Wansink: 'Doorschuiven, nieuw bloed moet erin' Bakhuis begint met website-onderhoud Nieuwe jeugdleden SV Holten voetbal Junioren Mintonette krijgen toptraining Springwedstrijd Snorrewind Biljarttoernooi Kerstpuzzel rit Uitslagen atletiek SportAgenda Verloting La Vie Handbaldames winnen topper Uitslagen handbal Levende Kerststal Darters Wie Spoort Nie smijten zich kampioen DONDERDAG 19 DECEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 17 Snorrewind - In manege Snorre wind wordt zaterdag 28 decem ber vanaf 17.00 uur een onder linge springwedstrijd gereden. Zowel pony's als paarden zullen van start gaan voor een sportieve wedstrijd. Aansluitend zal worden gepro beerd de winnaars van het hoog terecord van 2001 te verslaan. Bij de pony's was dit 1.10 meter, jeugd 1.45 meter en de paarden 1.70 meter. Klavier - Biljartclub 't Klavier houdt het jaarlijkse 10-over- roodtoernooi in café 't Klavier. De voorrondes zijn maandag 23 en vrijdag 27 december. De fina le vindt plaats op maandag 30 december. Aanvang van alle avonden is 19.30 uur. Opgave op de voorrondeavonden zelf kan vanaf 19.00 uur. Holten - MAC Holterberg houdt in samenwerking met MAC Haarle op Tweede Kerstdag (donderdag 26 december) een kerstpuzzelrit voor auto's en mo toren. De uitzetters zullen zorgen voor een gemakkelijke en leuke rit, welke door iedereen goed te rij den is. Ook aan inzittende kinderen is weer gedacht, zij kunnen puzze len in de vorm van een zoek- wedstrijd. De start is vanaf 14.00 uur in Holten bij het MAC clubhuis 't Stuurhuus, Beusebergerweg 37 en in Haarle bij Café Vloedgra ven Kerkstraat 14. Losser - De derde cross van de Twentse Crosscompetitie vond afgelopen zondag plaats, name lijk de Kerstcross in Losser. Er verschenen vier atleten van SV Holten aan de start en deze zet ten allen een goede prestatie neer. Rob Marissink werd eerste bij de jongens junioren C, op een afstand van 2,5 kilometer liep hij een tijd van 9.45 minuten. Gijs Marissink werd vierde bij de jongens junioren A, hij liep de 6 kilometer in een tijd van 24.24 minuten. Ap Koetsier liep de vijf kilome ter. Hij zette een tijd van 27.24 minuten neer en werd hiermee 27ste. Leo Marissink liep de 10 kilo meter. Hij deed dit in een tijd van 41.12 minuten en werd hier mee 10de. Blauw Wit Zaterdag 21 december Blauw Wit 1 - Sportlust 1 (res tant), 14.30 uur; WHCZ 3 - Blauw Wit 2, 14.30 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw Wit 3 - Grol- se Boys 2, 12.30 uur; Blauw Wit 4 - DES 5, 14.30 uur; Gazelle N. 4 - Blauw Wit 5, 14.30 uur (ver trek 13.00 uur); Blauw Wit Al - Dalfsen Al, 14.30 uur; Blauw Wit Cl - Rohda RC4, 12.30 uur; Blauw Wit MB1 - IJsselstreek MB1, 11.30 uur; Enter V Dl - Blauw Wit Dl, 11.15 uur (ver trek 10.15 uur); F-pupillen in sporthal, 9.00 tot 10.30 uur; E- pupillen in sporthal, 10.30 tot 12.00 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 20 december Tornado '97 2 - Blauw Wit 1, 19.30 uur (vertrek 18.30 uur). SV Holten Zondag 22 december USV 1- Holten 1, 14.00 uur (vertrek 11.55 uur); Speelt niet - Holten 2, 9.30 uur (vertrek 8.15 uur); Holten 3 - Tubantia 5, 10.00 uur; Holten 4 - Nieuw- Heeten 3, 9.30 uur; UD Weerse- lo 4 - Holten 5, 10.45 uur (ver trek 9.30 uur); Holten 6 - GFC 7, 9.00 uur; Holten 7 - Haarle 7, 10.45 uur; Haarle 6 - Holten 8, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); De Zweef 12 - Holten 9, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Handbal Zondag 22 december Wesepe - Dames 2, 19.00 uur (vertrek 17.45 uur); Swift '64 - Dames A, 15.45 uur (vertrek 14.00 uur). Holten - La Vie Huidverzorging heeft op de Holtense kerstmarlrt een verloting gehouden. Deelnemers moesten raden hoe veel proeftubetjes crème er in een grote pot zaten. In totaal wa ren het er 187 stuks. Ida Vincent wint een waardebon voor een schoonheidsbehandeling. door Jenny Bouwhuis-ter Maat) Holten - Brandweer zijn, wordt een deel van je. Voordat post- commandant Henk Wansink naar bed gaat, kijkt hij eerst nog in de garage als hij daar bezig is geweest met lassen of slijpen. De stekkers gaan uit het stop contact, en asbakken worden pas de volgende dag leeggegooid. Het eerste wat hij doet als hij in hotel of restaurant komt, is kij ken waar de nooduitgang is. Wansink weet hoe belangrijk dat soort dingen kan zijn. De Holtense brandweerman hangt eind dit jaar jas en helm aan de kapstok. Deze maand werd hij 55 jaar, en dan moet je weg. Als postcommandant mag je overigens tot je zestigste blij ven maar dat wil hij niet. „Ik heb een goede opvolger, en je moet ook niet zo lang blijven dat ze zeggen daar heb je die ouwe ook nog lopen. Doorschuiven, nieuw bloed erin!" In de kazerne wordt op 31 januari een afscheidsre ceptie gehouden. Tonnie Haan, die bij de beroepsbrandweer in het leger werkt, volgt hem op. Wansink begon zijn brandweer carrière op 1 januari 1970. Sa men met zijn vriend Ap Pekke- riet. die postcommandant in Hasselt is. De vader van Ap was ondercommandant bij de brand weer. Was er ergens brand, dan trok het tweetal er op de fiets achteraan. „Hij zorgde ervoor dat we erbij kwamen. Want er moest jong volk bij. Er kwamen toen allerlei aangescherpte re gels, er moesten persluchtmas kers gebruikt worden en daar moest voor geleerd worden." Wansink ging eerst de basisop leiding in, ging vervolgens door voor perslucht en-(omdat ze in Holten zaten te springen om chauffeurs) volgde de cursus voor brandweerchauffeur. „Mijn rijbewijs had ik wel, ook voor de vrachtwagen, maar je moest als chauffeur op een brandweerauto ook de pompen kunnen bedie nen." De brandweer van toen is een heel verschil met de hedendaag se brandweer. „Je had toen hoofdzakelijk branden. Nu ben je net zo druk met de hulpverle ning, met name bij ongevallen op de S 14 en de A 1, als met blussen. En het was vroeger veel simpeler: geen papieren romp slomp, bijna geen vergaderin gen, en als gemeentelijke brand weer regelde je alles zelf." De sirene („maar dan moest de wind wel goed staan, anders hoorde je 'm niet aan de ene of andere kant van Holten") werd vervangen door de pieper: Over dag aan de riem en 's avonds naast het bed. „Een druk? Nee, een gewoonte. Ik vergeet hem nooit." Brandweer Holten maakte eer der deel uit van Gewest Midden- IJssel met onder meer Zutphen, Apeldoorn. Toen dat gewest op gedeeld werd, koos Holten er voor naar de Regio Twente over te stappen. Wansink volgde bij de herindeling Johan Heller op als postcommandant. Daarvoor was hij al zo'n 15 jaar plaatsver vangend commandant. De samenwerking met Rijssen? Hij kan er niets ander over zeg gen dan dat die prima verloopt. „Rijssen en Holten hebben bijna dezelfde korpssterkte, alleen Rijssen komt makkelijker aan leden." Toch is Wansink niet on tevreden, want ook het Holtense korps kreeg er de afgelopen twee jaar zeven nieuwelingen bij. „We zitten nu op dertig en dat is de sterkte. Maar als ons oog valt op iemand dan kan die er nog wel bij. Een beetje reser ve houden, hè." Teamwork bij de brandweer is belangrijk. „Ben je niet regelma tig op de oefeningen, dan kun je het wel schudden; dan is de ani mo er niet." Hij weet uit ervaring dat er in het brandweervrijwilli- Henk Wansink: Het is boeiend, het is actie'. (Foto: Harry Broeze) ger zijn veel, heel veel vrije tijd gaat zitten. „Drie keer in de maand deeloefeningen, eens per maand een grote oefening. Soms gecombineerd, soms met Rijs sen of met de regio. En de oplei ding wordt verzwaard: regelma tig naar Engeland of Zweden om te trainen, en dat is echt geen va kantie." „Vrouw en kinderen moeten er achter staan. Dat is een voor waarde. Maar ja, die waren er net zo gek van als ik. Als de pie per 's nachts ging, stond de gara gedeur open. En er stond onder tussen al iemand klaar met de autosleutels. Ik kon zo in de auto springen." Wansink benadrukt dat de vrij willigers elkaar moeten kunnen vertrouwen. „Anders kun je niet werken. En tijdens het werk moetje elkaar in de gaten hou den, zodat je goed weet wie dat brandende pand is binnengegaan zijn en of ze er ook weer uitko men." Brandweerwede kost veel vrije tijd en is nooit zonder risico. Toch zou Wansink niet anders willen. „Het is boeiend, het is actie. En je helpt anderen. Dat is ook de hoofdzaak: het redden van mens en dier. En het is dankbaar werk. Als je een slachtoffer uit de auto haalt en je hoort later dat het goed gaat, dan is dat mooi." Soms gaat het niet goed. En ook daar ben je als brandweer bij. Zoals vorig jaar. toen in één week drie doden vie len, een vrouw bij een ongeval, en een vader die vermoedelijk zelfmoord pleegde en de auto op de rails zette toen er een trein aan kwam en daarbij zijn twaalf jarige zoon meenam de dood in. Zoiets gaatje niet in de koude kleren zitten. „Gelukkig kunnen we elkaar hier goed opvangen. Dat wat je dan met elkaar deelt, dat geeft een band." Zijn eerste brand weet hij nog. ..Bij Rinkelaar in Dijkerhoek. Een hele grote boerderij. De vrouw was 's morgensvroeg met wasbenzine vlekken aan het wegwerken uit kleren. De geiser hing boven daarboven. De vrouw had zelf ook brandwon den." Wat hem het beste bijblijft is de ramp in Enschede. „On voorstelbaar, zo'n wijk helemaal weg. Als je dan een grote brand weerauto boven op een luxe wa gen ziet staan, dan besef je hoe hard die klap was. En de grote bosbranden in '84 en '94: echt hele grote." Een bosbrand is heel gevaarlijk. „De brand heeft zuurstof nodig, en gaat die kant uit waar ze de meeste zuurstof vangt. En zo'n brand gaat hard, daar word je bang van. Flet giert door het bos. Zaak is datje altijd een vluchtweg vrij houdt. Zo'n Holten- Albert Bakhuis aan de Canadastraat start met ingang van 1 januari zijn eigen bedrijf op het gebied van website-on derhoud. Deze vijftigjarige Hol- tenaar is klaar voor een heel nieuwe toekomst. Het startpunt van Alberts werk zame leven was de gezondheids zorg maar hij belandde in de WAO. Hij was echter niet van plan zijn leven in die situatie te slijten, was zich er wel van be wust dat hij niet in de zorg terug kon en liet zich daarom testen door een speciale tak van het ar beidsbureau. Hij zou iets in de grafische richting moeten zoe ken, zei dat bureau, misschien iets op het terrein van desktop- publishing. Hij had dan wel fo tografie als hobby, maakte graag affiches, stoeide al in een vroeg stadium met computers en had al Internet voordat iemand anders amper iets van het bestaan had gehoord. Dat beeld paste dus wel bij hem. De richting van webdesign en -onderhoud. Hij volgde een opleiding en zocht en vond een prima stageplek bij Newpage in Goor, een reclame bureau met specialismen in huis voor alle takken van communi catie. Hij heeft daar enorm veel geleerd en kwam daar tot de ont dekking dat het onderhoud aan websites van bedrijven over het Albert Bakhuis: 'Een flitsende carrière zoek ik niet. Wel plezier in m'n werk.' algemeen bedroevend is, iets wat niet te rijmen valt omdat in ternet juist zo'n belangrijk on derdeel van de marketingstrate gie vormt. Die ontdekking zette hem op het spoor voor de toe komst: een eigen bedrijf in web site-onderhoud. Hij doorliep het hele traject dat er nu eenmaal aan vooraf gaat als je, vanuit de WAO-situatie, een bedrijf voor jezelf wilt beginnen, maar hij kreeg alle neuzen dezelfde kant op en met ingang van 1 januari kan zijn bedrijf onder de naam Spin Site Service van start gaan. 'Een flitsende carrière zoek ik niet, maar ik wil m'n werk met veel plezier doen en met hart en ziel, meer dan honderd procent inzet.' Dat is het devies van Albert en hij ziet de toekomst dan ook vol vertrouwen tegemoet. Albert kan bogen op een goede samen werking met het Holtense com puterbedrijf Dogterom en zijn oude stageadres Newpage. Naast het onderhoud van sites geeft Albert in de toekomst ook cursussen voor bedrijven op dat gebied. Meermanskamp - Voor de inloopgroep van SV Holten afdeling voetbal was het afgelopen zaterdag zover dat zij officieel lid werden. Om 11.00 uur werden de aspirant-leden opgewacht door een delega tie van het jeugdbestuur in het clubgebouw op Meermanskamp. Na een korte toespraak door de jeugd voorzitter reikte commissielid Egbert Wissink de welkomstpakketten uit aan de jonge spelers en werd het lange wachten beloond. Mintonette Meisjes B met de trainsters Ellen Koopman en Alice Blom van volleybalvereniging Pollux uit Oldenzaal. De junioren van Mintonette kre gen dinsdagavond training van Ellen Koopman en Alice Blom. Zij spelen bij volleybalvereni ging Pollux te Oldenzaal dat bo ven aan staat in de landelijke competitie. Omdat de oud-Holtense volley balster Karin Leurink bij Pollux speelt, kon deze unieke training worden gehouden. Ellen Koop man is dit seizoen teruggekeerd naar Nederland nadat zij als prof speelde in Spanje. Ellen is een routinier en is passend sterk. Bovendien heeft zij een goede floatetserve en scoort ze in de aanval de nodige punten. Alice Blom speelt in het Neder lands team en beschikt over een knalharde sprongserve, een snoeiharde drie meter aanval en een bekeken buitenaanval. Omdat een aantal speelsters van meisjes B de wedstrijden van Pollux volgt vond het team het fantastisch dat deze topvolley- balsters een gasttraining wilden verzorgen. In het begin van de training kre gen de meisjes loop- en spring- scholing. Daarna gooiden de trainsters el ke keer drie ballen na elkaar het veld in. Eén speelster moest rennen om elke bal omhoog te spelen. Als een speelster een bal miste moest ze 'voor straf op nieuw drie ballen proberen te halen. Op deze manier werd alles geëist aan snelheid, conditie, techniek en inzet. Een rustmo ment in de training was de aan dacht die uitging naar de aan- valspassen. Hierna kwam de aanval en de serve aan de beurt. Omdat bij volleybal de aanval len met tekens worden aangege ven, vertelden de trainsters wat de geheimen van Pollux zijn. Hierdoor kan het jeugdteam nu op de training de volgende aan vallen oefenen: 52, 1 (stijg), 1 (hoog). 10. 20 en 30. Tot slot speelde het team tegen de twee trainsters. Het mag duidelijk zijn dat de Mintonettemeisjes geen schijn van kans maakten tegen deze fantastische speelsters. Nadat er handtekeningen op de shirts van de jeugdleden waren gezet kregen de trainsters een kleine attentie van de club en een zak drop van het team. Meisjes B had de volgende dag spierpijn, Ellen en Alice zaten op dat moment in het vliegtuig naar Wenen om daar een inter nationale wedstrijd te spelen. Karin Leurink werd bedankt voor de organisatie en gevraagd om later in het seizoen een keer een gasttraining te verzorgen. Ook op deze training verheugt de jeugd zich. brand doe je als Holtense brand weer niet alleen. We kregen bij deze bosbranden assistentie van korpsen uit de hele regio, tot aan de Veluwe toe. En hoe klein een bosbrand ook is, zo gauw er be richt over is worden alle korpsen in de regio gealarmeerd." Dit jaar rukte de Holtense brand weer zo'n 65 keer uit. „We heb ben onder andere geassisteerd bij de wateroverlast in Rijssen. Zo'n hele dag telt voor één uit ruk. En dat geldt ook voor de storm van onlangs." Wansink werd dit jaar gevraagd om plaats nemen op het raadsp- luche voor GemeenteBelang, waarvoor hij ook al een periode in de raad had gezeten. „Ik heb nee gezegd; wil je het raadswerk goed doen. dan moet je een hal ve baan hebben." De Holtense brandweerman werkt bij Essent, in de storings dienst. En ook van deze onver wachte actie houdt hij. „Het is een uitdaging om de zaak snel weer draaiend te krijgen." Hij houdt van het onverwachte, het niet-geplande. Hij is na al die jaren nog steeds enthousiast over de brandweer en wat daar bij hoort. Hij is con tent met het materiaal en wijst op de sproeiers voor de banden onder het bosbrandblusvoertuig, op de vierwielaandrijving, de mogelijkheid om vanuit het dak te spuiten zodat de brandweer mensen in de wagen kunnen blijven, op het 'zwembad' dat ve le tonnen water kan bevatten, en gebruikt wordt tijdens bosbran den. Nog steeds enthousiast. Wansink mag dan wel afscheid nemen, maar de liefde voor de brandweer, dat blijft. „Ik zal het team missen. En de pieper gaat weg." Maar het werk op en rond de boerderij, waar hij met zijn Jannie al ruim twintig jaar woont, blijft. „En daar is genoeg te doen." Raalte - In de belangrijke uit wedstrijd tegen de nummer twee, Raalte, heeft het handbal damesteam van Holten de onge slagen koppositie waargemaakt. Holten begon goed en kwam al vlug op voorsprong. Die had groter kunnen zijn wanneer men niet twee strafworpen gemist had. Bij een stand van 5-8 leek Holten los te komen, maar enke le slordigheden in de defensie brachten Raalte langszij. Ook ontsnapte Raalte aan de een rode kaart na een forse overtreding op Jessica Smit. Na de rust bleef Holten de beter ploeg, maar duurde het lang voor men af stand wist te nemen. Mede dank zij enkele fraaie reddingen bij strafworpen bleef Holten steeds aan de positieve zijde van de score. Met nog tien minuten te spelen kwam Holten opnieuw voor en wist men via een fraaie break op 14-17 te komen. Raalte deed nog van alles maar veder dan een treffer kwam men niet. Door deze zege heeft Holten nu zes punten voorsprong op de nummer twee. Holten - Het herenhandbalteam liet hele dure punten liggen in Groessen. Holten miste drie ba sisspelers en dat was iets te veel van het goede. Daarnaast had de thuisploeg ook alle medewerking van de scheidsrechter. Na een kleine voorsprong in de beginfase kwam Groessen bij rust toch nog met 6-5. voor. Na de rust pakte Holten de za ken goed aan en werd een 7-10- voorsprong genomen. Toch wist Holten die niet vast te houden. Met hulp van de man in het zwart die Holten tweemaal een onterecht tijdstraf gaf en twee strafworpen onthield wist Groessen met 11-10 te winnen. Scores: Ton Muller. Menno Koerse 3; Vincent Rustebiel 2; Andy de Jong, Fabian Dorlas 1 Handbaldames 2 boekte een re gelmatige overwinning op HCD '97. Holten startte niet al te sterk maar wist toch bij rust een 4-6- voorsprong te nemen. Na rust bleef het lange tijd gelijk op gaan. Een sterke slotfase waarin Holten 6x scoorde bracht de ver diende 7-14 overwinning. Scores: Nicole Wijnberg 4; Mirjan Ribbink 3: Emmy Warrink. Anita Bieleman, Laura, Mullem 2: Elke Dorlas 1. De handbaljeugd had een wat minder weekeinde. Dames A kwam tegen ABS vooral aanval lend initiatief te kort. Ook verdedigend vielen er on nodige steken. Via een 10-5 stand bij rust werd met 18-9 ver loren. A2 trof koploper Raalte, een team dat niet s in deze klasse te zoeken heeft. Holten deed er van alles aan, maar keek bij rust al tegen een 17-1 achterstand aan. Na de rust probeerde Holten in ieder geval te scoren en dat lukte. Raalte bleef echter veel te sterk en won met 33-6. De B jeugd kwam ook tegen SDOL te kort. Me veel inzet kwam men er nietTechnisch en tactisch waren de gastvrouwen beter en wonnen ze met 21-5. De C jeugd boekte een hele mooie oeverwinning op SDOL. Na een 2-2 ruststand wist Holten met 8-9 de beide punten mee naar huis te nemen. De D jeugd van Klarenbeek was veel te sterk voor Holten. Via een 7-0 stand bij rust werd het 18-1 voor Klarenbeek. Vervolg van voorpagina Espelo - Vrijdag 27 december is de kinderboerderij gesloten. De poorten zijn zaterdag 28 en zon dag 29 december weer als vanouds tussen 13.00 en 17.00 uur open. Maandag 30. dinsdag 31 december en woensdag 1 januari blijven de poorten gesloten. In verband met de kerstvakantie is de boerderij don derdag 2 januari, vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 januari wel geopend, opnieuw tussen 14.00 en 17.00 uur. Vanaf maandag 6 januari worden de openingsuren weer beperkt tot enkel woensdag-, zaterdag- en zondag middag van 13.00 tot 17.00 uur. Hengelo - De bus met spelers en supporters vertrok om 19.00 uur vanaf de thuisbasis Bierlokal am Bahnhof. De be stemming was café 't Wilbert in Hengelo waar de tegenstan ders van Wie Spoort Nie (WSN) de darts in het ronde bord probeerden te gooien. De stemming zat er goed in en er werd dan ook veel van WSN verwacht. Na even een kijkje in een woonwijk werd uiteindelijk de bestemming gevonden. Het geweld kon beginnen. Op stelling Marco van Menum, Rik Paalman, Rik Deijk en Jan Deijk. Helaas kon de reserve speler Bert Paalman wegens verstandsverbijstering niet mee. Marco moest het spits afbijten en begon niet goed en werd dan ook afgedroogd door zijn tegenstander die buitenge woon goed stond te gooien. Rik Paalman en Jan Deijk wonnen hun enkelspel wel. Helaas kon over Rik Deijk (180 tijdens ingooien) niet hetzelfde gezegd worden. De dubbels moesten dus de be slissing brengen. Deze werden alle vier gewon nen door zeer sterk spel van alle spelers: 2-6. De bierronde werd ook nog binnengesleept met een ver lossende dubbel vijf van Rik Deijk. Eindstand 2-7. De stemming in de bus tijdens de terugreis was geweldig, er werd heel wat afgezongen. Er is dan ook wat te vieren WSN is Herfstkampioen. Rik Paalman toonde de schaal in de bus. Dit tot grote verba zing van zijn teamgenoten. Volgende week is de ver plaatste wedstrijd van 6 janu ari tegen Dikke Toon uit Gla- nerbrug. Deze staan op de tweede plaats.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 17