Route langs paasvuren in Holtens buitengebied Dinie:'Ik vind lesgeven eigenlijk nog steeds leuker worden' Promises zoekt nieuwe dirigent Johan Schuppert gaat op pelgrimstocht Telefoonnummers Rijssen en Holten in gemeentegids 2004 Paasontbijt en paasdienst Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek Vergadering Vogelwerkgroep Jongen staat op motorkap Ongeval met vijf gewonden Inbraakpoging S.V. Holten Schaakkampioenen DONDERDAG 10 APRIL 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Holten - De buurtschappen zijn alweer druk bezig met het bou wen van grote paasbulten. Tradi tiegetrouw zullen deze poasbo- akens Eerste Paasdag in de brand worden gestoken. De za terdag ervoor gaat een speciaal Paasvuurcommissie langs de deelnemende bulten, om ze te keuren op volume en schoon heid. Deze wedstrijd is aan strikte re glementen gebonden. Zo is het bijvoorbeeld niet toegestaan hoogwerkers te gebruiken, moet het paasvuur met de hand wor den opgebouwd en mag er alleen snoei hout worden gebruikt. Iedereen kan snoeihout brengen, maar er moet daarvoor wel even contact worden opgenomen met de contactpersoon van de be treffende buurtschap. Beuseberg: H. Coster, telefoon; 0548-361084; Dijkerhoek: E. Lug- genhorst, telefoon: 0548-361958; Espelo: M. Toorneman, telefoon: 0572-321661; Holterbroek: J.W. Wegstapel, telefoon: 0548-363924 Onmiddellijk na de jaarwisse ling wordt er al begonnen om zoveel mogelijk hout bij elkaar te brengen. In de avonduren en op zaterdagen wordt er tot aan de zaterdag voor Pasen gebouwd om een zo groot mogelijk paas vuur te realiseren. Aan het eind van deze zaterdag vindt in Bierlokal am Bahnhof de prijsuitreiking plaats onder Rijssen-Holten - Gospelgroep Promises uit Rijssen is op zoek naar een nieuwe dirigent. „Man of vrouw maakt niet uit. Hij of zij hoeft ook niet speciaal lid van een kerk te zijn. Waar het wel om gaat is muzikale kwali teiten, enthousiasme en het heb ben van feeling met gospelmu ziek", vertelt voorzitter Wim Geerling. Verder kan de gospel groep ook mannenstemmen ge bruiken: tenoren en bassen zijn van harte welkom. Paasvuurroute langs de poasboakens. grote belangstelling. langs alle paasvuren leidt. Op Eerste Paasdag ontsteekt burgemeester Jan Lonink om 21.00 uur de grootste paasbult. Uiteraard worden dan ook de an dere paasbulten aangestoken. De plaatselijke VVV ontwerpt jaarlijks een paasvuurrroute, die Zaterdag 19 april, 14.15 uur: rond gang van de keuringscommissie langs Espelo, Dijkerhoek, Beuse berg, Holterbroek en Loo-Bathmen (deze laatste doet buiten mededin ging mee) Zaterdag 19 april, 19.00 uur: prijs- Zondagavond 27 april treedt de groep op tijdens een jeugddienst in de Open Hof aan de Stations dwarsweg in Rijssen, op Twee de Pinksterdag 9 juni in Ommen, en op 21 juni tijdens het Zo- mergospelgala van de Kulturele Raad Rijssen, waaraan ook For You Too uit Rijssen/Enter, His Masters Voice uit Enter en Re ach Out uit Wierden meedoen, en op 14 september in De Krim. Info Wim Geerling, (0548) 518333 en www.gospelgroep- promises.nl Holten - De telefoonnummers van zowel Rijssen als Holten worden vermeld in de nieuwe gemeentegids 2004. Deze gids wordt uitgegeven door Wege ner Suurland. Eén gemeente, ondergebracht in twee verschillende tele foonboeken, het was een aan tal leden van de gemeenteraad een doorn in het oog. Vanuit die raad klonken regel matig stemmen op of het niet mogelijk was om Holten en Rijssen in één en hetzelfde te lefoonboek te krijgen. Maar daar bleken nogal haken en ogen aan te zitten. Uitgeverij Wegener Suurland is inmid dels met een experiment ge start waarbij van zeven ge meenten de gemeentegidsen worden voorzien van de plaat selijke telefoonnummers. Eén van deze zeven gemeen ten is Rijssen-Holten. De na men van de inwoners komen niet per kern, maar gewoon op alfabet in de gids te staan. „Voor de gemeente brengt dit geen extra kosten met zich mee", vertelt gemeentesecre taris D. van der Borg. uitreiking in Bierlokal an Bahnhof te Holten Zondag 20 april, 21.00 uur: aanste ken grootste paasvuur door burge meester Lonink van de gemeente Rijssen-Holten. In Espelo is er voorafgaand aan het ontsteken van het paasvuur ook al tijd nog een lampionoptocht voor de schoolkinderen Holten - Voorafgaand aan de paasviering in de hervormde kerk op zondag 20 april, is er een paasontbijt. Hiervoor wordt iedereen, jong en oud, van harte uitgenodigd. Het ontbijt begint om 9.00 uur, in De Boskamp. Als de ruimte hier te klein blijkt te zijn wordt uitgeweken naar een grotere ruimte. Na het ont bijt gaan de aanwezigen met z'n allen naar de paasdienst, die om 10.00 uur begint. Opgeven kan tot uiterlijk zondag 13 april. Dit kan door een briefje met naam en aantal personen, te deponeren in de bussen voor in de hervormde kerk of in de brie venbus van gebouw Irene. Dijkerhoek - NBvP Vrouwen van Nu afdeling Dijkerhoek houdt donderdag 17 april haar maandelijkse bijeenkomst in het Bonte Paard. Familie Wolf geeft informatie over de hulphond voor gehandicapte mensen. Zij doen dit onder meer met een vi deopresentatie en een demon stratie met een hond. In de pauze een country linedance-demon- stratie van eigen leden. Er was 18 maart een druk be zochte doe-avond. Gerrie An- beek had de leiding over het ver sieren van glazen en mokken. Ook konden er leuke cadeau-en veloppen worden gemaakt uit behangpapier onder leiding van Ina Zandvoort. Info: K. Rietberg, Broekweg 24, 7451 MJ Holten. Holten - Vogel werkgroep Mid den Overijssel houdt woensdag 16 april een algemene ledenver gadering in Café De Biester aan de Stationsweg 10. Na het alge mene gedeelte vindt vanaf 20.30 uur een dialezing plaats door de bekende natuurfotograaf Paul van Gaaien. Toegang gra tis. Holten - Omstanders, zagen woensdag 2 april dat een jonge man op de motorkap van een personenauto op de parkeer plaats bij Albert Heijn ging staan. De jongeman werd hierop in de kraag gevat en aangespro ken op zijn gedrag. Nadat men zijn naam had genoteerd liet men hem gaan. De naam van de jongeman is bekendgemaakt aan de politie. Hij is een leerling van de scholengemeenschap De Wa erdenborch die in een vrij tus senuur naar het centrum van Holten was gegaan. Hij gaat naar bureau HALT en heeft van de schoolleiding te horen gekre gen dat hij tijdens tussenuren niet meer van het schoolterrein af mag. Holten - Op de S 14 vond vrij dagmorgen 4 april ter hoogte van de inrit A 1 in de richting Deventer, een ernstig verkeers ongeval plaats waarbij vijf per sonen gewond raakten. De bestuurder van een personen auto uit Borculo wilde, komende over de S 14 vanuit de richting Lochem, linksaf slaan naar de inrit A 1 richting Deventer. Daarbij verleende zij geen voor rang aan een bestuurder van een personenauto die vanuit de rich ting Holten kwam, met een fron tale aanrijding als gevolg. In het voertuig uit Borculo raak ten twee inzittenden bekneld, zijmoesten door de Holtense brandweer worden bevrijd. De vijf gewonde personen wer den met de ambulance vervoerd naar ziekenhuizen in Deventer en Hengelo. Holten - Er werd in de ochtend van zondag 6 april een poging ondernomen om in te breken bij een horecagelegenheid bij het NS-station te Holten. Men trachtte via een raam bin nen te komen. Dit lukte echter niet omdat zij werden opge schrikt door een luid alarm. De politie is ter plaatse geweest en heeft een aangifte opgeno men van de eigenaar van de ho recagelegenheid. Dezelfde ochtend werd te Rijs sen in twee horecagelegenheden ingebroken waarbij de geldladen van de gokautomaten werden geleegd. Daar werd later een da der door de politie aangehouden. De politie onderzoekt of deze dader ook meer weet van de po ging tot inbraak te Holten. Holten - Wedstrijden 13 april Res. 5e klasse H 49086 Holten 1 - Marienheem 1 14.00; Res. 3e klasse G 51923 TVC'28 2 - Hol ten 2 10.00 - 08.45; Res 4e klas se V 54803 Holten 3 - TVO 2 10.00; Res. 5e klasse AO 56654 Broekland 3 - Holten 4 11.15 - 10.00; Res. 6e klasse AX 60722 Holten 5 - Achilles 12 5 09.30; Res. 7e klasse BG 66239 Riet molen 4 - Holten 6 10.00 08.45: Res. 7e klasse 66875 Rijssen- Vooruit 3 - Holten 7 9.00 - 8.00: Res. 7e klasse BK 66748 Holten 8 - SOS 7 10.00 verzetten; Res. 7e klasse BI Holten 9 - speelt niet; Wedstrijden 17 april: Res. 7e klasse BG 66167 Hector 9 - Hol ten 6 18.30-17.30. Kabouter Plop Espelo - Ruim duizend bezoekers hebben afgelopen zaterdag 5 april kinderboerderij Dondertman bezocht om te kijken naar een van de drie optredens van Kabouter Plop. De tribunes zaten dan ook stampvol met kinderen die enthousiast meezongen en -dans ten met onder meer het Kabouterlied. Het is de tweede keer dat Plop en zijn vriendjes de kinderboerderij aan doet. En ook nu kan de organisatie terugkijken op een zeer geslaagde middag. (Foto: Sander Scheperman) Nieuwe bus Spitax Holten - Spitax aan de Kolweg is per april uitgebreid met een 54 persoonstouringcar. De touringcar - een EOS - is voorzien van airco, toilet en koelkast. Naast de 22-persoonsmidibus en de 44-persoonslijndienstbus kan men ook reizen met een 54-persoonstouringcar. Spitax biedt nu het complete scala van personenvervoer aan. De touringcar kan ingezet worden voor alle soorten reizen, zoals schoolreizen, dag tochten, reizen rpet het bedrijf of personeelsvereniging. De chauffeurs van Spitax brengen de reizigers snel, veilig en comfor tabel naar de leukste plaatsen in binnen- en buitenland. Natuurlijk blijven ook de taxiritten bij Spitax in goede handen. En als men liever zelf rijdt, dan kan men een van de achtpersoons- busjes huren, (rijbewijs B). (Foto: Sander Scheperman) Opbrengst actie SG Waerdenborch Holten - Scholengemeenschap De Waerdenborch heeft afgelopen maandag cheques met een totale waarde van 13.500 euro over handigd als bijdrage voor projecten in Kenia, Rwanda en Uganda. Het geld werd bijeengebracht tijdens de Themadag, van vorig jaar 19 december. Het project in Kenia is hetzelfde project als dat van vorig jaar en beoogt het bouwen van een schooltje voor leerlingen in arme en afgelegen gebieden. Het project kinderen van Uganda financiert ook scholen en de in richting daarvan op diverse plekken in dat land, alsmede projecten in de gezondheidszorg. Het project van de stichting Karibu in Rwanda heeft als belang rijkste doel de bouw en exploitatie van een weeshuis voor kinde ren die hun ouders door de oorlogen aldaar hebben verloren. Scholing maakt ook deel uit van de opvoeding die de weeskinde ren krijgen binnen de muren van het weeshuis. Beide laatste pro jecten worden in samenwerking met Wilde Ganzen en ICCO van middelen voorzien. (Foto: Johan Bolink) Holten - Albert Heijn in Holten hield drie weken lang een actie sa men met Mars. Kopers van Marsactieartikelen konden hun kas sabon in een grote bus bij de Marsdisplay stoppen. Na drie weken werd er geloot en kwam er een gelukkige winnaar te voorschijn. De mountainbike werd gewonnen door de dochter van de familie Boetes. Natuurlijk waren er ook bloemen. (Foto:Sander Scheperman) Holten - Ze was even verbaasd toen op 1 april leerlingen en ou ders aankwamen zetten om haar, met dertig rozen, te feliciteren met haar 30-jarig jubileum, Di- nie Spithoven. Ze wilde er eigenlijk niet al te veel ruchtbaarheid aan geven gewoon de kinderen trakteren op en ijsje want ze had 10 jaar gele den al goed gevierd dat ze 20 jaar aan school verbonden was. Maar dat pakte toch wat anders uit en Dinie werd flink in het zonnetje gezet. Van haar kant gaat er dan ook een bedankbrief naar de ouders want het heeft haar toch allemaal erg goed ge daan! Dinie stapte op 1 april 1973 de toenmalige Kolschool binnen als opvolgster van de inmiddels overleden Jo Wolters. De nu 57- jarige Deventerse had eerst on derwijservaring opgedaan in Raalte en Utrecht, begon toen te twijfelen en stapte voor driejaar uit het onderwijs. Ze had baantjes in allerlei rich tingen om volgens eigen zeggen 'de huur te kunnen betalen' maar ook om zich te oriënteren. Ver volgens kwam ze toch tot de conclusie dat het werken met kinderen haar het meest aan sprak en ze keerde weer terug in het onderwijs. "Ik wist toen dat ik in het omga&n met kinderen een doel had." Zo kwam ze in Holten terecht. "Toen ik hier kwam dacht ik: 'ik blijf hier vast niet langer dan drie jaar, om daarna weer wat anders te begin nen'. Ik had nooit gedacht dat dat dertig jaar zou worden!" "In de loop der jaren hebben we natuurlijk veel meegemaakt. Veel vernieuwing binnen het on derwijs, maar vernieuwing is niet altijd verbetering. Het on derwijs is minder krampachtig, je geeft kinderen meer zelfstan digheid en vertrouwen. Maar een deel van de manier van les geven van vroeger had ook z'n voordelen. Bij taal en rekenen werden sommige dingen er in gestampt, dat vergat je nooit meer. In de nieuwe methode wordt die doelstelling niet altijd gehaald, het gaat nu vaak meer om het vrijuit spreken. Wat ik vervelend vind, is het vele, noodgedwongen vergaderen en zaken die bij het onderwijs ge komen zijn. Tijdrovend en niet echt een voordeel." In de tijd dat Dinie aan school verbonden is zijn er ook veel an dere dingen gebeurd. Veel colle ga's waar ze fijn mee samen werkte kwamen en gingen. Ze maakte het hele fusietraject mee Holten- Het heeft er alle schijn van dat de mensen van Schup pert Mode besmet zijn met het fietsvirus. Vorig jaar toog Janny Wolters die bij Schuppert Mode werkt samen met schoonzus Ti neke per stalen ros naar het Spaanse pelgrimsoord Santiago de Compostella. Johan Schuppert zag dat ook wel zitten en beloofde grif de tocht ook te maken. Even heeft hij spijt gehad van zijn impulsieve toezegging. Maar hij laat zich niet kennen en vertrekt aan staande zondag ook per fiets naar het zelfde oord, tentje ach terop. "In m'n eentje, zegt de 52-jarige Holtenaar, want ik moet in m'n werk natuurlijk al veel praten en je kunt niet zomaar weglopen met een zaak. Als je alleen fietst heb je rust. Sommige mensen praten over een sabbatical year, je een poos terug trekken. Nou, dat doe ik in deze vorm. Ik heb er vijf weken voor uitge trokken. Vier weken voor de Ik ga in de tent overnachten of in een simpele overnachtingsmo gelijkheid en dan nog een week je daar blijven en rondkijken en dan weer terug vliegen." Per dag wil hij zo'n 100 kilome ter fietsen, heel ongedwongen en ook de tijd nemen om leuke din gen te bekijken of eens ergens een dagje langer te blijven. Z'n conditie heeft hij de laatste tijd opgevijzeld door fietstoch- Dinie Spithoven met Tiaar' kinderen op de speelplaats.(Foto: Sander Scheperman) Dinie het lesgeven leuk vinden. "Eigenlijk steeds leuker, zegt ze zelf." Kinderen zijn dan wel al tijd maar toch steeds weer origi neel. Niet voorspelbaar. Kinde ren geven je inspiratie, peppen je op, ook als je zelf eens een dag in de put zit. Als er eens iets is dan laat ik het zelf vaak oplos sen dan is er de volgende dag vaak niets meer aan de hand. Dat is het fijne aan het werken met kinderen." Holten - Door de resultaten in het Fischer toernooi en de exter ne week werd in een week de strijd in twee kampioenschappen beslist. Er zijn drie kampioenen van het seizoen bekend. Snel schaakkampioenschap: Ton van Oijen, Fischer schaakkampioen schap: Jim Klinge, Jan van Cal- car Cup: Bertus van Beek. Er staan nog twee kampioen schappen open. Het interne kam pioenschap waarvoor eigenlijk alleen nog Jim Klinge en Ton van Oijen in de strijd zijn en de bekercompetitie. Ben van de Griendt- Gerrit Stevens en Ger- rit Luggenhorst- Jim Klinge De wedstrijden zullen in de loop van april worden verspeeld. tussen de Dorpsschool en de Kolschool, de ombuiging naar het Daltononderwijs, participa tie van ouders en een bredere ontwikkeling van kinderen door tv, de computer en de vele vrij etijdsbestedingen. Maar on danks alle veranderingen blijft Johan: Mijn tocht lijkt een soort sabbatjaar." (Foto: Sander Sche perman) ten van 100 kilometer te maken en voor de rest denkt hij dat dat in de loop van de tocht wel goed zal komen. Hij zakt gewoon af, zoals hij zelf zegt en wil er een lekkere vakantie van maken, niets plannen en lekker uitwaai en met als einddoel de kathe draal van de Heilige Jacobus. Als Johan is weergekeerd van zijn reis, breekt voor collega Jan Bosschers de tijd aan om de fiets te pakken en zijn reis naar Praag in de zomer te volbrengen. dijkerhoek holterbroej LOO- BATHMEN v Waarschuwing: Houdt u zich a.u.b. aan de rijrichting om ongelukken te voorkomen Routeaanduiding VVV PAASVURENROUTE 2003 Afstand: 20 km Parkeren bij paasvuren op eigen risico De paasvuren worden ontstoken op 1* paasdag om 21.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5