A/ a p verrassend veelzijdig Op deze pagina vindt u onder meer uitge breide informatie over uw provincie Overijssel KORT NIEUWS Overijssel neemt het op tegen huiselijk geweld Ruimtelijke visie polder Mastenbroek gereed Zes plannen voor kultur- husen in Overijssel Europaloket zorgt voor vijf miljoen euro voor 53 projecten Piet Jansen en Monique Somers geven aftrap 'Nederland leeft met water' Gedeputeerde Jansen "Het is slim om water meer ruimte te geven" HET WEER Nieuwe (pop)muziekproducties reizen door Oost-Nederland Bent u de collega die we zoeken? (TECHNISCH) MEDEWERKER GELUIDHINDER M/V (0,8 FTE) VACATURES Spektakel TV Oost brengt opnieuw 'Sinfsoap' op het scherm In de Baby Benz achter het nieuws aan BEKENDMAKINGEN Aanvragen wegen en vaarwegen j NE-k itTt 15 i-EKÜ m./.AA&lES'j t v^)veri|ssels Nieuws Provincie Overijssel, Postodres: Postbus 10078 8000 GB Zwolle Bezoekadres: Luttenbergstraat 2 Zwolle tel: 038 425 25 25 fox: 038 425 26 50 e-mail: Postbus@prv-overijssel.nl internet: www.overijssel.nl i^)veri|ssels Nieuws Helaas behoort huiselijk geweld nog steeds niet tot het verleden. Om te weten wat de stand van zaken is in Overijssel, heeft het dagelijks bestuur van de provin cie dit jaar een onderzoek gesubsidieerd naar huiselijk geweld tegen vrouwen op het platteland. Eerdere onderzoeken waren vaak op de steden gericht, omdat daar de meeste hulpverlenings- en opvangvoorzieningen zijn. De provincie wil juist ook de plattelandsvrouwen voor lichten over de mogelijkheden die er op het platteland zijn en probeert de drempel naar aangifte te verlagen. Daarnaast geeft het bestuur subsidie aan verschillende projecten op het gebied van huiselijk geweld. Zoals het project 'Geweld tegen vrouwen, een aanpak voor het platteland'. Dit is een initiatief van de gemeenten Hof van Twente, Haaksbergen en Losser dat uitgevoerd wordt door Equivalent en de Vrouwenopvang Overijssel. En ten tweede het Masterproject Huiselijk geweld Twente, dat erop gericht is om registratie, signalering en voorlichting op het gebied van huiselijk geweld te verbeteren. Het bestuur van Overijssel is akkoord met de ruimtelijke ontwikkelingsvisic polder Mastenbroek. In deze visie staat het ver sterken van de cultuurhistorische kwalitei ten van de polder centraal. Het plan genaamd 'Weidsheid voor de toekomst' is opgesteld in nauwe samenwerking met de bewoners uit het gebied. Zij hebben aan gegeven dat vooral de openheid voor de inwoners erg belangrijk is, aangezien dat juist de polder zo uniek maakt. In januari 2003 wordt de visie aan bewoners en belangstellenden gepresenteerd in het Trefpunt te Mastenbroek. Bent u benieuwd naar de inhoud van 'Weidsheid voor de toekomst', kijk dan op www.pol- dermastenbroek.nl. De gemeenten Olst-Wijhe, Dalfsen, Borne, Enschede, Hengelo en Wierden kunnen nog dit jaar starten met de ont wikkeling van een kulturhus. Het provin ciebestuur heeft de door de gemeenten ingediende plannen goedgekeurd. In een kulturhus delen en beheren verschillende instellingen op het gebied van cultuur, informatie en (zakelijke) dienstverlening één gebouw. Denk bijvoorbeeld aan een bibliotheek, een apodieek, een wijkcen trum en een kinderdagverblijf onder één dak, die samen ook nog themamiddagen of bijeenkomsten organiseren om u over verschillende zaken te informeren. Het kulturhusconcept is in trek in Overijssel. Bij de openstelling van de eerste subsidie periode zijn dus al zes projecten gehono reerd. Ook andere gemeenten zijn inmiddels in het fenomeen kulturhus geïnteresseerd, dus misschien wordt er binnenkort ook een 'hus' bij u in de buurt gebouwd. Wij houden u op de hoogte. Het Europaloket van de provincie Over ijssel zorgt voor Europees geld dat is bedoeld voor diverse projecten in de regio. Op dit moment heeft het loket 53 projecten afgewikkeld. In euro's gezien gaat het hier om een aanvraag van in totaal 17 miljoen euro uit Brussel. Zelf legt de provincie ook een bedrag van vijf miljoen euro bij, de zogeheten cofinancie ring. Vorige week reikte gedeputeerde Thijs Bennink de eerste bedragen, in de vorm van beschikkingen, uit aan drie representatieve projecten. Bent u geïnte resseerd in de mogelijkheden van het Europaloket, surf dan naar www.overijs- sel.nl/europaloket. Om aandacht te vragen voor water en gebieden waar wateroverlast dreigt, gaf Monique Somers halverwege november het startschot voor de landelijke cam pagne 'Nederland leeft met water' in Overijssel. Gedeputeerde Piet Jansen presenteerde daarbij de zogenaamde stroomgebiedsvisie, een regionaal plan van aanpak om de overlast tegen te gaan. De uitvoering van de stroomgebiedsvi sie, die geldt voor Overijssel en een deel van Drenthe, gaat ongeveer twee miljard euro kosten. De gedeputeerde mocht als eerste de gele laarzen, die symbool voor de campagne staan, in ontvangst nemen. Het klimaat verandert. De zeespiegel stijgt, de bodem daalt, het regent vaker en harder en er komt meer smeltwater. Iedereen kan zich nog wel de beelden van de overstromingen in Midden- Europa herinneren en de ellende en de schade die dat met zich meebracht. Maar ook in Overijssel hebben wij de nadelige gevolgen van waterover last ervaren, zoals de overstromingen in Rijssen. Nederland is verdeeld in meerdere stroomgebie den, dit zijn plekken langs rivieren waar een ver hoogd risico op wateroverlast bestaat. Het gebied langs de Vecht en het Zwarte Water in Overijssel en Drenthe is hier een goed voorbeeld van, maar bijna heel Overijssel heeft op dit terrein onze aan dacht. Om overstromingen in de toekomst het hoofd te kunnen blijven bieden, moet het pro bleem nu worden aangepakt. Met technische oplossingen alleen, zoals bijvoorbeeld dijkverzwa ring of grotere gemalen, komen we er niet. Stroomgebied Stroomgebied is het sleutelwoord bij de aanpak die wel tot resultaat moet leiden. Hierin wordt in langs risicogebieden ruimte vrijgemaakt om tij dens overstromingen water in kwijt te kunnen, om te voorkomen dat het water zelf ruimte gaat opeisen en heel wat betere grond gaat overspoe len. Daarom hebben de provincies Overijssel en Drenthe, de waterschappen Regge en Dinkel, Velt en Vecht, Groot Salland en Reest en Wieden en daarnaast de inliggende gemeenten de handen ineengesloten. De samenwerking heeft geleid tot een stroomgebiedsvisie. Hierin staan voorstellen over hoe in de toekomst de schadelijke gevolgen van wateroverlast voor u als Overijsselaar zoveel mogelijk kunnen worden beperkt. En dat moet volgens Jansen best lukken: "We zijn in Nederland slim genoeg om oplossingen te bedenken, we hebben immers zelf ons land vero verd op het water. Het ziet er niet best uit als we het water zijn gang laten gaan, we moeten van dag tot dag aan oplossingen werken. Op landelijk, U krijgt het nog druk het komende jaar. "Waarom dan?" Zult u zich afvragen. Omdat in 2003 veel tijd en energie gestoken wordt in het ontwikkelen van nieuwe muziekspektakels voor u. Om het aan bod op het gebied van cultuur te vergroten, heeft de provincie geld opzij gezet voor een productie huis. Het productiehuis gaat producties ontwikke len waarbij popmuziek de basis vormt. In deze producties komen een heleboel vormen van cultuur aan bod. Dans, theater, film, beeldende kunst, nieuwe media, andere muzieksoorten en ga zo maar door. Er zit altijd wat voor u bij. En bevalt een pro ductie u niet? Dan gaat u gewoon naar de volgende. Rondreizende producties Om zoveel mogelijk mensen de kans te geven om te kunnen genieten van deze voorstellingen, gaan ze door heel Oost-Nederland reizen. Ze komen dus altijd bij u in de buurt. Makkelijk toch? Vanaf vol gend jaar zullen de eerste producties ontwikkeld worden en gaat u naar een leuk avondje uit dicht bij huis. U komt toch ook? Cultuur in de provincie Cultuur is heel belangrijk voor de provincie. Daarom heeft het provinciebestuur 186.882 uit getrokken voor de opzet van het productiehuis. Maar het productiehuis is slechts één van de resul taten uit het programma Nieuwe trek van het cul tuurbeleid van Overijssel. U kunt nog meer verwachten van de provincie. Zo zullen er provin ciale festivals georganiseerd worden en komen er een aantal goede voorstellingen in de provincie die in samenwerking met de verschillende podia in Overijssel toegankelijk worden gemaakt. We hopen u volgend jaar te zien op één van de vele producties die het productiehuis gaat maken. Houdt de informatie in uw huis-aan-huisblad het komende jaar dus goed in de gaten! De eenheid Economie, Milieu en Toerisme heeft tot taak om een duurzame ontwikkeling van de Overijsselse samenleving te bevorde ren. Het accent ligt daarbij op het stimuleren van economische groei en structuurverster king onder een gelijktijdige verbetering van de milieuprestaties van bedrijven. Naast beleids ontwikkeling richt de eenheid zich op de uit voering van beleid. Vergunningverlening en handhaving op grond van de Wet Milieubeheer zijn belangrijke op bedrijven gerichte taken. De coördinatie van de Europese programma's is een andere belangrijke taak. De eenheid is sterk extern georiënteerd en werkt samen met tal van intermediairs en (mede)overheden. Binnen de eenheid Economie, Milieu en Toe risme is het team Innovatie, duurzame ont wikkeling bedrijven en bedrijfsomgeving belast met het inhoud geven aan de versterkte economische groei en het verbeteren van de milieukwaliteit. Binnen dit team voeren 7 medewerkers taken uit op het gebied van bestrijding van geluidhinder (Wet Geluidhin der, Wet Milieubeheer). Voor dit team zijn wij op zoek naar een Uw functie: De werkzaamheden zullen in hoofdzaak bestaan uit het technisch toetsen van verzoe ken om 'hogere grenswaarden' ingevolge de Wet Geluidhinder, het verzorgen van het akoestische gedeelte bij vergunningverlening ingevolge de Wet Milieubeheer en het geven van milieu advies over ruimtelijke ordenings- plannen ten aanzien van o.m. het onderdeel geluid. Indien noodzakelijk wordt akoestische onder steuning geleverd bij plannen voor aanpassin gen aan het provinciale wegenstelsel en andere infrastructurele plannen. Uw profiel: U heeft een opleiding op MBO+/HBO- niveau met de applicatie geluid; U heeft ervaring met geluid in het kader van de Wet Milieubeheer en de Wet Geluidhinder; U beschikt over goede redactionele vaardig heden alsmede goede communicatieve eigenschappen; U beschikt over relativeringsvermogen; U bent flexibel inzetbaar, initiatiefrijk, door tastend en creatief. Wij bieden u: Naast een goede werksfeer wordt u voortdu rend gestimuleerd u te blijven ontwikkelen. Zo kennen wij uitstekende studiefaciliteiten. Tevens kunt u een beroep doen op diverse regelingen, waaronder een prima vervoersplan woon/ werkverkeer. Afhankelijk van uw leeftijd en ervaring, bie den wij u een salaris van maximaal 2.954,36 bruto per maand. Algemene informatie: Tijdens de selectie zult u kennismaken met een aantal medewerk(st)ers van het team. Wilt u meer weten over deze functie, dan kunt u bellen met T. de Groot, hoofd eenheid Eco nomie, Milieu en Toerisme, 038 425 14 55. Voorkeursregeling: De provincie wenst meer vrouwen, leden van etnische minderheden en mindervaliden in haar organisatie op te nemen. Indien u tot één van deze groepen behoort, nodigen wij u nadrukkelijk uit om te solliciteren. De provin cie hanteert een vergoeding met betrekking tot kinderopvang. Sollicitaties: Uw schriftelijke sollicitatie met daarbij een uitgebreid curriculum vitae verwachten wij voor 7 december 2002. U kunt deze richten aan de heer T. de Groot, hoofd van de Eenheid Economie, Milieu en Toerisme en als volgt adresseren: Provincie Overijssel, sectie 2.26, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Wilt u op de enveloppe a.u.b. vermelden: "Soll.EMT/2002.13" U kunt ook E-mailen: vacaturepostbus@prv-overijssel.nl. Acquisitie n.a.v. van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. maar ook op provinciaal niveau moeten we maat regelen bedenken om het hoofd boven water te houden." In het voorjaar van 2003 gaat de provincie de boer op met het plan. Er volgen inspraakrondes voor inwoners en er wordt geprobeerd zoveel mogelijk concreet beleid van de grond te krijgen. "Het zijn niet alleen prettige maatregelen die de klok slaan als we over dit project praten", zegt de gedeputeerde. "Het is natuurlijk prachtig dat er meer natuur nabij onze directe leefomgeving komt. Dit is natuur waar we het water kunnen opvangen en bergen. Aan de andere kant moeten we misschien ook een paar minder plezierige maatregelen nemen. Er zullen misschien zelfs mensen moeten verhuizen. Aan de stroomge biedsvisie hangt een prijskaartje van zo'n 2 mil jard euro. Jansen: "Dat geld is nodig voor verbreding van watergangen, voor vergroting van de afvoercapaciteit van gemalen en kanalen, voor aanpassingen van rioolzuiveringen en rioleringen en voor bergingsvijvers in de stedelijke gebieden." De overgang naar het winterseizoen is op veel plaatsen in de wereld gepaard gegaan met spektakel. Van allerlei maten en soor ten. Het Alpengebied heeft het wel heel zwaar te verduren gehad tijdens de botsing tussen hete Afrikaanse lucht en koele luchtmas- sa's boven het Europese continent. In Amerika zijn heuse ijsstor- men voorgekomen met enorme vernielingen in de natuur, maar ook van huizen en gebouwen. En wij in Nederland, ook wij in onze eigen mooie, veelzijdige provincie, wij blinken uit in kreten als 'Het regent hier ook altijd' en vult u zelf verder maar in. Het is wel eens goed om ons te realiseren dat het in Oost-Nederland gemiddeld maar 6,5 van de tijd regent. Dit al weer bijna voorbije najaar hebben we al helemaal weinig reden tot mopperen. Op een echte storm na is ons narigheid bespaard gebleven en hebben we al met al een heel gewone herfst beleefd waarbij oktober iets aan de koude kant uitviel, maar dat is door november al weer ruimschoots gecompenseerd. Ik heb geen idee hoe de winter zal uit pakken. Volgens Britse geleerden hebben we 80% kans op een (zeer) zachte winter. Eens kijken hoe de natuur daar over denkt. Ton ten Hove Ton ten Hove verzorgt dagelijks de weers verwachting op Radio Oost en TV Oost Van 2 tol en met 5 december kunt u bij TV Oost weer kijken naar een 'Sintsoap', oftewel een miniserie rond Sinterklaas. Dit jaar draait het verhaal rond 'P3', het nicolanesque antwoord op de band K3. Drie meidenpieten speten onder lei ding van een louche manager in deze nieuwe Pietengroep, die de jeugd enorm aanspreekt. Sinterklaas en de Hoofdpiet houden vast aan het oude vertrouwde werk en vinden de muziek van P3 maar niets. Daar komt bij dat de pieten zo bezig zijn met de band dat het werk erdoor stil komt te liggen. De manager zweept ze voortdu rend op tot grotere prestaties. Sinterklaas denkt dat een optreden met Muziekpiet en wat ouder wetse liedjes goed aan zal slaan. Maar er komen slechts een paar kinderen opdraven en die val len ook nog eens allemaal in slaap. Ondertussen staat P3 voor voile zalen Sinterklaas begint werkelijk een beetje boos te worden. Maar uiteindelijk komt ailes op zijn pootjes terecht. P3 zingt een mooi lied over Sinterklaas en met dit oude nummer in een nieuw jasje kan het feest beginnen! De Sintsoap is van 2 tot en met 5 december elke dag op TV Oost te zien om 17.15 uur. Vanaf eind november kunnen de inwoners van de Kop van Overijssel de opvallende nieuwe reporta gewagen van Radio Oost tegenkomen. De regionale omroep heeft een Mercedes A 140 uitgerust met een zender. Deze 'Baby Benz' beschikt zelfs over een uitschuifbare zendmast! RTV Oost wil met een handige kleine reportagewa gen nog dichter op het nieuws zitten. Dankzij de Baby Benz kan de berichtgeving uit Noordwest- Overijssel nog eerder op de zender worden gebracht. Bijkomend voordeel is dat de geluids kwaliteit van de verslagen nu optimaal is. In veel gevallen heeft de verslaggever geen telefoon meer nodig om in de uitzending verslag te doen. De nieuwe reportagewagen is een direct gevolg van het streven van RTV Oost om haar maatschappe lijke functie als nieuwszender te vergroten. De Baby Benz geeft de publieke omroep voor Overijssel wat dai betreft meer mogelijkheden. Het opvallende vierwielertje gaat rijden in de driehoek Kampen-Steenwijk-Gramsbergen. en krijgt als standplaats Zwolle. Bij de hieronder vermelde sectie van de een heid Wegen en Kanalen van de provincie Overijssel zijn de volgende aanvragen voor een ontheffing/goedkeuring ingediend. N.W.-Overijssel sectie West, Tukseweg 158, 8334 RW Tuk, 0521 53 42 34: - De heer A. Bonsink, Westeinde 6 te Zwarts luis; vaarweg 8 (gedeelte De Whaa) - bou wen woning c.a. nabij km 0,160; - De heer A. Beisterveld, Startstraat 4 te Gameren; vaarweg 1 (Beukers - Steenwijk) aanleg haven c.a. nabij km 14,030; - De heer A. ten Klooster, De Velde 4 te Zwartsluis; N 331 (provinciale weg gedeelte Zwolle - grens Flevoland) aanleg dam met duiker nabij km 13,220; - De heer D. Westerhof, Hoevenweg 25 te Dalfsen, N 758 (provinciale weg Zwolle - Nieuwleusen) - aanleg uitweg nabij km 5,875; - De heer F. Smit, Burg. Kuiperslaan 91 te Oldemarkt; (N 761 provinciale weg Olde- markt - Steenwijk) vervanging beschoeiing c.a. nabij km 3,975. De aanvragen liggen na publicatie van dit blad gedurende 7 dagen ter inzage op het secretari aat van de betreffende sectie. Schriftelijke reacties kunnen gedurende die termijn worden ingediend. r OOK VAT N OC-

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9