Goed leren puffen en onder water bevallen Smaak en kleur van bier hangt af van soort mout' Handbalsters weer onverslaanbaar Cursus Samen Bevallen Wie Spoort Nie pakt zelfs bierronde mee Lekker afzien tijdens Holterbergcrossloop Het Espelo Toernooi om Reilink Bokaal Sport Agenda Bijeenkomst Passage Receptie Anbo met operette Inschrijving triatlon Kerstzaalvoetbaltoernooi overvol daarom: Dl-toernooi Uitslagen De Eendracht Spelmorgen voetbaljeugd Busreis naar WK Schaatsen Bergruitertjes DONDERDAG 16 JANUARI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 7 In de belangrijke uitwedstrijd tegen Nijhof/ Broekland, de huidige nummer drie in de tweede klasse, heeft handbaldames 1 haar der tiende zege van dit seizoen geboekt. Een belangrijke zege aangezien de nummer 2, Raalte, kostbare punten verloor in eigen huis tegen Wessels/ Heeten 2. Opnieuw duurde het lang voordat Holten de zege veilig kon stellen, maar daar ligt ook de kracht van het team. Een spannende wedstrijd in Raalte bracht Nijhof/ Broekland in de beginfase een kleine voorsprong. Snelle breaks - normaal het wa pen van Holten - verrasten de defensie waardoor Holten in de eer ste helft voortdurende achter de feiten aan liep. Vlak voor rust kwam Holten toch sterk terug zodat de ruststand gelijk was: 8-8. Direct in het begin van de tweede helft kwam Holten op voorsprong en die werd niet meer uit handen gegeven. Nijhof/ Broekland probeerde van alles, maar Holten hield de ge nomen voorsprong tot het eindsignaal vast. Eindstand: 13-16. Scores: Judith Tiekink 5; Jessica Smit 4; Margot ter Schure, Michelle den Bouwmeester 2; Ellen Teeselink, Paulien Schooien, Bianca Smit 1. Handbalheren De handbalheren van Holten speelden een goede partij tegen CVO 2. Al in de eerste helft werd de basis gelegd voor de zege. Met goed veldspel werd CVO eenvoudig op een 13-7 achterstand gezet. Na de rust bleef het een gelijkwaardige wedstrijd waarin CVO echter geen enkele kans zag de opgelopen achterstand goed te maken. Holten won dan ook verdiend met 26-19. Dames 2 liet er tegen de rode lantaarndrager ABS 3 geen gras over groeien. Met de steun van enkele jeugdspeelsters ging men er goed tegen aan. Met goed spel werd de thuisploeg bij rust al op een 1-16 achterstand gespeeld. Ook na rust kreeg ABS nauwelijks kansen. Holten ging goed door en won overtuigend met 7-30. De dames Al jeugd speelde een prima partij tegen Nijhof/ Broek land 2. Vooral tot de rust bood Holten uitstekend partij. De rust stand - 5-5 - was dan ook verdiend. Na rust liep het bij Holten door enkele blessures iets minder en had men de pech dat twee zuivere cirkeldoelpunten in die tijd toch werden toegekend. Hol ten bleef goed spelen, maar zag geen kans meer op gelijke hoogte te komen. Twee breaks in de slotfase zorgden voor de 14-9 eind stand. Handbaljeugd Meisjes B speelde tegen koploper Kwiek een kansloze partij. Toch deed men zijn best en wist men negen tegentreffers minder te incasseren dan bij de thuiswedstrijd. Via een 14-2 stand bij rust werd met 30-6 verloren. Meisjes C boekte haar vijfde overwinning door een keurige zege op CVO. Holten speelde goed en nam bij rust al een 2-5-voor- sprong. Die werd in de tweede helft uitgebouwd tot de verdiende 4-12-overwinning. De D-jeugd kwam iets te kort tegen de nummer 3 Wessels/Hee- ten. Bij rust keek men tegen een 4-1 achterstand aan. In de tweede helft waren de teams, aan elkaar gewaagd en scoorden ze beide viermaal. De eindstand werd daarmee bepaald op 8-5. Holten- Waarin de regio Deven ter/ Apeldoorn al langer de mo gelijkheid toe bestond, is er nu ook in Holten de gelegenheid de cursus Samen Bevallen te vol gen. In negen avonden kunnen ouders en alleenstaanden met bijvoorbeeld him moeder, zich in theorie en praktijk samen voorbereiden op de komende be valling. Katja Burgstede geeft deze cur sus in haar woonhuis aan de La- geweg la waar ze haar cursisten met plezier ontvangt in huiselij ke sfeer. Mocht het daar qua ruimte niet meer lukken dan kan ze uitwijken naar een ruimte in het pand van Thuiszorg. Katja heeft er vroeger waar schijnlijk nooit bij stilgestaan dat ze nog eens in dit vak zou rollen: ze had haar diploma jour nalistiek op zak, kreeg geen baan in die richting maar trad in dienst van de VVV. Ze richtte daar een call-center op en gaf les aan de nieuwkomers Holten - De eerste bijeenkomst van de Passage wordt donderdag 30 januari gehouden. Anbo heeft de leden van de Pas sage uitgenodigd aanwezig te zijn bij hun nieuwjaarsbijeen komst op donderdag 23 januari in gebouw Irene. De Twentse vocalistengroep Capricio geeft dan een concert. De eerste avond van de Passage bestaat uit een jaarvergadering en een lezing van Loek Boer uit Ommen. Hij gaat het hebben over een man met een rugzak vol verhalen. aldaar. Dat lesgeven bleek later in haar voordeel te werken toen ze samen met haar partner de cursus Samen Bevallen volgde en men vanuit die hoek vroeg of ze misschien belangstelling had een opleiding als cursusleidster te volgen. Dat heeft ze gedaan en na een jaar had ze haar diplo ma. Begin dit jaar verruilde ze samen met Karei en de kinderen Mara en IJsbrand, hun woon plaats Haarlem om zich in Hol ten te vestigen en hier de cursus Samen Bevallen te starten. In de regio Twente heeft Katja weinig collega's, dat maakt zij op uit het feit dat ze veel aan meldingen heeft uit Almelo, Hengelo en zelfs uit Enschede. De kern van de cursus is het sa men voorbereiden op de beval ling, het is geen vrijblijvend iets. De partner dient er zoveel moge lijk bij te zijn en niet alleen voor een avondje. Het leukst vindt Katja het dan ook dat het initia tief voor het volgen van de cur sus van de partner uitgaat en dat gebeurt tegenwoordig steeds meer. Men wil dan ook samen verant woordelijk zijn en samen zorg dragen. De cursus start in de ze vende maand met tussen de drie en zes deelnemende stellen, be strijkt negen avonden en het eer ste deel van de avond wordt ge vuld met theorie, waarbij Katja veel gebruikt maakt van beeld materiaal. Het voortraject van de bevalling wordt grondig doorgenomen, de ontsluitingsperiode en de uitdrij ving. Maar ook wat er na de be valling kan gebeuren, zoals pro blemen met de voeding, de roze wolk die toch niet zo roze blijkt te zijn en vele andere zaken. Belangrijk is de voorbereiding op de bevalling zelf, weten dat dit pijn gaat doen en dat leren accepteren, zelfvertrouwen op- Katja geeft aanwijzingen hoe je de drukplekken op de rug kunt vinden zodat deze verlichting kunnen ge ven tijdens de weeën (Foto: Johan Bolink) bouwen, de regie van de beval ling zelf.in handen houden en de cursisten mondig maken, mocht men onverhoopt in het zieken huis moeten bevallen dat men de eigen wensen wel kenbaar maakt. Mensen met speciale wensen zo als het onder water bevallen, kunnen daarvoor een avondje apart komen. Na de theorie vol gen de ademhalingstechnieken en de ontspanningsoefeningen en Katja benadrukt dat het hier niet gaat om zwangerschapgym voor het losmaken van de spie ren, maar puur om technieken die tijdens de bevalling kunnen worden toegepast. Nadat alle zwangere vrouwen uit de groep zijn bevallen wordt er een tiende avond gepland en kan iedereen vertellen hoe het allemaal verlopen is en kunnen ervaringen worden uitgewisseld. Dit is ook om de contacten die al tijdens de cursus zijn ontstaan, verder uit te bouwen. Wie graag wat meer wil weten over de cursus of zich wil aan melden kan telefonisch contact opnemen met Katja: telefoon 0548-516866. Ook heeft zij eventueel boeken of video's te leen, mits deze wel weer terug gebracht worden. Loo - 'Voor een gewoon, goed pilsje hoefje 't niet te doen, die kun je in de winkel wel kopen, maar 't gaat juist om dat speciale smaakje datje zelf aan eigen ge brouwen bier kunt geven'. Dat zegt Henk Oplaat van de Oude Holterdijk op 't randje van Loo en Dijkerhoek. In de omgeving beter bekend als 'Billy'. Al sinds jaar en dag brouwt Henk z'n ei gen biertje, maakt nog wel eens een apart wijntje of andere sap- jes. Zo af en toe ontvangt hij in zijn brouwerij groepjes mensen die uitleg krijgen over het brouwproces. Op de middag van de afspraak is de hobbybrouwer noest aan 't werk in de boomgaard waar hij met zijn vrouw Tonny een reeks van fruitbomen kweekt, veelal oude rassen die tegenwoordig weer erg in zijn, maar 'dat wil nog niet erg', volgens Henk. 'Ze krijgen hier een kans en willen ze niet, nou dan halen we ze weer weg en planten een ander soort'. Van de opbrengst van sommige bomen maakt hij ove rigens wel zo af en toe een voor treffelijk wijntje, zoals de prui- menwijn die hij later uit de kast haalt en waar een heerlijke geur afkomt wat doet denken aan de lekkere pruimenjam die opoe vroeger kookte. Zowel de wijn als het bier maakt hij in zijn eigen vertrek in de schuur, simpel ingericht met wat houten banken voor de groepjes bezoekers die wel eens wat meer willen weten over bier brouwen en daarvoor uitstekend terecht kunnen in deze overzichtelijke mini brouwerij. Het ontbreekt deze brouwer echter aan tijd om zich veel met zijn hobby bezig te houden. In het dagelijkse leven is Henk vastgoedtaxateur bij de Hof van Twente maar heeft daarnaast ook de studie voor makelaar op gepakt, heeft een druk sociaal le ven en zo schiet er dus weinig meer over. Maar zo af en toe duikt hij op zaterdagmiddag zijn brouwerijtje in om voor de vol gende het brouwproces voor te bereiden, waaronder het malen van het graan tot mout. De volgende morgen om acht uur zet hij het verwarmingssche ma van de 'kookpot' in werking waarmee zo'n een en driekwart uur verstrijkt. De mout wordt volgens het beslagschema ge kookt waarna bierborstel en sap overblijft. Bierborstel is uitste kend geschikt voor de compost- hoop en het sap wordt gefilterd en weer teruggedaan in de kook pot, er wordt hop en kruiden naar eigen smaak toegevoegd en weer aan de kook gebracht om de zaak daarna weer af te laten koelen tot 25 graden. Daarna gaat het sap in het gis- tingsvat, zo'n week of drie. Alle Hengelo - Dartteam Wie Spoort Nie 1 (WSN) moest afgelopen maandag weer naar Hengelo om een potje te darten. Deze avond konden ze niet van de vaste vijf spelers gebruik maken. De ge broeders Deijk waren naar En geland om te kijken hoe het echt moest. Maar geen nood WSN1 kon ge bruik maken van superreserve Henry Veldkamp met zijn magi sche trippel 18. De andere drie spelers voor de avond waren Marco van Menum, Bert Paal man en Rik Paalman. Wat voor af niet verwacht werd, gebeurde. Het werd een totale walk over. In de vier singels moest Henry de puntjes afstaan na een gewel dig potje darten. Het zou beide kanten op kunnen gaan maar de dart viel als eerste bij RIF. De andere drie singels waren met groot gemak voor WSN. In de dubbels liet Henry wat van zijn kunnen zien met Marco dreven ze RIF tot wanhoop. Met meer dan tweehonderd pun ten voorsprong werden de legs uitgegooid. Bert en Rik deden bijna hetzelfde al hadden ze wat meer moeite om de dubbels te gooien. In de bierronde werden alle krachten gebundeld bij RIF om nog een keer te proberen een puntje af te snoepen van WSN. Dit bleek te vergeefs WSN was niet te stuiten. De bierronde was ook voor WSN: 8-1.Volgende week 20 januari wordt er thuis bij Bierlokal am Bahnhof ge gooid om de laatste 32 te berei ken in de beker. (Foto: Johan Bolink) suikers moeten worden omgezet en het bier moet rijpen en klaren. Met het vu lapparaa t worden de flesjes gevuld en dan nog en weekje wachten en het bier kan gedronken worden. Smaak en kleur van het bier is afhankelijk van het soort mout wat gebruikt wordt. D'r bestaan er vele, zoals kristal- mout, ambermout, zwart mout en gierst. Ook gebruikte kruiden zijn natuurlijk van invloed, veel gebruikte kruiden zijn karwijn, anijs, komijn en koriander. Henk brouwt nu zo'n tien jaar zijn biertjes, "t Is niet moeilijk', zegt hij, 'Maar je moet wel heel se cuur en hygiënisch te werk gaan'. Door z'n ervaring houdt hij zo af en toe wel eens een le zing bij verenigingen, waarvoor hij een speciale 'lezingendoos' met materialen heeft en natuur lijk ook wat brouwerresultaten meeneemt om te proeven. Henk is momenteel bezig om z'n gren- Irene - De Anbo houdt donder dag 23 januari een nieuwjaarsre ceptie in gebouw Irene. Het be gint om 14.30 uur. En de toe gang is gratis voor alle vijftig plussers van Holten en Markelo. Ook leden van de Passage zijn hartelijk welkom. De Twentse vocalistengroep Ca pricio verzorgt een sfeervolle middag met operetteklanken, schlagermelodieën, Weense lie deren en muziek uit de jaren ze stig. zen wat te verleggen en verdiept zich in de Engelse biersoorten waarvan er ook honderden zijn. Wie graag een keer wil komen kijken met een groepje mensen, doet er goed aan eerst een af spraak te maken, telefoon: 0570- 541260. Holten - De inschrijvingen voor de 1/8 en 1/4 afstand voor de Triathlon Holten waren tijdens de inschrijfavond opnieuw bin nen een uur vol. Ruim duizend atleten meldden zich vorige week dinsdag bij het voormalig gemeentehuis en stonden uren in de kou om te proberen een start plaats te bemachtigen. Vorig jaar werd de organisatie al verrast door het grote aantal in schrijvingen. Net als dit jaar werd ook toen een uur na aan vang begonnen aan het invullen van de wachtlijsten. Reden voor veel atleten om dit jaar nog vroeger te komen. Om 19.00 uur startten de inschrijvingen, 's Middags om 14.00 uur waren de eerste potentiële deelnemers echter al te vinden op het dorps plein, gelegen voor het voorma lig gemeentehuis. Een uur voor aanvang stonden enkele honder den atleten te wachten totdat de deuren geopend werden. Om het wachten wat aangenamer te ma ken was er warme chocolade melk verkrijgbaar. De bondswedstrijden zitten nu al vol. Voor de Elite, Jeugd, Mas ters en de Nationale wedstrijden zijn nog plaatsen beschikbaar. lopen in de bossen van de Hol- terberg. Met enkele stukken vals plat, de befaamde oranjekuil en de lange afdaling naar de finish toe is het elk jaar nog weer ge nieten van deze cross. Zowel voor de deelnemers, als ook voor het publiek. Nieuw dit jaar is de afstand over 2,5 kilometer. Elierdoor is er een extra loop bij gekomen voor de deelnemers die 1,6 kilometer te kort, en 5 ki lometer te lang vinden. De starttijden zijn als volgt: 1,6 kilometer, tot en met 9 jaar, 13.00 uur; 1,6 kilometer, 10 tot en met 12 jaar, 13.15 uur; 5 kilo meter, 13.30 uur; 2.5 kilometer, 13.35 uur; 10 kilometer, 14.15 uur. Inschrijven en omkleden is mo gelijk in de kantine en kleed ruimtes van de SV Holten op het Meermanskamp aan de Valken- weg. Voor de winnaars in de di verse categorieën zijn er prijzen in natura te verdienen en iedere deelnemer krijgt na afloop een smakelijke herinnering. Voor meer informatie www.avhol- ten.rijssen-holten.net of bellen met E. Veneklaas, telefoon: 0548 363 811. Holten - De jaarlijkse Holter- bergcross welke de derde is uit een vierdelige reeks van de Oad Reizen Crosscompetitie, wordt dit jaar gehouden op zaterdag 25 januari. Op de hoofdafstand van 10 kilo meter wordt een spannende strijd verwacht tussen de koplo pers van de Oad Reizen Crosscompetitie. Udo Zwijnen- berg die eerste werd in Nijverdal en Gerrit Voortman die in Rij s- sen met de hoogste eer ging strijken, zullen naar alle ver wachting een spannende strijd gaan leveren in Holten. René de Wilde uit Markelo dient echter ook niet onderschat te worden voor een eerste plek in Holten. Hij zal er namelijk alles aan doen de spanning in de top nog verder op te voeren. Ook in de andere categorieën en op de andere afstanden zal er veel strijd geleverd gaan worden. Met een recordaantal van bijna driehonderd inschrijvingen voor de competitie is dit ook wel mo gelijk. Net als andere jaren wordt er al leen over onverharde wegen ge- De beker wordt uitgereikt aan het winnende team. Holten - Omdat het kerstzaal voetbaltoernooi voor de pupil len al druk bezet was, had de organisatie besloten om voor de voetballers van Dl een apart toernooi te organiseren. Dit toernooi werd zaterdag 11 januari gehouden in de sport hal. De deelnemende clubs waren ABS, VV Markelo, Blauw Wit en van de organi serende club SV Holten. Elk Dl-team mocht twee teams op de been brengen, die onderverdeeld waren in een A- en een B-poule. Om het scoren te bevorderen werd een extra regel ingesteld: wanneer een club met drie doelpunten of meer verschil wint, dan krijgt dat team een bonuspunt. Na de voorrondes gingen Blauw Wit A, Markelo B, Markelo A en Holten B door naar de kwartfinale. Blauw Wit mocht in de kwart finale optreden tegen Markelo B. Deze werd gewonnen door Blauw Wit A met 2-1. De andere kwartfinale ging tussen Markelo A en Holten B. Hier was Markelo A duide lijk de sterkste van de twee, wat resulteerde in een 3-0 ne derlaag voor Holten B. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door Markelo B met 2-0 van Holten B. De finale ging tussen Blauw Wit A en Markelo A. Markelo A won uiteindelijk met 1-0. De D-pupillen van zowel Blauw Wit als SV Holten kun nen nu hun skills vertonen op de sport- en spelmorgen in de sporthal. Mossink - Voor de zevende maal wordt zaterdag 18 januari Het Espelo Toernooi (H.E.T.) gehouden in sporthal 't Mos sink. Zo'n tachtig spelers ver deeld over elf teams, strijden om de Anton Reilink Bokaal. Deze bokalen staan nu nog bij de Pino's (heren) thuis en in de Flishook (dames). Gezelligheid gaat echter boven prestatie. Dit blijkt wel doordat er maar een aantal spelers meedoen die lid zijn van een voetbalvereniging. Spelers die aan dit toernooi mee mogen doen, zijn of afkomstig uit Espelo of lid van een Splose vereniging. Het wedstrijdschema ziet er als volgt uit: 20.00 Helhuze-Splodiek: 20.10 EFCVH-Ex-Sploders; 20.20 De Biertjes-Flishook; 20.30 Viefhu- ze-De Buurtjes; 20.40 Anita's zon der Sjonnies-Flishook dames; 20.50 Splodick-Dc Biertjes; 21.00 Ex-Sp- Ioders-Vïefhuze; 21.10 Anita's zon der Sjonnies-Spiodiek dames; 21.20 Flishook-Helhuze; 21.30 De Buur- tjes-EFCVH; 21.40 Flishook da- mes-Splodiek dames; 21.50 Splo- diek-Flishook; 22.00 Ex-Sploders- De Buurtjes; 22.10 Flishook dames- Anita's zonder Sjonnies; 22.20 De Biertjes-Helhuze; 22.30 Viefhuze- EFCVH; 22.40 Splodiek dames- Anita's zonder Sjonnies; 22.50 wed strijd om de zevende en achtste plaats; 23.00 wedstrijd om de vijfde en zesde plaats; 23.10 Splodiek da- mes-Flishook dames; 23.20 wed strijd om de derde en vierde plaats: 23.30 Finale. Blauw Wit Vrijdag 17 januari Zaaltoernooi derde, vierde, vijfde en zaal twee en drie in 't Mossink, 19.30 uur (aanwezig 19.00 uur). Zaterdag 18 januari Blauw Wit 1 - Sp Teuge 1, 14.30 uur; Blauw Wit 3 - OZC 4, 14.30 uur; Blauw Wit Al-toernooi in 't Mossink met Witkampers Al, Holten Al en DOS '37 A2. Dinsdag 21 januari AZC 2- Blauw Wit 2, 19.30 uur (vertrek 18.15 uur). Zaalvoetbal Blauw Wit 1 - Avanti T 2, 22.00 uur. SV Holten Zaterdag 18 januari Zaal voetbal toernooi Holten Al - Blauw Wit '66 in sporthal 't Mossink, van 14.30 uur tot 18.30 uur; Vroomshoopse Boys Cl - Hol ten Cl, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Vroomshoopse Boys C3 - Holten C2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Sport- en spelmor gen voor Holten D1D2, E1E2, E3, E4, Fl, F2, F3, MCI, MC2, in sporthal 't Mossink. Dinsdag 21 januari Holten Al - Sp Eefde Al,. 19.30 uur. Handbal Zaterdag 18 januari Meisjes B- Tyfoon, 12.00 uur; Meisjes D - Tyfoon, 12.45 uur. Zondag 19 januari Dames 1 - HCD '79 114.15 uur; Dames 2 - V en K 2, 13.10 uur; Dames A1 - Overwetering, 14.15 uur. Holten - De uitslagen van de on derlinge competitie van schiet vereniging De Eendracht. Geweer klasse A: 1. G.J. v. Aefst 160 (3x10); 2. W. Paal man 160 (2x10); 3, F. Hoes 153. Klasse B: M. Krikkink 142; KlasseC: 1. J. Sluiter 131; 2. E. Hulsman 125; Opgelegd 55+: 1. G. Haverslag 184; 2. G. Schup- pert 182; 3. W. Leeftink 178; 4. F. Hase 170; 5. D. Jansen 168; 6. J. Klooster 147; Pistool: 1. H. Paalman 160; 2. A. Schuppert 144: Vuurbuks: 1. S. Kools 74; 2. Grootentraast 71; 3. G. Möring 67; 4. H. Bakker 48. Mossink Voor de jongste voet baljeugd wordt zaterdag 18 ja nuari een spelmorgen gehouden in sporthal 't Mossink. Dit wordt deze keer georganiseerd door Blauw Wit. De E- en F-pupillen van beide verenigingen worden om 9.00 uur aan de start verwacht. Er ko men van allerlei, op voetbal ge richte, spelonderdelen voorbij. Als deze groepen het circuit tot een goed einde hebben gebracht, staat de D-jeugd inmiddels ge reed voor hun spelmorgen. Om 10.30 uur is de aftrap voor deze groep. Holten - De wereldkampioen schappen Allround Schaatsen wordt zaterdag 8 en zondag 9 fe bruari in het Zweedse Gothen burg gehouden. Mark Tuitert zal hierbij ook aan de start verschij- De supportersvereniging van Mark gaat hier met een bus naar toe. Voor deze reis zijn er nog enkele plaatsen vrij. De prijs be draagt 175 euro. Dit is inclusief busreis, over nachting in een hostel (logies met ontbijt), vervoer van en naar het stadion en de toegangskaar ten. Voor informatie of opgave kan men bellen: G. Kolkman, tele foon 0548-363453. Holten - Tijdens het indoor kringkampioenschap, dat werd gereden in Vriezenveen wisten twee leden van PC de Bergrui tertjes een titel te behalen. Peter Tijhaar werd met Kadanza kringkampioen in de LI-dres suur categorie C. Ook Angela Snippe mag zich weer kringkampioen noemen. Met haar pony Lady wist zij ook de indoortitel te behalen, dit keer in de L2-dressuur. Petrie de Jong moest het helaas doen zonder prijs, maar mag wel starten op de regio kampioen schappen met Charles. Emmalie den Heijer behaalde met Klaris- sa een derde prijs in de L2-dres- suur in Denekamp. Elsbeth Deijk wist met Delilah tijdens de Sallandse ruiterdagen ook nog een prijs te winnen zij werd elfde bij het klassiek sprin gen

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7