kampioen? Postduif Kwintenberg straks weer Ontspanningsmiddag Zonnebloem Holten Leve de herindeling Initiatiefnemer Jansen stopt bij compostactie Zakelijk Bekeken Kabouter Plop terug op de kinderboerderij Voorjaarsmeting toerisme Gelderland en Overijssel IngezondenBrieven Lezersactie Rhythm of Dance Inbraak in Haarschool Bejaardensoos Puzzelrit Koninginnedag Country Dance voor kinderen Open Deurdienst Inbraak in Blokker Best Man Award DONDERDAG 27 MAART 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Holten- Nog maar vier jaar oud en dan al drie jaar achtereen de snelste te zijn van Holten. Dat vraagt om uitleg. Heel simpel, we hebben het over de donker geschelpte postduif van Gerrit Kwintenberg aan de Schouten straat in Holten. Dit fameuze renpaard van het luchtruim, presteerde het om drie jaar achtereen tot allround kampioen te worden uitgeroepen binnen de Holtense postduiven vereniging De Bergvliegers. Daarnaast schreef de duif diver se kopprijzen op zijn naam. Dat moet ook wel wil je tot de beste worden geklasseerd. Duizenden kilometers legde de postduif in middels af en heeft er niet onder geleden, zo te zien. Het kost dan ook de benodigde moeite om zonder een ferme houw van de vleugels de duif ter hand te ne men. Een prachtige vogel, met schitterende pluimen, sterk ge spierd en intelligente ooguitstra ling. „Het is een duif die ik zelf heb gekweekt uit een doffer die ik kreeg van Gerrit Nieuwenhuis uit Rijssen die met mij werk- Holten - Het Gelders Overijssel Bureau voor Toerisme (GOBT) houdt begin april een onderzoek onder het toeristische bedrijfsle ven in Gelderland en Overijssel. In deze meting wordt terugge blikt op de afgelopen periode en vooruitgeblikt op het voorjaar. De resultaten van het onderzoek worden eind april verwacht. Het onderzoek is een voortzetting van het in 2002 gestarte bedrij- venpanel. Dit panel bestaat uit zo'n honderdvijftig toeristische bedrijven dat driemaal per jaar telefonisch wordt benaderd. Het panel heeft gedurende het jaar een snel en actueel inzicht in de ontwikkeling van het toe risme en de verwachtingen voor de nabije toekomst. Jaarlijks worden er drie metingen gedaan, net voor Pasen, in juni en na de zomer. In de voorjaarsmeting wordt gevraagd naar het verloop van het vorige jaar en het win terseizoen en naar de verwach tingen voor het voorjaar. In juni wordt het voorjaar geëvalueerd en wordt gevraagd naar de ver wachtingen voor de zomer en net na de zomer komen het hoogseizoen en de verwachtin gen voor het najaar aan de orde. Het GOBT benadert alle bedrij ven die vorig jaar hebben aange geven in het bedrijvenpanel zit ting te willen nemen of die ge zegd hebben geen bezwaar te hebben in de toekomst benaderd te worden. Het gaat hierbij om hotels, campings, bungalowpar ken, jachthavens, musea en at tracties. De panelleden krijgen na elke meting een beknopt overzicht van de resultaten toe gezonden, waarbij de eigen situ atie wordt vergeleken met het gemiddelde van de andere toe ristische bedrijven in hun pro vincie en in Nederland. Afgelopen week kreeg onze zoon van bijna negen een oproep voor vaccinatie tegen DTP (dif terie, tetanus en polio) en een voor BMR (bof, mazelen, rode hond). Niets bijzonders denk ik nog. Maar wat blijkt: om een prikje te halen moetje tegenwoordig van uit Holten naar de thuiszorg te Rijssen. Na enig informeren bij leeftijdsgenoten op school blijkt dat ongeveer honderdtwintig kinderen deze oproep hebben gekregen. Na enig rekenwerk kom ik op 1800 kilometer (hon derdtwintig maal vijftien kilo meter) die de Holtense bevol king af moet leggen, met dank aan de herindeling.. Bij deze roep ik iedereen die een oproep heeft gekregen op om te bellen met de GGD Twente, 0546-536930 en met de klach tenlijn van de gemeente Rijssen - Holten 854856) om aan deze onzin zo spoedig mogelijk een eind te maken. Gerald Meijerink Dan is er de boottocht in het pril le voorjaar, wat op 26 maart weer gaat gebeuren. Men is de winkel binnengeko men door de ruit van de voor deur te vernielen. Zijn arbeidsverleden ligt eigenlijk op een heel ander terrein: 14 jaar werkte hij bij Vlogtman Import landbouwmachines op de af deling verkoop, en was daar de laatste jaren bedrijfsleider. 'Ik was aan een nieuwe uitdaging toe', zegt Wim, 'Michel zette mij toen eigenlijk een beetje op dit spoor. Hij is projectontwikkelaar en eigenaar van Esprit Planontwikkeling. De makelaardij sprak mij eigenlijk wel aan en na de nodige voor bereidingen zijn we hier in 1999 mee gestart. Sallanders en Twentenaren staan er om bekend dat ze eerst graag een beetje de kat uit de boom kijken. Je moet eerst maar eens be wijzen wat je kunt. 'Dat was hier ook wel het geval, zegt Wim. maar ik ben een echte Holtenaar met een intensief sociaal leven. Daardoor kenden veel mensen mij al en heb je al een potentieel aan kopers opgebouwd. En langzamerhand werd dat kringetje steeds groter en werken we inmiddels in de wijde omgeving voor wat betreft de bestaande woningen. Maar je moet zelf ook heel actief zijn, het komt je niet aanwaaien. Bovendien moet je de tijd en rust nemen voor de cliënt, want je praat niet over de aankoop van een pak koffie. Naast de verkoop van bestaande woningen richt Esprit zich ook op nieuwbouwprojecten. En dan is er sprake van een nog veel uit gebreider werkgebied. Huizen binneti projecten in Rutten, Doetinchem. Zutphen en Deventer worden mede door Esprit aan de man gebracht. Voor Zutphen werd een hele nieuwe manier van presenteren ge bruikt i.p.v. de woningen te kopen uit een brochure had men nu de mogelijkheid om de woning samen te stellen doormiddel van een cd-rom. Tevens is er in de spreekkamer van Esprit een Art impressie aan wezig waar men de aanstaande woning volledig in beeld kan zien. Dit is een uitkomst voor kopers die niets hebben met bouwteke ningen en wiens voorstellingsvermogen niet zo ver gaat dat men zich in kan denken hoe een huis er precies nou uit gaat zien. Voor meer informatie www.espritmakelaardij.nl Holten - Marijke Schoolen-Tim- merman aan de Vianenweg 137 en de familie Wissink aan de Keizersweg 20 zijn uitgekozen tot winnaars van de lezersactie Rhythm of the Dance. Zij ont vangen twee entreekaarten voor dit dansevenement in Condor City te Enschede dat donderdag 24 april wordt gehouden. Vrijwilligers zijn druk bezig de zakken te vullen met compost. (Foto: Sander Scheperman) Meermanskamp - Voor de veer tiende keer hield SV Holten af gelopen week de compostactie. Voor initiatiefnemer Gert Jansen de laatste keer. Hij nam onlangs afscheid als voorzitter van de supportersvereniging. Jan van Beek volgde hem hierin op. 'De compostactie is ooit ontstaan toen twee klanten bij mijn werk vroegen om tweedehands zak ken voor een compostactie', legt Gert uit. Het leek hem ook wel iets voor SV Holten om zoiets op te starten. Ze bleken zelfs een compleet draaiboek te hebben om de actie zo ylot mogelijk te laten verlopen. De actie werd langzaam opge start met zo'n twaalfhonderd zakken. 'Binnen driejaar tijd lie pen we onze leermeesters al voorbij', zegt Gert trots. Nu wordt er zo'n 105 kuub su- perveencompost van de VAM (drie volle vrachtwagens) ge stort bij Meermanskamp. Vrij willigers, zoals het hele eerste elftal, helpen daarna mee de zak ken te vullen. 'We gaan er altijd eerst stevig tegenaan en drinken na afloop gezellig een biertje met elkaar.' In totaal zijn er zo'n tweehonderd vrijwilligers in de weer met de compostactie. Het aantal zakken schommelt per jaar tussen de achttienhon derd en tweeduizend. 'Dat is af hankelijk van het weer. Als het rond de actie regent, dan scheelt dat zo tweehonderd zakken.' Naast dat er volle zakken wor den afgeleverd bij mensen thuis die hiervoor een aanvraagformu lier hebben ingevuld, wordt er ook nog eens twintig losse kuub bezorgd. Men vertrekt vanuit Deventer richting Zwolle, Kampen. Ook dan wordt alles weer geregeld door vrijwilligers. Van 1 tot en met 5 september kan men vanuit regionaal ver band op vakantie naar Eindho ven. Alle uitstapjes, excursies en marktbezoeken worden ver zorgd door vrijwillige medewer kers, evenals de totale verzor ging. Maar boven alles laat het be- zoekwerk van de vrij i 11 iger-b ij - de-gast-aan-huis. Een praatje, een luisterend oor, een kopje thee, uitwisseling van nieuwtjes, iets van de buitenwe reld brengen bij degene die aan huis gekluisterd is en soms ook eens een klein uitstapje maken, het leven op een eenvoudige ma nier wat veraangenamen: dat Enkele delen van de winkel zijn door de daders doorzocht. Men heeft telefoonkaarten en moge lijk sigaretten weggenomen. Van de eigenaar van de winkel is een aangifte opgenomen. Holten - In een lokaal van de Haarschool aan de Ab Jansen- straat werd in de late avond van woensdag 19 maart ingebroken. Van het lokaal, dat aan de zijde van de Looikolkstraat staat, is een raam geforceerd. Uit het lo kaal heeft men twee computers weggenomen, echter een com puter werd bij de ingang van het lokaal teruggevonden. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De leiding van de school heeft aangifte gedaan. Holten- Hard werken en goede contacten leggen, dat is het devies van Wim Bulsink van Esprit Makelaardij aan de Larenseweg en dat blijkt dan ook de basis te zijn van dit snelgroeiend bedrijf waarvan hij samen met Michel Boersma eigenaar is. Irene - Bejaardensociëteit Hol ten houdt dinsdag 1 april een bij eenkomst in Irene. Deze begint om 14.30 uur. Er wordt onder meer bingo gespeeld. Holten - MAC De Holterberg houdt zondag 30 maart een puz zelrit voor auto's en motoren. De lengte van de rit is ongeveer 40 kilometer rondom Holten. De start is om 14.00 uur bij clubhuis 't Stuurhuus, Beusebergweg 37. De inschrijving is vanaf 13.30 uur geopend. Voor inlichtingen: Jan Vincent 0548-364200. Holten - Stichting Nationale Feestdagen is bezig met de orga nisatie van Koninginnedag in Holten. Omdat de scholen va kantie hebben, zal ze de hulp van leerkrachten moeten missen. Daar is er in de ochtenduren geen spel. Wel is er net als vorig jaar een Oranjebrunch. Om zoveel mo gelijk mensen aan te kunnen la ten zitten, is de rommelmarkt voor kinderen en de presentatie van verenigingen vanaf 13.30 uur op Kalfstermansweide. Elke vereniging is van harte welkom om haar activiteiten en doelstelling aan het grote pu bliek duidelijk te maken. In te genstelling tot andere jaren krij gen de verenigingen geen brief toegezonden. Voor vragen of inlichtingen kan men contact opnemen met Fons Akkerman, telefoon 366807 of Margriet Hanewinkel, telefoon 362777. Boschkamp - Stichting voor So ciaal en Cultureel Werk biedt dit voorjaar twee gratis kennisma kingslessen Country Dance voor Kinderen aan. Als er voldoende kinderen zijn dan wordt in het najaar gestart met een echte cur sus. De kennismakingslessen zijn op dinsdagmiddag 15 en 22 april in de kelder van het dorpshuis van 16.00 tot 17.00 uur. De cursus leidster heet Anja Koning. Holten - In de Hervormde kerk wordt zondag 30 maart een Open Deurdienst gehouden. Voorganger is ds. R. Visser uit Apeldoorn. Het thema van de dienst is: Verbeeldje. De dienst begint om 19.00 uur. Voor aanvang van de dienst is er samenzang vanaf 18.50 uur. De muzikale medewerking aan deze dienst wordt verleend door het Ei bergs Vocaal Kwartet. Holten - In de Blokker aan de Smidsbelt werd in de nacht van zondag 23 op maandag 24 maart ingebroken. Nieuwe loopplanken bruggen Vletgoor - De gemeente heeft de loopplanken laten vervangen van de bruggen in het park aan het Vletgoor. De oude planken wa ren op sommige plekken al behoorlijk versleten. Zo zaten er gaten en kuilen in. (Foto: Sander Scheperman) Voorjaarswandeling Markelo - IVN Markelo houdt zaterdag 29 maart de jaarlijkse vooijaarswandeling, ditmaal op het Weldam. Gidsen die het ge bied goed kennen begeleiden deze wandeling. De start is óm 13.30 uur vanaf de hoofdpoort, gelegen aan de weg tussen Goor en Diepenheim. De duur van de wandeling is ongeveer zeven kwartier. Aan deze wandeling zijn geen kosten verbonden, een vrijwillige bijdrage is van harte welkom. Informatie bij Joke Vosman, telefoon 0547- 361450, of VVV Markelo, telefoon 0547-361555. Scouting ruimt zwerfafval op Holten - Leden van Scoutinggroep de Waardenborch gaan zater dag 29 maart a.s. in het centrum van Holten aan de slag om zwerf afval te verwijderen, 's Morgens zijn de scouts in de weer om de centrumstraten te ontdoen van zaken die daar niet horen, zoals pa pier, blikjes en peuken. De Scouts verrichten deze actie binnen hun project Natuurlijk Scouting, BuitenGewoonActief. Gerrit Kwintenberg met zijn kampioensduif. (Foto: Sander Scheperman) zaam was in het Holtense vlees bedrijf. De duivin die ik tegen de doffer zette, was er een van me zelf. De doffer waarover we pra ten is geboren in 1997. Het is een echte karakterduif die in zich heeft zo snel mogelijk weer thuis te zijn van de lossings plaats. En of dat nu in Nederland is of in Frankrijk, het maakt hem niets uit. Na elke thuiskomst is hij zo fit als een hoentje. Nu heb ik al weer meer dan 25 jaar zelf postduiven en ben lid van de Holtense postduivenver eniging De Bergvliegers waarin met 23 leden wordt deelgeno men aan de wedvluchten en ten toonstellingen. Jammer genoeg vergrijst deze sport ontzettend en komt er wei nig jeugd bij. Vreemd eigenlijk, omdat in tegenstelling tot andere takken van sport, de duivensport een prachtige sport is die niet aan leeftijd is gebonden. Je kunt op je 80ste jaar nog best plezier hebben in deze hobby", aldus Gerrit Kwintenberg die hoopt dat dit verhaal bijdraagt tot eni ge aanwas van de Holtense jeugd bij de postduivenvereni ging De Bergvliegers. Het ko mende seizoen start over enkele weken weer en dan gaat zijn doffer opnieuw de baan op, als de vogelpest tenminste geen spelbreker wordt. „Dan gaat de duif zich inzetten om de vierde titel binnen te halen", lacht de Holtenaar. Espelo - Kinderboerderij Don- dertman maakt zich niet alleen op voor het nieuwe seizoen dat dinsdag 1 april van start gaat: op zaterdag 5 april staat tevens een tweede bezoek van Kabouter Plop op het pro gramma. Vorig najaar maakten Plop en zijn maatjes voor het eerst hun opwachting op de boerderij. Een zodanig groot succes, dat niet alleen de organisatie maar ook Plop direct besloot om bij aanvang van het nieuwe sei zoen in de herhaling te gaan. Zaterdagmiddag 5 april is het zo ver. Kabouter Plop, Kweb bel, Klus en Lui zijn vanaf 14.00 uur van de partij aan de Meester Bosweg 5. Het viertal verschijnt driemaal ten tonele: om 14.00 uur, 15.00 uur en 16.00 uur. Tijdens deze bij zondere middag zal meerma len het bekende Kabouterlied klinken en vanzelfsprekend wordt iedereen uitgenodigd om dan mee te doen. Kinderen mogen verkleed als kabouter komen. Kinderboerderij Dondertman is vanaf 1 april elke middag tussen 13.00 en 17.00 uur geo pend. Holten - Onder meer scholenge meenschap De Waerdenborch doet mee aan de Best Man Award. De feestelijke prijsuitreiking van de Regionale Best Man Award werd woensdag 26 maart gehou den in Zwolle. In totaal acht leerlingen zullen in onderlinge competitie uitmaken wie zich de regionale Best Man 2003 mag noemen. De Best Man Award is opgezet om het imago en het vak Instal latietechniek te bevorderen en daarmee de keuze van de leer ling voor een opleiding Installa tietechniek te bevorderen. Geen lange wachttijden meer. Men staat elkaar niet in de weg. De auto wordt eerst 'voorgewassen', zodat het ergste vuil eraf wordt gespoten. De klant wordt daarbij geholpen. Alle wasprogramma's van het eenvoudigste tot het meest uitgebreide, zijn mogelijk ge maakt naar de wens van de klant.Zeker zo na de winter is het be langrijk dat het zout er weer geheel wordt afgespoeld. Op korte termijn bestaat bij Huzen ook de mogelijkheid voor het zo wassen van de auto, ook met een borstelsysteem en diverse programma's. De Carwash completeert het Essocenter, een nog nieuw bedrijf aan de N332 op industrieterrein Vletgaarsmaten. Waar naast brandstof ook de winkel een belangrijke rol speelt. Men is geo pend van 6.00 tot 21.00 uur en zelfs voor wat vergeten bood schappen kan men daar terecht. Achter de shop ligt de showroom met daaraan grenzend de werk plaats. Huzen is gespecialiseerd in Seat en Franse auto's maar heeft ook testapparatuur voor alle andere bekende merken. Wasstraat Erik Huzen Holten - Essocenter Erik Huzen opende onlangs op geruisloze wijze een nieuwe autowasstraat: de Rollover Carwash, een bor- stelsysteemdoorrijsituatie, uniek voor Holten. Holten - De afdeling Holten van De Zonnebloem houdt 10 april een ontspanningsmiddag in zaal vosman met een heel gezellig programma, een kop koffie, een drankje en een hapje. De kosten bedragen 4 euro en de middag duurt van 14.30 tot 17.00 uur. Gasten van de Zonebloem, men sen die nog niet eerder deelna men aan een Zonnebloempro gramma en iedereen die er iets voor voelt om als vrijwilliger iets voor deze organisatie te doen, is van harte welkom. Liefst even aanmelden bij Genie Slotman, telefoon 0548-361335. De afdeling Holten van de Zon nebloem is al enige jaren actief en werkt met zo'n 25 vrijwilli gers aan de doelstelling om iets te kunnen betekenen voor lang durig lichamelijk zieken, licha melijk gehandicapten en licha melijk hulpbehoevende ouderen, ongeacht hun levensbeschou wing, ook mensen die zich een zaam voelen worden niet verge ten. Er wordt jaarlijks een aantal lan delijke activiteiten georgani seerd zoals de actie Zon in de schoorsteen, waarbij de gasten een presentje krijgen met Sinter klaas en met Pasen een paasei of een bloemetje. staat voorop bij de 25 mensen van De Zonnebloem Holten, die zo eens per veertien dagen elk hun vast adres hebben en daar door een fijn contact hebben op gebouwd met hun gast. Wie iets voelt voor dit werk kan contact opnemen met Gerrie Slotman. Winnaars Eindejaarspuzzel Holten - De prijzen van de eindejaarspuzzel die donderdag 26 de cember in het Holtens Nieuwsblad stond, zijn uitgereikt. A.T. Ot- ten, Het Landeweerd 40, heeft de hoofdprijs gewonnen: het Groot Woordenboek der Nederlandse Taal, de driedelige Dikke Van Dale. H. Lindeboom, Kenemansstraat 38, gaat met de tweede prijs naar huis: het Idioon Woordenboek van Van Dale. H.M. Stukker, Ju- lekesweg 5, pakte de derde prijs: het Handwoordenboek Heden daags Nederlands van Van Dale. De oplossing, van de puzzel was: Eindejaarstraditie. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5