Nieuw wapen gemeente nog in maak Nader onderzoek naar realiseren drukriolering Holtens Nieuwsblad Klompen Vincent naar Springparty 'U rijdt te hard, dat zijn wij zat' Weekendweerbericht GLTO tevreden over voorstel riolering In dit nummer. KRfN&iOOPWiNKEL Vrijdag 1A"°~T6"„ Zaterdag 10"' U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! 1 r Springlevend Vernieling auto Inbraak Foto Ten Velde Grote deelname verwacht tijdens Motocrossweekend Broekmaat-Schlamilch erelid EHBO Holten Afgevaardigde 3V0 in V0G Controle Holterberg Inbraak woning Deie week vindt u ïieuws en items over de werkterreinen van de provincie Hollens Nieuwsblad De gemeente houdt een in formatieavond over de plaat sing van geluidsschermen langs het spoor. sarmmsrsuMHY Donderdag 27 maart 2003 Fax: 0548 - 3664S7 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 368295 E-mail Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,40 Losse nummers 0.87 Holten - Horeca Holten houdt zaterdag 5 april een Springparty. Een happening voor jong en oud, voor iedereen die zich na de winter wel eens in een bruisend lentefeest wil storten. Maar ook ter afsluiting van de grote lande lijke wandeldag ter gelegenheid van het 95-jarig bestaan van de KNBO. Het feest wordt gehouden in de tent op de Kalfstermansweide en kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij café 't Klavier en grand café 't Keuntje en de VVV. Horeca Holten had al een mooi programma in elkaar gezet met de Da Vinei Partyband, non-stop entertainment, toneelacts en li- ve-muziek, gecombineerd met een dj en daarbij de Regiotap pers van RTV Oost: Willy Oos terhuis en Edwin van Hoeve- laak. Maar daar komt nog een gast bij Klompen Vincent uit Raalte. Voor velen inmiddels bekent'uit het programma Idols van RTL4. Samen met de Regiotappers heeft hij een nieuwe versie ge maakt van Oerend Hard van Normaal en dat zal een klapper worden tijdens de Springparty. Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor hel opgeven van een nieuwe abonnee. Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor bet Holtens Nieuwsblad: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Inzenden aan: j Holtens Nieuwsblad €44,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 U €42,85 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede 1 (losse nummers: €0,87) Het buitengebied moet uiterlijk in 2004 worden voorzien van een rioolafvoersysteem. (Foto: Sander Scheperman) Holten - De GLTO vindt dat de gemeente verantwoord omgaat met haar zorgplicht. Dat vertelde H. Bosman namens de GLTO tijdens de inspraakronde in de commissievergadering Grond gebied. De commissie sprak over een krediet voor een onderzoek naar en het vaststellen van een beleid van het saneren van de afvalwa- terlozingen in het buitengebied. In de gemeente lozen nog 457 woningen ongezuiverd op de bo dem. Deze woningen moeten in 2004 aangesloten worden op het drukriool of moeten voorzien worden van een IBA-systeem. Het recreatiegebied De Borkeld valt erbuiten, daar wordt een af zonderlijk beleid voor gereali seerd. De gemeente stelde voor om binnen de convenantgebieden drukriolering te realiseren en geld beschikbaar te stellen voor de gebieden die buiten het con venant vallen, om in samenwer king met de GLTO zoveel mo gelijk huishoudens aan te sluiten op het drukriool. Daar waar geen drukriool aangelegd kan wor- De benefietavond ten bate van de actie Polio de wereld uit op vrijdagavond 21 maart in Bill's Bar in Markelo, is een groot suc ces geworden. Ongeveer 700 bezoekers be zochten op deze door de Rota- ry's uit Wierden, Bathmen- Schipbeek, HoltemRijssen, en Nijverdal-Hellendoorn georga niseerde dag van de lente het Springlevend Cultuurfestival. In vijf zalen traden maar liefst 130 (semi)amateurartiesten op uit heel Overijssel. Zo zette de Ro tary hen in de "etalage" en zorg de tegelijkertijd voor een feeste lijke avond waarbij de opbrengst meer dan 10.000 euro zal gaan worden. Perioden met zon en vanaf zater dag kans op een bui. Vrijdag pe rioden met zon afgewisseld door wat wolkenvelden. Temperatuur 18.0 a 20.0 graden. Zaterdag en zondag perioden met zon, stapelwolken en kans op een enkele bui. Zondag een den, wordt de bewoners een IBA-systeem klasse III, aange boden. De gemeente wil voor aanslui tingen op het drukriool in GL TO-verband buiten de conve nantgebieden een gemeentelijke bijdrage van 3.400 euro beschik baar stellen per aan te sluiten perceel. De eigen bijdrage voor het installeren van een IBA-sys- teem klasse III wordt bepaald op een bedrag van 3.400 euro. Wanneer burgers kiezen voor een andere voorziening, geeft de gemeente geen financiële bijdra ge- De heer Breedveld, bewoner van de Holterberg, vond dat in de ge meentelijke stukken het overleg tussen GLTO en gemeente do mineerde. „Maar de GLTO heeft een ander structuurgebied. Heel anders dan de Holterberg." Breedveld stelde dat voor de Holterberg het IBA I systeem voldoende was. „Voor mij is het wat lagere middag temperatuur van 12.0 a 15.0 graden. In de nachten ruim boven nul. In de nieuwe week lijkt het nog wat koeler te worden als de wind de noordwesthoek op zoekt, maar dit is nog niet zeker. Weerman, Freddie Paalman milieu het belangrijkste punt, en het IBA I systeem is niet zo mi- liebelastend", stelde hij. GLTO-voorman Bosman was het niet met Breedveld eens. „Het IBA I systeem lijkt vol doende, maar ik ben bang dat op den duur niet voldoende is. Bij het IBA III systeem is het zuive ringselement vele malen groter dan het IBA I systeem", stelde hij. Bosman is er voor om zoveel mogelijk riolering aan te leggen, öf riolering, öf IBA III. „Dat is een verantwoorde oplossing voor dit probleem." Wethouder J. Ligtenberg bena drukte dat de gemeente uitgaat van gelijke behandeling en stel de tevens vast dat het Holter- berggebied onder het convenant van. Ook daar heeft de gemeente zorgplicht." Ligtenberg wil vaart zetten achter de uitvoering van het project, ook al omdat met in gang van 1 januari 2005 alle huishoudelijke waterlozingen op de bodem afgelopen moeten zijn. De commissie was voor het beschikbaar stellen van 80.000 euro voor het uitvoeren van een nader onderzoek naar het reali seren van aansluitingen op het drukriool en het plaatsen van IBA systemen, klasse III. De fi nanciële gevolgen van het aan leggen van drukriolering en IBA III systemen in het buitengebied zorgen voor een verhoging van de tarieven van de rioolerechten; in 2004 betalen de burgers hier voor 2,20 euro extra. Holten - Een eigenaresse van een personenauto heeft woens dag 19 maart aangifte gedaan wegens vernieling van haar auto. Deze stond dinsdag 18 maart tussen 08.15 en 13.15 uur gepar keerd op een parkeervak op de Molenbelterweg. Toen zij bij haar auto terug kwam, ontdekte zij dat onbeken den over de rechter zijkant van de auto, aan trottoirzijde, twee lange krassen hadden getrokken. Later bleek dat er nog'drie au to's, die eveneens in de parkeer vakken op de Molenbelterweg (ter hoogte van het hockeyveld) geparkeerd stonden, waren be krast. Mogelijk zijn er mensen die iets hebben gezien. Men wordt dan verzocht contact op te nemen met de politie te Rijssen of Hol ten, telefoonnummer 0900- 8844. Holten - In Foto Ten Velde werd woensdag 26 maart rond 2.30 uur ingebroken. De toegangsdeur werd vernield, waarna toegang werd verkregen tot het pand. Daar werd een vitrinekast ver nield waaruit een onbekende hoeveelheid mobiele telefoons werd weggenomen. Van de da dels) ontbreekt elk spoor. Holten - Een grote groep le den van Motor- en Automo bielclub de Holterberg is mo menteel druk in de weer om het circuit de Zuurberg in per fecte staat te brengen voor de te houden motocross op zater dag en zondag, 4 en 5 april. Twee dagen motocross achter elkaar vraagt natuurlijk wel de nodige inspanning maar dat hebben de mannen van de MAC er graag voor over. Op zaterdag vindt er een Uit wisselingscross plaats tussen rijders van diverse motorclubs uit de omgeving, te weten Borculo, Markelo, Harfsen, Holten, Lochem, Ruurlo, St.Isidorushoeve en Vorden. Aan de start komen alle klas sen behalve de 65 cc, 85 cc en 40+-klasse. Ook de zijspan nen zullen deze dag aan de start verschijnen. Van deelne mers zijde bestaat er grote be langstelling voor dit evene ment, er worden dan ook zo'n 300 rijders aan de start ver wacht. Voor zondag staat er een Jeugd/ Juniorcross op het programma en wel de A- groep. Hierbij gaat Jiet om rij ders uit Noord en Oost Neder land. Aan de start verschijnen alle solo klassen, waarbij ze ker meer dan 200 deelnemers zullen strijden om de punten. De trainingen beginnen beide dagen om 9.30 uur en de wed strijden vangen aan om 12.30 uur. De toegang is op beide dagen geheel gratis. Onder het toeziend oog van een groot aantal leden werd Lees verder op pagina 3. Biester - De jaarvergadering van EHBO Holten werd maandagavond 24 maart ge houden in De Biester. Hoogte punt van de avond was de be noeming van R. Broekmaat- Schlamilch tot'erelid van de vereniging. Als dank voor haar veelvuldige langdurige inzet in zowel het bestuur als bij de vele activiteiten, kreeg zij een pen met inscriptie, een oorkonde en bloemen uitge reikt. t vervolgens de aftredende voorzitter Wim Huzen be dankt voor het vele en goede werk, wat hij de afgelopen ja ren,heeft verricht. Zijn plaats in het bestuur wordt nu ingenomen door Jo- han Schuppert, terwijl Henk Hanevelt werd herkozen in het bestuur. Verder ontvingen de geslaag den van vorig jaar de EHBO- tassen van zojuist gekozen erelid R. Broekmaat-Schla milch. (Foto: Gert Perdon) Holten - Het ziet er naar uit dat het nieuwe wapen van Rijssen zal bestaan uit een goudkleurige Riessentak op een blauwe ach tergrond aan de ene kant en twee kleine en een grote everzwijns kop op een rode achtergrond aan de andere kant. De gemeente- vlag gaat er naar alle waar schijnlijkheid ook zo uitzien. De ster, die in de plaats kwam van Maria ('Maria, Sterre der zee'), verdwijnt uit het gemeentelijke wapen. Als kroon voor op het gemeentelijk wapen is voor de Rijssense kroon gekozen. In eerste instantie kwam er van uit de commissie Algemene Be stuurlijke Zaken nogal wat kri tiek op het voorstel van het col lege, dat als symbolen van de beide gemeente de Riessentak, de everzwijnen en de ster op het gemeentelijk wapen aangaf. Raadslid H. Wolterink (ChrU) wilde weten wat de betekenis van de zwijnskop was. Een wa pen met varkenskoppen sprak hem niet zo geweldig aan, hij vond het 'carnevalesk' en dacht zelf aan een Riessentak en iets van de Holterberg. Fractievoor zitter E. van Schooten van Ge meentebelang vond de zwijnen- koppen ronduit lelijk. „Ze heb ben niks met varkens te maken." Eén grote varkenskop met een paar biggetjes was voor Van Schooten voldoende geweest. Van Schooten wilde ook weten waarom voor de Rijssense kroon gekozen is en niet voor de Hol- tense. PvdA-raadslid J. Pluimers vroeg zich af in hoeverre de burger bij de keuze van het wapen betrok ken was. In de 'rode achtergrond' kon Pluimers zich wel vinden. CDA-fractievoorzitter H. Dul verhaalde van een 'stevige dis cussie binnen de fractie' die leid de tot een iets andere voorstel ling van het wapen. Wat het CDA betrof mocht de ster ver dwijnen. „Niet iedereen begrijpt wat een zilveren ster betekent. Het staat voor 'Maria, Sterre der zee'; zoveel water kennen we niet in onze gemeente." Lees verderop pagina 3. Oude Deventerweg - Gescheurd wordt er vaak. Soms lijkt het wel een racebaan. Bewoners van de Oude Deventerweg zijn het zat en hebben daarom een bord bij de weg gezet. 'U rijdt te hard, dat zijn wij zat'. Al vier jaar wordt er geklaagd, maar er wordt niets aan ge daan. Daarom proberen ze er zo aandacht voor te krijgen. (Foto: Sander Scheperman) Pagina 5 1_ Het eerste team van SV Hol ten is op de goede weg en wint de wedstrijd tegen USV. De postduif van Gerrit Kwintenberg is al drie keer kampioen geweest. De duif gaat er ook dit seizoen voor. Holten - 3VO-PIolten mag ie mand afvaardigen voor de ver- keersoverleggroep. Het bestuur van 3VO Holten, af deling Holten, heeft burgemeesr ter en wethouders gevraagd meé te mogen doen aan de vergader ringen van de verkeersoverleg1 groep (VOG) van de gemeente Rijssen-Holten. 3VO-Rijssen heeft al jaren een vertegenwoordiger in de VOG. Het bestuur van 3VO Holten wijst binnenkort een bestuurslid aan als afgevaardigde. Holten - De politie heeft zondag 23 maart in samenwerking met een aantal opsporingsambtena ren van Staatsbosbeheer en Na tuurmonumenten een controle op de Holterberg uitgevoerd. Het gaat bier om onder meer het rijden in de voor het gemotori seerde verkeer afgesloten we-» gen, mountainbiken op verbo den plaatsen als heidevelden en loslopende honden. In totaal werd tegen tien perso nen proces-verbaal opgemaakt en wel drie keer terzake het rij den in een geslotenverklaring; zes keer terzake mountainbiken op of over de heidevelden en een keer terzake het laten los lopen van de hond over de heidenvel- den. Holten - In een woning aan de Hommelteweg werd donderdag 19 maart overdag ingebroken. Men heeft zich de toegang tot de woning verschaft middels het forceren van een raam waarna men naar binnen kon klimmen. Uit de woning vermist men geld en wat persoonlijke documen ten. Door de technische recher che is een sporenonderzoek uit gevoerd. Van de bewoner is een aangifte opgenomen. De politie verzoekt een ieder die op of in de omgeving van de Hommelteweg iets verdachts heeft gezien contact op te nemen via telefoonnummer 0900-8844 (vragen naar de politie te Rijssen of Holten). 0^)veri|ssels Nieuws

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1