Geen subsidie boeken Kees Bos 'Wijsheden van de boer, de burger en de bouwer' Bekercompetitie Holtense schakers Rabo Projectenfonds sponsort verenigingen Kamper vocaal ensemble concerteert in Bathmen Jaar 2002 zeer warm, zonnig maar wel nat Lezing over vergeving Nieuwe publieksbalie in gemeentehuis Geen subsidie voor Amazing Expositie Profoto Gemeente wil map kopen met tekeningen Nagelhout HMV speelt voor Uitverkoop bij Wereldwinkel Biebboeken thuisbezorgd DONDERDAG 23 JANUARI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Het Espelo Toernooi Jaarlijks wordt Het Espelo Toernooi gehouden. Zaalvoetbal, spe ciaal voor Espeloërs. Hierbij staat vooral het plezier voorop. Zo ook deze keer. (Foto: Johan Bolink) Schaduwverkiezingen SG Waerdenborch Holten - Leerlingen van scholengemeenschap De Waerdenborch hebben afgelopen maandag schaduwverkiezingen gehouden. Hiervoor is een eigen computerprogramma ontwikkeld. Zo was er geen echte stemcomputer nodig, maar konden de leerlingen uit de derde klas en hoger stemmen via de gewone computer. Na afloop van de verkiezingen werden de uitgebrachte stemmen geteld. (Foto: Johan Bolink) Bathmen - In de concertserie van Stichting Muziekkring Bathmen zal zondag 26 januari om 15.00 uur het Kamper vocaal ensemble Kavoca onder leiding van Luthine Postuma een concert verzorgen in de HH-kerk. Dit gezelschap heeft in het verleden al eens met veel suèces voor ons geconcerteerd. 'Kavoca' is een kamerkoor van rond dertig zangers en is met zorg opgebouwd uit de particuliere zangpraktijk van de dirigente. Naast de individuele scholing van de dirigente studeren een aantal koorleden zang of schoolmuziek aan het con servatorium. Omdat dit koor over zulk goed geschoold stem ma teriaal beschikt, behoort naast koorzang ook solozang en het zin gen met kleine vocale bezettingen (duo, trio en kwartetten) tot de mogelijkheden. Juist de mogelijkheid tot dergelijke afwisseling maakt een zeer aantrekkelijke en interessante programmeering mogelijk. Het programma voor Bathmen is opgebouwd rondom 2 thema's. Voor de pauze is gekozen voor overwegend religieuse muziek rondom het thema 'Verleih uns Freiden'. Deze bede voor vrede wordt muzikaal geïllustreerd met werk van onder andere Mozart, Mendelssohn, Schubert, Strawinsky, Rachmaninow. De jaargemiddelde temperatuur in Holten is uitgekomen op 11.1 graden, Espelo noteerde 10.9 graden en De Bilt 10.8 graden, te gen een langjarig gemiddelde van 9.8 graden. Daarmee is 2002 het zesde warme jaar op rij. Tevens staat het jaar op de vierde plaats in de rij van warmste jaren sinds het begin van de regelma tige temperatuurwaarnemingen in 1706. De top drie wordt in ge nomen door 1990, 1999 en 2000. Met uitzondering van oktober en december lag de gemiddelde temperatuur in alle maanden bo ven het langjarige gemiddelde. Met name de gemiddelde tempe ratuur over februari was opvallend hoog; de maand eindigde op de tweede plaats in de rij van de zachtste februari maanden sinds 1901 in Dc Bilt. Holten noteerde over de maand februari een maand gemiddelde van 7.0 graden en Espelo 6.8 graden. Op 2 fe bruari, dc dag van het Koninklijk huwelijk werd het in Holten 15.9 graden in de weerhut, Espelo noteerde 15.7 graden. Nog nooit eerder was de temperatuur in Holten zo vroeg in het jaar zo hoog. De hoogste temperatuur van het jaar, 33.5 graden werd op 30 juli gemeten in Holten, Espelo 33.3 graden en Haarle 33.0 gra den. Op 4 januari werd de laagste temperatuur van 2002 gemeten van -8.1 graden in Holten en Espelo -8.4 graden. De winter van 2001/2002 stelde echter weinig voor: met 4.3 graden tegen 3.3 graden was het opnieuw zeer zacht. De nieuwe winter is veelbelo- vender begonnen met een koude december en een aantal schaats- dagen. In Holten kwam over het jaar 2002 voor: negen (8) ijsda gen, zevenendertig (58) vorstdagen, 101 (77) warme dagen, zes entwintig (22) zomerse dagen, vijf (3) tropische dagen, drie sneeuwdagen, twaalf hagel dagen, vierentwintig onweersdagen cn tot slot negenendertig mistdagen. Tussen haakjes zijn de norma len vermeld. Gemiddeld over het land scheen de zon 1671 uren, terwijl het langjarig gemiddelde 1550 uren bedraagt. In De Bilt scheen de zon 1688 uur tegen normaal 1524 uren. Slechts 41 da gen verliepen in Holten zonloos; gemiddeld is dat jaarlijks op 78 dagen het geval. Zowel februari als maart waren zeer zonnige maanden, beide eindigden in de top tien van februari- cn maart maanden sinds 1901. Door het wisselvallige weer werd het geen topzomer, maar met 18.3 graden gemiddeld was het wel warm. Dc warmte leidde echter tot hevige buien met vaak wateroverlast tot gevolg. Op 11 augustus was het goed raak, toen kreeg Rijssen te maken met een wolkbruik, er viel binnen een uur tijd meer dan 60.0 mm. Ook kwam er zwaar onweer voor dat in Holten en om geving voor schade zorgde. Dit was bij de Familie stam het geval, de bliksem sloeg in het dak van de boerderij een groot gat, er de den zich geen persoonlijke ongelukken voor. Rijssen werd in to taal vier getroffen. Op 24 augustus was het ook in Holten raak, op die dag kregen we te maken met twee wolkbreuken. Grote water overlast was het gevolg. Het jaar was nat; Holten kreeg een jaar totaal van 985.0 mm, Dijkerhoek 914.5 mm, Espelo had wat min der met 892.0 mm, De Bilt 942.0 mm en Beuseberg was het natst met 1040.5 mm, tegen 793.0 mm normaal. Februari was een zeer natte maand met 103.0 mm in Holten, Beuseberg en Dijkerhoek beiden 109.0 mm en Espelo kreeg 94.0 mm. Toch waren er ook lange periodes met droog weer. Zo viel er van 23 maart tot en met 13 april vrijwel geen meetbare neerslag. En zo was 2002 weer kundig gezien een boeiend jaar. Weerman, Freddie Paalman Holten - De bekercompetitie schaken is inmiddels gevorderd tot halverwege de kwartfinale. Gerrit Stevens en Jim Klinge zijn de eersten die zich hebben weten te plaatsen voor de halve finale. Gerrit won in dc kwartfinale-van Ronald Klein Teeselink die in de opening kwaliteitsverlies over het hoofd zag. Nauwkeurig spel was nog wel vereist maar de overwinning kwam niet meer in gevaar. .Jim Klinge kwam tegen Henk van Beek geleidelijk aan beter te staan, maar het zoeken naar een winstplan bracht hem in ernstige tijdnood. Flenk ver- Kandelaar - Willem Glaude- mans komt woensdag 12 febru ari om 20.00 een lezing geven in de Kandelaar over zijn boek Het wonder van vergeving. Willem Glaudemans is mede vertaler van Een cursus in won deren en de Nag Hammadi-ge- schriften. Hij is bekend van zijn vele cursussen en workshops. Met vergeving hoeft niet te wor den gewacht tot de ander veran dert of spijt betuigt. Het is een innerlijk proces, een daad van liefde voor jezelf die ook effect kan hebben op relaties. In het boek beschrijft Willem zeven praktische ingangen tot verge ving. Elke ingang kan je van je pijn, oordelen en oude beelden bevrijden. De stappen zijn sim pel, je kijkt naar binnen naar wat niet verwerkt is. Als je bereidt bent dit los te laten wordt je ver volgens geholpen om het helen de wonder van vergeving te er varen. Het is een zachtmoedig en mild proces dat je vreugde, vrijheid en innerlijke vrede kan geven. Voor meer informatie: Rita Beldman, telefoon 364181. slikte zich echter op de valreep waardoor Jim met nog maar een halve minuut op de klok de winst kon opstrijken. In de interne competitie blijft het al weken achtereen verrassingen regenen. Zo waren daar de over winningen van Johan Klein Tee selink tegen Rob Gervedink Nij- huis en die van Rob Gervedink Nijhuis tegen Dick van der Knaap. Het maakt de competitie alleen maar interessanter. Hier de uitslagen van afgelopen maandag, waarbij de overwin ning van Alrik Baltus tegen Ger rit Stevens opvalt. Johan Klein Teeselink was wederom dicht bij een verrassing. Echter in het eindspel verslikte hij zich danig, waardoor Bertus van Beek nog met overwinning wegliep. Jim Klinge - Gerrit Luggenhorst. 1- 0; Cees Olij - Bas van Beek, 1/2- 1/2; Henk van Beek - Dinant van Beek, 1-0; Henk Jongman - Dick van der Knaap, 0-1; Rob Gervedink Nijhuis - Teun Scheurwater, 0-1; Gerrit Stevens - Alrik Baltus, 0-1 Johan Klein Teeselink - Bertus van Beek, 0-1Ronald Klein Teeselink - Rik Bosman, 1/2-1/2. it Holten - Het gemeentehuis in Holten heeft de nieuwe publieksbalie geopend. Holtenaren hoeven nu niet meer naar Rijssen, maar kunnen voor alle dienstverlening in Holten terecht. Voor de gelegenheid was echtpaar Bronsvoort uitgenodigd, met de eerste Holtense boreling van dit jaar: Jorieke Bronsvoort. Daarnaast waren ook de broertjes Harmen en Arend-Jan Bronsvoort meegekomen. Het echtpaar kreeg paspoorten aangeboden en de kinderen kregen speldozen. Jorieke werd toegezegd op haar twaalfde een gratis ID-kaart te krijgen en op haar achttiende een gratis rijbewijs, mits ze dan nog in Holten woont. Ze zal dan natuurlijk wel eerst moeten slagen. Rijlessen moet ze wel zelf bekostigen. (Foto: Johan Bolink) Holten - Het koor Amazing uit Holten krijgt geen subsidie van de gemeente voor haar advents- concert. Burgemeester en wet houders hebben dat besloten. De aanvraag van Amazing en het besluit van het college komt nog wel in de commissie. Amazing diende een aanvraag voor een bijdrage in voor het ad- ventsconcert, dat het koor in de cember vorig jaar gaf in De Kandelaar. Aan het onlangs ge houden concert werkten het Noord-Limburgs Harmonie or kest en een soliste mee. Vandaar dat het koor een beroep deed op een financiële bijdrage van de gemeente. Amazing is een van de grootste koren uit Holten en geeft concerten in Holten en om geving, maar ook in Duitsland en Canada. De gemeente stelt echter dat subsidieverzoeken voor soortge lijke evenementen steeds afge wezen zijn. 'Honorering van de ze aanvraag heeft een precedent- scheppende werking naar verge lijkbare subsidieaanvragen en bovendien is dit geen kerntaak van de gemeente'. Holten - Er wordt geen gemeen telijke bijdrage gegeven in de kosten van het maken van een fotoboek van het werk van Kees Bos. Burgemeester en wethou ders willen wel overwegen om te zijner tijd een aantal boeken af te nemen tot een totaalbedrag van 2.000 euro. Kees Bos, conservator van het Natuurdiorama Holterberg en kunstenaar, overleed 19 augus tus 2002. Als kunstenaar maakte hij onder meer de beeldengroep van de varkens voor en de bron zen korhoen achter het gemeen tehuis in Holten. Ook hangen er in het Holtense gemeentehuis schilderijen van hem. De familie van Kees Bos wil een fotoboek van zijn werk laten maken, en dat kost zo'n 20.000 euro. De familie is nu op zoek naar sponsors, en verzocht ook de gemeente om een financiële bijdrage. Burgemeester en wethouders hebben echter besloten het ver zoek niet te honoreren. 'Hoezeer het doel ook sympathiek is en de waardering voor Kees Bos groot, komt het ons voor dat uit oogpunt van precedentwerking geen financiële bijdrage kan worden verstrekt', aldus de ge meente, die er op wijst dat in het verleden door de toenmalige ge meente Holten dergelijke initia tieven wel eens gesteund zijn, maar dan in de vorm van het af nemen van een aantal boeken voor representatieve doeleinden. De gemeente Rijssen-Holten wil dat ook wel doen. In verband met precedentwer king wil de gemeente nog wel kwijt dat mevrouw Smit-Muller uit Schalkhaar bezig is met een boek over de Nagelhoutcollectie en daarvoor ook afhankelijk is van sponsoring. Zij heeft bij de gemeente geen verzoek om sub sidie ingediend, maar heeft al wel geïnformeerd of het moge lijk is dat de gemeente te zijner tijd een aantal boeken afneemt. 'Wanneer de gemeente zou be sluiten om de uitgave van het boek van Kees Bos wel vooraf te subsidiëren, dan kan dat prece dentwerking tot gevolg hebben voor initiatieven zoals van me vrouw Smit. Maar ook anderen, zoals bijvoorbeeld de Oudheid kamer, zouden dan bij de ge meente aan kunnen kloppen.' Holten - Er speelt zich heel wat af onder en om het dak van het vroegere Zorgvlied een oude boerderij, opgebouwd in drie stijlen met Twentse, Sallandse en Gelderse invloeden, aan de Larenseweg 106. De bewoners, Gerrie Marsman, voormalig eigenaresse van Erve Brooks onder de gemeente Bor- culo, en Aloys Meulenbroek, ar chitect en ontwerper van de in middels al veel beschreven gras- dakwoning, vormen een duo met op het eerste gezicht veel tegen stellingen. Maar na een gesprek met beide mensen hebben ze duidelijk gezamenlijke uitgangs punten om hun werken en leven in te vullen en eenzelfde toe- komstbeeld. Beider doelstelling is om oude wijsheden en gebruiken weer naar boven te halen. Deze, in vrij brede zin en soms in een moderne versie weer te hanteren en de al bijna verloren geganc kennis over te brengen op de huidige generatie. In de boerderij zwaait Gerrie de scepter. Ze biedt gasten daar on derdak met bed en breakfast en laat graag het huis en erf aan passanten en bezoekers zien die groepsgewijs kennis willen ma ken met het oude boerenleven. Groepen dienen dit wel even van tevoren te melden. 'Ik ben gewend met gasten om te gaan en het gezellig te maken', zo zegt Gerrie. 'En ik ken het boerenleven door en door. We hebben hier een koe met een (Foto: Johan Bolink) kalfje op de deel. Die koe melk ik ook zelf met de hand'. Wanneer je bij Gerrie in de oude boerenkeuken komt, laait daar het vuur van de oude kookka chel hoog op en staan de pannen te pruttelen en hangt het spek in de wieme. Binnen heeft Gerri.e allerlei oude dingen die ze graag aan de mensen wil laten zien. Zo staat er een prachtig porselein gedekte tafel en kantkloswerk. Onder het huis zit een kaaskel der die ook te bezichtigen is. Buiten is een uitgebreide moes tuin en een aparte kruidentuin. Kippen, pauwen en kalkoenen scharrelen er rond. En dc voor tuin, het domein van Aloys, is weer helemaal opnieuw inge- Holten - Ruim 66.000 euro, dat is het bedrag waarmee Rabo bank Holten-Markelo in 2002 de verenigingen en stichtingen in haar werkgebied heeft onder steund. Het Rabo Projecten fonds heeft 35.000 euro uitge keerd aan dertien projecten. De overgebleven 31.000 euro is door middel van sponsoring be schikbaar gesteld aan ruim 75 aanvragers. Door deze activiteiten laat Ra bobank Holten-Markelo zien veel waarde te hechten aan haar band met de lokale gemeen schap. Ook dat Rabobank Hol ten-Markelo, daar waar andere banken geheel of gedeeltelijk gaan sluiten, met twee kantoren in haar gemeenschap aanwezig is èn blijft, zegt veel over de be trokkenheid van deze bank met haar lokale omgeving. Het mag duidelijk zijn dat niet elke vereniging of elk project in aanmerking komt voor een bij drage. Rabobank Holten-Marke lo stelt bepaalde eisen waaraan een verzoek dient te voldoen. Zo'n verzoek dient schriftelijk te worden ingediend op een speci aal aanvraagformulier, dat ver krijgbaar is bij de recepties van beide kantoren. Wie vragen heeft over sponsoring door Ra bobank Holten-Markelo of het Rabo Projectenfonds, kan con tact opnemen met Bianca Kuip- huis. 0548-37 07 01. richt in oude stijl met ronde per ken. De schuur is, met de inven taris, nog helemaal intact, even als de varkensschuur waarin nog een complete fokbatterij zit. Zowel in de zomer als in de win ter organiseren ze veel activitei ten om de oude kennis over te brengen. In de winter wordt er een slachtfeest gehouden, men kan komen om nieuwjaarsrolle tjes te maken en er is hoornbla- zen. 's Zomers worden er onder meer spindagen gehouden en zijn er de hagenpreken: de ouderwetse kerkdiensten onder de kastanje bomen. Vorig jaar met prof. dr. Anne van der Meiden, die ook de komende zomer weer van de partij zal zijn. Wie graag iets meer wil weten kan bellen op nummer 0573-221102. Aan de andere kant van de tuin, tegenover de boerderij, staat on deraan het talud de N 322, het ontwerp van Aloys, de grasdak- woning. Onder de naam Steve- 1 ink Rouw en Advies, afgeleid van de familienaam van moe ders kant, brengt Aloys dit bouwwerk van de toekomst op de markt. Ook hier weer ge bruikmakend van deels oude wijsheden. 'Wijsheden van de boer, de burger en de bouwer', zo vat de architect het samen. Kennis van vroeger werd ge combineerd met moderne tech niek. Het dak, dat in een halve ronding afloopt en tot aan de grond is bepakt met een dikke laag grond en beplanting, tot maximaal 50 centimeter. Dat heeft een zeer goede isolatie en houdt in de zomer het huis koel. Het geeft bovendien een prach tig natuurlijk aanzien. Aan de achterkant lijkt het niet op een complete woning. Er kan zelfs boven op het terras worden ge zeten dat een gevoel van ruimte geeft. Het zou zelfs niet storen wanneer er eenzelfde woning voor gebouwd zou worden. Het groene dak rust in z'n geheel op een constructie van staal en hout. De ronde achterwand is af gewerkt met een speciaal plaat werk. Hierin zitten als het ware piepkleine schoorsteenkanalen die zorgen voor de ventilatie. Het klimaat binnen is zeer aan genaam en stofvrij, wat zeker voor carapatiënten een uitkomst is. Aan de oostkant is de licht kant gesitueerd met een grote glazengevel. Schuin geplaatst om zoveel mogelijk zonne warmte al in de vroege morgen op te vangen. Het huis wordt verwarmd door een leidingstelsel onder de grond. Het daardoor stromende water, wordt verwarmd door zonnecollectoren en houdt de grond onder het huis minimaal op zo'n graad of vijftien. Er hoeft dus amper bij worden ver warmd. De grasdakwoning, zoals deze er staat bij Meulenbroek, is hele maal compleet met een ruimte, woonkamer, keuken, slaapka mers, badkamer en toilet. Het geheel ademt de sfeer van licht en ruimte. Dat het huis zo sterk geluidsisolerend is, blijkt wel doordat, wanneer even in de zi thoek wordt plaatsgenomen, je praktisch geen geluid hoort van de N 322 en de vlakbij gelegen A 1. Stevelink Bouw en Advies wil graag de markt op met deze vorm van duurzaam bouwen. Ooit maakte Meulenbroek al een plan voor de bouw van zo'n 350 grasdakwoningen in terrasvorm, gepland op grond van de provin cie in de directe omgeving van de A 1 en N 322. Dat plan ligt er nog steeds en hij hoopt dat het nog eens van de grond zal ko men. Vooralsnog is hij bezig met een andere vorm van propaganda voor zijn manier van bouwen: Stevelink Bouw en Advies zal 28, 29 en 30 januari present zijn op de beurs Recreatie in de Ahoy' in Rotterdam, waar hij met een compleet vakantiehuis in dezelfde stijl gebouwd, aan wezig zal zijn. Hij zal daar be slist in de kijker staan. Meulen broek heeft het idee dat deze manier van bouwen ook goed toepasbaar voor bijvoorbeeld toiletgebouwen in pret- en die renparken in verband ook met de opvallendheid. Holten - Burgemeester en wethouders willen een map tekenin gen aankopen om daarmee de Nagelhoutcollectie compleet te maken. Voor de tekeningen wil de gemeente 350 euro betalen. De map tekeningen werd in eerste instantie gekocht door drs. R. Smit-Muller uit Schalkhaar. Smit-Muller inventariseerde en be schreef een aantal jaren geleden voor de gemeente Holten de Nagelhoutcollectie. Vervolgens ging ze voor zichzelf verder met het kunsthistorisch onderzoek naar de culturele activiteiten van wijlen huisarts J.P. Nagelhout. Bij haar onderzoek stootte ze op een rommelmarkt in Noord-Holland (waar nog familie van Nagelhout woont) toevallig op een map met circa veertig te keningen. die ooit in het bezit van Nagelhout was. Ze kocht de map voor 250 euro, maar de waarde van de tekeningen is waar schijnlijk"'veel hoger. Dat de map afkomstig is uit het bezit van Nagelhout, werd door een lid van deze familie bevestigd. Smit-Muller maakte van de inhoud van deze map eenzelfde in ventarisatie en beschrijving als zij destijds in opdracht van de gemeente Holten van de Nagelhoutcollectie had gemaakt. Het bestuur van De Stichting Collectie Nagelhout Holten, waar Smit-Muller ook deel van uitmaakt, vindt dat de tekeningen een onverbrekelijk geheel vormen met de Nagelhoutcollectie. Daar om stelde ze de gemeente voor deze map aan te schaffen voor het aankoopbedrag vermeerderd met 100 euro voor het maken van de inventarisatie en andere onderzoekskosten. Boschkamp - De Holtense foto club Profoto exposeert werk van leden in dorpshuis De Bosch - kamp. De expositie duurt van 16 februari tot 6 maart. Vooraf vindt er op de clubavond een selectie plaats van alle inge leverde foto's. Hierna doen deze foto's mee aan een clubwed strijd. Een deskundige jury be oordeelt de foto's en geeft drie prijzen. Dit jaar is de eerst prijs gewon nen door een foto van Wil Kok. Op de foto staat een huis, gefo tografeerd vanuit een laag stand punt. Contrasterende lijnen en egale kleurvlakken zorgen sa men met het lage standpunt voor een vervreemdend effect, waar door men zich afvraagt is dit een foto van een werkelijkheid. De tweede prijs werd gewonnen door Frits Teunissen uit Nijver- dal en de derde prijs ging ook naar Wil Kok. De hoofdmoot van de expositie wordt gevormd door natuurfo to's en details van de natuur, zo als bladeren met waterdruppels, structuren in het zand op het strand. Holten - De Holtense muziek vereniging HMV heeft enkele plaatsen vrij voor leerlingen die een blaasinstrument of slagwerk willen leren bespelen. Belang stellenden en hun ouders kunnen kennismaken met deze vorm van vrijetijdsbesteding in het vereni gingsgebouw Dorpsstraat 24d. Op dinsdag 28 januari en woens dag 29 januari zal er door de leerlingen onder leiding van hun docenten gemusiceerd worden. Ouders en andere belangstellen den kunnen dan meteen kennis nemen van de muzikale vorde ringen van hun kind. Tevens kunnen dan leerlingen worden opgegeven voor de nieu we cursus die deze maand van start gaat. Aanvang op dinsdag 16.00 uur en op woensdag 15.30 uur. Na dere inlichtingen bij Betsie Pin- kert, telefoon 361522. Holten - Om het nieuwe jaar op geruimd te beginnen, heeft We reldwinkel Holten een aantal producten extra aantrekkelijk geprijsd. Op de vrijdagmidda gen 24 en 31 januari en 7 febru ari zijn de afgeprijsde artikelen te koop bij de Wereldwinkelca ravan op de warenmarkt. Producten zijn tegen een eerlijke prijs ingekocht bij de producen ten. Doordat zij voorfinancie ring ontvangen en gegarandeerd zijn van een vaste afzet kunnen ze een beter bestaan opbouwen. Holten - Wie zin en tijd genoeg heeft om te lezen, maar voor wie het moeilijk is om zelf naar de bibliotheek te komen, kan ge bruik maken van de boeken-aan- huis-service. Een vrijwilliger komt thuis langs om te horen om welke boeken, cd's, video's, dvd's of cd-rom's- het gaat. Daarna worden in onderling overleg de artikelen geregeld thuisbezorgd. Wie belangstel ling heeft, kan bellen met de bi bliotheek, telefoon: 0548- 366414. Er zijn geen extra kos ten aan verbonden.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5