Blijverraste gezichten tijdens Goodwill K Abonnee-actie: win kaarten Jaarvergadering voor Rhythm of the Dance Toneelclub COC speelt in dialect Vragen deponeren voor komende Politiek Café Carnavalsoptocht Creatieve beurs in Bonte Paard Optreden toneelclub DAT buurtvereniging Website Fienpreuvers Extra lid Knetterzoepers Perfect weer tijdens optocht Uitslagen optocht Wapen Holten blijft bestaan Kellyparty DONDERDAG 6 MAART 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Sleuteloverdracht Keunedarp - Om het carnavalsweekend in te luiden, wordt de sleutel van Holten officieel aan Prins Carnaval overgedragen door burgemeester Jan Lonink (Opperkeun). Dit gebeurde vorige week donderdagavond in het gemeentehuis van Holten. Dweilorkest De Braandheultjes zorgde voor de muziek en de ge meentebodes voor drank en warme saucijzenbroodjes. Voordat de sleutel officieel wordt overhandigd, geeft het gemeen tebestuur cadeautjes aan de Prins en Adjudant en andersom. Het gaat dan vooral om hilarische giften. Zo kreeg Adjudant Tjerk van der Mei een babyboek voor vaders, omdat hij net vader is geworden. 'De Adjudant heeft een zware taak tijdens het carnaval, maar moet toch zo nu en dan een oogje toe doen', weet Opperkeun Lonink. 'Daarom hebben we een lapje gekocht om voor het oog te hangen. Daarnaast moet hij de Prins goed in de gaten houden. Daarom hebben we voor z'n andere oog een verrekijker gekocht. En let op de kleuren: in het roodzwart.' Prins Carolus de Galliër liet weten dat het verkeersconflict in Hol ten de eerste carnavalsdag zou zijn opgelost. 'De Dorpsstraat wordt afgesloten voor al het verkeer tussen Boer Biet en 't Kla vier. Behalve voor het slingeren.' Na de sleuteloverdracht werd de Prinsenwagen officieel door de bouwers van de wagen. De Versierders, overhandigd aan de Prins en z'n Adjudant. Dit gebeurde op de bouwplek aan de Schupperts- weg. (Foto: Gert Perdon) Keunedarp - De Goodwilldag is altijd een van de hoogtepunten tijdens het carnavalsweekend. Zowel vrijdagsmiddags als vrij dagsavonds ervoor, staan in het teken van mensen verrassen, 's Middags gaat het meestal om mensen die een persoonlijke band hebben met de Prins en 's avonds worden mensen in het zonnetje gezet, die in het nieuws hebben gestaan. De bus met de Raad van Elf, dweilorkest De Braandheultjes en andere genodigden reed van hofbar Boer Biet naar Woon- en Zorgcentrum De Diessenplas. Hier werden als eerste twee mensen verrast met een bezoek: Bert Postma, die als directeur stopt bij Diessenplas en Heike van 't Holt, die er 25 jaar werkt. Postma: 'Ik ben zeer verbaasd dat ik ineens deze eer toebedeeld krijg. Ik was hiervoor een be spreking, maar dat blijkt dus doorgestoken kaart!' Wel stelde hij even de Prins terecht: 'Eigen lijk kan ik niet meer worden toe gevoegd aan de Huisorde van de Fienpreuvers, want sinds 1982 ben ik al opgenomen in deze or de. Ook Heike van 't Holt was zeer verrast. 'Mijn man Gert-Jan maakt altijd die oorkondes en normaal zie ik die wel vaak voorbij komen op de computer. Maar deze keer niet', zegt ze. 'Hij was wel boven steeds artis tiek bezig,' bedenkt ze zich nu. De volgende die in het zonnetje werd gezet, was Piet Bakker. Hij is jarenlang rector geweest. Ver der is hij initiatiefnemer van het Holter Politiek Café, waar hij tot sinds kort ook voorzitter van was. Nu hij gaat verhuizen naar Deventer, vond Prins Carolus de Keunedarp - Maar liefst 44 acts deden mee aan de camavalsop tocht die vorige week zaterdag werd gehouden. Onderwerpen als Asterix en Obelix, Bassie en Adriaan, Aladin met de wonderlamp het circus kwamen aan bod. Maar ook de hondenbelasting en de korhoenders. De optocht was de grootste die ooit in Holten is gehouden, en er werd al stil gehoopt dat het volgend jaar zou gaan uitgroeien tot de grootste van Sal land. Nu is dat echter nog toegeschreven aan de optocht in Raalte, waar ook vele Holtense deelnemers aan meededen. (Foto's: Sander Scheperman) Galliër het een goed idee hem te verrassen. Piet kijkt zeer ver baasd, wanneer ineens de Braandheultjes voor z'n deur staan. In een mum van tijd zit de hele kamer stampvol en zorgt het dweilorkest voor muziek. 'Zelfben ik nooit echt een cama- valsfiguur geweest', geeft Piet toe. 'Maar ik vind de Fienpreu vers een goede vereniging die veel voor de gemeenschap doet. En nu moet ik zeker "Alaaf!" roepen? Maar ik heb helemaal niet op jullie komst gerekend. Er is dus ook geen bier genoeg.' Buiten stonden de kratten echter al klaar, want zijn vrouw was wel op de hoogte. Alhoewel sommigen in de bus liever uitstapten, reed de bus toch naar het volgende adres in de verboden stad Rijssen. Hier werden Anton Bulsink en Olav Roeterdink van Radio 350 ge huldigd. De studio van deze nieuwe lokale omroep, zit name lijk in het Park gebouw. Ook Anton en Olav wisten niets af van dit verrassingsbezoek. Al hoewel Anton wel een vermoe den had: 'Mijn vrouw was de he le dag aan het telefoneren en ik dacht: "Wat is hier toch aan de hand. En mijn zoon riep een keer: "Teun Deijk aan de tele foon." Teun Deijk wat moet die dan toch?' Prins en Adjudant zagen onder tussen de kans schoon om in te breken op de radio-uitzending. Na een kort interview, zongen zij onder begeleiding van de Braandheultjes, het Prinsenlied. De reis werd vervolgd en de bus reed naar de Kalfstermansweide. Onder de muziekkoepel bevin den zich namelijk de schietba nen van de vijftigjarige schiet vereniging De Eendracht. Hier werd voorzitter Dick Jansen ver rast met een bezoekje. Ook Anton van Beek werd met een muzikaal bezoekje vereerd. 'Als er boven nog geen licht brand, dan is er beneden nog plek', wordt er gekscherend ge roepen. De woonkamer, gang, keuken en bijkeuken worden dan ook in beslag genomen door de onaangekondigde visite. An ton is lid van de oudste vrien denclub van Holten: Velocitas. Maar ook van de Vrienden van het Hoolterpad, die zich onder meer als doel hebben gesteld het Scheperspad weer openbaar toe gankelijk te maken. Tot slot werd een bezoek ge bracht aan ijsbaan de Noord pool. Daar was op dat moment het feest bezig van de wagen bouwers. Club DIS werd hier door de Prins en Adjudant in het zonnetje gezet. Als tegenprestatie hadden de bouwers voor een heuse stripte- aseact gezorgd. alil.'A Holten - Voor abonnees van het Holtens Nieuwsblad zijn twee maal twee toegangskaarten be schikbaar voor het optreden van Rhythm of the Dance op donder dag 24 april in de Condor City Hall te Enschede. Wie kans wil maken op de kaarten, moet een briefje met naam, adres en tele foonnummer schrijven naar: Holtens Nieuwsblad, Kerkhofs- weg 18, 7451 BG Holten. Zet duidelijk op de envelop, dat het om de actie Rhythm of the Dan ce gaat. Een e-mail sturen mag ook: holtens.nieuwsblad@whk.- wegener.nl Rhythm of the Dance mag ge rust de Ierse danssensatie van het jaar worden genoemd, want alle voorstellingen van dit ruim twee uren durende spektakel wa ren vorig jaar wereldwijd uitver kocht. In april komt deze Ierse dansshow op veler verzoek weer naar Nederland en zal de show voor een eenmalig optreden de Brabanthallen op 26 april bezoe ken. In Rhythm of The Dance brengen Ierse topartiesten de meest oorspronkelijke vorm van hun cultuur op spectaculaire wij ze voor het voetlicht. Het is een wervelende show van tapdance en traditionele Ierse muziek, ge bracht tegen een kleurig decor. In de nieuwe productie van Rhythm Of The Dance is het vi suele aspect nog eens extra ver hoogd, want er wordt aan mee gewerkt door een aantal vedettes uit de befaamde Riverdance- show. En daarnaast is er ook een grote toeloop van dansers en danseres sen uit andere shows waarin tap dance en Ierse volksmuziek cen traal staan. Geen wonder dus dat de interna tionale belangstelling voor Rhythm Of The Dance steeds groter wordt. Onlangs toerde de groep zelfs door China, waar in onder ande re Sjanghai twaalf uitverkochte shows werden gegeven. En begin dit jaar werd door de talentvolle groep ook Rusland aangedaan voor optredens in Moskou en Sint Petersburg. Geestelijke vader' van Rhythm Of The Dance is Kieran Cava- nagh, een man die in 1995 in Nashville werd onderscheiden voor zijn wereldwijde promotie- werk voor artiesten als James Brown, Van Morrison, Johnny Cash en Kris Kristofferson. Voor Rhythm of the Dance nam Bonte Paard - Organisatiebureau De Veluwe (voormalige Stich ting Dorus) houdt zondag 9 maart een Creatieve Handen- beurs in zalencentrum 't Bonte Paard te Dijkerhoek. De beurs duurt van 11.00 tot 17.00 uur en de entree bedraagt 1 euro voor kinderen en 2,50 voor volwasse- De vele kwalitatieve zelfge maakte producten zijn tijdens de beurs niet alleen te bewonderen, maar ook te koop. Daarnaast kunnen ze ideeën opleveren voor de eigen hobby. Onder meer staan er stands met kunstharsen en zilveren sie raden, keramiek, 3D-schilderij- en, verschillende natuurcreaties voor huis en tuin, loodcreaties, kerfsnijwerk, plexicrea, servet creaties, tiffany en zijdekunst. Vele standhouders zullen ook demonstraties geven hoe de pro ducten worden gemaakt. Daar naast staan ze open voor het stel len van vragen. Voor meer informatie, Organi satiebureau De Veluwe: 0578- 612337. Kandelaar - De Christelijke Ontspannings Club (COC) speelt vrijdag 28 en zaterdag 29 maart een klucht met als titel De Randweg. Na het succes van vo rig jaar heeft de toneelgroep ook deze keer weer gekozen om een toneelstuk in de streektaal op te voeren. De Randweg, geschreven door Gerard Kessels, gaat over een nog aan te leggen randweg van Holten naar Deventer. Niet iedereen in het dorp is het daarmee eens. Vooral boer Willem Naas is fel tegen het geliefde nieuwe pro ject van de burgemeester. De weg komt namelijk over zijn land te lopen. Hij zal er alles aan doen om de aanleg tegen te houden. De burgemeester die ervan houdt om groot te denken in een kleine gemeente zal geduchte tegenstand bieden. Wanneer de gemeenteraad een beslissing genomen heeft, lopen de gemoederen hoog op. De ruzie die ontstaat komt het liefdespaartje Frans en Liesje erg slecht uit. Frans is namelijk de zoon van de burgemeester en Liesje de dochter van boer. Al maanden zijn de leden van Toneelgroep COC bezig met de repetities en voorbereidingen voor deze avondvullende klucht. Oorspronkelijk is het verhaal in het Nederlands ge schreven. De spelers hebben zelf hun tek sten in het dialect vertaald. Zoals elk jaar staat COC met humor, spanning en verzorgd spel garant voor een heerlijke ontspannen toneelavond. De Randweg is te zien op vrij dag 28 en zaterdag 29 maart in De Kandelaar te Holten, aan vang: 20.00 uur, toegang 5 euro. Voor meer informatie: Sander Jongsma, telefoon: 0548-36 35 03, sander.jongsma@planet.nl Cavanagh choreografe Mary McDonagh in de arm, die op dat moment al aan heel wat geren ommeerde musicals haar naam had verbonden. Vervolgens wer den de beste (ballet)tfansers en danseressen uit Ierland geselec teerd om Rhythm of the Dance vorm te geven. Mary McDonagh stelde als restrictie dat elke dan ser en danseres in ieder geval over internationale podiumerva ring moest beschikken. Een van de belangrijke visuele aspecten van Rhythm Of The Dance is de fraaie kostumering. Hieraan is onnoemlijk veel tijd besteed door de beste.kleerma kers. In een combinatie van traditio nele zang en dans wordt het ver haal verteld van de rol die de Ier se Kelten in de loop van de ge schiedenis hebben gespeeld. De muziek voor Rhythm of the Dance komt voor rekening van Carl Hession. Hij componeerde met gevoel voor traditie nieuwe stukken en bewerkte bestaande Ierse volks liedjes tot een pakkende "sound track". De muziek wordt live uitge voerd door jonge muzikanten, die stuk voor stuk multi-instru mental ist genoemd mogen wor den. Want ook dat is de kracht van Rhythm of the Dance: Er wordt niet gewerkt met "inge- Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt zaterdag 15 maart in het Bonte Paard haar jaarlijkse feestavond in samenwerking met toneelver eniging DAT op zaterdag 15 maart. Het toneelstuk dat opgevoerd zal worden heet: De Overdwars Ge- strikten. Het stuk is geschreven door Hub Fober en is een blij spel in vier bedrijven. Het begint om 20.00 uur en de toegangs prijs bedraagt 3,50 euro per per soon. Kinderen van de basisschool hebben gratis toegang. Het blijspel speelt zich af in de gezamenlijke kamer van twee gezinnen. Beide echtparen zijn van middelbare leeftijd. Eén ge zin heeft een zoon en het andere een dochter. Beide echtparen worden achtervolgd door hun verleden en dat komt in het ver haal helemaal tot uitdrukking. blikte muziek". Leadzanger van het gezelschap is Darren Hol den, een man die al vanaf zijn vijftiende in de muziek zit en onder meer met de band Tweed tournees maakte door Amerika. Ook verzorgde hij in Ierland meermalen het voorprogramma van Boyzone. Leadzangeres Brenda Feenly (23) zong op haar zesde al in allerlei koren en trok het land door met diverse theaterproducties. Ze ziet Rhythm of the Dance als een echte uitdaging, waarin ze zich zelf helemaal waar kan maken. Ook voor muzikaal leider Carl Hession is Rhythm of the Dance een productie waarin hij zijn ta lenten optimaal kan etaleren. Hij heeft diverse cd's op zijn naam staan, waarop hij zijn ei gen klassiek getinte composities verweeft met traditionele Ierse volksmuziek. Voorstelling Rhythm of the Dance begint donderdag 24 april in het Enschedese Condor City Hall om 20.15 uur. Kaarten kosten normaal: eerste rang 40 euro en tweede rang 35 euro. Reserveren kan via Ticketservi ce: 0900-3001250 en aan de kas sa/ receptie van Condor City Hall. Dijkerhoek - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt maandag 10 maart om 20.00 urn- bij café Het Bonte Paard haar jaarvergadering. De agendapunten zijn onder meer: notulen jaarvergadering 2002, benoeming nieuw lid kas- commissie, bespreking vereni gingsactiviteiten. bespreking nieuwbouw Dijkerhoek en be stuursverkiezing. Aftredend zijn: Henk Haverslag, niet her kiesbaar, Henny Bosman, her kiesbaar. Voor eerstgenoemde vacature heeft het bestuur als kandidaat gesteld: Anja Boode, Maneschijnsweg 23. Door leden kunnen voor beide vacatures tegenkandidaten wor den gesteld. Deze dienen voor aanvang van de vergadering aan het bestuur bekend worden ge maakt te en ondertekend te zijn door tenminste vijftien leden. Een ander belangrijk punt is mo len De Hegeman. De gemeente Rijssen heeft de buurtvereniging benaderd om de molen over te nemen van de gemeente. Gast spreker is de heer Perfors van Stichting De Overijsselse mo len. Het bestuur van de buurtvereni ging zit te denken aan bijeen komsten voor ouderen (60-plus) en wil graag weten of hiervoor belangstelling is en hoe deze bij eenkomsten zouden moeten worden ingevuld. Holten - De werkgroep Holter Politiek Café roept de bevolking van Holten op om actief mee te denken over de onderwerpen die tijdens het politiek café op donderdag 10 april ter sprake kunnen komen. (De bijeenkomst is een week naar voren verschoven; aanvankelijk is 17 april als datum genoemd). Plaats van samen komst is Grand Café 't Keuntje aan de Dorpsstraat. Meer dan voorheen zal de gespreksleider proberen de bevolking in de dis cussies te betrekken. Flet motto van de avond is: 'Hoe ervaren de Holtenaren twee jaar fusiegemeente Rijssen - Holten?' Alle vragen en opmerkin gen die binnen dit motto passen zijn welkom. Bijvoorbeeld: Hoe ervaart men dat het gemeentebestuur nu op afstand zit? Mist men de directe aanspreekpunten als burgemeester, wethou ders, raadsleden en ambtenaren? Ziet de bevolking van Holten verbeteringen ten aanzien van wegenonderhoud, plantsoenon- derhoud en reinigen van de straten. En hoe zit het met de ge meentelijke belastingen en heffingen? Wie vragen of opmerkingen kwijt wil, kan terecht bij Foto Ten Velde aan de Dorpsstraat. Daar staat een ideeënbus, waarin men een briefje kan deponeren. Wie e-mail wil gebruiken kan terecht op het e-mailadres holterpolitiekcafe@msn.com (in dit geval het woord café zonder streepje op de e). Alle reacties - anoniem of onder naam - graag voor 21 maart in de bus of via e-mail. Keunedarp - Wie niet genoeg kan krijgen van het carnaval, moet zeker een kijkje gaan ne men op de Internetsite van car navalsvereniging De Fienpreu vers. Hierop is een fotoverslag te zien van het hele weekend. Het webadres: www.fienpreuvers.nl. Belangstellenden kunnen daarna naar www.keunefeesten.nl om alvast in de stemming te komen van de Keunefeesten. Keunedarp - Het Knetterfeest van de elfjarige vriendenclub De Knetterzoepers is weer achter de rug. In het stukje dat hierover vorige week in het Holtens Nieuwsblad stond, miste de naam Robert Oolbekkink. Hij is ook een lid van de club. Met het opstellen van de loop groepen, kleine wagens en grote praalwagens hadden we brede opklaringen en perioden met zon. Tijdens de optocht door Keunedarp was de temperatuur opgelopen naar 13.0 graden; niet koud dus. De wind was matig en kwam uit het zuidwesten. De zon ging wel wat vaker schuil achter de stapelwolken, maar de feestvreugde was er niet minder om. Ook met het défilé voor het gemeentehuis op de Smidsbelt bleef het weer goed, de zon liet zich nog geregeld zien en het bleef droog. En zo kan men zeer tevreden zijn wat het weer be treft. Zo kon men genieten van een grote optocht met veel wa gens en loopgroepen. Weerman, Freddie Paalman Grote wagensle prijs: Club Gi gantisch, 101,5 punten; 2e prijs: Club DIS, 99,5 punten; 3e prijs: Club Excellent, 95,5 punten; 4e prijs: CV De Knetterzoepers, 94 punten; 5e prijs: Buurtvereni ging Beuseberg, 89 punten; 6e prijs: De Bölle, 86 punten; 7e prijs: A-team, 85,5 punten; 8e prijs: Landal Greenparks, 84 punten; 9e prijs: De Kratvinders, 83 punten; 10e prijs: TOGA, 81,5 punten; 11e prijs: SBNL Holten e.o., 73,5 punten. Kleine wagens: le prijs: Club '90, 95,5 punten; 2e prijs: Club D.O.O.S., 93 punten; 3e prijs: De Babyloniërs, 91,5 punten; 4e prijs: Heerengenootschap Suffendo, 89,5 punten; 5e prijs: Club GVD, 87 punten; 6e prijs: Club Abnormaal, 85,5 punten; 7e prijs: Club Duo, 85 punten; 8e prijs: BBC/ BAF84,5 punten; 9e prijs: Wouter Bek- kernens, 80,5 punten; 10e prijs: De Geitenbreiers, 79 punten; 1 le prijs: GvE, 78,5 punten; 12é prijs: Club AA, 74,5 punten; 13e prijs: IBK, 74 punten. Loopgroepen: le prijs: Super- girls, 92 punten; 2e prijs: Fienpreuverinnen, 87,5 punten; 3e prijs: Club Tiet Zat, 85 pun ten; 4e prijs: Velocitas, 81,5 punten. Publieksprijs: Buurtvereniging Beuseberg. Aanmoedigingsprijs: Club Ab normaal. Holten - Het huidige gemeente wapen van Holten en Rijssen zullen zeker niet verdwijnen. Wel komt er daarnaast een nieuw wapen voor gemeente Rijssen - Holten. Dit zei burge meester Jan Lonink tijdens de Sleuteloverdracht, vorige week donderdag in het gemeentehuis van Holten. 'Jullie zien dat op de sleutel nog steeds het oude wapen van Hol ten staat', zei Lonink tijdens de overdracht van de sleutel aan Prins Carolus de Galliër. 'De ge meente heeft besloten dat de ou de wapens gewoon gebruikt mo gen worden in de eigen kemen. Zowel die van Holten als van Rijssen zullen dus niet verdwij nen. Wel komt er een nieuw wa pen voor de hele gemeente.' Keunedarp - Café 't Klavier was afgelopen maandagavond goed bezet met mannen in vrouwen kleding en vrouwen in mannen kleding. De Kellyparty tijdens Rosen- montag was dan ook geslaagd te noemen. Ballonnen deden dienst als bor sten, terwijl nepsnorren en - baarden waren ingeslagen om vrouwelijke bezoekers om te to veren tot mannen.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5