gemeentelijke informatie Sluiting gemeentehuis Rijssen. Reken daar maar op. Donderdag 19 december 2002 HO 12 ZA 12 informatie en inlichtingen: te! 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild I Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur In verband met de feestdagen is het gemeentehuis op beide locaties gesloten op: dinsdag 24 december 2002 (alleen in de middag) vrijdag 27 december 2002 (hele dag gesloten) dinsdag 31 december 2002 (alleen in de middag) Gladheidsbestrijding Wij verzoeken de bewoners van woonstraten hun auto aan één kant van de straat te parkeren, zodat de strooi wagens door de straat kunnen rijden. Als er aan beide kanten van de straat geparkeerd wordt, kan de straat te smal worden voor strooiwagens. Dit betekent dat er in die straat niet gestrooid kan worden. Ook verzoeken wij de bewoners het trottoir te ontruimen van sneeuw dat grenst aan hun perceel. Rijssen Groene container Grijze container Nieuwe inzameldatum Zaterdag 21 december 2002 (i.p.v. woensdag 25 december 2002) Zaterdag 28 december 2002 (i.p.v. donderdag 26 december 2002) Dinsdag 3 I december 2002 vanaf 6.00 uur De huisvuilinzameling op de zaterdagen en oudejaarsdag begint om 6:00. U mag uw container dan 's avonds van te voren aan de weg zetten. Zaterdag 4 januari 2003 (i.p.v Woensdag I januari 2003) Geen nieuwe data van toepassing. tieformulier uw zienswijze op de plannen kenbaar maken, zodat er zoveel mogelijk met de belangen van de verschillende "toeristische objecten" rekening kan worden gehouden. De gemeente Rijssen kent voor de gladheidsbestrijding een glad- heidsbestrijdingsplan. In dit plan staat waar, wanneer en hoe de gladheidsbestrijding wordt uitgevoerd. Op grond van verkeersvei ligheid, financiële en milieutechnische overwegingen is er een selectief strooibeleid. Bij bevriezing van natte weggedeelten, ijzel en hardnekkige gladheid wordt er gestrooid met een minimale hoeveelheid wenzout op de volgende wegen: Prioriteit I: -hoofdwegen, doorgaande wegen, busroutes, wijkontsluitende wegen, wegen met enige verkeersfunctie en fietsroutes. Prioriteit 2: - de overige wegen zoals woonstraten en wegen met een geringe verkeersfunctie, winkelerf en voetpaden. Prioriteit 3: - zandwegen, bij hardnekkige gladheid en sneeuwval wordt hoofdzakelijk met gezeefd zand gestrooid. Bij (hevige) sneeuwval worden bovengenoemde wegen in volgor de van prioriteit met een sneeuwschuiver ontruimd, waarna een hoeveelheid wegenzout wordt gestrooid totdat het wegoppervlak geheel ontdooid is. Deze inloopochtend vindt plaats op: vrijdag 20 december 2002 van 9.00 tot 12.00 uur in de centrale hal van het gemeentehuis locatie Holten, Smidsbelt 6 te Holten. Waarom deze inloopochtend? Het gemeentebestuur van de gemeente Rijssen is namelijk van plan de toeristische bewegwijzering te verbeteren. Om deze te verbeteren, is gekozen om de oude bewegwijzering te verwijderen. Dit betekent dat de groene bordjes in de kern Holten en de gele bordjes in de kern Rijssen gaan verdwijnen. Ook ver gunningen voor afwijkende bebording zal ingetrokken worden. Hiervoor in de plaats komt een nieuw systeem van toeristische bewegwijzering. Voor de nieuwe bewegwijzering is gekozen voor blauw/witte (ANWB-model) borden. Ook is er een nieuw beleid voor plaat sing van de borden en criteria voor deelname opgesteld. Geldt dit voor alle borden? Nee! De bewegwijzering is in principe bedoeld voor "toeristische objecten" die relatief veel ter plaatse onbekend verkeer aantrek ken. Dit is dus niet van toepassing op industrie bewegwijzering. Via een brief nodigt de gemeente binnenkort alle eigenaren en beheerders uit van de betreffende toeristische objecten voor deze inloopochtend op vrijdagochtend 20 december 2002. Als u eige naar bent van een toeristisch object, kunt u deze datum alvast in uw agenda noteren. Wij zien u graag op vrijdag 20 december aanstaande! Wijziging huisvuilinzameling Lv.m. feestdagen In verband met de feestdagen wijzigt de huisvuilinzameling. Via onderstaand schema kunt u zien op welke data het huisvuil wordt opgehaald. Vuurwerkvrije zone: wat mag wel, wat mag niet? Om hinder voor winkelend publiek zoveel mogelijk te voorkomen heeft het college van burgemeester en wethouders besloten ook dit jaar een VUURWERKVRIJE ZONE aan te wijzen. Dit houdt in dat op dinsdag 31 december 2002 tot 19.00 uur in Rijssen de volgende straten geen vuurwerk mag worden afgestoken: Haarstraat Schild Grotestraat Elsenerstraat Parkeerkelder en winkelcentrum De Hoge Wal Bouwstraat Wal straat Postgang Verbi nd i ngsweg Haarstraat- Bouwstraat/ parkeerplaats Bouwstraat Verbindingsweggetjes en -paden van een naar de Haarstraat, Schild en Grotestraat De Giezen Juiianastraat (van Schild tot steegje Eshuis) Wijzigingen data Kringioopbedrijf Op de volgende dagen is het brengdepot van het kringloopbedrijf gesloten: woensdag 25 december 2002 donderdag 26 december 2002 vrijdag 27 december 2002 dinsdag 31 december 2002 (ook de winkel is gesloten!) woensdag I januari 2003. Op deze dagen zamelt de Kringloop ook geen oud papier en glas in. Zij zamelen weer glas in van maandag 13 januari tot en met woensdag 15 januari 2003. Voor meer informatie www.kringlooprijssen.nl Voorkom vastvriezen inhoud groencontainer Als het gevroren heeft komt het regelmatig voor dat groencontai- ners niet kunnen worden geleegd, omdat de inhoud van de con tainer vastgevroren is. Om te voorkomen dat uw container vastvriest en als gevolg daar van vol aan de weg blijft staan, adviseren wij u: ventileer uw container zo goed mogelijk (bijvoorbeeld door een stokje of ander voorwerp onder het deksel te leggen); zet de container zo mogelijk binnen op de avond voordat deze wordt geleegd; houdt uw container zo droog mogelijk. Wij danken u bij voorbaat hartelijk voor uw medewerking. In loopochtend vrijdag 20 december 2002 Voor eigenaren of beheerders van toeristische objecten, zoals hotels, campings, partycentra, bungalowparken, enzovoorts houdt de gemeente een informatieve inloopochtend. Op deze ochtend krijgt u meer informatie over de toeristische bewegwijzering. Vragen over het toepassen van borden, de criteria en de geraam de kosten komen allemaal aan de orde Ook kunt u via een reac- De belangrijkste eisen voor het in bezit hebben van vuurwerk zijn: I Vuurwerk mag alleen verkocht worden op 28, 30 en 31 december 2002. 2. U mag niet meer dan twee kilo vuurwerk bij u hebben. 3. Aan personen die jonger zijn dan zestien jaar mag geen vuurwerk worden verkocht. 4. Vuurwerk mag alleen worden afgestoken op dinsdag 31 december 2002 vanaf 10.00 uur (in de vuurwerkvrije zone vanaf 19.00 uur) tot woensdag I januari 2003 2.00 uur. Alleen op deze data mag u vuurwerk voorhanden hebben. Verboden vuurwerk De hierna genoemde soorten vuurwerk zijn bijvoorbeeld verboden: vuurwerk zonder Nederlandstalige gebruiksaanwijzing; strijkers, Chinese rollen en carbid; 100.000-klappers; lawinej>ijlen; zelfgemaakt vuurwerk. Politie treedt streng op De politie gaat streng optreden tegen overtreders van de regels die gelden voor het in bezit hebben en het afsteken van vuurwerk. Bij een overtreding van het verbod van het voorhanden hebben van niet-toegestaan vuurwerk wordt een boete opgelegd vanaf 80.- (de grootte van het bedrag is afhankelijk van het soort en de hoeveelheid vuurwerk). Aan twaalf- tot vijftienjarigen wordt een boete opgelegd vanaf 40.-. Steekt u vuurwerk af op een tijdstip waarop dit niet is toegestaan of op een plaats waar dat niet mag, dan kan de politie u een boete opleggen van 52.- (voor twaalf tot vijftienjarigen is dat 26.-). Voor jongeren tussen twaalf en achttien jaar kan deze boete vervangen worden door een zogenaamd HALT-project. Dezelfde regel geldt voor het in bezit hebben van niet-toegestaan vuurwerk. De politie kan optreden op grond van het wetboek van Strafrecht en op grond van artikel 2.7.3. van de Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Rijssen 2001. Te vroeg geknald, naar HALT. Wat is een HALT-project? Wanneer wordt geconstateerd dat een vuurwerkdelict wordt gepleegd door iemand die minderjarig is, krijgt die minderjarige de kans de zaak af te doen met behulp van een HALT-procedure. HALT zorgt ervoor dat jongeren op een passende manier een aan tal uren aan de slag gaan (bijvoorbeeld bij de gemeente). Op deze manier kunnen zij de gemaakte fout herstellen. Bureau HAL kan strafvervolging voorkomen als de jongere bereid is werkzaamhe den te verrichten en/of een leerproject te volgen. De HALT-afdoe- ning verloopt positief als de minderjarige de gemaakte afspraken nakomt. Hij/zij krijgt dan geen geldboete en zijn/haar naam wordt niet bekend bij justitie. Een HALT-afdoening kan maximaal twee keer. De tweede keer moet langer dan een jaar geleden zijn. Zo niet, dan wordt het proces-verbaal alsnog naar de Officier van Justitie gestuurd. De ouders worden altijd ingelicht over een doorverwijzing naar het bureau HALT. Zij moeten toestemming geven voor de HALT-afdoening. ZwerfvuurwerkRuim het op! Wij vragen extra aandacht voor het vuurwerk dat niet is afgegaan. Cijfers tonen aan dat bijna de helft van de vuurwerkslachtoffers vallen op Nieuwjaarsdag.Jongeren in de leeftijd van tien tot negen tien jaar rapen op I januari zwerfvuurwerk op van de straat en steken dit opnieuw af, met alle gevolgen van dien. De oplossing ligt voor de hand: als de 'straten op I januari 's ochtends vuurwerkvrij zijn, vinden de jongeren geen zwerfvuurwerk mee om mee te stunten. Wij doen daarom een dringend beroep op u als inwoner van de gemeente Rijssen-Holten: zorg voor vuurwerkvrije straten op I januari 2002. Ten slotte een paar tips om veilig het nieuwe jaar in te gaan Gebruiksaanwijzing: Bewaren: Kleding: Lontje: Aansteken: N.B.: Afstand: Omstanders: Weigeraars: Opruimen: Lees voor het afsteken de Nederlandse gebruiksaanwijzing. Doe dit bij goed licht. Stop vuurwerk nooit in jas- of broekzakken. Neem alleen mee naar buiten wat je gaat afsteken en bewaar de rest op een droge koele plaats. Draag katoenen kleding. Nooit nylon (is erg brandbaar) en geen capuchon (kan vuurwerk in komen). Laat het lontje goed uitsteken voor je het afsteekt. Steek nooit vuurwerk met een beschadigde lont af. Gebruik een aansteeklont. Nooit lucifers of een aansteker. Steek vuurwerk niet uit de hand af (de meeste ongelukken komen hierdoor). Zet vuurpijlen voor het aansteken in een fles die verzwaard is met zand of water. Houd brandwonden minstens tien minuten onder koel, zacht stromend water. Laat het van bovenaf over de wond lopen. Koud vuur bestaat niet. Ook sterretjes kunnen brandwonden veroorzaken. Houd bij het afsteken voldoende en veilige afstand. Let bij het afsteken op mens en dier. Weigert vuurwerk, steek het niet opnieuw aan. Het kan dan gelijk gaan ontploffen. Ruim na het afsteken het vuurwerkafval op. Veiligheid Zoals aangekondigd wordt deze week in deze rubriek aandacht Adres gemeentehuis: Schild 1.7461 DD Rijssen Smidsbelt 6.7451 BL Holten Postbus 244,7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis is geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. besteed aan het ophangen van kerstversiering en het laten bran den van kaarsen. Gaat u versiering ophangen? Bedrijven Plafondversiering kan bij een brand in sterke mate bijdragen aan de uitbreiding van een brand. Daarom mag u plafondversiering alleen toepassen als deze onbrandbaar, of zeer moeilijk brand baar is (ten minste klasse 2). Versieringsmateriaal moet moeilijk brandbaar zijn uitgevoerd. Dergelijk versieringsmateriaal is verkrijgbaar bij de reguliere handel.Vraag hier dus expliciet om en bewaar de verpakking van versieringsmaterialen om dit aan te kunnen tonen. Versiering mag u uitsluitend ophangen met behulp van ijzerdraad. Het versieringsmateriaal langs en aan de plafonds, moet met de onderzijde op minimaal 2,5 meter boven de vloer hangen. Zorg ervoor dat versieringen niet in aanraking komen met verlichting en andere warm wordende apparaten. Als u de buitenzijde van uw gebouw met versiering wilt verfraaien zijn bovenstaande tips ook van belang. Houd rekening met de ondergrond, brandbaarheid, wijze en hoogte van ophangen en hoeveelheid versieringsmateriaal. Particulieren Gebruik geen dennengroen of doe dit slechts in beperkte mate. Dit materiaal is zeer brandgevaarlijk, zeker als het droog is. Moeilijk brandbaar versieringsmateriaal beperkt het risico op brand. Dergelijk versieringsmateriaal is verkrijgbaar bij de reguliere handel.Vraag hier dus expliciet om. Versieringsmateriaal langs en aan de plafonds, dient met de onderzijde zo te hangen dat niemand hier tegenaan kan lopen. Zorg ervoor dat versieringen niet in aanraking komen met verlichting en andere warm wordende apparaten. Hang de versiering op met behulp van ijzerdraad. Laat u kaarsen branden? Zet de kaarsen in een stevige houder op een vlakke ondergrond. Gebruik geen houders van plastic, hout of ander makkelijk brandbaar materiaal. Decoratieringen voor kaarsen zijn sfeérvol, maar ook zeer brandbaar. Steek daarom kaarsen in kerststukjes bij voorkeur niet aan! Laat ze in ieder geval niet te ver opbranden. Zet kaarsen en kerststukjes op plaatsen waar u ze altijd kunt zien en niet te dicht bij andere brandbare materialen zoals de gordijnen e.d. Zet kaarsen en kerststukjes niet te dicht bij een warmtebron zoals de radiator van de centrale verwarming of bijvoorbeeld in de vensterbank. De kaarsen kunnen dan week worden en ombuigen. Zorg dat de kaarsen buiten bereik van kinderen en huisdieren blijven. Laat kinderen en huisdieren nooit alleen met brandende kaarsen ook niet voor een paar minuten. Voor meer informatie over brandveiligheid kunt u bellen met de afdeling Brandweer en Rampenbestrijding in Rijssen, tel. 0548 - 85 46 31Een uitgebreide lijst met tips kunt u ook vin den op wvAv.rijssen.nl onder het kopje actueel. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders hebben besloten een gereserveer de invalidenparkeerplaats aan te wijzen aan De Hofstee, voor de bewoner van de woning Hogepad 46 te Rijssen. Als u bezwaar heeft tegen dit besluit kunt u hiertegen tot uiterlijk 3 februari 2003 een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Informatie over bezwaar- en beroepsmogelijkheden kunt u krijgen bij de publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis in Rijssen, telefoonnummer 85 47 78. Derde reconstructiemagazine Salland-Twente uit! Het derde nummer van het magazine Overijssels Buiten is gereed. Met dit magazine informeert de provincie Overijssel direct betrokkenen en geïnteresseerden over de voortgang van de reconstructie in Salland en Twente. In het derde nummer komen (voormalige) agrariërs aan het Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen c 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur Holten: iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur cfO-.ó Op de plattegrond wordt verduidelijkt om welk gebied het gaat. ST^T #E SjwSisSr Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg. wethouder J. Ligtenberg, wethouder W. A. J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris. de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854. Voor een afspraak met burgemeester J.A. H. Lonink. wethouder J. Flim-Gerritsen of wethouder J. J. A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 12