Daihatsu stapt geld liever in voordeel Biljarters Kally falen tegen 't Heuveltje www.autonieuws.com Mitsubishi's nieuwe 4x4 Opel Astra turbndiesel Bergafwaarts vanuit een doer Audi ontworpen skihut yjjgj projectinrichting In de bocht Privé gebruik zakenauto klein GAAT U VOOR DE FRANSE, ITALIAANSE OF OOSTERSE KEUKEN? M Teunissemfi LL md Lu III KOM IN IEDER GEVAL KEUKENS KIJKEN IN WIERDEN Hoofd Financiële Administratie mn Mark Tuitert in Gothenburg Lezing over effect geloven op lichaam SV Holten E4 wie Spoort Me sterkste in enerverende wedstrijd 5 Donderdag 13 februari 2003 HO 7 De statijden van gebruikte auto's waren in 2002 fors lager dan in 2001De aandacht die occasions bij het autobedrijf krijgen, onder meer via nieuwe media zoals inter net, lijkt nu toch effect te sorteren. Tegelijkertijd is ook de occasion- voorraad bij de bedrijven geslonken. Op 31 december 2002 stonden er in ons land 351.625 gebruikte au to's bij de autobedrijven. Dit is het laagste aantal dat sinds 1997 is ge meten. De statijd-kostprijs van een jonge occasion kan oplopen tot 20 euro per dag. De besparing voor een au tobedrijf is dan ook enorm. Zakelijke rijders leggen jaarlijks bij na tweemaal zoveel kilometers af als bezitters van een privé-auto. Het verschil met privé-rijders is volledig toe te schrijven aan woon-werkver- keer en zakelijk gebruik. Dat zakelij ke rijders meer privé-kilometers zouden afleggen berust echter op een misverstand. Volgens het TNO rapport 'De Zakenautorijder aan het begin van de 21e eeuw' ligt het privé-gebruik van zakelijke autobe zitters met gemiddeld 8.700 kilo meter per jaar nog net iets lager dan dat van particulieren. De haperende economie heeft de vraag naar kampeerauto's nauwe lijks getemperd. Uit recent gepubli ceerde gegevens, die overigens nog betrekking hebben op 2001bleek de afzet in dat jaar nog steeds te groeien. Zo steeg de afzet van cam pers in Europa in 2001 met bijna acht procent tot 56.165 exempla ren. Behalve Denemarken vonden de kampeerauto's overal in de EU veel aftrek. Camperland nummer één in 2001 was Duitsland. Hier verbeterde de afzet met 3,2 procent tot een kleine 19.000 voertuigen. Frankrijk, dat met 14.600 kampeerauto's op de voet volgt, zag de verkoop in 2001 toenemen met 19 procent. Op de derde plaats eindigde Italië met 9.940 campers (plus 5,3 procent). Hoewel Nederland qua volume in Europees verband een bescheiden plaats inneemt, laat de verkoop ook in Nederland een voortdurend stij gende lijn zien.\ Smaken verschillen, maar iedere Hollander valt voor - een ruime keus in een fraaie showroom - perfecte plaatsing door eigen vaklieden - een vergaande en soepele service - verkoop zonder aanbetaling - een scherpe totaalprijs, dus tegels, keukens en sanitair Industrieweg 12 - Wierden Telefoon: 0546-574000 HOVEK PROJECTINRICHTING met vestigingen te Enter, Apeldoorn en Zwolle is een dynamisch bedrijf dat zich in hoofdzaak richt op het projectmatig stofferen van renovatie- en nieuwbouwwerken. Voor ons hoofdkantoor in Enter zijn wij op zoek naar een full time Functie inhoud: Als hoofdverantwoordelijke beheer je de financiële administratie, met name de debiteurenadministratie, samen met twee medewerksters. Je verzorgt alle aangiften en formulieren en bereid de jaarrekeningen voor. Tevens onderhoud je het contact met verzekeringsmaatschappijen en verricht diverse financieel administratieve werkzaamheden voor de directie. Functie eisen. Voltooide MEAO-opleiding BA. In het bezit van het diploma MBA. Ervaring met EXACT en MS Office- Goede mondelinge en schriftelijke beheersing van de Nederlandse taal. Ervaring in soortgelijke functie. Zelfstandige werkhouding. Integer met een sterk verantwoordelijkheidsgevoel. Leeftijd bij voorkeur 25 - 35 jaar. Woonachtig in de directe omgeving van Enter. Wij bieden een veelzijdige baan binnen een enthousiast team. Voor vragen aangaande deze functie kunt u contact opnemen met Dhr. E. ten Hove." (Tel. 0547 - 38 60 80) Ben je een teamspeler en heb je belangstelling voor deze uitdagende functie, dan nodigen wij je uit om je sollicitatiebrief met c.v. voor 20 februari 2003 te zenden aan: HOVEK PROJECTINRICHTING B.V. t.a.v. de directie Postbus 55 7468 ZH ENTER. (Vervolg voorpagina) Op de tweede afstand van deze dag, de 5.000 meter, moest Mark het opnemen tegen zijn naamgenoot Mark Knoll. Onder luid gejoel van zijn supporters reed Mark tot op 3400 meter een redelijk vlakke race. Zijn rondetijden za ten tussen de 32.3 en 32.8. Maar tot vier ron den voor het eind van de ze afstand liepen zijn rondetijden toch lang zaam op. Hij won de rit wel in 6.55.67. En werd op deze afstand achtste. In het algemeen klasse ment stond Mark na de eerste dag op de vijfde plaats. Zondag 9 februari was een geweldige dag voor Mark en zijn supporters. Op de 1.500 meter moest hij in de tiende rit tegen de Rus Dimitri Sjepel. Deze rit was een gewel dige race. Hij werd nipt tweede in een tijd van 1.51.74. Jevgeny Lalen- kov won de 1.500 meter in 1.51.70. In het alge meen klassement veran derde er voor Mark niks. Hij bleef ondanks deze fantastische 1.500 meter op de vijfde plek staan. Op de 10 kilometer moest hij 10.18 seconden goedmaken op Lalenkov om vierde te worden in de eindklassering. Hij reed de 10 kilometer tenen Ids Postma. Deze afstand reed Mark erg vlak en sterk, allemaal 34'ers. Hij won van Ids in 14.20.15. De rit van Yev geny Lalenkov eindigde in 14.39.75. De opdracht om Lalen kov voorbij te gaan in het algemeen klassement was geslaagd. Mark eindigde als vierde achter de andere Neder landers, Gianni Romme, Rintje Ritsma en Ids Postma, in het eindklas sement. Een hele knappe prestatie als debutant op een WK- allround. Nadat Mark de fans in de bus nog even persoonlijk kwam bedanken voor de ondersteuning ging de reis huiswaarts. Met een voldaan gevoel kwamen de supporters maandag om 12.00 uur in Holten weer aan. De biljarttopper tegen de koploper 't Heuveltje stond woensdag op het programma. Al weken werd er naar deze wed strijd uitgekeken want dit was dé kans om het gat met de nummer 1 te ver kleinen voor Kally 5. Niks was minder waar, de wedstrijd der giganten leek meer op veldslag tussen de Hulk en Klein Duimpje Om een beetje een idee te schetsen van deze avond zal ik mij be perken tot een aantal steekwoorden: groot bil jart, balletje achterlangs, net niet, kets, geen geluk, wegbrengen, touché, niks krijgen,'dooie ballen', kortom het liep totaal niet bij Kally 5. En dit gold werkelijk voor alle spe lers van Kally 5, werke lijk geen van de spelers wist zijn normale niveau te bereiken. Buffïe had nog een rede lijke partij, maar de wed strijd van Marnix was voor zijn doen ronduit slecht. Onze Janus bakte er ook niet veel van en Cola Jo- pie kon het tij ook al niet meer keren. Als een kou de douche werd de 9-0 gelaten maar toch spor tief ontvangen door Kally 5. De leider en geestelijk vader van Kally 5 stelde de doelstelling voor dit seizoen direct bij. De boys zullen zich helaas moeten schikken in het feit dat 't Heuveltje 6 een glooiing te hoog is. De doelstelling is dan nu ook de 'best of the rest' te worden. Deze wedstrijd zal dus maar snel verge ten moeten worden want volgende week staat 'de Oude Veemarkt uit Rijs- sen al weer op het pro gramma. Einduitslag: 't Heuveltje 6 - Kalfsterman 5, 9 - 0 Gemiddeldes: Mar- nix(0,91). Jopie(0,93), Ja nus^, 65), Buffie(0,65) Kandelaar - Eeuwenlang werd geloven opgevat als een geestelijke activiteit, als iets voor de ziel. Het lichaam deed niet terza ke. Toch zijn er altijd groepen en stromingen geweest, die stellen dat het lichaam er wel dege lijk bij hoort: geloven is goed voor lijf en leden. Dominee Roozenboom zal hierover, op uitnodi ging van de Interkerkelij ke Commissie Vorming Toerusting Holten, dinsdag 18 februari vanaf 20.00 uur een lezing hou den in de Kandelaar. Roozenboom heeft zijn studieverlof in 2Ó02 ge wijd aan een onderzoek naar de positieve invloed van geloven op het licha melijk welbevinden. Tegenwoordig is er bin nen de kerken een toene mende belangstelling te zien voor zaken als fysie ke expressie in de litur gie, beweging in de kerk dienst en sacrale dans. Centraal staat de vraag: missen wij in onze ker ken misschien iets? Gaat het er allemaal niet te verstandelijk aan toe? Iedereen is van harte uit genodigd te komen kij ken, te luisteren, vragen te stellen en mee te dis cussiëren. Holten Dat Lochem een klasse beter is dan Holten was bekend. Daarom speelde we met een de fensieve opstelling. Dit ging uitstekend. Het duurde tot ver in de eerste helft voor dat Lo chem wist te scoren. Hol ten ging in de tweede helft goed door en wist te scoren, na een goed lo pende aanval, door Rick. Ondanks de nederlaag was iedereen tevreden over de wedstrijd. Eind stand: 1-8 Holten - De boortoren uit Hengelo kwam maandag avond naar Bierlokal am Bahnhof om een potje te darten tegen de koploper dartteam Wie Spoort Nie. De boortoren had zich geen betere start van de wedstrijd kunnen wen sen. En Wie Spoort Nie geen slechtere. Marco van Menum, Bert Paal man, Rik Paalman en Rik Deijk verloren alle vier hun sineel nartii. Jan De- ijk de reserve van de avond kon dit alleep maar met lede ogen aan zien. Er werden goede scores gegooid en het kwam uiteindelijk in elke partij op aan of de spelers van de Boortoren cn WSN1 de dubbels als eerste ging gooien. Dit duurde meestal nog wel even, maar in alle vier partijen ging de winst naar de Boortoren. In de dubbels zou het tijd ge keerd moeten worden om het gezicht verlies van WSN nog een beetje te beperken. In de eerste dubbel leek dit er ook ze ker op. Marco en Bert moesten de eerste dubbel gaan binnen halen. En zc be gonnen ook zeer voortva rend. 140 60 140 waren de eerste 9 pijlen voor Marco en Bert. Je zag de moet weg zakken bij de spelers van de Boortoren. Na dit goede begin \vas er eeen houden meer aan en wonnen Marco hun eerste dubbel met gemak en hun tweede ook. Rik en Rik lieten het ook niet zitten na hun verloren singels. En gingen er he lemaal voor. Waar de scores cr wel waren in de singels maar de dubbel om de partij te beslissen niet lieten ze nu wel wat anders zien zonder ook maar drie pijlen te ver spillen was de dubbel ge raakt. De spelers van de Boortoren volledie rade loos aan de kant te laten staan. Rik en Rik wonnen ook beide dubbels. 4-4 na de singels en de dubbels. Hier leek het absoluut niet op na de 4 singel par tijen maar met de veer kracht van WSN1 zit het wel goed. Alleen de Bier ronde nog. En zoals de gewoonte is was deze voor WSN1. 5-4 gewon nen. Nu is even afwach ten wat Dikke Toon heeft gedaan de nummer 2 van de comnetitie. Een bron van informatie... Daihatsu schittert dit keer op de Au- toRAI door afwezigheid. Reden: de importeur van dit Japanse merk vindt de deelname aan de autoshow te veel in de papieren lopen. Boven dien heeft Daihatsu momenteel geen grote noviteiten in de vorm van nieu we modellen te melden. Om haar klanten toch een AutoRAI-gevoel te geven, houden de Daihatsu-dealers tot 1 maart aanstaande onder de naam 'RAI aan huis' een speciale show met diverse aanbiedingen. Daihatsu stopt haar geld dus liever in voordeeltjes voor de klant! Nu Daihatsu dit keer ontbreekt op de AutoRAI, besparen de importeur en dealers een flinke bom duiten. Dat geld gaat nu via de 'AutoRAI aan huis' actie rechtstreeks naar de klanten. Het aanbiedingen-scala varieert van di recte prijsverlagingen tot voordeel op allerlei accessoires. Zo is er een korting van 500 euro op de catalogusprijs van de sportief-elegante Sirion. Bij de popu laire YRV bedraagt de prijsverlaging zelfs maar liefst duizend euro. Voor de Autonieuws was afgelopen don derdag aanwezig tijdens de ope ning van de AutoRAI. Zodoende waren we getuige van een met humor doorspekte toespraak van minister-president Balkenende. Hij ging ondermeer in op zijn jon gensdroom ('vroeger wilde ik auto coureur worden') en op de histori sche modellen op deze AutoRAI ('de auto uit de laatste Harry Potterfilm, die hier ook staat, heeft mijn bijzon dere aandacht'). Na ook even inge gaan te zijn op de politieke lijn die hij straks wil gaan volgen, sloot hij af met de woorden: 'en dan is het straks aan u of een carrière als au tocoureur misschien toch beter was geweest'. Naast Balkenende waren op de VIP-avond ondermeer aanwe zig: burgemeester Cohen van Am sterdam (die door Balkenende zeer welkom werd geheten!), Eric de Zwart, Peter Post, Gert-Jan Droge, De Harry's Wijnschenk en Mens Mitsubishi heeft op de begin januari 2003 gehouden Autoshow van Det roit een compleet nieuwe 4x4-model onthuld. Deze vlot gelijnde SUV luis tert naar de naam 'Endeavor'. Voor lopig wordt hij alleen aangeboden op de Amerikaanse markt. Maar hoop doet leven- Volgens Mitsubishi behoort de Ende avor tot de eerste generatie SUV's die qua rijeigenschappen vergelijkbaar is met een sedan, De Endeavor zit in een segment dat in de Verenigde Staten wordt aangeduid als 'crossover'. De prijs varieert van 25.000 tot 34 000 dollars. Opel levert zijn Astra vanaf komend voorjaar met een nieuwe 1.7 CDTI turbodieselmotor. Deze 'zeifont- brander' biedt betere prestaties, een hoger raffinement en een sterk ver minderde uitstoot dan zijn voorgan gers. Het is de eerste doer een dieselmotor aangedreven, in serie gebouwde perso nenauto die voldoet aan de Euro 4 emissie normen. In de Astra hatchback en sedan behaalt deze uiterst efficiënte motor een maximumsnelheid van 173 km/u. 'In de Astra stationwagon is hij goed voor een top van 168 km/u. Het gecombineerd verbruik per 100 km ligt op respectievelijk 4.6 en 4.8 liter die sel.'Oftewel: een doorsnee verbruik van zo'n 21 Sirion 1.0 12V geldt hierdoor nu tijdelijk een vanafprijs van 11.599 euro en voor de Sirion 1.3 16V van 13.199 euro. Met de duizend euro prijsverlaging komt de vanafprijs voor de Young RV1.0 12V op 10.899 euro en voor de Young RV 1.3 16V op 11.899 euro. Voor de Young RV Turbo geldt gedurende de actieperiode een vanafprijs van 17.999 euro. Hier heeft de importeur dus ook de dui zend euro RAI-voordeel van de officiële catalogusprijs van 18.999 euro afge trokken. Maar tot eind 2002 bedroeg de catalogusprijs overigens ook nog 17.999 euro. Zodat het voordeel hier groter lijkt dan het is. Anderzijds kun-, nen bezoekers van de 'AutoRAI aan huis' rekenen op duizend euro voordeel op een aantrekkelijk pakket extra's op de sportieve twee-,en vierwielaange- dreven 'fun-car' Terios. Hierbij wordt deze Daihatsu heel sportief uitgevoerd met diverse accessoires, zoals een roestvrijstalen pushbar, roestvrijstalen side-bars, bumperbescherming en 15 inch lichtmetalen wielen. Voor wie te gen een laag maandbedrag zorgeloos elke drie jaar in een nieuwe Daihatsu wil rijden, heeft importeur Daihatsu Hol land een paar jaar geleden het 'Golden Car Plan' in het leven geroepen. Hierbij is geen aanbetaling nodig, terwijl er evenmin een slottermijn betaalt hoeft te worden. Tijdens de 'AutoRAI aan huis' actieperiode geeft de Daihatsu-dealer op alle Young RV's - dus ook op deze Turbo-ver sie - duizend euro korting op de officiële catalogusprijs. Het starthuis dat sponsor Audi heeft ontworpen voor gebruik tijdens het WK Alpineskiën, dat nu wordt gehouden in Sankt-Moritz. Audi is sponsor van het WK Alpi neskiën in het Zwitserse St. Moritz, dat tot en met zondag wordt ge houden. Speciaal voor dit evene ment werd door de design afdeling van AUDI een nieuw starthuis en een 'exitgate' ontworpen. Tijdens het twee weken durende WK komen de beste skiërs en skisters ter wereld aan de start. Vorige week kwa men de mensen van de lange adem aan bod, deze week staan de techni sche disciplines op het programma. Sinds dit winterseizoen is Audi titel- sponsor van de Audi FIS Ski World Cup, de wereldbeker alpineskiën. Alle toppers uit de wereldbeker-evene menten komen tijdens het WK in St. Mortiz in actie. Hoewel een aantal Oostenrijkse skiërs daar ongetwijfeld anders over denkt, omdat ze daar met zelfde probleem zitten als wij met onze schaatsers: teveel kanshebbers en te weinig startplaatsen! Het belangrijkste kenmerk van het nieuwe starthuis, dat tijdens het WK voor de eerste maal zal worden gebruikt, is het strakke ont werp. Net zoals bij de aluminium con structie van het Audi Space Frame, te vinden in de nieuwe Audi A8, bestaat het Audi-starthuis uit een raamwerk van aluminium, rondom bekleed met aluminium platen. De zijkanten zijn bekleed met een bedrukte transparan te folie, zodat ze zicht bieden op de skiërs tijdens hun laatste voorberei dingen voor de start. De ontwerpers van Audi moeten rekening houden met de speciale omstandigheden in de ski- sport. Het Audi-starthuis mocht niet te zwaar worden, omdat het vaak per he likopter naar de start gevlogen moet worden. Niettemin moest het zo sta biel zijn, dat het. bestand is tegen soms extreme weersomstandigheden!

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7