'Voorlichtingsavond voor werkgevers vrijwilligers Mark Tuitert haalt brons binnen bij EK Van prins Claus tot wateroverlast NBvPWikemoek Agenda Medische Diensten Kerk Diensten Weerweekoverzicht Koor Amazing zeer trots op lste grote Adventsconcert Holtens Nieuwsblad Jeugddienst in Dorpskerk werk van je OPENDAGEN ROC Oost-Nederland IX X DONDERDAG 9 JANUARI 2003 HOLTENS NIEUWSBLAD 3 Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. F.B. Zeilstra, telefoon 0548-514569. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tele foon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 12 januari: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom, afscheid/ bevestiging ambtsdragers, nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gij- sen, jeugddienst. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: Ned. Bijbelgenootschap. Okkenbroek: 10.00 uur, ds. J.G. van den Boogaard-Bongers, Rijs- sen. Uitgangscollecte: kerkvoogdij. Gereformeerde kerk Zondag 12 januari: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. A.A. van der Spek, Enter. Eerste collecte: kerk, tweede collecte: evan gelisatie. Interkerkelijke wijdingsdienst Diessenplas Woensdag 15 januari 19.00 uur, ds. Roozenboom (Heilig Avond maal). Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 12 januari: 9.30 uur, eucharistieviering. Voorgan ger pastor Rademaker. Nieuw-Heeten, zaterdag 11 januari: 17.30 uur eucharistieviering, past. B. Wolters; zondag 12 januari: 09.00 uur eucharistieviering, past. B. Wolters. Maandag Vorige week in de avond van zondag en nacht viel er zeer veel re gen. Dit werd veroorzaakt door de scheidingslijn van opdringende koude lucht vanuit Scandinavië en opdringende warme lucht in het zuiden. Deze lag precies boven ons land. Holten kreeg maar liefst 23.4 mm, Espelo 24.4 mm. De hele morgen viel er regen en motregen en bijna geen droge momenten. De middag zag er niet beter uit, het bleef bewolkt en er viel nog geregeld motregen. De zon liet zich niet zien, een trieste dag. Oudejaarsdag De hele nacht bleef het droog, wel was het bewolkt en stond er een koude matige noordoosten wind. De koude lucht was voel baar aanwezig. Het minimum bedroeg 0.2 graden en aan de grond werd het 0.0 graden. Begin van de morgen nog wolkenvelden, daarna flinke opklaringen en perioden met zon. Begin van de mid dag eerst onbewolkt en zonnig, later wolkenvelden. Het werd 0.5 graden. Nieuwjaarsdag In de avond van oudejaarsdag eerst onbewolkt, het kwik daalde naar -3.6 graden, op klomphoogte -4.7 graden. Espelo -5.6 graden aan de grond. Met de jaarwisseling was het zwaarbewolkt en droog, maar wel koud met -2.8 graden. In de morgen bewolkt en grijs, later viel er wat lichte motregen, 's Middags perioden met regen en motregen. Espelo kreeg 9.1 mm en Holten 8.8 mm. Donderdag In de avond van nieuwjaarsdag en nacht was het een stuk zachter, de temperatuur liep op in plaats van te dalen. Verder was het be wolkt en viel er soms regen. In de morgen was het niet anders. In de middag kregen we te maken met een actieve storing, deze bracht veel bewolking waaruit veel regen viel. Espelo kreeg 24.4 mm en Holten 22.4 mm neerslag in de regenmeter Vrijdag Opnieuw in de avond van donderdag en nacht veel bewolking en enkele buien. Ook was de nacht wat kouder met 4.1 graden, 's Morgens hadden we veel bewolking en een enkel buitje, later kwamen er enkele opklaringen voor maar voor de zon was niet veel ruimte, 's Middags overheerste de bewolking, opklaringen kwamen niet veel voor, en er viel nog wat lichte neerslag. Zaterdag De koude lucht stroomde in de nacht geleidelijk over ons land uit. Het kwam tot lichte vorst met -1.7 graden in de hut en aan de grond werd het -2.5 graden. Espelo op klomphoogte -2.6 graden, dit ondanks dat het bewolkt was. De morgen wat vriendelijker met opklaringen, wolkenvelden en geregeld zon. De middag zag er bewolkt uit. Het werd een ijsdag met -1.2 graden Zondag Onder eep kraak heldere hemel koelde het flink af. Het vroor ma tig met -6.7 graden, vlak boven de grond werd het -8.5 graden. Es pelo -7 5 graden en aan de grond -9.0 graden. In de morgen was het bewolkt, later gevolgd door sneeuw. De middag verliep met enkele opklaringen en nog een sneeuwbuitje. Holten en Espelo kregen allebei een sneeuwdek van 1.0 cm. Meteo Holten, Freddie Paalman De gehuldigden bij de brandweer. (Foto: Gert Perdon) teressant, maar ook druk jaar be looft te worden'. „Met deze uit spraak is toen niets teveel ge zegd", aldus Wolterink. In de cember 2002 werd de nieuw bouw aan de kazerne in Rijssen opgeleverd. De brandweercom mandant is er blij mee. „Regio naal materieel kan nu in onze ei gen kazerne gestald worden. Er is nu een afzonderlijke omkleed- ruimte voor het personeel, en dat is een stuk veiliger dan omkle den tussen uitrukkende voertui gen. In het uitgebreide leslokaal kunnen we nu met beide posten vergaderen. Een andere belang rijke nieuwe ruimte is het actie centrum, van waaruit langdurige multidisciplinaire inzet gecordi- neerd kan worden. Bij de water overlast is maar al te duidelijk de noodzaak hiervan gebleken." De bedoeling is dit voorjaar in en rond de vernieuwde kazerne een open dag te houden voor de burgers. De brandweer rukte in totaal 235 keer uit in het jaar 2002, 168 keer in Rijssen en 67 keer in Holten. „De wateroverlast is daarbij geteld als één uitruk voor elke dag, terwijl we op zo'n dag misschien wel 120 keer uitruk ten". De uitruk van 27 januari in de Haarstraat, waarbij een dode lijk slachtoffer te betreuren viel, was voor het korps een diepte punt. „Overigens scheelde het maar weinig of op 1 januari 2002 was het mis gegaan bij een boerderij brand in Holten waar de bewoners zich nog net op tijd in veiligheid konden stellen." Wolterink memoreerde ook het optreden van beide korpsen tij dens de wateroverlast en de storm van oktober. De brandweer wil zich meer profileren richting bedrijfsleven en wil met het bedrijfsleven een goede communicatie opzetten. „Enerzijds om daarmee een soort risicovoorlichting ter ver hoging van de veiligheid op te starten, anderzijds om te wijzen op het belang van ondernemin gen om vrijwilligers in dienst te nemen die met name in de Be- drijfs Hulp verlening al ge- Kandelaar - Het lijkt alweer zo lang geleden, 21 december. Maar voor koor Amazing lijkt het nog steeds gisteren. Het eerste grote Adventsconcert in Holten werd gehouden in de Kandelaar. Maandenlang is Amazing bezig geweest met het kerstrepertoire, want zo'n eerste Adventsconcert moet natuurlijk geli jk goed staan.Amazing werd dit jaar bijgestaan door het Noord-Lim burgs Harmonie Orkest, en de solisten Dorris vd Meerendonk, Ankie Titulaer en Til van Rens, allen uit Limburg. Amazing is zelfs een avond naar Horst afgereisd om samen te repeteren.Op 21 december was het dan zover. Ruim vierhondei d mensen heb ben genoten van zang en muziek. Een uniek concert, voor de eerste keer in Holten. Holtens Nieuwsblad is eei> uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad, Stichtings-bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Abonnementen: Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten, telefoon 0548-363803 Klachten bezorging: familie Meinsma 0548-363637 Eindredactie: Peter Bulthuis Telefoon: 0548-36 67 99 Fax:0842-11 67 34 E-mai 1p. bulthuis^ who .Wegener, n I Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten, telefoon 0548-36 38 03, fax 0548-36 64 97 Extra inleverpunten kopij Het Bonte Paard. Deventerweg 87. telefoon 0548-361202. uiterlijk inle veren: dinsdags 9.00 uur Bosschool, Raalterweg 44. telefoon: 0572-321622 Uiterlijk inleveren: maandags 12.00 uur Advertenties: Getfertsingel 41, 7513 GA Easchede, telefoon 053-484 24 50 Advertentie-adviseurs: kantoor al leen op dinsdag tot 14.00 uur telefoon 0548-368295 cn fax 0548-366497; andere werkdagen telefoon 0548- 519797 en fax 0548-519798. Otto IJspeert, mobiel 06-51 19 83 42 Henk Schottert, mobiel 06-51 19 83 21 Advertenties kunt u in Holten opge ven bij: Albert van de Maat, Smids belt 7, 7451 BL, telefoon 0548- 361538 tot dinsdag 12.00 uur. of het kantoor aan de Kerkhofsweg 18. Directie: J.V Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertenriecontracten en aanbie dingen daartoe zijn van toepassing de Alge mene Advertentievoorwaarden huis-aan- huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezon den. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegcner-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt ge bruikt door Onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, t.a.v, de heer A.T. Kooij Hoofd Marketing, postbus 692. 7500 AR Enschede. Holten - Het was loco-burge meester J. Ligtenberg die als eerste lid van het college de nieuwjaarswensen van de bur gers van Rijssen-Holten in ont vangst nam; burgemeester J.A.H. Lonirik was door ziekte verhinderd. In de hal van het gemeentehuis waren onder andere vertegen woordigers van diverse plaatse lijke organisaties en verenigin gen aanwezig om het college en elkaar een goed 2003 te wensen. Rondom de praattafels was het druk, de gemeentebodes gingen rond met hapjes en drankjes en in een deel van de hal stonden cameramensen van RTV Oost opnamen te maken van een drie tal Holtense jongeren, die tij dens deze nieuwjaarsbijeen komst actie met borden en knie- pertjes actie voerden voor het Holtens jongerenwerk. Dat ze tot actie aangezet waren om zo doende op de nieuwjaarsreceptie aanwezig te zijn omdat ze de vrijwilligersspeld voor de jeugd zouden krijgen, wisten ze toen nog niet... De Braandheultjes uit Holten luisterden de receptie op een aanstekelijke en muzikale manier op. In zijn nieuwjaarstoespraak keek Ligtenberg terug op het afgelo pen jaar. „Een jaar waarin veel gebeurtenissen plaatshadden. Blijdschap bij het huwelijk van kroonprins Willem Alexander en Maxima. Diepe droefheid om het overlijden van prins Claus. We werden opgeschrikt door de moord op Pim Fortuyn. Onze gemeente kwam voluit in het nieuws door de extreme water overlast waarmee wij in juli en augustus te kampen hadden." De loco-burgemeester noemde in zijn speech het afgelopen jaar genomen besluit om in het cen trum van de kern Rijssen een nieuw gemeentehuis te bouwen, inclusief parkeergarage. „Met de bouw van het nieuwe ge meentehuis wordt de servicever lening aan de burger duidelijk verbeterd. En het gemeenteper- soneel krijgt een werkplek die aan de normen voldoet." De gemeente wil dit jaar twee wijkavonden houden volgens de nieuwe formule zoals die gehan teerd werd tijdens de wijkavond voor de buurtschappen in Dij- kerhoek. „Vorig jaar werd een wijkavond georganiseerd in Dij- kerhoek. Dit volgens een nieuwe formule waarbij de burger op een heel intensieve manier werd betrokken bij de discussie over diverse aandachtspunten. Ook in 2003 hopen wij op deze wijze vorm te geven aan een tweetal wijkavonden daar de nieuwe op zet zeer gewaardeerd werd." „Het tonen van respect voor de ander, tijd hebben voor de ander, elkaar wijzen op eigen verant woordelijkheid en elkaar leren waarderen zijn belangrijke za ken". Dijkerhoek - De afdeling vrou wen van nu NBvP Dijkerhoek vierde op 17 december de kerst viering. Voor deze avond nodig den de leden van de kerstcom missie A. Bouwhuis van Stich ting Thuis Sterven uit. De collecte was voor dit goede doel bestemd. De avond werd ingevuld met liederen, gedichten en kerstverhalen. HMV zorgde voor muziek. De nieuwjaarsbijeenkomst is op 21 januari. Voor deze avond zijn Anita Bronsvoort en Martijn ten Wolthuis uitgenodigd. Zij ver tellen over hun reis naar Austra lië en Nieuw-Zeeland. De avond wordt gehouden in het Bonte Paard en begint om 20.00 uur. Holten - In de Hervormde dorps kerk wordt zondag 12 januari om 19.00 uur een jeugddienst gehouden. Het thema is: alles is onzin. Wat moetje met bijbel verhalen? Klopt er wel wat van? En hoe dan? Hoe moetje lezen? Hoe verstaan? Met sketches, overwegingen, muziek en zang wordt gezocht naar een antwoord op die vra gen. Aan deze dienst werkt de eigen band mee met spetterende mu ziek en geven jongeren zelf in houd en vorm aan de dienst. Ds. Gijsen is de voorganger. Jeugddienst. Dorpskerk. 12 ja nuari 2003, 19:00 Film Scooby Doo. Boschkamp. 12 januari 2003, 14:00 Jazzavond. Stichting Kunst en Cultuur, Boschkamp, 15 januari 2003, 20:00 Holterbergcross Classic 2003. Meermanskamp, 19 januari 2003, 8:45 Nieuwjaarsbijeenkomst NBvP Dijkerhoek. Bonte Paard, 21 ja nuari 2003, 20:00 Darten om Gouden Keun, Bier- lokal am Bahnhof, 26 januari 2003 Passage, jaarvergadering. Kan delaar, 30 januari 2003, 20:00 Sportverkiezing. 7 februari 2003 Darttoemooi. buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Dijker hoek, 9 februari 2003 Lezing Wullem Glaudemans: Het wonder van vergeving, Ju- lekesweg 1, 12 februari 2Ó03, Reserveren: Rita Beldman, 0548-364181. Fatale vrouwen in omstreden museum. Boschkamp, 12 febru ari 2003, 20:00 Passage, met lezing Marijke Dijkstra, Kandelaar, 27 februari 2003, 20:00 Lezing auteur Rosita Steenbeek. Stichting Kunst en Cultuur, SG Waerdenborch, 5 maart 2003 Darten om Gouden Keun. Café 't Klavier, 16 maart 2003 Vooijaarsconcert HMV. Kande laar, 21 maart 2003, 20:00 (Vervolg van voorpagina) Na 700 meter had Mark al ruim afstand genomen: hij noteerde 51.23 tegen Romme's 52.14. Op 1100 meter werd het verschil minder. Mark kwam door in 1.19.53 enRommein 1.20.11. In de laatste buitenbocht kwam Gianni langs Mark en won de rit in 1.48.35. De eindtijd voor Mark was 1.49.17. Goed voor een bronzen plak op deze af stand. Romme nam tevens de eerste plaats over van Mark in het algemeen klassement en Mark zakte naar een tweede plek. Zondag was het al bijna zeker dat het podium oranje gekleurd zou zijn. Het goud was zo goed als zeker voor Romme. Alleen het zilver en brons moesten nog worden verdeeld tussen Mark en Rintje Ritsma. In de voorlaatste rit was het de beurt aan Mark. Hij reed tegen Eskil Ervik. Mark nam al snel afstand van de Noor. Tot 8 rondes voor het eind no teerde Mark rondetijden tussen de 32.6 en 32.8. Daarna liepen deze tijden op naar lage 33'ers. In de laatste twee ronden kwam hij door in 34.2 en 34.1. De eindtijd werd 13.49.05. Dit was slechts 2.54 seconden boven zijn persoonlijk record 13.46.51 In de laatste rit kwamen Rintje Ritsma en Gianni Romme op het ijs. Ritsma moest 3.65 seconden goedmaken om Mark te passe ren in het algemeen klassement. Ritsma voldeed aan deze op dracht en noteerde 13.40.10. Mark werd knap derde in het eindklassement. Hij mag zich nu gaan voorberei den op het WK-allrQund op 8 en 9 februari in Gothenburg. De supportersvereniging Mark Tui tert wil hier graag met een bus vol enthousiaste supporters naar toe. Voor informatie: G. Kolk man 0548-363453 Mark Tuitert met zijn verdiende plak. (Foto: Gerhard Kolkman) Holten - Holten heeft een nieu we postcommandant. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeentelijke brandweer lever de Henk Wansink zijn portofoon in bij loco-burgemeester J. Lig tenberg, die vervolgens het draagbare zend/ ontvangappa raat overhandigde aan Tonnie Haan. Ligtenberg zwaaide de scheidende postcommandant verdiende lof toe, wijzend op de volledige inzet en verantwoor delijke taak van Wansink. „Het is een enorm mooie tijd ge weest", vertelde Wansink de brandweermensen, en voegde er aan toe dat hij nog wel lid bleef van de personeelsvereniging. In zijn toespraak gaf Ligtenberg aan dat het hem opgevallen was dat de brandweermensen samen één grote familie vormde. „Een heid, discipline, collegialiteit, saamhorigheid, hoge beroepseer zijn begrippen die dit korps ken merken. Begrippen die ook voor de toekomst belangrijk zijn." Ligtenberg sprak namens het college zijn grote waardering uit voor het korps en z'n mensen. De loco wees er verder op dat in tergemeentelijke samenwerking van de brandweer noodzakelijk is, maar dat de zelfstandigheid van de korpsen behouden dient te blijven. Hij gaf aan dat de kosten van de brandweerzorg in de loop der jaren behoorlijk zijn toegenomen. „Goede opleiding, begeleiding, training, goed ma terieel en adequate huisvesting is voor de brandweer van emi nent belang. De gemeente maakt daarvoor financiële middelen vrij en er komt geld vanuit de re gio Twente. Maar het is ook no dig dat het Rijk financieel on dersteunt en dat de kosten niet alleen op de gemeente worden afgewenteld." Ligtenberg sprak tot slot namens het college zijn grote waardering uit voor de brandweer en met name ook voor commandant H. Wolterink, die afgelopen jaar zijn jubileum vierde en als kroon op zijn werk, uiteraard samen met het korps, het landelijk brandweercongres naar Rijssen haalde. Wolterink zelf memoreerde en kele regels uit zijn nieuwjaar stoespraak van een jaar geleden; hij zei toen dat 'het jaar 2002 naast de reguliere opleidingen en oefeningen een bijzonder in- schoold zijn en daarmee een ge weldige bijdrage kunnen leveren aan de veiligheid." Het is de be doeling om een voorlichtings avond voor de werkgevers van de huidige vrijwilligers te beleg gen. „Het is ons gebleken dat velen van hen geen idee hebben wat er binnen de brandweeror ganisatie gebeurd als bij één van hun werknemers de pieper gaat." De brandweercommandant merkte op dat het aantal risico's toenam. „Alleen met gedegen opleidingen en oefeningen kun nen we ons daartegen wapenen. Wij prijzen ons gelukkig met het enthousiasme van de korpsle den: de aanmeldingen voor op leidingen overstijgen ook dit jaar weer het budget." Wolterink gaf aan dat het korps in 2003 twee grote klussen wilde klaren, namelijk het afronden van de inhaalslag Gebruiksver gunningen en de inhaalslag Planontwikkeling. Tijdens de bijeenkomst reikte Ligtenberg spelden, oorkondes, diploma's en boeketten uit aan een groot aantal brandweervrij- willigers en hun partners. De he ren G. Borghuis, G. ter Harmsel en M.G. Nijland waren 12,5 jaar brandweervrijwilliger. Dertig jaar in brandweerdienst waren de heren H. Baan, M. Kasten- berg, H.J. van den Noort en G. Poortman Brandwacht werden mevrouw H.J. Heijenk en de heren A.G.G. Heemskerk en W. Kampman. Brandwacht eerste klas werden de heren E.H.A. Bruggeman, M.W. Dommerholt, C.J. Ligten berg, D.J. Nieuwenhuis en D. Reterink. A.J. van Brussel werd bevorderd tot onderbrandmees ter. nformatiePunt 074-«50 33 33 VAN 16.00 - 21.00 UUR J

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 3