Meerderheid wil gemeentehuis op centrumlocatie SGP: 'Onvoorstelbaar dat college binnen 3 minuten compleet om is P Hf EN WIN EEN AUTO 1 Holtens Nieuwsblad Aap uit de mouw Rabobank, ook voor al uw verzekeringen! f 1 uv fioLtew 1 r— College wil proef met jaar gratis afval storten Geen treinen wegens onderhoud aan spoor in dit nummer. Zebrapaden rond kruising Dorpsstraat en Larenseweg Vo&KMsUW- boodschappen, U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Win zeer grote prijzen met vernieuwde Decemberactie Controle in Dorpsstraat Liesen Concert ZmM Toeristische bewegwijzering Weekendweer Kerstmarkt voor XC90 Donderdag 21 november 2002 Fax: 0548 - 366497 Redactie: 0548 - 363803 Advertentie: 0548 368295 E-mail Holtens.Nieuwsbiad@who.wegener.nl Abonnementsprijs 40.42 Losse nummers 0,87 Holten - Het nieuwe gemeente huis komt in het centrum, locatie Schild. Een raadsmeerderheid was hiervoor. Tegen het voorstel stemde de complete CDA-ffac- tie inclusief wethouder W. Ste- geman, de fractie van de WD en PvdA-fractievoorzitter R. de la Haye. De Rijssense PvdA-le- den waren voor de bouw van het gemeentehuis in het centrum. CD A-fractievoorzitter H. Dul benadrukte dat het CDA de goedkoopste variant wilde. „Als de gemeente in het centrum kan bouwen voor de prijs van de sta tionslocatie, kunnen wij ook achter de keuze voor het cen trum staan", aldus Dul. Hij ging nog even in op de gepresenteer de cijfers. „Het verschil tussen locatie centrum en station be draagt 2.627.000 euro (bijna 5,8 miljoen gulden). Tel je daar de nog niet gedekte kosten voor de parkeerkelder van 1.205.000 eu ro bij op, en de 840.000 euro bij handhaving van het gemeente gebouw, dan kom je uit op het bedrag van 4.672.000 euro dat de stationslocatie goedkoper is." Larenseweg - Veelvuldig wordt er geklaagd over de ge vaarlijke verkeerssituatie op de kruising Larenseweg - Dorpsstraat. Auto's staan er vaak in de file, terwijl fietsers en lopers soms in penibele si tuaties terechtkomen tijdens het oversteken. Vooral bewo ners van Abraham Berg-Hof hebben moeite om de andere kant van de straat te bereiken. Daarom zijn er nu zebrapaden aangebracht om het verkeers- leed een beetje te verzachten. (Foto: Sander Scheperman) Advertentie actie van 25 november t/m 27 december ■iib w w mum L_ r Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens i Dhr./mevr.: aan een ander door! i Adres: i Woonplaats: BON; i Geeft op als abonnee voor bet Gebruik deze bon voor lr Holtens Nieuwsblad: het opgeven va5 een j nieuwe abonnee. oó Dhr./mevr. Adres: Woonplaats Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad O €41.85 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) Antwoordnummer 97 €40,42 per jaar (betaalwijze: automatisch) 7500 VB Enschede! (losse nummers: €0,87) Daarnaast biedt volgens de CDA-fractie de stationslocatie meerdere voordelen: een ge bouw op die locatie draagt bij aan de toekomstige ontwikke ling van dat gebied. Bovendien is de stationslocatie op bepaalde tijden beter te bereiken dan de centrumlocatie. En door de lage re bouwkosten is er meer geld voor andere strategische projec ten. Dul richtte vervolgens zijn pijlen op Gemeentebelang: „Ter financiering van strategische projecten, ook die in Holten, laat u uw eigen wethouder straks in Holten vertellen dat ze nog maar even moeten wachten, want daar is het geld dan niet voor. Zouden de strategische projecten Jeugd- accommodatie Holten en Kul- turhus niet een financiële stimu lans kunnen gebruiken, die ook met uw steun tot stand kan ko men? Gemeentebelang wilde de oversteek in Dijkerhoek veiliger maken. Een goed streven, maar waar wilde u het geld vandaan halen? Lees verderop pagina 7. Wippert - Leden van buurtvereniging Beuseberg voerden vorige week het toneelstuk Aap uit de mouw op in café De Wippert. Bezoe kers genoten van een mooi in elkaar gezette klucht. (Foto: Johan Bolink) Holten - Burgers van de ge meente Rijssen-Holten kunnen binnen afzienbare tijd gratis hun groen- en restafval storten op de werf. Een motie van CDA, WD, PvdA en Gemeentebelang werd gehonoreerd door het col- De volledige gemeenteraad stemde in met het voorstel van burgemeester en wethouders om voor een proefperiode van een jaar het gratis storten van afval op de werf in te voeren. Dat stor ten zou dan moeten gebeuren door burgers bijvoorbeeld ge bruik te laten maken van een pasje, zodat 'afvaltoerisme' wei nig kans heeft. De keuze voor een jaar gratis storten kost de gemeente 35.000 euro plus de meerkosten van het storten. Wethouder J. Ligten- berg wilde nog wel kwijt dat Rijssen niet extreem hoog lag wat de stortingskosten betrof. „De hof van Twente vraagt 20 euro per kuub voor restafval: groenafval is tot 1000 kilo gra tis. Hellendoorn vraagt per kuub 7,70 euro voor restafval; groen afval is gratis tot 1000 kilo. Wierden vraagt 17,60 per kuub voor restafval; het groenafval is nog gratis. En Rijssen vraagt 4,70 euro voor rest- en groenaf val." Burgemeester en wethouders, die eerder het storttarief voor groen- en restafval op de ge meente werf wilden verhogen naar vijf euro, zagen zowel CDA, VVD, PvdA en Gemeen tebelang lijnrecht tegenover zich. Deze fracties spraken zich uit voor gratis storten op de wer- weest zijn tegen de motie, maar 11-14 vóór de motie. ChristenUnie-voorman W. Ot- ten had z'n conclusie snel ge trokken, Hij had liever gezien dat vooraf bekend was gewor den hoe de kaarten lagen, maar dat was binnen het college ge houden. „Ik respecteer dat. Als dat toen is gezegd, is dat gezegd. De Christenunie gaat nu om en is akkoord met de proef." Voort man gaf vervolgens te kennen dat ook de SGP akkoord ging en zo werd het een unaniem gedra gen raadsbesluit. De burgers van Rijssen kunnen volgend jaar al het huishoudelijk afval gratis storten op de gemeentewerf, in elk geval een jaar lang. (Foto: Sander Scheperman) ven en dienden tijdens de begro tingsvergadering een motie in, waarin ze voorstelden het stor ten van huishoudelijk afval op de gemeentewerven met een toe gangspas plaats te laten vinden tegen het nultarief. ChristenUnie als SGP gingen vooralsnog akkoord met de ver- hogingsvoorstellen van het col lege. Na een schorsing kwam het col lege terug met het voorstel de burgers op proef een jaar lang gratis hun huishoudelijk afval te laten storten. Na dat jaar moet dan een evaluatie plaatsvinden. SGP-fractievoorzitter H. Voort man reageerde geschokt. „Het is onvoorstelbaar dat het college in drie minuten om is. Terwijl het collegevoorstel er door kan ko men met dertien stemmen voor en twaalf tegen." Maar het be grip kwam al gauw bij de SGP- fractievoorzitter, toen wethou der Ws Stegeman een stemver klaring aflegde. Stegeman had, al bij de totstandkoming van het collegevoorstel, aan zijn colle ga-wethouders en de burge meester gemeld dat hij, indien er een motie zou komen van de CDA-fractie, hij met het CDA- standpunt mee zou gaan. Datzelfde had ook wethouder W. ter Schure van Gemeentebe lang toen gezegd. De stemver houding zou dus niet 13-12 ge- Holten - Wegens onderhoud aan het spoor, rijden er zondag 24 november tot 13.30 uur geen treinen van, naar en via Deven ter. NS zet bussen in. De extra reistijd is ongeveer een half uur. Er rijden geen sneltreinen tussen Olst, Deventer en Zutphen. De Intercity's tussen Amersfoort en Enschede rijden niet tussen Apeldoorn en Rijssen. De stop treinen tussen Deventer en Al melo rijden niet. NS zet snelbussen in tussen Zutphen en Deventer en tussen Zutphen en Olst. Ook rijden er snelbussen tussen Apeldoorn en Rijssen voor reizigers vanuit en in de richting van Enschede. Verder rijden er snelbussen tus sen Apeldoorn en Deventer. Tussen Deventer en Rijssen rij den stopbussen. Stoptreinreizi gers tussen Almelo en Rijssen kunnen gebruik maken van de Intercity tussen Almelo en Rijs sen, die een extra stop maakt in Wierden. De bussen vertrekken enkele mi nuten na de oorspronkelijke treinvertrektijd. Reizigers tussen Oost-Neder land en de Randstad kunnen ook omreizen via Zwolle. Holten - De Holtense Han delsvereniging (HHV) houdt van 25 november tot en met 27 december een compleet nieuwe decemberactie. Hier mee zijn scherpe aanbiedin gen te krijgen én kan kans worden gemaakt op grote prij zen, zoals een auto en een droomreis. De HHV zit al jaren te tobben over een echt goede decem beractie. Ideeën waren er wel, maar het bleef toch steken bij de uitwerking ervan. Ineens had Suzanne Klein Bluemink van Susan's Haar mode een lumineus idee, dat zeer goed werd ontvangen bij de leden van de handelsver eniging. En nog steeds zijn deelnemers er zeer over te spreken. 'Het idee is ontstaan door de uitslag van het onlangs gehou den koopstromenonderzoek'. vertelt bestuurslid Jan-Her man ten Velde. 'Hieruit blijkt dat 95 procent van de Holte naren de dagelijkse bood schappen in het eigen dorp doet. Andere inkopen worden voor minder dan de helft in Holten gedaan. Meestal wordt geko zen voor de stad.' Lees verderop pagina 11. Holten - De politie heeft maan dagavond op de Dorpsstraat ter hoogte van de Smidsbelt een verkeerscontrole gehouden. Daarbij zijn acht bestuurders be keurd wegens het niet dragen van de autogordel. Ook is tegen een bestuurder proces-verbaal opgemaakt wegens het ten on rechte voeren van mistlichten. Rijssen-Holten - Wethouder W. Stegeman sloeg er tijdens de be grotingsvergadering het boek van wijlen Herman Koopman op na om te weten te komen hoe De Liezen vroeger heette gespeld werd. Dat gebeurde naar aanleiding van een vraag van Gemeentebe lang. Deze fractie verzocht het college om voor het plan Liezen ook de naam Liezen te gebrui ken. ..De Liezen is heel wat an ders", aldus GB-fractievoorzitter E. van Schooten. Na de naam en de plek opgezocht te hebben in het boekwerk van Koopman kwam Stegeman tot de conclusie dat het inderdaad 'Liesen' moest zijn, zonder 'de', maar dan wel met een 's'. Holten - Muziek Onderwijs Centrum Holten houdt 13 de cember het jaarlijks leerlingen- concert. Het concert wordt gehouden in de dorpskerk. De aanvang is om 19.30 uur. Rond 20.45 uur is het afgelopen. Pagina 3 Hester Paalman weet zelf ook niet wat haar overkomt. Intussen zit ze wel bij de laatste dertig van Idols. Pagina 7 Buurtvereniging van de Oranjestraat is bezig met het maken van een boekje over de straat. Pagina 11 Stefan Schöppers heeft een grote passie: dominostenen. Volgend jaar hoopt hij er tienduizend om te gooien. Rijssen-Holten - „De toeristi sche bewegwijzering is nog niet uitgevoerd, terwijl daar in de ou de gemeenteraad van Holten al geld voor uit is getrokken. Wan neer wordt dat nu eindelijk eens uitgevoerd", vroeg fractievoor zitter E. van Schooten van Ge meentebelang zich af. Wethouder J. Ligtenberg zegde toe dat de bewegwijzering voor het nieuwe seizoen, voor 1 april 2003, gerealiseerd zou zijn. Af en toe zon en wat regen. Vrij dag, zaterdag en zondag overdag wolkenvelden en kans op wat re gen, verder zijn er enkele opkla ringen en nu en dan zon. Nacht temperaturen rond de 5.0 a 6.0 graden. De wind blijft in de zuidoosthoek zitten waardoor het zacht blijft voor de tijd van het jaar. De middag temperatuur komt uit op zo'n 9.0 tot 10.0 gra den. Weerman, Freddie Paalman Smidsbelt- De jaarlijkse kerst markt wordt donderdag 12 de cember gehouden rondom de Het belooft een zeer sfeervolle markt te worden met veel kraampjes van hobbyisten.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1