaatselijke VVV. Om 13.30 uur is op Kalfster- mansweide een grote rommel markt voor kinderen. Volwasse nen mogen daar dus geen spulle tjes verkopen. Holtense vereni gingen zullen zich tegelijkertijd ook daar presenteren. Het geheel wordt opgevrolijkt met een draaimolen, een springkussen en een klimwand. Een voor het hele gezin geschik te fietspuzzel tocht is door de Holtense Wielervereniging uit gezeten. Daarvoor kan men tus sen 13.00 en 13.45 uur starten vanaf Smidsbelt. Voor de al wat oudere Holtena ren wordt door het Dijkerhoekse Toneel in gebouw Irene het to neelstuk De overdwars gestrekte op de planken gebracht. De en tree is gratis. De dag wordt afgesloten met een taptoe. Hiervoor komen diverse korpsen in de weer vanaf 20.30 uur op Smidsbelt. Deventer - ProRail werkt zater dag 19 april aan het onderhoud van het spoor tussen Deventer en Zutphen. Hierdoor kan NS geen treinen rijden op dit traject. Treinreizigers kunnen omreizen via station Apeldoorn of Utrecht Centraal. De extra reistijd is on geveer een half uur. woningen tot en met de inrichting. De woningen zijn eigendom van particulie ren. Landal Green Parks draagt zorg voor de verhuur en het beheer van de wonin gen. Er is gekozen voor drie types bungalows: de kinderbungalows, de meer standaard bungalows midden in het terrein en de luxe boerderijtjes als randbebouwing naar de omgeving. Overeenkomstig is de luxe die beide type woningen hebben, zo wel van binnen als van buiten. De infrastructuur is grotendeels aangeslo ten op de voorzieningen vanuit het be staande park. Er is een nieuwe toegang gemaakt vanaf de Velddijk met"" een Holten - De organisatie van de caravancontrole, 3VO-afdeling Holten, autobedrijf Erik Huzen en de politie te Holten, waren het unaniem met elkaar eens. De caravancontrole die op vrijdag 11 en zaterdag 12 april werd gehouden in de garage van Erik Huzen was een groot succes. In verband met de steeds groter wordende belangstelling, besloot de organisatie de keuring deze keer over twee dagen te verdelen. Maar liefst 24 caravancombinaties werden ter keuring aangebo den. Allereerst werd de arriverende caravancombinatie naar een spie- gelbaan geleid, waar menig bestuurder die dacht dat hij of zij vooraf de spiegels goed had afgesteld, bedrogen uitkwam. Ook voldeden enkele spiegels niet aan het vereiste uitzicht waarbij Erik Huzen vaak uitkomst kon bieden uit het assortiment caravan- accessoires. Vervolgens werd de caravan gewogen en op technisch gebied on der handen genomen door de monteurs van het autobedrijf. Ondertussen werden de benodigde documenten als het rijbewijs, kentekenbewijs van de auto en het kentekenbewijs/ registratiebe wijs van de caravan onder de loep genomen door Bert van Eijk, wijkagent van de politie te Holten. Ook hier bleken diverse cara- vanbezitters nog niet in het bezit,te zijn van het nieuwe kenteken bewijs voor de caravan die op 1 september van dit jaar verplicht is. Ook ontbraken op diverse kentekenbewijzen de vermelding wat zijn of haar auto aan caravangewicht mag trekken. Uit de technische keuring kwamen dit jaar nauwelijks grote ge breken aan het licht. Zaken als gasslangen waarvan de levensduur (drie jaren) was verlopen en vervangen moesten worden en de verlichting van de caravan waren de meest voorkomende gebre ken. Enkele loszittende onderdelen, vaak onder de caravan, wer den weer even vastgezet. Tenslotte kwamen de bestuursleden van de nieuw leven ingebla zen afdeling Holten van 3VO aan het woord. Aan de deelnemers werd een tasje overhandigd met wat leuke relatiegeschenken en men kreeg het boekje Caravan en de wet mee waarin zeer bruik bare tips stonden vermeld. Ook kregen de deelnemers een brief van 3VO Holten overhandigd waarin het bestuur zich voorstelde. De voorzitter is Ab Waakop Reijers. Secretaris is Ab Hofhuis en het penningmeesterschap wordt beheert door Henny Veldman. Johan Westhof completeert momenteel het bestuur als het enige lid van bestuur. 3VO zoekt nog een aantal vrijwilligers die het be stuur volledig willen maken. Men denkt hier vooral aan mensen uit de buurtschappen als Dijkerhoek zodat men vanuit die hoeken kan horen wat er daar leeft op verkeersgebied. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de secretaris Ab Hof huis, Houtweg 26, telefoon: 367898. (Foto: Johan Bolink) Holten - Op bungalowpark Landal Twen haarsveld zullen woensdag 16 april zul len 103 bungalows officieel in gebruik worden genomen. Holten - Op de Canadese militaire erebegraafplaats werd afgelo pen zondag 13 april een herdenking gehouden. De 48th Highlan ders of Holland Pipes and Drums waren hierbij aanwezig. Leden van deze doedelzakband lagen een krans voor allen die daar be graven liggen. Bij de graven van twintig gesneuvelden van het re giment 48th Highlanders of Canada kregen bloemen en bij het graf van hun commandant Lt. Col D.A^ MacKenzie werd een krans gelegd. (Foto: Johan Bolink) De bouwers van de poasboake in Espelo. (Foto: Johan Bolink) Bosschool, alwaar de Ouderraad zorgt voor de verkoop van lam pionnen en de niet weg te den ken chocolademelk. Onder muzikale begeleiding van Holten - Juf Dinie Spithoven reist al 30 jaar, vanaf 1 april 1973, elke dag met trein of au to, heen en weer van Deventer naar Holten, om voor de klas te staan. Juf Spithoven wilde tijdens deze heugelijke dag zelf voor een verrassing zorgen. Ieder een op school zou op een ijsje worden getrakteerd. Ze had echter niet op twee oud-leerlingen van haar gere kend: 30 jaar geleden kregen Marja Theijn en Jolanda Voskes les van haar. Nu hun kinderen les van hun De Braandheultjes wordt er in een grote stoet naar het paasvuur gelopen, waar rond 21.00 uur de ontsteking van de boake plaats vindt door een prominente Splo- oude juf krijgen, hebben de twee oud-leerlingen/ moeders met medewerking van oud schoolhoofd meester Wilps- haar, klasouder Marjan Lans- ink en natuurlijk de leerlingen van haar groep 4, gezorgd voor een leuke verrassing. Vorige week dinsdag 1 april werd de jubilaris toegezongen in haar klas en van al haar hui dige leerlingen kreeg ze een gele roos aangeboden. De juf was blij verrast door deze at tentie en sprak de hoop uit nog vele jaren op deze school les te kunnen geven. der. Als het vuur te heet wordt, kan men zich als vanouds terug trekken in de tent, waar diverse versnaperingen te verkrijgen zijn. Holten - Een elfjarige jongen werd vrijdag 11 april rond 2.00 uur wakker en zag dat zijn bed aan het voeteneinde in brand stond. Hij heeft zijn ouders daarop ge waarschuwd maar die konden door de rook niets beginnen. De brandweer heeft de zaak ge blust. De brand bleef beperkt tot het bed. Waarschijnlijk is het klemspot je, dat boven het bed hing, de oorzaak van de brand. (Vervolg van voorpagina) „Of er strubbelingen waren? Voor zover ik weet niet. Mis schien wilde hij alles wel wat sneller realiseren, maar ook daar heeft hijzelf van aangegeven dat voor alles een tijd is." Het ziet er dus naar uit dat bin nenkort een vacature voor een nieuwe burgemeester de deur uit moet. Ligtenberg: „Een en ander moet op korte termijn besproken worden met de fractievoorzit ters. Naast de gemeente heeft ook de provincie hier een heel duidelijke rol in." Dul vindt dat het nog te vroeg is om over opvolging te spreken. „De Commissaris van de Konin gin in Zeeland moét de voor dracht overnemen, waarna de minister deze aan de Koningin moet voordragen ter benoeming. Pas daarna is alles definitief. Wel is het zo dat wat de vacature betreft de gemeenteraad straks aan zet is. Dat zijn, in tegenstel ling tot vroeger door het dualis me, enkel de raadsleden. De raad stelt een profielschets op die aan de Commissaris van de Koning wordt aangeboden, er wordt een vertrouwenscommis sie gevormd bestaande uit raads leden en daarna wordt de vaca ture opengesteld. Of een vrouw ook een kans maakt als burge meester van Rijssen-Holten? Je vraagt het aan een CDA'er, ja dus!" Landal Green Parks en Obdeijn Recre- atiebouw hebben al jaren een nauw sa menwerkingsverband voor de realisatie van zowel bungalows, centrumgebouwen als zwembaden. De totstandkoming van dit project is een nieuwe vorm tvan sa menwerking tussen beide partijen. Obde ijn Recreatiebouw nam de realisatie van het gehele plan voor zijn rekening. Van aankoop van de grond tot de aanleg van de infrastructuur, van de bouw van de Holten - Waterbedrijf Vitens heeft in Holten onlangs de vijf- honderdduizendste wateraan sluiting in de provincie Overijs sel gerealiseerd. Vitens heeft in totaal circa 1,6 miljoen aanslui tingen. Op het adres Lageweg 2 in Hol ten is sinds begin maart het Ca- talpa-kindercentrum Kakelbont gevestigd. Reden voor Vitens om de bewoners van het kinder centrum eens flink in het zonne tje te zetten. De burgemeester van Rijssen- Holten zal het kindercentrum op zaterdag 19 april 2003 om 10.00 uur officieel openen. Lonneke Platenkamp, locatiehoofd van het kindercentrum, krijgt van Cor Lievers, afdelingsmanager Service Advies bij Vitens re gio Overijssel, een aantal ca deaus aangeboden. Het kindercentrum ontvangt naast een waterkoeler voor het personeel onder meer een aantal parasols en opblaasbare zwem badjes. Het Holtense heren hockeyteam werd afgelopen weekend kam pioen. Dit moest natuurlijk worden gevierd. (Foto: Johan Bolink) duwmachines en de zitmaaiers. De messen bij de gemotoriseer de klassen dienen verwijderd dan wel uitgeschakeld te zijn. Voor de wedstrijd wordt elke machine grondig gekeurd op technische staat en veiligheid. Deelnemers zijn verplicht een EEG-goedgekeurde valhelm te dragen. Zij dienen zo snel moge lijk een parcours met diverse hindernissen af te leggen. Te vens wordt er gekeken naar de originaliteit. De toegang voor dit evenement is gratis. Deelnemen kost slechts 1 euro. Opgave het liefst voor vrijdag 18 april bij Arnold Draaijer, telefoon 06- 21840574. De traditionele lampionnenop- tocht staat zondagavond op het programma. Startplaats is de Holten - Het Holter Politiek Café werd vorige week donder dagavond gehouden in Grand Café 't Keuntje. Het was de eer ste keer onder het voorzitters- schap van F ons Akkermans. Onder meer de gemeentelijke fusie tussen Holten en Rijssen was een discussiepunt. Aanwe zigen vonden deze samensmel ting een goede zaak, omdat het geheel bestuurlijk sterker is ge worden. Wat de verdere voorde len zijn kwam niet echt uit de verf. Wel werd er nog een aantal nadelen opgehoest. Gespreksleider Wim Dalhuizen deponeerde de volgende drie stellingen over de fusie Holten - Rijssen bij de aanwezigen: pri ma zo; vond het niks, vind het niks, Het beste wat we hebben is de trein tussen Holten en Rijs sen; Goed, bestuurlijk sterker geworden. Dertig aanwezigen kozen voor stelling drie. Zes keer werd er voor stelling twee gekozen en slechts drie keer voor stelling een. Dat de fusie onomkeerbaar is, is een feit. Hierdoor overheerst het gevoel bij de aanwezigen om het beste er maar van te maken. Ep van Schooten (GemeenteBelang) vindt het een 'gedwongen huwe lijk' maar vindt wel dat het een 'moetje' is. Of er van liefde kan worden gesproken betwijfeld hij. Wel constateert hij een goe de zakelijke verstandhouding. Als nadeel van de fusie werd aangevoerd: de hoge kosten. Dit terwijl de schaalvergroting ei genlijk veel geld moet opleve ren. Wethouder Ter Schure moest echter erkennen dat de fu sie waarschijnlijk de gemeente Rijssen - Holten veel geld gaat kosten. Wanneer Den Haag niet over de brug komt kost dit mil joenen euro's. De afstand van wethouders naar de burger toe is groter werd ge steld. Als voorbeeld van verbe tering hierin werd naar de infor matie avond in dijkerhoek gewe zen. Voormalig voorzitter van de VVV-Holten Jan Nikkels was zeer teleurgesteld over dat er nog steeds geen recreatief-toe- ristisch platform is. Ondanks re gelmatige contacten met de ge meente en herhaalde toezeggin gen. Wethouder Ter Schure was dit met de spreker eens. De an dere wethouder Stegeman vond dat er niet te gehaast te werk moest worden gegaan en er ge wacht moet worden op de recre atienota. Het heeft volgens hem geen zin om vooruit te lopen met het platform op deze nota. Dijkgraaf van de bew'onerscon- tactgroep de Haar beklaagde zich erover dat de bewoners niet waren ingelicht over de opgelo pen vertraging van de renovatie. Na contact met de gemeente kreeg hij te horen dat hierbij en kele fouten in het bestek stonden welke de oorzaken van de ver tragingen waren. Hij stelde dan ook voor dergelijke vertragingen te vermelden op de gemeentepa gina van de betreffende kranten. Ligtenberg vond dit een goed voorstel. Na een korte pauze werd door loco-burgemeester Ligtenberg aangekondigd dat burgemeester Lonink waarschijnlijk onze ge meente gaat verlaten. Zijn keuze is, na twee jaar in onze gemeen te de scepter te hebben gezwaaid op Terneuzen gevallen. Deze aankondiging deed heel 't Keun tje verstommen. Wim Dalhuizen deed dus wat hij moest doen en sloot de avond af met wat reac ties van de bewindslieden. Espelo - De Boakenbouwers van Espelo zijn al sinds november met zo'n tien tot twintig man el ke zaterdag beziggeweest om hout aan te slepen voor het paas vuur. De animo van jeugdig Es pelo groeit met het jaar en dat is een goed teken voor de toe komst. Vanaf nu wordt er elke doorde weekse avond vanaf halfzeven 's avonds hout opgepakt. Goede Vrijdag wordt de gehele dag ge werkt aan de Splose Boake. De bouwers hebben voor zon dagmiddag Eerste Paasdag een spectaculaire grasmaaierrace op het programma staan. Er zal ge streden worden in diverse klas sen, namelijk: handduwmachi- nes, gemotoriseerde duwmachi nes, gemotoriseerde zelfrijdende

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5