Remi de la Haije: 'Voor jullie staat de 35ste Prins Carnaval' Zender Radio 350 met breed programma Lezing over karma door Bertie Hendriks Holter Politiek Café Onderzoek Waerdenborch Ab Paalman Keunedarper Vernielingen op Vletgoor Breedband Internet Holten blijft wel gewoon doorgaan Tegenvallend resultaat HMV Vergadering leden PvdA Bijeenkomst NBvP Espelo Kerstmarkt weer op Smidsbelt P'aybackshow Receptie Programma Radio 350 Sylvesterparty Potstootavond 't Klavier DONDERDAG 28 NOVEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD 5 Keuntje - Voor de tweede keer dit jaar werd vorige week woensdag het Holter Politiek Café gehouden in Grand Café 't Keuntje. Voor oprichter Piet Bakker de laatste keer als voorzit ter. Hij verhuist namelijk naar Deventer. Alfons Akkermans wordt zijn opvolger. Publiek liet het een beetje afweten. De voetbalwedstrijd Neder land - Duitsland was hier debet aan. De discussies waren er ech ter niet minder om. Er werd gesproken over onder meer huis vesting, jongerenbeleid en dualisme. Voor het laatste onder werp was de nieuwe griffier Knopper uitgenodigd. Hij vertelde in het kort wat dualisme inhoudt en hoe het in de gemeente Rijs- sen zal worden opgezet. Knopper heeft een begeleidende func tie in het opzetten van het dualisme in deze gemeente. Woon wijk De Haar kampt al jaren met slecht onderhoud. Al een tijd je wordt gesproken over wijkverbetering. De gemeente had be gin dit jaar zelfs al een rooster klaar. In snel tempo zou het wor den gerealiseerd. Het hele plan is echter nog steeds niet uitge voerd. 'Het lijkt net of er niets gebeurt, maar achter de schermen zijn we nog druk in onderhandeling met de gemeente', legt een aanwezige woordvoerder van Spectrum Wonen uit. 'We hopen ergens in april 2003 ermee van start te kunnen gaan.' De verant woordelijke wethouder Ligtenberg: 'De vertraging heeft te ma ken met een tekort aan personeel, maar we zijn er nu volop mee bezig.' Een ander plan dat op de lange baan is geschoven, is de bouw van woningen op het grasland naast de Abraham Berg- Hof. Hier moeten zes seniorenkoopwoningen, twaalf senioren huurwoningen en dertien jongeren woningen komen. Wethou der Wim Stegeman: 'Wij wilden alleen huurders die sociaal ge bonden zijn aan Holten.' Hierover is echter een bezwaar op bin nengekomen. omdat het wettelijk niet mogelijk is zo'n eis te stellen. Onder meer hierdoor is vertraging opgelopen. PvdA- ff actie voorzitter Delahaije is ooit begonnen met de woonplan nen op die plek. Toen was er nog sprake van dat er ook wonin gen zouden komen voor kinderen met een handicap. 'Ik heb nu begrepen dat dit zorgcomponent weg is gevallen. Dat vind ik dieptreurig'. benadrukt hij. Flim-Gerritsen legt uit waarom hier toe is besloten: 'Er is op dit moment geen belangstelling voor begeleid wonen in Holten. Misschien dat dit later weer veran dert.' De jongerenproblematiek was ook een onderwerp dat aan sprak. Gespreksleider Wim Dalhuijsen: 'Ik sprak eens een jon gen die vaak onder het afdakje van het gemeentehuis staan: "Thuis kijken mijn ouder naar Goede Tijden, Slechte Tijden en dat wil ik niet zien. Dan kan ik op m'n kamer gaan zitten, maar het is veel gezelliger met wat vrienden hier te gaan staan". Daar zit natuurlijk wat in, maar ze beginnen met lege blikjes weg te gooien en later worden dan flesjes.' Wijkagent Bert van Eijk be aamt dit: 'Er is hier voor jongeren te weinig te doen. Ze willen een ruimte voor henzelf waar ze kunnen genieten van muziek en een praatje met vrienden kunnen maken.' Ze laten ook volgens hem vaak rotzooi achter. 'De meesten kun je daar wel op aan spreken, maar waar moetje ze dan heensturen?' De noodzakelij ke renovatie van het Paalhuus aan de Beusebergerweg kost vol gens Flim-Gerritsen te veel. Daarom wordt er in eerste instantie gedacht om een noodpand neer te zetten. Er zal dan gebruik kunnen worden gemaakt van de units waar nu kinderdagverblijf Catalpa in zit. Sommige bezoekers zagen dat echter niet zitten, omdat ze denken dat jongeren daar niet op af komen. Holten - In lokaal C41 van scholengemeenschap De Waerden borch zetten de leerlingen van 6VWO de stoelen in een kring. Leerkracht J. Meendering (economie) haalt koffie voor de pers mensen en laat de gang van zaken verder over aan zijn leerlin gen. Deze zijn bezig met het afronden van een project voor eco nomie, en daarbij moest ook de plaatselijke pers ingeschakeld worden. De leerlingen, die dit schooljaar voor meerdere vakken op drachten uit moeten voeren, kregen als taak om gemeentelijke leges en kosten over 2001 en 2002 uit te zoeken en met elkaar te vergelijken. Het ging daarbij om de gemeenten Rijssen-PIolten, Deventer, Bathmen, Wierden, Lochem, Gorssel en Hellen- doorn. Vervolgens moest er een tabel gemaakt worden waarop een en ander overzichtelijk gemaakt werd, en die gegevens moesten bekend gemaakt worden. De leerlingen hoefden niet alle leges en kosten uit te zoeken, de leerkracht had er een aan tal uitgelicht: de rioolafvoerrechten; hondenbelasting; het recht tot begraven van één persoon ouder dan 12 jaar; het voltrekken van een huwelijk op maandag tot en met vrijdag; vergunning voor een periode van één jaar voor één speelautomaat; het in be handeling nemen van een aanvraag tot het verkrijgen van een vergunning ingevolge artikel 3, eerste lid van de E)rank- en Ho- recawet; exploitatievergunning voor een escortbedrijf; verkrij ging van een vergunning om in de gemeente houtopstanden te vellen. De klas werd opgedeeld in groepjes en elk groepje dien de bij één gemeente de informatie boven water te halen. Daar bleek meteen al een onderscheid tussen de gemeenten. Kreeg de een na een mailtje naar de gemeente meteen een compleet Ex- cel-bestand met alle kosten toegemaild, de ander moest er heel wat telefoontjes voor plegen. De gemeente Hellendoorn bij voorbeeld bleek de zaken niet efficiënt op orde te hebben: „We moesten overal achteraan bellen, van de ene afdeling naar de andere. We hebben wel twintig verschillende nummers gebeld." De ploeg die de gegevens van de gemeente Rijssen-Holten op moest vragen, kreeg al snel twee grote, dikke boekwerken opge stuurd. Bij het vergelijken van de tarieven tussen de gemeenten bleek dat er af en toe behoorlijke verschillen waren. Bijvoor beeld bij het in behandeling nemen van een aanvraag voor een vergunning in het kader van de Drank- en Horecawet. „In Deventer kostte dat 22,58 euro, terwijl gemeenten als Rijssen, Lochem en Wierden een prijs van ongeveer 130 euro hanteren." De kosten van een huwelijksvoltrekking op een doordeweekse dag in het gemeentehuis verschillen niet veel van elkaar, met bedragen tussen de 140 en 200 euro. „De enige uitschieter is Hellendoorn met 319,92 euro." Ook de hondenbelasting (ongeveer 40 euro overal) en de speel automaatvergunning (circa 56 euro, met uitzondering van Hel lendoorn en Wierden, die hier goedkoper mee zijn) liggen bij de gemeenten niet ver uiteen. „Flet is moeilijk de kosten van riool afvoerrechten met elkaar te vergelijken omdat sommige ge meenten een basistarief met verhogingen gebruiken en andere een vast bedrag hanteren. Over het algemeen kunnen we wel zeggen dat de gemeenten Rijssen en Hellendoorn hier relatief goedkoop zijn", stellen de leerlingen. Sommige kosten kwamen bij een aantal gemeenten helemaal niet voor. Zo geven Rijssen, Hellendoorn en Wierden geen exploitatievergunningen af voor escortbedrijven. Binnen de gemeenten werden de tarieven van 2001 vergeleken met die van 2002. „In Rijssen werden de grootste verschillen geconstateerd tussen rioolafvoerrechten met ene stijging van 14,66 het bijschrijven van ene kind in een reisdocument met 49,54 en het verkrijgen van een inva- lidenparkeerkaart met bijna een verdubbeling van de kosten. De normale stijging was ongeveer 3,7 over dit jaar." In Wierden bleek de normale stijging, met circa 2 het laagst. Grootste veranderingen hier waren het bijschrijven van een kind in een reisdocument met 15 en het afgeven van een rijbewijs met 11 In Hellendoorn was de normale stijging ongeveer 4 „Eni ge afwijkingen hiervan waren de rioolafvoerrechten, de verkla ring van het gedrag en de bouwvergunning; die gingen elk on geveer 10 omhoog." De leerlingen vonden de opdracht niet echt moeilijk. „Als je de gemeentelijke kosten eenmaal had, moest je dat wat je nodig had er even uitzoeken. En vergelijken en uitrekenen. Als je alles bekijkt zie je wel dat elke gemeente wel een forse kostenstijging heeft. Maar voor de gemeente zelf zijn de kosten waarschijnlijk ook gestegen, zöals de ambtenarensalarissen." Vorig jaar werd ook zo'n project uitgevoerd. „Toen was het moeilijker om de gegevens los te krijgen, het hing allemaal als los zand aan el kaar. Dit jaar hadden de meeste gemeenten de gegevens de zaak goed voor elkaar", aldus leerkracht Meendering. Burgemeester J.A.H. Lonink sluit woensdagmorgen 4 december in het ge meentehuis locatie Flolten het project af. Bonte Paard - Ab Paalman van kinderboerderij Dondertman is gekozen tot Keunedarper van het Jaar. Dit werd gedaan tijdens de Elfde van de Elfde Viering van carnavalsvereniging De Fienpreuvers in het Bonte Paard. Hij is mede-initiatiefnemer van de kinderboerderij en heeft veel evenementen opgezet zoals eier- kuul'n, schaapscheren en leven de kerststal. Intussen komen er vijftigduizend bezoekers op jaarbasis naar de kinderboerde rij. Al het werk wordt onder steund door vele vrijwilligers en donateurs. Ab: 'Ik heb deze prijs nu wel ge kregen, maar niet verdiend. Er staan namelijk altijd vele vrij willigers klaar en die zouden de ze prijs moeten hebben.' Vletgoor - De politie heeft de af gelopen week diverse meldingen binnen gekregen over veelal jeugdige personen die zich in vrij grote getale op het Vletgoor ophielden. Op zich is daar niets mis mee, zij het dat men vernielingen pleegt, onder meer bestaande uit het be kladden van de banken, vuur werk afsteken en zelfs het in het water gooien van een fiets. Ouderen die er wat van zeggen werden uitgescholden waarbij men onder anderen werd uitge maakt voor 'kuthoer'. De politie zal verscherpt toezicht gaan houden. Bonte Paard - Remi de la Haije kwam afgelopen zaterdag als nieuwe Prins uit de bus tijdens de Elfde van de Elfde Viering van carnavalsvereniging De Fienpreuvers in het Bonte Paard. Zijn Adjudant die hem zal gaan begeleiden tijdens de komende carnavalsperiode is Tjerk van derMeij. Het was allemaal een beetje an ders dan anders. Normaal is de Elfde van de Elfde Viering me teen de zaterdag die volgt na 11 november. Doordat de zaal van het Bonte Paard 16 november al bezet was, werd het feest een week opgeschoven. Hierdoor kon het hoforkest de Braand- heultjes niet aanwezig zijn. Zij hadden al ver van tevoren de 23ste gereserveerd voor een op treden in Duitsland. Daarom was dweilband de Helderse Klepper- bloazers uitgenodigd voor de muzikale begeleiding. Zij deden dat heel goed en waren voor de gelegenheid zelfs gekleed in de Spaanse pakjes die de Braand- heultjes normaal dragen. Een andere grote afwezige was de vorige Prins Carnaval Fons- Jan de Bon Vivant. Niet zonder reden. Met zijn vrouw logeert hij in het Utrechtse Ronald McDo- naldshuis, omdat hun kindje Guus te vroeg is geboren. 'Guus- je heeft op dit moment onze lief de en tijd hard nodig. Daarom kunnen wij niet aanwezig zijn', verontschuldigde hij zich via een videoprojectie. Deze was er voor opgenomen door zijn Adju- Adjudant Tjerk van der Meij en Prins Remi de la Haije. (Foto: Johan Bolink) Club Duo, Johan Tuitert en Rudi Drenth. Zij hebben de stage goed doorlopen, dus dat zit wel goed. Alleen één tip: zoep toch niet so völle.' Onder de mystieke klanken van Clannad, kwam de over elf: het moment dat de nieuwe Prins en zijn Adjudant bekend zouden worden ge maakt. Er werd een sketch opge voerd die speelde in een Gal lisch dorpje bij residentie Abra- Holten - Ondanks dat er nu goedkoop breedband Internet komt in Holten, gaat de kersver se Stichting Breedband Internet Holten gewoon verder. Een groep van zo'n tien Holtenaren is al vanaf september bezig een snelle Internetverbinding te krij gen in Holten. Sinds zijn ze ech ter stichting geworden. Door deze groep is de afgelopen maanden regelmatig overleg ge voerd en is een informatieavond georganiseerd. Naar aanleiding van de resultaten van deze infor matieavond en de grote belang stelling is een stichting opge richt met als doel het realiseren van breedband internet voor de gemeenschap van Holten zonder winstbejag. In de afgelopen pe riode is hierin veel tijd gestoken en overleg gevoerd om breed band internet te kunnen realise ren. Met de gemeente Rijssen- Holten en een bank is gesproken over de financiering van dit pro ject. Deze week heeft het bestuur van de Stichting Breedband Internet Holten besloten door te gaan De eerste zendmast wordt geplaatst in Rijssen. (Foto: Johan Bolink) (Vervolg van voorpagina) Rijssen - De drie studioruimtes hebben een open aanblik door het vele glaswerk; van de ene ruimte kijkje zo in de andere. Deuren en kozijnen zijn geschil derd in de kleuren van Radio 350: blauwe en gele accenten in een helderwitte ruimte. Wat twee jaar geleden nog een plan was, is nu gerealiseerd. Noeste arbeid, doorzettingsver mogen, idealisme en optimisme hebben daartoe bijgedragen. „En de sponsors", benadrukt Bulsink. Want veel bedrijven zorgden gratis of op low-budget basis voor materiaal. Van de ge meente krijgt de stichting een jaarlijkse subsidie. „We hopen straks de financiering rond te kunnen krijgen door reclame-in komsten en het werven van do nateurs." Radio 350 (dé verbinding tussen Rijssen en Holten) ontleent haar naam aan de verbindingsweg tussen Rijssen en Holten, de N 350. Radio 350 wil die verbin ding zijn tussen de kernen. De programmering is inmiddels rond: het programma is breed, van politiek tot informatie over activiteiten, van muziek tot het satirisch weekoverzicht. Don derdagsavonds wordt bijvoor beeld muziek gedraaid voor ie dereen. „Waar we naar streven is dat ook bedrijven die op don derdagavond open zijn, het leuk vinden onze zender op te zet ten." Vrijdags biedt Radio 350 een gevarieerd programma, te beginnen met de Top 350. Met een bericht op de website van de omroep kunnen mensen zelf, door elke week hun favoriete plaat aan te geven, deze uit 35 nummers bestaande 'Top 350' samenstellen. Zaterdagmorgen staat straatpraat centraal. Muziek en mensen die hun mening geven over van alles en nog wat wisselen elkaar af Zondags is een speciale dag. Dan worden geen reclames uit gezonden en vanaf negen tot twaalf uur 's morgens wordt een programma voor en door de plaatselijke kerken en geloofs gemeenschappen verzorgd. „De programma's worden na verloop van tijd geëvalueerd. Daarbij zijn de reacties van luis teraars heel belangrijk." Reacties van luisteraars, bedrij- met de opzet van draadloos in ternet voor de gemeenschap van Holten. Hiermee denkt de Stich ting Breedband Internet Holten voor een beperkte groep een fi nancieel aantrekkelijker alterna tief te kunnen bieden. Zij gaat hierbij uit van de draadloze ver binding waarmee de stichting nu in Holten al werkt. De prijsstel ling en nadere informatie van dit alternatief zal via de website van de stichting op korte termijn be kend worden gemaakt. De Stichting Breedband Internet Holten zal de toekomstige ont wikkelingen nauwlettend vol gen. Dit alles is te volgen op de website www.wirelessholten.nl. dere titels: ne Winkbuul oet Sj- passemig, Jonkheer der Roden en Vorst van Gallië tot Keune- darp'. Een van de plichtplegingen die hij moest doen, was het uitreiken van 500 euro aan een plaatselijk goed doel. 'Dit najaar werd be kend dat de gemeente het die- renparkje tegenover het Woon- en Zorgcentrum Diessenplas gaat opknappen. In overleg met het Woon- en Zorgcentrum Diessenplas en de Stichting So ciaal Cultureel Werk Holten is afgesproken dat er een werk groep wordt samengesteld die het project Realisatie van peu ter- en kleuterspeeltoestellen na bij het dierenparkje Vrijheids laan gaat verwezenlijken. Hier toe wordt een beroep gedaan op Jantje Beton, onderdeel van het fonds Samen Buiten Spelen.' Het geld hiervoor is binnenge komen door het Prinsraden. Wim Stegeman won hierbij de derde, Michael Aanstoot de tweede en Toon Jongman de eerste prijs. Eibergen - Het orkest van de Holtense muziekvereniging HMV heeft zaterdag deelgeno men aan een muziekconcours in Eibergen, gehouden door de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNFM). De Holtenaren kwamen uit in de eerste afdeling, sectie fanfare en behaalden een tweede prijs. Het verplichte werk Füzje leverde 79.67 punten op terwijl het keu- zewerk Northwest Passage werd beloond met 77.83 punten zodat het gehele optreden, gemiddeld 78,75 tot resultaat had. Tot te leurstelling van dirigent en mu zikanten kwam men dus 1,25 punten tekort om in aanmerking te komen voor een eerste prijs, waarvoor 80 punten dienen te worden behaald. Helaas werd het harde werken van de laatste weken niet geheel beloond. Hoewel de kritische ju ry van mening was dat er voor dit niveau een goede presentatie was neergezet had men toch be merkingen op het samenspel en de balans. Volgens dirigent Alike Jonkman ligt de oorzaak hiervoor bij het onregelmatige repetitiebezoek. Na terugkeer in Holten werd de teleurstelling in het H.M.V. ge bouw weggewerkt met een hap je en een drankje en kregen de dirigent en enige steunverleners een bloemetje aangereikt. Rijssen - PvdA Rijssen-Holten houdt woensdag 4 december om 20.00 uur een ledenvergadering in het Rijssense Parkgebouw. Er wordt onder meer gesproken over de begrotingsvergadering. Espelo - De NBvP Vrouwen van nu afdeling Espelo hebben op 18 november hun afdelingavond gehad. Deze avond werd verzorgd door Kroon. Hij vertelde door middel van dia's over de bewoners van paleis het Loo, en hoe het paleis is gebouwd en waar de ruimtes (kamers) voor gebruik werden. De kerstviering wordt gehouden op 16 december en verzorgd door eigen leden. ven die iets commercieels willen doen, verenigingen die hun acti viteiten door willen geven, vrij willigers die zich aan willen melden kunnen gemeld worden via e-mail: info@radio350.nl of schriftelijk via Radio 350. Post bus 234, 7460 AE Rijssen, tele foon 0548- 681010, fax 0548- 544117. (Vervolg van voorpagina) Holten - Alle kinderen kunnen na afloop een verrassing opha len. "Van Sil en Suzan's Haarmo de krijgen ze sterretjes. Nadat deze is uitgebrand, kan het res tant worden ingeleverd bij de kerstman. Van hem ontvangen ze dan een verrassing.' Verder kunnen kinderen met hun ouders van 15.30 tot en met 17.00 uur en van 19.00 tot en met 21.00 uur een rondritje ma ken met een arrenslee. Een countrydansgroep uit Hol ten geeft tussen 19.00 en 19.30 uur een show weg. Daama volgt van 19.45 tot en met 20.15 uur en van 20.45 tot en met 21.15 uur een kerstconcert van koor Campanella in de dorpskerk. De markt zelf is knus en sfeervol ingericht met kerstbomen en vuurkorven. Ook komt er sneeuw te liggen en zorgt kin derboerderij Dondertman voor dieren. Een midwinterhoombla- zer zorgt voor toepasselijke mu ziek. De horeca heeft een kraam met een stamppottenbuffet, war me chocolade en glühwein. 'Een deel van de markt is overdekt, zodat bezoekers bij slecht weer droog kunnen staan', geeft Su zanne aan. 'Er zijn dit jaar trou wens veel hobbyisten die een kraam hebben. Zoals kaarsen maken, bloemkransen maken, glas in lood, sfeervol wonen, poppen maken en speelgoed met kerststukjes. Het wordt echt wel een beetje een snuffelmarkt.' Snuisterijwinkel de Dame van Limburg is tijdens de kerstmarkt ook open. Verder wordt het leegstaande pand ernaast omge toverd tot een waar kersthuis. 'Het wordt absoluut geen com merciële maar een echte kerst markt', benadrukt Suzanne. 'En nu we weer op de oude ver trouwde plek staan, komt zonder twijfel de sfeer ook terug.' Bonte Paard - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt zondag 1 december een jeugd- playbackshow in het Bonte Paard. Aanvang is om 14.00 uur. Er hebben zich maar liefst vijf tien acts aangemeld De entree prijs voor deze middags is 2,50 euro per persoon. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. 19.00 - 22.00 uur, Politiek/' raadsvergaderingen, financieel Dinsdag 20.00 - 22.00 uur, Country Western Linedance 22.00 - 23.00 uur, Alternatief Woensdag 19.00 - 21.00 uur. Nederlandstalig Piraat Dialect 21.00 - 23.00 uur, Rock Donderdag 18.00 - 20.00 uur, Hits gevarieerd 20.00 - 22.00 uur, Back to Vrijdag 15.00- 17.00 uur. Top 350 17.00 - 19.00 uur. Prettig weekend (infotainment met een knip- oog) 19.00 - 21.00 uur, Streek Nederlands talent 21.00 - 22.00 uur. Jongeren Lifestyle L00 - 09. 09.00- 11. 11.00- 12. 12.00- 14. 14.00-17. 17.00-19. 19.00-20. 20.00 - 22. Zondag 09.00- 12. 12.00- 14. 14.00- 17. 17.00- 19. 19.00-20. 20.00-21. 21.00-22. 00 uur, 00 uur, 00 uur. 00 uur, .00 uur, 00 uur, 00 uur, 00 uur, .00 uur, .00 uur, 00 uur, .00 uur, .00 uur, .00 uur, .00 uur. Kinderprogramma Straatpraat Arbeidsvitaminen Satirisch weekoverzicht Spelprogramma Sport Actueel nieuws en info Muziek voor iedereen Weekend Info Muziek voor het stappen Kerkdienst Religieus (door en voor de kerk) Op verzoek (voor ouderen, zieken e.d.) Sport Info Terug in de tijd Nederlandstalig Middle off the road Easy Listening Etnische minderheden (door en voor) Julekesweg - Bertie Hendriks geeft vrijdag 6 december een le zing over karma. De bijeen komst wordt om 20.00 uur ge houden aan de Julekesweg 1 in Holten. Entree bedraagt 5 euro. Karma is een essentieel begrip in het boeddhisme. Vaak wordt karma genoemd in relatie tot schuld: je hebt iets verkeerds ge daan en daar krijg je later de re kening van gepresenteerd. Pra ten over karma heeft dan een 'opvoedkundige' werking: 'Zorg datje niets verkeerds doet!' Karma is echter een algemener levensgegeven dat stoelt op de wet van oorzaak en gevolg. Om vrij te kiezen voor het leven dat je wilt leiden is het van groot be lang dat je ie bewust bent van de patronen in je leven en de wijze waarop je je eigen geluk en on geluk creëert. Als mens trek je bewust en on bewust conclusies uit ervaringen die je opdoet. Na een glimlach en 'ja' zeggen krijg je een pretti ge reactie en na boos zijn en luidruchtig zijn krijg je een af wijzende reactie. Je komt dan al snel tot de slotsom: 'Voortaan zal ik altijd vriendelijk doen en "ja" zeggen als de ander wat van mij vraagt.' Het gevolg is datje systematisch je mogelijkheden om je te uiten beperkt, ook op momenten dat het tegen je werkt. Je gaat je op een bepaalde manier gedragen en dat roept weer bepaald ge drag op bij anderen. Het pa troonmatig handelen en denken over jezelf en over het leven vormt de kiemkracht van allerlei gebeurtenissen in je leven. Ge beurtenissen die zich lijken te herhalen en die je niet wilt. Ik ben nu eenmaal zo, is dan een kernzin. De avond zal gaan over wrok, begeerte en onwetendheid. Door samen oefeningen te doen kun je ervaren hoe je een wending aan kunt brengen in je eigen ge woonten. Opgave bij Erna ter Steege, tel- effon 0548-367740. Bonte Paard - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt 7 januari de nieuwjaarsreceptie. Tijdens deze receptie is er een playbackshow voor de oudere jeugd. Buurten, straten en ver enigingen zullen hier aan mee doen. Holten - Kaarten voor de Syl vesterparty van de Togaclub zijn vanaf nu te bestellen op Internet. Dit kan op de website van de Togaclub. Snelle bestellers (vóór 1 decem ber) hebben een kaartgarantie. Bovendien ontvangen zij maar liefst 5 euro korting op de kassa- prijs. Er is een beperkt aantal kaarten beschikbaar voor alweer de ze ventiende Toga Sylvesterparty. De locatie is Grand Café Het Keuntje. Binnenkort start de vrije voor verkoop bij Foto Ten Velde en bij 't Keuntje. Voor meer info surf naar: www.togaclub.tmf- web.nl. Klavier - De jaarlijkse potstoot avond van biljartclub 't Klavier wordt vrijdag 29 november om 21.00 uur gehouden. Naast het potstoten zelf, zijn er deze avond ook weer andere ac tiviteiten waaraan kan worden deelgenomen.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 5