At verrassend veelzijdig i j d i g Mythe over Atalanta promoot Overijsselse kunst en cultuur Bekendmakingen vCi e KORT NIEUWS De provincie doet meer don je denkt! Kom op 8 maart naar de Dag van Overijssel HET WEER Vrij koude winter Lenteweek op komst! Veel aandacht voor verkiezingen Moord Brand, en Kiek'n Wa'j Zegt... /Qveri|ssels Nieuws piovincie Overijssel, Postadres: Postbus 10078 8000 6B Zwolle Bezoekodres: Luttenbergstraat 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fox: 038 425 26 50 e-moil: Postbus@prv-overiissel.nl internet: www.overiissel.nl 5^veri|ssels Nieuws Op deze pagina vindt u onder meer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel Dag van Overijssel Zaterdag 8 maart aanstaande organiseert de provincie Overijssel de 'Dag van Over ijssel'. Meer dan twintig locaties hebben de deuren voor u geopend. Van 10.00 uur tot 16.00 uur kunt u een kijkje nemen achter de schermen van het werk van de provincie. Voor meer informatie kijk op www.overijsselkiest.nl. Tot ziens op 8 maart 2003. Twente - De tuinen van Landgoed Twickel, Twickelerlaan 7 te Delden; - Brandweer Hengelo in de voormalige Storkfabriek, Lansinkesweg 59 te Hengelo; - RICAS Veiligheidsoefencentrum, Almelosestraat 11 te Ambt Delden; - Enschede Airport Twente/ Vliegbasis Twenthe, Vliegveldweg te Enschede; - Kunstvereniging Diepenheim, Grote straat 17 te Diepenheim; - Virtual Reality Valley Europe, Villa de Bank, Espoortstraat 182 te Enschede; - Museum Buurt Spoorweg, Stations straat 3 te Haaksbergen; - Expertex (Opleidings- en Expertisecen trum voor Textiel-, Confectie- en Tapijt industrie), Ariënsplein 3 te Enschede; - Onderhoudssteunpunt de Welmer, Almeloseweg 67 te Tubbergen; - Landesgartenschau Gronau-Losser, Erve Kraesgenberg, Bookholtlaan te Losser. Ommen - Zorgboerderij 'aan 't Zandeinde', Zandeindc 1 te Lemele; - Boerderij MTS. A. en G.J. Ekkelkamp/ Camping Ekkelkamp, Lemelerweg 23 te Lemele; - Landgoed Eerde, Kasteellaan 1 te Ommen; - Natuurinformatiecentrum Ommen/ Besthemermolen, Hammerweg 59a te Ommen; - Provinciaal steunpunt Ommen, Ham merweg te Ommen. Kop van Overijssel - Kulturhus Zwartsluis, Purperrcigerlaan 224 te Zwartsluis; - Natuur- en activiteitencentrum De Weerribben, Hoogeweg 27 te Ossenzijl; - Provinciaal steunpunt Beukers, Zomer dijk 2a te Wanneperveen. Deventer - IJsseluiterwaarden Olst, Steenfabriek Fortmond, Fortmonderweg; - Informatiecentrum N348, Oerdijk te Deventer. Zwolle - Vreugderijkerwaard, boerderij aan de Vreugderijkerweg te Zwolle; - Koggewerf, IJsselkade 91 te Kampen; - Rondvaart salonboot 'Het Hendrikje' naar de Balgstuw, IJsselkade 91 te Kampen; - Kasteel Het Nijenhuis te Heino/ Wijhe; - Provinciehuis, Luttenbergstraat 2 te Zwolle. Eén loket voor wonen, welzijn en zorg in Twente Wanneer u als zieke, oudere of gehandi capte, vragen heeft op het gebied van wonen, welzijn of zorg, kunt u zich wen den tot enorm veel organisaties. Verschil lende organisaties en instellingen voorzien u van informatie en kunnen helpen op bepaalde deelterreinen. Het aanbod van informatie en ondersteuning is daardoor erg versnipperd en onoverzichtelijk geworden. In Twente is een project gestart om hierin verandering te brengen. Het patiënten consumenten platform Twente, alle Twentse gemeenten, het zorgkantoor Twente, de gezamenlijke RIO's en de SPD Twente hebben de han den ineengeslagen en werken aan een een duidig en samenhangend aanbod van informatie en ondersteuning. Dit wordt belangrijk omdat steeds meer ouderen, zieken en gehandicapten, langer zelfstan dig willen blijven wonen. Het is dus nodig dat alle diensten op het gebied van wonen, welzijn en zorg beter samenwer ken. En dat de burger op cén plek terecht kan met vragen over al deze diensten. Ook de ontwikkeling van een digitaalloket behoort tot de doelen van dit project. Het ministerie van VWS, het zorgkantoor Twente en de provincie Overijssel finan cieren het project. Onder het motto 'De provincie doet meer dan je denkt!' organiseert de provincie Overijssel op zaterdag 8 maart een grote open dég. Deze eerste Dag van Overijssel staat in het teken van de Provinciale Statenverkiézingen die op 11 maart 2003 plaats vinden. "Het wordt wat ons betreft een heel bijzondere dag", zegt Commissaris van de Koningin Jansen. "Daar waar andere provincies alleen de deuren van het provin ciehuis openzetten laat Overijssel op ruim 20 locaties zien wat de provincie doet en waar ze voor staat. Er gaan musea open, men kan met provinciale boten het water op en we laten zien hoe rampen bestreden worden. Ook staat op iedere locatie een pro vinciale informatiestand." De locaties zijn op 8 maart van 10.00 - 16.00 uur gratis voor u toegankelijk. In Twente kunt Ti bijvoorbeeld naar de Vliegbasis Twenthe/ Enschede Airport Twente. Tijdens de Static Show kunt u onder andere F-16's en zweef vliegtuigen van dichtbij bekijken. Bij Museum Buurt Spoorweg kunt u gratis met een stoomtrein een retourrit van Haaksbergen naar Boekelo maken. Om 10.00 uur, 12.00 uur en 14.00 uur kunt u in Haaksbergen opstappen. Bij provinciaal steunpunt de Welmer kunt u meer informatie inwinnen over de politieke partijen. Daarnaast wordt aandacht besteed aan gladheidsbestrijding, zwerfvuil en innovatieve projecten. Landgoederen Landgoed Eerde heeft speciaal voor de Dag van Overijssel de Oranjerie opengesteld. Ook kunt u een wandeling door de omgeving maken onder leiding van Natuurmonumenten of een bezoek brengen aan drie vertrekken van het kasteel. Voelt u meer voor een fietstochtje, dan is op alle locaties een fietsroute verkrijgbaar die u langs de diverse locaties in Ommen leidt. Cultuur In de Kop van Overijssel kunt u een bezoek bren gen aan het natuur- en activiteitencentrum De Weerribben, een kijkje nemen in het Kulturhus te Zwartsluis en varen met een speedboot bij provin ciaal steunpunt Beukers te Wanneperveen. Op het terrein van het steunpunt komen allerlei aspecten van het provinciale beleid aan bod, zoals veilig heid, gladheidbestrijding en onderhoud van wegen, bruggen en sluizen. Werk aaft de weg In Deventer kunt u rondkijken bij het informatie centrum N348. Er staat onder andere een flits paal, u kunt een remtest doen en er is een show van provinciale voertuigen. Heeft u genoeg infor matie over het werk aan de weg, dan kunt u genieten van een rondleiding door de IJsseluiter waarden bij Olst. Provinciehuis Rondom Zwolle kunt u een bezoek brengen aan Kastéél Het Nijenhuis en de Koggewêrf. Ook kunt u worden rondgeleid door de Vreugderrijker- waórd eft met een salonboot naar de Balgstuw varen. Hét provinciehuis is op 8 maart ingericht als poiitieké markt waarbij alle politieke partijen vertegenwoordigd zijn. Er worden de hele dag oude films vertoond en animatie-acts opgevoerd. U wórdt rondgeleid door het crisiscentrum en u kunt de plannen voor de renovatie van het provin ciehuis bezichtigen. Naast een jongeren- en een lagerhuisdebat vindt er ter afsluiting van de Dag van Overijssel een lijsttrekkersdebat plaats. Meet1 informatie Meer eft actuele informatie over de Dag van Overijssel vihdt u op de speciale verkiezingssite, www.overijsselkiest.nl. In de kolom 'kort nieuws' op dezë pagina, vindt u de adressen van de diverse locaties die geopend zijn voor bezichti ging. De locaties en programmaonderdelen zijn ondef voorbehoud. Meedoen aan de activiteiten is op eigen risico. Het Fanny Blankers-Koen Stadion vormde het decor voor de uitreiking van het Overijsselse boekgeschenk 2003, getiteld 'Atalanta'. Met het boekwerkje start het provincie bestuur een pro- vinciebrede campagne om de plaats die toneel en literatuur innemen te versterken, met name onder jongeren. Als kersje op de taart wordt de inhoud van het boek tot leven gebracht door Toneelgroep Oostpool. Atalanta is geschreven door Peer Wittenbols. De voorstelling 'Mythe over Atalanta' trekt, in april, langs de Overijs selse middelbare scholen (3 vmbo, 4 havo en 5 vwo). De uitgave van het boek en de opvoering van het toneelstuk op scholen sluit aan bij het pro vinciale programma cultuurbereik, dat de titel 'Blind date in Overijssel' heeft meegekregen. Met dit actieprogramma wil de provincie het publiek en de culturele instellingen verleiden. Als relatiebemiddelaar koppelt de provincie mensen - jong, oud, allochtoon en autochtoon - aan voor hen onalledaagse vormen van kunst en cultuur. Dit alles moet leiden tot verrassende samenwerking cn uitwisseling tussen verschil lende cultuurdisciplines, organisaties en inwo ners van Overijssel. Ton ten Hove verzorgt dagelijks de weers verwachting op Radio Oost en TV Oost Op een paar dagen na is de meteorologische winter van 2002/2003 al weer voorbij. Het is de koudste winter sinds 1997 geweest met in onze regio gedurende gemiddeld 45 nachten vorst, terwijl het een kleine 20 etmalen onafgebroken bleef vriezen (ijsdagen). Toch kwa men de schaatsliefhebbers slechts mondjesmaat aan hun trekken. Vooral in februari viel dat tegen. De oorzaak? De te hoge temperatu ren overdag. Vooral in februari was het schering en inslag dat na nach ten met matige vorst het kwik in de middag toch nog opliep tot enkele graden boven het vriespunt. Verder was het natuurlijk geen winter om over te klagen. Een normale hoeveelheid neerslag, zonniger dan normaal en zoals vermeld, iets te koud, maar daar kunnen we ons altijd nog op kleden. In deze tijd, waarin we ons (terecht) zorgen maken over het opwarmen van de aarde en vooral over de gevolgen daar van, doet het deugd dat een 'te koude' winter nog altijd tot de mogelijkheden behoort. Een té koud voorjaar ook, maar dat wensen we elkaar natuurlijk niet toe, want we willen er graag weer op uit in onze mooie provincie. Ton ten Hove De temperaturen van de laatste tijd geven er nog weinig aanleiding voor, maar bij RTV Oost heeft iedereen alweer de lente in het hoofd! Over drie weken is het namelijk weer 'Lenteweek' bij de omroep voor Overijssel. Deze themaweek, waar bij Radio Oost een hele week in doen en laten wordt 'gekleurd' door het seizoen, krijgt in 2003 een spetterend vervolg. Door middel van een grote publiciteitsactie, waarbij onder meer een veertigtal streekbussen wordt ingezet, wordt Overijssel opgeroepen om een favoriete 'Lenteplaat' met bijbehorend verhaal op te stu ren naar RTV Oost. De leukste platen en verha len zijn tijdens de Lenteweek (18 t/m 24 maart) te horen op Radio Oost. Dit jaar is er bovendien een grote prijsvraag, met als hoofdprijs een geheel verzorgd verwenweekend in een Limbgrgs kasteel! Kijk voor het laatste nieuws op de website www.rtvoost.nl of Tekst TV en Teletekst. Op ,11 maart gaat Overijssel naar de stem bus om nieuwe Provinciale Staten te kie zen Vanzelfsprekend doet RTV .Oost daar uitgebreid verslag van! Radio Oost peilt overdag al de sfeer en de opkomst, en ver zorgt 's avonds op regelmatige tijden uit slagen en achtergronden, TV Oost doet de hele avond in het nieuws verslag van de uitslagen in Overijssel. Van 19.00 tot 20.00 uur en van 21.00 tot 22.00 uur is er een speciaal verkiezingsprogramma vanuit het Provinciehuis in Zwolle. Tussen 23.00 en 24,00 uur vindt het grote slotdebat plaats tussen de Overijsselse lijsttrekkers. In maart kunt u bij TV Oost kijken naar twee bijzondere programma's. Elke dinsdag is er de miniserie Moord Brand, waarin oude 'moordliederen' tot leven worden gewekt. Vroeger werden geruchtmakende gebeurtenissen mondeling doorverteld, en vaak deed men dat in de vorm van een lied. Deze soms gruwelijke verhalen worden in Moord Brand nagespeeld door talloze figuranten. Het bijbehorende verhaal wordt verteld door Ds. Anne van der Meiden, ter wijl de Steenwijker troubadour Gerard Buisman het lied ten gehore brengt. De eerste uitzending is op dinsdag 4 maart om 17.39 uur. Verder wordt in maart weer het taalspel 'Kiek'n Wa'j Zegt' gespeeld, waarin u thuis voor de buis uw kennis van de Overijsselse- dialecten kunt testen. Elke woensdag doen prominenten hun best om het dialect van 'De Kop', het Sallands of het Twents fout loos te spellen, en u kunt thuis meeschrij ven! De dictees zijn op woensdag te zien om 18.21 uur. Een voorprogramma en de uitslagen zijn steeds op zondag te zien om 19.39 uur. Aanvragen wegen en vaarwegen Bij de hieronder vermelde secties van de een heid Wegen en Kanalen van de provincie Over ijssel zijn de volgende aanvragen voor een ontheffing/goedkeuring ingediend. Noordwest-Overijssel: sectie West, Tukseweg 158, 8334 RW Tuk, 0521 53 42 34: - De heer W. Aalbers, Hessenweg 18 te Zwolle; N 340 (provinciale weg Zwolle - Ommen) - verplaatsen uitweg nabij km 1,954; - Gebroeders Bonte, Hanzeweg 6 te Hasselt; vaarweg 1 (Beukers - Steenwijk) - aanleg jachthaven nabij km 14,300; - De heer C.A.A. van Dongen, 2e Ebbinge straat 8 te Kampen; vaarweg 9 (gedeelte Ganzendiep) - plaatsen steiger afrneer- palen nabij km 2,385; - Mevrouw J.P. Verbeek-Collee, De Zuid 25 te Dronten; vaarweg 5 (gedeelte Wetering) - aanleg haven nabij km 5,612; - Waterschap Reest en Wieden, Postbus 120 te Meppel; vaarweg 1 (gedeelte Beukers gracht) aanbrengen persleiding nabij km 3,900. Oost-Overijssel: sectie Oost, Oostermaat i, 7623 CS Bome, 074 265 40 50: - H.F.B. Seiger, Hengelosestraat 223, 7562 RA te Hengelo; voor het wijzigen van een uitweg naar de N 342 provinciale weg Hengelo - grens Duitsland, ter hoogte van km 55,895; - J.G.M. Gerwers, Nosseltweg 11, 7591 PP te Denekamp: voor het verplaatsen van de uitweg van km 20,265 naar de km 20,251 naar de noordelijke kanaaldijk van het kanaal Almelo - Duitse grens. De aanvragen liggen na publicatie van dit blad gedurende 7 dagen ter inzage op het secretariaat van de betreffende sectie. Schriftelijke reacties kunnen gedurende die termijn worden ingediend. Beleidsregels Jaarprogramma Zorg 2003 Op 29 oktober 2002 hebben Gedeputeerde Staten van Overijssel het Jaarprogramma Zorg 2002 vast gesteld, besluit met kenmerk ZC/2002/2217. In dit Jaarprogramma Zorg hebben Gedeputeerde Staten de prioriteiten op het terrein van de zorg voor het jaar 2003 bepaald. Deze zijn onder andere zorg en wonen, zorg en vervoer, de curatieve zorg en de huisartsenzorg. De prioriteiten in het Jaarprogramma Zorg vormen de basis voor de subsidieverlening in het jaar 2003. Subsidie kan worden verleend aan projecten indien deèe passen binnen de opgenomen prioriteiten en de geldende Subsidieverordening Zorg Overijssel 2002. Met Jaarprogramma Zorg 2003 ligt ter inzage in de bibliotheek van het Provinciehuis. U kunt ook een exemplaar opvragen bij mevrouw J. Stolte, 038 42$ 17 19. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de hefcr P.J. Offenberg, 038 425 12 19. Waar staat de digi-boerderij van Overijssel? Zoek de boerderij en win 2000 voor jouw goede doel! Surf voor tips en trucs naar www.ovenjsselkiest.nl

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 9