L Jonkman Sauzen weer helemaal terug in Holten Koninginnedag met brunch en dweilorkest in Dorpsstraat Lezing over betekenis maken eigen biografie Zuurberg staat bol van motocrossactiviteiten Nieuwe kansen met generatiehypotheek msmm\ Zakelijk Bekeken Concert in Bathmen Klachten over hondentoiletten Vergadering leden CDA Jaarfeest CJV Dijkerhoek Vergadering vogelwerkgroep Best Man Award Opbrengst collecte Open Avond Vice Versa Politiek Café met thema over nieuwe gemeente DONDERDAG 3 APRIL 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Kolbets tegen vlakte Het heeft enkele jaren geduurd, maar het voormalige winkeltje Kolbets aan de Kolweg ging deze week toch tegen de vlakte. De bedoeling is dat er straks woningen worden gebouwd. (Foto: Sander Scheperman) 1 Aprilgrap? Onbekenden hebben bij het hondentoilet aan de Kerkhofsweg een 1 aprilgrap uitgehaald. In eerste instantie verdween het net ge plaatste bord: hondentoilet. Deze werd in de nacht van 31 maart op 1 april vervangen door een bord: verboden voor honden om te poepen. Of het om een 1 aprilgrap gaat, is niet duidelijk. (Foto: Sander Scheperman) Voorjaarsconcert HMV Onlangs heeft de Holtense muziekvereniging HMV haar voor jaarsconcert gehouden in de Kandelaar. Velen genoten van de mooie muziekklanken. Dat het vele repeteren de orkestleden par ten kan spelen, bleek wel. Een ervan viel in slaap en werd wakker gemaakt door de dirigente. (Foto: Johan Bolink) Bankenproject Nationaal Park Bij de schaapskooi van Staatsbosbeheer in Twilhaar werd vrijdag 28 maart het startsein gegeven voor de plaatsing van veertien nieuwe banken in het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug i.o. Tevens is de nieuwe activiteitenkalender 2003 gepresenteerd met meer dan honderd activiteiten die in het komend seizoen gepland zijn. Een aantal leden van het overlegorgaan Nationaal Park de Sal landse Heuvelrug stak letterlijk de handen uit de mouwen om de eerste bank gereed te maken voor gebruik. Met een schroeven draaier werden de laatste planken aan de banken bevestigd. De nieuwe banken voor het park zijn vervaardigd van inlands eiken hout en voorzien van het logo van het Nationaal Park de Salland se Heuvelrug. De banken stralen kwaliteit uit van puur natuur dat past in de sfeer van het gebied, dat recent voorgedragen is als Europees habitat gebied vanwege de unieke natuurwaarden. De activiteitenkalender 2003 is door de voorzitter van de werk groep voorlichting en educatie, De Vrieze aangeboden aan drie le den van het Overlegorgaan: Voorzitter van het Overlegorgaan, Lanning, wethouder Bakker van de gemeente Hellendoorn, wet houder Gorter van de gemeente Raalte. Gorter nam deze dag af scheid van het Overlegorgaan. De activiteitenkalender biedt een overzicht van de activiteiten die door verschillende organisaties in dit Nationaal Park worden ge organiseerd. Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten, Natuurdiora- ma, 1VN afdelingen Hellendoorn/ Nijverdal en Rijssen/ Enter en natuurteam De wandelende tak en het zorgen samen voor meer dan honderd activiteiten in het seizoen, variërend van excursies tot natuurth eater. De kalender is gratis verkrijgbaar bij het bezoekerscentrum de Sallandse Heuvelrug in Nijverdal, excursieschuur De Pas te Ilaar- Ie, Natuurdiorama Holterberg, VVV's in de regio, gemeentehuis, bibliotheek en enkele recreatiebedrijven. Alle activiteiten en achtergrond informatie staat ook op de websi te www.sallandseheuvelrUg.nl. Margriet Hanewinkel: het wordt een groot feest tijdens Koninginnedag. (Foto: Johan Bolink) Holten - Koninginnedag 2003, woensdag 30 april, wordt in Holten naar behoren gevierd. De Stichting Viering Nationale Feestdagen heeft haar program ma inmiddels rond. De traditionele aubade wordt ge houden om 09.45 uur bij het ge meentehuis op de Smidsbelt. Bathmen - In de serie uitgaande van de Stichting Muziekkring Bathmen vindt er zondag 6 april vanaf 19.30 uur een concert plaats in de HH-kerk. Het betreft deze keer een concert door het 'Marenzio consort', een vocaal kwintet bestaande uit Ilse van Griensven (sopraan) Marion Rö- ber (sopraan) Sabine Henkei (alt) Dirk Stemerding (tenor) en Peter Laport (bas). Het ensemble wordt deze keer versterkt door F^lco van Loon (tenor). Holten - De Holtengroep houdt vrijdag 11 april om 20.00 uur de laatste lezing van het seizoen, met als titel Welke betekenis heeft de eigen biografie. De le zing wordt gehouden in de woonboerderij van Rob Regoort en Maija Strobosch aan de Ju- lekesweg 1. De lezing wordt verzorgd door Lidwien van Geffen. Zij is als kunstzinnig therapeute werk zaam in een verpleeg- en reacti- Holten - Wie het bedrijfspand van Jonkman aan de Keizersweg 35 binnenkomt, ruikt een vage pittige, kruidige geur, die sterker wordt naarmate men de menge- rij nadert. Daar staan de meng machine en kookketels (allemaal vaten van 1200 liter) voor sauzen en kruiden. In de ruime hal daarvoor worden de spullen opgeslagen. In het pand bevin den zich verder onder andere een laboratorium en een demon stratiezaal, waar klanten kunnen kennismaken met de producten en waar aangegeven wordt hoe ze daarmee moeten werken. Jonkman levert sauzen en krui den aan bedrijven als slagerijen, supermarkten, visboeren, kaas boerderijen, poeliers. Het begon allemaal acht jaar ge leden in de Ab Jansenstraat in Holten. Daar, vanuit hun huis adres, startten Geert en Annie Jonkman een bedrijfje in sauzen en mosterd. Jonkman was daar voor slager in Deventer. „Dat Holten - Er bestaat grote belang stelling voor de Motocross van MAC De Holterberg die zater dag 5 en zondag 6 april wordt gehouden. Inmiddels zijn de lijs ten met startgerechtigde deelne mers bij de organisatie binnen gekomen en die liegen er niet om. Over beide dagen genomen komen zeker zo'n vijfhonderd rijders aan de start, een overvol programma dus op het circuit de Zuurberg. Onder de deelnemers zijn ook vele leden van de organiserende vereniging, waarbij natuurlijk veel aandacht uit zal gaan naar de klasse zijspannen welke op zaterdag bij de Uitwisselings cross aan de start zullen ver schijnen. Deze wedstrijd is im mers een mooie testcase voor de op 31 augustus door MAC de Holterberg te organiserende wedstrijd om het ONK Zijspan nen en Viertaken. Onder de deelnemende zijspancombina- ties op zaterdag is ook het duo Erik Haan en Stan Dijk aanwe zig. Deze combinatie, waaraan onlangs in het Holtens Nieuws- Aansluitend is er een Oranje- brunch in de Dorpsstraat. „Vo rig jaar werd voor het eerst zo'n brunch gehouden, en dat was hartstikke leuk. Er was een buffet met broodjes, koffie, thee, jus d'orange, fruit. Het weer werkte niet erg mee; de brunch moest binnen gehouden worden, maar we hopen dat we de brunch deze keer buiten kunnen houden. Het is de bedoeling dat de men sen gezellig komen eten en dan in het dorp blijven hangen. Er is dan ook een dweilorkest", vertelt Margriet Hanewinkel, waarne mend voorzitter van de Stichting Viering Nationale Feestdagen. Kaarten voor de brunch kunnen gekocht worden bij de VVV' en de plaatselijke horeca. Om 13.30 uur begint de rommel markt, waar de jeugd (alléén de jeugd) spulletjes aan de man of vrouw kan brengen. De rommel markt wordt gehouden op de Kalfstermansweide. Ook de HoltenSb verenigingen kunnen zich hier presenteren. Verder staat er een klimwand, een draai- veringscentrum. Lidwien maakt gebruik van de biografie om met bewoners, maar ook met mensen in haar praktijk, om te kijken naar de eigen geschiedenis. Dit terugkijken kan belangrijk zijn wanneer er nog onverwerkte ervaringen zijn. Bij het schrijven van de biografie maakt zij ge bruik van de beeldentaal door middel van sprookjes en verha len. Kosten bedragen 5 euro. Graag van tevoren reserveren, telefoon: 0548-366997. mengen van kruiden en sauzen, dat kan ik zelf ook, dacht ik toen". Het bleek een schot in de roos. Na een maartd al moest omgezien worden naar een ge schikte bedrijfsruimte, en die was in Flolten op dat moment met voorhanden. Jonkman ver trok naar Lochem. Het contact met Holten bleef. „Mijn vrouw had er haar vriendinnen. Boven dien kregen we wekelijks het Holtens Nieuwsblad", vertelt hij. In Lochem bleek dat het bedrijf verder kon groeien. In 2000 werd een nieuwe hal achter het pand gezet. „Maar met een half jaar zaten we daar ook weer vast. En toen was dit te koop, en hier zit ook voldoende grond bij om als het nodig is opnieuw uit te kunnen breiden." Bij Jonkman zijn vier vertegenwoordigers in dienst; er werken in totaal twaalf mensen. Jonkman levert alle voorkomen de sauzen, kruiden en mosterd. Sauzen als ravigotte, knoflook, cocktail. Kruiden voor shoarma, blad aandacht werd besteed, stond afgelopen weekend voor het eerst weer aan de start na de schouderoperatie van stuurman Erik. Gezien de omstandigheden van hoegenaamd geen motor- training, is hun optreden niet te gen gevallen. Met een vijftiende plek over twee manches in deze eerste ONK-wedstrijd te Halle stelden ze niet teleur. Zaterdag zullen ze dan ook alles op alles zetten om zich in de prijzen te rijden. Daarbij zullen ze natuur lijk de nodige tegenstand onder vinden. Zelfs van enkele plaats genoten. Want ook Jan Vos met bakkenist Andreas Wohlert en het duo André Vincent - G. Eg- gi'nk heeft snode plannen, daar bij misschien zelfs wel gesteund door nog enkele Holtense com binaties. Ook bij de solo's zullen diverse plaatsgenoten achter het starthek plaats nemen. Onder andere Ber ry Pol, Jan Poortman en Arjan Markvoorl. De trainingen beginnen beide dagen om 9.30 uur en de wed strijden starten om 12.30 uur. De toegang is op beide dagen gratis. molen en een springkussen. De fietspuzzeltocht, uitgezet door de Holtense Wielervereni ging, begint vanaf de Smidsbelt. De deelnemers kunnen starten tussen 13.00 en 13.45 uur. De route is zo'n twintig kilometer. Speciaal voor senioren is er in gebouw Irene de toneelvoorstel ling 'De overdwars gestrekte', gespeeld door het Dijkerhoeks Holten - De werkgroep Holter Politiek Café houdt donderdag 10 april om 20.00 uur de openbare vooij aarsbij een komst in Grand Café 't Keun- tje aan de Dorpsstraat in Hol ten. Thema van deze bijeen komst is: *Wat heeft twee jaar fusiegemeente Rijssen - Hol ten ons gebracht?' Gespreks leider Wim Dalhuisen zal di verse aspecten van dit thema aan de orde stellen en hierover discussie uitlokken. De toe gang is gratis. Belangrijk punt dat aan de or de komt is de vraag: Hoe er- verse worst, kip. En alle soorten mosterd: kaasmosterd, dillemos terd, bieslookmosterd. Het is maar een kleine greep uit het as sortiment. Hij ontwikkelt zijn ei gen producten, mengt alles zelf, volgens eigen recept. Hij heeft het in z'n vingers. „Ik kan heel goed aanvoelen wanneer een saus, kruiden, mosterd lekker gevonden wordt." Hij ontwikkelt steeds nieuwe sauzen, nieuwe kruiden. „Je probeert constant iets nieuws te bedenken. We zijn nu bezig met een fritessaus voor de horeca. Door steeds met iets anders te komen proberen we ons afzetgebied te vergroten." De sauzen van Jonkman worden gemaakt op yoghurtbasis. „Of ik tussen vijf dezelfde soorten sauzen mijn eigen saus herken? Ik haal er echt mijn eigen saus uit, dat weet ik zeker!" „Sauzen zijn helemaal in op dit moment, overal moet saus bij." Zijn specialiteiten zijn aparte marinades. Hot Sean en Seas Kebab bijvoorbeeld. De grond stoffen voor alle sauzen,, krui den. mosterd importeert hij zelf, met name uit tropische landen als Marokko, Tunesië, Indja. In elk product gaan zeker vijftien verschillende componenten. Jonkman levert niet alleen door heel Nederland, maar ook aan bedrijven in Duitsland. „Ik ben blij dat we weer in Hol ten' zijn. We hadden het goed in Lochem. maar we zaten op een industrieterrein, woonden daar Amateurtoneel. Dezebegint om 14.30 uur en de entree is gratis. Koninginnedag 2003 wordt in Holten afgesloten met een taptoe op de Smildsbelt, en.deze begint om 20.30 uur. De drumband en de majorettes van HMV treden op. Ook korpsen uit omliggende plaatsen zijn aanwezig: de drum- en showfanfare Actief uit Deventer, de fanfare St. Caecilia vaart de Holtense bevolking dat alle bestuurders en de meeste ambtenaren zich nu in het 'verre Rijssen' bevinden? En wat denkt men over het on derhoud van wegen, straten en plantsoenen. Zijn de gemeen telijke belastingen en tarieven meegevallen of niet. Is de aan pak van de verkeersproblema tiek nu beter dan voorheen? Het is de bedoeling dat de ge wone burgers ook aan het woord komen. Om dat te be vorderen zal in het tweede uur gespreksleider Dalhuisen voorrang geven aan vragen en opmerkingen uit het publiek. ook, bijna zes kilometer buiten Lochem. En dat houdt in dat je bijna geen buren hebt. Hier zit ten we direct bij het dorp; ik mag echt graag een beetje gezellig- Holten - Met de huidige lage rente is het kopen van een huis heel aantrekkelijk. Maar dan moetje wel het huis kunnen vin den dat binnen je mogelijkheden valt. En na de prijsstijgingen van de afgelopen jaren valt dat niet mee. Daarom komt de Rabo bank met iets nieuws: de Gene ratiehypotheek. De Generatiehypotheek is een financieringsvorm waarbij bij voorbeeld ouders of grootouders kunnen helpen met het kopen van een huis. Vooral voor star ters op de woningmarkt is dit een uitkomst. Maar ook voor doorstromers die een nieuw huis net niet kunnen betalen, is de Generatiehypotheek een aan trekkelijke oplossing. Boven dien springt de 'sponsor' wellicht op een fiscaal aantrekkelijke manier bij. Voor de Generatie- hypotheek kan iedere Rabo- bank-hypotheek als uitgangs punt dienen. Het is aan de koper om die hypotheek te kiezen die het beste bij hem of haar past. uit Heeten en de drumfanfare Wilhelmina uit Rijssen. De tap toe is om 22.00 uur afgelopen. Op Koninginnedag kan op de Kalfstermansweide en de Smidsbelt niet geparkeerd wor den. Op 29 april vanaf 18.00 uur kan op de Smidsbelt niet gepar keerd worden, omdat de muziek verenigingen dan repetities hou den. Holten - Over de plaatsing van de hondentoiletten zijn klachten binnengekomen. Zo zijn er toi letten geplaatst in de buurt van kinderspeelplaatsen. De gemeente heeft bij de verde ling van de locaties gekeken naar de plattegrond van Holten. Vanuit het midden zijn plekken ingetekend met zoveel mogelijk een gelijke afstand tussen de toi letten onderling. Daarna is het plan ter inzage ge legd, waarop volgens de ge meente geen klachten over bin nen zijn gekomen. Nadat de ge meenteraad het plan heeft goed gekeurd, is begonnen met de aanleg. heid om me heen." Wie een kijkje wil nemen in de productiehal van Jonkman kan terecht op Internet: www.jonk- mansauzen.nl. De sponsor bepaalt op zijn beurt de manier waarop hij de kopers financieel ondersteunt. Zo kan hij ervoor kiezen om mededebi teur te worden. Hiermee stelt de sponsor zich garant. Heeft de koper na verloop van tijd genoeg inkomen dan kan in overleg met de bank het mededebiteurschap komen te vervallen Daarnaast zouden ouders bijvoorbeeld aan een lening of schenking kunnen denken. Bijvoorbeeld door ge bruik te maken van de éénmalig verhoogde schenkingsvrijstel ling van maximaal 20.177 (2003). Zo kan een koopwoning opeens wél betaalbaar zijn. Ook de Rabobank draagt een steentje bij aan het nieuwe huis van een starter of doorstromer. Iedereen die vóór 1 mei a.s. een Genera tiehypotheek afsluit bij de Rabo bank, krijgt de eerste maand ren te cadeau!Lees meer over de Ra bobank Generatiehypotheek op www.rabobank.nl, bel de Rabo- lijn 0900-0907 lOcpm) of maak een afspraak met de hypothee kadviseur van uw Rabobank. Holten - CDA Rijssen - Holten houdt woensdag 16 april om 20.00 uur een ledenvergadering. Deze wordt gehouden in 't Brodshoes, Bouwstraat 14 te Rijssen. Naast de gebruikelijke agenda punten zoals jaarverslagen, staat het thema Veiligheid op de agenda. Er is de afgelopen maanden geen verkiezingspro gramma geweest dat geen aan dacht heeft geschonken aan dit onderwerp. Hierover zullen bur gemeester J.A.H. Lonink en de afdelingschef van de Politic Rijssen, A.J.H. Jansen, met de CDA-leden van gedachten wis selen. Lonink zal ingaan op de diverse aspecten van het veiligheidsbe leid, de vertaling van de wetge ving naar de gemeente. Jansen zal informatie geven over de diverse taken van de politie in het kader van wat de politie wel en niet kan. Wat zijn de moge lijkheden en wat de beperkin gen. Dijkerhoek - De christelijke jon gerenvereniging CJV Dijker hoek houdt vrijdag 4 april om 20.00 uur en zaterdag 5 april om 14.00 uur haar jaarfeest. Dit wordt gehouden in Bethanië te Dijkerhoek, Er zal worden gezongen en ge danst. Verder zijn er diverse to neelstukjes, uitgevoerd door de leden zelf. Zoals Boer je varken heeft mijn hond, De Jas en Slim me Dokter. Het stuk Cash en Carlo is door de leden zelfbe dacht. Iedereen is van harte welkom. Het donateursgeld bedraagt 3,50 euro. Holten - De vogelwerkgroep Midden Overijssel houdt een al gemene ledenvergadering op woensdag 16 april in Café De Biester. Na het algemene gedeelte zal er vanaf 20.30 uur een dialezing over Vogels en zoogdieren van Afrika worden gehouden door natuurfotograaf Paul van Gaal- en. De toegang is gratis. Holten - De regionale wedstrij den installatietechniek voor scholen van VMBO zijn vorige week woensdag gehouden. De wedstrijd, Best Man Award ge naamd, werd gehouden op het ROC-Oost in Zwolle. Er werden acht deelnemers van uit de VMBO-scholen afgevaar digd. Na een vier uur durende installatieklus werd er door de deskundige jury beoordeeld. De jury bestond uit J. Brinks van Van Dam Installatiebedrijf uit Rijssen en J. vd Haar van Wal hofinstallatiebedrijf uit Goor. De eerste prijs ging naar Emiel Bloemen van De Waerdenborch in Holten. De tweede prijs ging naar Michel Roseboom van de SG Maarsbergen en de derde prijs naar Herbert Ebbekink, weer van De Waerdenborch. De nummers een en twee gaan door naar de landelijke Award-wed- strijd die op 3 en 4 juni in Eind hoven wordt gehouden. Holten - Geef schoon water was het thema van de nationale col lecte van Simavi, die werd ge houden van 18 tot en met 22 maart. Met de opbrengst van de jaar lijkse collecte financiert Simavi projecten in Afrika en Azië ter verbetering van de gezondheid. De collecte in Holten leverde 2.145,16 euro op. Holten - Vice Versa Overijssel houdt voor geïnteresseerde vrouwelijke ondernemers en on dernemende zakenvrouwen een Open Avond op woensdag 23 april in hotel-restaurant 't Lösse Hoes. Jetske Zijlstra van Zijlstra Zo Improvisatie Theater ver zorgt een workshop met het the ma Creatief Netwerken. Iedere zakenvrouw is van harte welkom om op deze avond ken nis te maken met Vice Vèrsa en haar leden. De avond begint om 19.30 uur. Aanmelden kan pe» e-mail bij Liesbeth van Vlooten-Gosse- ling, welkom@organiseerta- lent.nl. Of bellen: 0570-517258. Presentatie van de lekkere sauzen van Jonkman. (Foto: Harry Broeze)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5