gemeentelijke informatie -Holter\ Collectes Rijssen-Holten. Reken daar maar op. Donderdag 17 april 2003 HO 12 ZA 8 ndei informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma-- vr. 9.00 - 12.1 5 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Opening gemeentehuis Vrijdag 18 april (Goede Vrijdag) en maandag 21 april (2e paasdag) is het gemeentehuis gesloten. Ook de gemeentewinkel in Rijssen en de publieksbalie in Holten zijn dan gesloten. U bent op dinsdag 22 april weer bij beide balies van harte welkom. De Nederlandse Hartstichting collecteert van maandag 7 april tot en met zaterdag 12 april 2003. De week daarop collecteert Stichting Paardrijden Gehandicapten 't Zoekerveld. Als u vragen hebt over een collecte kunt u bellen met de gemeen te Rijssen-Holten, telefoonnummer 854854. Openbare vergaderingen De commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken en Middelen vergadert op donderdag 24 april 2003 om 18.30 uur (Let op, gewijzigde aanvangstijd) in de raadzaal van het gemeentehuis in Rijssen. De voorlopige agenda luidt als volgt. I Opening II Taakveld Algemene Bestuurlijke Zaken, aanvang 18.30 uur 1. Inventarisatie spreekrecht taakveld 2. Vaststellen definitieve agenda taakveld 3. Verslag vergadering 24 maart 2003 4. Mededelingen en informatie a. Website landelijk beraad rampenbestrijding (portefeuillehouder burgemeester Lonink) b. Handreiking organisatie overheden (portefeuillehouder burgemeester Lonink) c.Tijdstip indienen verzoek ontbrandingsstoestemming (portefeuillehouder burgemeester Lonink) d. integraal veiligheidsbeleid (portefeuillehouder de heer Lonink) III Taakveld middelen, aanvang aansluitend aan vorige taakveld 1Inventarisatie spreekrecht 2.Vaststellen definitieve agenda taakveld 3.Verslag vergadering 24 maart 2003 4. Uitgangspunten begroting 2004 (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder Ter Schure) 5. Kenneltarief hondenbelasting (besluitvormend; portefeuillehouder wethouder Ter Schure) IV Sluiting De raad van de gemeente Rijssen-Holten vergadert op 22 april 2003 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, loca tie Rijssen. De agenda luidt als volgt. 1Opening/Vaststellen agenda 2. Spreekrecht burgers 3. Vragenuur 4. Notulen raadsvergadering 10 maart 2003 5. Mededelingen en ingekomen stukken 6. Wijzigingen van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 2003 (portefeuillehouder Ter Schure) Vaststellen besteding rijksbijdrage educatie en inkoop inburgeringtrajecten nieuwkomers 2003 (portefeuillehouder Ter Keurst) 7. Aanpassing Verordening subsidiebeleid Wiw en vrijlating van inkomsten Abw, loaw en loaz 2001tijdelijke uitbreiding van de formatie taakveld frontoffice van de afdeling Publiekszaken met I fte (portefeuillehouder Ter Keurst) 8. Krediet voor nader onderzoek sanering afvalwaterlozingen buitengebied en vaststelling beleid sanering afvalwaterlozingen buitengebied (portefeuillehouder Ligtenberg) 9. Krediet voor uitvoeren verkeersmaatregelen Middeldijk omgeving Overesschoo! (portefeuillehouder Ligtenberg) 10. Vaststellen bestemmingsplan Buitengebied Holten, partiële herziening manege De Eik (portefeuillehouder Stegeman) I I.Sluiting De stukken voor deze vergaderingen kunt u inzien bij de Stafafdeling Bestuurs-en managementondersteuning, kamer 013 van het gemeentehuis, locatie Rijssen. U kunt deze afdeling berei ken op telefoonnummer 85 46 25. Verplaatsing maandagmarkt Aanstaande maandag is het 2e paasdag. In verband daarmee wordt er op dinsdag 22 april 2003 ('s ochtends) goederenmarkt gehouden. Wijziging huisvuilinzameling in verband met feestdagen Op tweede paasdag (maandag 21 april) en koninginnedag (woens dag 30 april) wordt geen huisvuil ingezameld. Als uw container gewoonlijk op die dagen wordt geleegd kunt u deze op de hieron der vermelde alternatieve inzameldag aanbieden: Rijssen maandag 21 april wordt zaterdag 19 april (grijze container) woensdag 30 april wordt zaterdag 26 april (groene container) Holten maandag 21 april wordt dinsdag 22 april (grijze container) De inzameling op zaterdag begint om 6:00 uur. Zet uw container daarom op tijd aan de weg. Aanrijroute gemeentewerf Rijssen op zaterdagen Met ingang van 19 april 2003 wordt de aanrijroute voor het weg brengen van (grof) afval naar de gemeentewerf op zaterdagochten den gewijzigd. De aanrijroute wordt als volgt: bij het kruispunt Nijverheidsstraat-Daltonstraat-Wattstraat de Daltonstraat inrijden; de ingang van de gemeentewerf aan de Daltonstraat inrijden; het terrein van de gemeentewerf na het storten weer verlaten via de uitgang aan de Nijverheidsstraat. Om een en ander in goede banen te kunnen leiden wordt voor de Daltonstraat éénrichtingsverkeer ingesteld en wordt de aansluiting van de Daltonstraat op de Nijverheidsstraat, nabij de gemeente werf, afgesloten. Plan voor plaatsing speeltoestellen Veeneslagen West Er is een plan opgesteld voor de plaatsing van speeltoestellen aan de Erve Wolters, Erve Campjan en Erve den Boom te Rijssen. Een tekening waarop het plan is uitgewerkt ligt vanaf 22 april 2003 tot en met 20 mei 2003 ter inzage bij de gemeentewinkel in Rijssen. Belanghebbenden kunnen gedurende de periode van ter inzage leg ging hun zienswijzen op het plan kenbaar maken aan burgemeester en wethouders (Postbus 244, 7460 AE Rijssen). Nieuwbouw speelplekken Jaarlijks ontvangen wij diverse verzoeken om uitbreiding van de speelvoorzieningen in bestaande woonwijken. Per jaar is een bedrag gereserveerd voor nieuwbouw van speelplekken. Bij de behandeling van deze nieuwe speelplekken wordt er een inventari satie van de aanvragen gehouden. Bij de behandeling van de aanvragen voor meer speelplekken word ook gekeken hoeveel speeltoestellen er al aanwezig zijn. Bij de inventarisatie kwamen een aantal straten naar voren dat recht had op meer speelplekken. Hier is nader naar gekeken door de gege vens van het aantal kinderen per straat en de leeftijden van deze kinderen. Op basis van deze prioritering en het beschikbare begro tingsbudget wordt bepaald welke aanvragen kunnen worden geho noreerd. Wij zijn van plan op de volgende locaties een nieuwe speelplek in te richten. Deze speelplekken bevinden zich op de volgende locatie: >- Vrijheidslaan tegenover ingang Diessenplas. J. Ruysdaelstraat tegenover ingang Gerard Ter Borchstraat. De plannen voor deze nieuwe aan te leggen speelplek kunt u de komende 2 weken inzien bij de gemeentewinkel aan de Elsenerstraat nr 20 en de publieksbalie in Holten. Vergadering Welstandscommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de welstandscom missie, waarin ook bouwplannen van de gemeente Rijssen-Holten zullen worden behandeld, vindt plaats op 24 april 2003 vanaf 14.30 uur in het gemeentehuis van Rijssen-Holten, Schild I, telefoon 0548- 85 48 54. De agenda voor deze vergadering met vermelding van de te behandelen bouwplannen ligt vanaf woensdagmiddag 23 april 2003 voor een ieder ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis, Schild Ibij de gemeentewinkel, locatie Rijssen, Elsenerstraat 20 en bij de gemeentewinkel, locatie Holten. Informatie indienen aanvraag APV Uw aanvraag voor feesten, evenementen en dergelijke activiteiten wordt in principe binnen acht weken afgehandeld. Wij adviseren u om uw aanvraag acht weken van tevoren in te dienen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Rijssen-Holten. U kunt uw aanvraag ook inleveren bij de balie van de sector Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen, locatie Elsenerstraat 20. Als u uw aan vraag minder dan drie weken van tevoren indient, kunnen wij besluiten om uw aanvraag niet te behandelen. Om dat te voorko men adviseren wij u om uw aanvraag tijdig in te dienen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de balie van de sector Ruimte, in de gemeentewinkel in Rijssen, telefoonnummer 85 48 71 Dierenpark Holten We zijn van plan om de inrichting en instandhouding van de open bare ruimte ter bevordering van de maatschappelijke leefbaarheid te verbeteren aan de eisen die de burgers stellen. Dit kan het geval zijn vanwege een verandering van functie van de openbare ruimte dan wel noodzakelijk groot onderhoud. We hebben als gemeente één kinderboerderij die toegankelijk is, en twee parkjes die niet toegankelijk zijn voor burgers maar wel duidelijk zichtbaar aanwezig zijn. Door jarenlang gebruik is het die- renparkje in Holten verouderd, hierdoor zijn er aanpassingen nodig om het dierenparkje weer te kunnen laten functioneren zoals het bij de opzet van het parkje bedoeld was. De vijver zal worden gedempt zodat er geen dieren meer verdrin ken in de vijver. Hierdoor zal er weer meer vrije ruimte ontstaan waardoor er weer dieren kunnen worden teruggeplaatst die op dit moment zijn verwijderd. De boombeschermingen zullen worden vernieuwd alsmede de bovenkant van de afrastering rondom. De verharding van de voederplaats zal herbestraat en uitgebreid worden. Ook zal het gehele dierenparkje in geëgaliseerd en opnieuw worden ingezaaid. Ook de bestaande duiventil zal worden vervangen. Om calamiteiten te verhelpen zijn we tevens van plan een bord met tekst te plaatsen met telefoonnummers die 24 uur per dag bereikbaar zijn. Na deze aanpassing kan de onderhoudstoestand van het dieren parkje voor de komende jaren weer gewaarborgd worden. Herinnering hondenbelasting Hondenuitwerpselen kunnen overlast veroorzaken op de openba re weg, speelterreintjes en in plantsoenen. De gemeente heeft maatregelen getroffen om deze overlast tegen te gaan. Deze maat regelen brengen de nodige kosten met zich mee. Daarom heeft de gemeenteraad besloten dat alle hondenbezitters in de gehele gemeente Rijssen-Holten hondenbelasting moeten betalen in 2003. De opbrengst van deze belasting gebruikt de gemeente voor de aanleg en het onderhoud van de hondentoiletten. De hondenbezitters in de kern Holten moet vanaf januari 2003 hondenbelasting betalen. Hiervoor gelden de volgende tarieven voor 2003: voor de eerste hond 46,44; voor elke volgende hond 68,64. De gemeente controleert of u in het bezit bent van een trouwe viervoeter. Geef daarom op tijd door als u in het bezit bent van een hond. Voor informatie kunt u bellen met het taakveld Belastingen, telefoonnummer 85 46 92. U kunt ook e-mailen naar k.mulhof@rijssen-holten.nl SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) SARS is een ernstige acute luchtwegziekte die waarschijnlijk wordt veroorzaakt door een virus. SARS begint met griepachtige klach ten zoals: hoge koorts (boven 38(C), spierpijn, hoofdpijn, droge hoest en kortademigheid. In sommige gevallen verergert het ziek tebeeld binnen 3-4 dagen. Op de röntgenfoto is dubbelzijdige long ontsteking te zien. Op dag 6 of 7 treedt bij 80-90% van de patiën ten verbetering op. De kans op dodelijke afloop-is 4% (waar schijnlijk 4 op de 100 patiënten overlijden aan deze ziekte). De incubatietijd (de tijd tussen besmetting en de eerste ziektever schijnselen) bedraagt 2-7 dagen, met een maximum van 10 dagen. Preventieve maatregelen Besmetting is aangetoond bij mensen die nauw contact hebben gehad met een patiënt.Verspreiding vindt vermoedelijk plaats van mens op mens via druppeltjes in de lucht die door hoesten, pra ten en niezen vrijkomen of door direct contact met lichaams vloeistoffen van een besmettelijke patiënt. Overdracht door men sen zonder klachten is tot nu toe niet bewezen. De SARS epide mie beperkt zich nog steeds tot China (Peking, Guangdong, Hong Kong, Shanxi) Taiwan, Vietnam (Hanoi), Singapore en Canada (Toronto). Daarnaast zijn er wereldwijd verdachte 'importgeval- len'. In Nederland zijn tot op heden 10-04-2003) geen ziektegevallen geconstateerd. Om eventuele verspreiding van SARS in Nederland te voorkomen zijn er een aantal preventieve maatregelen geno men: Een negatief reisadvies voor Hong Kong en Guangdong. SARS is (sinds I april 2003) een meldingsplichtige ziekte groep A. Dit betekent dat ook vermoedelijke gevallen bij de GGD en de Gezondheidsinspectie gemeld moeten worden. De patiënt wordt dan onder strikte isolatie opgenomen en de GGD moet bron- en contactonderzoek verrichten (in kaart brengen waar de patiënt mogelijk besmet is geraakt en het opsporen van eventuele andere besmette personen). Patiënten uit besmette gebieden met luchtwegziekten mogen niet naar Nederland terugkeren totdat SARS uitgesloten is. Luchtvaartmaatschappijen moeten vertrekkende passagiers in de besmette gebieden vragen naar klachten en hun contacten met zieke personen. Als de patiënt tijdens de reis klachten heeft passend bij SARS moeten de autoriteiten van de luchthaven van eindbestemming geïnformeerd worden. Op verzoek van de Gezondheidsinspectie heeft de GGD alle ziekenhuizen, specialisten, huisartsen en ambulancediensten geïnformeerd over de richtlijnen met betrekking tot SARS- patiënten in Nederland. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met GGD Twente op telefoonnummer 0546 53 68 68 of kijk op website www.minves.nl Adres gemeentehuis: Schild 1.7461 DD Rijssen Smidsbelt 6, 7451 BL Holten Gemeentewinkel, Elsenerstraat 20,7461 DN Rijssen Postbus 244, 7560 AE Rijssen e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis en de Gemeentewinkel zijn geopend op maandag tot en met vrijdag van s middags op afspraak op donderdagmiddag (alleen Burgerzaken) elke donderdagavond van (artikel 19 lid I WRO, 2e ter inzage legging); Vanaf 18 april 2003 kunt u dit bouwplan inzien tot en met 15 mei 2003. Dit kan bij de balie van de sector Ruimte, in de gemeente winkel Rijssen. Het bouwplan past niet in het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders kunnen daarvoor vrijstelling verlenen op basis van artikel 19, lid I van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of arti kel 50 van de Woningwet. Bouwplan 2 april 2003 20030269 Van Holtenserf 39 in Holten, vergroten woning. Vanaf 18 april 2003 kunt u dit bouwplan inzien tot en met I mei 2003. Dit kan bij de publieksbalie Holten. Het bouwplan past niet in het bestemmingsplan. Het bestem mingsplan biedt het college de mogelijkheid daarvoor vrijstelling te verlenen (artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Meer informatie Zolang bovenstaande bouwplannen ter inzage liggen, kunt u uw schriftelijke zienswijze sturen naar het college van burgemeester en wethouders van Rijssen-Holten. Zienswijzen zijn in principe openbaar. Bouwplannen Bouwplan (artikel 19 WRO en/of artikel 50 WW) 31 december 2002 20020317 Kalanderstraat in Rijssen, het bouwen van een kantoorpand Op vrijdagmiddag zijn het gemeentehuis en de Gemeentewinkel gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten Daltonstraat 2 in Rijssen Ingekomen aanvragen Ingekomen bouwaanvragen 28 maart 2003 20030259 Witmoesdijk 26 in Rijssen, gedeeltelijk vernieuwen garage; 31 maart 2003 20030268 Vijfhuizenweg 2 in Holten, bouwen woning; 1 april 2003 20030270 Dannenberg 50a en 50b in Holten, plaatsen dakkapel op de woningen; 2 april 2003 20030269 Van Holtenserf 39 in Holten, vergroten woning. 8 april 2003 20030271 Schild 4 in Rijssen, gedeeltelijk wijzigen gevel en pand; Alleen voorzover voor de bouwaanvragen vrijstelling van het bestemmingsplan is aangevraagd (zie onder bouwplannen) kunnen belanghebbenden binnen twee of vier weken na deze publicatie hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Rijssen-Holten. Zienswijzen zijn in principe open baar. Ingekomen aanvragen kapvergunning(en) 2 april 2003 20030272 Churchillstraat 67 in Holten, kappen den; 2 april 2003 20030277 Keizersweg (sectie H 995) te Holten, kappen zes prunussen; 7 april 2003 20030274 Postweg 12 in Holten, kappen elf bomen. U kunt deze aanvragen vanaf 18 april 2003 voor een periode van vier weken inzien. Ingekomen aanvraag voor een inritvergunning 4 april 2003 20030273 Valeweg 3 in Holten, aanleggen 8 meter brede inrit. U kunt deze aanvraag vanaf 18 april 2003 inzien tot en met 15 mei 2003. Ingekomen aanvragen APV/Drank- en Horecawet/Wet op de Kansspelen 28 maart 2003 organiseren Truck-Run door Tukker Truckers en Twentse Zorgcentra op zaterdag 7 juni 2003 gemeente Rijssen-Holten; 28 maart 2003 het wassen van de ramen door Rotij Planontwikkeling van appartementencomplex 'Haarstaete' in 2003 in Rijssen; 31 maart 2003 houden concours door De Bergruitertjes op zaterdag 12 en zondag 13 juli 2003 in Holten; 31 maart 2003 organiseren van diverse activiteiten door Rijssen Vooruit van donderdag I tot en met zondag 4 juli 2004 in Rijssen; Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Openingstiiden ^,2=™ gemeentewerf: bestuurssecretariaat bellen. iedere dag van 8.00-12.00 uur Voor een afspraak met burgemeester J. A. H. Lonink, op zaterdag van 9.00-12.00 uur wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J.J.A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. 1 op zaterdag van Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg. wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 12