gemeentelijke informatie ijsseq^ R0 m gemeente W mmm 0900 - 9004000 Rijssen. Reken daar maar op. i Uitnodiging nieuwjaarsreceptie Bet bestuur sn de- medewerkers van dè gemeente Rijssen nodigen hïgrbff van- harte tót voor ome meawjaarsrecepde. Deze wordt gehouden qp donderdag 2 januari 2003 vanaf 19.30 uur m het gemeentehuislocatie Rijssen. Deze meawjaarsreceptie, heeft nog een extra feestelijk tintje, .'.Op deze receptie wordt de vrijwil-Hgersspefd uitgereikt éöor ome burgemeester voor de-.vrijwftSger *an bet jaar. Veiligheid Hier vindt de nieuwjaarsreceptie plaats Inloopavond Siloah (stichting gehandicaptenzorg Gereformeerde Gemeenten) wil u graag uitnodigen voor het presenteren van de nieuwbouw- plannen op het perceel Margrietlaan 8.Tot voor kort was hier "De Molenhoek'gevestigd. Siloah wil hier graag een woonlocatie reali seren voor 28 mensen met een verstandelijke handicap. Voordat zij de officiële procedures starten, kunt u als belangstel lende kennis nemen van de plannen. Dit gebeurt door een inloop avond op 9 januari 2003 in de benedenhal van het gemeentehuis te Rijssen vanaf 19.30 uur tot uiterlijk 21.30 uur. Op deze avond kunt u kennis nemen van de plannen. U kunt teke ningen van de nieuwbouw bekijken en er zijn medewerkers van Siloah en de gemeente aanwezig om u meer informatie te geven. Reconstructie-avonden Zuidwest-Twente In januari organiseert de streekcommissie Zuidwest-Twente vier bijeenkomsten over de reconstructie. Doel van deze bijeenkom sten is: informatie geven over de stand van zaken in het recon structieproces en bezoekers te laten reageren op de toekomst plannen voor het gebied. Het materiaal dat tijdens de avonden voorligt, is een eerste uitwerking en zal nog verder aangepast en uitgewerkt moeten worden in de komende maanden Informeren Tijdens de inloopbijeenkomsten krijgen bezoekers uitleg over de concept-zoneringskaart voor de intensieve veehouderij, waarop wordt aangegeven waar intensieve veehouderij zich kan ontwikkelen en waar niet. De streekcommissie Zuidwest-Twente benadrukt dat het hier gaat om een voorlopige zoneringskaart. Door aanpassingen van de huidige uitgangspunten, nieuwe inzichten en reacties vanuit de streek kan de zoneringskaart nog worden aangepast. Zo wordt nog nagedacht over het aanwijzen van 'sterlocaties intensieve veehouderij in verwervingsgebieden en is ook de begrenzing van de extensi-veringsgebieden nog niet in detail bekend. Naast het maken van een zoneringskaart heeft de streek commissie de opdracht gekregen om een totaalvisie voor het gebied te ontwikkelen voor de lange termijn. Dit gebeurt zowel in woord als in beeld. De streekcommissie nodigt alle belangstellenden van harte uit om de inloopbijeenkomsten te bezoeken. Alle bijeenkomsten duren van 18.00 uur tot 21.30 uur. Op vaste tijdstippen 18.30 uur, 19.30 uur en 20.30 uur) wordt een toelichting gehouden bij het presen tatiemateriaal. Tussentijds kunnen de aanwezigen zich persoonlijk laten informeren en reageren. Hieronder treft u een overzicht van data en locaties aan: Plaats een rookmelder niet: - in of bij de keuken, de badkamer, de garage, de open haard en andere 'gewone' rook- en damp-veroorzakers; - in de buurt van ventilatie-openingen, ventilatoren en boven verwarmingstoestellen en radiatoren. Dan bestaat de kans dat de rook de melder niet bereikt. Zuidwest Twente: 15 januari Nijverdal 16 januari Markelo 20 januari Bentelo 21 januari Zenderen Hotel Dalzicht De Poppe De Rustende Jager Part/centrum Lutke Hulscher Tips - Een rookmelder is een origineel en nuttig cadeau. - Hang de rookmelder(s) direct na aanschaf op. Als u een schroevendraaier kunt hanteren, kunt u ook een rookmelder plaatsen. - Werkt uw rookmelder op batterijen en geeft deze eens per minuut een luide piep, dan is het tijd om de batterij te vervangen. - Houd rookmelders stofvrij. - Voor extra beveiliging is ook aanschaf van een CO-melder (koolmonoxide) beslist het overwegen waard. Voor meer informatie over brandveiligheid kunt u bellen met de afdeling Brandweer en Rampenbe-strijding in Rijssen, tel. 0548 - 85 46 31 Voor de komende verkiezingen vindt de volgende locatiewijziging plaats: Kerkelij'k centrum 'Sion' ingang Johannes Vermeerstaat (Lp.v. de school 'Pinkeltje In het kerkelijk centrum is een stembureau ingericht. In de afgelopen weken hebben we in deze rubriek aandacht besteedt aan de brandveiligheid rond de feestdagen. Nu de feest dagen achter de rug zijn, willen we u in deze rubriek op de hoog te houden van andere (brand)veiligheidsaspecten. In deze eerste week van het nieuwe jaar besteden we aandacht aan rookmelders in huis. Waarom zijn rookmelders zo belangrijk Bij verreweg de meeste branden ontstaat rook. Deze rook bevat allerlei verbrandingsproducten, waaronder giftige gassen zoals koolmonoxide (CO). Rook is dan ook doodsoorzaak nummer I bij brand. Rookmelders waarschuwen u tijdig voor de gevaren van brand en rook. Daarom zijn rookmelders van levensbelang. Ook bij u thuis! Hoe werkt een rookmelder Een rookmelder kan brand in een vroeg stadium ontdekken. Zodra de melder rook of roetdeeltjes'ziet' of'voelt', slaat hij alarm met een doordringend geluidssignaal. Hierdoor hebt u meer tijd om uw huisgenoten en uzelf in veiligheid te brengen en de schade tot een minimum te beperken. Een rookmelder houdt dag en nacht de wacht. Een veilig idee, vooral 's nachts. Want als u slaapt is uw eigen 'rook-melder', uw neus, uitgeschakeld! Per I januari 2003 geldt voor nieuwbouw dat rookmelders op het lichtnet moeten zijn aangesloten. In deze rookmelders zit ook een batterij zodat bij uitval van het lichtnet de rookmelder nog steeds werkt. Waar plaatst u een rookmelder - We adviseren u op elke verdieping van uw huis minimaal I rookmelder te plaatsen. - Hebt u I rookmelder, plaats die dan in de ruimte waar de meeste (slaap)kamers op uitkomen. Dat is vaak boven in het trapgat op de slaapverdieping. - De beste beveiliging bereikt u door een melder te plaatsen in elk vertrek waar regelmatig iemand komt: de woonkamer, de slaapkamers en ruimtes waar elektrische apparatuur staat. - De rookmelder moet altijd aan het plafond en in principe in het midden van de ruimte worden bevestigd. - De minimale afstand tot de wand dient 0,5 meter te bedragen. Centrale Huisartsenpost Almelo op 6 januari 2003 van start! Om verschillende redenen worden overal in Nederland Centrale Huisartsenposten (=CHP's) ingericht. Daar kunnen mensen 's avonds,'s nacht en in het weekend naartoe bellen als ze in spoed gevallen een huisarts nodig hebben. In een deel van onze gemeente (voormalige gemeente Holten) is deze vorm van dienstverlening al eerder ingevoerd. Inwoners van dat deel van onze gemeente zijn aangewezen op de CHP Salland gevestigd te Deventer. De Rijssense huisartsen hebben er voor gekozen zich aan te slui ten bij de CHP Almelo. Het is de bedoeling dat vanuit die post in fases huisartsenzorg op de genoemde tijdstippen wordt aangebo- den.Vanaf 6 januari 2003 is dat de zorg voor de nachtperiode (tus sen 23.30 en 08.00 uur). In de loop van het jaar 2003 wordt de dienstverlening uitgebreid. Dit betekent dat u als inwoner van de voormalige gemeente Rijssen vanaf 6 januari 2003 moet bellen met de Centrale Huisartsenpost Almelo als u in spoedgevallen nachts een huisarts nodig hebt. Hiervoor is het volgende telefoonnummer beschikbaar Meer informatie Voor meer informatie over de Centrale Huisartsenpost kunt u terecht bij uw huisarts. Vanaf begin januari 2003 ligt een folder over de CHP Almelo gereed bij uw huisarts of tandarts en de bibliotheken. U kunt ook kijken op onze website www.rijssen.nl, hier kunt u de folder digitaal bekijken. Aanleg hondentoiletten in Holten Steeds vaker worden de gebruikers van de openbare ruimte geconfronteerd met het feit dat er veel uitwerpselen liggen van honden. Door deze vervelende gebeurtenis krijgen steeds meer inwoners van de gemeente minder plezier aan deze viervoeters. En dat alleen maar omdat een aantal honden het laat vallen zoals het komt. De hond kan het ook niet helpen: het is immers zijn baas die hem niet opgevoed heeft. De gemeente wil hiervoor honden toiletten aanleggen die een perfecte oplossing zijn voor dit pro bleem. Wanneer u met uw hond een bezoekje aflegt aan het hon dentoilet, zult u merken dat de sympathie voor deze viervoeters toeneemt. U brengt uw hond eerst even naar het hondentoilet voordat u een gebied binnengaat waar geen hondentoiletten aan wezig zijn. Op deze manier is uw hond niemand tot last met zijn uitwerpselen. Door samen het probleem van honden uitwerpselen aan te pak ken probeert de gemeente de ontstane overlast te voorkomen. De gemeente zet zich in door het onderhouden van de honden toiletten, de burger door,met de hond de hondentoiletten te gebruiken. Door gezamenlijk op te treden hopen wij dat de over last tot een minimum wordt beperkt. De gemeente wil in Holten ook de hondentoiletten aanleg gen. Wij zijn van plan om na de jaar-wisseling deze honden toiletten te maken. Alvorens wij deze dit doen willen wij u in de gele-genheid stellen dit plan te bekijken. Dit plan ligt twee weken ter inzage bij de publieksbalie van de sector ruimte kamer 201 in het gemeentehuis van Rijssen. hondentoiletten, een goede oplossing! Adres gemeentehuis: Schild 17461 DD Rijssen Smidsbelt 6,7451 BL Holten Postbus 244.7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeenee@rijssen.nl w www.rijssen.ni Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis is geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en mfet 17.00 uur. Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daitonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten: iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Afvalbrengpunten gemeente Rijssen-Holten De gemeente heeft besloten om met ingang van I januari 2003 het storten van huishoudelijk afval voor de burgers van de gemeente Rijssen-Holten gratis te maken. Dit gratis storten geldt alleen voor het jaar 2003, in de loop van dit jaar wordt nader onderzocht hoe hier voor de toekomst mee omgegaan wordt. U hoeft dus per I januari 2003 niet meer te betalen voor het brengen van afval naar de gemeentelijke afvalbrengpunten. Dit geldt voor alle huishoudelijke afvalstromen. Afval afkomstig van bedrijfsmatige activiteiten en grotere hoeveelheden (meer dan 0,5m3) bouw en sloopafval worden niet geaccepteerd. U kunt op de volgende tijden en locaties uw afval brengen: Gemeentewerf Rijssen, Daltonstraat 2 maandag tot en met vrijdag 8.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 alleen groenafval Rijssen zaterdag 9.00 tot 12.00 rest en groenafval KCA en Asbest alleen tussen 15.00 en 16.00,Vrijdag de gehele dag. KCA ook de eerste zaterdag van de maand tussen 9.00 en 12.00. Gemeentewerf Holten, Waagweg 4 maandag tot en met vrijdag 13.00 tot 15.30 rest en groenafval zaterdag 13.00 tot 15.00 rest en groenafval Asbest alleen tijdens openingstijden. KCA alleen de laatste zaterdag van de maand tussen 13.00 en 15.00 Brengdepot Kringloop Rijssen,Wattstraat 10 maandag tot en met vrijdag 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 grof restafval, papier, wit- en Bruingoed, bruikbare spullen Omdat het brengen van afval op de gemeentelijke brengpunten alleen bedoeld is voor inwoners van de gemeente Rijssen-Holten, wordt bij wijze van identificatie een afvalpas verspreid naar alle adressen binnen de gemeente. Deze afvalpas wordt naar verwach ting in de loop van februari 2003 bezorgd. Op vertoon van deze pas kan dan gratis gestort worden op de afvalbrengpunten.Vergeet daarom straks bij het brengen van afval uw afvalpas niet, zonder deze afvalpas kan straks namelijk geen afval meer gebracht wor den bij de afvalbrengpunten. Reconstructie Kerkstraat te Holten Burgemeester en wethouders zijn van plan de Kerkstraat in Holten te laten reconstrueren. Daarbij wordt ook de riolering en de openbare verlichting vervangen. Een tekening waarop dit reconstructieplan is uitgewerkt ligt vanaf 6 januari 2003 tot en met 3 februari 2003 ter inzage bij de publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeente huis Rijssen. Zolang dit plan nog ter inzage ligt, kunnen belanghebbenden hun zienswijzen bekend maken. Dit moet schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders postbus 244, 7460 AE Rijssen. Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak: Wanneer u een afspraak wik maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeester J.A. H. Lonink, wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J.J.A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854.

Holtens Nieuwsblad | 2003 | | pagina 3