gemeentelijke informatie Rijssen. Reken daar maar op. Donderdag 21 november 2002 HO 12 ZA 8 informatie en inlichtingen: tel 0548-85 48 54 postadres: postbus 244 7460 AE Rijssen bezoekadres: schild i Rijssen smidsbelt 6 Holten ma.- vr. 9.00 - 12.15 uur do. avond 18.00 - 19.30 uur Vrijwilligerswerk gemeente Rijssen Openbare vergaderingen In het kader van verkiezing vrijwilliger van het jaar kern Rijssen en de kern Holten In onze gemeente zijn enorm veel vrijwilligers actief. Het verenigingsle ven en ook vele andere organisaties draaien veelal volledig op vrijwilli gers en kunnen daarom niet zonder vrijwilligers. Veel mensen zijn al jarenlang op vrijwillige basis actief voor organisaties of zetten zich op andere wijze belangeloos in voor de medemens. Op deze mensen moeten we zuinig zijn. De veranderende maat schappij en de veranderende vrijetijdsbesteding van de mens maakt het namelijk voor organisaties steeds moeilijker om vrijwil ligers te behouden en ook om nieuwe vrijwilligers te vinden. In het voorgaande is ook een taak weggelegd voor de gemeente. Een gemeentelijk vrijwilligersbeleid, wat met name in de voorwaarden scheppende sfeer gezocht moet worden, moet organisaties in staat stellen nieuwe vrijwilligers te verkrijgen en daarnaast vrijwil ligers te behouden. Het ontwikkelen van een nota'vrijwilligersbe leid is dan ook een van de speerpunten van beleid. Het internationale jaar van de vrijwilliger Het jaar 2002 is het internationale jaar van de vrijwilliger. In het kader van dit internationale jaar is in de gemeente Rijssen medio 2002 een lokaal comité vrijwilligers, onder voorzitterschap van wethouder Flim-Gerritsen, opgericht. Dit comité bestaat uit afge vaardigden van diverse organisaties uit Rijssen en Holten, heeft een aantal ideeën ontwikkeld met het doel de vrijwilliger in het zonnetje te zetten. Het is de bedoeling deze verkiezing plaats te laten vinden tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente. De burgemeester zal tij dens deze nieuwjaarsreceptie één vrijwilligersspeld voor de vrij williger van het jaar kern Rijssen uitreiken en één voor de vrijwil liger van het jaar kern Holten. Kent u nog iemand voor de 'aanmoedingsprijs'? Het lokaal comité heeft als voorwaarde gesteld dat het dient te gaan om vrijwilligerswerk dat langer dan tien jaar wordt verricht. Van voornoemde voorwaarde kan worden afgeweken als de inten siteit van het vrijwilligerswerk daar aanleiding toe geeft of het werk op zich hier aanleiding voor vormt. Omdat het lokaal comi té en de gemeente het ook belangrijk vinden dat de jeugd vrijwil ligerswerk verricht, is er voor de vrijwilliger tot en met 23 jaar een aanmoedigings-/stimuleringsprijs beschikbaar. Ook in uw omgeving is vast ook wel iemand die al jarenlang actief is op vrijwillige basis in organisatieverband of anderszins. Namen van kandidaten voor de vrijwilligersspeld van het jaar of voor de aanmoedigings-/ stimuleringsprijs kunt u tot en met 4 december 2002 indienen. Waar kan ik iemand opgeven? Dit kan bij de volgende locaties: Bibliotheken in de kernen Holten en Rijssen; Gemeentehuizen locatie Holten en Rijssen; Verzorgingstehuizen in beide kernen; 't Trefpunt in Espelo; verenigingsgebouw Bethanië; Hoe kan ik iemand opgeven? Dat kan via onderstaand antwoordstrookje. Dit strookje kunt u inleveren bij de gemeentehuizen locatie Holten en Rijssen. Opsturen kan ook: gemeente Rijssen, taakveld Welzijn, postbus 244, 7460 AE in Rijssen. Of kijk op onze website www.rijssen.nl .Via onze pagina kunt u online iemand voordragen. Voordrachtformulier 'Vrijwilliger van het jaar' Voornaam Achternaam Adres postcode woonplaats Periode vrijwilligerswerk Aard vrijwilligerswerk Inloopmiddag en -avond op donderdag 21 november Hevige regenbuien in augustus 2002 hebben gezorgd voor water overlast en waterschade aan diverse objecten in met name de bebouwde kom van Rijssen. De gemeente voelt zich betrokken met haar inwoners en wil hen ook uitnodigen voor een inloop avond om deze wateroverlast met hen te bespreken. Deze vindt plaats op: donderdag 21 november 2002 van 16.00 uur tot 20.00 uur in de benedenhal van het gemeentehuis locatie Rijssen. Tijdens deze inloopdag kunt u tekeningen bekijken en vragen stel len. Onze medewerkers staan op deze dag voor u klaar om op zoveel mogelijke vragen antwoorden te geven. Ook kunt u tijdens deze bijeenkomst suggesties aandragen via speciale reactieformu lieren. Er is geen speciaal programma, u kunt van 16.00 uur tot 20.00 uur het gemeentehuis binnenlopen. De commissie ruimtelijke ontwikkeling vergadert op donderdag 28 november 2002 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis locatie Rijssen. Dit is de agenda: 1. Opening 2. Verslag van de vergadering van 10 oktobetr 2002 3. Verzoek schadevergoeding artikel 49 WRO (Kevelam-Appartementencomplex Larenseweg) 4. Bestemmingsplan Buitengebied Holten, partiele herziening manege De Eik 5. Vaststellen bestemmingsplan Stad Oost 1999 6. Gebiedsvisie/ontwerpbestemmingsplan Holterberg, herziening 2002-1 7. VaststellingVerkeersstructuurplan Holten 8. Integratie financiële planning en fasering Ltvv Rijssen en VSP Holten 9. Beleid beindiging van bedrijven in het buitengebied en buitengebruik gestelde tweede agrarische bedrijfswoningen 10. Bouwhoogte kantoren op bedrijventerreinen I I. Opstellen groenstructuurplan Holten 12. Mededelingen: a. Brief IVN inzake sportieve evementen op de Sallandse Heuvelrug 13. Rondvraag en sluiting. De commissie Algemeen Bestuurlijke Economische Zaken vergadert op maandag 2 december 2002 om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis locatie Rijssen. Dit is de agenda: 1. Opening 2. Mededelingen: a. brief aan Raad van Adel gemeentewapen en -vlag. 3. Verslag commissie Algemeen Bestuurlijke en Economische Zaken 14 oktober 2002. 4. Rapportage naar aanleiding van basisdocument politie (door G.Janssen,afdelingshoofd politie) 5. Dualisering: a. notitie commissiestructuur onder het duale stelsel; b. verordening op de raadscommissies toelichting; c. notitie presidium; d. reglement van orde voor de vergaderingen en andere werkzaamheden van de gemeenteraad toelichting; e. notitie ambtelijke ondersteuning van de duale raad. 6. Intergemeentelijke aangelegenheden 7. Rondvraag 8. Sluiting. De commissie Publiekszaken, Sociale Zaken, Onderwijs en Werkgelegenheid vergadert op donderdag 21 november 2002 om 19.30 uur in raadzaal van het gemeentehuis, locatie Rijssen. Dit is de agenda: I. Opening II.Taakveld Sociale Zaken, aanvang 19.30 uur 1Kort verslag van de vergadering van 10 oktober 2002. 2. Beleidsverslag 2001 Algemene bijstandswet. 3. Beleidsplan 2003 Algemene bijstandswet 4. Verruiming Verordening maatschappelijke participatie en bijzonder bijstandsbeleid 5. Mededelingen: a. werkloosheidscijfers tweede kwartaal 2002 b. verzamelinformatie met betrekking tot Bestuurlijk Overleg, SIGIS, gesubsideerde arbeid, aanbesteding reïntegratie en Abw c. particulier, initiatief gezamenlijke kerken d. formatie schuldhulpverlening 6. Rondvraag III.Taakveld Onderwijs, aansluitend aan het vorig taakveld 1Kortverslag van de vergadering van 10 oktober 2002 2. Herbenoeming bestuurslid De Waerdenborch 3. Goedkeuring rekening 2001 de Waerdenborch 4. Uitbreiding Constantijn- en Elimschool 5. Wijziging verordening subsidiering godsdienst- en levensbeschouwelijke vormingsonderwijs 6. Wijziging verordening materiele financiële gelijkstelling onderwijs 7. GOA-plan 2002-2006 8. Wijzigingen VNG-modelverordening voorzieningen onderwijshuisvesting 9. Onderwijshuisvestingsprogramma 2003 10. Mededeling: - directiestatuut openbaar onderwijs 11Rondvraag 12. Sluiting IV Taakveld Bouwen, Milieu en Vastgoed, aansluitend aan het vorig taakveld 1. Mededelingen: - extra vergadering op 28 november 2002 over nieuwe Woningwet en Bouwverordening - extra gezamenlijke vergadering met de commissie ROW op 10 december 2002 2. Besluitenlijst van de vergadering van 10 oktober 2002 3. Aanpassing stappenplan handhavingstrategie taakveld Milieu 4. Overdracht grond Hogepad/De Hofstee 5. Door Kamer van Koophandel ingebracht: Actieprogramma Samenwerken aan Kwaliteit van Bedrijventerreinen (SKB) 6. Rondvraag V Sluiting De stukken voor deze vergaderingen kunt u inzien bij de Stafafdeling Bestuurs-en managementondersteuning. Voorlichting, kamer 214 van het gemeentehuis locatie Rijssen. Mededeling Het taakveld Burgerzaken is op donderdag 5 december 2002 geopend van 9.00 uur tot en met 12.15 uur en 13.30 uur tot en met 16.00 uur 's Avonds is het taakveld Burgerzaken gesloten. Adres gemeentehuis: Schild 17461 DD Rijssen Smidsbelt 6,7451 BL Holten Postbus 244, 7560 AE Rijssen t 0548-85 48 54 f 0548-85 48 55 e gemeente@rijssen.nl w www.rijssen.nl Openingstijden gemeentehuis: Het gemeentehuis is geopend op maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.15 uur en 's middags op afspraak elke donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur Op vrijdagmiddag is het gemeentehuis gesloten Het taakveld Burgerzaken is op donderdagmiddag geopend van 13.30 uur tot en met 17.00 uur. Adres gemeentewerf: Waagweg 4 in Holten t 0548-85 45 86 Daltonstraat 2 in Rijssen t 0548-85 48 10 Openingstijden gemeentewerf: Rijssen: iedere dag van 8.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur op zaterdag van 9.00-12.00 uur iedere dag van 13.00-15.30 uur op zaterdag van 13.00-15.00 uur Als er geen verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is inge diend, treedt het goedkeuringsbesluit aan het eind van de terinza- gelegging in werking. De besluiten en de bestemmingsplannen kunt u inzien bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeente huis, locatie Rijssen. U kunt hier terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis of op afspraak buiten de werkuren. Veiligheid In deze rubriek wordt u in het vervolg op de hoogte gesteld van 'veiligheidszaken' die spelen binnen de gemeente. In de komende weken zal hier aandacht worden besteed aan de brandveiligheid rond de kerstdagen. Allereerst vindt u hieronder tips met betrekking tot de brandveiligheid tijdens de feestdagen voor bedrijven en instellingen. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders hebben besloten een gereserveer de invalidenparkeerplaats aan te wijzen bij de woning Paulus Potterstraat 10 te Rijssen. Als u bezwaar hebt tegen dit besluit kunt u hiertegen tot uiterlijk 6 januari 2003 een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Informatie over bezwaar- en beroepsmogelijkheden kunt u krijgen bij de Publieksbalie van de sector Ruimte, kamer 201 van het gemeentehuis in Rijssen, telefoonnummer 85 47 78. Voo rbereidingsbesluit Vanaf 22 november 2002 kunt u het besluit van de raad van 28 oktober 2002 inzien. In dit besluit geeft de raad aan dat hij voor het gebied Molenstalweg hoek Boomkamp (voormalig hotel Tijhuis) een herziening van de bestemmingsplannen Kern 1970 en Kern 2000 voorbereidt. Dit besluit kunt u inzien op de Publieksbalie van "de sector Ruimte kamer 201 van het gemeentehuis, locatie Rijssen. U kunt hier terecht tijdens de openingstijden van het gemeentehuis of op afspraak buiten de werkuren. U kunt schriftelijk uw zienswijze sturen naar de gemeenteraad. Dit moet binnen zes weken nadat het besluit is bekendgemaakt. Goedkeuring wijziging bestemmingsplannen Vanaf 22 november 2002 kunt u zes weken de besluiten van Gedeputeerde Staten van 29 oktober 2002 inzien. Bij deze beslui ten is goedkeuring verleend aan de volgende met toepassing van artikel I I van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gewijzigde bestemmingsplannen: - Hagslagen, wijziging 2002-1 (bestemming transportbedrijf Haarstraat 161 te Rijssen als woning) - Buitengebied Rijssen, wijziging 2002-1 (bestemming agrarisch bouwperceel Borkeld 17 te Rijssen als woning) Belanghebbenden kunnen beroep indienen tegen het goed keuringsbesluit. Uw beroepschrift moet u sturen naar de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State postbus 20019, 2500 AE in Den Haag. Tips voor bedrijven/instellingen: Algemeen Veiligheid begint bij het bewust stilstaan en nadenken over de mogelijke risico's van activiteiten die u wilt ondernemen. U hebt de zorg voor uw personeel en bezoekers, daaronder valt nadrukkelijk ook hun veiligheid. >- Hebt u, voor het gebruik van uw gebouw, een gebruiksvergun ning, dan zijn de daarin gestelde voorschriften maatgevend voor u. Eventueel aangevuld met onderstaande tekst. >- Hebt u voor het gebruik van uw bedrijf/instelling geen vergunning brandveilig gebruik, dan volgen hieronder een aantal voorschriften, waaraan ook niet vergunningsplichtige bouwwerken moeten voldoen. De hieronder opgenomen voorschriften zijn een vertaling van de voorschriften zoals deze zijn opgenomen in de bijlagen 3 en 4 van de gemeentelijke bouwverordening. Om de leesbaarheid te bevorderen, zijn verwijzingen naar NEN normen e.d. weggelaten.Voor de volledigheid verwijzen wij u naar de gemeentelijke bouwverordening. >- Het afsteken van vuurwerk (dus ook sterretjes) e.d. in een gebouw is niet toegestaan. Uitgangen en vluchtwegen Belangrijke brandveiligheidsvoorzieningen in een gebouw zijn de (nood)uitgangen. Het is immers noodzakelijk dat iedereen het gebouw bij een calamiteit snel en veilig kan verlaten. Zijn de ingangen, doorgangen, uitgangen, gangpaden, trappen, hellingbanen en vluchtwegen over de minimale vereiste breedte vrij van obstakels? (Dit geldt ook voor het gedeelte dat als verlengstuk van de vluchtwegen naar het aansluitende terrein loopt). Zijn de deuren van de nooduitgangen van binnenuit direct te openen zonder gebruik te hoeven maken van sleutels of andere losse voorwerpen? Zijn de nooduitgangen binnen een straal van 2 meter vrij van tafels, stoelen of andere obstakels? Dit geldt ook voor de buitenzijde van de inrichting. >- Zijn de gordijnen in of voor een ingang, doorgang en (nood) uitgang zodanig aangebracht, dat deze met de deur meedraaien en het zicht op de deuren niet verhinderen? Nood- en transparantverlichting Een duidelijk zichtbare vluchtweg is van levensbelang voor de ont vluchting van een gebouw tijdens een calamiteit. >- In een gebouw kan nood- en transparantverlichting verplicht zijn. Raadpleeg hiervoor de bouwverordening of informeer bij de afdeling brandweer en rampenbestrijding, of de afdeling bouw woningtoezicht. (Op basis van het arbo-besluit kunnen nog aanvullende eisen gesteld zijn aan de nood verlichting, belangrijk is dat alle aanwezige voorzieningen goed functioneren.) Als de netspanning geheel of gedeeltelijk wegvalt, moet de noodverlichting binnen 15 seconden gaan branden en ten minste een uur blijven werken. >- De transparantverlichting (vluchtwegaanduiding) moet altijd branden als er personen in de inrichting aanwezig zijn. Klachtenlijn: Voor klachten over de dienst verlening van de sector ruimte kunt u de klachtenlijn bellen t 85 48 56 Afspraak: Wanneer u een afspraak wilt maken met de gemeente-secreta ris, de burgemeester of een van de wethouders kunt u het bestuurssecretariaat bellen. Voor een afspraak met burgemeester J. A. H. Lonink, wethouder j. Flim-Gerritsen of wethouder J.J. A. ter Keurst kunt u telefoonnummer 0548-85 46 12 bellen. Voor een afspraak met de gemeente-secretaris D. R. van der Borg, wethouder J. Ligtenberg. wethouder W.A.J. ter Schure of wethouder W. Stegeman kunt u telefoonnummer 0548-85 46 13 bellen. De raadsfracties houden spreekuur in het gemeentehuis, locatie Rijssen op de donderdagavond voorafgaand aan de raadsvergadering. Deze spreekuren worden gehouden van 19.30 uur tot 20.30 uur. U kunt bellen met telefoon nummer 854 854.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 12