Training in jeugdwerk succesvol verlopen Blauw Wit verliest net van SVDW '75 3 1(T| De Groot uit Rosmalen Nu ook bij u om de hoek! Voorwaarts wint Kempertoernooi Kerkdienst en verzoekprogramma Eerste Paasdag live op Radio 350 Carint Thuiszorg zoekt cliënten voor onderzoek consumenten Aanbod aan zang en muziek in Okkenbroek sterk uitgebreid vr WeerWeekoverzicht Resultaten SV Holten Uitwisseling jazzballet GOURMET SCHOTEL BARBECUE SCHOTEL 11.50 12.95 Vrieskoop Diepvrieshal Holten Maak van een nekslag geen tegenslag Donderdag 17 april 2003 HO 11 Vorige week vroor het licht in de nacht en och tend met -2.3 graden in de hut en vlak boven de grond werd het -4.2 graden. In Espelo was het nog kouder met -3.3 graden en aan de grond -7.0 graden. De morgen verliep onbewolkt en zonnig. Tijdens het middaguur vormden zich stapelwol ken. Dit hadden we ook in de middag, afgewis seld door de zon. De luchtvochtigheid was laag met 24 procent. Ondanks de zon werd het maar 8.9 graden. Dinsdag Onder heldere omstandigheden in de nacht en ochtend kon de temperatuur flink dalen met -3.0 graden, op klomphoogte -4.8 graden. Espelo was een stuk kouder met -3.7 graden en -8.4 graden aan de grond. Het grootste deel van de morgen veel zon. Daarna vormde zich stapelwolken, 's Middags veel wolkenvelden, en wat minder zon er viel zelfs een sneeuwvlokje naar beneden. Woensdag Opnieuw in de nacht helder waardoor het weer licht vroor met -3.3 graden in de hut, vlak boven zelfs matig met -5.4 graden. Espelo noteerde aan de grond -8.4 graden, 's Morgens was het vrij zonnig, wel dreven er wat wolkenvelden over. Later vormden zich stapelwolken. In middag hadden we een afwisseling van geregeld zon en wolkenvelden. Het werd toch nog 8.3 graden. Donderdag In de loop van de avond van woensdag nam de bewolking toe. Rond middernacht begon het licht te sneeuwen, maar stelde weinig voor. In de ochtend klaarde het op en daalde het minimum naar -1.1 graden, aan de grond werd het -2.7 gra den. De morgen zag er niet onaardig uit, we had den een afwisseling van stapelwolken en perio den met zon. 's Middags een enkel licht hagel- buitje, later ook een bui met wat regen en natte sneeuw. Vrijdag In de nacht kwam het niet meer tot vorst omdat er veel bewolking overdreef. Ook de ochtend zag er bewolkt uit. In het eerste deel van de mor gen viel er wat lichte regen, het zette geen zoden aan de dijk. Later op de morgen droog, wolken velden en af en toe zon. In de middag geregeld zon afgewisseld door stapelwolken. Eindelijk wat warmer met 10.3 graden als maximum. Zaterdag De nacht verliep onbewolkt, koud en windstil. Ook kwam het weer tot lichte vorst met -0.4 gra den in de weerhut, op klomphoogte -1.7 graden. De dag begon onbewolkt en de zon liet zich met zonsopkomst al zien. De hele morgen en middag was er geen wolkje te zien; de zon kreeg alle ruimte. Zo werd het een stralende dag. De tem peratuur boekte winst met 15.6 graden. Zondag 's Nachts en in de ochtend kwam het niet meer tot vorst, na dagen achteropeenvolgend was dat nu het geval. Het minimum kwam uit op 2.8 gra den, ook aan de grond boven nul. De zon scheen de hele dag volop en er was geen wolkje te zien. Zo werd het een stralende dag. De lucht was droog met 26 procent. Het was aangenaam weer met 19.6 graden als hoogste waarde. Meteo Holten, Freddie Paalman Holten - De training voor vrijwilligers in het jeugdwerk werd dins dag 15 april afgesloten. Deze werd in de afgelo pen maanden in de ge meente Rijssen-Holten uitgevoerd en is een duidelijk voorbeeld van een al ingezet proces om meer aandacht te besteden aan integraal jeugdbeleid. Het project is in zijn geheel gesub sidieerd door de ge meente. De deelnemers moesten 15 april als afsluiting een presentatie verzor gen. In deze presentatie lag de nadruk op de plaats en de functie die jeugd werkorganisaties in de toekomst willen inne- De training is door de gemeente, het Educatief Centrum en het Kans project voor integraal- jeugdbeleid georgani seerd, in goede samen werking met een aantal organisaties te weten: de Fakkeldrager, Pand 11, de Hervormde Jeugd raad te Rijssen, 't Honk en het Socuwe te Holten. Uit het grootste deel van de genoemde organisa ties hebben vrijwilligers deelgenomen, Jannes ter Horst, trainer van Twen te Plus, Advies, Training en Scholing (onderdeel van Educatief Centrum Rijssen) heeft uitvoering gegeven aan de bijeen komsten. Uit de training zijn en thousiaste verhalen te horen. De deelnemers hebben aangegeven dat de trai ning het voorbeeld is van een goede samen werking van instellingen in de gemeente. 'De training stelde vrij willigers in de gelegen heid om elkaar te ken nen en van elkaar te le ren'. Op zo'n manier hebben de vrijwilligers inzicht gekregen in de activitei ten en de werkwijze van de verschillende organi saties. Naast deze intensieve kennismaking werden ook diverse aspecten van het organiseren van jeugdwerk belicht, zoals de kennis van de doel groep in het jeugdwerk, groepsdynamica, de waarde van een goede communicatie, het om gaan met lastige gasten en et omgaan met weer stand in eigen kring. De cursus was zo opge zet dat de vrijwilligers de kennis in de eigen or ganisatie kunnen over brengen. Vletgoor - Na de knappe overwinning afgelopen zaterdag tegen Sc. Rajs- sen moest dinsdag tegen SVDW '75 worden aan getreden. Deze ervaren ploeg was gedurende de gehele eerste helft toon aangevend. Blauw Wit kon het tempo goed vol gen, was dreigend, maar had geen echte uitge speelde kansen. Na een enerverende tweede helft bleek SVDW '75 met 2-3 net te stérk. Blauw Wit had vanaf het begin gewaarschuwd moeten zijn tegen deze ervaren ploeg. Vanaf de aftrap moest Hans Bek- kemens ingrijpen om een eerste treffer te voorko men. Het verdere verloop van dit eerste gedeelte le verde twee strijdvaardige ploegen op die elkaar weinig toegaven, maar de kansen van de gasten wa ren veel gevaarlijker dan die van Blauw Wit. De thuisploeg kreeg meer corners, mocht meer vrije trappen nemen, maar echt gevaarlijk kon de ploeg niet worden. SVDW kreeg wel goede mogelijkheden, maar scoorde uit een kans die geen echte kans was. Een aanval door het midden Holten - De jazzdans- groep van SV Bato heeft zaterdag 12 april deelge nomen aan de grote re gionale uitwisselings avond te Goor. Tijdens dit tweejaarlijkse evenement zijn in totaal ruim dertig optredens verzorgd. Voor de Hol- tense meisjes was sprake van een zeer geslaagde avond met meerdere goe de uitvoeringen onder leiding van trainster Ine van de Wal. Holten - De Hervormd Gereformeerde Werk groep Kerktelefoon zal Eerste Paasdag het pro gramma Van en Voor de Kerken op Radio 350 verzorgen. Het program ma zal er als volgt uit zien: van 9.00 tot 10.00 uur passie- en paasmu- ziek, vervolgens om 10.00 uur de dienst in de Dorpskerk, waarin ds. H. Gijsen zal voorgaan, ten slotte kan men aanslui tend aan, deze kerkdienst tot 12.00 uur een ver zoekprogramma beluiste- De kerkdienst kan ook via de kerktelefoon vol gen, maar de overige pro grammaonderdelen niet. De uitzending van het verzoekprogramma op VOOR DE PASEN Topkwaliteit diepvriesprodukten o.a. groente, vlees, snacks, ijs en gebak. 20%Vleeskroketten, 28 stuks, 7.95 6.95 Gehaktballen Favoriet., 15x1 oo gr7.95 Minisnacks, assortiment, 50 stuks7.50 Patat frites, topmerk, Vk kilo, 2.952.45 Aardappelnootjes, zakal kilo, 1.95 1.50 Soepgroente, zak a 21/a kilo, 2.952.45 Bloemkoolroosjes, 2'/z kilo, 3.95 3.45 Soepballetjes, Enkco, 1 kilo, 6.15 5.45 Slagroomperziktaart, 12 pers., 6.35 5.45 Appelpunten. 12 stuks, 5.955.45 Bladerdeeghapjes, 36 stuks, 4.95 3.95 Kauwgombalbekers, 22 stuks, 6.955.95 Boerenroomijs, 2% literbak, 3.95 Super roomijstaart, 1500 ml., 8 pers.3.95 Bavaroise tulbanden, 750 ml. diverse smaken, 2.95,2 stuks nu 5.45 Elite salades, diverse soorten, v.a1.95 Deze aanbiedingen zijn geldig van 7 t/m 19 april 2003. TIP VOOR PASEN 4 pers., 9 soorten vlees 4 pers., 5 soorten vlees OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten donderdag: 09.00-20.00 dinsdag: 09.00-17.00 vrijdag: 09.00-20.00 woensdag: 09.00-17.00 zaterdag: 09.00-17.00 Keizersweg 50 Holten (Industrieterrein de Haar) Radio 350 komt in de plaats van het program ma dat op 25 april via de kerktelefoon uitgezonden zou worden. Tot en met donderdag 17 april kan men nog verzoekjes aan vragen voor deze uitzen ding. Dat aanvragen van een verzoekje voor ie mand kan op verschillen de manieren. Door het in vullen van een verzoek- kaart, en die in de daar voor bestemde bakjes in de Kandelaar, de Dorps kerk, Bethanië of de Diessenplas- te depone ren; Door het invullen van een verzoekkaart en die op te sturen naar, of af te geven bij één van de con tactpersonen; Telefo nisch bij een van de con tactpersonen: G. Oonk, Borkeldsweg 5, telefoon 36 30 62 of G.D. Kolk man, Aalpolsweg 7, tele foon 36 3122. Hengelo - Carint is sa men met het Patiënten Consumenten Platform Twente op zoek naar cliënten die willen mee werken aan een onder zoek. Met de informatie van deze cliënten wil Carint de kwaliteit van haar dienstverlening verder verbeteren. Het onderzoek vindt in april en mei plaats. De deelnemers worden uitgenodigd voor een groepsgesprek van ruim twee uur. Aan elk "ge sprek nemen zes tot acht cliënten deel. Een- medewerker van het Patiënten Consu menten Platform Twen te leidt het gesprek. Ca rint is, op zoek naar cliënten die hun ervarin gen graag willen vertel len en suggesties willen doen voor verbeterin gen. Voorwaarde voor deelname is dat men sinds een half tot maxi maal een jaar klant bent bij Carint Thuiszorg. Alleen als men huishou delijke verzorging of verpleging krijgt (geen alfahulp), komt men voor het onderzoek in aanmerking. Voor opgave of meer informatie kan men contact opnemen met: Wil Asma, telefoon 074-2500155 (maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur tele fonisch te bereiken) of Jon Smits, telefoon 074- 3677722. 3 x 10 minuten bewegen per dag op minimaal 5 dagen in de week is voldoende om de gezondheid te bevorderen. Maar 1 maal 30 minuten mag ook! kwam uit bij de rechter aanvaller die een rolletje produceerde, maar de op het verkeerde been staan de doelman van Blauw Wit kon geen redding brengen 0-1 Niet onverdiend, maar op het moment in de wed strijd wel onverwacht. Na rust was er sprake van een zinderende wedstrijd Veel kansen en veel doel punten. De gasten hadden een unieke mogelijkheid op 0-2, maar faalden. Blauw Wit kwam op 1-1 na een aanval door het midden. Flet was uiteindelijk Youri Noorlander die 1-1 maakte. Een mooie opsteker die gevolgd werd door enke le mooie minuten voor Blauw Wit. Aanval op aanval werd opgezet en corners en vrije trappen waren het gevolg. Uit een corner was het Arjan aan stoot die 2-1 binnen kop te. De vreugde van de voorsprong was van kor te duur. De gasten kwamen uit een corner op 2-2. even later werd een goed op gezette aanval over recht keurig afgerond met een voorzet op Mare© Che- valking die keihard, maar nauwkeurig binnenkopte 2-3. Blauw Wit probeer de hierna nog van alles. De ploeg kreeg goede kansen, maar kon de doelman niet nogmaals passeren. Door dit resultaat en de uitslagen van de andere wedstrijden blijft Blauw Wit volop in de race voor een nacompetitieplaats. Zaterdag speelt de ploeg uit bij koploper WHcZ aanvang 15.00 uur. (Foto: Johan Bolink) Mossink - Voor de 24ste keer vond het Miny Kemper Toernooi plaats in sporthal 't Mossink, het recreanten handbal- toernooi en tevens afslui ting van het zaalseizoen. Het werd een zeer span nend toernooi waarbij Voorwaarts alle wedstrij den won. Dalfsen verloor alles en de andere teams, Broek land, CVO en Holten wonnen twee en verloren twee wedstrijden. Okkenbroek - Nog nooit was er in Okkenbroek zo veel gelegenheid om aan zang en muziek te doen of daarvan te genieten. Al jaren bestaat de Zang groep van de kerk die af en toe meewerkt aan de kerkdienst. En al min stens zo lang blaast of trommelt menige Okken- broeker een deuntje mee in de gezamenlijke fanfa re met Lellele: Beatrix. Kinderen in Okkenbroek krijgen op de basisschool wekelijks muziekonder wijs van dé vakleerkracht en hebben daardoor al een goede ondergrond om verder te komen. Dat muziekonderwijs zal er zeker ook toe bij heb ben gedragen dat de jaar lijkse soundmixshow op de laatste dag voor de krokusvakantie zo'n suc ces is geworden. Kinde ren staan frank en vrij op het podium en durven hun lied te laten horen. Ook volwassenen zingen graag, zo blijkt. Afgelo pen seizoen kwam een groep vrouwen bij elkaar om een shantykoor op te richten. En met succes want al in snel tempo had men achttien leden op pa pier staan. Het koor, on der leiding van muziekle rares Els Nooter die de wind er flink onder heeft, want dames waren met kerst al zo ver dat zij op hun eigen wijze mee kon den werken aan kerst nachtdienst met vier lie deren. Het vrouwenshantykoor met de fraaie naam Zee banket heeft verder haar eigen repertoire. Shanty- liederen zijn zeemanslie deren. In de meeste ge vallen in het ritme waarin men vroeger het werk op de schepen verrichte, vaak in droefheid gehuld, vol met heimwee naar huis en haard. Zo droef zijn de liederen van Zee banket echter niet. Men zoekt daar naar de vrolij ke noot en komt vooral bij elkaar voor de gezel ligheid. Wie mee wil zin gen of meer informatie wil, kan bellen met Han- ny Oosterveld telefoon 0570-551644. Ook mannen zingen graag. Daarom is men bezig een mannenkoor op te zetten met leden uit de hele regio. Het initiatief daartoe is uitgegaan van Arle Hofstede uit Bath- men die voorlopig zal di rigeren. Het repertoire is zo breed mogelijk met shantyliederen, volks liedjes, vaderlandsliede ren en Hollandse wijsjes. Men gaat niet voor vier stemmig, maar gewoon lekker zingen in een ge zellige sfeer. De repeti tieavonden worden op maandag of dinsdag ge houden. Wie een kijkje wil nemen kan rustig bin nenlopen. Voor meer in formatie kan men contact opnemen met Arie Hof stede, telefoon 0570- 541445. Rubbur, geschikt voor bruiloften en partijen. Wie op z'n feestje een leuke band wil met mu ziek van toen en nu kan bij Rubber prima terecht. De naam van deze band getuigt al van een be hoorlijke flexibele instel ling, elastisch, in staat op vele soorten van publiek in te springen. Zo'n anderhalf jaar zijn ze bezig, de drie leden Menno Nijkamp, Gerlof N ij kamp en Anton de Vent. Ze waren al op me nig feest in de buurt te horen en luisteren op het Okkenbroekse dorpsfeest en maakten vorig jaar op Hemelvaartsdag een toer- nee' met trekker en wa gen langs verschillende omliggende dorpen om daar op terrasjes op te treden. Wekelijks verbreden zij hun repertoire tijdens de repetities in hun vaste oe fenruimte. Wie meer wil weten over Rubber, kan contact opnemen met Gerlof Nijkamp, 053- 431116. De Groot uit Rosmalen levert al 25 jaar basismachines voor iedere werkplaats van aannemers, timmerbedrijven en interieurbouwers. Ons team van adviseurs en installatiemonteurs woont bovendien zelf in de regio waar men actief is. We zijn hierdoor elke dag bij u om de hoek aan het werk. We komen ons graag een keer ook aan u voorstellen. En adviseren u dan vrijblijvend over het rendement van onze basismachines. Topmachines waar mee u meer maakt in minder tijd. Wie wil dat niet? Belt u ons; dan komen we vandaag nog even langs. CASADEI Economy Line Holten E4- Daarle ME2 Dat Holten deze wedstrijd zou gaan winnen stond, volgens de jongens, al vast, de vraag was alleen met hoeveel doelpunten. De meiden van Daarle deden echter goed hun best om Holten het scoren te beletten. Dat dit niet zo goed lukte bleek wel uit de scores van Ramon, Gerben, Thom 2x, Tom 3x, Rik 3x en Niek 5x. Alleen Dennis en Ri chard kwamen niet tot een doelpunt al deden ze verwoede pogingen, de keepster van Daarle stond goed opgesteld.Door een "vreemde" beslissing van de scheidsrechter kon Daarle nog tegensco- ren. Eindstand: 15-1. Holten El - PH E2 De vorige keer werd met 11-2 gewonnen dus met goede moed werd aan de wedstrijd begonnen. De eerste minuten gaven al aan dat het niet zo ge makkelijk zou gaan worden. Gelukkig wist Nick na een rush door de verdediging Holten op voor sprong te brengen. Helaas hield de 1-0 niet lang stand, en met 1-1 werd gerust. Na de rust en een donderspeech van de leider, werd weer even rus tig en goed overgespeeld. Op het middenveld ont stonden echter keer op keer gaten die het voor PH mogelijk maakten twee keer te scoren. Eindstand: 1-3 Omhoog El-Holten E2 Na de overwinning vorig week gingen we goed gemutst naar Wierden. Daar bleek dat Omhoog er echt zin in te hebben en trok direct fel van leer, E2 stond erbij en keek ernaar. Het was dan ook binnen 5 minuten 2-0 hierna herstelde we goed en bleef het tot de rust 2-0. Jn de 2e helft gingen we op jacht naar een goal, dit bracht echter wel een risico met zich mee en het was Omhoog dat van de ruimte die ze kregen gebruik maakte en nog 4x scoorde. Een wedstrijd om snel te vergeten. Eind stand 6-0 Holten MC 1 - Quick'20 MCI Op papier was dit niet de sterkste tegenstander dus waren er kansen voor de Holtense meisjes om een overwinning binnen te halen. De Holtense meisjes wilden direct vanaf het eerste fluitsignaal in de aanval en dachten dat het een gemakkelijke middag zou worden. Door een te slap begin van de Holtense meisjes waren het de meisjes van Quick '20 die het eerst scoorden. Hierna wisten de Holtense meisjes een aantal mogelijkheden te iren, dochi gescoord werd er nog niei. Haiver- wege de eerste helft wisten de Holtense meisjes dan eindelijk het net te vinden. De meisjes van Quick '20 scoorden echter uit de eerste de beste tegenaanval waardoor de Holtense meisjes weer op achterstand stonden. De Holtense meisjes kwamen steeds beter in hun spel en konden voor de rust nog 2 keer scoren. Na de ranja pauze wa ren het de meisjes van Quick die eerst nog gelijk maakten, maar de Holtense meisjes bleken toch sterker. Door goed samenspel en goed voetbal werd de één na de andere aanval opgezet en wis ten de Holtense meisjes nog 5 keer de bal tegen het net te werken. De Holtense meisjes behaalden een dik verdiende overwinning. Met dezelfde goede inzet en het goede samenspel zullen de meisjes MCI ook tegen de sterkere tegenstanders belangrijke punten gaan pakken. De doelpunten werden gemaakt door Sandra, Use, Inge R, Maike en Fanny. Eindstand 8-3 Excelsior D2 - Holten Dl Holten Dl moest afgelopen zaterdag aantreden tegen lijstaanvoerder Excelsior in Rijssen. Aan gezien Excelsior twee punten voorsprong had was de opdracht duidelijk, er moest gewonnen worden om de kans op het kampioenschap in ei gen hand te houden. Gelukkig bleek dat de Hol tense jongens het goed hadden begrepen en vanaf de aftrap liet Holten blijken dat ze deze middag voor de overwinning gingen. Met de zon in de rug kwamen de Holtense aanvallers enkele keren ge vaarlijk door de Rijssense verdediging. Echter, ook Excelsior liet zich niet onbetuigd en kwam ook enkele keren gevaarlijk voor het Holtense doel. Goed keeperswerk van Kevin behoedde Holten voor een achterstand. Na een kwartier spelen was het raak: een vrije trap van ca. 25 me ter werd door Koen V. uitstekend genomen en viel net onder de lat achter de keeper binnen (0- 1). Even later was het Sjors die een lange pass van Jeroen goed meenam en de keeper tussen z'n benen doorspeelde (0-2). Toen schakelde Excel sior een tandje bij, nam het middenveld in handen en kreeg enkele goede kansen. Twee keer bracht Kevin goed redding, een keer door goed en tijdig uit te lopen en een keer tikte hij een afstandschot nog net over de lat. Maar uiteindelijk moest hij toch capituleren, een door de scheidsrechter toe gekende penalty werd onhoudbaar ingeschoten (1-2). Na de rust drong Excelsior sterk aan en wankelde de Holtense defensie enkele keren. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Na de ge lijkmaker probeerde de tegenstander de overwin ning naar zich toe te trekken en had een licht overwicht. De Holtense aanvallen waren spaar zaam, maar wel zo gevaarlijk. De verdediging van Excelsior kon met moeite de snelle spitsen van Holten pareren en uiteindelijk moest men aan de noodrem trekken. Een doorgebroken Koen V. werd genadeloos onderuit gehaald en de bal werd terecht op de stip gelegd. De van een blessure te rugkomende Daan maakte geen fout en scoorde de beslissende treffer (2-3). Ondanks dat er veel blessuretijd werd bijgeteld, kwam de zwaar be vochten zege van Holten niet meer in gevaar. Door de overwinning staat Holten nu aan kop van de ranglijst. Einduitslag: 2-3. Een minuut stilte IS NIET GENOEG... 0900 - BEWEGEN (2393436) www.sport.nl/nib HOUTBEWERKINGSMACHINES 0900-9101010 www.degroot.nl Gebruikte Basismachines vanaf 800 Frank Meenderink Word nu lid van Whiplash Stichting Nederland BEL (030) 65 65 000 Whiplash Stichting

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 11