Enquête onder 3.000 burgers in gemeente Vragen en klachten nu ook via Internet mogelijk a Holtens Nieuwsblad Goed bezochte toneeluitvoering COC Wellicht nog dit jaar verhuizing postkantoor Gemeente gaat digitaal In dit nummer... Collecte Hartstichting Inbraken in personenauto's Bromfiets gestolen Controles verkeer Ouders boos, want inenting kinderen alleen in Rijssen U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Nieuw speeltuintje straks naast hertenkampje Onderzoek Politie Holten LAGA Holtens Nieuwsblad Donderdag 3 april 2003 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E-mailHoltens.Nleuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,40 Losse nummers0,87 Pagina 3 De scouting gaf afgelopen zaterdag het goede voor beeld: hoe houd je het cen trum van Holten schoon. Pagina 5 Koninginnedag wordt ook in Holten groot feest. Met Oranjebrunch. dweilmuziek en rommelmarkt. Pagina 7 Holten kent een nieuw man nenkoor. Zeer populair, want er is nu al een ledenstop uit geroepen. Holten - De Hartstichting houdt van maandag 7 tot en met zater dag 12 april haar jaarlijkse col lecte. De Hartstichting hoopt dat velen weer een bijdrage zullen leveren, zodat zij haar nuttige werkzaamheden kan blijven uit oefenen. Holten - In een personenauto die op woensdag 26 maart stond ge parkeerd werd omstreeks 08.30 uur op de parkeerplaats bij de Rabobank ingebroken. Uit de auto werd een autoradio ont vreemd. Getuigen hebben wel een auto met de nodige haast zien wegrijden maar niet gezien dat inzittenden van deze auto met de inbraak van doen hadden. Een half uur later werd er inge broken in een personenauto die op de parkeerplaats van een der Holtense bungalowparken stond. Ook uit deze auto is de autoradio, samen met een aantal cd's, weggenomen. Holten - Uit de fietsenstalling van de Albert Heijn supermarkt werd zaterdag 29 maart tussen 7.00 en 19.00 uur, een bromfiets weggenomen. Het gaat om een kanariegele Kymco, type Y50, bromfiets) scooter. Van de aangever is een aangifte opgenomen. Een ieder die informatie kan verschaffen over deze diefstal c.q. de plaats waar deze scooter momenteel is wordt verzocht contact op te ne men met de politie Rijssen-Hol- ten, telefoon 0900-8844 (lokaal tarief). Holten - De politie Rijssen-Hol- ten heeft de afgelopen week, in samenwerking met het verkeers- team van politie Twente, diverse controles gehouden. Nieuw daarin is dat er een start is gemaakt met snelheidscontro les op de zogenaamde 30 kilo meterwegen. In dit geval is de spits afgebeten op de parallelweg van de Rijs- senseweg en wel het deel tussen de Kolweg en de Oranjestraat. Daar wordt vaak met te hoge snelheden gereden. Dit bleek ook, want tegen 36 bestuurders werd proces-verbaal opgemaakt terzake te hard rijden. Daarbij waren snelheden van rond de 70 kilometer per uur geen uitzonde^ ring. Deze snelheidscontroles zullen vaker plaats vinden. Ook werden diverse bestuurders bekeurd wegens het niet dragen van de autogordel. Een bromfietser presteerde het om onder de spoorbomen door te rijden die net omhoog gingen. Wethouder Willem ter Schure bekijkt de nieuwe internetsite van de gemeente.(Foto: Harry Broeze) Wat seniormedewerker ICT J. van de Willige van de gemeente Rijssen-Holten betreft, wordt het vanaf nu voor de burgers nog een stuk makkelijker om de ge meente te bereiken. „Meldingen van bijvoorbeeld losse trottoirte gels en kapotte verlichting kan men, als men een computer met internetaansluiting heeft, vanuit huis melden bij de gemeente. En via de computer kan men ook gemeentelijke informatie aan vragen." Het is het begin van de dienstverlening middels de com puter; de bedoeling is dat er tel kens meer mogelijkheden gebo den worden. De gemeente Rijssen-Holten nam onlangs de nieuwe gemeen telijke website in gebruik. Vanaf die dag kunnen ook digitale ge meentezuilen gebruikt worden voor informatie en om klachten door te geven. Deze zuilen staan in de gemeente winkel aan de El- sernerstraat in Rijssen en in het gemeentehuis in Holten. Met dit project is de gemeente Rijssen- Holten een van de eerste. Het is een pilotproject, een project dat opgezet is om 'iets uit te probe ren'. De nieuwe gemeente was amper heringedeeld of het ge meentebestuur besloot dat er meer communicatie met de bur gers zou moeten komen. Niet al leen per post of telefoon, maar ook door het realiseren van een gemeentewinkel en een website. „En toen was de vraag hoe dat aangepakt moest worden. Met name ook hoe je vragen en klachten van de burgers ging verwerken binnen het gemeente huis", vertelt Van de Willige. Gekozen werd uiteindelijk voor dit systeem, waarbij de burger informatie aan kan vragen en klachten kan deponeren. „We doen er eerst ervaring mee op. Tot de zomervakantie brengen we alles wat digitaal binnen komt ook nog onder in het oude systeem. We zetten zeker tot de zomervakantie elke via internet ingevoerde klacht ook nog op papier. We controleren vervol gens of de digitale klacht op de juiste afdeling terechtkomt, en wat er mee gedaan wordt. Tij dens zo'n invoeringstijd kom je toch dingetjes tegen die opgelost moeten worden. En dat moet ge beuren zonder dat de dienstver lening in gevaar komt." „Als blijkt dat het intern goed op orde is, breiden we vanaf de zo mervakantie de mogelijkheden uit. We willen er dan ook aan vraagformulieren opzetten, voor het aanvragen van vergunningen bijvoorbeeld, zodat de burgers die thuis uit kunnen draaien; ze hoeven daarvoor dan niet eerst naar de gemeente. Is de verwer king daarvan ook intern weer goed geregeld, zijn alle hobbel- tjes genomen, dan denken we erover om in 2004 het mogelijk te maken dat bijvoorbeeld een uittreksel van de burgerlijke stand via de gemeentelijke web site verkrijgbaar is. Maar dan moet je ook regelen hoe de bur ger daarvoor betaalt; dan komen weer andere zaken om de hoek kijken." De gemeentelijke website heeft Holten - De GGD heeft buiten de gemeente om besloten de inentingen tegen kinderziektes alleen nog plaats te laten vin den in grote kernen. Hierdoor valt Holten buiten de boot en moeten Holtense kinderen voor een prik naar Rijssen. Ouders zijn absoluut niet blij mee met deze beslissing en denken eraan om een handte keningenactie hiertegen op te zetten. Voor inentingen konden kin deren altijd terecht bij de Thuiszorg in Holten. De GGD heeft ineens besloten om dit alleen nog te gaan coördineren vanuit grote ker- als naam www.rijssen-holten.nl, maar men komt ook op de pagi na terecht als men alleen www.rijssen.nl of www.hol ten.nl intikt. „Mensen buiten de gemeente, die willen zien wat er in Holten op toeristisch gebied te doen is, of bedrijfsmatig iets over Rijssen willen weten en al leen die plaatsnaam intikken, komen dan toch automatisch op de juiste plek terecht." Heeft men zelf geen computer nen, zqals Rijssen. De gemeente wist echter niets af van dit besluit en probeert dit terug te draaien. Wethou der Janneke Flim-Gerritsen maakt zich dan ook sterk om in Holten de- inentingmoge lijkheid weer terug te krijgen. De plaats kent genoeg kinde ren, zodat dit gêen probleem zou moeten zijn. Zij is daar voor druk in onderhandeling met de gezondheidsdienst. De GGD heeft echter al voor het hele jaar ingepland, zodat het terugdraaien van de beslis sing pas volgend jaar kan wor den doorgevoerd. Zaterdag 5 en zondag 6 april 2003 H Helemaal over uw toeren van oude singles? Compleet van slag door een zeldzame koek- koeksklok? U krijgt kriebels in uw buik van lFpl|Xjp oud speelgoed? Bezoek dan de vlooienmarkt - K- in |iet Exp0 center Hengelo. Want, wat u ook zoekt, de kans is groot dat u het op één van de 1000 kraampjes vindt. Beide dagen geopend van 09 00 tot 17 00 uur Entree:Volwassenen Kinderen tot 12 jaar en 65* €1,50 Kinderen tol 6 jaar GRATIS enlree. Expojceruer Holten - De gemeente stuurt de ze week enquêteformulieren naar drieduizend burgers van de gemeente Rijssen-Holten. Het gaat om een enquête over de leefbaarheid en veiligheid in de woonomgeving van de burgers. „Naast de gegevens die gemeen te, politie en brandweer zelf heb ben, willen we ook peilen hoe de burger hier tegenaan kijkt", ver telt ambtenaar H. Nijen Twil- haar, voorzitter van de project groep Integraal Veiligheidsbe leid. De projectgroep stelde deze enquête samen. Van de Saxion Hogeschool te Enschede is sta giaire Jamo Oude Booijink inge huurd om de enquête uit te zet ten en te verwerken. Vragen over onder meer fietsen diefstal, vernieling, bedreiging, overlast van buren, onduidelijke of gevaarlijke verkeerssituaties en brandveiligheid komen daar in aan de orde. De gemeente wil middels het onderzoek te weten komen hoe het volgens de burger is met de veiligheid en leefbaarheid in de gemeente, en dan specifiek in de Holten - Naast het herten- kampje aan de Koningin Wil- helminastraat komt wellicht een nieuw speeltuintje met vier speeltoestellen. Carna valsvereniging De Fienpreu- vers heeft hiervoor 500 euro in de pot gedaan. Naast de Fienpreuvers, hou den ook Woon- en Zorgcen trum Diessenplas, de gemeen te en Socuwe zich met het plan bezig. Verder hopen de vier instanties ook geld te krij gen van Jantje Beton. De bedoeling is dat op korte termijn de vergunning voor het speeltuintje kan worden goedgekeurd, zodat met de bouw ervan kan worden be gonnen. Er zullen twee zitbanken bij het hertenkampje worden weggehaald om plaats te ma ken voor de vier speeltoestel len. Op dit moment is het herten kampje ook niet meer wat het is geweest. Reeën zijn wegge haald en op andere plaatsen ondergebracht. Dit geldt sinds kort ook voor de vogels, als maatregel rond de heersende vogelpest. De reeën werden verplaatst, omdat er verdrin kingsgevaar bestond van de dieren in het aanwezige vij vertje. Het ligt wel in de bedoeling om het hertenkampje straks weer nieuw leven in te blazen. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Volgens Postkantoren BV zal het postkantoor in Hol ten waarschijnlijk rond novem ber gaan verhuizen. In eerste instantie ligt het in de bedoeling om het postkantoor een plek te geven in de Albert Heijn. Eigenaar Bert Wansink vertelt echter dat november waarschijnlijk niet gaat lukken. 'Zolang ik nog geen vergunning van de gemeente krijg om uit te breiden, heb ik er geen plek voor.' Al vijfjaar lang is Bert be zig om bij de gemeente een ver gunning te krijgen voor uitbrei ding van de supermarkt, maar tot nu toe is daar nog steeds geen goedkeuring voor gegeven. Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door! Adres: i Woonplaats: hej opgeven van een nieuwe abonnee. Dhr./mevr. Geeft op als abonnee voor bet Holtens Nieuwsblad: Adres: Woonplaats: Inzenden aan:1 Holtens Nieuwsblad L €44,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €42.85 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede .(losse nummers: €0,87) wijk waarin hij of zij woont. De gegevens worden gebruikt voor het opstellen van een gemeente lijk veiligheidsbeleid, waarin gemeente, politie, justitie en brandweer samenwerken. „Afhankelijk van de uitkomsten van de enquête kunnen ook an dere instanties, bijvoorbeeld wo ningbouwverenigingen en de plaatselijke 3VO-afdelingen, hierbij betrokken worden." Willekeurige inwoners van de kern Holten, Dijkerhoek en het buitengebied krijgen deze week een formulier toegestuurd. „Op het bedrijventerrein in Holten is geen enquête uitgezet. Daarvoor nemen we contact op met de Holtense Industrie Groep. Het gaat deze keer vooral om bewo ners." De vragenlijst dient voor 9 april 2003 ingestuurd te worden. De gemeente hoopt op een goede respons. „Dan alleen kan een goed beeld gevormd worden van de leefbaarheid en veiligheid in die wijken." De gegevens wor den vervolgens verwerkt en de uitkomsten besproken. Kandelaar - De Christelijke Ontspanningsclub COC heeft afgelopen weekend twee toneeluitvoeringen gehouden in de Kandelaar. De uitvoeringen trokken een volle zaal. Niet onterecht, want er viel weer veel te lachen. (Foto: Johan Bolink) met internetverbinding, dan kan men naar de digitale zuil in het gemeentehuis van Holten, of in de gemeentewinkel in Rijssen. „De computer is zeer gebruiks vriendelijk, ook voor mensen die geen computer gewend zijn. Het wijst zich vanzelf." Voor de rolstoelers, of mensen die niet zo lang kunnen staan, 'is een lager computerscherm aanwezig, zo dat iedereen van deze mogelijk heid gebruik kan maken. Boven dien beschikt de website ook over een tekstversie. „Mensen die slechtziende zijn kunnen met een braillelezer op hun eigen computer ook de website lezen. De overheid moet er voor zor gen dat ook voor deze mensen de informatie toegankelijk is', stelt Van de Willige. Holten - Wijkagent van Holten, Bert van Eijk, liet enige weken geleden weten dat de politie on derzoek gaat doen naar wat de Holtense burger van de politie verwacht en wat deze gaat doen in de wijk Holten. Dit om een goed werkplan in elkaar te kun nen zetten, voor een groot deel gericht op de wensen van de in woners van Hölten. De wijze waarop dit onderzoek zou plaats vinden was toen nog niet bekend. De gemeente Rijssen-Holten gaat een onderzoek doen aan gaande veiligheid en leefbaar heid in deze gemeente waarbij Holten een gebiedsdeel is. De politie lift mee in dit onder zoek en komt ruim aan bod. Er wordt gepraat met elkaar over veiligheid in Holten. G R O N A U L OS S E R Voor meer info zie elders in deze uitgave! Holten - Mensen laten 's avonds hun hond uit en zien dat er een paar stoeptegels losliggen of dat de straatverlichting het niet doet; ze komen thuis, zetten de com puter aan en mailen via www.rijssen-holten.nl dit soort zaken naar de gemeente.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1