Zesdaagse abonnement niet verlengd BU STC R E December duur? SV Holten wint tegen Raalte Extra woningen nodig voor groen platteland 50% korting MedischeDienstem KerkDiensten Weerweekoverzicht Oad vervoert recordaantal Night of Promsbezoekers Nieuwe huisartsenpost bij Deventer Ziekenhuis Sint cadeaus met maar liefst Almelo Agenda Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 28 NOVEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Rijssen-Holten - De mogelijk heid voor de burger om te kie zen uit een zes- of zevendaags zwemabonnement wordt niet verlengd. Een meerderheid van de commissie welzijn be sloot maandagavond dat er één abonnement uitgegeven wordt. Het abonnement 2003 wordt iets duurder dan het zesdaagse en iets goedkoper dan het zevendaagse. De en- treekaart voor de jeugdige be zoeker wordt iets goedkoper. In april van dit jaar werd on der tijdsdruk besloten te ko men tot een zes- en een zeven- daagsabonnement. Meerdere fracties gaven toen te kennen dat dit alleen voor het jaar 2002 gold, en dat ze voor een nieuw jaar de zaak opnieuw wilden bekijken. In het jaar 2002 werden in to taal 1956 zevendaagse abon nementen verkocht, waarvan 1431 in de kern Holten en 525 in de kern Rijssen. In totaal werden 1690 zesdaagse abon nementen verkocht, waarvan 1432 in de kern Rijssen en 158 in de kern Holten. De Sportraad Rijssen-Holten wil een transparant en helder systeem voor de entreekaarten van de zwembaden. 'Een ieder dient de vrijheid te hebben om te doen wat hij of zij op zon dag wenselijk acht, zonder dat er een zichtbaar verschil van mening aanwezig is. Als die mening inhoudt om op zondag te gaan zwemmen of juist niet te gaan zwemmen, dient dit in alle opzichten ge respecteerd te worden. Zonder dat dit door middel van een verschillend abonnement aan toonbaar gemaakt kan wor den', meent de Sportraad. De ze raad kiest daarom voor het jaar 2003 voor één abonne ment. SGP en ChristenUnie waren het niet met het voorstel eens en wilden de zes- en zeven daagse abonnementen handha ven. „We moeten veel inleve ren. Kunnen we als commissie geen gebaar maken voor de groep die het verdrietig vindt dat het zwembad zondags open gaat?", deed SGP-raads- lid J. Slootweg een beroep op de commissieleden. De meer derheid van de commissie volgde echter het advies van de Sportraad op. Sinterklaas in Dijkerhoek Bonte Paard - Sinterklaas deed maandagavond Dijkerhoek aan. Kinderen zaten vol verwachting te wachten in het Bonte Paard. (Foto: Johan Bolink) Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huis- artsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. J. Went, telefoon 0547-381653. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 -13.00 uur. Daarbuiten na telefo nische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, telefoon 362835, b.g.g. 06-53372156. Hervormde Kerk Zondag 1 december: 9.30 uur, ds. S.M. Roozenboom, nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, cantatedienst met Campanella. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: kerkvoogdij; collecte cantatedienst: vorming en toerusting. Dijkerhoek: 11.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Okkenbroek: 10.00 uur, ds. J.C.A. Kruithof-Looije. Heilig Avondmaal (zittend). Uitgangscollecte: diaco nie en kerkvoogdij. Gereformeerde keik Zondag 1 december: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, can tatedienst in hervormde kerk. Eerste collecte: kerk, tweede collecte: evangeli satie. Woensdag 4 december 19.00 uur, mevr. van Engbrink. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 1 december 9.30 uur, eucharistieviering. Vooiganger pastor Rademaker. Nieuw-Heeten, zaterdag 30 november: 19.00 uur eucharistieviering, past. B. Wolters; zondag 1 december 09.00 uur communieviering, werkgr. liturgie. Vorige week in de namiddag en avond van zondag waren er flinke opklarin gen waardoor de temperatuur kon dalen naar 6.3 graden. Daarbij was het ook sterk nevelig. In de nacht dreven er wolkenvelden over. De morgen zag er be wolkt, somber en nevelig uit. Ook in de hele middag hadden we hetzelfde weerbeeld, er viel geen neerslag. De zon kregen we niet te zien. De maxi mumtemperatuur kwam niet hoger uit dan 7.9 graden, kil dus. Dinsdag Was het in de nacht bewolkt en sterk nevelig. Er kwamen enkele opklaringen voor. Het koelde af naar 5.1 graden. De vallende sterrenregen was goed te zien om 05.00 uur. Een groot deel van de morgen veel bewolking en nevel. Daarna geleidelijk opklaringen en af en toe zon. In de middag brede opklaringen en perioden met zon, later meer wolkenvelden. Het werd 8.8 graden. In de avond van dinsdag en nacht waren er flinke opklaringen die voorkwa men. Daardoor kon de temperatuur flink onderuit gaan. In de weerhut werd het 0.9 graden, aan de grond werd 0.1 graden gemeten. De morgen zag er best vriendelijk uil, we hadden geregeld zon en wolkenvelden. Het eerste deel van de middag nog geregeld zon, soms ook wazig, daarna werd de bewolking ge leidelijk dikker. Zo werd het toch een mooie herfstdag. Donderdag De avond van woensdag verliep eerst nog met brede opklaringen, waardoor het nog 2.8 graden werd. 's Nachts dreven er wolkenvelden over en werd het wat minder koud. In de loop van de morgen trok een zwakke storing over het land. Dit ging gepaard met wat lichte regen. Daarna droog met enkele opkla ringen. 's Middags een enkele buitje, afgewisseld door nu en dan wat zon. Vrijdag De nacht verliep met enkele opklaringen en wolkenvelden, ook bleef het droog. Het was zacht met. 7.9 graden als minimum. Een grootdeel van de mor gen opklaringen en af en toe zon. Daarna een wazige zon door de dikker wor dende bewolking. In de middag veel bewolking maar wel droog. Pas later weer opklaringen en nog wat zon. De temperatuur bedroeg 9.8 graden, zacht dus. In de nacht was het onbewolkt en scheen de afnemende maan volop. Ondanks dat werd het niet kouder dan 3.8 graden, door de zwakke zuidelijke wind. De morgen zag er heel goed uit, het was onbewolkt en er waren flinke perioden met zon. Het eerste deel van de middag was het ook nog zonnig, later wolken sluiers. Zo werd het een prachtige dag. Het werd 10.6 graden als maximum. Rond middernacht begon het te regenen, ook begin van de nacht viel er nog regen. Daarna werd het weer droog. Een front trok over het land; Holten kreeg 2.2 mm. Begin van de morgen nog veel wolkenvelden, later brede opklaringen en perioden met zon. 's Middags vrij zonnig met alleen wat sluierwolken. Meteo Holten, Freddie Paalman Holten - Het inhaalduel tegen Raalte stond afgelopen weekein de op het programma, nadat de ze wedstrijd eerder dit seizoen bij prachtig weer was afge last^). Raalte een stevige mid denmoter, tegen een Holten, dat pretendeert om de hoogste plaat sen mee te kunnen meespelen. Een week eerder had Holten dit ook laten zien, tijdens een wer velende voetbalshow, waarin Hoonhorst met 6-0 de oren werd gewassen. Raalte is echter ande re koek, zo zou ook blijken deze Mét de wedergekeerde pupil van de week, Frank Gruijters, die meeliep in de warming-up en die ook de erbarmelijk slechte mu ziek uit de speaker hoorde (ver)gallen, maar zonder Freek Knapen die geblesseerd op het houtwerk plaats moest nemen. Gerrit Klaasses, die eerder in de week tijdens werkzaamheden een aardige jaap in zijn hand had gesneden, verbeet de pijn en kon gewoon aanvangen om 14.00 uur. Hollen, dat iets beter speel de in de beginfase dan de Raal- tenaren, kwam niet tot grote kansen, slechts tot enkele scho ten. Raalte, dat in de eerste 15 minu ten zich niet had laten zien, kwam na een kwartier ineens op voorsprong. Een snel genomen vrije trap op de helft van Holten, verraste de slapende defensie, waardoor de spits van Raalte vrij in kon schieten. Even was de ploeg uit Holten van slag, maar binnen tien minuten herpakte de ploeg zich weer en werd er weer druk op het doel van Raalte uit geoefend. Na schoten net naast van o.a. Beldman, was het Klein Horstman die de score weer in evenwicht bracht. Van der Pluijm gaf de bal voor van de linkerflank, waarna Klein Horst man de bal met rechts contro leerde en met links de bal onder de keeper door schoof. Voor de rust kregen de rood zwarten ook nog de kans om op voorsprong te komen, maar Bert Kandelaar - De beoogd lijsttrek ker van het CDA in Overijssel Piet Jansen, vindt dat vernieu wende wegen nodig zijn om het landelijk gebied in Overijssel mooi te houden. De Overijsselse gedeputeerde wil extra woning bouw in het buitengebied toe staan indien dit leidt tot verster king van natuur en landschap. De CD A-lijsttrekker stelde dit zaterdagmorgen op een bezin ningsdag van het CDA-Overijs- sel in Holten met als thema plat telandsontwikkeling. Volgens Jansen ontstaat er de komende jaren een probleem op het Overijsselse platteland als steeds meer boeren met hun be drijf stoppen. In het kader van de reconstructie wil de provincie het instrument rood-voor-rood toepassen. Dat houdt in dat met de opbrengst van de bouw van extra woningen de sloop van landschapsontsierende stallen wordt betaald. Het CDA geeft in het provinciale verkiezingspro gramma aan dat instrument ook te willen inzetten in andere delen van de provincie en de opbrengst tevens te willen gebruiken voor kwaliteitsverbetering van het platteland. Jansen pleit er ook voor om niet te zuinig om te springen met mogelijkheden voor vrijkomende agrarische ge bouwen. "Als andere boeren er geen beperkingen door ondervin den moetje daar niet te benauwd mee omgaan. Of dat nu om een passend bedrijfje gaat, om recre atie, om een zorgfunctie of om een andere bestemming." \Jansen wil dit instrument ook inzetten voor een Groenpresta- tiefonds om zodoende extra geld te genereren voor natuur- en landschapsonderhoud in de pro vincie, de zogenaamde rood- voor-groenregeling. Met dit fonds, dat gevoed kan worden door onder meer de opbrengsten van de extra woningbouw, kun nen investeringen worden ge daan in het natuur- en land schapsonderhoud in de provincie die anders niet mogelijk zouden zijn. "Het leidt dus tot een forse kwaliteitsverbetering van het buitengebied", aldus Jansen. Hij pleit ervoor om met name het particuliere natuur- en land schapsonderhoud te ondersteu nen. "Het gaat daarbij om een brede ondersteuning van zoge naamde Groene diensten, zoals natuurbeheer en bijvoorbeeld herstel en onderhoud van hout wallen door boeren, landgoedei genaren en andere particulieren". (Foto: Johan Bolink) Deze diensten leiden bovendien tot een extra inkomstenbron voor de deelnemers. Als het aan de CD A-lijsttrekker ligt, wordt de rood-voor-groenregeling ook mogelijk in bepaalde individuele gevallen. Hij heeft er geen be zwaar tegen om ook meer bebou wing toe te staan die goed in het landschap past, indien dit per sal do leidt tot verbetering van de groene ruimte. "Waarom zou je bijvoorbeeld niet een mooi bui ten bouwen met daarin een aan tal appartementen onder de voor waarde dat een aantal hectares natuur gerealiseerd wordt of in stand wordt gehouden?", aldus Piet Jansen. Hij ziet het opknap pen en instandhouden van natuur en landschap niet alleen als een Holten - In Ahoy' Rotterdam vinden van 19 november tot en met 3 december een veertiental Night of the Proms-concerten plaats. Oad Reizen, sinds vier jaar Official Supplier van de Night of the Proms, neemt een belangrijk deel van het vervoer van de bezoekers van deze evenementen voor haar rekening. In totaal vervoert Oad bijna vijftienduizend passagiers naar Rotter dam. Inmiddels zijn de Proms op alle data uitverkocht. Topartiesten als de Simple Minds, Bonnie Tyler. John Miles, Petra Berger, David Garrett, The Pointer Sisters en Marco Bor- sato verzorgen optredens op dit grote feest van klassiek en pop. 'Explosief, zo noemt algemeen directeur Geert Willem Boven van Oad de ontwikkeling van het aantal bezoekers. 'Vorig jaar vervoerden wij 8.500 passagiers, nu dus ruim 60 procent meer.' Op enkele data rijden er maar liefst tachtig Oad-touringcars. Deels zijn die gevuld met particulieren, maar er zijn ook veel bedrijven die van de Proms een avondje uit voor personeel of gasten maken. Voor dat doel biedt Oad diverse arrangementen aan, waarin naast busvervoer veelal ook diner en complete hos pitality zijn inbegrepen. 'Maar bedrijven die nu nog geïnteres seerd zijn, moeten we helaas naar volgend jaar verwijzen', aldus Boven. Reijlink schoot van dichtbij een deuk in de paal en leidde zo haast een counter voor de ploeg uit Raalte in. Pal na de onderbre king kwam de thuisploeg via Beldman dan toch op voor sprong, Arno Knapen stuurde een kopie van de pass van een week eerder op wederom Beld man, die evenals een week er voor deze buitenkans niet onbe nut liet. Raalte, dat slechts spo radisch in de buurt van Koetsier kwam, zag hoe de Holtense de fensie niets weggaf in de tweede helft. Dat deed de Holtense aan val wel, want bij iets meer preci sie was de score niet op 2-1 blij ven steken. Zo werd een prachti ge actie van aanvoerder Knapen, na een scrimmage net niet afge rond en waren ook de vrije trap pen van de rand zestien niet ge vaarlijk genoeg om de Raalte- goalie te laten bibberen. Erik Reijlink ging met een pijntje naar de kant en werd niet onver dienstelijk vervangen door jeugdspeler Ruud Egberts. Ook de geblesseerde Freek Kna pen mocht nog even de benen strekken in de laatste minuten, dit werd hem ook meteen te veel, want de kramp schoot er al weer in bij het eerste balcontact. Een geluk is dat de Holtense "kneuzen" een weekendje vrij hebben om te herstellen, om daarna uit bij Sallandia met 100% fitte spelers de overwin ning weg te halen. taak voor de rijksoverheid. "Zonder particuliere investeer ders wordt het onbetaalbaar. En provincie en gemeente moeten ook hun steentje bijdragen en vooral ook creatief willen mee denken." Volgens de christen democraat is er alleen toekomst voor het landelijk gebied in Overijssel als de overheden be reid zijn "verder te kijken dan de neus van de regelgeving lang is". Hij hamert erop dat er zonder economisch fundament weinig van het platteland over blijft. "En dat terwijl het landelijk gebied zo belangrijk'is, niet alleen voor de mensen die er wonen, maar ook voor de inwoners van de Overijsselse steden en de toeris ten en recreanten." Deventer - De Centrale Huisartsenpost Salland opent dinsdag om 17.00 uur de deuren van de geheel vernieuwde huisartsenpost bij het Deventer Ziekenhuis Geertruidenlocatie, aan de Fesevurstraat 7. De nieuwe huisartsenpost is ingericht naast de ingang van poli kliniek 1 en biedt zowel aan patiënten als aan de medewerkers van de huisartsenpost meer ruimte ai comfort. De oude huisartsenpost bij het ziekenhuis voldeed al snel na de start niet meer aan de eisen die eigenlijk aan een dergelijke post mogen worden gesteld. Oorzaak was de snelle groei van het ver zorgingsgebied waarvoor de Centrale Huisartsenpost Salland func tioneert. De post was in eerste instantie opgezet om alleen de pa tiënten van huisartsen uit de stad Deventer te kunnen opvangen ge durende de avond, nacht en weekenddiensten. Toen de huisartsen uit het omringende gebied zich in hoog tempo aansloten bij de huisartsenpost was de ruimte al snel te klein. Bij de inrichting van de nieuwe huisartsenpost werd nadrukkelijk geluisterd naar de wensen van het publiek. Deze wensen kwamen naar voren als onderdeel van een enquête onder bezoekers van de huisartsenpost. Het gaat om bijvoorbeeld speelmogelijkheden voor kinderen, automatische deuren, een bete re bewegwijzering, betere klimaatbeheersing en extra veiligheids voorzieningen voor zowel bezoekers als personeel van dc huisart senpost. De nu te openen huisartsenpost moet ongeveer vijf tot zes jaar functioneren. Daarna krijgt de post een definitieve plaats in de nieuwbouw van het Deventer Ziekenhuis. Het telefoonnummer van de huisartsenpost blijft ongewijzigd: 0570-501 777. op pantoffels, pyjama's, herenshirts, handschoenen, sjaals, videobanden en zomaar 25% kassakorting op speelgoed Passage, met lezing psychiater De Vries, Kandelaar, 28 novem ber 2002, 20:00 Korenavond Holtens Mannen koor. Kandelaar, 29 november 2002, 20:00 Applerock, Espelo, 30 novem ber 2002 Cantatedienst met Campanella. Dorpskerk, 1 december 2002, 19:00 Jeugdplaybackshow School- kring Dijkerhoek, Dijkerhoek, 1 december 2002 Inloopavond Spectrum Wonen. Café De Biester, 4 december 2002,20:00-21:30 Ledenvergadering PvdA. Park- gebouw, 4 december 2002, 20:00 Schilderijenexpositie, Natuurdi- orama Holterberg, 5 december 2002 - 21 december 2002 Lezing Bertie Hendriks: Karma, Julekesweg 16 december 2002, Reserveren: Erna ter Steege, 0548-367740. Informatie-avond breedband in ternet, Bonte Paard, 10 decem ber 2002, 19:30 Kerstmarkt. Holten, 12 decem ber 2002 The Piano, Filmhuis Holten. Boschkamp, 13 december 2002, 20:15 Kerstmarkt, Dijkerhoek, 13 de cember 2002 Leerlingenconcert MOC. Dorpskerk, 13 december 2002, 19:30 -20:45 Bloedafname-avond Rode Kruis Holten, Sporthal 't Mossink, 16 december 2002, 18:30 Poppenspel A Christmas Carol. Stichting Kunst en Cultuur, Boschkamp, 16 december 2002. 20:00 Passage, kerstviering, Kande laar, 19 december 2002, 20:00 Kerstdiner voor senioren, Dies- senplas, 20 december 2002, 15:00 Adventsconcert Amazing, Kan delaar, 21 december 2002, 20:00 Levende Kerststal, Kinderboer derij Dondertman, 22 december 2002 - 23 december 2002, 16:30 - 20:00 Kerstpuzzelrit, Stuurhuus Beus- ebergerweg 37, 26 december 2002 Levende Kerststal, Kinderboer derij Dondertman, 26 december 2002, 16:30-20:00 Verwerping, Zaagmolen, Bonte Paard, 27 december 2002 Stamppotwandeling. Natuurdio- rama Holterberg, 29 december 2002 Stampotwandeling Holterberg, Natuurdiorama Holterberg, 29 december 2002 Sylvesterparty, Café 't Keuntje, 31 december 2002 Bejaardensociëteit, Irene, 7 ja nuari 2003, 14:30 Jazzavond, Stichting Kunst en Cultuur, Boschkamp, 15 januari 2003, 20:00 Passage, jaarvergadering, Kan delaar, 30 januari 2003, 20:00 Sportverkiezing, 7 februari 2003 Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur; W H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Abonnementen: Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten, telefoon 0548-363803 Klachten bezorging: familie Meinsma 0548-363637 Eindredactie: Peter Bulthuis Telefoon: 0548-36 67 99 Fax: 0842-11 67 34 E-mail: p.bulthuis@who.wegener.nl Adres redactie: Kerkhofsweg 18. 7451 BG Holten, telefoon 0548-36 38 03, fax 0548-36 64 97 Extra inleverpunten kopij: Het Bonte Paard, Deventerweg 87, telefoon 0548-361202. uiterlijk inle veren: dinsdags 9.00 uur Bosschool, Raalterweg 44. telefoon: 0572-321622. Uiterlijk inleveren: maandags 12.00 uur Advertenties: Getfertsingel 41, 7513 GA Enschede, telefoon 053-484 24 50 Advertentie-adviseurs: kantoor: al leen óp dinsdag tot 14.00 uur telefoon 0548-368295 en fax 0548-366497; andere werkdagen telefoon 0548- 519797 en fax 0548-519798. Otto IJspeert, mobiel 06-51 19 83 42 Henk Schottert, mobiel 06-51 19 83 21 Advertenties kunt u in Holten opge ven bij: Albert van de Maat, Smids belt 7, 7451 BL. telefoon 0548- 361538 tot dinsdag 12.00 uur, of het kantoor aan de Kerkhofsweg 18. Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten cn aanbie dingen daartoe zijn van toepassing dc Alge mene. Advertentievoorwaarden huis-aan-huis kranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis-aan-huiskranten BV' is een on derdeel van het Wegener-concem. Dc door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opge nomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) in formeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de w erkmaatschap pijen van Wegener of door ons zorgvuldig ge selecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk mel den bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, La.v. de heer AT. Kooij Hoofd Marketing, postbus 692,7500 AR Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 3