$1 WEEKBLA Llfra 'Er zijn al biina anderhalve eeuw Hensens actief in de textiel' DE TROUW COLLECTIE hensen T 'Hensen kleedt Frans Bauer' bij Frans Mopaar of combiimie Frani Molenaar XH H 2 00 3 i «tg 1 y, v Tot in de kleinste details je eigen maatkostuum bepalen? Het kan bij Hensen in Almelo! 'Van spijkerbroek tot maatkostuum' 'Gratis horloge Frans Molenaar' 'Ik weet nog dat ze bij de opruiming met 100 man voor de deur stonden te drukken' 'Lekker luchtig en losjes de lente in' 'Vooral oudere garde bijzonder honkvast' f& i Het concern blijft gewoon in de familie. so jmr mm fttimmu hensen Unieke jubileumuitgave ter gelegenheid van het 50 jarig bestaan van de HENSEN mode keten 19 5 3 1953 - 2003 Jaargang 50, nummer 1 www.hensen.com editie HENSEN Deventer Met o.a. de volgende onderwerpen: De toekomst van HENSEN als familiebedrijf Eigen maatkostuum door de bodyscan Gratis Frans Molenaar horloge Perfecte Maatkostuum i imiii" ii tl -mm Beroemde klanten: tm m Ludieke akties tijdens jubileumfeest, Frans Molenaar cadeau! ENSCHEDE G-'f-'. 1 simpel door bodyscan - w-s» Frans Bauer wordt gekleed door Hensen HENGELO De honkvaste oudere garde Met honderd man voor de deur staan dringen Van spijkerbroek tot maatkostuum ALMELO DEVENTER - Frits Hensen senior was een halve eeuw geleden de grondlegger van het Hensen-imperium. Zoon Frits junior, de huidige directeur, weet echter dat eind negentiende eeuw in Groningen al familie van hem in de confectie actief was. 'Mijn ouders zijn afkomstig uit Groningen. Ze hadden een zaak in de stad. Een broer en een neef van mijn vader hadden daar eveneens een confectiewinkel. Toen zich in 1953 de mogelijkheid voordeed om in Enschede een winkel over te nemen, hebben m'n ouders dat gedaan.' Zo kwam de familie in Twente terecht. Inmiddels is Hensen een gevestigde naam in de Oost-Nederlandse herenmodewereld. In de beginjaren reisde vader Frits stad en land af op zoek naar nieuwe producten. Ondertussen runde moeder de zaak in de textielstad. In 1955 kwam Frits junior ter wereld. Hij kreeg het vak letterlijk met de paplepel ingegoten. 'Ik heb heel wat uren in een wiegje in de zaak gelegen'. Omdat moeder er met de kleine Frits een taak bijkreeg, kwam vader terug in de zaak. De zaken gingen goed; enkele jaren later volgde de opening van een tweede vestiging in Hengelo. Daarna volgden nog Almelo, Zutphen en Deventer. Onlangs werd in Doetinchem de zesde en voorlopig laatste vestiging aan het rijtje toegevoegd. Frits junior begon in 1974 in het bedrijf van zijn ouders. In 1986 werd hij algemeen directeur en vier jaar later volgde de volledige overname van het bedrijf. De huidige directeur weet wel waarom de mensen zijn winkels zo goed weten te vinden. 'Het is een combinatie van factoren. Ten eerste hebben we een groot voorraadpakket. We hoeven zelden iemand teleur te stellen. Daarnaast hanteren we lage prijzen voor echte kwaliteitsproducten.' De rol van het personeel, tenslotte moet ook niet onder schat worden, aldus de directeur. 'Veel klanten bouwen een band met hen op. We hebben dan ook veel vast personeel; mensen die vaak al jaren bij ons werken.' Eén blik op de boomlange Frits Hensen en je vermoed zijn 'zwak voor mensen met grotere maten'. 'Ik ben inderdaad lang. Net zoals de gemiddelde Tukker. Lang voordat onderzoekers hadden aangetoond dat mensen in de oostelijke grensstreek inderdaad relatief lang zijn, had ik dat ver moeden al. Ik merkte het immers in de verkoop van de grotere maten.' Foto vestiging Deventer Bij het lezen of horen van het woord "maatkostuum" denken veel mensen aan een peperdure kleermaker, die je uitgebreid de maat neemt en aan de hand daarvan met naald en draad aan de slag gaat. Die exclusieve aanpak is natuurlijk niet voor iedereen weggelegd, en daarom is het goed te weten dat er een even praktisch als voordelig alter natief is: de body scanner bij Hensen in Almelo. Een body scanner in een modezaak: hoe werkt dat en waarom is dat niet eng? Frits Hensen vertelt met gepaste trots over het apparaat, waarmee hij cle primeur voor Oost-Nederland in huis heeft. "De body scanner neemt de maat tot op de millimeter nauwkeurig, waarna we de afmetingen doorgeven aan de fabrikant, die met deze exacte informatie tot een perfect resultaat komt. De klant heeft hierbij letterlijk en figuurlijk het laatste woord, want hij kan tot in de kleinste details zelf bepalen, hoe zijn kostuum eruit gaat zien." Ideaal dus, bijvoorbeeld voor aanstaande bruidegoms, die bij Hensen toch al een streepje voor hebben, met aparte afdelingen in Enschede, Hengelo en Almelo, waar bekende merken in de rekken hangen. Hensen - Het is vijf jaar geleden begonnen, toen Frans onze zaak in Deventer opende. Hij was destijds niet te spreken over zijn kleding cn vroeg ons of wij hem eens wilden advise ren. Dat hebben we gedaan en daarover was hij blijkbaar zo tevreden, dat hij sindsdien bij ons een vaste klant is gebleven. Het is nu zelfs al zover, dat hij ook voor zijn vrijetijdskleding bij ons komt en een groter compliment kunnen we natuurlijk niet krijgen. Over schouderklopjes gesproken: Frans Bauer krijgt van zijn collega's en andere mensen uit het vak veel waarde ring voor zijn garderobe, zowel voor als achter de schermen. "Men vindt het hem allemaal enorm mooi staan en iedereen zegt, dat hij er heel goed uitziet. We zijn dan ook allebei heel tevreden over onze samenwerking!" Hensen Mode bestaat 50 jaar en dat gaat de hele maand maart gevierd worden. Op zaterdag 1 maart was de "aftrap" toen Hensen in het Arke Stadion als wedstrijdsponsor fungeerde voor de ontmoeting tussen FC Twente en AZ, met een rolfluitje als cadeautje voor alle ruim 13.000 toeschouwers. De wedstrijd werd helaas geen succes, maar de jubileumactie is er niet minder veelbelovend om. Diverse grore merken hebben al een bijdrage in de geschenkenpot gedaan (zie ook het artikel hierover elders op deze pagina) om de feestvreugde te verhogen. De hoogste rijd dus voor een korte karakterschets van het bedrijf van directeur/eigenaar Frits Hensen, wiens wieg heeft gestaan in de Enschedese winkel, waar het 50 jaar geleden allemaal begon. "Hensen levert goede kwaliteit tegen goede prijzen en in veel verschillende maten. Het assortiment is even uitge breid als veelzijdig, zeg maar van Spijkerbroek tot maatkostuum. We hebben veel bekende merken in huis, weinig verloop in het personeelsbestand, en een grote trouwe klantenkring." Eén van de bekendste klanten is ongetwijfeld Frans Bauer. De succesvolle zanger opende 6 jaar geleden de nieuwe vestiging in Deventer. "Dat deed hij gratis, hij wilde alleen een etentje met zijn ouders. Niet veel later vroeg hij ons of we zijn garderobe wilden gaan verzorgen. Daar zeiden we uiteraard geen nee tegen en sindsdien zijn we grote fans van elkaar..." Met h weer tijd voor HENSEN Enschede DeHatme4b Hengelo Brink 174 Almelo Grotestraat 39-41 Doetinchem Heezenstraat 39 Deventer lange Bisschopstraat 11-15 Zutphen 8aikeretraat29 Wie jarig is tracteert en wat dat betreft pakt Hensen goed uit. Het jolige carnavals fluitje voor de bezoekers van de voetbalwedstrijd tussen FC Twente en AZ was natuurlijk maar een geintje, om er even in te komen. Vanaf nu wordt het menens wat de cadeautjes betreft. Zo krijgt elke koper van een Wrangier broek een oorradiootje gratis en voor klanten, die zich bij Hensen een kostuum of combinatie van Frans Molenaar laten aanmeten, ligt er zelfs een horloge klaar. Verder zijn er tal van andere pre sentjes rer gelegenheid van dit zilveren jubileum, maar daarover is nu nog niet alles bekend. Houdt u voor alle zekerheid de advertenties in de dagbladen maar scherp in de gaten! Vrijdag 15 november was een datum, die de vele fans van Frans Bauer zeker zullen ont houden. Die avond zond de TROS op Nederland 2 een muziekspecial uit met de popu laire zanger in de hoofdrol. Hierin kwamen ook de nummers "Eens schijnt de zon voor jou" en "Heb je even voor mij" van zijn nieuwste album "Dicht bij jou" aan bod. Ook vele andere hits uit zijn omvangrijke repertoire passeerden in deze show de revue. Dat was dus volop genieten, en toch zullen er die avond mensen zijn geweest, die niet alleen hun oren, maar ook hun ogen stevig de kost gaven: de medewerkers van Frits Hensen heren- en vrije tijdskleding konden voor de zoveelste keer weer met recht en reden trots zijn opde garderobe van "hun" ster, die intussen kind aan huis is. De eervolle opdracht van Frans Bauer is voor de mensen van Hensen een teken dat ze goed bezig zijn. Dar idee hadden ze overigens toch al, want de naam Hensen staat garant voor pasvorm, mode en kwaliteit in heren- en vrijetijdskleding. Eri dat is niet van gisteren, nee: al 50 jaar is Hensen een begrip in Oost-Nederland, met vestigingen in Almelo, Deventer, Doetinchem, Enschede, Hengelo en Zutphen. "Onze klanten komen uit heel Nederland en vaak gaat het van vader op zoon of zelft nog langer. En her is niet alleen uit de show business, maar ook de gewone man is bij ons van harte welkom!" We gaan weer het voorjaar in en voor de moderne man betekent dit, dat hij kleur moet bekennen. Letterlijk zelfs, want de collectie voor de lente ziet er bijzonder kleurrijk uit. En daarbij vallen vooral de tinten rood, oranje en beige in het oog. Wat er verder uitspringt, is dat het "protocol" niet knellend en wat minder aan regels gebonden is. Het mag allemaal wat losser en luchtiger, in de vrijetijdssfeer, bijvoorbeeld in de vorm van een katoenen colbertje. Kortom, wie van de voorjaarsmode een fris en vrolijk gevoel wil krijgep, moet maar eens snel bij Hensen komen kijken. Eén van de kenmerken van een familiebedrijf is het geringe verloop. Ook bij Hensen is daar zeker sprake van, vooral onder de wat oudere medewerkers. Het grote voorbeeld is natuurlijk Frits Hensen zelf, die weliswaar nog geen vijftig is, maar wel "zijn hele Teven" bij dezelfde werkgever in dienst is. En toch zijn er Hensen-medewerkers, die nog langer dan hij in de zaak staan. "We hebben in totaal 50 man personeel en dan heb je altijd te maken met jonge mensen, die relatief snel van baan wisselen om zoveel mogelijk ervaring op te doen. Maar onder de oudere garde hebben we heel weinig verloop, waarbij een dienstver band van 40 jaar geen uitzondering is." Ook in de klantenkring gaat het trouwens vaak van vader op zoon. "In Enschede horen we regel matig, dat ze ons nog kennen van het oude zaakje aan de Heurne, wat toen de Oldenzaalsestraat was. En dat is zo langzamerhand toch alweer een aardig tijdje geleden...". De bestaande directeur Frits Hensen is de opvolger van zijn vader. Of deze familie traditie op termijn een ver volg krijgt, staat voorlopig in de sterren geschreven. Er is weliswaar een Hensen junior, maar die heeft nu nog niet de leeftijd om de scepter over te nemen. Wel is er een neef, die in het westen van het land enkele zaken heeft, met het hoofdkan toor in Amersfoort. Er is al sprake van een zekere samen werking, onder andere op het gebied van inkoop, reclame en interieurinrichting. En zoals dat in goede lamilies gaat, verlopen de contacten uiterst plezierig en voorspoedig. Alle kans dus, dat de toekomst van Hensen ook qua naam in de familie blijft! (advertentie) Als je bedrijf vijftig jaar bestaat en je daarin al een aantal jaren meeloopt, dan heb je natuurlijk het nodige meegemaakt. Frits Hensen kan er letterlijk over mee praten en hij hoeft dan ook niet lang na te denken over het antwoord op de vraag, wat nou het leukste is dat hij in al die jaren heeft beleefd. "Vroeger begon bij ons op elke derde donderdag van januari de opruiming en dat was altijd een heel spektakel, met grote adver tenties in de krant en massa's mensen voor de deur. 's Morgens stonden ze in alle vroegte al met honderd man op de stoep en de rest van de dag hingen ze er met de benen uit! Wat dat betrefr is her misschien wel jammer, dat we geen opruimingen hebben, maar voor onze klanten is het wéHo handig, dat we nu het hele jaar door gewoon voordelig zijn..." Andere mooie herinneringen? "We hebben een paar heel leuke openingen gehad, waaronder die met Ard Schenk, de Buffoons en Frans Bauer. Die brachten heel wat volk op de been en dat is nooit verkeerd voor je naamsbekendheid, toch?" Enschede Hengelo Almelo Zutphen Deventer Doetinchem

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 3