gemeentelijke informatie Rijssen. Reken daar maar op. DONDERDAG 9 JANUARI 2003 HO 8 ZA 6 van de extensiveringsgebieden nog niet in detail Adres gemeentehuis: Schild 1,7461 DD Rijssen Smidsbeft 6,7451 8L Holten Postbus 244, 7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Uitgebreide dienstverlening in Holten De gemeente Rijssen-Holten streeft naar een optimale dienstver lening voor haar inwoners. Om deze dienstverlening te kunnen realiseren, heeft een verbouwing in het gemeentehuis locatie Holten plaatsgevonden. Een brede, overzichtelijke publieksbalie is het resultaat! Op deze manier kunnen wij u beter van dienst zijn en wordt u sneller geholpen. Deze week kunt u al gebruik maken van deze makkelijke en snelle service! Wanneer kunt u langskomen? In verband met de start van de publieksbalie hebben wij onze openingstijden verruimd. U kunt bij ons deze week terecht op de volgende tijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur-12.15 uur donderdagmiddag (Burgerzaken) van 13.30 uur-17.00 uur donderdagavond van 18.00 uur-19.30 uur Alle service bij I centrale balie! Waarvoor u precies bij deze brede publieksbalie terecht kunt, zet ten wij voor u op de rij: Publieksbalie Ruimte Huis verbouwen? Een bouwvergunning kunt u regelen via onze Publieksbalie. Onze medewerkers staan ook voor u klaar als u vra gen hebt over afval, reiniging, grondverkoop, ruimtelijke ordening, milieu, wegen, vergunningen et cetera. Dit onderdeel is nieuw in Holten en u hoeft voor de eerste dienstverlening niet meer naar Rijssen te gaan! Sociale voorzieningen U kunt hier terecht voor uitkeringen op basis van de algemene bij standswet en aanverwante regelingen, minimabeleid, huursubsidie, duurzame gebruiksgoederen en terugvordering en verhaal, besluit bijstandsverlening zelfstandigen, inburgering nieuwkomers en schuldhulpverlening. Dit is de voormalige dienstverlening van het Holter Informatiepunt (HIP). Voor gehandicaptenvoorzieningen kunt u naar onze publieksbalie gaan voor woningaanpassing, vervoersvoorzieningen, rolstoelen en invalidenparkeerkaarten. Burgerzaken Een nieuw paspoort nodig of net uw rijbewijs gehaald? Onze medewerkers helpen u graag! Ook kunt u hier terecht voor huwe lijk en partnerschapregistratie, geboorte, overlijden, pas 65, adres wijzigingen et cetera. Klachten? Blijf er niet mee zitten! Om de dienstverlening optimaal te krijgen en te houden, kunt u bij deze balie ook terecht voor al uw klachten. Dit kan een defecte lantaarnpaal zijn, een omgevallen boom of een losse stoeptegel. Blijf er in ieder geval niet mee zitten, bel met telefoonnummer 85 48 56. Nieuw thema bij Gezondheidswijzen 'goede voeding, gezond gewicht' We kennen het allemaal: op een dag zit de broek ineens strakker. De riem moet een gaatje losser. Ongemerkt zijn er wat kilo's aan gekomen, die er in de praktijk meestal niet ongemerkt weer vanaf gaan. Zeker na de vaak calorierijke feestdagen is het verstandig stil te staan bij een gezonde voeding. In aansluiting op de nieuwe lan delijke campagne van het Voedingscentrum, staat de Gezondheidswijzer van de GGD Twente in de maanden januari en februari in het teken van goede voeding en een gezond gewicht. Er is een grote hoeveelheid actuele en lezenswaardige folders en bro chures bijeengebracht. Het informatiemateriaal is voor iedereen gratis verkrijgbaar bij de Gezondheidswijzer. Ook met andere vragen over gezondheid, ziekten en gezondheidszorg kan men terecht bij de Gezondheidswijzer, telefoon: (0546) 536890, dagelijks tussen 9.00 en 15.00 uur. De gewenste informatie wordt (gratis) toegestuurd. Informatie over bovenstaand thema is ook verkrijgbaar bij de bibli otheken in de kern Rijssen en de kern Holten. Rijkswaterstaat werkt aan betere doorstroming AI De Al is een van de drukste verkeersaders van ons land. Met name op het traject Beekbergen-Deventer doen zich bijna dage lijks problemen voor.Van Eemnes tot Hengelo lopen studies om de doorstroming in de toekomst te verbeteren. Ook worden daarbij effecten van verschillende oplossingen op de omgeving in kaart gebracht. Twee van die studies betreffen de trajecten Barneveld- Deventer en Deventer-Hengelo. Voordat zij de officiële procedures starten, kunt u als belangstel lende kennis nemen van de plannen. Dit gebeurt door een inloop avond op donderdag 9 januari 2003 in de benedenhal van het gemeentehuis te Rijssen vanaf 19.30 uur tot uiterlijk 21.30 uur. Op deze avond kunt u kennis nemen van de plannen. U kunt teke ningen van de nieuwbouw bekijken en er zijn medewerkers van Siloah en de gemeente aanwezig om u meer informatie te geven. Reconstructieavonden Zuidwest-Twente In januari organiseert de streekcommissie Zuidwest-Twente vier bijeenkomsten over de reconstructie. Doel van deze bijeenkom sten is: informatie geven over de stand van zaken in het recon structieproces en bezoekers te laten reageren op de toekomst plannen voor het gebied. Het materiaal dat tijdens de avonden voorligt, is een eerste uitwerking en zal nog verder aangepast en uitgewerkt moeten worden in de komende maanden Informeren Tijdens de inloopbijeenkomsten krijgen bezoekers uitleg over de concept-zoneringskaart voor de intensieve veehouderij, waarop wordt aangegeven waar intensieve veehouderij zich kan ontwikke len en waar niet. De streekcommissie Zuidwest-Twente benadrukt dat het hier gaat om een voorlopige zoneringskaart. Door aan passingen van de huidige uitgangspunten, nieuwe inzichten en reac ties vanuit de streek kan de zoneringskaart nog worden aangepast. Zo wordt nog nagedacht over het aanwijzen van 'sterlocaties intensieve veehouderij in verwervingsgebieden en is ook de mededeling Voor de komende verkiezingen wordt NIET in 'Pinkeltje' maar in het Kerkelijk centrum 'Sion' een stembureau ingericht. Inspraak beleid kantoorvestiging op bedrijventerrein Het college van burgemeester en wethouders van Rijssen berei den de vaststelling voor van een beleid voor het vestigen van kan toren op het bedrijventerrein te Rijssen U kunt dit ontwerpbeleid vanaf 10 januari 2003 vier weken inzien. Belanghebbenden kunnen zolang het beleidsvoornemen ter inzage ligt hun schriftelijke reactie sturen naar het college van burge meester en wethouders. Het beleidsstuk kunt u inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeente huis, locatie Rijssen. U kunt hier terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis, of op afspraak buiten de werkuren. Ingekomen bouwaanvragenl meldingen (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan) Algemene bijstandswet Beleidsplan 2003 De gemeenteraad heeft op 16 december 2002 het beleidsplan 2003 voor de uitvoering van de Algemene bij standswet vastgesteld. Het beleidsplan 2003 komt voor een groot deel overeen met het beleidsplan 2002. De vernieuwingen en wijzigin gen zijn opgenomen in een apart hoofdstuk. De meest opmerkelijke punten in het beleidsplan 2003 zijn: 1Het Strategisch Akkoord 2. Deregulering Algemene bijstandswet 3. Reïntegratie/Klantmanagement 4. Brede publieksbalie Voornoemde stukken zijn behandeld in de vergadering van de commissie Publiekszaken, Sociale zaken en Onderwijs van 21 november 2002. den voor bijvoorbeeld reisadvies, informatie over kaartsoorten van NS of het opgeven van verloren en gevonden voorwerpen. Ook kan de serviceknop gebruikt worden voor het doorgeven van storingen of effecten. De alarmknop is uitsluitend voor noodsitu aties. Noodoproepen worden afgehandeld in samenwerking met het Korps Landelijke Politiediensten. De service-en alarmzuil heeft speciale voorzieningen voor blinden, slechtzienden en slechtho renden. Vragen? Als u nog vragen hebt, kunt u bellen met de afdeling Public Affairs, mevrouw C. van Heijzen, telefoonnummer 038-497 44 71. Inloopavond Siloah (stichting gehandicaptenzorg Gereformeerde Gemeenten) wil u graag uitnodigen voor het presenteren van de nieuwbouw- plannen op het perceel Margrietlaan 8.Tot voor kort was hier "De Mo!enhoek"gevestigd. Siloah wil hier graag een woonlocatie reali seren voor 28 mensen met een verstandelijke handicap. informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 bezoekadres: schild 1 Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Rijkswaterstaat vindt het belangrijk om belanghebbenden en geïn teresseerden goed op de hoogte te houden van de ontwikkelin gen. Zij hebben inmiddels al aan de directe belanghebbenden een projectfolder verspreid. Als u ook meer informatie wilt over deze betere doorstro ming, kunt u terecht op de website www.alinfo.nl, of bellen met Rijkswaterstaat directie Oost-Nederland, telefoonnummer 026-368 88 46. Sluiting NS-loket in Rijssen Het NS-loket sluit per I februari 2003. Voor treinkaartjes kunt u terecht bij de kaartverkoopautomaat op het station bij het NS Verkooppunt; het postkantoor aan de Rozengaarde 75 in Rijssen. Nieuw op het station is de service- en alarmzuil.Via deze zuil kan de klant van de eerste tot en met de laatste trein rechtstreeks in contact komen met een van onze medewerkers. De service-en alarmzuil heeft twee knoppen. De serviceknop kan gebruikt wor- I I december 2UU2 I I december 2002 17 december 2002 18 december 2002 19 december 2002 19 december 2002 zUUzI 121 20021122 20021 128 20021129 20021130 20021131 19 december 2002 20021133 bnterstraat I til te Rijssen, bouwen erker met balkon; Rijssenseweg 22 te Holten, bouwen schuur; Nijverdalseweg 133 te Rijssen, verbouwen bedrijfshal met kantoorpand; Scholekster 51 te Rijssen, vergroten garage; Kattenhaarsweg 94 te Rijssen, vergroten woning; Kattenhaarsweg 90 te Rijssen, plaatsen kap op garage; Wagenmaker 4 te Rijssen, vergroten woning. Bovenvermelde bouwaanvragen/meldingen kunt u inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeente huis, locatie Rijssen. De plannen voor Holten kunt u inzien bij de postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bekend. Naast het maken van een zoneringskaart heeft de streek commissie de opdracht gekregen om een totaalvisie voor het gebied te ontwikkelen voor de lange termijn. Dit gebeurt zowel in woord als in beeld. De streekcommissie nodigt alle belangstellenden van harte uit om de inloopbijeenkomsten te bezoeken. Alle bijeenkomsten duren van 18.00 uur tot 21.30 uur. Op vaste tijdstippen 18.30 uur, 19.30 uur en 20.30 uur) wordt een toelichting gehouden bij het presen tatiemateriaal. Tussentijds kunnen de aanwezigen zich persoonlijk laten informeren en reageren. Hieronder treft u een overzicht van data en locaties aan: Zuidwest Twente: 15 januari Nijverdal 16 januari Markelo 20 januari Bentelo 21 januari Zenderen Hotel Dalzicht De Poppe De Rustende Jager Partycentrum Lutke Hulscher Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis is geopend op 45 maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 2.15 uur en 's middags op afspraak elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten: iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeester J.A. H. Lonink, wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J.j.A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 8