Anton Klein Twenhaar: Beemd en Bergtoer, fietsend genieten van natuurgebied Tweehonderd kilometer schaatsen voor de lol Theaterfiets Dolf Moed Ben Beens: 'Voel me betrokken bij SGP' Sluiters doen alternatieve Elfstedentocht Nacht om Blauw Wit Aanrijding met letsel Kampioenschap tafeltennis Uitslagen handbal Winterwandeling op Holterberg 4ZA' VRIJDAG 27 DECEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Elolten - Rijssen-Holten gaat met ingang van 1 januari 2003 duaal. Dat houdt onder andere in dat de huidige wethouders niet meer gebonden zijn aan him politiek partij. Voor vijf partijen komt er een nieuw raadslid op het pluche. Voor de Staatkundig Gerefor meerde Partij is dat Ben Beens (36). De nieuwe raadsleden leggen donderdag 2 januari tijdens de gemeenteraadsvergadering de eed of de gelofte af. De vergadering begint om 14.00 uur en wordt ge houden in het gemeentehuis in Rijssen. In het Holtens Nieuws blad stellen de nieuwe raadsleden zich voor. Wat is uw beroep? Ik ben onderdirecteur bij Rabobank Twenterand. Dat is de Rabo bank met als hoofdvestiging N ij verdal. en de overige plaatsen Hellendoorn, Den Ham, Vroomshoop en Westerhaar. Sinds wanneer bent u politiek actief? Eigenlijk al heel lang. In 1988 ben ik in het bestuur gekomen van Da Costa, de jongerenorganisatie van de SGP. Daar is het mee begonnen. Vanuit Da Costa heb ik jaren in het PR-team van de SGP gezeten. Ongeveer drie jaar geleden kwam ik in het bestuur van de plaatse lijke kiesvereniging van de SGP, Groen van Prinsterer, vrijwel di rect in het dagelijks bestuur. Bij de komende jaarvergadering ga ik het bestuur verlaten, aange zien de statuten niet toelaten datje tegelijkertijd in het bestuur en de raad zitting hebt. Trouwens, beide functies wil ik ook niet, qua tijd maar ook qua belangenverstrengeling. Vanaf de laatstgehouden verkiezingen ben ik schaduwfractielid. Eerst op non-actief, aangezien ik een tijdrovende studie wilde af ronden, vanaf november 2001 actief. Sinds november 2001 maak ik deel uit van de commissie Finan ciën, Automatisering en Informatisering. Waarom SGP? Omdat deze partij voor mij de partij is die politiek bedrijft vanuit een gedachtegang die God ons in Zijn Woord voorschrijft. Waarom wordt u raadslid? Een moeilijke vraag. Ik denk omdat ik mij betrokken voel bij de SGP, en mij voor de politiek interesseer. Vanuit het bestuur heb ik dicht bij het politieke gebeuren meegeleefd, maar dan wel achter de schermen. De actieve politiek is nu nog nieuw voor mij, anders gezegd, een uitdaging. In welke commissie(s) komt u straks en spreken die u aan? In het duale stelsel verandert de structuur van de commissies. Ik word lid van de commissie Algemeen bestuurlijke zaken en mid delen. Met als taakveld Financiën, belastingen, informatisering en automatisering, personeel, organisatie, huisvesting en facilitaire zaken. Deze commissie heeft voor mij de meeste raakvlakken met mijn huidige werk. Zowel wat financiën betreft, als personeel en orga nisatie. Waar gaat u zich vooral voor inzetten de komende jaren? Zeer nuchter en met beide benen op de grond instappen. Ik bedoel daarmee, je kunt je geld maar één keer uitgeven. Ik heb met verbazing kennis genomen van de plannen die de raad heeft. Een nieuw gemeentehuis, trouwens dat is hard nodig, maar dan ook nog een zeer ambitieus wensenlijstje, verwoord in de zo genaamde Strategische Visie. Dan te bedenken dat er veel geld op tafel moet komen voor een deugdelijke riolering, gezien de wateroverlast in met name de kern Rijssen. Onderhoud wegen in Holten gaat ook een behoorlijk duit kosten. Kortom, er is veel geld nodig. Mijn advies zal wel heel duidelijk zijn: maak pas op de plaats, en pak eerst het hoognodige aan. Stel prioriteiten, maar doe dat door dacht. Ik wil mij ook inzetten om middelen beschikbaar te stellen voor de eerste levensbehoeften, onder andere de zorg. Het is toch te gek voor woorden dat als er sprake is van dringende behoefte aan een arts, je dan niet meer in Rijssen en Holten te recht kunt, maar helemaal naar Almelo toe moet!? En dan die discussies over de ambulancepost. Het zijn voor mij essentiële zaken, die het eerst in beeld komen, waar ons geld naar toe moet: plaatselijke beschikbaarheid van zo wel een arts als een ambulance. Wat verwacht u zelfvan de komende raadsperiode? Een periode waar het van belang zal zijn om duidelijk en helder het debat aan te gaan om zoveel als mogelijk in de dagelijkse po litiek, te handelen naar Gods Woord. Dat houdt in dat gezorgd moet worden om zaken, die indruisen te gen Gods Woord, te weren. (Foto: Harry Broeze) door prachtige natuur. A W tt f M geschikt voor iedereen die het veldtoerfïetsen eens wil probe- f T M bi A H A "H ren, terwijl de vijftig kilometer #|A fl A| OSC 11 1 T Tl £1 €Tï TT naast de meer ervaren veldtoer- Mi MW~j M Wj MJÊ. MM (1. fietsers ook fanatieke (oud-) W J.1.J.IA wielrenners aantrekt. Mossink - Blauw Wit '66 houdt vrijdag 27 december voor de 24ste maal de nacht van Blauw Wit '66 in sporthal 't Mossink in Holten. In de afgelopen twee jaar wonnen beide Holtense ver enigingen het evenement. SV Holten won de laatste editie door in de finale Blauw Wit met 3-0 te verslaan. De organisatie van de nacht van Blauw Wit is enkele jaren gele den nieuw leven in geblazen. Het toernooi werd jaar in. jaar uit op dezelfde wijze goed geor ganiseerd. Doordat de leden van de toenmalige activiteitengroep de organisatie graag overdeed aan een groep anderen, werd ook de uitstraling iets anders. Inmid dels is er voor de winnaar een grote wisselbokaal beschikbaar. De sportiefste ploeg ontvangt de Sportiviteitprijs en voor de beste speler is er ook een prijs be schikbaar. Hiernaast zijn er de vier traditio nele prijzen. Het voorprogram ma tijdens de nacht wordt geor ganiseerd door de jeugdcommis sie van Blauw Wit. Jaarlijks treedt een A-team van een deelnemende vereniging aan tegen het A-elftal van Blauw Wit. Om 20.00 uur begint het hoofdtoernooi. De winnaar van vorig jaar SV Holten neemt het op tegen Twenthe uit Goor. De poule wordt gecompleteerd door Mar- kelo en Sc Rijssen. In de andere poule zijn Harfsen, GFC Mark vogels en de organiserende ver eniging opgenomen. Om even na middernacht begin nen de halve finales en aanslui tend de kleine finale en de fina le. Om 2.00 uur zal voorzitter Wim Klein Nagelvoort de prij zen uitreiken. De scheidsrechter op deze avond zijn André Leus huis en Jeroen Roetgerink. Zij worden geassisteerd door de lijnrechters Jan Avezaath en Bert Jan Paalman. De toegang tot de wedstrijden is gratis. Voor belangstellenden is er een gratis programmaboekje verkrijgbaar bij de leden van de organisatie. combi- Dan nu st laag in niet l-in voorde Dor 1 tot r, of ogelijk! ari 2004 ig gaan 5xibele an 1 tot laagste ïu voor jfferte s. Tel. '582617 Boschkamp - Vooral voor kinderen zijn er tijdens de kerstvakan tie veel activiteiten in dorpshuis De Boschkamp. Zo ook afgelo pen zondag. Dolf Moed kwam langs met zijn Theaterfiets. In een afgeladen ontmoetingruimte hield hij duidelijk de spanning erin. Ook betrok hij bezoekertjes in zijn theaterspel. (Foto: Gert Perdon) Holten - Wielervereniging Hol ten houdt zondag 5 januari de Beemd en Bergtoer. Vorig jaar werd deze tocht vanwege de ij- zel op het laatste moment afge last. Fietsers die geen lid zijn van een wielervereniging kunnen ook deelnemen aan deze toertocht over de Zuurberg, Beuseberg, Borkeld en natuurlijk de Hol ter- berg. De route gaat door gebieden die normaliter zijn afgesloten voor fietsers. De tocht wordt dit jaar mogelijk gemaakt dankzij de welwillende medewerking van maar liefst 29 landeigenaren waaronder Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten. De route heeft op de Holterberg, in vergelijking met de vorige editie, enkele kleine wijzigingen ondergaan. Het afwisselende, vaak heuvelachtige parcours, voert de deelnemers langs fraaie uitzichten, over boerenerven en controlepost de benen wat al te erg gaat voelen, kan hierna ook de korte route vervolgen hetgeen resulteert in een totaalafstand van ongeveer veertig kilometer. De beide routes kunnen in eigen tempo worden afgelegd en zijn met pijlen en linten uitgezet. Op het startbewijs staat het hoogte profiel aangegeven. Bij de start en de rust is een ser vicewagen aanwezig voor het verhelpen van pech. Op het parcours zorgen fietsen de leden van de Wielervereni ging Holten zonodig voor de mobiele communicatie. Naast het uitzetten en controle ren van de routes dragen zij ook zorg voor het parkeren, de in schrijving, de EHBO en de al eerder genoemde diensten Een vijftigtal vrijwilligers, meest lid van de Wielervereni ging Holten, zijn ingeschakeld om het evenement vlekkeloos te Beemd en Bergtoer gaat onder meer over de Zuurberg, Beuseberg, Borkeld en Holterberg. laten verlopen. De Oad stelt haar grote parkeer ruimte wederom ter beschikking aan de vele fietsers die uit alle delen van het land met de auto naar Holten komen. Start- en eindpunt van de Beemd en Bergtoer is zoals gebruikelijk sporthal 't Mossink aan de Kei- zersweg. Deelnemers kunnen vertrekken tussen 9.00 uur en 10.30 uur. Kleedruimtes zijn aanwezig en na afloop is er gelegenheid tot douchen. Tevens bestaat er de mogelijk heid om de fiets na afloop een douche te geven. Leden van de NTFU en KNWU betalen 2 euro bij deelname, overige deelnemers dienen 1 eu ro extra te betalen t.b.v. een dag verzekering.. Een herinnering is tegen meer prijs beschikbaar. Voor extra in formatie kan men contact opne men met J. Scheperman 0548 - 361809 of B. Visser 0570 - 657774, De korte route met een lengte van dertig kilometer loopt uit sluitend over de Holterberg. De lange route van vijftig kilo meter lengte loopt eerst nog een stukje ten zuiden van Holten. Hier worden de fietsers gecon fronteerd met de hoogteverschil len op de Zuurberg en Beuse berg. Een prachtige ervaring voor met name de deelnemers uit de rand stad vormt elk jaar weer de doorkomst onder de kapschuur van boer Schutte in de Beuse berg. Niet alleen de deelnemers worden hierdoor verrast, ook voor de starende koeien is dit telkens weer een ongewone er varing. Even verderop wordt op het mo torcrosscircuit het technische kunnen van de deelnemers ge test. Na de passage van een wei land wordt de route via de Bor keld vervolgd richting de Hol terberg. De beide routes op de Holter berg lopen grotendeels samen. Tevens wordt gebruik gemaakt van dezelfde controlepost. Hier wordt warme bouillon, warme citroenthee en krentenbrood ver strekt. Wie eigenlijk de langste route wil fietsen maar bij de Holten - Rijssen - Holten gaat met ingang van 1 januari 2003 duaal. Dat houdt onder meer in dat de huidige wethouders niet meer gebonden zijn aan hun po litiek partij. Voor vijf partijen komt er een nieuw raadslid op het pluche. Voor Gemeentebe lang Rijssen - Holten is dat An ton Klein Twenhaar (33). De nieuwe raadsleden leggen don derdag 2 januari tijdens de ge- méenteraadsvergadering de eed of de gelofte af. De vergadering begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis in Rijssen. In het Holtens Nieuws blad stellen de nieuwe raadsle den zich voor. Wat is uw beroep? Ik verzorg de facturering, calcu latie en planning; bij een loonbe drijf. Sinds wanneer bent u politiek actief? Sinds driejaar ben ik lid van Ge meentebelang en tevens scha duwfractielid. Ik heb nog geen zitting gehad in een commissie. Waarom Gemeentebelang? Gemeentebelang is echt een par tij die het belang van de burgers in de gemeente Rijssen - Holten behartigt en rekening houdt met wat er leeft onder de inwoners. Waarom wordt u raadslid? Ik zie het als een uitdaging om in het duale stelsel deel te nemen aan de gemeenteraad. In het nieuwe systeem kan een raadslid nog meer de belangen van zijn achterban verwoorden en kan anders handelen ten opzichte van de wethouders dan in het gangbare raadssysteem gebrui kelijk was. In welke commissie(s) komt u straks en spreken die u aan? In de commissie ABEZ/ Midde len en commissie RO/ OW Reden hiervoor is dat ik vanuit mijn dagelijkse werkzaamheden een stevige basis heb om van daar uit ook het reilen en zeilen van het gemeentebestuur objec tief te beoordelen, daarnaast kan via beide commissies een breed raakvlak met de inwoners van Rijssen-Holten worden gemaakt Waar gaat u zich vooral voorin- zetten de komende jaren? woningbouw binnen de gemeen- (Foto: Harry Broeze) tegrenzen met een goede ver houding huur en koop en reke ning houden met woningen voor jong en oud. Voor het buitenge bied behoud van de landschap pelijke waarde met aandacht voor de agrarische sector om waar mogelijk ontwikkelingen te volgen en te ondersteunen. Wat verwacht u zelfvan de ko mende raadsperiode? Het zal voor iedereen wennen worden om in het duale systeem met elkaar in debat te gaan, maar zie het als een uitdaging om hier mee aan de slag te gaan en om er uit te halen wat er in het duale vat zit. Holten- 'Je bent niet goed snik', zo stelden medewerkers van De Waerdenborgh de psychische toestand vast van hun collega Herman Sluiter toen deze in 2000 zich wilde laten inschrij ven voor de alternatieve Elfste dentocht op de Oostenrijkse Weissensee. 'Tweehonderd ki lometer schaatsen en dan ook nog voor de lol twee dagen later aan een even lange tocht mee doen, op dat zelfde meer? Nee, hij was echt niet snik! Maar hoe meer commentaar hij kreeg, hoe noester hij zijn ijzers ging slijpen! Met het gevolg dat hij straks, in januari, voor de vierde maal weer af zal zakken naar het Oostenrijkse om daar samen met zoon Herjan, die voor de tweede keer mee zal doen, weer van de partij te zijn. Het schaatsen zit de Sluiters in het bloed: grootvader Herman schaatste op z'n sokken, vader Jan maakte de meest mooie krul len op de schaats in de tijd dat er nog ondergelopen weilanden waren en daardoor stond Her man ook al vroeg op de ijzers met alle kinderen uit de Ikkinks- buurt. Jaren later, toen het kunst ijs wat meer binnen handbereik kwam, toog Herman met veel re gelmaat naar Deventer en werd met zijn vrouw Miep lid van de Deventer Ijsclub. Er werden tochten gemaakt, onder meer in Giethoorn cn daar werd ook de basis gelegd voor deelname aan de (alternatieve) Elfstedentocht. Herman leerde daar Johan Schrader kennen uit Zevenaar die al een echt doorgewinterde marathonschaatser was en z'n enthousiastme wist over te bren gen. Ook Herman liet zich in schrijven om in januari 200 mee te kunnen doen aan de alterna- Vader en zoon Sluiter zijn er klaar voor. (Foto: Gert Perdon) tieve Elfstedentocht in Oosten rijk op de Weissensee. De orga nisatie daarvan is in handen van de Stichting Wintersport Mara thon die de leden van alle infor matie voorziet. Midden in dat grote gebeuren op de Weissen see, een uit twee delen bestaand meer. het Kleine en het Grote, stond Herman, vol spanning, want zo'n eerste keer is niet niks en bovendien waren daar ook al le grote kopstukken van de schaatsmarathons aanwezig. 'Je start al om zeven uur 's mor gens, zegt Herman, dus dan is het nog echt donker en boven dien heb je om het meer heen die grote donkere bergen. Je ziet geen hand voor ogen en bepaal de stukken zijn echt gevaarlijk met diepe scheuren in het ijs. Je moet ook echt zorgen dat je bij een groep blijft, nooit alleen schaatsen, laat je dan maar weer afzakken naar een groep die ach ter je rijdt maar altijd bij een groep blijven.' Die ervaring heeft hij in de eerste jaren al op gedaan. In 2000 reed hij de tocht dus voor 't eerst, maar het ijs was zo slecht dat ze tot de enkels door 't water gingen en de tocht moest afgeblazen worden. Her man had toen 165 kilometer ge reden in 7 uur en 25 minuten. Een jaar later reed hij de 200 ki lometer lange .tocht tijdens de snelle tocht in 9 uur, 50 minuten en twee dagen later de 'gewone tocht' met dezelfde afstand in 8 uur en 52 minuten. Afgelopen jaar bracht een persoonlijk re cord voor hem mee: hij reed de snelle tocht in 8 uur en 15 minu ten en de gewone tocht in 8 uur en 50 minuten. Aan de gewone tocht nemen zo'n 1700 tot 2000 schaatsers deel, dus dat is een geweldige happening. Het barst er natuurlijk van de Nederlan ders en zo langzamerhand kent Herman er al een heleboel men sen en dat maakt het volgens hem alleen nog maar gezelliger, 's Avonds is er altijd wat te doen want er wordt in het dorp Te- chendorf voor deze gelegenheid een tent neergezet waar de hele club meestal wel te vinden is. Vorig jaar is zoon Herjan. ook lid van de Deventer Ijsclub bij de B-junioren, voor het eerst meegeweest en schaatste daar de 125 kilometer uit wat bij sommi gen enige verbazing wekte, ge zien zijn nog jonge leeftijd van 17 jaar. Herjan traint vier maal per week, meestal in Deventer, maar ook wel eens in andere plaatsen. Hij verheugd zich, net als z'n vader, op het grote ge beuren in januari want hij heeft er vorig jaar enorm van genoten. Tussen de bedrijven door schaatsen ze daar op de Weis sensee per dag een kilometer of vijftig voor hun plezier en genie ten van de mooie omgeving en de natuur. Vorig jaar ontdekte Herjan een vos die verdronken was en vast gevroren zat in een dikke laag ijs. Zo hebben ze, ook nu samen, ve le herinneringen aan hun tijd daar en bovendien heeft Herman albums vol foto's en krantenkip- sels waar ze met elkaar kunnen induiken. In januari gaat het dus weer gebeuren, op de 21e, dan wordt de tocht gereden maar ze vertrekken al een paar dagen eerder om alvast in de sfeer te komen en het ijs te verkennen. En natuurlijk gaat hun maat, de 55-jarige Johan Schrader ook weer mee, tien jaar ouder dan Herman, maar volgens Herman in een bereconditie. Ondertussen treffen ze hun voorzorgsmaatre gelen, trainen keihard, zorgen dat de schaatsen in orde zijn en vooral hun warme kleding om straks onder goede omstandig heden de strijd weer aan te gaan. Holten - Een 28-jarige automo bilist uit Enschede reed vrijdag 20 december op de A1 richting Hengelo. Nadat hij van de linker naar de rechter rijstrook was ge gaan, botste hij tegen de auto voor hem. Deze auto, bestuurd door een 55-jarige vrouw uit Goor, raakte in een slip, vloog over de kop en kwam in de middenberm tot stil stand. Omstanders verleenden eerste hulp. De 55-jarige automobiliste en een 57-jarige man uit Goor,, die bij haar in de auto zat, werden met lichte verwondingen per ambulance naar het ziekenhuis in Deventer overgebracht. Door de aanrijding ontstond een file van 5 kilometer. Holten - Het Open Holtens Kampioenschap Tafeltennis wordt zaterdag 4 januari gehou den. Opgeven kan voor de hele fami lie, want inschrijving is moge lijk in de volgende klassen: jeugd tot en met twaalf jaar: jeugd dertien tot en met zeven tien jaar en dames en heren re creanten en competitiespelers. Ook dubbels zijn mogelijk. Jeugd speelt tegen elkaar en bij de senioren worden de recrean ten en competitiespelers aan el kaar gekoppeld. De jeugd begint om 10.00 uur tot ongeveer 13.00 uur. Daarna zijn de senioren aan de beurt. Het toernooi wordt gehouden in sporthal 't Mossink aan de Kei- zersweg. De kosten zijn: jeugd enkel: 2 euro; jeugd dubbel: 1 euro; seni oren enkel: 3 euro en senioren dubbel: 1,50 euro. Opgave is mogelijk tot en met 2 januari bij N. Valk Köllingserf 65 Holten. Telefoon 0548- 361413. Holten - Voor de zaalcompetitie van de handbal werden afgelo pen weekeinde twee wedstrijden gespeeld. Dames 2 moest in Olst de wed strijd tegen Wesepe 2 inhalen. Holten moest winnen om halver wege de competitie samen met Lettele en Avanti op kop te ko men. Na een lastige eerste helft wist Holten slechts een minimale 4- 5-voorsprong te nemen. Na rust ging het veel beter. We sepe wisselde de keepster en Holten benutte de kansen die voortkwamen uit de fouten in de verdediging bij Wesepe veel be ter. Mede daardoor kon Holten uitlopen tot de verdiende 11-17- overwinning. Dames A moest helemaal naar Dronten voor de wedstrijd tegen Swift '64. Na een wat aarzelende start bleek al snel dat Holten technisch beter was. Daarnaast had Swift geen wis sels wat in de loop van de wed strijd ook doorwerkte. Na een ruststand van 5-10 ging Holten goed door. Met soms mooie combinaties werd met een klin kende 9-25-overwinning de eer ste helft van de competitie afge sloten. Programma: 5 januari dames 1 thuis tegen Wesepe om 14.00 uur. Holten - Natuurdiorama Holter berg is vrijdag 3 en zaterdag 4 januari het vertrekpunt van een midwinterwandeling. Dit programma begint om 13.30 uur bij het Natuurdiorama waar men de gelegenheid krijgt het museum te bekijken. Daarna wordt een wandeling ge maakt met een deskundige gids, langs de mooiste plekken van de Holterberg. Bij terugkomst van deze ander half uur durende tocht kan men rond het open vuur opwarmen onder het genot van een glaasje glühwein of kop chocolademelk met een plak kerststol. Een midwinterhoornconcert en een sagenvertelling maken het sprookje compleet. Kosten: 8,50 euro per persoon, reservering is noodzakelijk: 0548-361979.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5