Mindervaliden proeven al aan komende carnavalstijd Graag eigen ruimte voor Zozijn in nieuw Kulturhus' In memoriam Henk Koopman Amusementsensemble geeft koffieconcert Ingezonden brieven Prins Carolus abuis Globe Reisburo Holten Reisbureau Jaar 2003 Kandidaten verkiezingen Kindercarnaval Kleintje carnaval Najaarsconcert Gemengd Koor Regiotappers Binnenbrandje Lezing Rosita Steenbeek Bijeenkomst NBvP Espelo Samenwerking Koff en Landal 'ERDAG 27 FEBRUARI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - Helen Knape is eerst verantwoordelijke activiteiten begeleider van Zozijn, de dagop vang voor verstandelijk gehan dicapten. Zozijn, dat vóór de fu sie met Festog de naam De Lath- mer droeg, is gevestigd in dorps huis De Boschkamp aan de Tuinstraat. Samen met Debby Vroom, Monique Broekman, Sandra Zendman, de vrijwilli gers Jan Kerkdijk en Elly Aan stoot en stagiair Rico ten Thije draagt Knape zorg voor tussen de tien en dertien verstandelijk gehandicapten. „We maken voor iedere deelnemers een zorgplan. Zorg vergt steeds meer kwaliteit", benadrukt ze. De Lathmer fuseerde per 1 janu ari van dit jaar met Festog. De naam van de nieuwe organisatie werd Zozijn. Een onderdeel van Zozijn is de dagopvang in De Boschkamp. „Daar komen de bewoners van de woningen van Zozijn in Holten, maar de dag opvang staat ook open voor ver standelijk gehandicapten die thuis wonen", vertelt Knape. Er is nog plek voor vier deelne mers, die in de dagopvang voor een of meerdere dagdelen, of een of meerderp dagen terecht kunnen. Voor meer informatie Helen Knapen: T)e deelnemers worden op een positieve manier geprikkeld.' hierover kan men bellen met de dagopvang, telefoon (0548) 362463. Op de dagopvang kunnen ver standelijk gehandicapten van al- Holten - Bestuur en leden van de Holtense muziekvereniging HMV hebben geschokt gere ageerd op het plotselinge over lijden van him oudste lid, Henk Koopman. Hiermee kwam een einde aan een uniek lidmaat schap van bijna 69 jaren. Henk stamde uit een muzikale familie. Zijn vader en ooms, ook van moederszijde, waren lid van HMV, zodat hij al heel jong met muziek in aanraking kwam. Met recht kan gezegd worden dat muziek zijn leven was, dat ook in zijn gezin een belangrijke plaats innam, want ook zijn kin deren waren langere tijd lid van de vereniging. Doordat hij altijd aanwezig was bij optredens van HMV heeft hij in alle hoogtepunten van na de Tweede Wereldoorlog, zijn par tij als hoornist, mogen meebla- zen. Toen op latere leeftijd het blazen tijdens het lopen wat moeilijker werd, liet Henk het niet afweten en bespeelde hij bij straatoptredens de grote trom of bekkens. Een paar jaren terug moest hij het actief musiceren, zeer tegen zijn zin, opgeven. De leeftijd ging een rol spelen. Maar nog bleef hij zich inzetten voor zijn geliefde HMV en kon hij het niet nalaten om de jeugd leden te adviseren voor de con coursdeelname afgelopen no vember. Hij kon hier zichtbaar van genieten. Ook verzorgde hij jarenlang de bibliotheek van bladmuziek en zorgde ervoor dat op de dinsdagavond de stoelen in de juiste opstelling gereed stonden voor de orkestrepetitie. HMV verliest in hem een heel trouw lid, dat altijd klaar stond als de vereniging een beroep op- hem deed. Bestuur en leden zul len hem in dankbare herinnering blijven gedenken. Ie niveaus terecht. „Via een per soonlijk plan van aanpak probe ren we ervoor te zorgen dat de deelnemer in elk geval zijn of haar niveau handhaaft en zo mo gelijk meer ontwikkelt. We pro beren te voorkomen dat de deel nemer als het ware steeds meer wegzakt.. De deelnemers worden op een positieve manier geprik keld." Voor de deelnemers wor den daarom allerlei activiteiten georganiseerd, zoals houtbewer king, borduren, kaarten maken en andere (textiele) werkvor men. „We proberen altijd wel actuele producten te maken en in te springen op trends. Momen teel werken we bijvoorbeeld veel met servetten en hout." De vervaardigde artikelen worden vanuit Zozijn verkocht, en zijn daar ook te zien: kaarten, houten kistjes, placemats, boekensteu nen, gastendoekjes, prikborden, een poppenwiegje, babycapes, luiertaarten, leuke naambordjes en nog veel meer. „Mensen kun nen zo binnenlopen en kopen, of producten bestellen. De verkoop is geen hoofddoel van ons, maar het is er wel leuk bij, ook voor de deelnemers zelf." Mensen die materiaal hebben, zoals bijvoor beeld hout of tegeltjes om te ver werken, en dat beschikbaar wil len stellen aan de dagopvang, kunnen contact opnemen met de dagopvang. Wensen hebben ze bij Zozijn nog wel. „We zouden graag als dagopvang meedoen aan het Kulturhus. Er wordt nu een in ventarisatie gemaakt, en we doen mee in die procedure. Het zou heel mooi zijn als dat daad werkelijk van de grond kwam. Een eigen, aangepaste ruimte voor de dagopvang zou prachtig zijn. Ook al omdat we dan meer ruimte zouden krijgen, en dat hebben we nodig omdat we te maken krijgen met oudere ver standelijk gehandicapten. Het mooiste zou zijn een werkruim te, een rustruimte en een lawaai - ruimte waar onder meer de hout bewerking plaats kan vinden. En we zouden ook graag beschik ken over twee aangepaste toilet ten. Belangrijk is dat de dagop vang in het centrum van het dorp blijft; integratie voor verstande lijk gehandicapten is van groot belang. Zij moeten niet wegge stopt worden naar de rand. of zelfs buiten een plaats." Zozijn is ook op zoek naar meer vrijwilligers. „Die hebben we hard nodig. Mensen die per dag deel, of per dag, mee willen hel pen. De vrijwilligers moeten wel affiniteit hebben met de doel groep en het is wellicht ook wel handig als ze enige bekendheid met de doelgroep hebben. De deelnemers zijn niet altijd even lief, er kan ook iemand een keer een woedeaanval hebben en daar moetje dan wel tegen kunnen. Positief is dat de vrijwilligers vaak merken dat ze zelf over on vermoede kwaliteiten beschik ken." Belangstellenden kunnen voor meer informatie in contact treden met de dagopvang. In het artikel over prins Carolus de Galliër in het Holtens Nieuwsblad van 20 februari 2003 is een wel erg storende fout geslopen. Of de wetenschap van Prins Carolus dan wel van de redactie afkomstig is, is ons niet bekend. Er wordt in dit artikel gesteld dat de oudste vriendengroep die meedoet aan het carnaval in Keunedarp de Togaclub zou zijn. Toen de Togaheren hun luier inwisselden voor de welbekende toga, deed Velocitas echter al mee aan het carnaval. Velocitas is opgericht in 1968, en gebruikt de naam Velocitas sinds 1970. De eerste deelname aan de carnavalsoptocht dateert van 1980. Het onderwerp betrof toen Brulfte in Keunedarp. Mochten er lezers zijn die meer-informatie over deze echte oud ste vriendengroep willen hebben kunnen altijd terecht op www.velocitasholten.nl. Wij hopen dat hiermee dit misverstand voor altijd uit de wereld is. Bertus v/d Bos (Bottus), Jan v/d Berg (Gosjan), Henk Broek- maat EyssinkEg Huzen (Huuuuzn), Anton van beek (Toon tje), Gerrit den Heijer (Geije), Egbert Rozendom (Eept), Willy Veneklaas (Will'mj. Holten - Globe Reisburo in Holten is voor het tweede ach tereenvolgende jaar, uitgeroe pen tot winnaar van de provin cie Overijssel in de verkiezing Reisbureau van het Jaar 2003. Alle provinciale winnaars zijn genomineerd voor de landelij ke titel, die 31 maart tijdens een feestelijke avond op het ANVR Reisagentensymposi um wordt uitgereikt. Deze verkiezing is een initia tief van de Vereniging van ANVR Reisagenten en het vakblad Reisrevue. De com petitie moet reisbureaus sti muleren nogmeer aandacht te besteden aan kwaliteit in hun bedrijfsvoering. De verkiezing kent verschil lende ronden. In de eerste twee ronden dienden er schrif telijke vragenlijsten ingevuld te worden. Tijdens de derde, mondelinge ronde die hierop volgde, zijn alleen de reisbu reaus bezocht die meer dan gemiddeld scoorden op de on derdelen marketing, verkoop, ondernemerschap en perso neelsbeleid. De laatste fase van de verkiezing is een ge sprek met een deskundige ju ry- Boschkamp - Het Regionaal Amusementsensemble speelt zondag 9 maart in dorpshuis de Boschkamp. Het orkest, be staande uit veertien accordeonis ten, drie klarinettisten, twee saxofonisten, een dwarsfluitspe ler, een pianist, een bassist en een drummer, heeft een veelzij dig repertoire. Van licht klassiek tot volks- en eigentijdse muziek zoals evergr eens en bijvoorbeeld liedjes uit de film Titanic passeren de re vue. Maar ook voor werken van de componist Mozart en Malan- do draaien ze hun hand niet om. De muzikanten komen uit het gehele land en het ensemble staat onder leiding van Lidy Mak uit Breugel. Het optreden begint om 11.30 en duurt tot ongeveer 13.00 uur. Kaarten kosten in de voorver koop 4,50 euro en zijn te verkrij gen bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk in het dorps huis, telefoon 0548 - 362755. 'Ik zou wel een, twee keuntjes lusten.' (Foto: Gert Perdon) geen tijd meer. In zijn kleurige pak stapt hij de dansvloer op. Prins Carolus de Galliër is en thousiast over het feest. „Men had mij al verteld dat dit een van de leukste carnavaleske gebeur tenissen is", geeft hij aan. Als Prins wilde hij er vanzelfspre kend toch het zijne van weten en zelf beoordelen wat hij ervan vond. „Het was voor mij een aangename verrassing. De deel nemers zijn mooi verkleed en geschminkt en één deelnemers heeft heel goed naar mijn titel Holten - De provinciale verkie- j zingen worden dinsdag 11 maart gehouden. Aan de verkiezingen voor de provincie Overijssel doen ook enkele Holtenaren mee. Voor CDA staat H.J. Slijkhuis op de vierde plek. Bij de PvdA staat Wim Dalhuisen op de vijf tiende plek genoteerd. D66 heeft zelfs twee Holtense kandidaten op de lijst staan: Dick van der Torre (25ste) en Piet van Riel (26ste). Bij de VVD staat P.J. Schipper op de zesde plek. Keunedarp - Meteen nadat de carnavalsoptocht zaterdag 1 maart is afgelopen, begint het kindercarnaval in Irene. Alle kinderen zijn daar vanaf 15.00 uur van harte welkom. gekeken en zich verkleed als Obelix! Uiteraard heeft hij de net ingestelde prijs voor best verklede deelnemer gekregen." Wat de Prins bijzonder trof is het enthousiasme, de gedreven heid en de lol van de ouders, de verzorgers, de vrijwilligers en de artiesten. Keunedarp - Leden van carna valsvereniging De Fienpreuvers gaan zondag 2 maart naar Raalte gaat om daar de optocht te bekij - ken. Voor de thuisblijvers is er vanaf 15.00 uur Kleintje Carna val in 't Keuntje. Knetterzoepers bestaat elf jaar ïdarp - Carnavalsvierders de Knetterzoepers bestaan tijdens rnavalsseizoen elf jaar. Dat ze dit niet ongemerkt voorbij laten gaan ,zal Keunedarp zeker merken. Het elfjarige erjubileum zal beginnen op zaterdagmiddag 1 maart met een optocht door Keunedarp, gevolgd door een slingermïddag/- 1 langs alle Keunedarpse kroegen. Zondag zal Raalte z'n fe- ies kunnen uitbrengen richting de jubilarissen, 's Avonds zal edarp worden uitgenodigd om gezellig met de Knetterzoe- ;amen het Kielenbal te vieren bij Bierlokal am Bahnhof. de maandag en dinsdag zijn ook nog allerlei festiviteiten ge- waaronder de Knetter-Kelly-Party en de Knetter-Biertap- trijden en niet te vergeten het Knetter-Rondreizend-Tribu- ïetterzoepers, wie zijn die jongens eigenlijk? Robert Akker- Gerard Brands, Erwin Blinkers, Erik Dikkers, Mare Dute- 1, Berry Kamperman, Mark van de Maat, Marnix van der i, Michel Nijenhuis en André Struik. dbal mdbalheren van Holten speelden thuis tegen Groessen 2. ts in het eerste kwartier kregen de gasten uit Groesbeek het iat ze opnieuw zouden kunnen stunten tegen Holten (de laat- ïdstrijd eindigde in (11-10). sen kwam in deze fase met 4-6 voor te staan. Holten zette nog voor rust orde op zaken. Bij rust was de achterstand al zet in een 11-8 voorsprong. Na rust werd Holten steeds ster- i kreeg Groessen niet al te veel kans meer. Het werd uitein- een eenvoudige 26-14 zege. s 2 had speelde een lastige eerste helft tegen Wesepe 2. De boden goed tegenstand en Holten slaagde er bij rust in s een magere 3-2 voorsprong te nemen, na rust werd Holten r en werd als nog een keurige 11-5 zege op het scorebord s A 2 speelde tegen ongeslagen koploper HHZD. Door de tie en ziekte moest men vijf speelsters missen. Ondanks het werd zeker tot de rust goed partij geboden. Ruststand 5-10. st zakte Holten wat weg en werd de nederlaag toch wat gro- ii gedacht. Eindstand 11-23. jeugd liet zich in Wijhe in de eerste helft verrassen. Na de ;hterstand kwam Holten na rust goed terug en speelde het ?eter dan Goosen/Wijhe. helaas kon men de opgelopen ach- id niet helemaal meer goed maken en ging de partij met 8-6 en. band met carnaval is er geen handbalprogramma voor ko- weekeindc. y 5 in een diep zwart gat vorige week de draad weer zo goed was opgepakt, was het veek weer helemaal mis met biljartteam Kally 5. De wed- tegen Klepperderk, op papier een relatief makkelijke tegen- 5T, werd met 7-2 verloren. rste partij werd door Marnix nog gemakkelijk gewonnen, ■at voor hem als Knetterzoeper niet ongebruikelijk is. En ie ellende. Ebbe verloor op schandelijk zwakke wijze van vangere vrouw(de vader is geen lid van Kally 5, red.), Jopie veken lang het spoor gigantisch bijster en ging onderuit op lelijke wijze, dat terwijl hij thuis nog wel zo vaak oefent op jkballen. En 'oogappeltje' Janus liet ook z'n ploeg stikken e verliezen van een semi gehandicapte vrouw op krukken, deze wanprestatie zijn bijna geen woorden voor. lerderk 6 - Kalfsterman 5 7-2; Gemiddeldes: Marnix(l,29), 0,76), Jopie(0,82), Janus(0,90). Vincent Reserve Kampioen Overijssel nemuiden werden vrijdag en zaterdag 22 februari de Over- se Kampioenschappen Springen voor paarden gehouden, /incent met Caprivaro Z had zich daarvoor gekwalificeerd s de kringkampioenschappen in Hellendoom. igavond kwamen alle zestig gekwalificeerde deelnemers in nuiden aan de start. Om daar te strijden voor het kampioen van Overijssel in de klasse B. Caprivaro Z liet een foutloos urs zien en plaatse zich daarmee voor de barrage. barrage met negentien deelnemers, ging Erik als derde van i liet een mooie rit zien. •haalde daarvoor 100 pnt. Met deze score bleef hij lange tijd e leiding, maar helaas werd dit resultaat aan het eind nog vertroffen met 1 punt. Voor Erik betekende dat dus de twee- js op dit Kampioenschap. t Drost is zaterdag 1 februari in Hellendoorn met Magie So- Kringkampioen Springen in de klasse L geworden, en Joan- akman is Reservekampioen in het M-springen met Klaver- Capitola. n mochten door naar de Regiokampioenschappen Springen gelopen Vrijdag zijn gehouden in Genemuiden. Ook plaats- k Vincent met Caprivaro Z en Annelies Drost met Rachel n de klasse B, zoals ook Erna Bronsvoort met Jimmy in het ingen. de Regiokampioenschappen dressuur die 7 en 8 februari ge in zijn in Emmeloord en Staphorst hadden zich geplaatst Kienzle met One Night Stand in de L2 en Nicole Koebrug- ;t Duke in de M1 e behaalde in Wierden tijdens de Kringkampioenschappen lur een mooie vierde prijs. Voor Katja en Nicole waren geen n weggelegd tijdens de Regiokampioenschappen dressuur te sloord. fer Pasop ging op 10 jan naar Hceten, daar behaalde zij met spot een mooie eerste prijs in de LI dressuur mét 167 pnt. jan ging Jennifer met Silverspot naar een spring wedstrijd te In het B springen behaalde zij een zesde prijs. februari gingen leden naar een dressuur wedstrijd in Lutten- Daar werden mooie prijzen in de wacht gesleep. Kienzle met One Night Stand een succes volle tweede prijs L2 met 161 pnt. Ook Dries Willems wist zich goed te weren, haalde met Sir-Nick in de L2 een mooie derde prijs met 160 ennifer Pasop met Silverspot waren ook aanwezig, zij be- e ook een mooie derde prijs in de LI met 160 pnt. Een 'wedstrijd te Raalte, daar ging Erik Vincent met zijn paard varo Z heen. as succes vol in de klasse B ,met Caprivaro Z behaalde hij veede prijs. Het gaat om een carnavalsfeest voor het hele gezin. Er worden vooral klassieke carnavalskra kers gedraaid. De entree is, net als alle andere carnavalsactivi- teiten, gratis. Holten - Het Holtens Gemengd Koor (HGK) onder leiding van dirigent Henk Linker zal vrijdag 24 oktober een najaarsconcert houden in de Dorpskerk. Aan dit concert wordt solistische mede werking verleend door mezzo sopraan Valeria Boermistrova. Dirigent en organist Henk Lin ker en Valeria maken eind april en in de eerste week van mei op uitnodiging een concerttournee door Rusland. Zij zullen dan in enkele Russische steden, waar onder Moskou, optreden. Een aantal van de door hen in Rusland uitgevoerde werken zal ook tijdens het najaarsconcert ten gehore worden gebracht. Wie van zingen houdt, kan vrij blijvend luisteren op de repeti ties van HGK op maandagavond van 19.45 tot 21.45 uur, in het HMV-gebouw, Dorpsstraat 24d. Bierlokal - Feestformatie De Re giotappers komt zondag 2 maart een optreden geven in café Bier lokal am Bahnhof. Artiesten Ed win van Hoevelaak en Willy Oosterhuis zullen rond 22.00 uur het podium een uur lang be treden om het carnavalsfeest op te luisteren. De entree is gratis. Holten - Een schilder was woensdag 19 februari in een huis aan dc Rörikstraat bezig met het verwijderen van verf met een brander. Een vlam sloeg toen over naar de isolatie in de spouw. De brandweer heeft het brandje geblust. Holten - K C Holten verzorgt woensdag 5 maart vanaf 20.00 uur samen met de bibliotheek een lezing over literatuur in scholengemeenschap De Waer- denborch. Voor deze lezing is Rosita Steenbeek uitgenodigd en zij gaat in op het thema van de boekenweek: Leven en dood in de Letteren. Rosita Steenbeek is schrijfster. Zij maakte naam met De Laatste Vrouw, een autobiografische ro man waarin zij haar relatie met drie Italiaanse mannen op leef tijd beschreef: een Siciliaanse psychiater, filmregisseur Frede- rico Fellini en schrijver Alberto Moravia. Espelo - NBvP Vrouwen van Nu afdeling Espelo hielden op 17 februari hun afdelingsavond. Uitgenodigd was de heer Alke- ma uit Zuidwolde met het thema van 'Ruwe steen tot sieraad'. De volgende bijeenkomst is op 17 maart. Deze tweede avond wordt verzorgd door Ab Braak man. Met het thema Agrocultuur en Twentekanaal. Bouwen wonen en leven met een knipoog. Holten - Zaterdagmiddag, mane ge Snorrewind. Uit de open staande deur van het grote ge bouw op het terrein rolt het ge luid van een dweilorkest de zon nige middag in. Binnen, in de met vlaggetjes versierde zaal is het feest. Een groot aantal ver standelijk gehandicapten viert hier samen met ouders, begelei ders, Fienpreuvers en Braand- heultjes en aangevoerd door Prins Carolus de Galliër het jaar lijks mindervalidencamaval. De deelnemers zijn kleurrijk uit gedost. Onder de feestgangers zijn veel clowns, een nar, een koe, een veldwachter, Mexicaan en zelfs een gevangenisboef. De sfeer zit er goed in. Er wordt muziek gemaakt, plaat selijke artiesten treden op en be trekken de deelnemers in de spelletjes. Zoals het ballonnen prikken; de helft van de ballon nen is gevuld met lucht, de ande re helft met water. Clown Dop- pie, zo wordt vermeld, heeft de gave om blindelings alleen in de met lucht gevulde exemplaren te prikken. Onder tromgeroffel laat hij zien wat hij kan; dat daarbij ook menige waterballon leeg loopt verhoogt de pret alleen maar. Bij de polonaise sluiten alle deelnemers aan en zo slingert zich een bontgekleurde stoet, met hier en daar een zwart pak, door de zaal. Tim, een van de deelnemers, komt al jaren op het minderva lidencamaval. „Harstikke leuk", is zijn antwoord op de vraag wat hij ervan vindt. Hij vertelt dat leider Ben van het Reef, hem heeft geschminkt, dat zijn ou ders er ook zijn en dan heeft hij Holten - De Koff Entertainment die artiesten, attracties, theater shows en thema-avonden ver zorgt, gaat met Landal Twen- haarsveld voor drie jaar een sa menwerking aan. De Koff Entertainment zal het complete recreatiewerk op het park, dat bijna klaar is met haar uitbereiding van 103 bungalows, gaan verzorgen. Naast de complete verzorging van het recreatiewerk zal De Koff Entertainment ook in sa menwerking met Landal Twen- haarsveld kinderpartijtjes en evenementen op het park gaan organiseren.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7