kort nieuws Unieke portalwebsite voor provincie Overijssel Ook dit jaar geld voor behoud weidevogelnesten c/ E /N r - - HET WEER mm AANVRAGEN Provincie zoekt nieuwe gebieden voor weidevogels Wisseling van de wacht Winnaars 'Baas van Over ijssel' wedstrijd naar Hel- lendoorn Special 2-stromen krant verschenen Aanvragen wegen en kanalen Uw project is geld waard! Subsidie Beleidskader Welzijn 2001-2004 Buitengewoon lenteweek' met succes geprolongeerd Buitengebied Twente binnenkort voorzien van TV Oost veri|ssels Nieuws Provincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 8000 GB Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstraat 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fox: 038 425 26 50 e-mcil: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.overijssel.nl i^veriissels Nieuws Deze week voor het laatst in deze krant. Volgende maand ont vangt u het maandblad Overijssel.nl. Agrariërs in Overijssel die nog land heb ben met hoge dichtheden aan weidevo gelsoorten die bescherming nodig hebben, zoals de grutto, tureluur, wulp, slobeend, zomertaling, kemphaan en watersnip kun nen in aanmerking komen voor begren zing als beheersgebied. Gebieden krijgen deze titel als er minimaal drie paar weide vogels op 2 hectare, of bij grotere opper vlaktes minimaal één paar per hectare van betreffende bedreigde soorten voorko men. De percelen en een duidelijk kaartje kunnen tot 15 april aanstaande bij de pro vincie worden aangemeld. Als de percelen bij controle voldoen aan de norm, zullen deze worden meegenomen bij de herzie ning van het betreffende natuurgebieds plan/beheersgebiedsplan in 2003. In deze percelen is geen natuurproductiebetaling mogelijk. Het sluiten van beheersovereen komsten is mogelijk vanaf 2004. Meer informatie vindt u in het artikel 'Ook dit jaar geld voor behoud weidevogeleieren' op deze pagina of bel voor nadere inlich tingen 038 425 17 67. Binnen Provinciale Staten van Overijssel heeft een wisseling van de wacht plaatsge vonden. Medio maart hebben 33 van de in totaal 63 Overijsselse volksvertegen woordigers afscheid genomen als provin ciaal bestuurder. Commissaris van de Koningin, mr Geert Jansen sprak de 'terugtredende Statenleden toe en bedankte hen voor hun inzet. Bij het afscheid reikte Commissaris Jansen, namens Hare Majesteit de Koningin, tevens tien onderscheidingen uit. De heren Breunissen, Docter, Gerzee, Mor- sink en Verwoerd en de dames Dieker- Van Ophem, Prikken-Krikke en Van Dalen-Schiphorst ontvingen het Lid in de Orde van Oranje Nassau. De gedeputeer den Holsheimer-Wezeman en Kamper man ontvingen de Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De leden van Provinciale Staten kregen de onderscheiding voor hun inzet voor de samenleving. De nieuwe leden voor Provinciale Staten zijn deze maand door commissaris Jansen geïnstal leerd. Bent u benieuwd wie u gaat ver tegenwoordigen in de Staten van Overijssel? Kijk dan op www.prv-overijs- sel.nl. 'Wat zou jij doen als je één dag de baas was van de provincie Overijssel?', met deze vraag benaderde het provinciebe stuur de basisscholen in Overijssel tijdens de verkiezingscampagne van begin maart. De leerlingen hebben zich met verve op deze opdracht gestort en kwamen met een lading aan creatieve ideeën bij de provin cie terug. Een moeilijke opgave dus voor gedeputeerde Herma Nap, portefeuille houder voor volksgezondheid, milieu en zorg, om een winnaar te kiezen. Deze maand zijn er toch twee prijzen uitgereikt. De eerste prijs: een dagje uit naar Avontu- renpark Hellendoom voor de hele klas, is gewonnen door Hannah Onstwedder uit groep 6/7 van de Dillenburgschool uit Kampen. Hannah heeft een mooi gedicht gemaakt over Overijssel, waarin ze aan alle bewoners van de provincie heeft gedacht. De tweede prijs: een gezinsabonnement voor het Avonturenpark Hellendoom, is gewonnen door Viola Schutte uit Vrooms- hoop. Zij maakte een tekening over het schoon houden van de straat en de pro vincie. De winnende inzendingen zijn te bewonderen op www.prv-overijssel.nl. In een speciale editie van de 2-stromen- krant, het informatieblad voor het Vecht- Reggegebied, wordt ingegaan op de acht jaar waarin het gebied fungeert als één van de elf gebieden die zijn aangewezen als waardevol cultuurlandschap (WCL). De krant gaat dieper in op projecten die de afgelopen jaren zijn gerealiseerd. Ook recente ontwikkelingen in de landbouw, zoals mineralenmanagement worden belicht. "We hebben agrarische onderne mers gestimuleerd om zelf na te denken over hun toekomst", meent Cathy van Dijk van Stimuland. Nadere informatie over het project en de uitgave van de krant kunt u krijgen bij Jose Greiving, 038 425 12 68. De 2-stro- menkrant ligt ook ter inzage bij VW-kan- toren, bibliotheken en gemeentehuizen van Hasselt, Zwolle, Dalfsen, Ommen, Hellendoom, Hardenberg en Vriezen- veen. Overijssel.nl gaat online! Vanaf woensdag 26 maart kan iedereen gebruik maken van dé portal voor de Overijssel. All over the world, 24 uur per dag. Acht Overijsselse partners hebben hun krachten gebundeld en koppelen hun berichtgeving over en uit de provin cie. Samenwerking van verschillende instanties in de provincie op deze manier is nog niet eerder vertoond. Doel: het startpunt te zijn voor alle Overijsselse informatie over cultuur, onderwijs, toerisme, bedrijven en overheden. Met het idee voor een geavanceerde portal vond de provincie Overijssel twee jaar geleden eèn gewillig oor bij de zeven andere deelne mers uit de provincie. Informatie wordt op het internet vaak versnipperd aangeboden. De acht partners clusteren hun informatie nu, onder het motto: het geheel is meer dan de som der delen. Bovendien is de portal vraagge richt: hij is zo gebouwd dat mensen kunnen vinden wat ze zoeken. De eerste De portal biedt de informatie geordend in the ma's aan, waarbij u als eerste het laatste nieuws ziet. Bezoekers kunnen ook aan de hand van persoonlijke gebruikersprofielen snel bij de gewenste informatie komen. Nog sneller werkt de geavanceerde zoekmachine. Deze begrijpt volledige vragen en zoekt niet alleen op woorden uit die vragen, maar ook op aan verwante termen en onderwerpen, www.overijssel.nl is de eerste in Nederland die deze techniek toepast. LI vindt niet alleen het laatste nieuws, maar ook evenementen in de provincie. Bovendien kunt u zich oriënteren op het opleidingenaan bod of op zoek gaan naar bijvoorbeeld een bedrijf om mee samen te werken. De gedachte is dat bezoekers verschillende typen informatie in samenhang willen zien: als ik een opleiding ga volgen in Zwolle of Enschede, wat is er dan te beleven in die steden? Wie bijvoorbeeld "Ik wil wandelen op de Hollerberg" intikt in de zoekmachine, vindt niet alleen wandelroutes, maar ook andere informatie over wandelen, Holten, enzovoort. Daarnaast biedt de portal een uitgebreide agenda en natuurlijk relevante links. De acht partners: het Gelders Overijssels Bureau voor Toerisme, de Overijsselse Biblio theek Dienst, de Universiteit Twente, de hoge scholen Saxion en Windesheim, RTV-Oost, de Overijsselse Ontwikkelingsmaatschappij en de Provincie Overijssel hebben naar wegen moe ten zoeken om hun eigen informatie via de portal toegankelijk te maken. Er was immers geen voorbeeld voorhanden dat ze konden imiteren. "Het leuke was dat iedereen direkt enthousiast was om informatie te bundelen.De verschillende kennis en expertise van de part ners hebben elkaar versterkt. Het resultaat is een portal die staat als een huis", zegt gedepu teerde Holsheimer, portefeuillehouder voor strategie, middelen en communicatie in Over ijssel. Groei "Overijssel.nl is opgezet om te groeien", meent gedeputeerde Holsheimer. "Er zullen zich meer partners aansluiten en zij zullen nog meer soorten informatie gaan aanbieden. Daardoor kunnen burgers en instellingen binnen en buiten Overijssel op dit ene adres terecht voor al hun informatie over de provin cie, in de breedste zin van het woord." Nieuwe naam website Vanaf 26 maart is www.overijssel.nl te bewon deren. De website van de provincie Overijssel, die altijd via dezelfde naam te bezoeken was, verandert op die dag. Voortaan heet de provin ciewebsite www.prv-overijssel.nl. Kom snel een kijkje nemen! Een aantal weidevogelsoorten, zoals de grutto, tureluur, wulp en de watersnip hebben het moeilijk in Overijssel. Bescherming van deze vogels is hard nodig. Daarom geeft de provin cie ook dit jaar weer een vergoeding voor elk succesvol legsel van één van de bedreigde vogelsoorten via de zogenaamde natuurpro ductiebetaling. Voor het project 'natuurproductiebetaling wei devogels' is in 2003 een bedrag van 66.000,— beschikbaar. Dit geld wordt uitge geven volgens het principe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt'. De uitvoering en afhande ling van aanvragen is, net als in 2002, in han den van Landschap Overijssel. Natuurproductiebetaling is alleen mogelijk in begrensde ruime jas beheersgebieden (zoekge- bieden) voor weidevogels in Overijssel. Deze gebieden zijn allemaal opgenomen in de Natuurgebiedsplannen/ Beheersgebiedsplan nen van de provincie. Natuurproductiebetaling is een aanvulling op de beheersovereenkomsten (Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer) die agrarische bedrij ven in Overijssel kunnen afsluiten. Een beheersovereenkomst betekent dat bedrijven een vergoeding krijgen voor het uitstellen van maaien en weiden tot na het broedseizoen van weidevogels. In gebieden waar geen beheers overeenkomst is gesloten, kan natuurproduc tiebetaling worden ingezet. Het meest effectieve is natuurlijk als de uitvoering van het project productiebetaling in de directe omge ving van beheersovereenkomstgebieden plaats vindt. Bij natuurproductiebetalling kunnen agrariërs een vergoeding van 68,- tot 100,— krijgen voor elk succesvol legsel van de weidevogelsoorten die het moeilijk heb ben (grutto, tureluur, wulp, slobeend, zomer taling, kemphaan, watersnip). Met projecten als natuurproductiebetaling en beheersover eenkomsten wil de provincie de overlevings kans van kuikens verhogen. Voor nadere informatie en aanvraagformulieren kunt u door de week tussen 9.00 en 12.00 uur terecht bij het Groenloket Overijssel 0900-2021492 0,34 per gesprek). Bij de onderstaande secties van de eenheid Wegen en Kanalen van de provincie Overijssel zijn de volgende aanvragen voor een ontheffing/goedkeuring ingediend. Midden-Overijssel: Sectie Midden, Arkelstein 2, postbus 280, 8100 AG Raalte, 0572 34 26 00. - Minicamping 'De Zwerver', Nieuwe Deventer- weg 32 te Raalte; aanvraag ontheffing voor het plaatsen van aanduidingsborden langs de N 348 provinciale weg gedeelte Deventer - Ommen, wegvak Deventer - Raalte; - Aeroclub Salland, p/a Kerkekampstraat 11 te Hellendoom; aanvraag ontheffing voor het plaatsen van aanduidingsborden zweefvliegveld Lemelerveld langs de N 348 provinciale weg gedeelte Deventer - Ommen, wegvak Raalte - Ommen. Noordwest-Overijssel: Sectie West, Tukseweg 158, 8334 RW Tuk, 0521 53 42 34. - De heer L.G. van Essen, Gasthuislaan 121 te Steenwijk; vaarweg 1 (gedeelte Beukersgracht) bouwen zomerhuisje en steiger nabij km 5,660; - Waterschap Groot Salland, Postbus 60 te Zwolle; N 331 (gedeelte Hasselt - Zwartsluis) - plaatsen 16 stuks bordjes in verband met dijk bewaking. Oost-Overijssel: Sectie Oost, Oostermaat 1,7623 CS Bome, 074 265 40 50. - T.J. Weerink, Vriezenveenseweg 76, 7678 VD te Geesteren; voor het wijzigen van een uitweg naar de N 746 provinciale weg Vriezenveen - Geesteren, ter hoogte van km 55,895; - G.J.H. Middelkamp, Hoofdstraat 131, 7625 PC te Zenderen; voor het maken van een uit weg naar de N 743 provinciale weg Almelo - Hengelo, ter hoogte van km 53,048; - J.G.P. Krabbe, Vegerweg 113, 7525 PL te Lonneker; voor het verplaatsen en wijzigen van een uitweg naar de N 733 provinciale weg Enschede - Oldenzaal, ter hoogte van km 3,500. De aanvragen liggen na publicatie van dit blad gedurende 7 dagen ter inzage op het secretari aat van de betreffende sectie. Schriftelijke reac ties kunnen gedurende die termijn worden ingediend. De Europese Unie heeft 126,5 miljoen beschikbaar gesteld om tot 2006 de Overijsselse economie en het platteland te stimuleren. Het gaat om sociaal-economische versterking van het platteland en begeleiding van veranderings processen in de landbouw en daarnaast om economische versterking van het vestigingskli maat voor bedrijven. De provincie Overijssel roept daarom bedrij ven, organisaties, verenigingen, instellingen en stichtingen op projecten in te dienen om in aanmerking te komen voor Europese subsidies. U kunt nog tot 1 juni aanstaande uw aanvraag voor subsidie indienen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Europaloket van de provincie, 038 425 26 27, e-mail europaloket@prv-overijs- sel.nl. Of surf naar www.prv-overijssel.nl/euro- paloket. Daar kunt u ook kennisnemen van de subsidieplafonds van de verschillende Euro pese subsidieprogramma's. Gedeputeerde Staten van Overijssel maken organisaties erop attent dat zij een subsidie kunnen aanvragen voor projecten en activitei ten die in 2003 in Overijssel zullen plaatsvin den, vallend onder het Beleidskader Welzijn 2001-2004. Voor de 2e ronde 2003 is een bedrag van 68.149,- beschikbaar. In dit Beleidskader Welzijn 2001-2004 worden vier programma's onderscheiden: - opvoeden en opgroeien in Overijssel. Nieuwe initiatieven worden met name gezocht op het terrein van lokale netwerken om invulling te geven aan het integraal jeugdbeleid, jeugd- participatie, jeugd- en onderwijsbeleid, opvoedingsondersteuning, ondersteuning bij ontwikkeling kinderopvang en peuterspeelza len; - maatschappelijke inzet: vrijwilligerswerk, emancipatie, sportbeleid. Projecten en acti viteiten die de ondersteuningsstructuur op deze beleidsterreinen versterken vallen hier onder; - samenhang in wonen/welzijn/zorg ouderen. Projecten en activiteiten gericht op het ont- schotten van het beleid in zorg en welzijn Ton ten Hove verzorgt dagelijks de weers verwachting op Radio Oost en TV Oost Het eerste kwartaal van 2003 mag dan nog niet helemaal voorbij zijn; we kunnen inmiddels wel vaststellen dat het weer zich buitengewoon heeft gedragen. 'Buitengewoon' in de meest letterlijke zin van het woord want het weer gaat de laatste tijd in meerdere opzichten buiten het gewone om. Neem de recordzonnige februarimaand met ook nog eens 20 dagen onafgebroken droog weer. Maart heeft, zeker in het middendeel van de maand, z'n uiterste best gedaan februari naar de kroon te steken. De trend van de laatste jaren (warmer en natter) lijkt, ongetwijfeld tijdelijk, te zijn onderbroken door kouder en vooral droger weer. Deze grootschalige lijn in het weer zal vast weer een keer worden omgebogen, het spannende is alleen dat niemand nog weet wanneer. Van de weeramateurs in Overijssel krijg ik overigens in toenemende mate signalen dat de natuur langzamerhand wel wat water kan gebrui ken. Als u dit episteltje leest is deze wens wellicht al in vervulling gegaan. Overigens denk ik dat de natuur in dit opzicht wel een stootje kan verdragen, zeker ook in onze eigen mooie en veelzij dige provincie. Ton ten Hove De 'Lenteweek' zit er weer op bij RTV Oost. De muzikale themaweek, het eerste onderdeel van de campagne 'De Jaargetijden', was voor het tweede achtereenvolgende jaar een groot suc ces. Verleden week was Radio Oost de hele week 'Fris als het voorjaar'. Met jonge hits, frisse interviews, verse recepten en speciaal voor de Lenteweek geproduceerde jingles gaf de omroep voor Overijssel het voorjaar vorm. Enthousiaste luisteraars uit de hele provincie gaven massaal hun 'lentehits' door aan de muziekredactie van RTV Oost, daartoe opgeroepen door adverten ties in de regionale pers en reclames op streek bussen in heel Overijssel, 'Het leeft duidelijk onder de mensen, en dat ondanks bijvoorbeeld de gespannen internatio nale situatie', aldus Bert Wijfjes, chef muziekre dactie en presentator bij RTV Oost. Hij verwacht overigens nog meer reacties voor het volgende onderdeel; de 'Zomerweek' van 16 t/m 20 juni aanstaande. De verzoekjes gingen evenals vorig jaar vergezeld van tientallen 'lenteverhalen' van de aanvragers. De mooiste verhalen kwamen op de radio. Uit de inzendingen werd een winnaar geloot, die op vrijdagmiddag een fantastische prijs kreeg uitgereikt; een culinair arrangement in het sprookjesachtige Kasteel Geulzicht in Zuid-Limburg. Binnenkort zal RTV Oost dan tóch beginnen met de bouw van een TV-zendmast naast de studio's op het bedrijventerrein Westermaat- noord in Hengelo Omliggende bedrijven maakten jarenlang bezwaar tegen het afgeven van de verschillende vergunningen. Bij de gemeente Hengelo werden echter geen verde re bezwaren ingediend tegen de bouw van de mast. Dat betekent dat zo'n 50,000 bewoners van de buitengebieden in Twente binnenkort kunnen kijken naar de programma's van TV Oost. Wel wat iaat, als je bedenkt dat een zelfde soort zendmast in Zwolle al sinds 1999 in gebruik is. Jaap Hilbink, de technisch directeur van RTV Oost: 'Het wrange aan het hele verhaal is dat RTV Oost de eerste regionale omroep was die begon met televisie. En nu zijn we de laatste die in alle regio's van een zendmast gebruik kan maken'. Niettemin is Hilbink opgelucht dat het lange wachten erop zit. Als alles volgens plan verloopt is de zendmast medio 2003 operationeel. voor ouderen en initiatieven die leiden tot samenwerking tussen ouderenorganisaties komen in aanmerking; - vernieuwing en kwaliteit sociale infrastruc tuur. Dit programma is gericht op het ver sterken van de sociale infrastructuur en sluit aan bij het gebiedsgericht werken. Instellingen en organisaties in Overijssel wor den uitgenodigd met voorstellen te komen voor projecten en activiteiten om deze pro gramma's te realiseren. Aan de projecten en activiteiten worden de volgende eisen gesteld: - projecten moeten aansluiten bij de vier pro gramma's en moeren voorzien in een aan toonbare behoefte; - in alle voorstellen voor projecten en acti viteiten dient aangegeven te worden op welke manier het resultaat wordt gemeten; - vernieuwende activiteiten en projecten wor den uitsluitend gehonoreerd als er goede afspraken gemaakt zijn over de doelen en implementatie na afloop; - samenwerking tussen organisaties is nood zakelijk; - projecten hebben een integraal karakter; - projecten zijn vernieuwend en hebben een voorbeeldfunctie; - draagvlak bij gemeenten en een 'regionale/boven lokale uitstraling is van groot belang; - participatie van de doelgroep wordt nodig geacht. Aanvragen De uiterste datum voor het indienen van sub sidieaanvragen is bepaald op 1 april 2003. U kunt een aanvraagformulier projectsubsidie Beleidskader Welzijn 2003 aanvragen per e- mail (welzijn@prv-overijssel.nl), via internet (www.overijssel.nl) of per telefoon bij mevrouw R. Broekhuisen-Mensink, 038 425 12 79. Aanvragen kunnen per post worden ingediend bij het College van Gedeputeerde Staten, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. KÜKENOp WWW-OWflSSEl.Nl WAAR DIE NIEUWE WEc; TÊ UGCEN

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7