Wie Spoort Nie tegen Game On Wielervereniging Holten start ?erdedi^g seizoen met Omloop Holten Overtuigende simultaan Kroeze tegen SV Holten Rijssen. Reken daar maar op, Openbare dronkenschap voor meisjes Nipt verlies BC Holten 5 Gratis rapport energiebesparing Uitslagen Bergruitertjes I Donderdag 27 februari 2003 HO 9 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Meer informatie Om de bouwplannen in te kunnen zien, kunt u terecht bij de Gemeentewinkel aan de Elsenerstraat 20 in Rijssen. De plannen van Holten kunt u inzien bij de Publieksbalie in Holten. Zolang de bouwplannen ter inzage liggen, kan een ieder zijn zienswijze schrif telijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wet houders van Rijssen. Verleende vergunningen/mededelingen Verleende bouwvergunningen/mededeling In volgorde ziet u achtereenvolgens de datum van verzending, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan 19 februari 2003 20021067 Russendijk 2 te Holten, bouwen berging voor opslagmateriaal; 19 februari 2003 20021116 Erve Wolters 41 te Rijssen, vergroten woning; 20 februari 2003 20030037 DeVisscher 7 te Holten, vergroten woning; 20 februari 2003 20030038 Welleweg 53 te Rijssen, bouwen berging. Verleende sloopvergunningen/mededelingen In volgorde ziet u de datum van verzending, het nummer, de sloop- plaats en de inhoud van het sloopplan. 13 februari 2003 20030074 Arend Baanstraat 74 te Rijssen, slopen asbesthoudende dakbeschot op het linkerdakvlak woning. 13 februari 2003 20021 179 Wethouder H.H. Korteboslaan 75 te Rijssen, slopen van een garage/berging en gedeelte woning (rectificatie) 19 februari 2003 20021 123 Fazantenweg 7 te Holten, slopen woning en vrijstaande garage/berging. Verleende kapvergunning(en) In volgorde ziet u achtereenvolgens de datum van verzending, de perceelsaanduiding en de omschrijving van de te kappen hout opstand. 19 februari 2003 20021052 Sprengenweg (sectie J86, J87, J88 en J654 gedeeltelijk) te Holten. 24 februari 2003 20020984 Dennenlaan/Sparrenlaan te Rijssen, kappen van diverse bomen. 24 februari 2003 20020985 achter Eikenlaan 2-16 te Rijssen, kappen van 17 eiken en I berk. U kunt deze kapvergunning(en) vanaf 28 febrdari 2003 voor een periode van zes weken. Meer informatie Tegen een verleende vergunning of mededeling dat er geen bezwa ren bestaan tegen de gedane melding, kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van burgemeester en Wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt, kunt u de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voo lopi ge voorziening. Daaraan zijn kosten verbonden. Voor uitgebreide informatie over de bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de balie van de sector Ruimte in de gemeen tewinkel Rijssen aan de Elsenerstraat 20, telefoonnummer 854874. Daar liggen ook de verleende vergunningen ter inzage. De plannen voor Holten kunt u inzien bij de Publieksbalie Holten, gevesti in het voormalige gemeentehuis van Holten, Smidsbelt 6. Wet milieubeheer Bekendmaking meldingen In de gemeentewinkel Rijssen aan de Elsenerstraat 20, liggen tot en met 28 maart 2003 - tijdens de openingstijden de volgende ingekomen meldingen ter inzage: Op grond van het Besluit opslag- en transportbedrijven milieu-' beheer van Harbers Transport B.V.,Wattstraat 15 te Kijssen; Op grond van het Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer van Autoschade Tuitert B.V., Transportweg 6 te Holten; Op grond van het Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer van AutoschadeherstelbedriifTuitert.Weustenweg I te Holten. De plannen voor Holten kunt u inzien bij de Publieksbalie Holten, gevestigd in het voormalige gemeentehuis van Holten, Smids' 6. Kennisgeving beschikking naar aanleiding van kennisgev op grond van artikel 8.19 Burgemeester en wethouders van Rijssen maken bekend dat zij van het bestuur van Kleiduivenschietvereniging De Brekeld een mel ding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen voor het wijzigen van de inrichting op hef perceel Brekeldlaan 11 te Rijssen. De melding heeft gaat over het ver plaatsen van de schietposities binnen de inrichting. De melding is door het college van Burgemeester en wethouders geaccepteerd. De wijzigingen van het bedrijf geven het college geen reden om de voorschriften van de aan het bedrijf verleende ver gunningen) te wijzigen of aan te vullen. De beschikking en de daar op betrekking hebbende stukken liggen vanaf 28 februari 2003 gedurende 6 weken ter inzage bij de balie van de sector Ruimte van de gemeentewinkel Rijssen aan de Elsenerstraat 20. De stukken kunnen worden ingezien tijdens kantooruren (buiten dé opening stijden van het gemeentehuis na telefonische afspraak) Tot en met 10 maart 2003 kan tegen de beschikking bezwaar wo den ingediend door belanghebbenden. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rijssen, Postbus 244, 7460 AE Rijssen. De beschikking wordt met ingang van I I maart 2003 van kracht, tênzij voor die datum bezwaar is ingediend en met Repassing artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht èen verzoo is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. In dat eva wordt de beschikking niet van kracht voordat op dat verzoek is\- beslist. Het verzoek tot voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raaci van State, Postbus 20019,2500 AE's-Gravenhage. Wet verontréiniging oppervlaktewateren (kennisgeving ont werpbeschikking) Burgemeester en wethouders van Rijssen delen mee dat zij op 20 december 2002 van de directie van Marnix Sign te Rijssen een aan vraag hebben ontvangen in het kader van de Wet milieubeheer /oor het oprichten en in werking hebben van een zeefdrukkerij aan de Spinnerstraat 29 te Rijssen. Zij zijn van plan om de gevraag de vergunning te verlenen onder het stellen van toereikende voor- se.;aften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen dan wel zoveel mogelijk te beperken. Op basis van de Wet milieubeheer (Wm) vindt een gecoördineer- de behandeling plaats met betrekking tot de door het waterschap Regge én Dinkel te verlenen vergunning ingevolge de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren (WVO) voor het lozen van huishoudelijk afvalwater en bedrijfsafvalwater afkomstig van het reinigen, ontvetten en ontwikkelen van zeeframen. Het lozen gebeurt via de gemeentelijke riolering en de rioolwa terzuiveringsinstallatie Rijssen op de watergang 2 (Midden-Regge). Ook het dagelijks bestuur van het waterschap heeft het voorne nen de vergunning onder het stellen van voorschriften te verle- Terinzagelegging De aanvraag.de ontwerpbeschikking en de daarop betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 28 februari 2003, gedurende 4 weken ter inzage, tot en met 27 maart 2003 bij: voor wat betreft de vergunning in het kader van de Wet milieu beheer bij de balie van de sector Ruimte, gemeentewinkel Rijssen, Elsenerstraat 20 Rijssen. De stukken kunnen worden ingezien tijdens de openingstijden (op werkdagen van 09.00 uur tot 12. i 5 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur) en buiten deze uren na telefonische afspraak, telefoonnummer 0548-854781. voor wat betreft de vergunning ingevolge de WVO in het water schapshuis, Kooikersweg I te Almelo, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur en tevens buiten deze uren na telefonische afspraak (0546-832505); Ook na genoemde daturp liggen de stukken nog tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld ter inzage. Tot en met 28 maart 2003 kan iedereen schriftelijk bedenkingen ibrengen,tegen de ontwerpbesluiten op grond van: Wet milieubeheer bij het college van burgemeester en wet houders van Rijssen, Postbus 244, 7460 AE Rijssen. de Wet verontreiniging oppervlaktewateren bij het dagelijks bestuur van het waterschap Regge en DinkeJ, Postbus 5006, 7600 GA Almelo. Degene die schriftelijk bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig schriftelijk) verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend té maken. Ms daarom wordt verzocht zal voor het einde van de termijn waarbinnen bedenkingen kunnen worden ingediend gelegenheid /orden gegeven tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van beschikking. Daarbij kunnen dan tevens mondelinge bedenkin gen worden ingebracht. Voor het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de bovengenoemde telefoonnummers. Tegen het besluit kan later beroep worden ingesteld door dege nen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gele genheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit, degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Wet milieubeheer (kennisgeving aanvraag en ontwerp beschikking) gewijzigde ontwerpbeschikking Ingekomen is het verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieu beheer vaq Autobedrijf G. Rouwenhorst Zn in het kader van de Wet milieubeheer voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning aan de Oranjestraat 82 te Holten. De inrichting omvat globaal een herstelinrichting voor motorvoertuigen, een wasstraat en een tankstation voor benzines, diesel en LPG. De aan vraag heeft ondermeer betrekking op het (juridisch) uitbreiden van de inrichting met een herstelinrichting voor motorvoertuigen, een aantal bergingen en een buitenwasplaats voor motorvoertuigen. Het. is de bedoeling dat de vergunning verleend wordt onder voorschriften ter bescherming van het milieu. De aanvraag, de gewijzigde ontwerpbeschikking en andere op de zaak betrekking hebbende stukken als bedoeld in artikel 3.21 van de Algemene wet bestuursrecht liggen vanaf 28 februari 2003 voor een periode van vier weken (tot en met 27 maart 2003) ter inza ge bij de balie van de sector Ruimte in de gemeentewinkel Rijssen aan de Elsenerstraat 20. De plannen voor Holten kunt u inzien bij de Publieksbalie Holten, gevestigd in het voormalige gemeentehuis van Holten, Smidsbelt 6. Ook na genoemde datum liggen de stuk ken nog ter inzage tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld. De stukken kunt u inzien tijdens kantooruren (buiten de openingstijden van het gemeentehuis na telefonische afspraak, telefoonnummer 854781 Tot en met 28 maart 2003 kunt u uw bedenkingen schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders. Bedenkingen kunt u ook mondeling kenbaar maken tijdens een hoorzitting die burgemeester en wethouders van plan zijn te hou den op 28 maart 2003 om I 1.00 uur in de spreekkamer bij kamer 201 van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De hoorzitting wordt alleen gehouden als daarom wordt verzocht voor dinsdag 25 maart 2003. Daarvoor kunt u contact opnemen met mevrouw I. Christenhusz, telefoonnummer 854781Deze bedenkingen kunt u persoonlijk of door een gemachtigde (laten) indienen. Als u schriftelijke bedenkingen indient kunt u verzoeken uw per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Dit verzoek moet u schriftelijk tegelijkertijd met uw bedenkingen, indienen bij het gemeentebestuur. Alleen als u tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebt ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunt u later beroep instellen, tenzij u aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen. Het is niet te begrijpen! In Keunedarp kan dat. En dan nog wel in een lange rij. In een optocht. Vaak verscholen in een boerenschuur werken jon ge jongens, meiden en grote kerels weken lang aan een wagen. Ze wer ken aan een vorm waarin een heleboel kratten bier past. Natuurlijk is het alom bekend; door het ge bruik van alcohol worden emoties versterkt. Ben je goed gemutst dan zal je door de drank nog vrolij ker zijn. Ben je wat som ber dan kun je verdrietig worden! En daar zitten we tijdens het carnaval na tuurlijk niet op te wach ten.In het zuiden waar het carnaval zijn oorsprong heeft, is bij optochten het gebruik van drank verbo den. Maar feesten kunnen ze wel! In Holten moet dat toch ook kunnen. Een vrolijke en uitbundig vormgegeven optocht, zonder dat jong en oud met drank over straat rolt. Dan weet het publiek langs de weg in ieder ge val dat de vrolijkheid "echt" is! Voor dit jaar zal het wel niet: lukken! Diis, drink en geniet met mate! Holten - Wielervereni ging Holten opent zon dag 2 maart het wegsei- zoen met de organisatie van de Omloop van Hol ten. Het veldritseizoen zit er op en deze eerste korte toertocht op de weg over een lengte van 55 kilo meter vormt een uitste kende gelegenheid om weer te wennen aan de racefiets. Deze toertocht wordt ook genoemd in het zoge naamde Toerfiets Evene menten Programma, een kalender met 6000 fiets tochten welke gratis aan alle leden van de NTFU (Nederlandse Toer Fiets Unie) wordt verstrekt. Start- en eindpunt van de Omloop van Holten is zoals gebruikelijk sport hal 't Mossink aan de Keizersweg. Deelnemers kunnen ver trekken tussen 9.00 uur en 10,00 uur. Voor meer informatie kan men contact opne men met G. Pasman (0548 -361011). Via Http://www.wvhol- ten.nl is op internet uitge breide informatie schikbaar. be- vervolgcur- sus zelfverdediging voor meisjes van de SV Bato start dinsdag 4 maart. De cursus is vooral be doeld voor meisjes uit de Holten - Dartteam Wie Spoort Nie 1 (WSN) moest maandag 24 februari weer aantreden om een plaatsje bij de laatste 16 te bemachtigen. Game On 67 was deze avond in Bierlokal Am De schaakafdeling van de SV Holten vierde afgelo pen maandag haar dertig jarig bestaan. Deze be scheiden viering werd luister bijgezet met een simultaan seance van SBO kampioen Frank Kroeze. Hiervoor waren behalve de huidige leden ook een aantal oud-leden uitgenodigd. Beny Be- ijer, Erik Gervedink Nij- huis, Theo van Linden- berg, Jan Scheperman en Jaap Schipper gaven aan deze oproep gehoor, zo dat Frank Kroeze met 21 tegenstanders had af te rekenen. Frank begon voortvarend en wist al snel achtereen volgens Ben van de Gricndt, Gerrit Stevens, Johan Klein Teesclink, Bas van Beek, Ronald Klein Teeselink, 'Jaap Schipper, Roelf de Jonge enm Erik Gervedink Nij- huis aan zijn zegekar te binden. Daarna stokte de score een beetje, hetgeen werd geïllustreerd door een remises van Jim Klinge, I-lans van O i j en en Theo Lindenberg. Daartussen in verloren Jan Scheperman, Henk Jongman en Berry Beijer voordat Henk van Beek daarna Frank diens enige nederlaag wist toe te brengen. Aan het einde stoomde Frank echter door met overwinningen op Alrik Baltus, Teun Scheurwater, Gerrit Lug- genhorst, Bertus van Beek, Ton van Dijen en Rob Gervedink Nijhuis. Het resultaat was een score van 88,1% (17-3- 1). De vijf spelers: Marco van Menum, Bert Paal man. Rik Paalman, Jan Deijk en de reserve van de avond Rik Deijk. Mar co mocht de spits afbijten en deed dat dan ook voor treffelijk in de eerste leg. In deze leg kwam het aan op het uitgooien en helaas kreeg Marco niet veel kans. Met twee pij len Was het gebeurd. In de vol gende leg kwam Marco er niet meer aan te pas. De hoge scores lieten hem een beetje in de steek. 0-1 voor Game On. Bert was de volgende die het mocht gaan proberen. Het zou hem nog bijna gaan lukken ook. De eerste leg was Voor hem en de twee de voor de speler voor Game On. Het zou op de derde leg aan komen en wel op het uitgooien. He laas trok Bert hier aan het kortste eind. De dubbel wou waar hij in de eerste leg met een pijl viel in de derde niet vallen. 0-2. Met Rik was het hetzelf de verhaal. Waar ze in dc competitie nog wel is meer pijlen krijgen om uit te gooien was dat hier niet het geval. 0-3. Jan was de enig die met sin gels nog een puntje af snoepte van Game On. Jan zoals gewoonlijk zeer. sterk en liet niet veel over van zi jn tegenstander. 1-3 er glooide weer een beet je hoop in de ogen van 'WSN. Marco en Bert zouden de ze hoop nog wat groter maken door hun twee dubbels met zeer goed spel te winnen. Maar dit zou niet genoeg zijn. Rik en Jan verloren op het nippertje hun dubbels. 5- 3 de wedstrijd was ge meeld. Alleen de bierron- de moest nog gespeeld worden. Deze zou ook ten prooi vallen aan Game On 67. Eindstand 3-6. WSN1 kon met opgehe ven hoofd afscheid ne men van de bekercompe titie. hoogste groepen van de basisschool cn de eerste groepen van het voortge zet onderwijs. Zowel meisjes die de eerste cur sus van najaar 2002 heb ben gevolgd als nieuwe cursisten kunnen deelne men. De cursus wordt ge geven in blokken van acht lessen op de dins dagavond van 18.45 tot 19,45 in het gymnastiek lokaal aan de Tuinstraat. Aan het einde van het seizoen worden voor alle cursisten nog twee herha- lingslessen gehouden. Nadere informatie bij Marretje Eggink, tele foon 0548-366030 of Piet van Riel, 0548-364614. Het vijfde team van Bad mintonclub Holten, be staande uit de dames Alie Bijen en Marie Diepen- broek en de mannen Rob Kelder, Harry Knuiman en Harrie Menkhorst speelde een wat ongeluk- lage wedstrijd tegen het vierde team van IJssel- staduit Deventer. Rob Kelder wist in zijn single in de tweede game nog een verlenging te forceren, maar daar bleef het bij, want verlies werd alsnog zijn deel. Harry Knuiman deed waarvoor hij was ingehuurd, name lijk winnen; weliswaar in drie games, maar toch. De tegenstandster van Alie bleek een paar maat jes te groot voor haar; met 5-11 en 0-11 beet Alie in het stof. De eerste game van de single van Marie was voorbij voor dat zij er erg in had: 0-11: goed herstel in de tweede leverde nog wel een ver lenging op, maar ook Marie moest verlies (12- 13) incasseren. Een duidelijke 1-3 ach terstand dus na de sing les. Het vijfde is echter gespecialiseerd in dub belspelen, dus alle hoop was nog niet verloren. Het begon goed, want Hdrrie Menkhorst en Rob wonnen niet echt gemak kelijk, maar toch duide- - lijk, het mannendubbel. Voor de dames bleek er. weinig eer te behalen te gen de Deventersen, met 0-11 en 3-11 werden zij van het veld gespeeld. Helaas moesten ook Alie en Harrie hun meerdere erkennen in het Deventer koppel, waar zij tegen moesten spelen. Marie ep Rob daarentegen wonnen wel vrij gemakkelijk hun gemengddubbel. met als eindresultaat een 5-3 ver lies. Het ministerie van VROM heeft veel geld beschik baar gesteld voor onder zoek en maatregelen wat Belangrijkste reden: het verminderen van de uit stoot van C02 (broekas- gassen). Op de klimaat conferentie van Kyoto hebben de deelnemende landen daarover afspraken gemaakt. In elke woning is energie te besparen. Of het nu gaat om isolatie van vloeren, daken of gevels en glas, zuiniger gebruik van energie of besparende apparatuur als zonneboi ler, HR-ketel of anders. Alle mogelijkheden wor den besproken en vastge legd in een rapport. De subsidie-adviezen uit het onderzoek blijven maxi maal vijfjaar geldig. Een standaardonderzoek (op name) vergt ongeveer een uur tijd. Het levert een rap port op met een groot aan tal aanbevelingen (EPA- advies). De kosten (200 euro) wor den volledig vergoed door de eigen energie-leveran cier. Het EPA-rapport is een "onafhankelijk totaalad vies, waarbij aan de hand van berekeningen wordt vastgesteld wat voor de betreffende woning de beste oplossingen zijn. De gecertificeerde' EPA-advi- seurs van Jardin -Gray- wood uit Enschede zullen u graag op maat adviseren. Voor meer informatie: tel. 053-4363620 of email naar: info@jardin-gray- wood.com In Staphorst en Emmel- oord werd gestreden om de titel regiokampioen dressuur in alle klassen. En ook diverse Bergrui tertjes waren weer van de partij In' Staphorst w ist Angela van Lies met El Fuego regio(Overijs- sels)kampioen te worden in de cat AB klasse M1 Laura Tijhaar behaalde met Saskia in de klasse ZZ een tweede prijs en mag zich daarom reser vekampioen noemen. In Emmeloord werd er in de B en de L gestreden om de titel. Hier was helaas geen regiokampioen, maar werd er wel in de prijzen gereden. Peter Tijhaar werd in de klasse L1/L2 met Kadanza in de cat. C zesde. Petrie de Jong behaalde met Char les een vierde prijs en Angela Snippe w erd met Lady zevende. In Gorssèt w erd gesprongen. Malou Hoefman werd met Sha- rim eerste in het B sprin gen en Elsbeth Deijk werd met Delilah tweede, in de klasse M/Z cat. D/E. Emmalie den Heijer won met Kai een twééde prijs in de B dressuur in Heeten en Angela Snippe- werd hier eerste met La dy in de L2-dressuur. Tijdens de Regio (Over ijssels) kampioenschap pen in Genemuiden wist Elsbeth Deijk beslag te leggen op de titel reserve kampioen met haar pony Delilah. In de klasse M cat. DE werden zij twee-Tv de. Zij mogen nu uitko-T men op de Nederlandse) kampioenschappen in Eri*" melo.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 11