Huisartsenpost Salland slaat goede weg in Basisscholen werken met leskisten Natuur en Milieu WBmÉm Holtens Nieuwsblad Het is weer carnaval m www.startklaar.com In dit nummer. Partycentrum Stadskelder aan de Dorpsstraat binnenkort weer open HEI VERTREKPUNT VOOR BEGINNENDE ONDERNEMERS U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Leerkrachten kunnen kiezen uit twintig verschillende kisten Twee doden bij tragisch eenzijdig ongeval A 1 Het weekendweer Voetbalverenigingen pakken Straatvoetbaltoernooi weer op Optocht begint half uur later Deze week vindt u en items over dei van de pro Overijssel. Collecte Jantje Beton Reumafonds Overijsselse kampioenen Compostactie M Holtens Nieuwsblad Donderdag 27 februari 2003 Fax: 0548 366497 Redactie: 0548 363803 Advertentie: 0548 - 368295 E-mail Holtens.Nieuwsbiad&whk.wegener.nl Abonnementsprijs 44,40 Losse nummers 0,87 Holten - Het onderzoek dat in opdracht van de provincie Over ijssel is gedaan naar de Centrale Huisartsenpost Salland in Deventer werd onlangs bespro ken door de belanghebbenden. Nu de aanloopproblemen opge lost zijn, is de huisartsenpost op de goede weg, constateert het onderzoeksinstituut. Het onderzoek wijst uit dat ook de tweede auto een belangrijke verbetering is. Met name inwo ners van de verder weggelegen gemeenten Hof van Twente en Rijssen-Holten maken zich zor gen over de lange aanrijtijden 's avonds, 's nachts en in het week end naar de artsenpost. De Centrale Huisartsenpost is opgericht orh de huisartsenzorg te behouden voor alle inwoners van het werkgebied. De huisart sen vinden het van belang om, zeker in deze tijd van een tekort aan huisartsen, samen verant woordelijkheid te dragen voor de huisartsenzorg. Jonge men sen willen dan instromen en ou dere huisartsen kunnen- langer doorwerken omdat de werkdruk jp&SS® Holten - In de Stadskelder aan de Dorpsstraat zijn timmerlie den druk aan het werk: Plan ken en materiaal liggen klaar voor gebruik. In de ruimt,e waar eerder de garderobe was, wordt een royale bar ge bouwd. „Daar komt het stam café, met biljart", vertelt Peter Smalbrugge eigenaar van het café. Dat stamcafé kan eventueel afgesloten worden van de rest van de Stadskelder. In de naastgelegen ruimte is men ook bezig. Smalbrugge wijst aan wat er zoal veran derd wordt: onder andere die bank weg, daar een open buffel. De zaal wordt straks gebruikt voor feesten en par tijen. „Disco kan niet meer in verband met het aantal perso nen dat naar binnen mag", ver telt Smalbrugge. De dansvloer blijft overigens intact. De entree van de Stadskelder wordt eveneens aangepakt: daar komt meer licht. Smalbrugge weet hoe hij het wil hebben. „Het moet nu al leen nog verder uitgewerkt worden. Maar de Stadskelder wordt mooier dan ie was. Ik verwacht dat de zaak over een aantal weken weer open kan." (Foto: Sander Scheperman) -;v' -fi-Q k Ewopta Sodsdfaifr Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr/mevr.: aan een ander door! Adres: i Woonplaats: BON; Geeft op als abonnee voor het Geb„„k ito ben voor Nieuwsbhd: liet opgeven van een J nieuwe abonnee. c\d Dhr./mevr.: ("I Adres: Woonplaats; Inzenden aan j Holtens Nieuwsblad 1 €44,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 I i €42,85 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede! (losse nummers; €0,87) is verminderd. Ook voor Salland verzekeringen uit Deventer weegt het belang van de patiën ten het zwaarst. Salland pleit voor kwalitatief goede, betaal bare huisartsenzorg voor alle in woners van haar werkgebied. Vanuit de patiënten gezien, is dat niet alleen goede bereikbaar heid in de avonden en weekends en adequate inzet van spoedeis ende hulpverlening, maar ook het behoud van voldoende huis artsen, zowel in de stad als op het platteland. Daarom was Sal land Verzekeringen destijds me de-initiatiefnemer van het opzet ten van de Centrale Huisartsen post. De onderzoekers hebben geke ken naar de situatie in deze en andere regio's en naar de wet en regelgeving en kwaliteitsei sen. De belangrijkste conclusie luidt, dat de door de huisartsen post ingeslagen weg de goede is. De aanloopproblemen zijn in middels opgelost. Per 1 maart wordt een tweede artsenauto in gezet. Keunedarp - Prins Carolus de Galliër is er helemaal klaar voor. Zijn residentie is inmiddels versierd door De Versierders, dus het feest kan beginnen. Donderdagavond rond 20.30 uur zal de Prins in het gemeentehuis van Holten de sleutel overhandigd krijgen van de bur gemeester. Daarna barst vanaf zaterdag het carnaval echt los in Keunedarp. Met onder meer de optocht, Slingeroamd, Kielenbal, bier tapwedstrijden, Kellyparty en Het Geding. Voor alle activiteiten geldt: gratis entree. (Foto: Gert Perdon) Holten - „Mogen we die leskis ten iets langer houden?" vraagt leerkracht Betsie Rensen aan Herman Koetsier en Anton van de Beek van de Milieuraad Rijs- sen-Holten. Het mag. De leden van de Milieuraad brengen van daag twee houten kistjes naar de Holterenk. Het zijn leskisten van Natuur en Milieu Overijssel, waarmee in de klas een bepaald thema over de natuur behandeld kan worden. Rensen, sprookjesachtig gekleed vandaag („we zijn bezig over sprookjes") coördineert de aan vragen van de school. „Aan het begin van het schooljaar vraag ik iedereen welke leskist hij of zij hebben wil." Zelf werkt ze er ook mee, in groep 1 en 2. „Onder meer met de kist 'Kriebelbeestjes'. En dat was erg leuk. Je maakt de natuur zichtbaar voor kinderen, ze kun nen zich er dan iets bij voorstel len. Vooral voor jonge kinderen is het zelf ontdekkend bezig zijn veel beter dan alle gepraat." De kist kan gebruikt worden in alle groepen. De leerkrachten bepa len zelf wat ze er met hun groep mee doen: „Ze kunnen er een deel van gebruiken of kunnen het zelf aanpassen. Er is een uit gebreide handleiding bij." Vier van de vijf basisscholen in> Holten doen mee. Het is het tweede seizoen dat de leskisten uitgedeeld worden. In het eerste seizoen deden drie scholen mee. den het ook heel aantrekkelijk: 'Wat zit er in? Wat gaan we doen?' En je hebt er geen werk mee als school. Alleen inteke nen, zorgen dat je netjes omgaat met de kist en haar inhoud en zorgen dat ie op tijd ingeleverd wordt." Stempher is positief over de kisten: „Op alle scholen waar ik tot nog toe gewerkt heb, werd er graag gebruik van ge maakt. Bovendien vinden kinderen het heel leuk om op een actieve ma nier bezig te zijn met een be paald onderwerp." Het omruilen van de leskisten is niet de enige activiteit van de Milieuraad Rijssen-Holten voor de basisscholen; binnenkort, in april, wordt voor basisschool leerlingen een excursie gehou den naar de waterzuivering. De scholen worden daarvoor nog benaderd. Leerlingen van de Holterenkschool nemen de leskist in ontvangst. (Foto: Sander Scheperman) De leskisten zijn eigendom van Natuur en Milieu Overijssel en rouleren door de hele provincie. De scholen krijgen de kisten als het ware op een presenteerblaad je aangeboden. De kisten wor den gehaald en gebracht door de medewerkers van de Milieraad Rijssen-Holten. Elke zes weken is er weer een rondje. Tegen die tijd haalt Koetsier de kisten op van de scholen, brengt ze naar het gemeentehuis in Holten en daar komt het busje van Natuur en Milieu de 'oude halen en de nieuwe brengen. Koetsier brengt de nieuwe leskisten vervolgens weer naar de scholen. De leerkrachten kunnen kiezen uit zo'n twintig verschillende kisten. „Er wordt grif gebruik van gemaakt meestal", vertelt Martin Stempher, schoolleider van de Holterenk. „Vaak zitten er spullen in die jezelf niet hebt op een school. De kinderen vin- Bathmen - Bij een tragisch een zijdig ongeval op de Rijksweg A 1, ter hoogte van Bathmen, zijn afgelopen zondag 23 fe bruari een 22-jarige Holtenaar en een 20-jarige Almeloër om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde 's och- tendsvroeg rond 9.00 uur. Door nog onbekende oorzaak raakte de bestuurder, een 19-jarige Holtenaar, met de auto in de berm. De wagen sloeg enkele malen over de kop en kwam op het dak tot stilstand. De bestuurder en twee andere inzittenden, een 20-jarige en een 18-jarige uit Holten, raak ten gewond. Overgang naar wisselvallig weer met grote kans op regen. Vrijdag overdag veel wolkenvelden, af gewisseld door opklaringen en af en toe zon. Zaterdag en zon dag veel bewolking en wat re gen, wat opklaringen en niet al te veel zon. De nachten worden minder koud met 5.0 a 6.0 gra den; geen vorst meer dus. De middag temperatuur wel wat la ger met 8.0 a 9.0 graden. Het ho- gedrukgebied laat het nu afwe ten waardoor depressies ons land kunnen bereiken. Freddie Paalman Holten - De stichting Straat voetbal heeft zich onlangs na een staat van dienst van 25 jaar opgeheven. Daarom werd er afgelopen jaar geen straat- voetbal in Holten gehouden. De voetbalverenigingen SV Holten en ZW Blauw Wit '66 hebben echter besloten dit evenement gezamenlijk nieuw leven in te blazen en willen in 2003 weer een straatvoetbal toernooi gaan houden. De bedoeling is dat, in de geest zoals het ooit begonnen is, straten, buurten en buurt schappen, met zowel recre atieve als actieve spelers een team vormen en tegen elkaar uitkomen. Het voetbaltoer nooi zal jaarlijks bij toerbeurt worden gehouden op de sport parken Meermanskamp en het Vletgoor. Dit jaar zal het voetbaltoer nooi worden gehouden op za terdag 7 juni 2003 op sport park Meermanskamp. Om te bezien of hiervoor vol doende belangstelling bestaat zal op donderdag 13 maart, aanvang 20.00 uur, een infor matiebijeenkomst worden ge houden in de kantine van SV Holten op Meermanskamp. Op deze bijeenkomst zal in formatie worden verstrekt over de opzet van het toernooi en zal er een inventarisatie worden gehouden of er vol doende belangstelling is. Holten - De carnavalsoptocht van CV De Fienpreuvers begint zaterdag 1 maart een half uur la ter dan gewoonlijk, namelijk om 14.30 uur. Dit wegens de begra fenis van Ilja Haan. Ook het Kindercarnaval in Irene begint daardoor een half uur later. Ilja verloor afgelopen zondag ochtend het leven tijdens een tragisch ongeval op de A 1. Hierbij kwam nog een jonge ex- Holtenaar om het leven. Andere inzittenden raakten zwaar- tot lichtgewond. De familie van Ilja heeft aan de carnavalsvereniging gevraagd de optocht later te laten begin nen, zodat de begrafenis eervol kan plaatsvinden. •^)veri|ssels Nieuws Pagina 3 Melkveehouders nemen kijkje achter de schermen van supermarkt Albert He- ij n. Pagina 5 Het Mindervalidencarnaval wordt vaak gezien als het of ficieus begin van het echte carnaval in Keunedarp. Pagina 5 De Lathmer heeft na een fu sie een nieuwe naam gekre gen: ZoZijn. Ze hoopt op een plek in het Kulturhus. Holten - In het hele land wordt van 24 februari tot en met 8 maart de Jantje Beton Collecte gehouden. Een collecte voor en door het jeugdwerk waarbij 50 procent van de opbrengst be stemd is voor de deelnemende clubs. De andere helft van de op brengst besteedt Jantje Beton aan allerlei zinvolle projecten voor de jeugd in Nederland. Ook dit jaar gaan er weer vele vrijwilligers op pad om te col lecteren. De peuterspeelzalen Dribbel, Kruimeltje, 't Knötter- heukske en de Speel-O-Theek komen in de week van 3 tot 9 maart aan de deur. Holten - Het Reumafonds gaat van 10 tot en met 15 maart col lecteren. De collecte vormt een belangrijk ke bron van inkomsten voor het fonds. De opbrengst wordt ener zijds gebruikt voor de bestrij ding van reuma door financie-* ring van wetenschappelijk on derzoek om oorzaken te vinden en tot betere behandeling te ko men. Anderzijds om mensen met reuma te helpen de ziekte beter draagbaar te maken door voorlichting, individuele finan ciële hulp, aangepaste vakanties en ondersteuning van patiënten organisaties. Wie graag wil helpen collecte ren, kan zich opgeven bij C. Kronenberg, Motieweg 2, Hol ten. Telefoon 0548-364398. Collectanten krijgen maximaal veertig adressen op de lijst. Holten/ Nieuw-Heeten - Twee Holtense amazones zetten afge lopen vrijdag en zaterdag prach tige prestaties neer tijdens de provinciale kampioenschappen, de regionale springkampioen- schappen, gehouden in IJssel muiden. De dames kwamen bieden uit voor Ponyclub de Marsruiters uit Nieuw-Heeten. Op de tweede plaats kwam de achtjarige Kirby Nijenkamp met haar pony Doe rak. Zij werd reservekampioene in het B-springen categorie H. 1 Susan Baltes, kwam met haar pony Molare op de derde plaats in het L-springen in de categorie E. Holten - Vrijwilligers van SV Holten bezorgen van 3 tot en met 8 maart aanmeldingsformu lieren voor de jaarlijkse compos tactie. Het scheppen van de compost wordt vanaf donderdag 13 maart gedaan onder leiding van Gerrit Jansen. De strookjes worden later weef opgehaald, of kunnen worden ingeleverd bij Blokker van de Maat of Foto ten Velde,

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1