gemeentelijke informatie -Holter\ Rijssen-Holten. Reken daar maar op. Donderdag 27 maart 2003 HO 10 ZA E informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Informatieavond geluidsschermen Holten De gemeente Rijssen-Holten en de provincie Overijssel hebben een plan ontwikkeld om langs de spoorlijn Deventer-Almelo geluidschermen te realiseren. Doel van de schermen is de geluid belasting aan de woningen langs het spoor als gevolg van het trein verkeer te verminderen. Op woensdag 2 april 2003 informeren de gemeente Rijssen- Holten, de provincie Overijssel en ProRail omwonenden over het scherm. ProRail is de organisatie die in Nederland verantwoorde lijk is voor het spoorwegennet. Het gaat om geluidsschermen in de kern Holten, globaal tussen het station en de Aaltinksweg, aan beide zijde van het spoor. De informatieavond vindt plaats in het gemeentehuis, locatie Holten. U bent vanaf 19.00 uur van harte welkom. Deze informatieavond duurt tot 21.30 uur. Naast algemene informatie krijgen de omwonenden informatie over waar de schermen worden gebouwd, hoe hoog het wordt enzovoorts. Er is een computersimulatie op deze avond aanwezig. Via deze computersimulatie kunt u horen welk effect het scherm op de woningen heeft. Bij dit project zijn verschillende partijen betrokken. De gemeenten en provincie werken nauw met elkaar samen, waarbij de provincie de rol van projectleider vervult. Omdat de geluidschermen op eigendom van ProRail worden geplaatst, is ook ProRail een belang rijke partij. Vertegenwoordigers van deze organisaties zijn op woensdag 2 april 2003 aanwezig voor een toelichting en beant woording van eventuele vragen. Meer informatie Directe omwonenden ontvangen in Holten ontvangen een per soonlijke uitnodiging. Als u nog vragen hebt, kunt u bellen met de Stafafdeling Bestuurs- en managementondersteuning, Communicatie, telefoonnummer 854625. Geluidschermen Rijssen De gemeente onderzoekt ook voor de kern Rijssen de mogelijk heid van het plaatsen van geluidschermen. De onderzoeken daar voor zijn nog niet afgerond. Daardoor is het nog niet mogelijk een inloopavond voor Rijssen te houden. De verwachting is dat in sep tember 2003 in Rijssen een inloopavond over het plaatsen van geluidschermen kan worden gehouden. Te zijner tijd wordt de omwonenden daarover persoonlijk geïnformeerd. Ook zal dan opnieuw een mededeling in deze advertentie worden opgenomen. Collectes Het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten collecteert vanaf maandag, 31 maart tot en met zaterdag 5 april 2003. De week daarop collecteert de Nederlandse Hartstichting. Als u vragen hebt over een collecte kunt u bellen met de gemeen te Rijssen-Holten, telefoonnummer 854854. Openbare vergaderingen De sportraad Rijssen-Holten vergadert om 19.30 uur op woens dag 2 april 2003 in de raadzaal van het gemeentehuis locatie Holten. Dit is de agenda: 1. opening 2. vaststellen agenda 3. vaststellen besluitenlijst/aktiepunten 5 februari 2003 4. mededelingen vanuit het db: - ingekomen brief gymnastiekvereniging DOS - opmerkingen sportverkiezing - ingekomen brief z.v.v. Blauw wit '66 - opmerkingen sportverkiezing - uitgaande brief MAC Holterberg - sporttechnische toestemming motorcrosses - uitgaande brief MAC Holterberg - sporttechnische toestemming regelmatig- heidswedstrijd - uitgaande brief stichting Motorsport Holten - sporttechnische toestemming motorcrosses 5. terugkoppeling jaarvergadering 5 maart 2003 6. w.v.t.t.krondvraag 7. sluiting De stukken voor deze vergadering kunt u inzien bij de Stafafdeling Bestuurs-en managementondersteuning, Communicatie kamer 013 in het gemeentehuis locatie Rijssen. U kunt deze afdeling bereiken op telefoonnummer 0548-85 46 25 Parkeerinstallatie in 'De Hoge Wal' In de parkeerkelder De Hoge Wal is een parkeerinstallatie geplaatst en er is bij de in- en uitgang een slagboom geplaatst. Waarom een nieuwe parkeerinstallatie Er is een nieuwe parkeerinstallatie gemaakt om het lang parkeren te voorkomen. In de parkeerkelder mag anderhalf uur geparkeerd worden. Dit is niet nieuw. De parkeerduur van anderhalf uur was altijd al van toepassing. Er was echter weinig controle op deze regel. Door de parkeerautomaat met slagboom, wordt de handha ving van deze regel verbeterd. Het gezinsabonnement moet door alle gezinsleden worden aange schaft, hierop wordt geen uitzondering gemaakt. Bij het afhalen van een gezinsabonnement kan naar een trouwboekje of een adresuit treksel worden gevraagd. Voor abonnementen worden geen nieu we duplicaten verstrekt. In Holten kan niet gepind worden. KORTINGSBON Bij inlevering van deze bon ontvangt u 2,- korting op de aankoop van een abonnement voor volwassenen of jeugdigen en gezin sabonnement alleen voor I der ouders. Deze bon is alleen geldig in de periode van dinsdag 15 april tot en met dinsdag 29 april 2003. Maximaal I kortingsbon per persoon -»§- Instellen Parkeerverboden Bevervoorde en Vincent van Goghstraat te Rijssen Burgemeester en wethouders zijn van plan een parkeerverbod in te stellen: voor weerszijden van de rijbaan van de Bevervoorde (uitgezonderd de parkeervakken): voor twee gedeelten van de Vincent van Goghstraat, ter plaatse van de garageboxen met de nummers 65a t/m 65e en 137a te 137e. Tekeningen waarop de in te stellen parkeerverboden zijn aangege ven liggen vanaf 27 maart 2003 tot en met 24 april 2003 ter inza ge bij de Gemeentewinkel in Rijssen. Belanghebbenden kunnen zolang het plan ter inzage ligt, hun ziens wijzen op het plan kenbaar maken aan het college van burgemees ter en wethouders Rijssen-Holten. Afsluiting overwegen In verband met de onderhoudswerkzaamheden aan de spoorweg overgang in de Keizersdijk in Rijssen, zal deze overweg in de nacht van woensdag 16 april op donderdag 17april gesloten zijn voor alle doorgaande verkeer Hoe werkt de nieuwe parkeerinstallatie De slagboom bij de ingang gaat open nadat u een kaartje uit de automaat heeft genomen. Als u de slagboom bent gepasseerd, sluit de slagboom automatisch achter u. U parkeert vervolgens uw auto. Wanneer u weer weg wilt rijden, moet u eerst het parkeerkaartje in de parkeerautomaat stoppen, die bij de ingang naar de winkel passage staat. De parkeerautomaat geeft aan of u gratis hebt gepar keerd (maximaal I Zi uur) of dat u voor de overschrijding van de gratis parkeertijd moet bijbetalen. Wanneer u gratis hebt gepar keerd krijgt u het kaartje direct terug. Moet u betalen dan krijgt u het kaartje terug nadat u betaald heeft. U kunt nu uw auto opha len en naar de uitgang rijden, waar u het kaartje in de automaat stopt.Vervolgens gaat de slagboom open en kunt u de parkeerkel der verlaten. Wanneer kunt u gratis parkeren U kunt gratis parkeren gedurende anderhalf uur en 's avonds na 21.00 uur is het parkeren ook gratis. Let wel op dat de parkeer kelder om 22.00 uur sluit door middel van roldeuren. Wanneer is parkeren niet gratis Voor het parkeren moet u, in de periode tussen 8.00 uur en 21.00 uur na anderhalf uur betalen. Het tarief dat na anderhalf uur van toepassing is bedraagt voor het eerste half uur 0,50 en daarna I,- per half uur of gedeelte daarvan. Openingstijden parkeergarage De parkeergarage is open van maandag tot en met zaterdag van 7.00 uur tot 22.00 uur. De openingstijden zijn ongewijzigd. Wanneer gaat het nieuwe systeem werken Het nieuwe parkeersysteem wordt in werking gesteld in de week van maandag 7 april 2003 (week 15). Storingen Wanneer er storingen zijn in het systeem en aan de parkeerauto maat dan kunt u contact opnemen met de beheerder van de instal latie in het winkelcentrum De Hoge Wal. U kunt dan terecht in de sigarettenkiosk D-winkels. Kortingsbon voor het zwembad 'Twenhaarsveld'. Zwembad Twenhaarsveld' is vanaf I mei 2003 geopend. Naast het overzicht van de tarieven ziet u een kortingsbon. Knip deze snel uit en lever deze in bij het zwembad. De tarieven Tarieven 4 maandelijkse abonnementen Volwassenen van 18 jaar tot en met 64 jaar 28,00 Jeugdigen van 3 jaar tot en met 17 jaar 18,50 65 jaar pas en 65+ 18,50 Gezinsabonnement I der ouders 28,00 Gezinsabonnement overige 14,00 Bij deze werkzaamheden wordt een kraan en een aantal kleine machines zoals aggregaten ingezet. Omdat deze machines niet uit het spoor gezet kunnen worden, kan dit enige lawaai overlast ver oorzaken. Hiervoor vragen u vriendelijk enig begrip op te willen brengen. Inzameling Klein Chemisch Afval Holten Door de chemokar wordt de komende weken weer KCA ingeza meld. U kunt uw KCA aanbieden in de daarvoor verstrekte Chemobox. U kunt u KCA ook van maandag tot en met vrijdag van 15:00 tot 16:00 uur inleveren bij de gemeentewerf Rijssen. De route die de chemokar volgende week rijdt staat hieronder aangegeven: maandag 3 I maart 2003 Aaltinksweg Bessinkpasstraat Canadastraat Churchilstraat Denneboomstraat Diessenplasstraat 2 t/m 62 I t/m 61) Korte Diessenplasstraat Gaardenstraat Haarstraat Keizers weg Köllingserf Kosterspad Mossinkserf Reilinksweg J. Rietbergstraat Verzetstraat Vrijheidslaan dinsdag I april 2003 Burg. v.d. Borchstraat Deventerweg Enkweg I t/m 5) Jeurlinksweg Molenbelterweg 2 t/m 26 I t/m 19) Oude Deventerweg I t/m 35 oneven) Oude Diepenveenseweg Raalterweg I oneven 2 t/m 28) Sparrenweg Dijkerhoek kom) (bebouwde woensdag 2 april 2003 Buitengebied Holten Inwoners van het buitengebied worden verzocht zich telefonisch te melden, uiterlijk de maandag voorafgaand aan de genoemde inzameldag. Het chemisch afval wordt dan bij u aan huis afgehaald. Melden bij de Klachtenlijn van de gemeente tel. 0548 - 854 856. Verplichting voor ophokken van pluimvee versoepeld Dieren die gevoelig zijn voor de Klassieke Vogelpest hoeven rfiet meer in heel Nederland opgehokt te worden. Dit betekent dat de ophokplicht voor bijvoorbeeld kippen, kalkoenen, parelhoenders, eenden, ganzen, duiven, patrijzen, fazanten en loopvogels zoals struisvogels in onze gemeente is komen te vervallen. De verplich ting yoor het ophokken van pluimvee geldt slechts nog voor het ingesloten gebied van de Gelderse vallei en een veiligheidszone van zo'n tien kilometer hieromheen. Verzamelverbod voor alle vogels ingesteld Het verzamelverbod, dat tot dusver alleen voor pluimvee gold, is uitgebreid tot alle vogels. Dit betekent dat evenementen met vogels zoals jaarbeurzen, markten, verkopingen en veilingen, ten toonstellingen zijn verboden. Het verzamelverbod is bedoeld om de verspreiding van Klassieke Vogelpest verder te beteugelen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met het gratis informatie nummer van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij 0800-2233322 (maandag tot en met vrijdag 8.30 uur tot 22.00 uur, zaterdag en zondag van 9.00 uur tot 22.00 uur). Meer informatie is ook te vinden op de website van het ministerie www.minlnv.nl dossier Klassieke Vogelpest. Inspraak voorbereiding bestemmingsplan Kern 2000Rijssen Het college van burgemeester en wethouders van Rijssen berei den de vaststelling voor van een bestemmingsplan. Dit bestem- Adres gemeentehuis: Schild 1.7461 DD Rijssen Smidsbeft 6. 7451 BL Holten Gemeentewinkel, Elsenerstraac 20, 7461 DN Rijssen Postbus 244.7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nf Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis en de Gemeentewinkel zijn geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en "s middags op afspraak op donderdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur {alleen Burgerzaken^ elke donderdagavond van 18.00 uur tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag zijn het gemeentehuis en de Gemeentewinkel gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daitonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten: iedere dag van 13.00-15.30 uur op ïaterdag van 13.00-15.00 uur mingsplan gaat over de bouw van appartementen op het terrein Molenstalweg hoek Boomkamp (hotel Tijhuis). U kunt dit bestemmingsplan vanaf 28 maart 2003 vier weken inzien. Belanghebbenden kunnen zolang het plan ter inzage ligt hun schrif telijke reactie sturen naar het college van burgemeester en wet houders. Het bestemmingsplan kunt u inzien in de Gemeentewinkel in Rijssen bij de balie Ruimte en bij de Publieksbalie in Holten. U kunt hier terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis en op afspraak buiten de werkuren. Bestemmingsplan Kern 2000 Vanaf 27 maart 2003 kunt u zes weken het besluit van Gedeputeerde Staten van 4 maart 2003 inzien Bij dit besluit is goedkeuring verleend aan het besluit van de raad van 16 decem ber 2003 tot het vaststellen van het bestemmingsplan Kern 2000, herziening 2002-1Het bestemmingsplan gaat over het opnemen van uitbreidingsmogelijkheden van de kerk aan de Bevervoorde. In de voorafgaande procedure heeft Gedeputeerde Staten geen bedenkingen ontvangen. Hierdoor kunt u zolang het besluit ter inzage ligt alleen beroep instellen als u kunt aantonen dat u niet in staat bent geweest om uw bedenking tegen het, vastgestelde bestemmingsplan naar Gedeputeerde Staten te sturen. Uw beroepschrift moet u sturen naar de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 AE in Den Haag. Als er geen verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is inge diend treedt het goedkeuringsbesluit aan het eind van de terinza- gelegging in werking. Veiligheid Regels voor het verbranden van snoeihout In de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) is een meldings plicht opgenomen voor het verbranden van snoeihout. De mel dingsplicht geldt voor het verbranden van snoeihout, stro, riet en/of aardappelloof. Het via melding verbranden van deze organi sche reststoffen is alleen toegestaan buiten de bebouwde kom op het perceel waarvan de reststoffen afkomstig zijn en het verbran den moet ten minste 36 uur van tevoren worden gemeld aan de commandant van de brandweer en de politie. De commandant van de brandweer kan het verbranden verbieden in het belang van de openbare orde en veiligheid, ter bescherming van de woon- en leefomgeving, ter bescherming van de flora en fauna en ter voorkoming van hinder of nadelige beïnvloeding van het milieu door rook, roet, stof, walm of stank. Om de melding niet direct om deze redenen af te hoeven wijzen, zijn nadere voorwaarden opgesteld waaraan voldaan 'moet wor den. De voorwaarden: 1. bij een zeer droge weersgesteldheid of een windrichting waardoor voor de omgeving brandgevaar ontstaat mag geen vuur worden aangelegd en/of onderhouden (zo nodig ter beoordeling van de commandant van de brandweer); 2. het verbranden moet geschieden onder het voortdurend toezicht van een meerderjarig persoon; 3. het aanleggen, stoken of hebben van vuur: a. moet plaatsvinden op een afstand van meer dan 60 meter van lantarenpalen, opstallen, gebouwen en dergelijke; b. moet geschieden op een afstand van meer dan 100 meter van bos, heide, veengronden en hoogspanningskabels; c. mag geen gevaar opleveren voor de omgeving en mag uitsluitend plaatsvinden indien de windrichting zodanig is dat het verkeer op de openbare weg en de overige personen in de omgeving niet worden gehinderd door de rookontwikkeling; 4. er moeten enkele schoppen ter plaatse aanwezig zijn om, zo nodig, het vuur met zand (of een ander soort grond) te kunnen doven; 5. er mag niet meer dan één hoop met een maximale omvang van 4m3 tegelijk branden; Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen 185 48 56 Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ugtenfeerg, wethouder W A. ter Sehure of wethouder W. Stegemao kunt u telefoonnummer 0548-85 46 3 bellen. Afspraak; Wanneer u een afspraak wslt maken met de gemeente-secreta ris de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen- De raadsfracties houden spreekuur ?n het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand, aan de raadsvergadering- Deze spreekuren worden gehouden ran 9.3Ö uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854. Voor een afspraak met burgemeester J.A. H. jLcifcmk, wethouder j. flim-Gemtsen of wethouder j.J.A. ter Keurs: kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 10