Mantelzorgers hebben luisterend oor nodig Thea von Bannisseht: 'genezen met gelijke' Annet ter Braak aanspreekpunt Sfeervolle kerstmarkt Landal Twenhaarsveld Politie pakt vandalen Thema Waerdenborch: geld voor drie projecten VW wijzigt openingstijden Inbraak zomerhuisje Diefstal in school Kerstverlichting gestolen Auto-inbraak bij begraafplaats Alcoholcontrole Bloeddonoravond Rode Kruis Schakers spelen gelijk Adventsconcert koor Amazing Schipper in Statenfractie Aanrijding DONDERDAG 19 DECEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Holten - De VW wijzigt vanaf 3 januari haar openingstijden. De VVV is tot en met Pasen van maandag tot en met vrijdag geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Met uitzondering van de vakan ties. Ook tussen de middag is het kantoor geopend. Dit geldt voor het hele jaar. Vanaf Pasen tot en met de herfstvakantie is het kantoor ge opend van 9.00 tot 17.00 uur. Daarna wordt het weer 10.00 uur. Tot Pasen gelden voor zaterdag de volgende openingstijden: 10.00 tot 13.00 uur. Vanaf Pasen tot en met de herfstvakantie is het kantoor op zaterdag open van 10.00 tot 16.00 uur. De zondagen in juli en augustus is de VVV ook dit jaar weer ge opend van 11.00 tot 14.00 uur. Landuwerweg - In een zomer huisje aan de Landuwerweg werd maandag 9 december tus sen 16.50 en 18.15 uur ingebro ken. Men is de woning binnengegaan door een raam open te breken en naar binnen te klimmen. Uit de woning werd onder meer een videocamera, een mobiele telefoon en een lederen schou dertas met inhoudt weggeno men. Een deel van deze eigendommen werden enige dagen later langs de Rijksweg A 1 teruggevonden. Holten - Op scholengemeen schap de Waerdenborch werd afgelopen weken een aantal leer lingen het slachtoffer van dief stal, gepleegd in de school. Veelal werden de diefstallen ge pleegd in en om de garderobe en ging het vaak om mobiele tele foons, dure rekenmachines en dergelijke vrij kostbare attribu ten. De politie heeft, in goede sa menwerking met de school, op woensdag 11 december een aan tal jongeren aangehouden die van deze diefstallen werden ver dacht. Tijdens de diverse verhoren werden enkele zaken opgelost. Een tweetal jongeren werd op last van de officier van justitie in verzekering gesteld en ingeslo ten. Deze jongeren zijn op vrij dag 13 december in vrijheid ge steld. Tegen de groep zal door de poli tie proces-verbaal worden opge maakt. Deventerweg - Uit een tuin aan de Deventerweg werd donder dag 12 december tussen 00.00 uur en 08.30 uur een groot ver licht kersttafereel gestolen. Het gaat om drie vrij grote meta len frames met daarop gekleurde lampjes die twee herten en een arrenslee uitbeelden. Het geheel is netjes losgekop peld van de transformators die voor de stroomtoevoer zorgden. Jeurlinksweg - In een auto die op de Jeurlinksweg, ter hoogte van de begraafplaats, gepar keerd stond werd donderdag 12 december ingebroken. De eigenaar van de auto was on geveer tien minuten op het kerk hof. Uit de auto werd een handtas met inhoud weggenomen. Van de benadeelde is een aangifte opgenomen. Noordenbergstraat - Een inwo ner uit Holten die in zijn auto over de Noordenbergstraat reed, werd zaterdag 14 december om streeks 02.00 uur door de politie gecontroleerd. Tijdens de controle bleek dat de ze bestuurder te veel alcohol houdende drank had genuttigd. Nadat in het bureau van politie te Rijssen de ademanalyse werd afgenomen bleek dat deze be stuurder dusdanig veel had ge dronken dat tegen hem proces verbaal wordt opgemaakt. Tevens kreeg hij een rijverbod van vijf uren. j j AgterkaroP Bannisseht Behandeling volgens afspraak i Ingang praktijk Mossink - Voor de laatste keer werd op een massale wijze door het Rode Kruis een bloeddonoravond gehouden in sporthal 't Mossink. Velen kwamen langs om bloed af te staan. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Schaken Holten 1 speelde vorige week verras send gelijk tegen de koploper Dr. Max Euwe 2 uit Enschede. Ronde 4 (9 december 2002): Holten 1 - Dr. Max Euwe 2 (4- 4) J. Klinge (2023) - j. de Jong (1967), 0 - 1; T. van Oijen (1912) - A. Vasse (1910), 1 - 0; B. v.d. Griendt (1823) - B. Konijn (1916), 1 - 0; G. Lug- genhorst (1747) - A. Veltman (1823), 0 - 1; B. van Beek jr (1661) - S. Hiemstra (1874), 0 - 1; D. v.d. Knaap (1726) - L. Sotaridona (1792), 1 - 0; H. van Beek (1748) - G.v.d. Pie terman (1540), 0 - 1: H. Jong man (1630) - J. Snuverink (1647). 1 -0. Kandelaar - Het Holtens ge- mengdkoor Amazing houdt za terdag 21 december in samen werking met het Harmonieor kest Noord-Limburg en de meermaals bekroonde soliste Dorris van de Meerendonk een Adventsconcert in de Kandelaar. Door Amazing en het Harmo nieorkest Noord-Limburg w or den afzonderlijk en gezamenlijk een groot aantal liederen en mu ziekstukken naar voren ge bracht. Toegangskaarten kosten 7 euro in de voorverkoop en zijn ver krijgbaar bij VVV Holten, leden van Amazing en zaterdag 21 de cember bij de Kandelaar. Holten - Met een ruime meer derheid van stemmen is maan dagavond 16 december drs. Pie- ter J. Schipper op een zesde po sitie benoemd in de Statenfractie van de VVD. Pieter is een groot voorstander van korte lijnen binnen de poli tiek en wil vooral meer aandacht voor burgers, bedrijfslevens en samenleving. Het bestuur van de VVD afde ling Rijssen-Holten heeft veel vertrouwen in het functioneren van Pieter Schipper en hoopt via hem de gemeente Rijssen-Hol ten een prominentere positie op de Overijssels landkaart te kun nen verschaffen, met ruime aan dacht voor een groot aantal be leidsgebieden. Larenseweg - Een 48-jarige au tomobilist uit Hengelo (O) reed dinsdag 17 december rond 5.00 uur over de Larenseweg en kwam met zijn rechter wielen in de berm. Nadat hij een stuurcor- rectie maakte, kwam hij in de slip en vervolgens tegen een boom tot stilstand. De automo bilist verklaarde zelf dat hij mo gelijk was ingedut achter het stuur. Hij werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Kerstrock in Wippert Wippert - In zaal De Wippert aan de oude weg Laren-Holten vindt op Tweede Kerstdag voor de veertiende keer het Kerstrock festival plaats. Dit jaar heeft de organisatie gekozen voor een combinatie van jonge regionale bands en nieuwe bands met erva ren muzikanten. Daarnaast is deze veertiende aflevering weer voorzien van een zo breed mogelijk rockprogramma, wat altijd heeft gezorgd voor een gezellige sfeer en een stampvolle zaal. Tussen 16.00 en 22.00 uur treden de volgende vijf bands op: Krasj, Spltz, De Grunzels, Reeperbahner Stimmungsmacher en Fuell. De entree voor Kerstrock in De Wippert bedraagt 7 euro. Thea von Bannisseht begint als klassiek homeopaat in Holten. (Foto: Sander Scheperman) Holten- Tot de praktijk voor klas sieke homeopathie, waarvan Rene van Velzen praktijkhouder is, zal met ingang van 1 januari Thea von Bannisseht toetreden. Naast Suzan de Lange (touch for health en educinesiologie) en Jolanda Agterkamp (sportmassage en spatadermassage) zal Thea een dag per week praktijk houden aan de Pastoriestraat 12. De 45-jarige uit Colmschate rond de onlangs haar zesjarige oplei ding af aan het Kent-college in Twenhaarsveld - Op bungalow park Landal Twenhaarsveld wordt maandag 23 december een kerstmarkt gehouden. Deze markt wordt vindt plaats op het plein bij restaurant De Gasterij, Landuwerweg 17, van 14.00 tot 21.00 uur. Naast kramen van eigen mede werkers zullen onder andere ook bewoners van De Lathmer, de Wereldwinkel en andere organi saties en hobbyisten vertegen woordigd zijn. Eigengemaakte kerstkaarten, bloemschikwerk, kerstversiering, glühwein en he te chocolademelk, het zal er alle maal zijn op de kerstmarkt. Ook zijn er verschillende kinderacli- vitciten. Deze kerstmarkt is niet alleen Meppel. Een pittige HBO-studie waarin alle medische vakken aan de orde komen en grondig worden uitgediept. Van beroep was Thea medisch analyste en ze kwam ooit zelf als patiënte binnen bij een ho meopaat. De rust en de tijd die er in die praktijk werden genomen voor de patiënt, dat sprak Thea aan. "Zeker in deze tijd waarin ou deren klagen dat kinderen geen tijd meer voor ze hebben en ou ders het te druk hebben voor hun kinderen". Daarbij was het analy seren van het hele plaatje van de bedoeld voor de dan in groten getale aanwezige gasten van het bungalowpark, maar ook voor inwoners van Holten, Rijssen en omgeving. Ook restaurant De Gasterij is he lemaal in de kerststemming en heeft voor beide kerstdagen nog beperkt plaatsen vrij voor het kerstdiner. Dit is een unieke kans om in een informele, gezel lige sfeer met het gezin van het kerstdiner te genieten. Ook hier bij zal op beide kerstdagen kin deranimatie aanwezig zijn en bovendien is er Eerste Kerstdag iive-muziek tijdens het diner. Voor informatie over de menu's en reserveringen kunt u telefo nisch contact opnemen met: 0548 - 364675. patiënt, de achtergronden waarbij men soms zelfs teruggaat naar de geboorte, de hele levensweg waarop misschien iets fout is ge gaan, iets wat Thea erg boeide. Puzzeltjes op hun plek leggen, om zo een goed beeld van de patiënt te krijgen. In de loop van haar stu die kon ze zelf patiënten gaan be handelen. De behandelingen werden op schrift gesteld en waren van be lang bij het examen. Tijdens de opleiding wordt de vinger aan de pols gehouden door de Neder landse Vereniging voor Klassieke Homeopathie, die controle houdt bij de aangesloten praktijken op de staat van voorzieningen, veilig heid, hygiëne, aanpassingen zoals rolstoeltoegankelijkhcid. Homeopathie wordt momenteel door de meeste ziektenkostenver- zekeraars vergoed. De behandel methode is gebaseerd op het zelf- genezend vermogen van het li chaam en betekent 'genezen met het gelijke'. Medicijnen op basis van planten en mineralen kunnen in het begin van de behandeling juist de verschijnselen naar buiten brengen: chronisch zieken hebben een milder medicijn nodig omdat het traject van behandeling langer is. Bij kinderen met bijvoorbeeld een allergie is het aan te raden om jong te beginnen met een behan deling. De gezamenlijke homeo- paten hebben een website voor meer informatie, te bezoeken op www.groepspraktijk.org. Naast haar plek in Holten houdt Thea ook praktijk aan huis. in Colm schate. Holten - Het centrum en de La renseweg waren de afgelopen weken het domein van verniel zuchtige personen. Ondanks dat door benadeelden niet alles bij de politie werd gemeld, vond de politie het welletjes. Hierop is door de politie in de nacht van zaterdag 14 op zondag 15 de cember gepost teneinde de da ders in de kraag te kunnen vatten en met succes. Een tweetal jongeren uit Holten werd zondag 15 december rond 05.00 uur aangehouden toen zij zich op de Smidsbelt en de par keerplaats bij Albert Heijn bot vierden op twee fietsen die daar door behoorlijke schade oplie pen. Ook een telefooncel moest het ontgelden. Hier sloeg men van binnenuit hard tegen de ruiten van de cel. De telefooncel liep echter nage noeg geen schade op. Na de aanhouding werden de jongeren overgebracht naar het bureau van politie te Almelo waar zij werden ingesloten, me de omdat zij onder invloed ver keerden van alcoholhoudende drank en soft drugs. Tegen beide vandalen wordt proces-verbaal opgemaakt we gens vernieling en openlijke ge weldpleging en men zal zich voor de rechter moeten verant woorden. Kerstmarkt Holten Smidsbelt - Lekker koud, zoals het bij een kerstmarkt hoort te zijn. Niet te guur. Voor de arrenslee ontstaat een kleine wachtrij. terwijl dat ook geldt voor het kersthuis. 'Eerst wachten totdat er weer mensen uitgaan, dan mogen er weer nieuwe kijkers naar bin nen'. wordt aan de deur gezegd. Vuurkorven, de kerstman en een midwinterhoornblazer zorgen voor gezelligheid. Net als het over dekte terras met muziek. Naast de markt waren er ook veel activi teiten in de Dorpskerk, zoals zang van koren, en een kinderkerst vertelling van Kattinka Moerel. Ook stond in de kerk een kraam van de Lathmer. Er werd getoond welke activiteiten de Lathmer organiseert voor haar doelgroep, geestelijk gehandicapten. Ook was er verkoop van eigengemaakte artikelen zoals kaarsen, kaar ten en vogelkransen. De sfeer lijkt na enkele jaren van afwezigheid op Smidsbelt, toch weer teruggekomen te zijn op de Holtense kerstmarkt. (Foto: Johan Bolink) Kerstmarkt Dijkerhoek Dijkerhock - Het pleintje voor molen De Hegeman was vorige week vrijdag omgetoverd tot een sfeervolle kerstmarkt. In een verwarmde tent kon een drankje worden gedronken, terwijl even verderop een tent stond met gevulde drankflessen in blokken ijs. Kinderen vermaakten zich opperbest op de grote glijbaan met echte sneeuw. Koor Campanella zong kerstliederen, terwijl een midwinterhoornblazer en de kerstman de sfeer compleet maakten. Spijker slaan voor een leuk prijsje of een kijkje nemen bij de le vende kerststal. Ook de molen van binnen bekijken was mogelijk. (Foto: Gert Perdon) Holten - Thuiszorg Zuid-West Overijssel is in Holten gestart met een steunpunt voor mantel zorg, met Annet ter Braak als aanspreekpunt. Misschien herkent u zich hierin: u verzorgt al jaren een chronisch zieke huisgenoot, een gehandi capt kind, een dementerende partner waarmee steeds moeilij ker is te leven. U heeft die zorg op uw schouders genomen en eerst ging dat ook allemaal wel, maar het wordt steeds zwaarder. U wordt zelf een dagje ouder of hebt naast de verzorging een baan of een gezin waarvoor u ook de nodige energie moet op brengen en tijd voor uzelf schiet er al helemaal bij in. Maar wie zorgt, heeft zelf ook wel eens zorg of hulp nodig. Al vindt de omgeving het meestal alleen maar vanzelfsprekend dat je die taak op je neemt. Maar die 'om geving' neemt vaak niet de moeite om een kijkje achter de schermen te nemen, het gaat toch immers goed? Aandacht voor de zorgvrager is er wel, maar aandacht voor de zorgbie- der? Te weinig. Annet ter Braak is aanspreekpunt bij het steunpunt voor mantelzorg. (Foto: Gert Perdon) Thuiszorg Zuid-West Overijssel heeft dit opgepikt en in Deventer een Steunpunt Mantelzorg opge start met succes, want er bleek grote behoefte aan een dergelij ke voorziening. In de praktijk bleek echter wel dat de regio te groot was, vandaar dat er nu ook in Holten een steunpunt is. Het 'gezicht' van het Steunpunt Mantelzorg in Holten is Annet ter Braak, afkomstig uit Neede en welbekend met het platte landsleven. 'Dat wij hier een steunpunt hebben opgericht is omdat wij het plaatselijk contact willen bevorderen. Mensen moeten weten welk gezicht er op dat moment aan de andere kant van de lijn zit. Het is al moeilijk voor mantel zorgers om hulp te vragen. Ze hebben die zorg vanuit liefde en plichtsgevoel op zich genomen. Als er dan iets niet goed gaat dan zien ze dat als een falen, al is dat niet terecht. Mantelzorg is 'nor maal' in de ogen van anderen. Maar mantelzorgers hebben ook een luisterend oor nodig, of hulp en advies. Men belt daarvoor niet gauw naar het 'grote kantoor' in Deventer, dat is gevoelsmatig te ver weg. Dus als je dan geen an dere mogelijkheid schept, blij ven die mensen met hun proble men zitten. Terwijl ze, op het moment dat ze zover zijn dat ze hulp inschakelen, eigenlijk al over hun grens heen zijn'. Het steunpunt kan mantelzor gers informatie geven over het beeld en het verloop van een ziekte of een handicap en door verwijzen naar organisaties of instellingen. Men kan telefo nisch zijnhaar hart luchten en er kunnen lotgenotengesprekken worden gehouden om ervarin gen uit te wisselen. De mantel- zorger kan doorverwezen wor den naar professionele hulp, vrijwilligershulp. mogelijke aanpassingen in huis, dagop vang, tafeltje dekje, alarmering, vakantiemogelijkheden, zoals de Zonnebloem. Ook kan men ad vies geven over het omgaan met moeilijke situaties, materiële of financiële hulp, persoonsgebon den budget waardoor zorg kan worden ingekocht, belastingaf trek en buitengewone lasten. Doelstelling is de mantelzorger te ontlasten daar waar dat op dat moment nodig is, grenzen leren stellen, mondiger maken en tij dig hulp zoeken. Het is de bedoeling dat het steunpunt op den duur wordt be mand door vrijwilligers uit ver schillende doelgroepen zodat er een heel netwerk kan ontstaan. Voorlopig zal het steunpunt worden bemand door Annet ter Braak, die over ruimte binnen het gebouw van Thuiszorg be schikt en van daaruit de zaak op zal starten. Tijdens de laatste schoolweek van het kalenderjaar zullen vele lessen in het teken van voor noemde projecten staan. Daar naast worden snacks gemaakt en verkocht, gaan de leerlingen Afrikaanse producten in Holten proberen te verkopen en worden kerststukjes gemaakt. De week vindt zijn hoogtepunt op 19 december: de themadag. Diverse sprekers, muzikanten, dansers en presentatoren beste den die dag tijdens de lessen aandacht aan de projecten. In de middag wordt een sponsor loop gehouden en organiseert de school een fancyfair. Op de fan- cyfair zullen diverse producten die de leerlingen gemaakt heb ben worden verkocht, naast de diverse smakelijke hapjes die traditiegetrouw bij een fancyfair horen. Het geheel wordt onderbroken door een modeshow van kle dingstukken die gemaakt zijn van materiaal zonder verdere waarde: beslist het aanzien waard. De middag wordt besloten met een verloting en een voetbal wedstrijd tussen leerlingen en leraren. De fancyfair staat open voor ou ders en omwonenden. U wordt van harte uitgenodigd deel te ne men. Holten - Binnen scholengemeenschap De Waerdenborch wordt dit jaar weer een themadag plaats. Deze dag staat in het kader van het inzamelen van geld ten behoeve van een drietal projecten. De gelden komen ten gunste van projecten in Kenia, Rwanda en Uganda.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 7