gemeentelijke informatie T fllP Iffil Veiligheid fèè'A Rijssen. Reken daar maar op. Donderdag 13 februari 2003 H08JAfDo informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Belangrijke mededeling Het taakveld Burgerzaken is op beide locaties (Rijssen en Holten) in verband met werkzaamheden van de Gemeente winkel gesloten op: Van woensdag 5 maart tot en met maandag 17 maart 2003 kunt u bij taakveld Burgerzaken geen reisdocumenten aanvragen. Van maandag 10 maart tot en met maandag 17 maart 2003 is het taakveld Burgerzaken slechts geopend voor aangifte van geboorte en overlijden. Vanaf dinsdag 18 maart 2003 kunt u weer een beroep doen op onze medewerkers. Wij vragen uw begrip voor deze situatie. Collectes Van maandag 17 februari tot en met zaterdag 22 februari 2003 col lecteert de Hersenstichting Nationaal Fonds Geestelijke Gezondheidszorg. Als u vragen hebt over een collecte kunt u bel len met de gemeente Rijssen, telefoonnummer 85 48 54. Openbare vergaderingen Op woensdag 19 februari 2003 vergadert de bezwaar- en beroepschriftencommissie Algemeen Juridische Zaken in kamer I 17 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. AGENDA 1Hoorzitting bezwaarschrift van de mevrouw G.J. Bannink-van Zon tegen het besluit van burgemeester en wethouders van I I november 2002 tot het weigeren van de bouwvergunning voor het verbouwen van een voormalig boerderijtje tot woning aan de Ligtenbergerweg 4 in Rijssen; aanvang 19.45 uur (openbaar). 2. Hoorzitting bezwaarschrift van mevrouw L. de Bruin-van der Welle en anderen tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 6 augustus 2002 tot het opheffen van de woonerven Het Landeweerd.Van Holtenserf, Erve Joost en Erve Broekhuis en deze aan te wijzen als 30 km/uur-zone; aanvang 20.15 uur (openbaar). 3. Hoorzitting bezwaarschrift van de heer I. Kahrarhan tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 20 januari 2003 tot het afwijzen op grond van artikel 10, lid I, sub d van de Wet openbaarheid van bestuur van het verzoek om toestemming tot inzage in de verzendlijst van adressen voor de uitgifteavond op 3 april 2001 Reclamanten en het verwerend orgaan zijn uitgenodigd hun visie ten aanzien van de bestreden besluiten mondeling uiteen te zet- ten.Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het secre tariaat van de commissie. De plannen voor deze nieuwe aan te leggen speelplek kunt u de komende twee weken inzien bij de Gemeentewinkel, sector Ruimte in Rijssen en de Publieksbalie in Holten. Zwerfafval in de openbare ruimte Behalve door het voorkomen dat zwerfafval ontstaat, wordt de hoeveelheid zwerfafval die wordt aangetroffen bepaald door het beheer van de ruimte oftewel de frequentie van opruimen. Hierbij geldt: "waar het schoner is, blijft het langer schoon". Hier ligt een actieve rol voor beheerders van openbare ruimten. De gemeente Rijssen probeert door het optimaliseren van de inza- melstructuur - zoals voldoende afvalbakken op straat en tijdig ledi gen van afvalbakken - bij te dragen aan het voorkomen van het ontstaan van zwerfafval. De aanpak voor afval van de openbare ruimten is gericht op het verbeteren van de kwaliteit van de leefomgeving door het zoveel mogelijk voorkomen van zwerfafval. Hoe burgers hun directe leefomgeving beleven wordt mede bepaald door het aanwezige zwerfafval. Zwerfafval veroorzaakt irri tatie bij een groot publiek en draagt bij aan een negatieve beleving van de woon-, werk- en recreatieomgeving. Daarom is het van belang zwerfafval te beperken. De gemeente Rijssen-Holten besteedt veel zorg aan het schoon houden van zijn openbare ruimte. Helaas lukt het niet altijd om deze openbare ruimte geheel rommelvrij te houden. Hierbij heb ben wij ook uw hulp nodig. U kunt hieraan bijdragen door geen rommel op straat neer te gooien en eventuele rommel in uw direc te woonomgeving zelf op te ruimen. Een andere bijdrage kan zijn het verwijderen van uw eigen vuurwerk op nieuwjaarsdag of zwerf vuil van de bestrating voor uw woning. Door samen op te treden proberen wij samen de beleving van de openbare ruimte te verbeteren. Inzameling Klein Chemisch Afval Door de chemokar wordt de komende weken weer KCA ingeza meld. U kunt uw KCA aanbieden in de daarvoor verstrekte Chemobox. U kunt u KCA ook van maandag tot en met vrijdag van 15:00 tot 16:00 inleveren bij de gemeentewerf Rijssen. De route die de chemokar volgende week rijdt staat hieronder aangegeven: Maandag 17 februari 2003 Woensdag 19 februari 2003 Geef brand geen kans met een vluchtplan Een doolhof in het donker, zorg voor een goed vluchtplan! Bij brand is uw huis een doolhof, zorg voor een goed vluchtplan en oefen dit regelmatig. Brand thuis: als het u overkomt, moet u weten wat u te doen staat. Daarom is het beschikbaar hebben van een vluchtplan en het er mee oefenen van levensbelang. Tips voor het maken van een vluchtplan: Leg de veiligste en snelste vluchtroute(s) vast, geef deze aan op een plattegrond van het huis. Spreek een plek af waar u elkaar ontmoet als u uit huis bent gevlucht. Maak een taakverdeling, wie is verantwoordelijk voor de kinderen en wie voor de huisdieren? Geef op de plattegrond aan waar de blusmiddelen zijn en de hoofdafsluiters van gas en elektra. Maak een afspraak voor een vaste plek om de huissleutels ALTIJD op te bergen. Een goede vluchtroute gaat van boven naar beneden (in verband met opstijgende rook) en bij voorkeur naar de straatzijde van het pand (zodat u gezien wordt en hulpverleners u kunnen bereiken). Zorg dat de vluchtroutes nooit gebarricadeerd zijn met fietsen, vuilniszakken, lege flessen etc. Surf voor uitgebreide informatie naar onze website www.rijssen.nl Nieuwbouw speelplekken Jaarlijks ontvangen wij diverse verzoeken om uitbreiding van de speelvoorzieningen in bestaande woonwijken. Per jaar is een bedrag gereserveerd voor nieuwbouw van speelplekken. Bij de behandeling van deze nieuwe speelplekken wordt er een inventa risatie van de aanvragen gehouden. Bij de behandeling van de aan vragen voor meer speelplekken word ook gekeken hoeveel speel toestellen er al aanwezig zijn. Bij de inventarisatie kwamen een aantal straten naar voren dat recht had op meer speelplekken. Hier is nader naar gekeken door de gegevens van het aantal kin deren per straat en de leeftijden van deze kinderen. Op basis van deze prioriteitenstellingen en het beschikbare begrotingsbudget wordt bepaald welke aanvragen kunnen worden gehonoreerd. Dit jaar kwamen er drie nieuw in te richten speelplekken naar voren. Deze drie speelplekken bevinden zich op de volgende locatie: Looker molen voor huisnummer 3 tot en met 9. Graaf Ottostraat voor huisnummer 2 tot en met 10. Dellestraat voor huisnummer 8. Blinde Banisweg Beatrixstraat Beatrixplein Margrietlaan Gr. Adolfstraat Pr. Mauritsstraat Gr.W. Lodewijkstraat Pr.F. Hendrikstraat Dinsdag 18 februari 2003 Haarstraat Baankamp Van Wijngaardenstraat De Bleijdestraat Bleekstraat Molenstraat Vennekesgaarden Weijerdstraat Irenestraat Steenakkersweg Tasveldweg Esstraat Korenstraat Kattenhaarsweg T. Lodderstraat Koks weg Kreijkesweg Donderdag 20 februari 2003 Zuiderstraat Wilhelminastraat Tabaksgaarden H.J. van Opstallstraat M. Hobbemastraat Boekweitstraat Haverstraat Roggestraat Tarwestraat Gerstestraat Turfweg zigingen of als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest om een zienswijze aan de raad te sturen. Het bestemmingsplan kunt u inzien op de Publieksbalies van de sector Ruimte van het gemeentehuis, Rijssen (kamer 201) en Holten. U kunt hier terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis en op afspraak buiten de werkuren. X- -- V 1 ■>-Vv' r-/- - 'v -;ji - - W!'-=::-!s3r^Zo. S;:' 7 /j>TAD oost 7 -yrcSU -X V- .t~t i "T" Voorbereidingsbesluit Vanaf 14 februari 2003 kunt u het besluit van de raad van 27 janu ari 2003 inzien. In dit besluit geeft de raad aan dat hij voor het bestemmingsplan Holterberg een herziening voorbereidt. Dit besluit kunt u inzien in de Gemeentewinkel, sector Ruimte in Rijssen en op de Publieksbalie Holten. U kunt hier terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis en op afspraak buiten de werkuren. U kunt schriftelijk uw zienswijze sturen naar de gemeen teraad. Dit moet binnen zes weken nadat het besluit is bekendge maakt. Bestemmingsplan Stad Oost 1999 Vanaf 14 februari 2003 kunt vier weken het bestemmingsplan Stad Oost 1999 inzien. De raad heeft dit bestemmingsplan vastgesteld op 27 januari 2003. Het bestemmingsplan is een algehele herziening van de bestemmingsplannen die liggen in het gebied omsloten door de Wethouder H.H. Korteboslaan, Parkstraat, Karei Doormanstraat, Markeloseweg, Elsenerstraat, oranjestraat, Enterstraat en Wierdensestraat. De raad heeft bij de vaststelling van een aantal wijzigingen in het ontwerp aangebracht (vervallen van wijzigingsbevoegdheid voor nieuwe woningbouwlocaties, voorgevelrooilijn Bloemstraat/Oosterhofweg en bouwhoogte voormalig gymnastiek lokaal Schoolstraat). Zolang het bestemmingsplan ter inzage ligt kunt u bij de Gedeputeerde Staten van Overijssel uw bedenkingen indienen. Uw bedenkingen kunt u alleen indienen als u een zienswijze aan de raad kenbaar hebt gemaakt, als u wilt reageren op de aangebrachte wij- Bestemmingsplangebied Stad Oost 1999 Procedure voor het behandelen van een verzoek tot wijziging van een bestemmingsplan: De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling heeft ingestemd met een nieuwe procedure voor het in behandeling nemen van verzoeken tot wijziging van een bestemmingsplan. Deze nieuwe procedure is nodig geworden omdat het Hof Arnhem de voordien geaccep teerde procedure voor het verhalen van eventuele planschade heeft verworpen. Een verzoek tot wijziging van een bestemmings plan verloopt nu volgens de hieronder aangegeven procedure. 1een verzoek tot wijziging van een bestemmingsplan of toepassen van artikel 19, eerste lid.WRO wordt in twee fasen behandeld te weten: a. de stedenbouwkundige beoordeling b. de formele procedure wijziging bestemmingsplan/artikel 19, eerste lid WRO 2. in fase I wordt alleen een uitspraak gedaan over de steden bouwkundige toelaatbaarheid van een project; fase 2 wordt gevolgd; de betreffende raadscommissie moet hiervoor een positief advies geven. 3. in fase 2 moet verzoeker voor zijn risico en voor zijn rekening de volgende onderzoeken overleggen: a. een bodemonderzoek i. als blijkt dat de bodem niet geschikt is moet verzoeker zorgdragen voor maatregelen waardoor de bodem geschikt gemaakt wordt. Als dit niet plaatsvindt dan wordt de procedure niet voortgezet b. een akoestisch onderzoek i. als een hogere grenswaarde moet worden aangevraagd moet dit gebeuren voordat het bestemmingsplan wordt vastgesteld.Voor het volgen van de procedure is leges verschuldigd. c. een schaderisicoanalyse uitgebracht door een door de gemeente erkend bureau i. als blijkt dat sprake is van planschade dan moet verzoeker met de benadeelde(n) een regeling treffen waardoor de schade wordt gecompenseerd. Als deze regeling niet wordt getroffen is het plan voor de gemeente financieel/ maatschappelijk niet uitvoerbaar en wordt de procedure niet voortgezet. d. alle overige onderzoeken die uit de stedenbouwkundige beoordeling blijken i. afhankelijk van een specifiek verzoek kunnen andere onder zoeken noodzakelijk zijn om de stedenbouwkundige onder bouwing van een bestemmingsplan te kunnen leveren. 4. als uit een parkeertoets blijkt dat de noodzakelijke parkeer plaatsen niet op eigen terrein kunnen worden gerealiseerd dan moet met verzoeker een regeling worden getroffen die anders zins voorziet in de vereiste parkeerplaatsen. Dit kan door het (vooraf) betalen van een bijdrage in het parkeerfonds van de Adres gemeentehuis: Schild 1.7461 DD Rijssen Smidsbelt 6,7451 BL Holten Gemeentewinkel. Elsenerstraat 20,7461 DN Rijssen Postbus 244. 7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis en de Gemeentewinkel zijn geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak op donderdagmiddag van 13.30 uur tot 17.00 uur (alleen Burgerzaken) elke donderdagavond van 18.00 uur tot 19.30 uur gemeente. 5. verzoeker moet alle noodzakelijk wijzigingen in infrastructure le voorzieningen of inrichting van de openbare ruimte op zijn kosten ten genoegen van de gemeente uitvoeren of laten uitvoeren. 6. de leges voor het in behandeling nemen van een principe verzoek tot wijziging van een bestemmingsplan (de steden bouwkundige beoordeling) worden vastgesteld op 50% van het bedrag dat aan leges verschuldigd is voor het in behandeling nemen van een verzoek tot wijziging van het bestemmingsplan dan wel een verzoek om toepassing van artikel 19, eerste lid, WRO 7. de leges voor het (na fase I) in behandeling nemen van een verzoek tot wijziging van het bestemmingsplan dan wel een ver zoek om toepassing van artikel 19, eerste lid, Wet op de Ruimtelijke Ordening worden verminderd met.de leges die in e rekening zijn gebracht voor het in behandeling nemen van een 1 principeverzoek 8. als een procedure door indienen van bezwaar of-beroep dan i wel door onthouding van goedkeuring niet positief voor verzoeker wordt afgerond, vindt geen terugbetaling van leges of j I' kosten plaats. n Ingekomen bouwaanvragenl meldingen In volgorde ziet u achtereenvolgens de datum van ontvangst, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan) 22 januari 2003 27 januari 2003 2002I097 20030064 27 januari 2003 20020732 De Beumkes te Rijssen, bouwen woning; Eikenlaan 16 te Rijssen, vergroten woning en bouwen hondenhokken; Elsenerstraat 2 te Rijssen, wijzigen kantoorverdieping tot bewoning; Beatrixlaan I te Rijssen, vergroten woning; Korenstraat I en 3 te Rijssen, vergroten woningen; Pannenweg te Holten, bouwen recreatiewoning; Stationsstraat 12 te Holten, vernieuwen rijwielstalling; Maneschijnsweg 19 te Holten, vergroten ligboxenstal; Oude Diepenveenseweg 7 te Holten, bouwen carport; Elsenerstraat 20 te Rijssen, aanbrengen gevelreclame; Bovenvermelde bouwaanvragen kunt u inzien bij de Frontoffice Ruimte, in de gemeentewinkel Rijssen, locatie Elsenerstraat 20. De plannen voor Holten kunt u inzien bij de Publieksbalie Holten, in gemeentehuis locatie Holten. Alleen voorzover voor de bouwaanvragen vrijstelling van het bestemmingsplan is aangevraagd (zie onder bouwplannen) kunnen belanghebbenden binnen twee of vier weken na deze publicatie hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Rijssen. Zienswijzen zijn in principe openbaar. Bouwplannen In volgorde ziet u achtereenvolgens de datum van ontvangst, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan. Bouwplan (artikel 19 WRO en/of artikel 50 WW) 28 januari 2003 20030053 28 januari 2003 20021136 28 januari 2003 20030059 28 januari 2003 20030055 29 januari 2003 20030054 30 januari 2003 20030067 4 februari 2003 20030066 27 januari 2003 20030064 Eikenlaan 16 te Rijssen, vergroten woning en bouwen hondenhokken; Het bouwplan past niet in het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders kunnen daarvoor vrijstelling verlenen op basis van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of arti kel 50 van de Woningwet. Op vrijdagmiddag zijn het gemeentehuis en de Gemeentewinkel gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: s iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16,00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten: iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeester J.A. H. Lonink, wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J.J.A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 8