www.autonieuws.com Ford Transit Connect 'International Van of the Year' Duitsers kiezen Lupo GTI tot sportiefste auto Ton van Oijen kampioen snelschaken van Holten drastisch omlaag Vij! sterren voor merk met ster Ford Focus voor sportieveliug Kally 5 begint 2de helft seizoen fantastisch Dramatische nederlaag voor Holtense schakers 'Fo&o Recordaantal punten van internationale vakjury Hoofdrol voor Mazda RX-8 Kort nieuws Liever een gebruikte auto DAF grootste meuk Gezelschap Twente Plat in zaal De Haverkamp Bel gratis 0800-0223345 www.hcbgroep.nl Binnen 24 uur uw woonlasten Benut nü de overwaarde van uw woning! n/pt 'saooo VOOR INFORMATIE: HCB GRO€P DONDERDAG 23 JANUARI 2003 HO 6 Auto Nieuws Bron van informatie over auto's, motoren, caravans, reizen, fietsen, verzekeringen en veel meer,..Donderdag 23 januari 2003 Ford verkeert weer in een feest stemming, want de Transit Connect is met overgrote meerderheid van stemmen door de internationale jury van vakjournalisten gekozen tot 'In ternationale Van of the Year 2003'. De twintig leden van de ACE (Asso ciation of Commercial and Speciali sed Vehicle Editors) kenden de Ford Transit Connect een recordaantal van 126 toe van de 140 maximaal aan een genomineerde bedrijfswa gen te vergeven punten. Dit aantal overtreft nog de eveneens overtui gende overwinning die de grotere broer van de Transit Connect, de Ford Transit, in 2001 boekte met 112 punten. Alle twintig juryleden zetten de Transit Connect dit jaar op een eerste, danwel gedeeld eerste plaats in hun eindkeuze uit de vier kandidaten. „In tegenstelling tot verscheidene andere kandidaten", zo zegt de Nederlandse juryvoorzitter Pieter Wieman, "heeft Ford bij de con structie van de Transit Connect geen gebruik gemaakt van onderdelen of gro tere componenten die van een perso nenauto zijn afgeleid. De Ford Transit Connect onderscheidt zich in zoverre van bestaande 'geïntegreerde' bedrijfs- Mazda's RX-8 schittert in de actie film X2, het vervolg op X-men, De film gaat op 2 mei 2003 in premiè re. Dat is een aantal maanden voor dat de sportauto zijn opwachting maakt in de Verenigde Staten. „De RX-8 is een sportauto van formaat. We denken dat hij minstens zoveel ophef zal veroorzaken als de nieuwe film zelf", aldus Kristen Simmons, Vice President Marketing van Maz da North American Operations. Toyota gaat zijn productie in Europa opvoeren om aan de sterk groeien de vraag vanuit Rusland en andere Oost-Europese landen te voldoen. De Japanse autofabrikant streeft naar een productievolume van 500.000 eenheden in 2003. De landen die voorheen achter het ijze ren gordijn lagen, krijgen een steeds beter economisch klimaat. De bevolking gaat meer verdienen en ook meer uitgeven. Voor buiten landse bedrijven zijn Rusland en Polen interessante afzetgebieden. Mercedes-Benz heeft met de E-Klasse op overtuigende wijze gepresteerd in de crashtest van het European New Car Assessment Programme (EuroNCAP). We hebben het over de sedanversie. Vijf sterren waren zijn deel. Dit is de hoogste score die een auto bij EuroNCAP kan behalen. Tot op heden is slechts een handjevol auto's met vijf sterren beloond. Het Mercedes-concept van 'geïntegreerde veiligheid' heeft in de E-Klasse een nog niet eerder ver toonde graad van perfectie bereikt. Het concept stoelt op het analyseren van werkelijk gebeurde ongevallen. Veilig heid en bescherming worden op 'holis tische wijze' benaderd, door alles wat hiermee te maken heeft in het ontwerp proces te betrekken. Ford viert dit jaar zijn eeuwfeest. Ter gelegenheid van dit 100-jarig bestaan van de Ford Motor Company verschijnt onder de naam 'Focus Centennial Sport Edition' nu een speciale variant van de succesvolle Focus. Deze aantrekkelijke sport-versie is geïnspireerd door de lange traditie bij Ford om fascinerende, sportieve automodellen te bouwen. Zo wel de Focus RS als de dynamische Fo cus ST170 zijn hier voorbeelden van. Voor de Nederlandse markt zijn slechts 250 exemplaren van de Centennial Sport Edition beschikbaar. Verkoopprijs: 23.995 euro. auto's, dat de auto specifiek als een be stelwagen in ontworpen en alszodanig wordt gebouwd. Bovendien slaagde Ford erin zowel het segment van de lichte bestelwagens als dat van de best sellers onder één ton met één modellijn te bedienen, namelijk met enerzijds de versie met korte wielbasis en normaal dak en anderzijds de uitvoering met lan ge wielbasis en verhoogd dak". Martin Leach, topman van Ford of Euro pe, is 'buitengewoon verheugd' over de uitverkiezing. „We hebben deze auto met opzet de naam Transit gegeven om te benadrukken welke kwaliteiten, voor al die van robuustheid en betrouwbaar heid, wij dit 'stuk gereedschap' hebben meegegeven. Het is dan ook absoluut passend dat de Transit Connect dezelf de bekroning ten deel valt als eerder de fullsize Ford Transit". Ford levert de Transit Connect met keus uit twee basis-uitvoeringen: namelijk met korte wielbasis en een dak op nor male hoogte plus een versie met lange wielbasis en een verhoogd dak. Het eerste model is bedoeld voor het marktsegment van de 'lichte bedrijfs auto's', de grotere uitvoering is geposi tioneerd in het 'sub 1 ton' segment. Voorts kan de klant kiezen over twee dieselmotoren. Dit zijn de 1,8 liter TDCi turbodiesel, die met zijn moderne hoge- druk common rail techniek van 66 kW/90 pk levert en de 1,8 liter TDdi van 55 kW/75 pk. Daarnaast is er een ben- -rransrt Conr>eC Met deze kersverse Transit Connect heeft Ford zojuist de hoog aangeschreven onderscheiding 'International Van of the Year 2003' in de wacht gesleept. zinemotor, die eveneens 1,8 liter meet, en die goed is voor 84 kW/115 pk. Verder kan er gekozen worden uit een ruim aanbod van mogelijkheden wat betreft schuifdeuren, laadschotten en zelfs een wegklapbare bijrijderstoel. Ook is er een ingenieus en handig sys teem om ladingen te fixeren. Hierdoor Lezers van het Duitse autoblad 'Sport Auto' kozen uit 156 kandidaten de Lupo GTI tot de 'Sportiefste Auto van het Jaar 2002'. Volkswagen heeft met zijn nog jon ge Lupo GTI in Duitsland de verkie zing van de 'Sportiefste Auto van het Jaar 2002' gewonnen. Uit 156 kandidaten kozen de lezers van het Duitse autotijdschrift 'Sport Auto' de Benjamin uit Wolfsbrug als hun favoriet. De Lupo GTI zegevierde in de klasse van de 'kleine auto's'. Bij het tellen der stemmen bleef hij zijn directe achtervolgers, de Mini Cooper en de Peugeot 206 S16, met ruime afstand voor. Met een twee cm verlaagd onderstel, uitgebouwde spatborden, dorpelver- breders en een grote voorbumper/- spoiler met drie markante luchtinlaten toont deze kleine topsporter wat hij biedt: puur rijplezier. Zijn hoge presta ties, zoals bijvoorbeeld de sprint vanuit stilstand naar 100 km/h in slechts 8,2 sec., zijn het resultaat van dé krachti ge motor in combinatie met een zo licht mogelijke carrosserie. Standaard beschikt de Lupo GTI over een hand- geschakelde zesversnellingsbak en lichtmetalen wielen, met banden in de sportieve maat 205/45 R 15. De 205 km/h snelle Lupo GTI wordt aangedreven door een 1,6 liter zes- tienkleppen motor. Deze viercilinder, die met een verstelbare nokkenas is uitgerust, levert een vermogen van. 92 kW/125 pk. Ondanks deze pittige in borst onderscheidt de motor zich door toonaangevende milieu-eigenschap pen. Verder valt hij ook op door zijn la ge brandstofverbruik: 1 op 13,7. Voor de Lupo GTI driedeurs geldt een van- afprijs van 21.225 euro. Uit het consumentenonderzoek van RAI afdeling Autovak blijkt dat de economische recessie ook invloed heeft op de autokeuze van consu menten. Van de eigenaren van een nieuwe auto zei 70 procent als vol gende auto weer een nieuwe wagen te willen kopen. Bij een eerder on derzoek was dat nog 82 procent Zijn dit de eerste gevolgen van een haperende economie? kan de klant zijn eigen wensen realise ren wat betreft ladingrekken en opberg systemen zonder gaten te boren in de Transit Connect. In Nederland rijden meer landbouw trekkers dan er agrariërs zijn. Veel meer zelfs. In totaal zijn er rond de 150.000 landbouwtrekkers geregi streerd, terwijl er eind november 2002 iets meer dan 90.000 Neder landse agrariërs waren. Het totaal aantal landbouwtrekkers is ook iets groter dan het aantal bedrijfswa gens. Het aantal trucks lag eind 2001 rond de 144.000 stuks. Met dit aantal rijden er in Nederland dus meer tractoren dan trucks rond. In Duitsland zijn in het jaar 2010 ze ker 12.500 van de huidige onge veer 25.000 autobedrijven opgehe ven. Dit voorspelt het onderzoeks bureau Mercer Management. De overblijvers gaan vaak meerdere merken onder één dak voeren. Voor het onderzoek werden 20.000 mensen uit de autobranche onder vraagd. Van de circa 144.000 trucks die het Nederlandse wagenpark telt, neemt DAF met 45.300 stuks ruime één derde van het totaal voor zijn reke ning. DAF Trucks is hiermee verre weg het grootste en dus populairste truckmerk van ons land. Nummer twee in de truckmarkt is Scania met een wagenpark van 23.800 vracht wagens op Nederlands kenteken. Mercedes-Benz zit de Zweden kort op de hielen. Want er zijn in ons land zo'n 23.600 trucks van het merk-met-de-ster geregistreerd. Nummer vier is Volvo met een totaal van 20.700 trucks. Dan volgt MAN op ruime afstand. Dit merk is goed voor 12.700 trucks, Iveco heeft de afgelopen jaren zo'n 6.400 trucks aan Nederlandse transporteurs ver kocht. Renault VI mocht 4.100 klanten uit de truckwereld verwel komen. De overige merken zijn met zo'n 8.200 trucks in de vaderlandse truckwereld vertegenwoordigd. Kopij voor het Holtens Nieuwsblad kunt u ook per e-mail insturen. Het adres is: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Holten - Na een winterstop van een paar weken mocht biljartteam Kally 5 weer eens aan het mooie groene laken staan. De wedstrijd die op het programma stond was er een tegen de Blauwe Reiger uit Rijssen. De eerste wedstrijd dit seizoen was een nipte 5-4-overwinning voor Kally 5 dus alle boys waren goed gemotiveerd voor deze return. In deze uitwedstrijd mocht Buffie als eerste starten. Aanvankelijk leek het erop dat zijn tegenstander de match makkelijk zou gaan winnen maar onze Buf is een echte diesel en wist op het eind de wedstrijd gewoon naar zich toe te trekken(0-2). Als tweede stond de partij van Marnix op het formulier. De wedstrijd ging vrij gelijk op en zijn te genstander moest er op een gegeven moment nog maar vijf maken. Dit was voor Marnix het startsein even een tandje bij te schakelen. Met een serie van 11 werd de wedstrijd beslist in zijn voordeel en moest zijn ontgoochelde Rijssense tegenstander genoegen nemen met nul punten (0-4). De derde partij trad één duizendste verschil Janus aan. Daar hij onze chauffeur van de avond was, en hij altijd beweerd niet goed te kunnen 'stoten' zonder bier, was dit voor onze toch een spannende wedstrijd. Janus bleek toch ook goed te kunnen 'ballen' op cola en hij vernederde zijn tegenstander gigantisch: (0-6). De vierde en laatste partij van de avond was voor Bas. Geruggensteund door zijn glansrijke optreden in de clubkampioenschappen begon Bas zijn partij vol vertrouwen. Dit werd ook niet beschaamd en Bas gaf hiermee gevolg aan zijn zegereeks.(0-8). Dat de bo nus punt ook mee ging naar Holten was met deze uitslag geen verrassing. De 0- 9 overwinning was dus een feit en hiermee kan, als in een spannend jongens boek, de strijd om het kampioenschap weer volledig worden aangegaan door de boys. Wedstrijd: Blauwe Reiger 3 - Kalfsterman 5, 0-9 Gemiddelden: Mamix (1.60), Janus (1.07), Buffie (0.73), Bas (0.75) De Holtense schakers zijn 2003 dramatisch begon nen. Vorige week vrijdag werd tegen Hardenberg 3 met maar liefst 7,5 -0,5 verloren. Alleen Dinant van Beek wist een remise te behalen. De Holtenaren reisden af naar Hardenberg met het idee dat een gelijkspel mo gelijk moest zijn. Dick klaagde bij aanvang van de partij al dat hij zich niet sterk voelde; hij was snel klaar. Ook Bas van Beek kon geen potten breken bij zijn tegenstander. Gerrit Luggenhorst kwam beter te staan na een pionoffer van de tegenstander. De verwachte aanval werd door Gerrit goed opgevan gen. Daarna koos Gerrit voor de verkeerde strate gie. Een tweede aanvals- combinatie werd Gerrit fa taal. Henk Jongman leek zijn tegenstander volledig Tussen Kerst en Nieuw jaar werd zoals gewoon lijk het Holtens snel schaakkampioenschap gehouden. Daar dit een open kampioenschap is maakte een flink aantal oud-leden, Erik Gerve- dink Nijhuis, Jan Sche perman, Theo van Lin- denberg en de gebroeders Han en Rick Romp, hier van gebruik om deel te nemen. Een verheugende ontwik keling mogen we wel zeggen. En het mag gezegd, ze zijn het nog niet verleerd. Rik Gervedink Nijhuis klasseerde zich met een zevende plaats als hoog ste. Verder viel Erik op met een remise tegen Ton van Oijen en een overwin ning op Jim Klinge. Alrik Baltus speelde pas in de vierde ronde zijn eerste wedstrijd. De eerste drie ronden kreeg hij een reglemen taire een en twee regle mentaire nullen. Opvallend in het deelne mersveld waren maar liefst vijf oud-leden. Zo veel oud-leden heb ben in één kampioen schap nog niet eerder meegedaan. Het totale deelnemers veld kwam daarmee op 21 deelnemers. Dit is het hoogst aantal deelnemers dat in het 23- jarig bestaan van het snelschaakkampioen schap heeft deelgeno men. Dit aantal werd ook gehaald in de 1987, 1996 en 1998. Titelverdediger Ton van Oijen kan zich voor de derde maal snelschaak kampioen van Holten noemen. Driejaar gele den won hij dit toernooi voor de eerste maal in zijn carrière en het is nu voor de derde keer in vier jaar dal hij dit toernooi wint. Slechts één nederlaag (te gen Dick van der Knaap) en een remise tegen Erik Gervedink Nijhuis dien de hij toe te staan. Jim Klinge kon lange tijd in het voetspoor van Ton blijven, maar drie nullen in achtereenvolgende ronden (tegen Gerrit Ste vens, Ton van Oijen en Ben van de Griendt) zet ten hem definitief grote achterstand. Daarbij kwamen nog ne derlagen tegen Gerrit Luggenhorst en Erik Ger vedink Nijhuis, waardoor Jim op een enigszins te genvallende zesde plaats eindigde. Het puntverlies van de top drie zag er als volgt Ton: verlies tegen Dick van der Knaap, remise te gen Erik Gervedink Nij huis. Dick: verlies tegen Jim Klinge en Gerrit Luggen horst. Ben: verlies tegen Dick van der Knaap en Ton van Oijen, remise tegen Gerrit Stevens. zoek te spelen. Om iets te rug te doen zette de tegen stander over de andere flank een aanval op. Henk onderschatte deze aanval en hij werd op zijn beurt overlopen. Dinant haalde als enige een remise. Ben van de Griendt en Henk van Beek kwamen beiden in een eindspel met een pion minder. De tegen standers speelden hun lichte voordeel beiden goed uit en wonnen. Ook Ton van Oijen kwam in een nadelig stelling te zit ten en wist het ook niet te redden. Holten 1 staat nu halverwege de competitie met 3 punten zesde en laat ste. Het vreemde is dat de punten behaald werden te gen de twee koplopers in een competitie waar ieder een van iedereen lijkt te kunnen winnen. Ronde 5(17 januari 2003)Harden berg 3 - Holten 1 L.J. Altena (1955) - T, van Oijen (1912), 1 - 0; D. Klooster 1869) - B v.d. Griendt (1823). 1 - 0. G.J. te Bokkel (1707) - G. Luggenhorst (1747), 1 - O; J. Vergouwen (1656) - B. van Beekjr. (1661). 1 -0;J.Rein- ders (1822) - D. v.d Knaap (1726), 1 - 0; J. van Doorn (1760) - I I van Beek (1748), 1 - 0; F.. Schut tert! 1775) - D. van Beek 1674) I/2 - 1IV M Trimp 0 536) - H Jong- man(1630), 1 - 0; 71/2-1/2. Markelo - Het populaire humorgezelschap Twente Plat treedt zaterdag 15 fe bruari op in zaal De Ha verkamp te Markelo Als het om de humor in dialect gaat, heeft Twente een grote naam hoog te houden. Wie kent niet de successen van onder meer De Wierdense Revue en De Hengelosche Revue. Precies 25 jaar geleden be gon ook Twente Plat zijn partijtje mee te blazen en vooral de laatste jaren neemt de populariteit van dit gezelschap grote vor men aan. Een bezoekje aan dit "ge zelschap van de lach" be tekend een oergezellig, Twents avondje uit, waar weer eens ouderwets lek ker gelachen mag worden. Met de huidige samenstel ling is Twente Plat dan ook op z'n aller sterkst! Alle medewerkers hebben hun hart verpand aan de pure, Twentse humor en verstaan de kunst het 'pu bliek onbedaarlijk te laten lachen. Zoals het zeer verrassende duo Remie Remia, broer en zus afkomstig uit Ootmarsum. Hun gortdro ge humor en knotsgekke verschijning staan garant voor de nodige lachsal vo's. Ronald Meijer, 01- denzaler van geboorte, is een conferencier pur sang, die met zijn prachtige re pertoirekeus en zijn onna volgbare timing zonder pardon de opvolger van de onvergetelijke Gait Oef 1 Klooster genoemd mag worden. Karei van de Kaate is afkomstig uit Haaksbergen. Iedereen kent hem als de dialect- weerman van het Radio Oost-programma "Harm's Farm", maar als conferen cier is hij absoluut van grote klasse. Hij is de woordkunstenaar, die het publiek telkens op het ver keerde been weet te zet ten. Last but not least wordt Twente Plat gecom pleteerd door het duo Hendurk Geessie, afkomstig uit Bomer broek, en de "typetjes-ma- kers" van de groep. Hun absoluut unieke en nooit eerder vertoonde sket- schen vormen een hoogte punt in dit prachtige pro gramma. De voorstelling in zaal De Haverkamp be gint om 20.00 uur precies en dc entreeprijs bedraagt slechts E 10.-per persoon. De entreekaarten zijn van af heden in voorverkoop verkrijgbaar bij cafe De Haverkamp, Stationsstraat 28, telefoon 0547 361292. U kunt Uw kaarten ook te lefonisch reserveren via De Reserveerlijn, telefoon 074 3841718. Benut de overwaarde van uw woning voor een extra aanvulling op uw pensioen en profiteer nu al meteen van extra voordeel waardoor uw maandlasten zo goed als zeker ook nog eens beduidend lager worden! Laat u niet gek maken door de zogenaamde goedkoopste aanbiedingen. De laagste rente betekent beslist niet altijd goedkopere maand lasten! Wij bieden u de ideale hypotheekvorm met uiterst lage rente die ook écht resulteert in de laagste maandlasten. Bij vastwerk (praktisch) geen afwijzing. Vraag voor lagere hypotheek- en leen- lasten een offerte aan bij uw hypotheek- en geldspecialist: de HCB Groep HCB Groep Enschede Hengelosestraat 201 7521 AC Enschede Tel. 053 - 484 85 86 Fax 053 - 431 50 98 ma-vr. 08.30-20.00 uur ^Individueel maatwerk. Informeer naar uw persoonlijke mogelijkheden. HCB Groep Hengelo Enschedesestraat 128 7552 CK Hengelo Tel. 074 - 259 40 50 Fax 074 - 259 40 40 ma-vr. 09.00-20.00 uur

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 6