gemeentelijke informatie 0900 - 900 40 00 a s x a LP X 1 £i:Wi Rijssen. Reken daar maar op. Vrijdag 27 december 2002 HO 8 ZA. informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Openbare vergaderingen De raad van de gemeente Rijssen vergadert op donderdag 2 januari 2003 om 14.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. De agenda luidt als volgt. 1Opening/Vaststellen agenda 2. Spreekrecht burgers* 3. Beëdiging wethouders 4. Onderzoek geloofsbrieven,nieuwe raadsleden 5.Toelating raadsleden inclusief beëdiging 6. Samenstelling commissies, inclusief benoeming voorzitters en plaatsvervangende voorzitters 7. Aanwijzen plaatsvervangend raadsvoorzitter 8. Aanwijzing waarnemend raadsgriffier 9. Sluiting Artikel 18 Spreekrecht burgers 1Na de opening van de vergadering kunnen andere aanwezige burgers gezamenlijk gedurende maximaal dertig minuten het woord voeren over geagendeerde onderwerpen. 2. Het woord kan niet gevoerd worden over: a. een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep op de rechter openstaat of heeft opengestaan; b. benoemingen, keuzen, voordrachten of aanbevelingen van personen; c. een gedraging waarover een klacht ex artikel 9:1 van de Algemene wet bestuursrecht kan of kon worden ingediend. 3. Degene, die van het spreekrecht gebruik wil maken, meldt dit voor de aanvang van de vergadering aan de griffier. Hij vermeldt daarbij zijn naam, adres en telefoonnummer en het onderwerp waarover hij het woord wil voeren. 4. De voorzitter geeft het woord op volgorde van aanmelding. De voorzitter kan van de volgorde afwijken, indien dit in het belang is van de orde van de vergadering. 5. Elke spreker krijgt maximaal vijf minuten het woord. De voorzitter verdeelt de spreektijd evenredig over de sprekers als er meer dan zes sprekers zijn. De voorzitter kan tevens in bijzondere gevallen afwijken van de maximale lengte van de spreektijd. 6. De spreker voert het woord, nadat de voorzitter hem dit heeft verleend. De voorzitter of een lid van de raad doet een voorstel voor de behandeling van de inbreng van de burger. hier vergaderen de raadsleden Welstandscommissie. Met ingang van I januari 2003 wijzigt de Woningwet. Een van de gevolgen daarvan fs dat de vergaderingen van de welstandscom missie, openbaar worden. De commissie die de bouwplannen van de gemeente Rijssen- Holten behandelt, doet dat ook voor de gemeenten Olst-Wijhe, Raalte en Hellendoorn. Mede om deze reden zullen de vergade ringen van de commissie bij toerbeurt in één van deze gemeenten plaatsvinden. De openbare vergaderingen vinden plaats op de donderdagmiddag in de oneven weken. De eerste keer zal zijn op 16 januari 2003 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Nijverdal. De agenda voor deze vergadering met vermelding van de te behandelen bouwplannen ligt vanaf woensdagmiddag 15 januari 2003 voor een ieder ter inzage bij de publieksbalie van de gemeen te, kamer 201, locatie Rijssen en bij de gemeentewinkel, locatie Holten. Wijziging in het bezoekschema van de rayonarchitect. Met ingang van I januari 2003 zal ook het bezoekschema van de rayonarchitect van de welstandscommissie worden gewijzigd. De bouwplannen zullen dan op de dinsdagmiddag door de rayonar chitect worden behandeld.Tevens wordt er dan spreekuur gehou den. Evenals de vergaderingen van de commissie zijn ook de zit tingen van de rayonarchitect openbaar. Afspraken hiervoor kunnen worden gemaakt met de publieksbalie van de gemeente, kamer 201locatie Rijssen, telefoon 85 47 78. mededeling Voor de komende verkiezingen vindt de volgende loca tiewijziging plaats: Kerkelijk centrum 'Sion' ingang Johannes Vermeerstaat (i.p.v. de school 'Pinkeltje') In het kerkelijk centrum is een stembureau ingericht. de 'Bouwverordening Rijssen-Holten 2003'; een wijziging van de 'Verordening materiële financiële gelijkstelling onderwijs gemeente Rijssen 2001 een wijziging van de 'Verordening subsidiëring godsdienst- en levensbeschouwelijk vormingsonderwijs gemeente Rijssen 2001'; een wijziging van de 'Verordening categoriale bijstand maatschappelijke participatie 2001'; het'Reglement van orde voor de vergaderingen en andere werkzaamheden van de gemeenteraad'; de 'Verordening op de raadscommissies 2003'. Referendum Omdat deze verordeningen zijn aan te merken als algemeen ver bindend voorschriften als bedoeld in artikel 8 van de Tijdelijke referendumwet (Trw), hebben burgemeester en wethouders deze raadsbesluiten referendabel verklaard. Dit betekent dat over deze raadsbesluiten een referendum kan worden aangevraagd. Iedere kiesgerechtigde binnen de gemeente Rijssen kan binnen drie weken na deze bekendmaking (tot en met uiterlijk 20 januari 2003) een zogenaamd inleidend verzoek tot het houden van een referendum over deze raadsbesluiten indienen. Het verzoek moet door middel van een speciaal daarvoor bestemd formulier per soonlijk worden ingediend bij het taakveld Burgerzaken, locatie Rijssen of Holten. De verzoeker moet zich daarbij legitimeren aan de hand van een geldig(e) paspoort, rijbewijs of identiteitskaart. Een inleidend verzoek is geldig als 0,7% van het aantal kiesgerech tigden een verzoek indient. Dit komt voor de gemeente Rijssen neer op ongeveer 189 kiesgerechtigden. Beroep Tegen besluit tot het referendabel verklaren van de raadsbesluiten tot intrekking van de bestaande verordeningen en de vaststelling de (nieuwe) verordeningen kan ingevolge artikel I I van de Trw binnen zes dagen na 27 december 2002 beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Inwerkingtreding De'Bouwverordening Rijssen-Holten 2003' treedt met toepassing van artikel 25 Trw in werking op I januari 2003. De overige ver ordeningen treden in werking zes weken na de datum van de bekendmaking (en werken terug tot I januari 2003 of een datum daarvoor), tenzij met betrekking tot het raadsbesluit een referen dum wordt gehouden. In dat geval neemt de raad een besluit of de verordening wordt gehandhaafd. In het bevestigende geval neemt de raad tevens een besluit over een nieuwe datum van inwerking treding. Ter inzage De verordeningen liggen vanaf maandag 30 december 2002 gedu rende vier weken ter inzage bij de stafafdeling Bestuurs- en mana gementondersteuning, kamer 201locatie Rijssen. Voor meer informatie Wilt u inlichtingen over de mogelijkheid tot het houden van een referendum, dan kunt u contact opnemen met de heer G. Spijkerboer, telefoonnummer 85 47 01 of de heer J. IJmker tele foonnummer 85 46 21. Centrale Huisartsenpost Almelo op 6 januari 2003 van start! Om verschillende redenen worden overal in Nederland Centrale Huisartsenposten (=CHP's) ingericht. Daar kunnen mensen 's avonds,'s nacht en in het weekend naartoe bellen als ze in spoed gevallen een huisarts nodig hebben. In een deel van onze gemeente (voormalige gemeente Holten) is deze vorm van dienstverlening al eerder ingevoerd. Inwoners van dat deel van onze gemeente zijn aangewezen op de CHP Salland gevestigd te Deventer. De Rijssense huisartsen hebben er voor gekozen zich aan te slui ten bij de CHP Almelo. Het is de bedoeling dat vanuit die post in fases huisartsenzorg op de genoemde tijdstippen wordt aangebo- den.Vanaf 6 januari 2003 is dat de zorg voor de nachtperiode (tus sen 23.30 en 08.00 uur). In de loop van het jaar 2003 wordt de dienstverlening uitgebreid. Dit betekent dat u als inwoner van de voormalige gemeente Rijssen vanaf 6 januari 2003 moet bellen met de Centrale Huisartsenpost Almelo als u in spoedgevallen nachts een huisarts nodig hebt. Hiervoor is het volgende telefoonnummer beschikbaar: Meer informatie Voor meer informatie over de Centrale Huisartsenpost kunt u terecht bij uw huisarts. Vanaf begin januari 2003 ligt een folder over de CHP Almelo gereed bij uw huisarts of tandarts en de bibli otheken.. U kunt ook kijken op onze website www.rijssen.nl, hier kunt u de folder digitaal bekijken. Referendabele raadsbesluiten Op 16 december 2002 heeft de gemeenteraad van Rijssen, voor zover van toepassing onder intrekking van de bestaande verorde ningen, vastgesteld: Wijzigingen data Kringloopbedrijf Op de volgende dagen is het brengdepot van het kringloopbe drijf gesloten: woensdag 25 december 2002 donderdag 26 december 2002 vrijdag 27 december 2002 dinsdag 31 december 2002 (ook de winkel is gesloten!) woensdag I januari 2003. Op deze dagen zamelt de Kringloop ook geen oud papier en glas in. Zij zamelen weer glas en papier in van maandag 13 januari tot en met woensdag IS januari 2003. Voor meer informatie www.kringlooprijssen.nl Groenstroken verzoeken tot aankoop/huur/pacht Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs beslo ten dat voor de kern Holten en de kern Dijkerhoek een groen structuurplan opgesteld moet worden. Voor de kern Rijssen is al een groenstructuurplan van toepassing, maar dit moet nog geac tualiseerd worden. Het groenstructuurplan zal naar verwachting in het voorjaar 2003 gereed zijn. De beleidsbeslissingen ten aanzien van de voor waarden en prijs voor verkoop, verhuur en verpachting kunnen dan voor de zomervakantie door de raad worden vastgesteld. In september 2003 kunnen de verzoeken voor verkoop, verhuur en verpachting afgehandeld worden. Afvalbrengpunten gemeente Rijssen-Holten De gemeente heeft besloten om met ingang van I januari 2003 het storten van huishoudelijk afval voor de burgers van de gemeente Rijssen-Holten gratis te maken. Dit gratis storten geldt alleen voor het jaar 2003, in de loop van dit jaar wordt nader onderzocht hoe hier voor de toekomst mee omgegaan wordt. U hoeft dus per I januari 2003 niet meer te betalen voor het brengen van afval naar de gemeentelijke afvalbrengpunten. Dit geldt voor alle huishoudelijke afvalstromen. Afval afkomstig van bedrijfsmatige activiteiten en grotere hoeveelheden (meer dan 0,5m3) bouw en sloopafval worden niet geaccepteerd. U kunt op de volgende tijden en locaties uw afval brengen: Gemeentewerf Rijssen, Daltonstraat 2 maandag tot en met vrijdag 8.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 alleen groenafval Rijssen zaterdag 9.00 tot 12.00 rest en groenafval KCA en Asbest alleen tussen 15.00 en 16.00, Vrijdag de gehele dag. KCA ook de eerste zaterdag van de maand tussen 9.00 en 12.00. Gemeentewerf Holten, Waagweg 4 maandag tot en met vrijdag 13.00 tot 15,30 rest en groenafval zaterdag 13.00 tot 15.00 rest en groenafval Asbest alleen tijdens openingstijden. KCA alleen de laatste zaterdag van de maand tussen 13.00 en 15.00 Brengdepot Kringloop Rijssen, Wattstraat 10 maandag tot en met vrijdag 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 16.00 grof restafval, papier, wit- en Bruingoed, bruikbare spullen Omdat het brengen van afval op de gemeentelijke brengpunten alleen bedoeld is voor inwoners van de gemeente Rijssen-Holten, wordt bij wijze van identificatie een afvalpas verspreid naar alle adressen binnen de gemeente. Deze afvalpas wordt naar verwach ting in de loop van februari 2003 bezorgd. Op vertoon van deze pas kan dan gratis gestort worden op de afvalbrengpunten.Vergeet daarom straks bij het brengen van afval uw afvalpas niet, zonder deze afvalpas kan straks namelijk geen afval meer gebracht wor den bij de afvalbrengpunten. Voorkom vastvriezen inhoud groencontainer Als het gevroren heeft komt het regelmatig voor dat groencontai- ners niet kunnen worden geleegd, omdat de inhoud van de con tainer vastgevroren is. Om te voorkomen dat uw container vastvriest en als gevolg daar van vol aan de weg blijft staan, adviseren wij u: Adres gemeentehuis: Schild 1,7461 DD Rijssen Smidsbelt 6,7451 BL Holten Postbus 244.7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis is geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en's middags op afspraak elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur, ventileer uw container zo goed mogelijk (bijvoorbeeld door een stokje of ander voorwerp onder het deksel te leggen); Poli zet de container zo mogelijk binnen op de avond voordat dezPe wordt geleegd; P'e Bij van houdt uw container zo droog mogelijk. Wij danken u bij voorbaat hartelijk voor uw medewerking. 8 de Sluiting parkeergarage stip maj De parkeergarage De Hoge Wal is vanaf dinsdag 31 decembeitwa 2002 om 18.00 uur gesloten tot en met donderdag 2 januari 2003en 7.00 uur. naa iber Vuurwerkvrije zone: wat mag wel, wat mag niet? gro arti Rijs Te Om hinder voor winkelend publiek zoveel mogelijk te voorkomen^ heeft het college van burgemeester en wethouders besloten ool<SeF dit jaar een VUURWERKVRIJE ZONE aan te wijzen. Dit houdt in'<ar dat op dinsdag 31 december 2002 tot 19.00 uur in Rijssen de vol-H^ gende straten geen vuurwerk mag worden afgestoken: ta' Haarstraat ma Schild str Grotestraat c'ei Elsenerstraat nin Parkeerkelder en winkelcentrum De Hoge Wal na' Bouwstraat ni€ Walstraat ke' Postgang n'€ Verbindingsweg. Haarstraat-Bouwstraat/parkeerplaats Jus Bouwstraat vei *Vérbindingsweggetjes en -paden van een naar de Haarstraat, vo Schild en Grotestraat De Giezen W Julianastraat (van Schild tot steegje Eshuis) Op de plattegrond wordt verduidelijkt om welk gebied het gaat. Jm. -Ti H °**NJESTRAAr- "M j.yvöis-1, De belangrijkste eisen voor het in bezit hebben van vuurwerk zijn: I Vuurwerk mag alleen verkocht worden op 28, 30 en 31 december 2002. 2. U mag niet meer dan twee kilo vuurwerk bij u hebben. 3. Aan'personen die jonger zijn dan zestien jaar mag geen vuurwerk worden verkocht. 4. Vuurwerk mag alleen worden afgestoken op dinsdag 31 december 2002 vanaf 10.00 uur (in de vuurwerkvrije zone vanaf 19.00 uur) tot woensdag I januari 2003 2.00 uur. Alleen op deze data mag u vuurwerk voorhanden hebben. Verboden vuurwerk De hierna genoemde soorten vuurwerk zijn bijvoorbeeld verboden: vuurwerk zonder Nederlandstalige gebruiksaanwijzing; strijkers, Chinese rollen en carbid; 100.000-klappers; lawinepijlen; zelfgemaakt vuurwerk. Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten: iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Klachtenlijn: Voor klachten over de diénst verlening van de sector ruimte kunt u de klachteniijn bellen t 85 48 56 Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg, wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris. de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854. Voor een afspraak met burgemeester J.A. H. Lonink. wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J. J.A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 8