gemeentelijke informatie Janneke en Yaron winnen met tafeltennis 1 Steeds moeilijker om als gemeente eigen beleid te voeren' Jim Klinge winnaar ronde schaaktoernooi Fischer Dartteam Wie Spoort Nie ten onder Kerstzaalvoetbaltoernooi Rijssen. Reken daar maar op. Uitslagen kerstspringen Uitslagen concoursen Bergruiters Teuni Krooshof informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00- 19.30 uur Verleende vergunningen/ ontheffingen/verklaringen van geen bezwaar APV/Drank- en Horeca-wet/Wet op de Kansspelen (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van de verzending en de omschrijving van de vergunning) 19 december 2002 innemen van een standplaats door het bestuur van de PvdA op vrijdag 19 december 2002 22 december 2002 22 december 2002 17 januari 2003 in Holten en zaterdag 18 januari 2003 in Rijssen; innemen van een standplaats door het bestuur van de WD op vrijdag 17 januari 2003 in Holten en zaterdag 18 januari 2003 in Rijssen; innemen van een standplaats door het bestuur van de ChristenUnie op vrijdag 17 januari 2003 en zaterdag 18 januari 2003 in Rijssen; innemen van een standplaats door het bestuur van de SGP op vrijdag 17 januari 2003 in Holten en zaterdag 18 januari 2003 in Rijssen. Tegen bovengenoemde, verleende vergunning, ontheffing of verklaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het. college van burgemeester en wethouders vari Rijssen. Tegen bovengenoemde, verleende vergunning, ontheffing of ver klaring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij de burge meester van Rijssen. Voor meer informatie over bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Vanaf 6 januari kunt u ook terecht bij de gemeentewinkel Holten, gevestigd in het voormali ge gemeentehuis van Holten, Smidsbelt 6. Hier liggen ook de ver leende vergunningen, ontheffingen en verklaringen van geen bezwaar ter inzage. Fotografie, Studio 81, Rijssen Rijssen-Holten - De Re genboogschool heeft goede tafeltennissers on der haar leerlingen. Op de negende editie van het Amicon Scholentoemooi in Rijssen bleek dat over duidelijk: De leerlingen uit Holten konden een aantal prijzen mee naar huis nemen. Het Amicon Scholentoer- nooi was ook dit keer ge slaagd; met name het grote aantal deelnemers zorgde voor een prima sfeer. Liefst 240 leerlingen uit Rijssen en Holten deden dit jaar mee. Het toernooi voor de jongste deelnemers uit groep zes begon om 9.00 uur. Ze deden allemaal erg hun best om maar zoveel mogelijk partijen te win nen, want dan gingen ze door naar de volgende ronde. Rond 11.00 uur begon nen de deelnemers uit groep zeven. Veel van de leerlingen deden voor de tweede keer mee. Ze wisten dan ook nog goed hoe alles in het werk ging. Om 13.00 uur was groep acht aan de beurt. Dit is voor de organisatie altijd de makkelijkste groep, .ook al omdat de meesten voor de derde keer mee deden. Rond 16.00 uur begon nen de finale rondes. Hierin speelden alle nummers één uit groep 6, 7 en 8 tegen elkaar om te strijden om het kam pioenschap van Rijssen en Holten. J. Roetgerink van Amicon Zorgverze keraar en wethouder J. Flim-Gerritsen van sport zaken van de gemeente Rijssen reikten vervol gens de prijzen uit. Uitslagen algeheel kam pioenschap Meisjes: 1Janneke Baan, Banisschool; 2. Rachel Ro- zenkamp, Wilhelmina- school; 3. Chantal Pekke- riet, Regenboogschool. Jongens: 1. Yaron Kolk man, Regenboogschool; 2. Kay Schuppert, Regenboog school; 3. Theunis Beid- man, Regenboogschool. Klasse uitslagen: Groep 6, meisjes: 1. Chan tal Pekkeriet, 2. Suzanne Geerling, 3. Ilona Belt man; Groep 6, jongens: 1 Theunis Beldman, 2. Ru ben Averink, 3. Ivan Schuppert; Groep 7, meisjes: 1Ra chel Roozekamp, 2. Jan neke Kippers, 3. Marlous ter Haar; Groep 7, jon gens: 1. Yaron Kolkman, Dany Paalman, 3. Maarten Smit; Groep 8, meisjes: 1. Jan neke Baan, 2. Eline Be rends, 3. Suzanne Nijsink; Groep 8, jongens: 1Kay Schuppert, 2. Nick Dijk- ink, 3. Stefan Pekkeriet. Kinderen 6 tot en met 10 jaar: 1. Charlotte Smit met Speedy: 2.Roxanne Ud- ink met Calimero; 3.Re becca Beunk met Amir. Kinderen 11 tot en met 16 jaar: 1. Bianca Exel met Astrid; 2. Melissa Willems met Astrid; 3. Sanne Schuchard met Flipper; Jolien van Proosdij met Flipper. Jeugd-E Pony/ Paard 11 tot en met 16 jaar: 1. Marijn Peters met Si- lone; 2. Joyce Eekmate met Floris; 3. Lennart Kunst met Floris. Volwassenen B Paard vanaf 17 jaar: 1. Mieke Puyman met Dulle; 2. Willeke Martinez met Floris; 3. Rikus Brons voort met Ruska. Volwassenen L, M, Z Paard vanaf 17 jaar: 1. Rikus Bronsvoort met Pedro; 2. Gert Middel kamp met Katop; 3. Ben- no Vedders met Willy. Hoogterecordspringen 2002 Pony's (kinderen): Sanne Schuchard met Flipper: 1.05 meter; E-pony's (jeugd): Joyce Eekmate met Floris: 1.50 meter; Paarden (volwas.): Huub Brands met Gert: 1,65 meter. Holten - De gemeente Rijssen-Holten gaat met ingang van 1 januari 2003 duaal. Dat houdt onder andere in dat de huidige wethouders niet meer gebonden zijn aan him politiek partij. Voor vijf partijen komt er een nieuw raadslid op het pluche. Voor de Chris tenUnie is dat Bert Tijhof (29) uit Rijssen. De nieu we raadsleden leggen donderdag 2 januari tij dens de gemeenteraads vergadering de eed of de gelofte af. De vergade ring begint om 14.00 urn en wordt gehouden in het gemeentehuis in Rijssen. In het Holtens Nieuws blad stellen de nieuwe raadsleden zich voor. Wat is uw beroep? Ik ben ploegleider bij JohnsonDiversey in En schede. Dat is een producent van vloeibare reinigingsmid delen. Sinds wanneer bent u po litiek actief? Sinds ongeveer 1992 kwam ik bij de toenmali ge RPF-jongeren. Vanaf die tijd was ik ook lid van de RPF en later dus van de ChristenUnie. Ik ben bij de RPF-jonge- ren zo'n vier jaar secreta ris geweest. Na de laatste verkiezin gen voor de gemeente raad ben ik schaduwfrac- tielid geworden voor de ChristenUnie in de com missies PSOW en Open bare Werken. Waarom ChristenUnie? De ChristenUnie pro beert zo duidelijk, eerlijk en echt het beste te berei ken voor alle mensen. Ik heb gekozen voor de ChristenUnie vanwege de manier waarop deze partij het christelijk ge loof praktisch handen en voeten geeft. De ChristenUnie staat midden in de huidige we reld en probeert vanuit het Bijbelse perspectief praktisch te handelen. Waarom wordt u raads lid? Omdat ik hiervoor ge vraagd ben door de frac tie. Ik vind het persoonlijk best wel een uitdaging om, met betrekkelijk weinig ervaring, dit ver antwoordelijke werk te doen. Ik hoop mijn steentje bij te kunnen dragen aan het bestuur van onze mooie gemeente. In welke commissie(s) komt u straks en spreken die u aan? Ik vertegenwoordig de ChristenUniefractie in de commissie ABEZ, samen met Ben Wolterink. In deze commissie ko men bestuurlijke en eco nomische zaken aan de orde, maar ook financiën zijn een onderdeel. Deze commissie is nieuw; samen met het du ale stelsel zal het wel wennen worden, voor ie dereen trouwens. Waar gaat u zich vooral voor inzetten de komen de jaren? Ik wil mij inzetten om onze gemeente ook voor de toekomst een goed perspectief te bieden. We moeten verantwoord omgaan met onze men sen, middelen en milieu, om zo ook de komende generatie toekomst te ge- Wat verwacht u zelf van de komende raadsperio de? Ik verwacht dat het in de gemeente steeds moeilij ker wordt om te realise ren wat we graag zouden willen. Het wordt steeds moeilijker om als ge meente eigen beleid te voeren. Bijvoorbeeld voor de mi nima. Vanuit Den Haag worden steeds meer be perkingen en regels op gelegd, zonder de daarbij horende financiën. We moeten dus creatie ver worden in het beden ken van oplossingen. Holten - Leden van de Bergruiters waren in de laatste maand van het ou de jaar zeer actief op ver scheidene concoursen in de regio. Thessa Bresser behaalde op diverse concoursen hele mooie prijzen in de Zl- dressuur. Zij ging met zijn paard Goodlord naar Haarle. Daar behaalde zij een tweede prijs met 186 punten. In Rijssen behaalde zij een derde prijs met 187 punten. Zo ook in Alme lo. Daar behaalde zij een derde prijs met 188 pun ten. Tijdens een springwed- strijd op 22 december in Haarle behaalde Annelies Drost met haar paard Ra chel in de klasse B-sprin gen een achtste prijs, en in de klasse B-progres sief een tweede prijs. Erik Vincent ging met zijn paarden ook naar Flaarle. Erik zadelde zijn paard Capri Varo Z en behaalde in het B- progressief een vijfde prijs. Ook met zijn paard Mil ton wist hij beslag te leg gen op een vierde prijs in de klasse L progressief. Van 23 tot en met 27 de cember deden verschei dene leden mee aan de helderse dressuurdagen te Heil endoom. In de klasse B-dressuur wist Marjan Noteboom met haar paard Natal Nootje beslag te leggen op een mooie derde prijs met 175 punten. Katja Kinzei kwam uit in de klasse L2-dressuur, Holten - De tweede ronde van het Fischerschaak werd afgelopen maandag 23 december afgewerkt. Ten opzichte van de eer ste ronde was er een klei ne verandering in het deelnemersveld. Karl-Heinz Leisten was naar zonniger oorden vertrokken, terwijl Jan ten Velde deze contreien juist had verlaten om de kerstdagen en jaarwisse ling in Nederland door te brengen. Ook Erik Bosman speel de zijn eerste ronde. Ro nald Klein Teeselink, Jo- han Klein Teeselink en Teun Scheurwater heb ben nog aan geen enkele ronde meegedaan.In de eerste ronde verloor Jim Klinge van Dick van der Knaap waardoor hij di rect al in de achtervol ging moest. Doordat Jim daarna slechts één remise toeliet gelukte het hem alsnog de concurrentie achter zich te laten. De winnaar van de eerste ronde; Ton van Oijen eindigde nu, op geruime afstand als derde. Eindstand na 11 ronden Tussenstand na 2 ronden 1. Jim Klinge 91/2, 2. Dick van der Knaap 9, 3. Ton van Oijen 8, 4. Ger- rit Luggenhorst 71/2, 5. Cees Olij 7, 6. Ben van de Griendt 61/2, 7. Flenk van Beek 6, 8. Erik Bos man 6, 9. Bas van Beek 6, 10. Gerrit Stevens 51/2, 11. Roelf de Jonge 51/2, 12. Dinant van Beek 5, 13. Rob Gerve- dink Nijhuis 41/2, 14. Henk Jongman 4, 15. Bertus van Beek 4, 16. Alrik Baltus 3, 17. Jan ten Velde 2. 1. Jim Klinge 98, 2. Ton van Oijen 94, 3. Dick van der Knaap 87, 4. Henk van Beek en Ben van de Griendt 84, 6. Gerrit Luggenhorst 83, 7 Cees Olij 81,8 Bas van Beek 75, 9. Gerrit Ste vens 65, 10. Dinant van Beek 58, 11. Roelf de Jonge 54, 12 Alrik Bal tus en Rob Gervedink Nijhuis 52, 14. Henk Jongman 51, 15. Bertus van Beek 43. 16. Erik Bosman 36, 17. Jan ten Velde 18. daar behaalde zij met haar paard Wone nicht stand een zevende prijs met 157 punten. Ook waren Thessa Bres ser met Goodlord weer van de partij. De amezo- ne behaalde in de Zl- dressuur een derde prijs met 185 punten. In de Z2-dressuur zadelde Erna Bronsvoort haar paard Jimmij op. Ook deze combinatie behaalde een mooie derde prijs met 185 punten. Op de laatste dag van de dressuurwedstrijd startte Arjan Kraaijenzank zijn paard Carlos in de Z2 dressuur. Met een groot aantal deelnemers wist Arjan beslag te leggen op een vierde prijs met 185 pun ten. Vervolg van pagina 3 Naast de markten ver koopt Teuni voor HMV ook nog wel eens jam aan huis, gewoon op een ta feltje aan huis, speciaal voor de fietsers. Teuni wordt bij de bereiding en de pluk vaak geholpen door andere leden van HMV. Tineke Wolters van de VVV kwam op het idee om ook eens wat potjes in het kantoor te etaleren, met een speciaal etiket van Keunedarp en dat loopt in het seizoen heel aardig. Teuni maakt zo'n kleine vijftig soorten jam, veelal volgens eigen recept en in de meest bijzondere combinaties. 'Het is een beetje mijn handelsgeest, maar ik dien er in ieder geval een goed doel mee. Ik hou ook van de gezel ligheid en dat vind je na tuurlijk op die markten. Je leert er heel veel men sen kennen en die hebben allemaal zo hun wensen, bijvoorbeeld moerbei jam. Die vruchten hadden we niet, maar we kwamen in Vollenhove en daar heb ben we een boom ont dekt. En zo konden we toch moerbei-jam leveren.' Zo komt er voor Teuni en ook voor haar man soms heel wat kijken voordat de jam in de potjes zit. Ze telen zelf veel fruit maar gaan ook vaak uit plukken, op zoek naar bosbessen en bramen. En dan moeten er natuur lijk voldoende potjes in voorraad zijn. Veel kennissen helpen de voorraad aan te vullen maar Teuni kan er altijd nog wel wat gebruiken. Glanerbrug was 23 de cember de speellocatie van de topper van de dartcompetitie Dikke Toon versus Wie Spoort Nie 1 (WSN). De tweede en eerste plaats van de competitie. WSN1 ging met een voorsprong van vier pun ten op Dikke Toon naar Glanerbrug. En zij gin gen niet alleen. Er was wederom de trouwe sup porters schare die met WSN1 mee reisde om naar de verrichtingen van WSN1 te kijken. Helaas kon WSN1 de supporters geen goede wedstrijd voorschotelen. Marco mocht zoals ge woonlijk weer de spits afbijten. In de eerste leg kon hij nog redelijk mee met zijn tegenstander. Marco kreeg nog drie pij len voor de dubbel. Dit bleek echter niet genoeg. In de tweede leg was de tegenstander van Marco niet meer bij te benen. Met een 180 nam hij me teen al een voorsprong die voor Marco niet meer was in te halen. Bert was de volgende die het moest gaan doen. Met een grote voorsprong en veel pijlen voor de dub bel kon hij het toch niet waarmaken. De speler van Dikke Toon gooide ze wel en won deze singel. Voor Rik Paalman was het het zelfde verhaal zat kansen maar het net niet kunnen afmaken. Jan was het enige lichtpuntje voor WSN1 in de singels hij won deze met groot macht vertoon. Over de dubbels kunnen we heel kort zijn er werd ook maar een puntje behaald. Marco en Bert leefden nog even op om dit punt binnen te halen. Het moest dan weer gaan ge beuren in de bierronde. Om nog een punt voor sprong te behouden in de competitie moest deze gewonnen worden. WSN1 en Dikke Toon waren in deze bierronde zeer aan elkaar gewaagd en kwamen op hetzelfde moment op een dubbel. Het ging er dus om span nen wie deze dubbel het eerst ging gooien. Marco zat er voor WSN1 twee keer dichtbij met twee pijlen net boven het ijzer. Bert Paalman gooide de laatste en beslissende dubbel van de avond en won de bierronde. 6-3 voor Dikke Toon. WSN1 blijft eerste in de compe titie. Holten - In sporthal 't Mossink werd vrijdag 27 en 28 december het kerst zaalvoetbaltoernooi ge houden. Dit jaar was het de beurt aan SV Holten om het te organiseren. De Vojac neemt al jaren de organisatie van alle jeugdactiviteiten voor haar rekening zoals ook dit jaar gebeurde. Omdat het toernooi uit twee da gen bestaat is ervoor ge kozen om de wedstrijd leiding ook in tweeën te delen. De vrijdag was in handen van de Vojac en Blauw Wil zorgde voor een goed verloop op de zater- dag. De clubs die uitgenodigd waren zijn zoals elk jaar de vaste clubs: ABS, Heeten, Markelo en na tuurlijk Blauw Wit en SV Holten. Van elke club komt bijna elk team, dus het is altijd een gezellige aangelegenheid met de kerst in de sporthal. Op vrijdag kwamen van de clubs de Fl, F2, E2, D2 en dc D3 in actie. In alle poules was het tel kens tot op de laatste wedstrijd spannend wie de winnaar zou worden. Hetzelfde geldt voor de zaterdag. Op zaterdag kwamen de volgende teams in actie: F3, F4, El, E3, E4. De poules op vrijdag hebben de volgende win naars gekregen: Diepen veen Fl, Diepênveen F2, Heeten E2, Heeten D2, Markelo D3. De poules op zaterdag hebben de volgende win naars gekregen: ABS F3, Blauw-Wit F4, Heeten El, Holten E3, Fleeten E4.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 6