Holtens kampioenschap b^™"1 tafeltennissen in Mossink Oliebollencross in mooi sfeervol winterlandschap Wintergames Uitslagen Bergruitertjes Vuur gestookt op wegdek Ruit vernield Diepenveense Midwinterloop Handbalsters winnen DONDERDAG 9 JANUARI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD ■Jiebck Hendri Markvoort ontvangt persprijs Hengelo - Tijdens de sportverkiezing van de regionale omroep RTV Oost heeft bestuurslid Hendri Markvoort van de Stichting Triathlon Holten de persprijs ontvangen. Deze werd uitgereikt door Guido Gosselink, meervoudig winnaar van de Holtense triat lon. 'Zonder de inzet van vrijwilligers zoals Hendri Markvoort is de organisatie van een evenement als de Triathlon Holten niet moge lijk', aldus Guido. Gosselink heeft regelmatig contact mét de or ganisatoren en weet hoeveel energie en tijd de organisatie van het evenement kost. De persprijs wordt uitgereikt aan iemand die zich in het afgelopen jaar achter de schermen op bijzondere wijze heeft ingezet voor de promotie van de Overijsselse sport. De winnaar van de persprijs wordt onder ander bepaald door'de sportredactie van RTV Oost. Oudejaarstoernooi Het oudejaarstoernooi voor de A, B en C-jeugd van SV Holten werd dinsdag 31 december gehouden door de VOJAC. De jeugd van SV holten leeft het hele voetbalseizoen naar dit toernooi toe, dus er werd dit jaar wat extra gedaan en dat resulteerde in het the ma Championsleague, dus teams als Manchester United, Ajax en Real Madrid maakten hun opwachting. De jeugdvoetballers werden verwacht om zich tegen 8.30 uur te melden en deden dit dan ook in grote mate. Dit tot grote tevreden heid van de organisatie, die met acht teams weer ouderwets veel deelname had. Dit is wel eens anders geweest in vorige edities. Mede door het wegvallen van een A2 en B2. Voor het begin van de eerste poulewedstrijd werd de tune van de Championsleague gedraaid. Dit tot groot genoegen van de aanwe zigen. Iedereen speelde zijn wedstrijden en niet iedereen was te vreden met het resultaat van zijn ploeg, maar goed, dat is voetbal. Het toernooi is uiteindelijk gewonnen door Real Madrid met de volgende spelers: Jeffrey, Robbert, Sander, Rick, Remon en Bram met Eelco van der Wal als leider van dit sterrenensemble. Ali Koning benoemt tot Lid van Verdienste Vletgoor - Blauw Wit '66 hield vorige week vrijdagavond haar jaarlijkse nieuwjaarsreceptie. De bijeenkomst werd goed bezocht, maar de concurrentie van onder meer schaatsen en volleybal was merkbaar. Tijdens de bijeenkomst werd Ali Koning benoemd tot lid van verdienste en bracht de clubbladcommissie in samenwer king met het kader van de selectie een speciaal nummer over het succesvolle jaar 2002 uit. Voorzitter Wim Klein Nagelvoort refereerde in zijn voorwoord naar het succesvolle jaar 2002 voor Blauw Wit. Naast het kam pioenschap voor diverse jeugdteams, mede tot stand gekomen door de goede organisatie van de jeugdcommissie, werd ook de eerste.selectie met beide elftallen kampioen. Een unieke gebeurte nis in de verenigingshistorie. De clubbladredactie kwam met een speciale uitgave van het clubblad de Blauw-Witter op de proppen. Dit nummer werd geschreven door het kader van de selectie 'en in elkaar gezet door de clubbladredactie. Voor het moment van uit gifte werd speciaal gewacht op deze bijeenkomst, omdat een nieuwjaarsreceptie een mooie gelegenheid is om even terug te blikken. De vereniging heeft als geheel in 2002 goed gefunctioneerd. Dit kwam door de inzet van vele vrijwilligers. Zij waren er nadrukke lijk bij betrokken de vereniging op het niveau te laten functione ren zoals al die vrijwilligers het met elkaar voor ogen staat. Hier naast moet er altijd oog zijn voor nieuwe vrijwilligers. Medewer kers die de komende jaren het gezicht van de club bepalen. Voor zitter Klein Nagclvoort benadrukte dit nadrukkelijk, omdat het voor het functioneren van de vereniging zo belangrijk is. In het voorjaar en zomer zal er nadrukkelijk een beroep op de leden ge daan worden. De bouwplannen geven dat aan. Hiernaast heeft de vereniging ook oog voor bijzonder prestaties. Ali Koning werd tijdens de vergadering benoemd tot Lid van Verdienste. Zij ont ving hiervoor het bekende bord en bloemen, voor echtgenoot Jan was er een fles Schelvis Pekel. Een echt zeemansdrankje. Ali Ko ning was de afgelopen zeventien jaar steeds in de weer met de verenigingswas. Niet alleen de gebruikelijke dingen zoals trai ningsspullen, maar ook nog eens de kleding van vele teams. Een niet te onderschatten taak. Hiernaast is ze al vanaf 1974 betrokken bij de vereniging. Ze hielp vanaf dat moment tot heden mee in het clubhuis. Achter de bar en tien jaar in de clubhuiscommissie. Hielp bij de schoonmaak en hielp bij het verhuizen naar de huidi ge locatie. Vele uren heeft ze aan de vereniging besteed. Meestal op momenten dat andere leden er niet zijn. Altijd haar taken vol ledig en goed uitvoerend. Inmiddels heeft ze kennen gegeven haar werkzaamheden niet betrekking tot de was te willen beëindigen. Na haar huldiging voor 25 jaar clubhuismedewerkster het mo ment om haar tot Lid van Verdienste te benoemen. De bezoekers konden dit wel waarderen. Toen zoon Jan ook nog eens de speld voor 25 jaar lidmaatschap kreeg uitgereikt was het feest voor de Koningen compleet. Een mooi moment om het formele deel af te sluiten en het gezellige deel op te pakken. Mossink - In sporthal 't Mossink werd afgelopen zaterdag 4 janu ari weer om het jaarlijks Holten- se kampioenschap tafeltennissen gespeeld, 's Morgens streed de jeugd om de hoogste eer, ver deeld over drie klassen: meisjes, jeugd B (tot en met twaalf jaar) en jeugd A (dertien tot en met zeventien jaar). Bij de meisjes waren vijf deel neemsters die in een meerkamp allemaal een keer tegen elkaar speelden. Hier was Manon Pot man duidelijk de sterkste. Zij won al haar partijen en werd dus Kampioen. Tweede met een ver- liespunt werd Leontien Voogt en als derde kwam Suzan Kukolja uit de strijd. De jeugd B was opgedeeld in twee poules van vijf, waaruit de nummers een en twee doorgin gen naar de kruisfinales. In poule A won Jacco van Alst zijn partijen redelijk eenvoudig en werd Tim Hakkert tweede. In poule B was Stefan Pekkeriet de sterkste en eindigde Kay Schuppert als tweede. In de eer ste halve finale tussen Stefan en Tim was Stefan de sterkere (11- 8 en 11-6). In de andere halve finale speel den Jacco en Kay een spannende wedstrijd, waaruit Jacco als win naar tevoorschijn kwam (9-11, 11-7 en 11-9). De finale was duidelijk in het voordeel van Jacco. In een best off five partij won hij drie games, waardoor Jacco van Alst in deze klasse Holtens Kampioen 2003 werd. De jeugd A was opgedeeld in twee poules van zes. In poule A werd al snel duidelijk dat Rob bert Hulleman en Rik Stoeven- belt de sterkste waren. In hun onderlinge partij won Rik en werd hij daardoor eerste in zijn poule en Robbert tweede. In poule B bleven Timo Kukolja en Maarten Benschop ongeslagen, De winnaars van het kampioenschap tafeltennis. (Foto: Johan Bolink) totdat ze tegen elkaar moesten spelen. Deze partij besliste Maarten in 3 games in zijn voor deel. Hierdoor kwamen de vol gende halve finales tot stand: Rik tegen Timo (11-8, 8-11, 6- 11en Maarten tegen Robbert (9-11,11-4,11-4). De finale was dus een herhaling van de wedstrijd in poule B tus sen Timo en Maarten. Nu echter, was Timo de sterkste en won in drie games. Hiermee prolon geerde hij zijn titel. Ook werd er bij de jeugd nog ge dubbeld. Bij het dubbelspel ging de winst naar Rik Stoevenbelt en Robbert Hulleman. Zij versloe gen in de finale Maarten Ben schop en Marten Hulleman. De senioren waren 's middags aan de beurt. De recreanten (vijf man) speelden in een poule te gen elkaar en de competitiespe lers speelden met acht man in een poule. De recreantenkampioen van vo rig jaar had nu duidelijk meer te genstand en kwam maar tot een winstpartij. Jan Voogt kwam als winnaar uit de strijd. Hij won al zijn partijen en is dus terecht de kampioen 2003. Eric van Beek werd tweede en Meindert Koop man derde. Bij de competitiespelers gingen Fred Hulleman en Eric Kooy ge lijk op, tot ze tegen elkaar moes ten spelen. Deze laatste wed strijd in de poule ging daarom meteen om het kampioenschap. Dit werd een spannende strijd die eerst naar Eric leek te gaan. Maar halverwege de tweede ga me kwam Fred terug en uitein delijk won hij. (19-21, 21-19, 21-14). De derde plaats was voor Erwin ten Hove uit Marke- lo met vijf winstpartijen. Het seniorendubbel, waarbij de recreanten gekoppeld werden aan competitiespelers leverde verrassende duo's op. Hier werd de strijd uiteindelijk gewonnen door Erwin ten Hove en Arjan Hakkert. Zij versloegen in de fi nale Eric van Beek en Nico Valk (19-21,21-18,21-15). Meermanskamp - Onder prachti ge winterse weersomstandighe den vond zondag 5 januari de dertigste editie van de traditio nele Oliebollencross van SV Holten plaats. Zo'n honderdvijf tig deelnemers bonden met el kaar de strijd aan op een loop- parcours uitgezet in de bosrijke omgeving van de Holterberg, met als start- en finishplaats het sportpark Meermanskamp. Gelet op het aantal deelnemers en de prachtige strijd welke door hen werd geboden, blijkt er dui delijk behoefte aan dit evene ment te bestaan, wat een blijk van waardering is voor de orga nisatie en haar medewerkers. Om 10.00 uur werd het startsein gegeven voor de jongste jeugd die een afstand van 2 kilometer moesten afleggen. De eerst aan komenden in hun respectievelij ke leeftijdscategorie, te weten Stef Schots en Stefan Pekkeriet bij de jongens en Chantal Pekke riet en Marije Dangremond bij de meisjes waren met afstand de besten en zetten fantastische tij den neer. Daarna was het de beurt aan de wat oudere jeugd en de dames en heren om de vier kilometer in een snelle tijd af te leggen. Ook hier werd voldoende strijd gebo den en werden de vele calorieën van de achterliggende feestda gen afgeschut. Om 11.15 uur werd het startsein gegeven voor zowel de zes als de tien kilometer. De grote over winnaar bij de heren tien kilo meter bleek uiteindelijk weer Rik Waanders met een fantasti sche tijd van 40.38 minuten. Het was zijn vierde overwinning op rij, een fantastische prestatie. Bij de dames ging de hoofdprijs naar Ilennie Markvoort die de tien kilometer in een prachtige tijd van 49.24 minuut wist af te leggen. Alle eerst aankomende SV Holten-leden mochten een wisselbeker in ontvangst nemen, terwijl alle deelnemers werden voorzien van medaille. Uitslagen Groep Poffertjes 7 tot en met 9 jaar, 2 kilometer Jongens: 1. Stef Schots, 8.43 mi nuut; 2. Michel Prins, 8.54 mi nuut; 3. Rik Pasman, 8.58 mi nuut. Meisjes: 1. Chantal Pekkeriet, 7.50 minuut; 2. Belinda Brand wacht, 10.55 minuut; 3. Lisa van Eek, 11.12 minuut. Groep Appelflappen 10 tot en met 12 jaar, 2 kilometer Jongens: 1Stefan Pekkeriet, Vletgoor - Blauw Wit hield af gelopen zaterdag 4 januari een jeugdcrossloop. Hoewel de jeugdafdeling de laatste jaren een mooie groei doormaakt, was de opkomst van de jeugd boven verwachting. Or ganisator Henk Hulsman had in samenwerking met de jeugd commissie een mooi parcours uitgezet over sportpark 't Vlet goor. Onderweg kwamen de lopers enkele hindernissen tegen of moest een spel worden gespeeld. Vooral het steppen met een bij zonder stuur leverde mooie beel den op. Bij de start kwam het op behen digheid en kracht aan, maar de jeugd liet zich hierdoor niet uit het veld slaan. Er werden snelle tijden gelopen, maar bij de finish lag er voor alle deelnemers een versnapering te wachten. De winnaars per groep waren: C-jeugd: Nick Zweers. D-jeugd: Jurgen van Dijk E-jeugd:Thomas Nijkamp F-jeugd: Robin Meijerink Meisjes: Sanne Klein Nagelvoort Na de jeugd kwam de Activitei tencommissie met de Winterga mes voor de junioren en de seni oren. Hier leek de deelname eerst tegen te vallen, maar ge lukkig viel dat op het laatste mo ment erg mee. De deelname was ook hier beter dan in voorgaande jaren. Het volleybalnet (voetvolley) en het schieten (De Zaagmolen) waren zo maar enkele onderdelen die de deelnemers voorgeschoteld kregen. Blauw Wit dat de Zaag molencup ook in eigen huis goed wilde verdedigen was na tuurlijk nadrukkelijk aanwezig. Bij de jongste deelnemers werd Matthijs Hulsman winnaar. Bij de dames ging de eerste prijs naar Anke Kruithof en bij de he ren was Mikel Aanstoot, natuur lijk uit het vierde, de winnaar. Een goed gevuld clubhuis maak te de prijsuitreiking mee. (Foto: Johan Bolink) 6.49 minuut; 2. Bram Schots, 7.23 minuut; 3. Sjors van Gerres- heim, 7.40 minuut. Meisjes: 1Marije Dangremond, 7.34 minuut; 2. Silke Nijland, 8.03 minuut; 3. Jette Wielaard, 8.15 minuut. Groep Pannenkoeken, 13 tot en met 14 jaar, 4 kilometer Jongens: 1Rob Marissink, 16.27 minuut; 2. Herwin Voort man, 16.48 minuut; 3. Eric Bal- tus, 20.07. Meisjes: 1. Natasja Geerling, Leden van PC de Bergruitertjes wisten de afgelopen tijd weer de nodige prijzen binnen te halen. In Rijssen behaalde Carin Paal man met Romadour een vijfde prijs in de LI-dressuur. Peter Tijhaar werd eerste in de Ml dressuur categorie C/D/E. In Lonneker wist zus Laura Tijhaar met Saskia een eerste prijs te be halen in de klasse Z. In Bathmen was er een tweede prijs met Ka- danza in de L dressuur. Indoor Wierden leverde prijzen op voor Melissa ten Velde met Marlotte, zij werd tweede, en Elsbeth De- ijk met Delilah, zij werd zesde in het klassiek parcours en achtste bij het jachtspringen. Beiden mochten ook starten in de grote finale, maar wisten hier helaas geen prijs te behalen. An gela van Lies werd in Wierden tweede bij het verkleed rijden. Als kabouter Plop mocht zij haar prijs in ontvangst nemen. Van het oude jaar werd, alweer voor de derde keer, afscheid ge nomen met een onderlinge wed strijd bij Vincent's horses in Holten. Michelle v.d. Graaf werd met Bontje eerste in de BB dressuur. Ulrike Oostervelt werd met Serona eerste in de B dres suur en Emmalie den Heyer werd tweede met Kay. Eva Hoefman werd met Bobbie eer ste in de L1 dressuur en zus Ma- lou deed hetzelfde in de klasse L2/M1. Bij de springers ging de eerste prijs voor de BB naar Marylou Holleman en werd Nikki Hul- stein met Tubbie eerste in de klasse B. Malou Hoefman werd met Sharini tweede. Jeroen Oos tervelt behaalde met Pessoa de eerste prijs in het L springen. De meeste dressuur punten werden behaald door Eva Hoefman met Bobbie, zij werd met 173 punten de beste dressuurder. Snelste springer was Jeroen Oostervelt met Pessoa zij reden het parcours in 43 seconden. De Vincent Oudejaarsbeker werd gewonnen door Ulrike Oostervelt met Serona, zij waren de beste allround combinatie. Leden en bestuur van P.C. de Bergruitertjes wensen bij deze iedereen een gelukkig en spor tief 2003 toe. Blauw Wit Zaterdag 11 januari Blauw Wit 1 - SVVN 1, 14.30 uur; Blauw Wit 2 - SVVN 2, 14.30 uur; Sp. Markelo A2 - Blauw Wit Al, 14.00 uur (ver trek 13.00 uur); Blauw Wit BI - Witkampers BI, 12.30 uur: Blauw Wit Cl - Sp Markelo C2^ 14.30 uur; Dl-zaaltoernooi in sporthal 't Mossink, 14.00 uur. Donderdag 16 januari AZC 1 - Blauw Wit 1, 19.30 uur (vertrek 18.15 uur). Zaalvoetbal Vrijdag 10 januari V en K 3 - Blauw Wit 1, 21.30 uur (vertrek 20.30 uur). Donderdag 16 januari Blauw Wit 1 - Avanti T2, 22.00 27.46 minuut; 2. Inge Marsman, 27.47 minuut. Groep Kroketten Heren 15 tot en met 34 jaar, 4 kilometer 1Henk Jansen, 18.14 minuut; 2. Freek Koopman, 18.18 minuut; 3. Harry Willems, 19.00 minuut; Groep Kroketten Heren 15 tot en met 34 jaar, 4 kilometer 1 Jasper Voortman, 16.10 mi nuut; 2. Carlos Baltus, 16.54 mi nuut; 3. Roelfjan Aanstoot, 16.55 minuut. Groep Bitterballen Heren 35 jaar en ouder, 4 kilometer 1. Henk Jansen, 18.14 minuut; 2. Freek Koopman, 18.18 minuut; 3. Harry Willems, 19.00 minuut. Groep Oliebollen 15 jaar en ou der 6 kilometer Heren: 1-. Bert Kolkman, 25.45 minuut; 2. Rob Jaap Martens, 27.54 minuut; 3. Eric Reijlink, 28.04 minuut. Dames: l.-Jetta Jansen, 28.55 minuut; 2. Jannie Wolters, 29.06 minuut; 3. Renate Nijland, 31.00 minuut. Groep Krakelingen 15 jaar en ouder, 10 kilometer Heren: 1. Rik Waanders, 40.38 minuut; 2. Rob Woestenenk, 40.51 minuut; 3. Gerard Mark- voort, 41.31 minuut. Dames: 1. Hennie Markvoort, 49.24 minuut. Handbal Donderdag 9 januari Recreanten - HV Atlantis, 19.00 uur. Zaterdag 11 januari Dijkoraad Kwiek - Meisjes BI, 16.55 uur (vertrek 15.45 uur); CVO 2 - Meisjes Cl, 11.30 uur (vertrek 10.15 uur); Wessels/ Heeten 2 - Meisjes Dl, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur). Zondag 12 januari HCD'97 - Dames 1, 15.15 uur (vertrek 14.15 uur); Heren 1 - CVO 2, 14.00 uur; ABS 3 - Da mes 2, 11.05 uur (vertrek 10.00 uur); Nijhof/ Broekland 2 - Da mes Al. 14.10 uur (vertrek 13.15 uur), Holten - Volgens de politie is de jaarwisseling in Holten goed verlopen. Er is nauwelijks wat vernield. Wel was er enige schade te mel den waarbij zeer waarschijnlijk geen opzet in het spel is. Op de Oranjestraat ontstond schade aan het dak van een geparkeerde personenauto door vuurwerk dat kennelijk op dat dak was ont ploft. Op de kruising van de Vossen- weg, Valkenweg en Fazanten- weg werd op het wegdek een vuurtje gestookt. De personen die dat vuurtje had den gestookt, waren niet meer aanwezig. Holten - Onbekenden hebben vrijdag 3 januari een ruit van het clubhuis van tennisclub Holten vernield. Holten - Aan de afgelopen zon dag verreden Beemd en Berg- toer namen maar liefst 1845 fiet sers deel. Hiermee is het uitge groeid tot een van de grootste tochten in Nederland. Dit grote aantal deelnemers aan de vijf tiende editie van deze tocht wer den soepel verwerkt door 65 le den van de Wielervereniging Holten. Er kozen 673 fietsers voor de korte route en 1172 deelnemers voor de lange af stand van vijftig kilometer. Het kwalitatief hoge niveau van de organisatie en de mooie om geving blijven jaarlijks veel fiet sers naar Holten lokken. Tijdens de start kregen de deelnemers vanwege de bevroren onder grond een snel parcours voorge schoteld. Tijdens de tocht begon het te sneeuwen wat enerzijds een prachtig landschap opleverde maar anderzijds vanwege de gladheid het tempo drukte. Deze gladheid leverde ook een aantal valpartijen op. Bij de rust was het gezellig druk en wordt er citroenthee, bouillon en een krentenbol geserveerd. Twee fietsherstellers zijn hier met name druk om de bevroren fietsonderdelen (pignons) te ont dooien. Diepenveen - De Diepenveense sportclub (DSC) houdt zondag 19 januari voor de 26ste keer de Midwinterloop. De start is om 13.00 uur vanaf het clubhuis De Zunnebargh aan de Schuurmansweg te Diepen veen. Het parcours van de loop gaat door het Kolkbos, over verharde wegen, zand- en bospaden. Langs de route is EHBO aanwe zig. Er kan worden gekozen uit de volgende afstanden: 4, 5, 7, 10 en 15 kilometer. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur in het clubhuis van DSC aan de Schuurmans weg te Diepenveen. De finish bij het clubhuis dient uiterlijk om 15.00 uur bereikt te zijn Kleed- en douchegelegenheid is in rui me mate aanwezig. De waarde volle voorwerpen kan men in bewaring geven. Deelnamekos ten: 1,50 euro voor de 4,5 km, 2,00 euro voor de 7 kilometer en 2,50 euro voor de 10 en 15 kilo meter. Net als voorgaand jaar is vooraf gaand aan de midwinterloop een speciale Kidsrun voor kinderen van groep een tot en met acht. Deze start vanaf 11.00 uur op het sportterrein van DSC. De kinderen van groep een en twee lopen zeshonderd meter, groep drie tot en met acht lopen twaalfhonderd meter. De deel name hieraan is gratis en boven dien krijgen alle kinderen een mooie herinnering. Opgave kan vanaf 10.30 uur in de kantine van het clubhuis De Zunnebargh aan de Schuur mansweg in Diepenveen. Het is ook mogelijk om je nu al op te geven bij Hans Mulder, telefoon 0572-592902. Inlichtingen bij: Hans Mulder 0570-592902 of Ineke In 't Veld 0570-610696. Holten - In de eerste thuiswed strijd van het nieuwe jaar heb ben de handbaldames van Hol ten hun twaalfde seizoenszege geboekt. De wedstrijd van afge lopen zondag was tegen Wesepe 1. Dit team staat momenteel ge deeld derde met Raalte en Nij hof Broekland. In de eerste helft was het spel niet best. Veel afspeelfouten zorgden voor een rommelig spelbeeld. Daar naast was Holten niet trefzeker en stonden paal en lat menig keer in de weg. Bij rust was Hol ten dan ook niet verder gekomen dan een kleine 8-7-voorsprong. In de tweede helft ging het in eerste instantie niet veel beter. Holten hield een kleine voor sprong maar wist die niet uit te bouwen (13-12). Na ongeveer 210 minuten in de tweede helft bleek Holten condi tioneel sterker té zijn en werd Wesepe op snelheid afgetroefd. Holten liep overtuigend uit naar een 20-12-zege waar niets op af te dingen viel. Door deze zege heeft Holten nu een gat van maar liefst zeven punten op de nummer twee, Schalkhaar, geslagen en acht of meer punten op de overige ach tervolgers. Met nog tien wedstrijden te gaan, begint de kans op een kampioenschap vorm te krijgen. Komend weekeinde speelt Hol ten uit tegen HCD '97 in Deven ter.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5