Dominiek beste Holtense tijdens voorleeswedstrijd Onderzoek diervriendelijke producten in supermarkten BUDGET STORE PrijzenCircus bij V&D Henk: 'Vanaf mijn jeugd al Kunstenares Aaltink politieke belangstelling' Medische Diensten KerkDiensten Bijeenkomst voor de Boys exposeert iconen Gemeente onderzoekt Koffieconcert gemaal Larenseweg THE Agenda Begunstigers oudheidkamer w Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 2003 Holten - De voorleeskampioe- nen van de gemeente Rijssen- Holten zijn bekend. In een zin derende finale die gehouden werd in het Parkgebouw in Rijs- sen wonnen Dominiek Kamp man van de Holtense basis school Regenboog en Saida Chaari Taeh van de Johan Friso- school. Zes basisscholen uit Rijssen en drie uit Holten hadden hun win naars afgevaardigd voor dit lees- spektakel. Op het podium kwa men de Holtense leerlingen Jan- niek Warrink van de Holterenk, Jolien van Eijk van de Haar- school en Dominiek Kampman van de Regenboog. Daaruit moest voor Holten de winnende voorlezer komen. Aangemoe digd door familieleden en klas- genoten met spandoeken en spreekkoren, kwamen de finalis ten het podium op. Zenuwachtig waren de meesten wel een beet je. Ze werden gerustgesteld door presentator Arjo Mantel, be stuurslid van de bibliotheek. En het lezen begon. Voor de jury, bestaande uit Harm oet Riessen en de dames Van der Weij en Van Ieperen, was de moeilijke taak weggelegd de winnaars aan te wijzen. „Het was vreselijk moeilijk; het ging soms om een puntje ver schil", vertelden de juryleden naderhand. De winnaars waren Dominiek Kamperman uit Hol ten en Saida Chaari Taeh uit Rijssen. Ze kregen een bos bloe men en een boekenbon overhan digd. „Ik vond ze allemaal goed", antwoordde Dominiek op Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de as sistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. A. Wies, telefoon 0547-382228. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, tele foon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daar buiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 9 maart: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog, Bameveld, neven diensten,. 19.00 uur, ds. H. Gijsen. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. H. Gij- scn. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: kerkvoogdij. Okkenbroek: 10.00 uur, mevr. M Wiliems-Joosten, Nijverdal. Col lecte: Imminkshoeve. Gereformeerde kerk Zondag 9 maart: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mul der. Eerste collecte: kerk, tweede collecte: diaconie. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 12 maart 19.00 uur, dhr. van Veen. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 9 maart: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorganger Pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 8 maart: 19.00 uur eucharistieviering, past. B. Wolters; zondag 9 maart: 09.00 uur eucharistieviering, past. B. Rademaker, zang: Herenkoor. de vraag van Harm Agteresch wie ze de beste voorlezer van de Rijssense basisscholen vond. „Ie munn' in de politiek", zei Harm. Alle finalisten kregen vervol gens het boek 'Groot kinderboe ken schrijvers boek' uitgereikt. De voorleeswedstrijd werd voor het eerst door de Rijssense en Holtense basisscholen gezamen lijk gehouden; de dames Anne- lies Kremer en Marga Schaafs- ma van de bibliotheek in Rijssen en in Holten zorgden voor de or ganisatie. Een Holtense basis school heeft zich teruggetrokken in verband met carnaval en daar om willen we het een volgend jaar iets eerder houden." Dominiek en Saida doen woens dag 19 maart mee aan de regio nale ronde, die in Wijhe gehou den wordt. Winnares Dominiek Kampman. (Foto: Harry Broeze) Holten - De afdeling Rijssen en omstreken van de Dierenbe scherming start binnenkort een onderzoek naar het aanbod van diervriendelijke producten in su permarkten in de gemeente Hel- lendoom en Rijssen. De supermarkten worden met een speciaal voor dat doel ont wikkelde meetlat vergeleken op het aanbod van onder meer scharrel-, biologische en vegeta rische producten. Naar verwachting presenteert de Dierenbescherming in de maand april de resultaten van het onder zoek. De meetlat supermarkten is on- Keunedarp - In een kelder aan de Oude Deventerweg zat afge lopen dinsdagochtend zo'n vijf tien genodigden te wachten op wat komen gaat. Ook de Prins en Adjudant zijn aanwezig. Door dat het er donker is, ontstaat er een gezellige sfeer. Een biertje in de hand en een warme hap, gebracht door Gerda van Bierlokal am Bahnhof, ma ken het compleet. Alhoewel, er is nog een missen de factor waar iedereen op zit te wachten. De beloofde rasartiest. De deur gaat open en daar staat: Jelle Brink met eigen appara tuur. 'Grandioos dal ik vanmor gen en eventueel vanmiddag hier mag optreden. Jullie zijn een stel leuke kerels', begint hij. Het opbouwen van de geluidsap paratuur gaat niet helemaal vlek keloos. De microfoon valt in diggelen en daarnaast staan de knoppen verkeerd, wat veel krijsende ge luiden veroorzaakt. Het werkt lekker op de lachspie- derdeel van de meerjarige cam pagne diervriendelijker consu meren van de Dierenbescher ming. In het kader van deze campagne staat voorlichting aan de consument centraal. Niet alleen waar het de omstan digheden waaronder dieren wor den gehouden in de bio-industrie betreft, maar vooral ook de rol die de consument zelf heeft bij het diervriendelijker maken van de Nederlandse veehouderij. Consumenten kunnen met hun koopgedrag de vraag naar dier vriendelijker geproduceerde producten doen toenemen. nen deze vraag te vertalen naar een gepast aanbod. En daar wringt vaak de schoen. Ondanks dat supermarkten sinds kort zijn begonnen hun assorti ment diervriendelijker geprodu ceerde producten uit te breiden, schiet het aanbod volgens de Dierenbescherming nog steeds te kort. Een veel gehoorde klacht van de consument is dat hij best bereid is iets meer te betalen voor bij voorbeeld diervriendelijker ge produceerd vlees, maar dat het simpelweg niet in de buurt is te verkrijgen. Onder meer supermarkten die- Hetzelfde geldt vaak ook voor diervriendelijker zuivelproduc ten en vleesvervangers. Opval lend is verder het grote aandeel eieren uit legbatterijen in de schappen van de gemiddelde su permarkt. Met de meetlat supermarkten wil de Dierenbescherming in vloed uitoefenen op de verkrijg baarheid van diervriendelijker geproduceerd voedsel en alter natieven daarvoor. Enerzijds door in de openbaar heid supermarkten te prijzen voor hun diervriendelijker aan bod en ze anderzijds onder druk te zetten wanneer dat niet of minder het geval is. Holten - Oudheidkamer Hoolt'n nodigt begunstigers uit voor de jaarlijkse bijeenkomst op don derdag 6 maart om 20.00 uur in de Kandelaar. Voor de pauze komen aan de or de het jaarverslag van de secre taris en de penningmeester. De voorzitter zal een presentatie verzorgen van de huidige orga nisatie van de activiteiten van de oudheidkamer. Tijdens de pauze kan men ken nisnemen van de resultaten van het veldnameonderzoek onder leiding van de heer Krooshof. De tweede helft van de avond zal Piet Abbringh op zijn eigen wijze invullen. Toegangsprijs: 3,50 euro. Holten - De verkiezingen voor de Provinciale Staten worden dinsdag 11 maart gehouden. Ook kandidaten uit de gemeente Rijssen-Holten staan op de lijst. Op een verkiesbare vierde plaats op de CD A-kandidatenlijst staat Henk Slijkhuis uit Holten. De CDA-fractie in de Provinciale Staten telt momenteel 22 leden. Slijkhuis heeft een landbouwbe drijf en houdt vleesvarkens. De melkveetak van zijn bedrijf werd vorig jaar beëindigd. Bin nen de landbouworganisaties is hij bestuurlijk actief. Hij zit in het bestuur van Landschap Overijssel, het Fauna Fonds en de Stichting tot Beheer Natuur en Landelijk gebied. Daarnaast is hij onder andere voorzitter van AOC De Groene Welle in Zwolle, zit hij in de werkgroep onderwijs en innovatie van LTO Nederland en in een aantal eco nomische instellingen. Hoe bent uinde politiek terecht gekomen? Doordat ik al zo'n 20 jaar actief ben in de wereld van landbouw organisaties en belangenbeharti ging had ik altijd veel contacten met de politiek. Vorig jaar vroeg iemand mij of hij mijn naam mocht noemen in het kader van de verkiezingen voor de Provinciale Staten. Na overleg thuis heb ik daar ja op gezegd. Vervolgens heb ik een bijdrage geleverd aan het verkiezingspro gramma. Waarom CDA? Het CDA spreekt mij aan omdat deze partij diep geworteld is in de maatschappij. Hebt u eerder politieke functies bekleed? Van mijn jeugd af aan heb ik veel belangstelling gehad voor de politiek, maar ik heb geen po litieke functies vervuld. Welke provinciale taken spreken u het meest aan? Het landelijk gebied en de grote waarde daarvan voor zowel stad als platteland spreken mij aan. Waar gaat u zich binnen de pro vincie voor inzetten? Na de verkiezingen worden de aandachtsgebieden bepaald. Van belang vind ik de relatie Provin cie en gemeente en de lijnen naar de landelijke politiek. In de campagne en tijdens de werkbezoeken valt mij op de wens van velen om de procedure van vergunning verlening korter te maken. Kunt u als Holtenaar iets doen voor Holten en Rijssen, en zo ja, wat? Het onderhouden van goede contacten en elkaar wederzijds informeren is wenselijk. En verder moet ik binnen de Provinciale Staten eerst maar eens wat ervaring op doen. Boschkamp - Kunstenares Jans- je Aaltink exposeert tot en met 24 april in dorpshuis De Bosch kamp haar grote hobby iconen schilderen. De Nijverdalse vervaardigt nu ruim twaalf jaar religieuze af beeldingen. In 1990 leerde zij de eerste beginselen bij Irena Glo- blitz in Tauber Bisschofsheim. Om zich de techniek eigen te maken verbleef zij jaarlijks een aantal dagen in een klooster in Zuid Duitsland. Het onmisbare vergulden leerde zij in Osna- brück waar Claus Kegelmann haar leermeester was. Jansje be schikt over een niet te stuiten en thousiasme voor haar hobby. 'Achter elk schilderij zit een ver haal. Het is niet alleen maar een kleurig schilderijtje, het is meer. Ik probeer mijn levensgevoel er in te leggen, een icoon is voor mij een inspiratiebron voor het leven. Soms ben ik dagen ach tereen bezig om een schilderij voor te bereiden, er is bijbelken nis voor nodig en er zijn zoveel details waarvan je de betekenis moet weten. Ach, er is zoveel .over te vertellen.' Jansje Aaltink werkt als ver pleegkundige, mede om de kos ten te kunnen dekken die het iconen schilderen met zich mee brengt. De expositie is op werk dagen te bekijken van 9.30 tot 17.00 uur (behalve op maandag middag) in dorpshuis De Bosch kamp aan de Tuinstraat 2. Nade re inlichtingen via telefoon 0548-362755. ren. Ook het optreden is duide lijk met een lach. Hij zingt, niet helemaal op maat, met een cas settebandje mee op muziek van André Hazes en Jantje Koop man. Jelle is zo aan het zingen en zwingen,> dat bijna het wijn glas van Gerda omgaat. 'De fina le is altijd Barcelona', laat Jelle weten. 'Deze keer echter niet... Maar als jullie het echt willen?' En dat willen ze. De tamboerijn, mond harmonica en sambaballen wor den tevoorschijn en iedereen speelt mee. 'Allé Hopla', roept hij tot slot. De Prins en Adjudant vinden het optreden van Jelle zo goed, dat ze besloten om hem op te nemen in Huisorde van de Fienpreuvers wegens zijn buitengewone dien sten voor de Keunedarpse ge meenschap. Jelle is verrast: 'Hartelijk dank, namens de vereniging.' De aan wezigen, lachend: 'Voor de Stichting help Jelle de winter door, zeker!' (Foto: Sander Scheperman) Boschkamp - Het Regionaal Amusements Ensemble uit Coe- vorden speelt zondag 9 maart in dorpshuis de Boschkamp. Het orkest telt 22 leden, bestaande uit veertien accordeonisten, drie klarinettisten, twee saxofonis ten, een dwarsfluitspelcr, een pianist, een bassist en een drum mer. Holten - De gemeente kreeg van Waterschap Rijn IJssel een brief, waarin de gemeente erop gewezen werd dat er een verla ging was van de overstortdrem- pel van het gemaal aan de La renseweg in Holten. De gemeen te heeft deze verlaging zelf aan gebracht als noodmaatregel tij dens de wateroverlast in de Ke- nemansstraat te Holten. De ge meente wilde daarmee voorko men dat het water (verder) de woningen instroomde. De ge meente heeft de drempel in janu ari van dit jaar weer hersteld, zo dat weer aan de regelgeving wordt voldaan. Om wateroverlast in de Kene- manstraat te voorkomen wordt binnenkort een extra berging ge maakt door de aanleg van een grote rioolleiding. Daardoor wordt volgens de gemeente de kans op wateroverlast in de Ke- nemansstraat verminderd en hoeft in de toekomst de drempel van de overstort aan de Larense weg niet verlaagd te worden. Het Waterschap vond ook dat de overstort te vaak in werking is door niet gemelde calamiteiten. De gemeente heeft de zaak on derzocht. Volgens de gemeente bleek dat er een storing was, waarbij de telefoonmelder niet goed functioneerde, en daardoor was de gemeentelijke storings monteur niet op de hoogte van de storing. Doordat de overstort aan de Larenseweg in werking trad, stroomde er vervuild water de beek in. 'Die vervuiling is in middels afgevoerd naar de riool waterzuivering. En de telefoon melder werkt weer naar beho ren', aldus de gemeente. Het Waterschap vindt dat cala miteiten met regelmaat, voorko men. Bij de gemeente is dat niet bekend. 'Het gemaal voldoet aan de in het BRP opgenomen capa citeit en valt niet buitensporig vaak in storing', meent de ge meente. Wel is ook door de ge meente geconstateerd dat het ge maal erg veel tijd nodig heeft om het stelsel leeg te pompen. 'De reden zou kunnen zijn dat de pomp de benodigde capaciteit niet (meer) heeft of dat de pers leiding verstopt zit'. De gemeen te gaat dat onderzoeken. De groep kent een veelzijdig re pertoire variërend van licht klas siek tot volks- en eigentijdse muziek zoals evergreens en bij voorbeeld liedjes uit de film Ti tanic. Maar ook voor werken van de componist Mozart en Malando draaien ze hun hand niet om. De leiding is in handen van Lidy Mak uit Breugel. De muzikanten komen trouwens uit het gehele land: van Koog aan de Zaan en Zeist en uit Den Haag en Son. Het optreden begint om 11.30 en duurt tot ongeveer 13.00 uur. Toegangskaarten kosten 4,50 euro per stuk en kunnen worden afgehaald of gereserveerd bij de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk, telefoon 0548-36 27 55. Het PrijzenCircus barst weer los op zaterdag 8 maart om 08.00 uur t/m zaterdag 15 maart Almelo Expositie over kieviten. Natuur- diorama, 22 februari 2003 - 9 maart 2003, 13:00 -17:00 Expositie iconen Jansje Aaltink, Boschkamp, 3 maart 2003 - 24 april 2003 Begunstigersavond Oudheidka mer Hoolt'n. Kandelaar, 6 maart 2003, 20:00 Dutch Open Enduro. Holten, 8 maart 2003. 8:30 - 15:30 Creatieve Hand en Hobby Beurs. Bonte Paard, 9 maart 2003 Koffieconcert, Boschkamp, 9 maart 2003, 11:30 -J 3:00 Jaarvergadering buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek. Bonte Paard 10 maart 2003, 20:0p Bijeenkomst Bejaardensociëteit. Kandelaar, 11 maart 2003, 14:30 Compostactie SV Holten, Hol ten, 13 maart 2003 -15 maart 2003 Feestavond buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek met DAT, Bonte Paard, 15 maart 2003,20:00 Darten om Gouden Keun, Café 't Klavier, 16 maart 2003 Film De Avonden. Boschkamp, 20 maart 2003, 20:15 Vooijaarsconcert HMV, Kande laar, 21 maart 2003, 20:00 Cybercafé bij Seniorweb, Rabo bank Rijssen, 25 maart 2003, 14:00 Passage, cabaret, Kandelaar, 27 maart 2003, 20:00 Toneelvoorstelling COC. De Randweg, Kandelaar, 28 maart 2003 - 29 maart 2003, 20:00, Klucht wordt gespeeld in de streektaal. Bijeenkomst Bejaardensociëteit, Irene, 1 april 2003, 14:30 Over symliek van Mattheus Pas sion, Boschkamp, 2 april 2003, 20:00 Jubileumwandeldag KNBLO, Holten, 5 april 2003 Springparty. Kalfstermanswei- de, 5 april 2003, 20:00 Berkeltoertocht. Holten, 6 april 2003 Passage, creatieve middag, Kan delaar, 9 april 2003, 20:00 Holter Politiek Café, Café, 't Keuntje, 10 april 2003 Lezing Lidwien van Geffen: Welke betekenis heeft de eigen biografie?, Julekesweg 1, 11 april 2003, Reserveren: Rob en Marja Regoort-Strobosch, 0548-; 366997. Darten om Gouden Keun, Bier lokal am Bahnhof, 13 april 2003 Miny Kempertoemooi, Sporthal 't Mossink, 13 april 2003, 13:00 - 17:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit, Kandelaar, 22 april 2003,_ 14:30 Tentoonstelling koninklijk huis, Larenseweg 106, 30 april 2003, 5 mei 2003 Ronde van Overijssel, Holten, 3 mei 2003 Jaarreisje Bejaardensociëteit, 13 mei 2003 Totale leegverkoop HMV-win- kel, Oude Deventerweg 7, 24 mei 2003,9:00- 16:00 Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Bevers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Abonnementen: Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten, telefoon 0548-363803 Klachten bezorging: familie Meinsma 0548-363637 Eindredactie: Peter Bulthuis Telefoon: 0548-36 67 99 Fax: 0842-11 67 34 E-mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres redactie: Kerkhofsweg 18. 7451 BG Holten, telefoon 0548-36 38 03, fax 0548-36 64 97 Extra inleverpunten kopij: Het Bonte Paard, Deventerweg 87, telefoon 0548-361202. uiterlijk inle veren: dinsdags 9.00 uur Bosschool. Raalterweg 44, telefoon: 0572-321622. Uiterlijk inleveren: maandags 12.00 uur Advertenties: Getfertsingel 41, 7513 GA Enschede, telefoon 053-484 24 50 Advertentie-adviseurs: kantoor: al leen op dinsdag tot 14.00 uur telefoon 0548-368295 en fax 0548-366497: andere werkdagen telefoon 0548- 519797 en fax 0548-519798. Otto IJspeert, mobiel 06-51 19 83 42 Henk Schotten, mobiel 06-51 19 83 21 Advertenties kunt u in Holten opge ven bij: Albert van de Maat, Smids belt 7, 7451 BL, telefoon 0548- 361538 tot dinsdag 12.00 uur, of het kantoor aan de Kerkhofsweg 18. Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertenuecontracten en aanbie dingen daartoe zijn van toepassing dc Alge mene Advertentievoorwaarden huis-aan- huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezon- Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegcner-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt ge bruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskramen BV, t.a.v. dc heer A T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede. HOLTENS NIEUWSBLAD

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 3