Blauw Wit krijgt geld uitbouw clubhuis Erik Haan en Stan Dijk Sportploeg van Jaar Creatieve middagen starten in Boschkamp Voorstel over beleid nieuwe stedenbanden Blauw Wit Welzijn Ouderen begint met boodschappendienst Expositie over kieviten Bijeenkomst NBvP Dijkerhoek Bijeenkomst NBvP Holten Voorspelen HMV Internetcafé in Holten Cybercafé DONDERDAG 13 FEBRUARI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD Blauw Wit heeft in Eefde tegen de plaatselijke Sportclub een zwaarbevochten doch verdiend punt meegenomen door een 2-0 achterstand om te buigen tot een 2-2 eindstand. Op een moeilijk bespeelbaar veld, was de thuisploeg vastberaden om de eerder ge leden nederlaag in Holten, waar het tegen tien spelers van Blauw Wit alsnog een 3-1 voorsprong weggaf, goed te maken. Sp. Eefde begon feller en zette Blauw Wit direct onder druk. Net toen Blauw Wit dacht iets onder de druk uit te komen viel na ongeveer tien minuten het eerste doelpunt. Bij een hard genomen vrije trap van grote afstand, sprong de bal ongelukkig op, vlak voor doel man Bekkernens. Deze liet hem los waardoor de bal precies voor de voeten viel van een speler van Sp. Eefdé waardoor deze hem eenvoudig kon binnentikken. Blauw Wit was hier blijkbaar zoda nig van onder de indruk dat direct hierna ook al de 2-0 op het sco rebord stond. Uit een goed opgezette aanval over de rechterkant van de thuisploeg greep de verdediging niet accuraat genoeg in en met een droge schuiver was doelman Bekkernens wederom kans loos. - De volgende fase was duidelijk voor Blauw Wit. Het zette de thuisploeg onder druk waardoor de bezoekers meerdere corners en vrije trappen kregen. Om iets aanvallender te kunnen spelen werd vlak voor rust Ton Veldhuis gewisseld voor Remon Jager. Met deze omzetting kwam de thuisploeg nog meer onder druk te staan. Toch bleef het tot de rust 2-0 voor de thuisploeg. Na rust was het eenrichtingsverkeer, de druk op het doel van Sp. Eefde nam toe hetgeen vroeg in-de tweede helft al resultaat opleverde. Het was de goed spelende Marco Schuiterd die binnen de beruch te lijnen onderuit werd gehaald hetgeen een strafschop betekende. Het was Gerald Jansen die de toegekende strafschop beheerst bin nenschoot. Blauw Wit ging direct op zoek naar de gelijkmaker en had hiervoor ook enkele mogelijkheden, mede vanuit enkele cor ners en vrije trappen. Trainer Dick Brands paste een aantal omzet tingen toe om zodoende toch minimaal een punt uit zijn woon plaats mee naar Holten te nemen. Zo werd Dirk Jan Beldman in de spits geposteerd ten koste van Jurgen Kolkman. De thuisploeg probeerde via vele overtredingen en door tijd te rekken de punten in Eefde te houden. Deze angst werd wel op een zeer ongelukkige manier afgestraft. Vanuit een van de vele vrije trappen maakte de laatste man van de thuisploeg op een opzichtige en domme wijze hands waardoor Blauw Wit wederom een strafschop kreeg toege kend. Deze tweede strafschop werd op een identieke manier door Gerald Jansen binnengeschoten waardoor de stand op 2-2 kwam. Dat het een zware strijd was bleek wel uit het feit dat vele Eefdc- naren met krampverschijnselen de wedstrijd uit dienden te spelen. De resterende tijd was te kort om ook nog de volle winst binnen te halen. Dit was mede te danken aan de verder goed fluitende scheidsrechter daar hij nagenoeg geen blessuretijd toevoegde. Uiteindelijk konden de meeste toeschouwers zich vinden in de einduitslag van 2-2. Opstelling: Hans Bekkernens, Jacco Schuppert (Youri Noorlander), Ar jan Aanstoot, Dirk Jan Beldman, Gerald Jansen Ton Veldhuis Gert.Jan Ulfman), Amo Jager Gert Jan Prins, Gerben Beldman, Marco Schuiterd en Jurgen Kolkman (Remon Jager). SV Holten Na een goede reeks van oefenwedstrijden na de winterstop mocht Holten nu laten zien dat het om het "echie" ook een goed resultaat kon neerzetten. Concurrent om een van de bovenste plaatsen DA- VO uit Deventer kwam een bezoek brengen aan sportpark 't Meermanskamp. Holten, dat door uiteenlopende redenen moest aantreden zonder Arno Knapen en Harrie Klein Horstman, kroop door het oog van de naald, door vlak voor tijd toch nog de over winning binnen te halen. Holten begon niet slecht aan de wedstrijd, waarbij men goed kon combineren tot aan de zestienmeter van de Deventernaren, de eindpass kwam echter te vaak niet aan. Enkele keren was de pas sing wel goed, vooral Freek Knapen leverde goede voorzetten af, maar ontbrak de scherpte voor de goal. Erik Reijlink was nog het dichtst bij de 1 -0, na een voorzet van wederom Knapen, knikte de lange Reijlink de bal net naast. DAVO, dat nog geen kans had gekregen van de solide Holtense verdediging, wist eindelijk na een klein half uur een corner te ver sieren en prompt werd hier uit gescoord. De bal van rechts werd niet goed verwerkt en op de doellijn werd de niet al te lange Van Beek door een DAVO-speler in de lucht verschalkt. Geheel tegen de verhouding in werd het dus 0-1 voor de gasten en kon Holten zich opmaken om tegen een Deventerse muur te gaan opboksen. Trainer Bonenschansker bracht alsnog Knapen in voor Stam, die een totale offday bleek te hebben, en hoopte zo meer druk uit te kunnen oefen op het doel van de bezoekers. Voor de rust werd er niet meer gescoord en Holten kreeg een paar kleine kansen, die de tegenstander uit Deventer niet echt veront rustte. Na rust kwam ook Klein Horstman voor Spekreijse binnen de lij nen en wist Holten wel meteen het heft in handen te nemen, maar bleven grote kansen weer uil. Schoten van Edwin Knapen van buiten de zestien misten precisie en ook broer Arno kreeg de bal nog niet tussen de palen. Uiteindelijk was het, na een pass van Van der Pluijm, Klein Horstman die de 1-1 in twee pogingen achter de doelman schoot. Hierna knapte er iets bij enkele spelers van DAVO, dit moest Freek Knapen duur bekopen toen hij door de aanvoerder met ip- pon-achtige koka werd gevloerd en daarna ook nog een tik kreeg. Dit schoot bij enkele roodzwarten, en voornamelijk zijn broers in het verkeerde keelgat, dit leidde tot een opstootje, waarbij duide lijk bleek dat de Deventenaren wel vaker met dit bijltje gehakt hadden. Na een afkoelingsperiode van ongeveer tien minuten, werd er weer aangevangen en konden beide ploegen zonder noemens waardige kleerscheuren de wedstrijd vervolgen. Tot drie minuten voor tijd leek het erop dat de punten gedeeld zouden gaan worden, maar Arno Knapen dacht daar anders over en schoot, na zijn man tot twee keer toe te hebben uitgekapt, de bal ijskoud binnen. Holten, dat met dit resultaat de druk op koploper Hanze weer iets opvoert, staat nu tweede en moet zondag thuis tegen Dieze-west, de rode lantaarndrager uit deze klasse. Holten - Voetbalclub Blauw Wit is een van de twee gelukkigen die een bedrag mag ontvangen uit het Rabo Projectenfonds. De toekenning, wat gezien kan wor den als aanmoedigingsprijs voor alle zelfwerkzaamheid en inzet van eigen leden en bestuur, be staat uit het bedrag van 1.500,00 euro. Het is bestemd voor de bouw van een nieuwe, externe berging en het uitbouwen van het clubhuis. Op de bovenverdieping bevindt zich nu een bestuurskamer en een spelerskamer. De spelers huizen daar echter tussen de apparatuur van de huisdrukkerij, met het gevolg dat een deel van de apparatuur naar zolder is verbannen en dat is geen oplossing volgens secre taris Anton Beldsnijder. Men wil daarom de spelerskamer naar de benedenverdieping ver huizen waardoor het clubhuis zal moeten worden uitgebouwd. Voor het maken van deze ver bouwplannen is een speciale bouwcommissie in het leven ge roepen. Bij de uitvoering van de plannen maakt de club dankbaar gebruik van de kennis van technische vrijwilligers en van de vele, vrij willige helpende handen die met alle plezier worden toegestoken. Blauw Wit ziet deze verbouwing als een investering voor de toe komst, want met een stijgend le denaantal (momenteel 412) en een sterke jeugdafdeling kan men de komende jaren met ver- Het clubgebouw van Blauw Wit wordt uitgebreid. (Foto: Sander Scheperman) trouwen tegemoet zien. Boven dien hoopt men in de toekomst op nieuwe leden vanuit het te genover sportpark Vletgoor ge plande nieuwbouwplan De Lie zen. Het bestuur van Blauw Wit is het Rabo Projectenfonds zeer er- Boschkamp - De creatieve mid dagen gaan vrijdag 14 februari weer van start in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis De De eerste keer staat het maken van opkikkertjes op het pro gramma. Dit zijn 3D-kaarten die je op kunt sturen naar iemand die wel een opstekertje kan ge bruiken. De creatieve middagen wordt door een groepje enthou siaste vrijwilligsters voorbereid en tijdens de middagen zijn ze behulpzaam waar nodig. Aan het eind nemen deelnemers altijd een leuk werkstuk mee naar huis. Vrijwel elke week staat er een andere techniek op het pro gramma. In de vitrine van De Boschkamp staan diverse voor beelden opgesteld. De creatieve middagen beginnen om 13.30 uur en duren tot onge veer 15.30 uur, de kosten zijn 1,15 euro per keer, exclusief ma teriaal (tegen kostprijs verkrijg baar). Opgave: 0548 - 36 27 55. Holten - Stichting Welzijn Ouderen Holten begint met een boodschappendienst voor ouderen die problemen heb ben met het zelf halen van boodschappen. Bijvoorbeeld als ze geen auto hebben of niet voldoende mobiel zijn. De boodschappendienst gaat op bescheiden schaal van start. Voorlopig gaat het uit sluitend om het doen van in kopen bij een supermarkt. El ke maandag van 18.00 tot 19.00 uur en elke dinsdag tus sen 10.00 en 11.00 uur. Men kan terecht bij zowel Albert Heijn als bij Cl000. Vrijwilligers brengen de ge gadigden naar de supermarkt en halen die na het winkelen weer op. Afhankelijk van het aantal belangstellenden en het aantal vrijwilligers met een auto, kan het zijn dat men met meerdere personen in de auto zit. Degenen die van deze boodschappendienst gebruik maken betalen anderhalve eu ro aan de chauffeur. Wie boodschappen wil doen moet zich aanmelden. Dat kan maandag of donderdag tussen 9.30 en 12.30 uur via tele foonnummer 0548 - 36 49 10. kentelijk voor de toezegging van het geldbedrag en ziet het dan ook als een stuk waardering voor hun bijdrage aan de sport in Holten. Holten - Natuurdiorama Holter- berg houdt in de voorjaarsva kantie, van zaterdag 22 februari tot en met zondag 9 maart, een expositie over de kievit. Als in het vroege voorjaar de weidevogels weer naar ons land komen, vertoont deze vrolijke buitelaar boven de weilanden zijn kunsten. Op het land kan men hem dan horen als hij luid zijn eigen naam laat klinken. Tijdens de voorjaarsvakantie is Natuurdiorama Holterberg dage lijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Natuurdiorama Holterberg, Hol- terbergweg 12 te Holten, tele foon: 0548-361979. Holten - Sportploeg van het Jaar 2002 werd het duo Erik Haan en Stan Dijk. „De Sportploeg van het Jaar excelleert niet puur op eigen kracht. De sport van het duo vergt een fijn getimede sa menwerking tussen mens en ma chine. De beste mens is hulpe loos is deze tak van sport als de machine er de brui aan geeft. Daarom is het ook een prestatie van formaat dat Erik Haan en Stan Dijk met een relatief be scheiden budget zoveel concur renten het nazien gaven", klonk het van het Lucky-podium vrij dagavond. En zo stonden Erik Haan en Stan Dijk tot hun volslagen verras sing plotseling op het podium, in de schijnwerpers. Presentator Arjen te Lintelo was overigens nog niet uitgepraat: „Erik en Stan hebben de laatste twee jaar laten zien dat ze tot grote dingen in staat zijn. In 2001 beginnen met zijspancrossen en in datzelf de jaar de nationale titel verove ren, zegt voldoende over de kwaliteiten van de beide Holte naren op motorsportgebied." Vorig jaar behaalde hét duo op de zwartrode motor („SV Hol ten-kleur") een achtste plaats op het Open Nederlands Kam pioenschap en veroverde daar mee deelname aan de Grand Prix-wedstrijden, waar de Holte naren zich dit jaar mogen meten met de wereldtop. Rijder Erik Haan en bakkenist Stan Dijk kwam bij toeval bij el kaar. Erik deed al menig jaar aan motorcross, met- een 250 cc. „Zijspancrosser Erik Veneklaas uit Holten wilde stoppen, en ik wilde eigenlijk wel iets anders dan gewoon crossen. Ik nam de motor van Veneklaas over, en daarmee ook de bakkenist, Stan Dijk", vertelt Haan. Het tweetal trainde een paar keer met elkaar en dat ging goed. Haan en Dijk deden vervolgens mee aan de nationale wedstrij den, en werden na .een jaar Na tionaal Kampioen, om vervol gens bij de senioren, het Neder lands topniveau te belanden. Het zijspanduo behaalde op de VMC MTH vorig jaar een acht ste plaats op het Open Neder lands Kampioenschap en kan daardoor deelnemen aan de Grand Prix-wedstrijden. Bin nenkort kan men het duo in actie zien tijdens de Grand Prix-wed- strijd, die 18 mei in Markelo ge houden wordt. „Het wordt onze eerste Grand Prix-wedstrijd, maar het is niet de eerste Grand Prix-wedstrijd van dit seizoen, er zijn er al een aantal gehouden in Frankrijk en Spanje, maar dat was voor ons te ver. We gaan proberen ons in Markelo te kwa lificeren." In totaal doen in Mar kelo zaterdags zo'n zestig com binaties mee aan de kwalificatie wedstrijden, en daarvan gaat de helft door naar de wedstrijd zon dags. Daarnaast doen ze mee aan de competitie van de Nederlandse Kampioenschappen en de eerste wedstrijd daarvan wordt op zon dag 30 maart gehouden in Halle. (Vervolg van voorpagina) Holten - De gemeente heeft nu een voorstel gemaakt ten aan zien van het te voeren beleid bij toekomstige stedenbanden. Als uitgangspunt wordt genomen dat de gemeente niet actief optreedt, wel voorwaardenscheppend en ondersteunend. Alleen plaatse lijke initiatieven komen in aan merking voor gemeentelijke on dersteuning. De contacten van Rijssen-Holten met Winterberg blijven. De contacten van Rijs sen-Holten met de gemeente Steinfurt worden geen nieuw le ven ingeblazen. ChrU-raadslid B. Wolterink is tegen de contacten die de ge meente nog'wil onderhouden met Winterberg. Hij ziet geen relatie met de doelen, die de ge meente zich stelt. „En als het de gemeente geld gaat kosten, is de ChristenUnie tegen." Wolterink benadrukt dat de ChristenUnie akkoord gaat met de 15.000 euro die opgenomen is voor ontwik kelingshulp. „Daar komen we niet aan, nu niet en in de toe komst niet", zegt hij. CD A-frac tievoorzitter PI. Dul wil een 'knip' aanbrengen tussen daar waar de gemeente een bijdrage kan leveren in de ontwikkelings plaatsen, en de contacten tussen Rijssen-Holten en Steinfurt en Winterberg. „We vinden het be langrijk dat contacten tussen burgers blijven bestaan, maar dat is geen taak van de gemeen te." Dul ziet graag een comité dat die contacten in stand zou houden, een particulier initiatief waar de gemeente geen bemoei enis mee heeft. Ook VVD-fractievoorzitter J. Kevelam heeft geconstateerd dat de contacten met Steinfurt en Winterberg niet passen binnen de doelstelling van de gemeente. Hij wil weten hoe er vanuit Steinfurt en Winterberg tegen aan wordt gekeken. „Vinden zij deze contacten nog waardevol", vraagt hij zich af. Kevelam ziet een commissie zoals Dul zich die voorstelt, wel zitten. De libe rie voorman denkt wat het aan gaan van stedenbanden betreft aan plaatsen uit de nieuwe lid staten. Samenwerking met een plaats daar, met als speerpunt in dustrie en onderwijs, zou het mes aan twee kanten kunnen doen snijden. Het zou die plaats ten goede komen, en stel dat het Rijssens-Holtens bedrijfsleven er mogelijkheden kon ontplooi en? En daarin zou ook het ge meentebestuur haar steentje kunnen bijdragen. „Een beetje jumelage met winst voor beide partijen", stelt hij. „Dan ben ik bang dat commer cieel initiatief teveel betrokken is op winstbejag", reageert Pv- dA-raadslid J. Pluimers daarop. Wat Pluimers betreft moet de gemeente er toch wel bij betrok ken blijven en hij denkt aan bij voorbeeld het toerisme. Gemeentebelang-raadslid A. Hofhuis vindt dat Winterberg bekend genoeg is en verwijst naar de vele Holtenaren en Rijs- senaren die Winterberg als (dag)toerist wel weten te vinden. Van SGP-fraetievoorzitter H. Voortman mag het hele voorstel 'de koelkast' in. „Laten we het even uitstellen, vooral met de landen die hier genoemd wor den. We kunnen onze centen zelf best gebruiken." Voortman wil wel een opening laten naar ontwikkelingshulp en geld be schikbaar stellen voor bijvoor beeld aids-bestrijding in Afrika. Burgemeester J. Lonink geeft te kennen zelf een reis meege maakt te hebben met de GLTO naar Winterberg en dat tijdens die reis het landbouw- en milie- beleid aan de orde kwam; die reis. had toch een functie. Hij memoreert het bezoek dat vanuit Borghorst/Steinfurt onlangs aan Rijssen werd gebracht en con stateert dat zowel Winterberg als Steinfurt meer waarde aan deze banden hechtte dan de gemeente Rijssen-Holten. Wel vindt Lo nink dat het gemeentebestuur niet aan zet is om initiatieven te nemen. De woorden van Voort man over 'geld dat we zelf kun nen gebruiken' vindt Lonink te kort door de bocht. „Begrip voor elkaar kan heel belangrijk zijn, juist in moeilijke tijden", bena drukt hij (Foto: Harry Broeze) De wedstrijden vereisen niet al leen goed rij- en bakkenisten- werk, maar ook een ijzeren con ditie. Want zo'n wedstrijd vergt nogal wat van je lichamelijk ver mogen. Er wordt dus volop ge traind. „Als .het mogelijk is rij den we elke week met de motor en daarnaast houden we onze conditie op peil door lopen en fitness." Op de gebeurtenissen van vrij dagavond kunnen ze voorlopig even teren. „Het was een mooie avond. We gingen er heen met het idee van 'we gaan even kij ken', want er waren meer teams genomineerd die lang niet slecht gepresteerd hadden. Toen wer den wij genoemd, en dat was wel een hele verrassing. We hebben ons wel vermaakt, die avond!" Maijet Drost, sportvrouw Holten - Marjet Drost uit Holten is Sportvrouw van het Jaar 2002. De amazone kreeg de oorkonde uit handen van burgemeester J. Lonink. „Op de valreep het hoogste behalen, de lauweren oogsten waar je zo hard voor hebt gewerkt en heel veel opzij hebt moeten zetten. Dan mag je de titel koesteren als een ware kampioen", werd tegen haar ge zegd. Na veel titels te hebben behaald, waaronder een aantal keren het provinciaal kampioen schap, werd Marjet Drost van Ponyclub de Bergruitertjes in Holten in maart van het vorig jaar Nederlands indoorkampioen springen voor pony's in de klas se ZZ, categorie D. „Een presta tie van formaat en een bekroning van vele jaren mzet op hoog ni veau", loofde het juryrapport. De Holtense gaat dit jaar een nieu we uitdaging aan, maar nu bij de paarden. Marjet rijdt pony sinds haar achtste, bij Stal Eik. Met pony King-Kadanz van Louis ter Beest behaalde ze vele titels. De Waerdenborchleerlinge rijdt nu op het paard Magie Society, eveneens van Ter Beest. De laat ste tijd verscheen ze zowel met paard als met pony aan de start. „Tot de Nederlandse Kampioen schappen in maart rij ik nog po ny, op een zoon van King-Ka danz. Daarna stop ik met pony rijden en ga ik echt over naar de paarden." Paarden maken deel uit van haar dagelijks leven. Elke dag is ze er mee bezig, elke dag rijdt ze. „Ja, ook als het vriest, en als het re gent, dat maakt niet uit. Om de paarden goed in vorm te houden voor de wedstrijden moet dat wel." Dat ze vrijdagavond bij Lucky uitgeroepen werd tot Sport vrouw van het Jaar, had de Hol tense niet verwacht. „Ik vond het heel leuk. De avond op zich was ook mooi, met die shows en zo." De verkiezing is voor Mar jet een stimulans. .,Ik probeer zoveel mogelijk te bereiken." Vrijdag 21 februari doet ze aan de Overijsselse Kampioenschappen voor paar den in Genemuiden. Een prijs zou een mooi verjaardagsca deautje voor haar zijn, want die dag wordt Marjet achttien. Een dag later, zaterdag 22 februari, doet ze mee aan de Overijsselse Kampioenschappen voor pony's, die in IJsselmuiden gehouden worden. Robert Dannenberg, Sportman 2002 Holten - Rijssenaar Robert Dan nenberg is Sportman van het Jaar 2002 geworden. Hij behaal de de titel vanwege zijn presta ties op het gebied van taekwon do. Het jurybulletin vertelde dat hij een respectabel aantal uitzon derlijke prestaties op zijn naam heeft staan. Marjet Drost van po nyclub de Bergruitertjes uit Hol ten werd Sportvrouw van het Jaar 2002. Drost werd vorig jaar onder andere Nederlands in doorkampioen springen voor po ny's in de klasse ZZ D. Het Hol- tens zijspanduo Erik Haan en Stan Dijk werd Sportploeg van het Jaar 2002. De Holtenaren veroverden een plaats bij de Grand Prixwedstrijden en mo gen zich dit jaar meten met de wereldtop. Sabine Schulenburg uit Rijssen werd Sporttalent van het Jaar 2002; de 13-jarige Rijs- sense is één van de beste, zo niet de beste, middenlange afstand slopers van dit moment. Tot Seniorsporter van het Jaar 2002 werd de Holtense scheids rechter Dick Beldman gekozen. „Er zijn Holtenaren die beweren dat zijn bloed niet rood is, ook niet blauw, maar blauw-wit", gaf de jury te kennen. Beldman is sinds de oprichting in 1966 lid van de Holtense voetbalclub Blayw-Wit '66. Hij begon als 15-jarige in de club die hem zo dierbaar werd en maakte zich op vele terreinen verdienstelijk voor Blauw-Wit. Hij organiseer de bingo-avonden, was voorzit ter van de jeugdcommissie en bestuursafgevaardigde, en was betrokken bij de verschijning van het clubblad en hoe: hij wierf de advertenties! Zijn echte hobby was overigens het fluiten van wedstrijden, en het afgelo pen seizoen floot hij zijn dui zendste wedstrijd in het ama teurvoetbal En ook dit seizoen fluit hij weer op het hoogste niveau van de za terdagamateurs. Vandaar dat de jury hem een terechte Senior- sporter van het Jaar vond. De genomineerden, die van te voren ontvangen waren door de Sportverkiezingscommissie, kwamen aan het begin van de avond allemaal tegelijk de zaal in. Gejuich en applaus vielen hen ten deel. Juryvoorzitter G. van Dam gaf te kennen dat er goede kandidaten genomineerd waren, en dat de jury bijna eensluidend tot een oordeel gekomen was. Arjen te Lintelo zorgde voor een vlotte presentatie en wist burge meester J. Lonink nog een wed denschap te ontfutselen. Is de burgemeester bij de vol gende sporlverkiezing niet zes kilo lichter, dan geeft Lonink een rondje. Jazz Spirit zorgde evenals voorgaande jaren voor dans en show; de dames zorgden voor pittige en aandachttrekken de optredens. Spectaculair was het optreden van de taekwondoploeg van Sportschool Flennie Olthuis uit Wierden. Na het officiële gedeelte gingen de stoelen van de dansvloer en bezette het gerenomeerde top- 100 orkest Never Mind het podi um bij Lucky; het bleef gezellig tot de kleine uurtjes. Dijkerhoek - NBvP vrouwen van nu afdeling Dijkerhoek houdt donderdag 20 februari haar maandelijkse bijeenkomst in het Bonte Paard. De avond begint om 20.00 uur en Oude- nampsen zal alles uit de doeken doen over de ballonvaart. De nieuwjaarsbijeenkomst werd 20 januari gehouden. Na het huishoudelijke deel werden zes aftredende commissieleden in het zonnetje gezet en hun opvol gers welkom geheten. Zes da mes werden deze avond gehul digd als trouw lid van de afde ling. R. Huzen werd gefeliciteerd met haar veertigjarig lidmaatschap en D. Arfman, D.Stevens, W. Stukker en L. Veneklaas zijn al len 25 jaar trouw lid. De be stuurswisseling van dit jaar be stond uit het aftreden van L. Ve neklaas. Na zes jaar nam zij af scheid van het bestuur. Als nieuw bestuurslid werd M. Paal man gekozen. Na de pauze genoten de aanwe zigen van het prachtige reisver haal van Anita Bronsvoort en Martijn ten Wolthuis. Er werd een glimp opgevangen van de pracht van Australië en Nieuw- Zeeland. Vosman - De afdelingsavond van de NBvP Vrouwen van Nu afdeling Holten, wordt gehou: den op woensdag 19 februari in Zaal Vosman aan de Oranje straat. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door S. de Wit uit Nij- ensleek (Steenwijk). Zij vertelt over werken en leven in Zuid- Soedan. De jaarlijkse dialectdag in het Parkgebouw te Rijssen wordt 4 maart gehouden. Het ochtend programma wordt verzorgd door voormalig streektaalconsulent Gerrit Kraa. Verder wordt dinsdag 11 maart gestart met een fotografiecursus onder leiding van Jan Herman ten Velde. Voor donderdag 13 maart is er een themamiddag waarin ds. H. Gijsen vertelt over zijn werk in Zambia. Voor inlichtingen: telefoon 362092. Holten - De Holtense muziek vereniging HMV heeft enkele plaatsen vrij voor leerlingen die een blokfluit willen leren bespe len als aanloop naar een ander instrument. Belangstellenden en hun ouders kunnen kennis maken met deze vorm van vrijetijdsbesteding in het verenigingsgebouw Dorps straat 24d. Door blokfluitleerlingen zal er woensdag 19 februari onder lei ding van hun docente gemusi ceerd worden. Ouders en belangstellenden kun nen dan meteen kennis maken van de muzikale vorderingen van hun kind. Ook kunnen dan leerlingen wor den opgegeven voor dc nieuwe cursus die deze maand van start gaat. De voorspeelmiddag begint om 16.00 uur. Nadere inlichtingen bij Betsie Pinkert, telefoon 361522. Boschkamp - Het internetcafé in Holten begint 11 februari elke dinsdag van 9.30 tot 11.30 uur in dorpshuis De Boschkamp. De kosten bedragen 1,50 euro per Lang niet iedereen beschikt over een computer met internetver binding. Daarom biedt de Boschkamp tot 29 april de mogelijkheid de digi tale wereld te verkennen vanuit het dorpshuis Daarnaast kan men de mogelijk heid van het internetcafé ook ge bruiken om bijvoorbeeld ge woon op een computer te oefe nen, huiswerk te maken, de be lastingaangifte via de computer in te vullen. Belangstellenden moeten wel even van tevoren laten weten wanneer ze het internetcafé wil bezoeken (0548-362755) want er is een beperkt aantal plaatsen. Rijssen - Seniorweb houdt voor 5 5-plussers een Cybercafé in de Rijssense Rabobank, op de dins dagen 18 februari en 25 maart. Het begint om 14.00 uur. Bijdra ge in de kosten 2,50 euro per persoon.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5