handbal tweede keer kampioen Nipte zege voor Blauw Wit Hoorzitting in Holten Pinpas misbruikt Damesteam Het is weer tijd Kulturhus in gemeentehuis LdeHoon Uitslagen handbaljeugd Dressuur Springwedstrijd LR Bergruiters Blauw Wit tegen CJV Darten om Gouden Keun LAG A voor een fris tapijt (anne-marie Iedere 2e en 4e maandag Hoorcipparaten optiek SportAgenda Huisartsenpost Cursus Bloemschikken voor maken paasstukje Donderdag 20 maart 2003 HO 7 Holten - Vanuit een wooncen- trum aan de Schoolstraat werd donderdag 13 maart in de avon duren een tas met inhoud weg genomen. In de tas zat onder meer een portemonnee met daar in een pinpas. De eigenaresse kreeg later op de avond een telefoontje van een onbekend iemand met de mede deling dat haar tas was gevon den. De vinder wilde voor haar de pinpas blokkeren en vroeg haar om de pincode. In eerste instantie gaf zij de pin code niet mar na enig aandrin gen gaf zij uiteindelijk de pinco de. Gevolg: er werd 150 euro opgenomen met de pinpas van de benadeelde. Uiteraard is nadien direct de bankrekening geblokkeerd. Van benadeelde is een aangifte opge nomen. De politie kan niet genoeg bena drukken dat aan niemand maar dan ook aan niemand de pincode bekend gemaakt moet worden. De pincode is puur persoonlijk. Draagt een ander kennis van uw pincode dan zou dat zelfs aanlei ding kunnen zijn om een nieuwe pincode aan te vragen. Holten - Door een ruime 19-12- zege op Zwolle 2 zijn de hand baldames van Holten er in ge slaagd voor het tweede opeen volgende jaar kampioen te wor den en promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen. Voor een bijna volle sporthal startte Holten prima en kwam al binnen tien minuten met goede combinaties op 4-0. De ergste zenuwen leken daarmee weg, maar ook verdedigend handelde men iets te gemakkelijk. In deze fase hield keepster Marloes Valk Holten in de race door twee strafworpen te stoppen. Zwolle zag kans tot de rust goed bij te blijven (8-7). Direct na de rust liep Holten iets verder uit. Toch gaf Zwolle nog niet op en bleef men goed partij geven. Met nog tien minuten te spelen vergrootte Holten de voorsprong tot vier treffers en stond niets het kam pioenschap meer in de weg. In de slotfase scoorde Holten tot groot enthousiasme van het pu bliek nog enkele keren via snelle breaks. Met 19-12 kon de vlag in top en promoveert Holten naar de eerste klasse. Scores: Jessica Smit 5; Dörthe v. Ooijen, Judith Tiekink 4; Paulien Schooien 3; Margot ter Schure, Kristel Meerman, Monique Plantin- ga 1. Handbaldames 2 deed goede za ken door de medeconcurrent voor de tweede plaats, Lettele 2, te verslaan. Beide teams die een zelfde puntenaantal hadden, wa ren aan elkaar gewaagd. Holten Holten - Net als vorige week in Eibergen tegen SSSE wist Blauw Wit nu thuis tegen Julia na '32 een 2-1-overwinning te behalen. Door deze overwinning behoudt Blauw Wit zijn positie in de subtop, hetgeen goed te noemen is. Trainer Dick Brands miste al leen Dirk Jan Beldman vanwege een schorsing. Blauw Wit zette vanaf de aftrap Juliana '32 onder druk, want ook reeds in de uit wedstrijd bleek dat Juliana '32 daar veel moeite mee had. Hierdoor creëerde Blauw Wit direct al een aantal mogelijkhe den. Via enkele corners en een afstandschot, van de wederom goed spelende Gerald Jansen was Blauw Wit dichtbij een doelpunt. Juliana '32 speelde op de counter en dat de ploeg daar goed in was bleek al snei. De eerste goed opgezette counter le verde nog niets op, doch na on geveer 20 minuten kwamen de bezoekers via een rommelgoal, hetzij onverdiend, toch op voor sprong. In het restant van de eer- (Foto: Gert Perdon) had iets meer vuur in het spel. Mede daardoor leidde men bij rust met 7-5. Na rust een zelfde spelbeeld. Holten speelde met meer inzet en wist daardoor de voorsprong tot vier treffers te vergroten. Door de 15-11-zege staat Holten nu alleen op de tweede plaats. Het zal moeten ste helft wisten de bezoekers ook niet meer gevaarlijk te wor den. Blauw Wit trachtte snel or de op zaken te stellen hetgeen ook had gekund doch de echte scherpte ontbrak. Toch leek nog voor het rustsignaal de gelijkma ker te vallen. Het was Gerben Beldman die door de defensie slalomde en al leen op de doelman afging maar net buiten de zestien via een gro ve overtreding onderuit geschof feld werd. De dader kreeg direct een rode kaart van de goed flui tende scheidsrechter Wijnberg uit Nijverdal. De vrije trap lever de verder niets op. Na de thee pauze werd Marco Schuiterd in de spits geposteerd om zodoen de nog meer druk uit te oefenen op de defensie van Juliana '32. Wederom kreeg Blauw Wit en kele hoekschoppen toegekend hetgeen soms hachelijke situ aties opleverde doch niet de ver diende gelijkmaker. Even later schoot Gerald Jansen uit een vrije trap tegen de paal. Al met al hing de gelijkmaker in de lucht. Ruim tien minuten in de tweede helft was het dan toch zover. Uit een scrimmage, viel de bal plotseling voor de voet van de mee opgekomen Gert-Jan Ulf- man, die het leder met links in de kruising schoot. Even later werd de verder goed spelende Remon Jager vervangen door Jurgen Kolkman. Nadat een ie der dacht dat de 2-1 niet lang op zich zou laten wachtten waren het de bezoekers die via twee counters dichtbij een voorsprong waren. Het was de jarige Hans Bekkernens, die via enkele uit stekende reddingen Blauw Wit in de race hield. Hij wordt niet voor niets in programmaboekjes (Vervolg van voorpagina) Holten - „Als u tegen het ge bruik van het gemeentehuis bent, gaat het helemaal niet door. Zonder gemeentehuis is er geen Kulturhus. Hoe ziet Ge meentebelang dat dan", vroeg Meijerink. Schooten: „We heb ben geen nee gezegd." Ook CDA-raadslid G. Tigelaar benadrukte de noodzakelijkheid van het gemeentehuis als 'drager' van het Kulturhus. „Het gemeentehuis in Holten komt over enkele jaren vrij. Het is van de Holtenaren, laat het dan ook in gebruik blijven voor de Holtenaren", is een uitgangs punt van Flim-Gerritsen. Ze is ervan overtuigd dat het de moei te waard is te proberen in Holten een Kulturhus van de grond te krijgen. „Een Kulturhus reageert op de aanvraag van de bevol king. Wat is de vraag en de be hoefte. En wat kunnen we daar realiseren." Er wordt niet alleen naar het gemeentehuis gekeken, ander accommodaties horen er wat Flim-Gerritsen betreft na drukkelijk bij. Zoals het gymlo kaal aan de Tuinstraat en De Boschkamp. „Met die locaties kunnen we beginnen, ook al om dat het nog zeker drie, vier jaar duurt voor het gemeentehuis leeg komt." Ze vertelde dat er al veel ge beurd is, en nog veel gebeuren moet: „Er wordt door de provin cie veel gevraagd wat betreft het instellen van werkgroepen en het maken van werkplannen." Bijeenkomsten met belangstel lenden zijn er al geweest, en ook deze maand, op donderdag 20 wachten op een misstap van Avanti dat twee punten voor staat om nog kans te maken op een kampioenschap. Dames A speelde een redelijke wedstrijd tegen Zwolle. Hoewel het aanvallend goed liep, werden verdedigend te veel fouten ge- van andere verenigingen als de beste doelman in deze klasse omschreven. Na deze twee counters wisten de bezoekers niet meer gevaarlijk te worden. Nadat eerst invaller Jurgen Kolkman dichtbij een doelpunt was, na een steekpass van Jacco Schuppert kwam hij alleen voor de doelman maar zijn schot ging net voorlangs. Toch werd de verdiende docht nipte overwin ning een feit. Het was Gerben Beldman die een solo afsloot met een schot welke nog net gepareerd kon worden door de doelman maar Marco Schuiterd kon in de re bound de bal beheerst binnen- koppen. Nu was het voor Blauw Wit zaak om in de nog resteren- Holten - In navolging van het bloemschikken voor kerstmis houdt de stichting voor sociaal en cultureel werk ook rond de naderende paasdagen een aantal creatieve bloemschikworkshops in De Boschkamp. Onder leiding van Yvonne Bloe mendal wordt donderdag 27 maart tussen 19.30 en 21.30 uur de workshopgehouden. Er wordt van buxustakjes en ander decoratiemateriaal een paas- krans gemaakt, die zowel binnen als buiten kan worden opgehan gen. De kosten voor deze avond bedragen 24 euro, dit bedrag is inclusief alle materialen, de deelnemers hoeven zelf alleen een draadtangetje en een knip- schaar mee te nemen. Een paasworkshop wordt dins- maart, is er een bijeenkomst. Flim-Gerritsen heeft de indruk dat de belanghebbenden het plan wel zien zitten. „In Holten is een aantal instellingen met sterke besturen; zij zouden de kartrek- kers kunnen zijn." De wethouder wil het doorgaan van het Kulturhus niet af laten hangen van de provinciale subsi die. „We doen ons best die sub sidie binnen te halen; voor 1 april doen we de aanvraag, maar die is dan nog niet helemaal compleet. Daarnaast zijn er meer subsidiemogelijkheden. Zover ik weet wordt er in 2004 door de provincie geen geld beschikbaar maakt. Vooral van afstand wist Zwolle regelmatig te scoren. Na de 4-8-ruststand liep Zwolle ver der uit. Daarna kwam Holten sterk terug en werd met goed handbal de stand teruggebracht tot 11-2. In de slotfase kon Zwolle toch nog simpel uitlopen naar een 15-22-zege. de tijd niet tegen een counter op te lopen. Blauw Wit nam verder geen risico's en Juliana '32 wist geen vuist meer te maken. Uit eindelijk dus een verdiende overwinning op de tegen degra datie strijdende bezoekers uit Hengelo. Door dit resultaat strijdt Blauw Wit nog steeds mee om een plaats in de nacom- petitie. Opstelling Blauw Wit '66: Hans Bekkernens, Jacco Schuppert, Gert-Jan Ulfman, Arjan Aanstoot, Gerald Jansen, Gert-Jan Prins, Ton Veldhuis (Youri Noorlander), Mar co Schuiterd (Merijn Offringa), Re mon Jager (Jurgen Kolkman), Ger ben Beldman en Amo Jager. dag 8 april gehouden tussen 13.00 en 16.00 uur onder leiding van Corrie de Groot. Er kan dan gekozen worden uit een traditio nele paasmand, een schaal die met eenvoudige materialen wordt opgemaakt, of een mo dern opgemaakt voorjaarstasje. Voorbeelden van deze werk stukken staan vanaf 2 april in het dorpshuis. Diverse materialen zijn tijdens de workshops ver krijgbaar. De kosten voor deze middag bedragen 5 euro, dit be drag is exclusief de benodigde materialen. Bij voldoende belangstelling zal Corrie de Groot ook dinsdag avond 8 april nog een workshop verzorgen. Voor inlichtingen en opgave kan men terecht in dorpshuis De Boschkamp, tele foon 0548-36 27 55. gesteld hiervoor. Maar in feite gaat het daar niet om: het gaat erom wat we willen bereiken voor de kern." Het enthousiasme van de wet houder werd gedeeld door het grootste gedeelte van de com missie. „De PvdA is blij dat de wethouder zegt dat het project moet doorgaan, ook als geen provinciale subsidie komt", al dus Meijerink, die aangaf in po sitieve zin dikke strepen te zet ten onder het verhaal van de wethouder. „Dit moet er ge woon komen. Ga van start", moedigde Tigelaar de wethou der aan. Holten - De B- en D-jeugd trof fen zaterdag sterke tegenstan ders. De B-jeugd verloor van Lettele. Via een 3-15-stand bij rust werd het 6-28. De D-jeugd speelde een goede eerste helft 6- 7. Na rust liep het minder en wist ABS toch ruim met 9-16 te winnen. Holten - Bij manege Stal de Eik werd afgelopen zondag de derde dressuurwedstrijd van de tradi tionele wintercompetitie gehou den. Het stralende voorjaarsweer bracht vele supporters op de been, die konden genieten van een spannende strijd. Uitslagen L18/B2 in handicap. 1. Magda v. Eek met Olleke 160 pnt.; 2. Susan v.d. Leur met Bill 157 pnt.; 3. Mar- ga v. Eek met Olleke 157 pnt.. 4. Fl- oortje Kruitzman met Bunker 156 pnt. B7 1. Aleid Groenwoud met Pippi 169 pnt.; 2. Esther Douwes Dekker met Olleke 166 pnt.; 3. La- risssa Lotgerink met Okkie 162 pnt.: 4. Lucy v. Donselaar met Miep 162 pnt.: A: 1. Britt Le Fèvre met Sun ny; 2. Anlek Wolfkamp met Polly 129 pnt.; 3. Thijs Veneklaas met Ol leke 127 pnt.; 4. Marjolein Smeenk met Bonto 127 pnt. Holten - De Landelijke rijver - eniging De Bergruiters Holten heeft afgelopen zondag 16 maart een springwedstrijd gehouden bij manege Snorrewind in Mar- kelo. Zo'n honderdvijftig deelnemers startten in de klasse B, L, M, Z en ZZ. In de B en de L werd bo vendien een progressief par cours gesprongen. De organiserende vereniging tel de dertien eigen leden onder de deelnemers. Daarvan vielen ook enkele prijzen: Ida Vincent met Marios werd achtste in het L- klassiek en Lia Verhoeven met Naomi werd zesde in L-progres- sief. Vletgoor - Blauw Wit speelt za terdag een belangrijke wedstrijd om de tweede plaats in de derde klasse. De tweede plek wordt na zaterdag gedeeld door De Esch uit Oldenzaal, de CJV'ers en Blauw Wit. SVDW'75 heeft na de winter stop veel punten verloren en staat inmiddels drie punten ach ter op genoemd drietal. Achilles uit Enschede heeft met 27 pun ten de vijfde plek in handen en twee punten meer als SVDW'75. Eerder dit seizoen speelden Blauw Wit en de Oranje Zwar ten gelijk op 't Zandweerd in Deventer. De wedstrijd destijds werd gestaakt vanwege een bles sure van de scheidsrechter. In het later gespeelde vervolg ble ven beide ploegen op een punt staan. Of het nu opnieuw een puntendeling wordt kunt u vanaf 14.30 uur gaan zien. De wed strijd wordt geleid door scheids rechter A.C. Koopman. Holten - De derde dartwedstrijd in het geloot koppeltoernooi om het Gouden Keun werd zondag middag 16 maart gegooid. Dit toernooi wordt zoals gebruike lijk gespeeld over vier wedstrij- dendagen. Deze derde wedstrijd werd gehouden bij 't Klavier. In de finalepoule ging de strijd om de le plaats tussen Bert Paalman en Robert van Menum en André Schuchard en Seino Voortman. In de beslissende partij wonnen Robert en Bert met 2-0 van André en Seino. Dit was genoeg voor de eerste plaats. Derde werden Gerard ter Brake en Rik Paalman. In de verliezerpoule ging het Dieter Huisken en Bert Blaauw voor de wind, zij werden eerste in de poule met zeven punten. Marco van Menum, Henk Pot man en Joop Wormmeester gooiden de maximale score van 180. Bert Blaauw gooide de hoogste finish: 117. Na deze wedstrijddag zijn er nog maar enkele kandidaten die in aanmerking komen voor de eindoverwinning, dit zijn Bert Paalman, Gerbrand Huisken, Gerard ter Brake en André Schuchard. De finale van wordt gespeeld op: 13 april: Bierlokal am Bahnhof. Voor meer informatie: http://members.lycos.nl/keune- darts r G R O N A U LOSSER 2003 Van 12 april tot en met 19 oktober 2003 speelt zich in het Duitse Gronau en het Twentse Losser en het tussenliggende prachtige natuurgebied een zeer Veel zijdig evenement af, Waar ieder Wel iets Van zijn gading kan Vinden. Er Worden minimaal 1 miljoen bezoekers Verwacht, Voorna melijk uit Duitsland en Nederland. Houdt u Van bloemenVan prachtige natuur? Van fietsen of Wandelen? Dan mag u de LAGA 2003 niet missen. Geniet Van de rust, die de kronkelende Dinkel uitstraalt. Of juist Van de drukte bij de Vele zeer uiteenlopende activiteiten op het gebied Van de sport, muziek, toneel, tentoonstellingen. Voor meer informatie kijk op WWW.laga2003.nl En voor een bijpassend gordijn moet u bij woonwinkel Anne-Marie zijn. Tot ziens bij Teun en Anne-Marie Schuppert. Bekijk ook de nieuwste r woonaccessoires Hartewensen in wonen Stationsstraat 3-5 7451 BH Holten Telefoon 0548-361223 Belangrijk voor Slechthorenden van 16.00-16.30 uur Gebouw Thuiszorg, Gaardenstraat 31. ledereen met hoorproblemen is daar van harte (en gratis) welkom. Onze deskundigen geven u een uitgebreid en persoonlijk advies. Bij ons zijn uw oren in goede handen. Elsenerstraat 32, 7461 DP Rijssen, Tel. 0548-515275 internet: www.ldehaan.nl, e-mail: info@ldehaan.nl Rodenstock Office. Meer zien. Meer comfort. Prettig en ontspannen leven. i|MI i Rodenstock Office vergroot uw gezichtsveld aanzienlijk in vergelijking met de conventionele leesbril. Van heel dichtbij tot méér dan 2 meter krijgt u met de Rodenstock Office brillenglazen een scherp beeld met onzichtbaar verloop. Komt u zelf eens kijken. Wij verheugen ons op uw bezoek. RODENSTOCK HOLTEN, Dorpsstraat 4. Tel. 0548-36 35 01 TWELLO, van Ghentstraat 15. Tel. 0571-27 32 71 Blauw Wit Zaterdag 22 maart Blauw Wit 1 - CJV'ers, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - Sp Teuge 2, 12.30 uur; SKVW 3 - Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Juliana '32 8 - Blauw Wit 4, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 5 - Vios V5, 14.30 uur; Wijhe '92 Al - Blauw Wit Al, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit BI - DKB BI, 14.30 uur; Haarle Cl - Blauw Wit Cl, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit MB1 - Zutphen MB 1, 11.30 uur; Bentelo Dl - Blauw Wit Dl, 10.15 uur (vertrek 9.00 uur); Blauw Wit D2 -Nieuw-Heeten Dl, 10.30 uur; SVVN D2 - Blauw Wit D3, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Heeten El - Blauw Wit El, 9.30 uur (ver trek 8.30 uur); Blauw Wit E2 - Lemelerveld E7, 9.30 uur; Blauw Wit E3 - Wijhe '92 E6, 10.30 uur; Blauw Wit F1 - Nieuw-Heeten Fl, 9.30 uur; Blauw Wit F2 - ASC'62 F2, 9.30 uur; Wijhe'92 F7 - Blauw Wit F3, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Nieuw-Heeten F2 - Blauw Wit F4, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur). SV Holten Zondag 23 maart Holten 1 - USV 1, 14.00 uur; Holten 2 - Reutum 2, 10.00 uur; Tubantia 5 - Holten 3, 11.00 uur (vertrek 9.45 uur); Nieuw-Heeten 3 - Holten 4, 10.00 uur (ver trek 8.45 uur); Holten 5 - UD Weerselo 4, 9.30 uur; GFC 7 - Holten 6, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur); Haarle 7 - Holten 7, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Holten 8 - Haarle 6, 10.45 uur. Zaterdag 22 maart Holten Al - Enter Al, 14.30 uur; Holten BI - Voor waarts T. B2, 14.30 uur; Schalkhaar C2 - Holten Cl, 12.00 uur; Tubantia C3 - Holten C2, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Eibergen Dl - Holten Dl, 13.00 uur (vertrek 11.45 uur); Holten D2 - ASV'57 DID, 11.00 uur; Holten El - SC Rijssen El, 10.00 uur; Excelsi- or'31 E4 - Holten E2, 9.00 uur (vertrek 8.15 uur); En ter E3 - Holten E3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Holten E4 - Luctor et Emergo E2, 10.00 uur; Holten Fl - Enter F2, 11.00 uur; Enter F4 - Holten F2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); SVZW F5 - Plolten F3, 8.45 uur (vertrek 7.45 uur); Flolten MCI - Tubantia MCI, 14.00 uur; Holten MC2 - Borne MCI, 14.00 uur. Handbal Zaterdag 22 maart Voorwaarts 3 - Meisjes C, 13.05 uur (vertrek 12.45 uur); Leerkes/Haarle - Meisjes D, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). yolleybal Vrijdag 21 maart Sporthal 't Mossink 19.30 uur Mintonette dames 1 - SNS/MTSH 2, Mintonette da mes 4 - VEC 2, Mintonette heren 3 - AD Stegge/WVC 4. 21.00 uur Mintonette dames 3 - Dynamiek 3, Mintonette heren 1 - Sans/Flash 3, Mintonette heren 2 - AD Stegge/ WVC 3. Gymzaal Haarstraat 19.30 uur Mintonette meisjes MB 1 - Holyoke MB2. 21.00 uur Hoewel ik tot voor kort geen ervaring had met de Huisartsenpost Deventer, was mijn vertrouwen in het functioneren daarvan niet al te groot. Evenals vele Holtenaren had ik moeite met de afstand en het na alarmering tijdig ter plaatse zijn van medische hulp. Nadat ik zondagmiddag werd getroffen door een acuut hartinfarct heb ik mijn mening moeten herzien en wel in positieve zin. Mijn vrouw belde die zondagmiddag 23 februari even voor half vijf de huisartsenpost. Binnen twintig minuten stond de dienst doende huisatts mevr. drs. Jonkers naast mij. Op kundige en kordate wijze deed zij haar werk en regelde met spoed een ambulance die mij naar Deventer vervoerde. Naast alle kritiek over de huisartsenpost in het verleden moge de ze. mijn ervaring een positief geluid zijn. Laten we zuinig zijn op onze (huis)artsen. het is en blijft een dik wijls ondergewaardeerd maar ook slijtend beroep. Mijn vroegere huisarts in Arnhem zei het eens: 'Als je je patiënten als hond behandelt, heb je een herenleven. Als je ze als heer be handelt, letterlijk dikwijls een hondenleven.' Wij denken nog vaak met bewondering aan hem. Hij is niet oud geworden maar het was een sieraad voor de medische stand. A.J. Apperloo

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7