Mirjam Schot helpt bij opvang chimpansees ESPRIT ecco dUbu%ks ecco Timberland Ziengs Themadag Waerdenborch 74,95 79,95 Kerkkoor verrast door Rabo Projectenfonds Eerste lustrum levende kerststal Expositie kunstschilders van 84;95 voor l9)95 van tö-9/95 or 64,95 Ziengs laat je niet in de kou staan! Kom langs voor de grootste winteropruiming ooit. Duizenden merkschoenen voor superlage prijzen staan te trappelen om meegenomen te worden. Wees er snel bij, want op op! van 120,95" topmerken v bodemprijzen PIKOLINOS V Donderdag 12 december 2002 HO 9 Het Hervormd Kerkkoor Holten werd onlangs ver rast door de toekenning van een bedrag van 1890 euro uit het Rabo Projecten fonds, voor aanschaf van nieuwe koorkleding. Het Kerkkoor heeft er nieuwe kleding van gekocht. Bestuur en leden van het kerk koor zijn de Rabobank bijzonder erkentelijk voor deze gulle gift. Het koor hoopt met deze kleding weer jaren vooruit te kunnen. Espelo - Op het terrein aan de Meester Bosweg 5 in buurtschap Espelo houdt Kinderboerderij Dondert - man zondag 22, maandag 23 en donderdag 26 de cember (Tweede Kerstdag) weer een Levende Kerststal. De vijfde in successie en daarmee wordt het eerste lustrum gevierd. Ter herinnering aan deze mijlpaal is er voor iedere bezoeker een aardige herinnering. Het levende kersttafereel is telkens te bezichtigen tussen 16.30 en 20.00 uur. Op vertoon van hun kaart hebben do nateurs gratis entree (maximaal vijf personen). Dat geldt eveneens voor kinderen van de basisscholen. Alle overigen betalen 1 euro toegang per persoon. Op initiatief van wijlen mevrouw J. Paalman kreeg de levende kerststal destijds gestalte. Vanwege het opvallend sfeervolle karakter, trok het evenement direct veel belangstelling en geniet nog elk jaar een groeiend aantal bezoekers. Als gevolg van de verwachte drukte wordt opnieuw parkeergelegenheid gecreëerd in een weiland aan de Haalmansweg. Vandaar wandelt men via de speci aal voor deze gelegenheid verlichte Meester Bos weg naar de ingang van de kerststal, even voorbij de hoofdingang van de kinderboerderij. De route over het terrein is traditiegetrouw zeer sfeervol verlicht. Halverwege belandt men bij de kerststal die achter op het terrein in een tijdelijk onderkomen is inge richt. Het evenement wordt evenals in voorgaande jaren omlijst met live muziek (koren en mid winterhoorn- blazers). Voor de inwendige mens is er glühwein, warme chocolademelk, koffie en overige consump ties en desgewenst warme snacks. Om het evene ment in goede banen te leiden heeft de organisatie zich verzekerd van de medewerking van zo'n vijftig vrijwilligers. In verband met de verwachte drukte is de kinderboerderij gedurende de levende kerststal uitsluitend bereikbaar via de Raalterweg en Haal mansweg. Alle overige toegangswegen worden af gesloten. In verband met de voorbereidingen is kinderboerde rij Dondertman vanaf maandag 16 december geslo ten. De poorten zijn daarna weer geopend op zater dag 28 en zondag 29 december. Dan kan men er te recht tussen 13.00 en 17.00 uur. In verband met de kerstvakantie is de boerderij donderdag 2 januari, vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 januari gedurende dezelfde tijd open. Vanaf maandag 6 januari worden de openingsuren weer beperkt tot enkel woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Holten- Een halfjaar ver bleef Mirjam Schot in Kameroen om mee te helpen bij de opvang van chimpansees in het Sana- ga-Yong Chimpansee Rehabilitatie Centrum. Eenmaal weer thuis, op de Holterbroek aan de Dorperdijk, kreeg ze toch weer de kriebels en be sloot om in februari vol gend jaar voor een perio de van acht maanden te rug te gaan en de handen daar uit de mouwen te steken. Mirjam, 28 jaar, geboren in Hengelo, afgeronde studie biologie met spe cialiteit het bestuderen van het gedrag van die ren. Als kind al gek op bees ten. nam van alles mee en zorgde ervoor dat er op een gegeven moment zelfs tien jonge eenden door de kamer liepen. Na een vakantie in Afrika stond haar keuze vast: ze wilde zich meer gaan verdiepen in het gedrag van de apen en dat wer den dus de chimpansees. Via via kwam ze in con tact met het centrum in Kameroen waar de chim pansee tot de bedreigde diersoort hoort vanwege de illegale jacht op deze dieren. Moederdieren worden af geschoten en verkocht als vlees uit de jungle en de jongen worden veelal als huisdier verkocht, waar na ze meestal een erbar melijke toekomst te wachten staat door voor Brandweer op gemeentepagina Holten - Op de gemeen telijke informatiepagina staat sinds kort informa tie over veiligheid. We kelijks krijgt de brand weer hier ruimte om een aantal zaken daarover te belichten. 'Waarom? Omdat we vinden dat we meer aan het voorlichten van de burgers moeten doen', vertelt brandweer man Jan Harbers. Bij de brandweer zelf komt een grote hoeveel heid informatie binnen over allerlei zaken die met brandveiligheid te maken hebben. 'Die in formatie moeten wij doorgeven aan de bur gers. Vorig jaar heeft de brandweer een actie ge- jaren aan een ketting te worden gelegd. Ook vaak door onwetendheid wor den de dieren op gruwe lijke wijze mishandeld. Tijdens haar verblijf heeft Mirjam met eigen ogen gezien hoe triest de ze dieren er aan toe wa ren en soms vreselijk toe getakeld, met messteken en kogelwonden. Toen Mirjam Schot in het opvangcentrum waar ze straks weer naar hartelust met de chimpansees zal kunnen stoeien. Mirjam daar wegging, waren er achttien chim- Teken- en schildercursussen houden waarbij elk café aangeschreven werd in verband met de kerstver siering. Nu willen we via de gemeentelijke infor matiepagina de burgers bereiken.' Waar je op moet letten onder andere tijdens gourmetten, bij een open haar, bij bran dende kaarsen thuis wordt aangegeven op de ze pagina. Deze week staat het hanteren van de brandblusser centraal, zinvolle tips, die ooit van pas kunnen komen. En meer onderwerpen vol gen de komende weken. Wie meer informatie wil over deze onderwerpen kan kijken op www.rijs- sen.nl onder het kopje ac tueel. Boschkamp - In dorpshuis De Boschkamp starten vanaf januari verschillende cursussen op het gebied van tekenen en schilderen. Voor een aantal hiervan zijn nog enkele plaatsen vrij en bestaat de mogelijk heid om nog in te schrij- Zowel voor beginners als gevorderden zijn er een aantal mogelijkheden. Zo start maandagavond 6 ja nuari de cursus Acryl en Olieverf onder leiding van Tiemen Voorhorst. Begin nende cursisten krijgen tij dens deze lessen ruim schoots uitleg over bij voorbeeld kleur, composi tie en perspectief. Tevens krijgt men informatie over het gebruik van diverse materialen en de effecten die u hiermee kunt berei ken. De kosten voor de uit twaalf lessen van twee uur durende cursus bedragen 63,50 euro. Voor de echte liefhebbers van olieverf geeft Henk Mulder, in het voorjaar een korte cursus van zes lessen, die zeer waar schijnlijk in het najaar een vervolg zal krijgen. Deze lessen vinden vanaf 16 ja nuari wekelijks plaats op de donderdagavond. Voor deze cursus zijn nog enkele plaatsen vrij. Enige erva ring in het schilderen met olieverf is voor deze lessen wel prettig. De kosten voor de zes lessen bedragen 40 euro. Tot slot bestaat voor teken- en schilderliefheb bers nog de mogelijkheid in te schrijven voor een cursus die eenmaal per twee weken op de donder dagmorgen plaatsvindt. De eerste keer op donderdag 16 januari. Tijdens deze lessen die onder leiding staan van Michael Mans- field. komen vooral de technische basiselementen aan de orde. In overleg met de docent wordt bepaald met welk materiaal ge werkt wordt. De kosten voor deze cursus zijn 45 euro. Wie belangstelling heeft voor een van de bo venstaande cursussen kan op werkdagen tijdens kan tooruren contact opnemen met de stichting voor soci aal en cultureel werk. tele foon 0548-36 27 55. Het kantoor is gesloten van 23 december tot en met 3 ja- pansees en daar zijn er intussen vijftien bijgeko men waarvan de jongste zo'n vijf maanden oud is. In het centrum werken drie vrijwilligers en een dierenarts. De taak van Mirjam is de bevolking ervan proberen te over tuigen dat het jagen op chimpansees verboden is en mensen uit de omge ving bij het project be trekken. Dat kost natuurlijk alle maal veel geld en Mirjam wil haar steentje bijdra gen door thuis informa tieavonden te geven waarin ze alles uit de praktijk verteld, onder steund door beeldmateri aal. Ook geeft ze informatie over het adopteren van f apen, dat is voor 15 euro per maand mogelijk en zal een flinke ondersteu ning voor het project be tekenen. Mirjam heeft ook een eigen website: www.chimps.nl. Holten - In Natuurdiora- ma Holterberg zijn van 21 december tot en met 5 januari schilderijen van niet-professionele kunst schilders te zien. Deze expositie is het resultaat van een wedstrijd met als opdracht: Schilder het landschap van Overijssel, de Tuin van Nederland. Het natuurmuseum schreef deze wedstrijd uit in samenwerking met het Gelders Overijssels Bu reau voor Toerisme. Vanaf het voorjaar kon iedereen, die niet be roepshalve met de schil derkunst bezie is, naar ei- Holten - Scholengemeen schap De Waerdenborch houdt donderdag 19 de cember een themadag. Deze dag staat in het ka der van het inzamelen van geld voor drie pro jecten. De gelden komen ten gunste van projecten in Kenia, Rwanda en gen inzicht de Tuin van Nederland op het doek vereeuwigen. Uit de ruim 250 inzen dingen zijn drie prijswin naars gekozen. Deze worden bekend ge maakt tijdens de opening van de expositie op 20 december 2002 om 20.00 Natuurdiorama Holter berg is gedurende de ex positie elke dag geopend van 13.00 tot 17.00 uur, behalve op 25 en 31 de cember en 1 januari. Voor meer informatie: 0548 - 361979. Het project in Kenia is hetzelfde project als dat van vorig jaar en beoogt het bouwen van school tjes voor leerlingen in ar me en afgelegen gebie den. Het project Kinderen van Uganda financiert ook scholen en de inrichting daarvan op diverse plek ken in dat land. alsmede projecten in de gezond heidszorg. Het project van de stich ting Karibu in Rwanda heeft als belangrijkste doel de bouw en exploi tatie van een weeshuis voor kinderen die hun ouders ten gevolge van de oorlogen aldaar verlo ren hebben. Scholing maakt ook deel uit van de opvoeding die de wees kinderen krijgen binnen de muren van het wees huis. Beide laatste pro jecten worden in samen werking met Wilde Gan zen en ICCO van midde len voorzien. Tijdens de laatste school week van het kalender jaar zullen vele lessen in het teken van deze pro jecten staan. Daarnaast worden snacks gemaakt en verkocht, gaan de leerlingen Afrikaanse producten in Holten pro beren te verkopen en worden kerststukjes ge maakt. De week vindt zijn hoog tepunt op 19 december: de themadag zelf. Diver se sprekers, muzikanten, dansers en presentatoren besteden die dag tijdens de lessen aandacht aan de projecten. In de middag wordt een sponsorloop gehouden en houdt de school een fan- cyfair. Op deze fancyfair zullen diverse producten die de leerlingen gemaakt hebben, worden ver kocht. Naast de diverse smakelijke hapjes die tra ditiegetrouw bij een fan cyfair horen. Het geheel wordt onder broken door een mode show van kledingstukken die gemaakt zijn van ma teriaal zonder verdere waarde: beslist het aan zien waard. De middag wordt besloten met een verloting en een voetbal wedstrijd tussen leerlin gen en leraren. Anonieme meldlijn illegaal vuurwerk Een speciaal vuurwerk- team van de politie Twente is sinds medio september actief. Met dit team wil de politie, in verband met de naderen de jaarwisseling, de ille gale handel in legaal en illegaal vuurwerk tegen- In het verleden heeft dit team met succes duizen den kilo's vuurwerk bij il legale handelaren opge spoord en in beslag geno men. Bij deze acties zijn ook tientallen verdachten aangehouden. Het vuur werkteam gaat dit jaar bovendien gebruik ma ken van het project Meld Misdaad Anoniem. Via alle geregistreerde vuur werkverkooppunten in Twente zullen de burgers met posters en flyers ge attendeerd worden dat men op een anonieme manier via het nummer 0800-7000 een melding kan maken van illegaal opgeslagen of verhandeld vuurwerk. Het vuurwerk team gaat deze meldin gen met spoed oppakken. voor 74,95 van TOQr&S ENGLAND 1 ClA voor oprui Til voor UUI van JÖ9t95 voor 69,95 Bufflox SALAMANDER O.A. IN ALMELO, APELDOORN, DEVENTER, DOETINCHEM, ENSCHEDE, HAAKSBERGEN, HARDENBERG, HENGELO (ENSCHEDESESTRAAT 14), NIJVERDAL, OLDENZAAL; RAALTE, RUSSEN, WINTERSWIJK EN ZWOLLE.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9