gemeentelijke informatie Schakers II herstelt zich met monsteroverwinning Cursussen SV Bato Rijssen. Reken daar maar op. Proeven aan vakantie tijdens Oad Reismarkt Vrijdag 27 december 2002 H informatie en inlichtingen; tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Kijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 4 Holten ma.- yr. 9.00 - 12.1 5 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur U kunt deze kapvergunningen gedurende een periode van zes weken inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Daar liggen ook de verleende kapvergunningen ter inzage.Voor informatie kunt u telefoonnum mer 85 47 78 bellen. Tegen een verleende vergunning kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt kunt u de president van de Arrondissementsrechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan zijn kosten verbonden. Voor nadere inlichtingen over de bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201telefoonnummer 85 47 81 Ingekomen aanvragen voor een inritvergunning (vermeld worden achtereenvolgens de datum van ontvangst, de perceelsaanduiding en de omschrijving van de aanvraag) 13 december 2002 20021 107 Koninginneweg 34 te Rijssen, aanleggen drie meter brede inrit. U kunt deze aanvraag gedurende een periode van vier weken inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Voor informatie kunt u telefoon nummer 85 47 78 bellen. 13 december 2002 16 december 2002 16 december 2002 16 december 2002 innemen van een standplaats door de WD op vrijdag 17 januari 2003 in Holten en op zaterdag 18 januari 2003 in Rijssen; innemen van een standplaats door de PVDA op vrijdag 17 januari 2003 in Holten en op zaterdag 18 januari 2003 in Rijssen; ontheffing sluitingstijd café Preuter op de zaterdagavonden in 2003 in Holten; het aanwezig hebben van speelautomaten aan de Markeloseweg 16 in 2003 in Holten; Deze aanvragen kunt u inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Verleende inritvergunning(en) (vermeld worden achtereenvolgens de datum van verzending, de perceelsaanduiding en de omschrijving van de verleende vergun ning) 17 december 2002 20020845 De Kaempe 13 te Rijssen, aanleggen drie meter brede inrit. U kunt deze inritvergunning gedurende zes weken inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeente huis, locatie Rijssen. Daar liggen ook de verleende inritvergunnin gen ter inzage.Voor informatie kunt u telefoonnummer 85 47 78 bellen. Tegen een verleende vergunning kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Rijssen. Als u bezwaar maakt kunt u de president van de Arrondissementsrechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 AH Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan zijn kosten verbonden. Voor nadere inlichtingen over de bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van de sector Ruimte in het gemeentehuis, locatie Rijssen, kamer 201 telefoonnummer 85 47 81. Verleende vergunningen! ontheffingen/verklaringen van geen bezwaar APV/Drank- en Horecawet/Wet op de Kansspelen (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van de verzending en de omschrijving van de vergunning) 13 december 2002 houden kledinginzamelingsactie op vrijdag 16 mei 2003 van 18.00 tot 21.00 in gemeente Rijssen; Tegen bovengenoemde, verleende vergunning, ontheffing of verkla ring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij het college van bur gemeester en wethouders van Rijssen. Tegen bovengenoemde, verleende vergunning, ontheffing of verkla ring van geen bezwaar kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indienen bij de burgemeester van Rijssen. Voor meer informatie over bezwaarmogelijkheden kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen. Hier liggen ook de verleende vergunningen, ontheffingen en verklaringen van geen bezwaar ter inzage. Informatie indienen aanvraag APV Uw aanvraag voor feesten, evenementen en dergelijke activiteiten wordt in principe binnen acht weken afgehandeld. Wij adviseren u om uw aanvraag acht weken van tevoren in te dienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Rijssen, Postbus 244,7460 AE in Rijssen. U kunt uw aanvraag ook inleveren bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 in het gemeentehuis, locatie Rijssen.Als een aanvraag minder dan drie weken van tevoren wordt ingediend, kan worden besloten om uw aanvraag niet te behande len. Om dat te voorkomen adviseren wij u om uw aanvraag tijdig in te dienen.Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201, telefoonnummer 85 47 74. PARTICULIEREN Fonduen en gourmetten Gebruikt u spiritus?Vul dan nooit de brander in de nabijheid van vuur. Vul de brander pas als deze helemaal is afgekoeld, en doe dit niet op de tafel. Zorg dat het fonduestel tijdens gebruik op een niet brandbaar onderblad staat. Hierdoor voorkomt u dat de tafel te heet wordt en bovendien wordt de gemorste olie opgevangen. Realiseert u zich, dat een spiritusvlam nagenoeg onzichtbaar is; deze kan nog volop branden terwijl u denkt dat de vlam uit is. Ook bij fonduen kan de vlam in de pan slaan. Leg daarom een passend deksel op tafel om snel te kunnen reageren. Zet een elektrisch fonduestel zo dicht mogelijk bij het stop contact. Dan kan niemand over het snoer struikelen en het fonduestel meesleuren. Gebruik geen aardewerk pannen voor vleesfondue. Deze zijn niet bestand tegen de hoge temperatuur die daarvoor nodig is. Laat (kleine) kinderen nooit alleen fonduen. Reik nooit over de fonduepan heen om iets te pakken. Heeft u een open haard? Een regelmatige veegbeurt van uw schoorsteen verkleint de kans op een schoorsteenbrand sterk. Brand geen (geverfd) afvalhout in uw openhaard. Gebruik een vonkenscherm. Laat de openhaard nooit onbeheerd achter als deze brand. Maak de openhaard goed uit voordat u naar bed gaat of het huis verlaat. Zorg voor voldoende ventilatie in uw woning en trek in uw schoorsteen. Anders kan de hoeveelheid koolmonoxide in huis ongemerkt tot een gevaarlijk niveau oplopen. BEDRIJVEN Plaats van extra voorraad Zoek vooraf goede ruimten voor extra voorraden. Plaats niets in gangen, looppaden, doorgangen, trappenhuizen of voor (nood)uitgangen. Plaats voorraden niet voor blusmiddelen, meterkasten, brandmeld- of andere schakel- en bedieningspanelen. Waarheen met emballage, afval, e.d. Bewaar emballage en afval zoveel mogelijk binnen het gebouw, in daarvoor geschikte ruimten; dit voorkomt dat vandalen dit aan kunnen steken. Bewaar containers niet in vluchtroutes of voor (nood)uitgangen. Moet emballage en afval toch buiten worden opgeslagen, stop het dan in afsluitbare containers. Zet deze niet op een brand- kraan en niet bij een opening in de gevel. Laat afval regelmatig afvoeren. Zorg ervoor dat de ruimten waar emballage en afval wordt bewaard zoveel mogelijk zijn opgeruimd. Voor nadere informatie over brandveiligheid kunt u bellen met de afdeling Brandweer en Rampenbestrijding in Rijssen, tel. 0548 - 85 46 31. Een uitgebreide lijst met tips kunt u ook vin den op www.rijssen.nl onder het kopje actueel. Verleende ontheffingen route gevaa lijke stoffen en toestemming voor h laden en lossen van vuurwerk (Vermeld worden achtereenvolgens de datum van verzendinj aan wie de ontheffing is verleend en waar geladen en gelost worden.) 17 december 2002 17 december 2002 17 december 2002 17 december 2002 17 december 2002 17 december 2002 Helms Zelfbedieningsgroothandel BV Smidsbelt 7 te Holten Elsenerstraat 31 te Rijssen BroekhoffVuurwerk International BV Elsenerstraat 31 te Rijssen Morsweg 5 Rijssen Van Westen Vuurwerk BV Haarstraat I 10 te Rijssen Breeschoten "de Kruiterij" BV Elsenerstraat 31 te Rijssen Haarstraat te Rijssen WolffVuurwerk BV Haarstraat I 10 te Rijssen Smidsbelt 7 te Holten Vanderwurp BV Rijssen Juiianastraat 28 tt Tegen de ontheffing en toestemming kunnen belanghebben binnen zes weken na de dag van verzending bezwaar indiener het college van burgemeester en wethouders van Rijssen. A bezwaar maakt kunt u de president van Arrondissementsrechtbank te Almelo, Postbus 323, 7600 Almelo, vragen om een voorlopige voorziening. Daaraan kosten verbonden. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met de afde brandweer en rampenbestrijding, locatie Rijssen, kamer 112, telefoonnummer 85 46 35. Openingstijden zwembad de Koerbe De Koerbelt is tijdens de feestdagen gesloten op de volge dagen; 24 december 2002 vanaf 16.00 uur 25 december 2002 hele dag 26 december 2002 hele dag 31 december 2002 vanaf 16.00 uur 1 januari 2003 hele dag U kunt vrij zwemmen vanaf 10.30 uur tot 15.30 uur. Voor l( uur en na 15.30 uur is het zwemmen volgens het gebruikt rooster. Veiligheid Ingekomen aanvragen APV/Drank- en Horecawet/Wet op de Kansspelen (vermeld wordt achtereenvolgens de datum van ontvangst en de omschrijving van de aanvraag) Veel mensen gaan met de feestdagen fonduen of gourmetten. Hieronder een aantal tips waarop u dit op een veilige manier kunt doen. Heeft u een open haard en laat u deze met de feestdagen branden? Dan hebben wij ook nog een paar nuttige tips voor u. Voor bedrijven hebben we een aantal tips over het plaatsen van emballage, afval en extra voorraad. Zwolle - De Oad Reis markt wordt zondag 26 januari van 10.00 tot 16.00 uur gehouden in de Conference Building aan de Hanzelaan 320 in Zwolle. De toegang is gratis. Mensen die op vakantie willen of al bij Oad Rei zen geboekt hebben en graag deze dag willen bijwonen, zijn van harte welkom, en hoeven zich niet van te voren aan te melden. Tijdens deze dagen wor den doorlopend video presentaties vertoond over Bali, Maleisië, Thai land, Mexico, Zuid-Afri- ka, het Caribisch gebied en Turkije. Daarnaast zullen audiovisuele pre sentaties van de bovenge noemde bestemmingen, met uitzondering van Turkije, worden verzorgd door audiovisuele pro ductiebedrijven. Bij diverse stands is uit gebreide reisinformatie over vele vakantielanden te verkrijgen. Bovendien zullen aanwezige landen- specialisten, zoals reislei ders, verkoop- en reisbu reaumedewerkers ant woord geven op allerlei vragen van de bezoekers. Daarnaast worden inte ressante boeken, reisgid sen, tijdschriften, land kaarten en naslagwerken over de natuur, cultuur en godsdienst te koop aan geboden. Om alvast echt in de va kantiesfeer te komen, kan men bovendien typische hapjes en drankjes proe ven en zullen diverse standhouders voor bij voorbeeld muzikale op tredens zorgdragen. Tot slot zullen de echte ken ners van de diverse be stemmingen boeiende reisverhalen ten gehore brengen. Half januari is er een ge detailleerd programma beschikbaar met een overzicht van de tijdsche ma's van de diapresenta ties en de video's. Deze informatie is te verkrij gen via de ANVR-reisbu- reaus of via www.oad.nl Holten - Het tweede team van de Holtense schaak vereniging begon met een kleine nederlaag en een gelijkspel slecht aan de externe competitie. Vorige week vrijdag avond probeerde het tweede team in haar der de externe wedstrijd van het seizoen, uit tegen Het Witte Paard uit Colm- schate, de weegschaal naar de andere kant te doen uitslaan. In deze derby werd al snel duidelijk dat Holten hierin zou slagen. De vraag was hoe groot de overwinning zou wor den. Cees Olij en Erik Bosman waren al snel klaar. Cees won met een simpel aftrekschaak een Dame en Erik Bosman kwam in de opening meteen al een pion voor. In het middenspel won hij ook nog een stuk en toen was het snel gedaan. Daarna ging het crescen do. Bertus van Beek won met een mooie combina tie een stuk en speelde dat goed uit. Rob Gervedink Nijhuis speelde een degelijke partij waarbij zijn tegen stander de druk niet kon weerstaan en een stuk weg moest geven. Hoewel Rob het niet he lemaal vlekkeloos uit speelde wist hij toch vrij eenvoudig aan de winst te komen. De overwinning was hiermee een feit.Team leider Dinant van Beek kwam weer sterk uit de opening. In het midden spel won hij een pion, maar zoals zo vaak dit jaar kon Dinant het voor deel van een pluspion in een Toreneindspel niet in winst verzilveren. Gerrit Stevens won in de opening een pion en leek vrij eenvoudig op winst af te stevenen. Een on nauwkeurige afruil leek alles echter op losse schroeven te zetten. Ech ter Gerrit had nog een troefpion op c6. Een kwaliteitsoffer op d7 zorgde voor promotie van de c-pion en daarmee was de winst verzekerd. Eindstand 5 1/2-1/2 voor Holten. Het Witte Paard-Holten ni/2-5 1/2 (Vrijdag 20 december 2002, 3e ronde SBO competitie, 3e klasse C) Rob van Zuilen (1714) - Dinant van Beek (1674), 1/2-1/2; Hans vd Sluis (1390) - Bertus van Beek (1566), 0-1; Karl Kling- Ier (1468) - Cees Olij 1597), 0-1; Bob Verveda - Gerrit Stevens (1614), 0-1; Piet Ouwerkerk (1316) - E. Bosman (1400), 0-; Christiaan Kooiman -Rob Gerve dink Nijhuis (1361), 0-1. Holten - Iedereen die het nieuwe jaar sportief wil beginnen heeft de moge lijkheid in te stappen in een van de cursussen van SVBato. Wie zoekt naar een ma nier om gezond fit te worden, kan vanaf 7 of 9 januari terecht bij CaYo- Robics of Callanetics. CaYoRobics is een mix van Callanetics, Yoga, Aerobics en Strechting en wordt gegeven op de dinsdagavond van 20.30 tot 21.30 uur in de gym nastiekzaal aan de Tuin straat. Callanaetics is een com binatie van figuurverbe tering en conditietraining en wordt gegeven don derdags van 19.30 tot 20.30 uur in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. Voor beide cursussen be dragen de kosten voor de rest van het seizoen: 50 euro. Liefhebbers van Streetdance (bewegen op moderne muziek) vanaf zo'n vijftien jaar kunnen zaterdags van 10.00 tot 11.00 uur terecht in de gymnastiekzaal Vrij heidslaan. Ook voor deze cursus be- dragen de kosten voor de periode januari tot en met mei 50 euro. Voor vijftigplussers zijn er diverse mogelijkheden op de woensdagavond, waaronder de cursus Blijf Fit! (Cursusgeld periode januari tot en met juni 33 euro). Voor seniorendames en - heren is op de donderdag van 15.00 tot 16.00 uur een speciale cursus Be wegen voor Ouderen. Ook deze cursus wordt gegeven in het gymnas tieklokaal aan de Vrij heidslaan, het cursusgeld bedraagt 25 euro voor de rest van het seizoen. Ook voor de jeugd heeft de SV Bato veel moge lijkheden om in te stap pen, bijvoorbeeld Street dance voor de leeftijdsca tegorie tot zo'n vijftien jaar op de vrijdagavond in de gymzaal Vrijheids laan. Voor de jeugd van acht tot tien jaar zijn de lessen van 18.30 tot 19.30 uur, de jeugd van tien tot veertien jaar kan terecht van 19.30 tot 20.30 uur (cursusgeld rest seizoen 50 euro). Voor Gymnastiek kan de jeugd al vanaf vier jaar terecht op de maandag middag vanaf 15.40 uur in de Vrijheidslaan en al vanaf drie jaar op de woensdagmiddag vanaf 15.45 uur in de Tuin straat (momenteel be perkte wachtlijst). Voor de andere leeftijds groepen zijn meerdere mogelijkheden op woensdag, donderdag en vrijdag. De lessen worden gege ven in de gymnastieklo kalen aan de Vrijheids laan en de Tuinstraat, het lesgeld voor de rest van het seizoen bedraagt voor alle groepen 19,25 euro. De lessen Klassiek Ballet en Jazz ballet voor jon gens en meisjes vanaf vier jaar worden gegeven in de gymzaal Vrijheids laan. De lessen worden gegeven op donderdags vanaf 16.00 uur zijn de lessen Klassiek Ballet vanaf vier jaar. Hierna volgt van 16.45 tot 17.30 Jazz Ballet jeugd zes tot acht jaar, van 17.30 tot 18.30 uur jeugd van acht tot tien jaar en voor de jeugd vanaf tien jaar zijn de lessen van 18.30 tot 19.30 uur. Voor deze af delingen geldt een contri butie van euro 45 voor de rest van het seizoen. De Judolessen worden gegeven op de dinsdag middag voor jongens en meisjes vanaf vier jaar in de gymzaal van de SG Waerdenborch aan de Haarstraat. De eerste groep is voor kinderen vanaf vier jaar tot zeven jaar van 15.30 tot 16.30. De tweede groep van 16.30 tot 17.30 is voor kinderen van acht tot cir ca tien jaar, de derde groep is voor de judokas vanaf tien jaar. De contri butie voor deze lessen bedraagt 50 euro voor de rest van het seizoen. Voor alle cursussen geldt dat vrijblijvend twee les sen mogen worden bijge woond. Eerst komen kij ken kan natuurlijk ook. Voor meer informatie over alle activiteiten van de SV Bato kunt u con tact opnemen met het se cretariaat; Marietje Eg- gink telefoon 36 60 30. Eén dienst vo hulpverlening Holten - De bestu commissie Brandwee Geneeskundige Hulp lening heeft maandaj december ingestemd het Plan van Aan voor het integratieprt van de sector Brandv en de sector GHOR neeskundige Hulp Ongevallen en Rami van de Regio Twente voorlopige werkn; voor de op te richten tor is Hulpverlenii dienst Regio Twente De regioraad heeft a lopen maart beslotei bestuurlijke aanstu: van de Regionale Bn weer en de GHOR va de bestuurscommi Brandweer en Gem kundige Hulpverlenin laten plaatsvinden. D naast heeft de regioi op advies van de stuurscommissie ui sproken dit besluit te schouwen als een op: naar een verdere inte tie van (vooralsnog) c beide hulpverlenings. toren tot één sector of terlijk 1 januari 2004.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 10