gemeentelijke informatie Rijssen. Reken daar maar op. Vrijdag 27 december 2002 HO 9 ZA7 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur door jen); Politie treedt streng op dat dezPe P°litie gaat streng optreden tegen overtreders van de regels die gelden voor het in bezit hebben en het afsteken van vuurwerk. Bij een overtreding van het verbod van het voorhanden hebben van niet-toegestaan vuurwerk wordt een boete opgelegd vanaf 80,- (de grootte van het bedrag is afhankelijk van het soort en de hoeveelheid vuurwerk). Aan twaalf- tot vijftienjarigen wordt rking. Bewaren: Kleding Lontje: Aansteken: Brandwonden: Afstand: Omstanders: Weigeraars: Opruimen: 1— Nieuwe regels voor studio 81 bouwvergunningen en welstand Wat u moet weten als u gaat (ver)bouwen Vanaf I januari 2003 veranderen de regels voor bouwen en ver bouwen aan uw woning. Denk daarbij aan dakkapellen, dakramen, (schotel)antennes, aan- en uitbouwen, bijgebouwen en overkap pingen, kozijn- en gevelwijzigingen, schuttingen en tuinmuren en zonnepanelen en -collectoren. Gunstig is dat u in bepaalde situa ties voor dit soort bouwwerken geen bouwvergunning meer nodig hebt. En in andere situaties gelden soepelere regels dan voorheen. Dan krijgt u te maken met een 'lichte bouwvergunning'. een boete opgelegd vanaf 40,-. Steekt u vuurwerk af op een tijd- stip waarop dit niet is toegestaan of op een plaats waar dat niet mag, dan kan de politie u een boete opleggen van 52,- (voor icembertwaalf tot vijftienjarigen is dat 26,-).Voor jongeren tussen twaalf iri 2003en achttien jaar kan deze boete vervangen worden door een zoge naamd HALT-projeet. Dezelfde regel geldt voor het in bezit heb- -toen van niet-toegestaan vuurwerk. De politie kan optreden op grond van het wetboek van Strafrecht en op grond van artikel 2.7.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Rijssen 2001. Te vroeg geknald, naar HALT. Wat is een HALT-project? rkomenWanneer wordt geconstateerd dat een vuurwerkdelict wordt :en ook§eP'ee§d door iemand die minderjarig is, krijgt die minderjarige de oudt inkans de zaak af te doen met behulp van een HALT-procedure. de vol-^ALT zofgï ervoor dat jongeren op een passende manier een aan tal uren aan de slag gaan (bijvoorbeeld bij de gemeente). Op deze manier kunnen zij de gemaakte fout herstellen. Bureau HALT kan strafvervolging voorkomen als de jongere bereid is werkzaamhe den te verrichten en/of een leerproject te volgen. De HALT-afdoe- ning verloopt positief als de minderjarige de gemaakte afspraken nakomt. Hij/zij krijgt dan geen geldboete en zijn/haar naam wordt niet bekend bij justitie. Een HALT-afdoening kan maximaal twee keer. De tweede keer moet langer dan een jaar geleden zijn. Zo niet, dan wordt het proces-verbaal alsnog naar de Officier van Justitie gestuurd. De ouders worden altijd ingelicht over een door verwijzing naar het bureau HALT. Zij moeten toestemming geven lat, voor de HALT-afdoening. ZwerfvuurwerkRuim het op! Wij vragen extra aandacht voor het vuurwerk dat niet is afgegaan. Cijfers tonen aan dat bijna de helft van de vuurwerkslachtoffers gaat. va"en °P Nieuwjaarsdag.Jongeren in de leeftijd van tien tot negen tien jaar rapen op I januari zwerfvuurwerk op van de straat en steken dit opnieuw af, met alle gevolgen van dien. De oplossing ligt voor de hand: als de straten op I januari 's ochtends vuurwerkvrij zijn, vinden de jongeren geen zwerfvuurwerk mee om mee te stunten. Wij doen daarom een dringend beroep op u als inwoner van de gemeente Rijssen-Holten: zorg voor vuurwerkvrije straten op I januari 2002. Ten slotte een paar tips om veilig het nieuwe jaar in te gaan Gebruiksaanwijzing: Lees voor het afsteken de Nederlandse gebruiksaanwijzing. Doe dit bij goed licht. Stop vuurwerk nooit in jas- of broekzakken. Neem alleen mee naar buiten wat je gaat afsteken en bewaar de rest op een droge koele plaats. Draag katoenen kleding. Nooit nylon (is erg brandbaar) en geen capuchon (kan vuurwerk in komen). Laat het lontje goed uitsteken voor je het afsteekt. Steek nooit vuurwerk met een beschadigde lont af. Gebruik een aansteeklont. Nooit lucifers of een aansteker. Steek vuurwerk niet uit de hand af (de meeste ongelukken komen hierdoor). Zet vuurpijlen voor het aansteken in een fles die verzwaard is met zand of water. Houd brandwonden minstens tien minuten onder koel, zacht stromend water. Laat het van bovenaf over de wond lopen. Koud vuur bestaat niet. Ook sterretjes kunnen brandwonden veroorzaken. Houd bij het afsteken voldoende en veilige afstand. Let bij het afsteken op mens en dier. Weigert vuurwerk, steek het niet opnieuw aan. Het kan dan gelijk gaan ontploffen. Ruim na het afsteken het vuurwerkafval op. Deze krijgt u sneller en gemakkelijker dan een 'reguliere bouwver gunning'. Of u een vergunning nodig hebt, en zo ja welke, hangt vooral samen met de plaats waar u gaat bouwen: aan de voorkant of achterkant van de woning. Over het algemeen zijn de regels voor (ver)bouwen aan de achterkant soepeler dan voor (verbou wen aan de voorkant. Let op: In sommige gevallen worden bouw werken die nu vergunningsvrij zijn na I januari 2003 vergunnings- plichtig (bijvoorbeeld carports). Informeer eerst bij de Publieksbalie van de Sector Ruimte Kom voordat u begint met bouwen eerst langs bij de Publieksbalie van de Sector Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis, locatie Rijssen. Want de regels voor bouwen zonder bouwvergunning zijn soms best ingewikkeld en gaan dus niet voor elk bouwplan op. Als u zonder bouwvergunning wilt (ver)bouwen, moet uw plan name lijk aan een aantal voorwaarden voldoen. Bovendien weet de mede werkster van de Publieksbalie waar u nog meer aan moet denken. Bijvoorbeeld de minimumeisen uit het Bouwbesluit (deze wordt ook per I januari 2003 gewijzigd!) waar uw bouwwerk altijd aan moet voldoen. Die gelden dus ook als u zonder bouwvergunning mag bouwen. Buren Vergeet ten slotte uw buren niet. Bespreek uw plannen met hen, ook als u geen bouwvergunning nodig heeft. Want uiteindelijk (ver)bouwt u toch om uw wooncomfort te vergroten en dat doet een burenruzie zeker niet. Welstand Als u toch een bouwvergunning nodig heeft, toetsen wij uw plan onder meer aan de welstandseisen. Welstandsbeslissingen zorgden in het verleden soms voor frustratie bij bouwend Nederland. Want wie bepaalt wat mooi of lelijk is? Het welstandsbeleid is al verbe terd, maar wordt nog duidelijker en objectiever. Meer informatie Bij de Publieksbalie van de Sector Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis, locatie Rijssen vindt u informatiemateriaal over de nieuwe regels voor (ver)bouwen aan uw woning. Maar u kunt ook uitgebreide informatie vinden op de internetsite van het ministerie van VROM: www.vrom.nl/woningwet. U kunt er verschillende publieksfolders downloaden over de spelregels voor bouwen en verbouwen toegespitst op bovengenoemde bouwwerken. Daarnaast vindt u er een module waarmee u snel een eenvoudig kunt achterhalen of en zo ja, welke bouwvergunning u nodig heeft. Plan van Aanpak handhaven van bestemmingsplannen in de gemeente Rijssen-Holten Op 17 december 2002 heeft het college van burgemeester en wet houders het Plan van Aanpak voor het handhaven van bestem mingsplannen in de gemeente Rijssen-Holten als beleidsregel vast gesteld. Het Plan van Aanpak is opgesteld in het kader van het provinciale convenant "De Ruimte op Orde". De gemeente heeft zich daarmee tot doel gesteld om te komen tot een structurele verankering en professionalisering van het handhavingsproces. Daartoe hoort minimaal een actief, planmatig toezicht en een adequate afhandeling van overtredingen. Om dat te bereiken heeft de gemeente een Plan van Aanpak opgesteld waarin een inzicht wordt gegeven in de hui dige situatie van de gemeente, de te bereiken doelen en de volgor de en planning van de stappen die de gemeente zet om deze doe len te bereiken. Het Plan van Aanpak ligt voor een periode van 4 weken ter inzage bij de afdeling Bestuurs- en managementonder steuning van het gemeentehuis, kamer 214, locatie Rijssen. Vastgestelde bestemmingsplannen Vanaf 10 januari 2003 kunt u vier weken de hieronder genoemde bestemmingsplannen inzien. De raad heeft deze bestemmingsplan nen vastgesteld op 16 december 2002. 1. bestemmingsplan bergbezinkbassins Rijssen Dit bestemmingsplan gaat over het opnemen van een bestemming voor het bouwen van ondergrondse berg bezinkbassins in de Energiestraat, de Keizersdijk en nabij de Maatgraven in Veeneslagen en Braakmanslanden. Het bestemmingsplan is ongewijzigd vastgesteld. 2. Sportveldencomplex Larenseweg, herziening 2002-1 Dit bestemmingsplan gaat over het opnemen van een bestemming voor het bouwen van een ondergronds bergbezinkbassin aan de Larenseweg/Aaltinksweg. Het bestemmingsplan is ongewijzigd vastgesteld. 3. Bestemmingsplan Kern 2000, herziening 2002-1 Dit bestemmingsplan gaat over de uitbreiding van de kerk aan de Bevervoorde met een vergaderlokaliteit aan de achterzijde van het kerkgebouw. Het bestemmingsplan is ongewijzigd vastgesteld. 4. Bestemmingsplan Nieuwbouw C.S.G. Reggesteyn Dit bestemmingsplan gaat over de nieuwbouw van een school aan de Enterstraat (hoek Cattelaar/Schippersdijk). Bij de vaststelling is een wijziging in het bestemmingsplan aangebracht (opnemen gastransportleiding) 5. Bestemmingsplan Groot Zuid, herziening 2002-1 (Karei Doormanstraat) Dit bestemmingsplan gaat over het herinvullen van het terrein van de school aan de Graaf Ottostraat/Karel Doormanstraat met woningbouw. Het bestemmingsplan is ongewijzigd vastgesteld. 6. Bestemmingsplan Oosterhof en Verenland, herziening 2002-1 (Pelmolenweg) Dit bestemmingsplan gaat over het herinvullen van het terrein van de school aan de Pelmolenweg met woningbouw. Het bestemmingsplan is gewijzigd vastgesteld (opnemen gastransportleiding, grens bestemmingsplangebied en bestemming woningbouw) 7. Bestemmingsplan Oosterhof en Verenland, herziening 2002-2 (Verenlandweg) Dit bestemmingsplan gaat over het herinvullen van het terrein van de school aan de Wierdensestraat/Verenlandweg met woningbouw. Het bestemmingsplan is ongewijzigd vastgesteld. De raad heeft bij de vaststelling van de onder 4 en 6 genoemde bestemmingsplannen van een aantal wijzigingen in het ontwerp aangebracht. Zolang de bestemmingsplannen ter inzage ligt kunt u bij de Gedeputeerde Staten van Overijssel uw bedenkingen indienen. Uw bedenkingen kunt u alleen indienen als u over het betreffende bestemmingsplan een zienswijze aan de raad kenbaar hebt gemaakt, als u wilt reageren op de aangebrachte wijzigingen of als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest om een zienswijze aan de raad te sturen. Het bestemmingsplan kunt u inzien bij de Publieksbalie van de sec tor Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis, locatie Rijssen. U kunt hier terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis, of op afspraak buiten de werkuren. Ingekomen bouwaanvragenl meldingen (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan) 9 december 2002 20021 I 11 Keizersweg 79 te Holten, bouwen dockshelter (verlaagde laadplaats); 12 december 2002 20021112 Esstraat 216 te Rijssen, bouwen erker; 12 december 2002 20021 I 14 Lentfersweg 22 te Rijssen, bouwen dubbele woning; 13 december 2002 20021 I 13 Dennenlaan 86 te Rijssen, vergroten woning. Bovenvermelde bouwaanvragen/meldingen kunt u inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeente huis, locatie Rijssen. Alleen voorzover voor de bouwaanvragen vrijstelling van het bestemmingsplan is aangevraagd (zie onder bouwplannen) kunnen belanghebbenden binnen twee of vier weken na deze publicatie hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Rijssen. Zienswijzen zijn in principe openbaar. Bouwplan (artikel I9WRO en lof artikel 50 WW) (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan) 9 december 2002 20021 I I I Keizersweg 79 te Holten, bouwen dockshelter (verlaagde laadplaats); Het bouwplan ligt (na verzenddatum) voor een periode van vier weken ter inzage bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De bouwplannen passen niet in het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders kunnen daarvoor vrijstelling verle nen op basis van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet. Tijdens de termijn dat het bouwplan ter inzage ligt, kan een ieder zijn zienswijze schriftelijk kenbaar maken aan het college van bur gemeester en wethouders van Rijssen, Postbus 244, 7460 AE Rijssen. Zienswijzen zijn in principe openbaar. Bouwplan (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan) 12 december 2002 20021114 Lentfersweg 22 te Rijssen, bouwen dubbele woning; Dennenlaan 86 te Rijssen, vergroten woning. 13 december 2002 20021113 De bouwplannen liggen (na verzenddatum) voor een periode van twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De bouwplannen passen niet in het bestemmingsplan. Het bestem mingsplan biedt het college de mogelijkheid daarvoor vrijstelling te verlenen, (artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening). Tijdens de termijn dat de bouwplannen ter inzage liggen kunnen belanghebbenden hun zienswijze schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Rijssen, Postbus 244, 7460 AE Rijssen. Zienswijzen zijn in principe openbaar. Verleende bouwvergunning mededeling (vermeld worden achtereenvolgens de datum van verzending, het nummer, de bouwplaats en de inhoud van het bouwplan) 16 december 2002 20020867 16 december 2002 16 december 2002 20020910 20020971 16 december 2002 20020992 16 december 2002 20020995 16 december 2002 20021029 16 december 2002 20021046 Dokter P Oosthoekstraat 37 en 39 te Rijssen, vergroten woning; Ooievaarstraat 16 te Rijssen, vergroten woning; Braakmansdijk 123 te Rijssen, vergroten woning en bouwen berging; Walstraat 50 te Rijssen, wijzigen gevel van de winkel; Drostendijk 4 te Rijssen, herbouwen berging/ garage; Maneschijnsweg 10 te Holten, verbouwen woning; Wagenmaker 6 te Rijssen, bouwen berging. Tegen een verleende vergunning of mededeling dat er geen bezwa ren bestaan tegen de gedane melding, kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt, kunt u de voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan zijn kosten verbonden. Voor nadere inlichtingen over de bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van de sector Ruimte van het gemeentehuis, locatie Rijssen, kamer 201 telefoonnummer 85 47 81Daar liggen ook de verleende bouwvergunningen ter inzage. Verleende sloopvergunning/ mededeling (vermeld worden achtereenvolgens de datum van verzending, het nummer, de sloopplaats en de inhoud van het sloopplan) 16 december 2002 20021007 Albertsdijk 21 te Rijssen, slopen woning (asbest aanwezig). Tegen een vergunning of een mededeling dat er geen bezwaren bestaan tegen een gedane melding, kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt kunt u de president van de Arrondissementsrechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan zijn kosten verbonden. Voor nadere inlichtingen over de bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van de sector Ruimte van het gemeentehuis, locatie Rijssen, kamer 201 telefoonnummer 85 47 81 Ingekomen aanvragen kapvergunningen (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, de perceelsaanduiding en de omschrijving van de te kappen houtop stand) 13 december 2002 20021 I 10 Vianenweg 208 te Holten, kappen vier naaldbomen. U kunt deze aanvraag gedurende een periode van vier weken inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatiê Rijssen. Voor informatie kunt u telefoon nummer 85 47 78 bellen. Verleende kapvergunningen (vermeld worden achtereenvolgens de datum van verzending, de perceelsaanduiding en de omschrijving van de te kappen houtop stand) 17 december 2002 20020744 17 december 2002 20020998 17 december 2002 20020999 17 december 2002 20021010 17 december 2002 2002101 I Vianenweg I 12 te Holten, kappen zes Amerikaanse eiken en twee dennen; Larenseweg te Holten, kappen twee esdoorns; Winkelbergweg 17 te Holten, kappen vijf grove dennen; Enkweg 9 te Holten, kappen drie eiken en twee picea's; Jutestraat 12 te Rijssen, kappen een ceder en een picea.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9