Handboeken over behoud zorgkwaliteit Diessenplas Stefan zaagt zich naar 10.000 dominostenen Zakelijk Bekeken Kally 5 blijkt niet meer te stoppen Nieuwe trainer voor atletiek op maandag Ruim 1000 boetes voor niet gebruiken gordel Mister Domino-Holten: Stefan Schöppers: PROFIMEX Uitslagen schaken Nieuwe tenues Holten MCI Carint krijgt goed rapportcijfer nHl Vernieuwde Decemberactie Prinsraden Diabetes DONDERDAG 21 NOVEMBER 2002 HOLTENS NIEUWSBLAD Diessenplas - In het kader van het Project Kwaliteitszorg Ver zorgingshuizen heeft Woon- en Zorgcentrum Diessenplas kwali teitshandboeken laten maken. Deze werden donderdag 7 no vember feestelijk overhandigd aan de afdelingen en de bewo- Het project is een samenwerking van alle verzorgingshuizen in de regio Sal land. In totaal nemen er zestien locaties aan deel. Erna Ruiter is voor dit project drie jaar lang als projectleider aange steld. Zij begeleidt de introduc tie en implementatie van kwali teitszorg via een stappenplan. Elke locatie heeft een kwaliteits coördinator die samen met de projectleider fungeert als aan spreekpunt en heeft een spil functie bij de uitvoering van het kwaliteitsplan. Bij het ontwikke len van het plan wordt een kwa liteitsmodel als hulpmiddel ge bruikt. Binnen de Leiboom, waar Diessenplas deel van uit maakt, is gekozen voor het Har monisatiemodel Kwaliteitszorg Zorgsector. De doelstelling van kwaliteitszorg is het ontwikke len, implementeren en borgen van een kwaliteitssysteem. (Foto: Gert Perdon) Het is gericht op het leveren van verantwoorde zorg en dienstver lening die afgestemd zijn op de behoeften van de cliënten en die voldoen aan de beroepsnormen. Binnen het kader van kwaliteits zorg is de laatste maanden veel werk verzet aan het samenstel len van handboeken. Hierin zijn alle tot nu toe ontwikkelde docu menten samengebracht tot een naslagwerk. Dit is als hulpmid- Meermanskamp - De presentatie van het nieuwe tenue voor de meisjes van SV Holten MC 1 was afgelopen zaterdag. Het tenue is beschikbaar gesteld door Profimex uit Rijssen en eigenaar Jan Slagman was speciaal overgekomen om deze presentatie bij tc wonen. De sponsor werd ontvangen en toegesproken door jeugd commissie lid Egbert Wissink die Jan Slagman namens het voet- balbestuur een bos bloemen overhandigde. De aanvoerster van het meisjesteam verwelkomde Jan Slagman met een fles rode wijn. Als dank voor deze leuke geste bood Profimex het team daarop nog eens drie leidersjassen aan en een echte wedstrijdbal met de wens dat daar nog vele wedstrijdpunten mee behaald zul len worden. Op de foto het meisjesteam met de leiders Jan Rietberg, Henk Bekkernens en sponsor Profimes in de persoon van Jan Slagman. del bedoeld binnen de afdelin gen waar ze worden gebruikt. Locatiemanager Bea Kieskamp gaf tijdens de overhandiging van de boeken in haar openings woord een overzicht van wat er in de afgelopen jaren aan werk is verzet en benadrukte dat men kwaliteitszorg vooral moet kun- Holten - De biljarters van Kally 5 moesten afgelopen maandag uitspelen tegen subtoppers De Leemkamp uit Marle. Op voor hand werd deze avond toch ge vreesd want niemand van Kally 5 vindt het lekker om te spelen op de meest gehate dag van de week. De eerste partij van de avond le verde geen verrassingen op. Marnix kwam, zag en overwon op bijna professionele wijze en beroofde daarmee zijn tegen stander z'n ongeslagen status: 0- 2. Na deze droomstar! moest Janus zijn zogenaamde eersteman-as- piraties gaan waarmaken. Deze tweede partij was voor Kally een afknapper van de eerste order. De normaal immer scherpspe- lende Janus had, zoals de Kally- ,boys dat noemen, een giganti sche soppartij: 2-2. In de derde partij mocht oogap peltje 100%Jopie de blamage van de vorige partij gaan goed maken, en lOOJopie zal 100%Jopie niet zijn door ge woon zijn partij te winnen: 2-4. De ambiance was uitstekend, er stond een piraatje aan, er was een mooie barvrouw, en het bier was goedkoop. Niks stond dus Buffie in de weg om een geweldige wedstrijd te spelen, en dat deed hij. De ont ketende Buffie had al twintig caramboles na pas acht beurten. Dat de laatste vijf caramboles wat langer duurden, deerde de drukkende Buffie niet. En zo werd ook de laatste wedstrijd gewonnen deze avond: 2-6. On danks het soppen van een be paald iemand werd toch ook de bonuspunt gewonnen en konden de boys, vergezeld van een lek ker snoepzakje voor onderweg, weer trots huiswaarts keren met zeven punten in de pocket. Einduitslag: Leemkamp 3- Kalfsterman 5: 2-7 Gemiddelden: Mamix(l,46), Ja- nus(0.54), 100%Jopie (1,11), Buf- fie( 1,32) Volgende wedstrijd: Donderdag 2S no vember, thuis tegen Femi's 3. nen zien, voelen en ruiken. Erna Ruiter zette uiteen hoe zij de afgelopen jaren heeft gewerkt en dat het vooral een bijzondere ervaring voor haar is geweest de onderlinge verschillen te zien in zorginstellingen in de regio. Kwaliteitscoördinator Timo Besten maakte door middel van een dominospel, dat werd ge speeld door Megelink en Moni que Overmeen, duidelijk dat kwaliteitszorg net een spel is waar meerdere partijen bij be trokken zijn. Het is een kwestie van vooraf duidelijk je doel bepalen, afspre ken hoe je die wilt bereiken, uit voeren en achteraf evalueren hoe het is gegaan en wat eventu eel anders moet. Alle bewoners kregen na afloop een dominospel mee naar huis als herinnering aan deze och tend. Ook werden deze ochtend de vier medewerkers voorge steld die inmiddels zijn opgeleid tot onderzoekers. Samen vor men zij het interne auditieteam die enkele maanden per jaar een doorlichting van de bedrijfsvoe ring zullen uitvoeren. Hengelo - De thuiszorgmede werkers van Carint, organisatie voor welzijn, wonen en zorg in Centraal-Twente, zijn erg te spreken over hun werk. Dat blijkt uit een landelijk onder zoek onder thuiszorginstellin- Bijna honderd organisaties na men aan het onderzoek deel. El ke instelling kreeg een rapport cijfer. De medewerkers van Ca rint gaven de werkgever een 7,6. Het landelijk gemiddelde is een 7,2. Carint behoort samen met acht andere thuiszorgorganisa ties tot de best instellingen. Holten - De schakers van Holten leden afgelopen maandagavond de tweede nederlaag in de SBO- promotieklasse. Tegen Vrimot 1 werd nipt met 41/2-31/2 neder- Henk van Beek en Ton van Oij- en wisten de volle winst te grij pen. Jim Klinge, Gerrit Luggen- horst en Dick van der Knaap deelden het punt, terwijl Ben van de Griendt, Bas van Beek en Henk Jongman helaas de punten achterlieten. Het tweede team begint ook aan haar wedstrijden in de derde klasse. Aanstaande vrijdag speelt het team uit tegen HSC^ Stork en volgende maandag volgt de thuiswedstrijd tegen Vrimot 3. Afgelopen maandag werden al drie partijen vooruitgespeeld. Alle drie eindigden (borden 4. 5 en 6) in remise zodat maandag aan de bovenste borden de be slissing zal vallen. Uitslagen bord 4 Cees Olij- G. Kleinjan. 1/2-1/2 bord 5 Karl-Heinz Leisten- J. Keus, 1/2-1/2 bord 6 Erik Bosman- W. van Rossum, 1/2-1/2 Ook werden nog enkele wed strijden in de interne competitie gespeeld. Roelf de Jonae- Dinant van Beek, 0-1 Rob Gervedink Nijhuis- Bertus van Beek. 0-1 Johan Klein Teeselink- Alrik Baltus, 0-1 "Nieuwe' trainer Paul van der Ploeg met de maandagavondploeg van de atletiek. (Foto: Johan Bolink) Meermanskamp - Nadat aan het eind van het vorige sei zoen een van de trainers te kennen had gegeven ermee te zullen stoppen, is het bestuur van de AV.Holten erin ge slaagd om voorlopig een op volger te vinden. En wel in de persoon van Paul van der Poel uit Deventer. Paul is voor de leden van de atletiek zeker geen onbeken de. Dit, omdat hij al eerder de trainingen op de maandag avond heeft verzorgd. Destijds heeft Paul wegens omstandigheden met pijn in zijn hart afscheid genomen van de Holtense atletiek. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en sinds af gelopen maandagavond was hij dan ook weer aanwezig om naast Wim Brinks de traming te leiden. Buiten het bestuur om wist echter niemand dat Paul terug zou komen. Verbazing en on geloof waren derhalve dan ook van de gezichten af te le zen toen de 'nieuwe' trainer aan de groep werd voorge steld. Dit veranderde al snel in pure blijdschap en Paultje werd met open armen als een verlo ren zoon in de groep opgeno men. "Wat stom, ik wist het wel", was een veelgehoorde reactie van au tomobilisten die afgelopen week werden bekeurd tijdens de gor- delweek. Van 9 tot en met 15 november controleerde de poli tie op de gevaarlijkste wegen in Overijssel op gordelgebruik. De actie kreeg volop aandacht in kranten en op radio, televisie en kabelkrant. Daardoor was me nigeen wel op de hoogte van de gordelweek. Desondanks kregen ruim duizend bestuurders een bekeuring van 40 euro omdat zij de gordel niet droegen. In Twente schreef de politie ruim zeshonderd bekeuringen uit. in IJsselland waren dat er bijna vijfhonderd. Het verkeers beeld leek in Twente en IJssel land aardig gelijk, alleen kon IJsselland in verband met brom fietscontroles minder mensen in zetten dan Twente. Naast bekeuringen voor het niet dragen van de gordel, moest de politie ook bestuurders bekeuren voor het niet handsfree bellen (63 processen-verbaal) en onge veer twintig bromfietsers wer den bekeurd omdat zij hun bromfiets hadden opgevoerd of geen helm droegen. Waarschijnlijk houden de poli tieregio's Twente en IJsselland volgend jaar weer een gordel- week. Bovendien controleren de verkeersveiligheidsteams weke lijks diverse keren op gordelge bruik. (Foto: Gert Perdon) In oktober had hij weer een nieuwe show met als thema Eu ropa met onder meer de Toren van Pisa, waarbij hij de decor stukken scheef plaatste, zodat het dus leek dat alleen de toren scheef stond. Hij maakte een fa ta morgana, een speeltuin met duizend kinderen, de Europese grens en hij maakte gebruik van de reclamependel om zo te be werkstelligen dat de steentjes wat langzamer vielen. Aan 't eind van zijn show liet Stefan het regenen in Europa en kregen de aanwezigen steentjes op hun hoofd, bedoeld als regendrup pels. In de tussentijd had ook de me dia lucht gekregen van de ver richtingen van Stefan en daar door verscheen zijn hoofd in een aantal kranten, kwam hij op RTV Oost en werd uitgenodigd door Joop van den Ende om naar de ki jkdag te komen voor Domi no Day. Hij ontmoette zelfs or ganisator Robin Paul Weijers, de Mister Domino, die enthou siast was over zijn kunnen en hem als aandenken een paar ech te stenen meegaf. Maar ondertussen zaagt Stefan zelf weer doodgemoedereerd verder aan zijn eigen stenen want dat moeten er volgend jaar tienduizend zijn. Hij werkt aan een prachtig plan voor volgend jaar. In juli wil hij weer een staaltje weggeven in de schuur van bu ren Aaftink. Natuurlijk nog spectaculairder dan de vorige en wel onder de titel Dracula Vam piers, bloed, doodskisten, vuur, spinnenwebben en vleermuizen. Kortom, een griezelavond waar bij Stefan eerst nog eens zorgt voor een prachtig voorprogram ma. Maar eerst moet hij verder met ontwerpen, zagen en uitpro beren op moeders keukenvloer. Holten - Stefan Schöppers, veer tienjaar, leerling van scholenge meenschap De Waerdenborch, derde jaar VMBO, richting Bouwbreed en daarnaast een grote passie: domino. Het was in 1998, tijdens de eer ste Domino Day op televisie, dat Stefan door die passie werd aan gestoken. Hij haalde zijn twee honderd stenen van boven en maakte in de woonkamer zijn ei gen 'veld'. Een jaar later, eind '99, had hij het aantal stenen ver tienvoudigd en kon hij een prachtig parcours opbouwen. Maar de aanschaf van al die ste nen tastte zijn budget dusdanig aan dat hij besloot de stenen voortaan zelf maar te maken van hout, gewoon, met de cirkelzaag en daarna schuren en een kleur tje geven. Het aantal bezoekjes aan de doe-het-zelf-zaak liep op tot 125, maar wel met het resul taat dat hij een partij van zesdui zend stenen had geproduceerd. Op de Waerdenborch zou een themadag worden gehouden. Men had daar nog geen invul ling voor en de eer was aan Ste fan die daar een dominoparcours op mocht bouwen. Zijn thema werd: Van gulden naar euro, met een eurofabriek waaruit de munten rolden, alle vlaggen van de deelnemende landen en zogenaamd briefgeld wat naar voren viel waardoor de tekst van zijn thema leesbaar werd. In juli vorig jaar had hij zijn ei gen Domino Day bij de buren, de familie Aaftink, in de schuur. Met eindeloos geduld maakte hij de ontwerpen voor het thema De Wereld. Hij maakte een echte af telling, een aardbeving met in stortende huizen, een voetbal veld met poppetjes, een 'wave' en een doelpunt door middel van een muizenval en daarnaast nog de Berlijnse muur, een graffiti- wand en een kampvuur. Holten E3 bond afgelopen zaterdag Excelsior El 1 aan haar zege kar en werd ongeslagen kampioen in haar poule. Ondanks de acht gewonnen en een gelijkgespeelde wedstrijd en een voorsprong van vijf wedstrijdpunten begon E3 toch nerveus aan deze wed strijd. Echter onder goed leiderschap van Henny Kevelham keer de de rust snel terug in het team en begon het echt te voetballen. Na enkele subliem uitgevoerde acties stond het voor rust al 4-0. Na de pauze liep Holten uit naar een ruime overwinning. Eind stand 11-0. Spelers van E3, Tijs, Guus, Arjan, Arno, Nick, Rick, Matijn, Niels, Herbert, Steven en leider Henny van harte proficiat met dit uitstekende resultaat. Holten E2 moest aantreden legen SVZW E2. Met tot nu toe acht gewonnen wedstrijden kon Holten E2 ongeslagen kampioen wor den in haar poule. Op aangeven van Djemi wist Jur al vrij vroeg te scoren voor Holten. Ook de tweede goal was voor Holten. Toen SVZW echter de aansluitingstreffer maakte, werd Holten echt wakker. Voor rust werd de voorsprong vergroot naar 3-1Na rust kwam Holten niet meer in gevaar en maakte nog twee goals. Na het fluitsignaal van de zeer goed leidende Finke kon het feest be ginnen. Het team bestaande uit Marco, Ties, Bart, Bas, Koen, Jur. Mickey, Niels, Djemi en leiders Jaap en Henny Pol werden in de kantine gehuldigd. tfFgLk/'ttai Vervolg van voorpagina) Daarom is ervoor gekozen de bonnen van de decemberactie al leen te verstrekken in de super markten Albert Heijn en Cl000. De meeste Holtenaren doen im mers hier de dagelijkse inkopen. Op de achterkant van de bonnen staan scherpe aanbiedingen die gelden bij de overige deelne mers van de actie. Zo wordt ge stimuleerd om ook eens voor de andere boodschappen in Holten te blijven. Even de bon invullen, slagzin af maken en de aanbieding incasse ren. Consumenten dingen daar na automatische mee naar de verloting van 27 december met zeer grote prijzen, zoals een auto en een verzorgde vakantie. 'Het is voor de eerste keer dat we zul ke grote prijzen gaan uitreiken', zegt Jan-Herman enthousiast. Ondanks dat er 180 duizend bonnen zijn, kan het voorkomen dat een consument toch een zelf de aanbieding ontvangt. 'Natuur lijk is het altijd toegestaan bon nen te ruilen met buren, familie en kennissen, maar dit kan niet bij de kassa zelf,' benadrukt Bert Wansink. Klanten krijgen per 10 euro een aanbiedingsbon uitgereikt tot een maximum van drie per keer. De decemberactie gaat dit jaar zonder tussenpauze door tot aan het einde van de periode. Holten - Voorafgaand aan de Elfde van de Elfde viering houdt carnavalsvereniging De Fienp- reuvers altijd de actie Prinsra den. De opbrengst hiervan wordt aan een goed doel in Holten ge schonken. Dit jaar is het Jantje Betonpro- ject: realisatie peuter- en kleu- terspeel-oestellen bij dierenpark Vrijheidslaan Wilhelminalaan. Formulieren zijn te verkrijgen bij Blokker Van de Maat, Foto Ten Velde en de Hofbarhouders. Meedoen kost 0,50 euro. Onder de goede inzenders wor den de volgende prijzen verloot: eerste prijs: 55 euro, tweede prijs: 44 euro en derde prijs: 33 euro. De overige inzenders van een goede oplossing ontvangen een vrijkaart voor het Prinsenbal 2003. Bekendmaking van de prijswinnaars vindt plaats op za terdag 23 november in zalencen trum Het Bonte Paard. Hieronder de namen waaruit kan worden gekozen: Rene Bannink. Oude Deventerweg 23; Wilco Ban nink, Hoffesstraat 36b: Jan van Beek, Churchillstraat 23; Meino van Beek, Erve Broekhuis 18: Herbert Beldman. Haarstraat 21; Jan Belt man, Vianenweg 181: Geert Brands. Larenseweg 41; Gerard Brands, Oranjestraat 36; Tonnie Brands, Noordenbergstraat 4: Rik Deijk. Sangeldijk 2; Frank Dogterom, Oranjestraat 13; Rudi Drenth, Mos- sinkserf 24; Gerard Grave, Noor denbergstraat 6; Remi de la Haye, Looikolkstraat 10; Hens Janssen, Maneschijnsweg 8; Peter Janssen, Churchillstraat 78; Hennie Jalving, Nagelhoutstraat 57; Jan Kevelam, Sparrenweg 12; Jan Willem Keve lam, Kolweg 54; Mark van de Maat. Erve Teeselink 10; Hendri Mark- voort, Erve Teeselink 1; Erik Mees ter, Waagweg 7; Tjerk van de Mei. Canadastraat 29: Marnix van der Molen, Het Landeweerd 27; Jan van Mullem, Erve Teeselink 36: Her man Nijenhuis, Vijfhuizenweg 16: Michel Nijenhuis, Erve Teeselink 5: Rik Oolbekkink, Ericaweg 7: Bertus Pieffers, Beusebergerweg 15; Mark van der Pluym, Larenseweg 55: Wilfred van der Pluym, Erve Teese link 4: John Poppe, Markepad 2: Anton Reilink, Okkenbroekseweg 7; Jan Rozendom, Rietmolenstraat 8; Theo de Rooy, Erve Broekhuis 11; Gert Jan Scheperman, Schouten straat 20; André Schuchard, Waar- denborchstraat 9: Jan Schooien. Kerkhofsweg 10; Bart Soer, Verzet- straat 99; Geert Soer, Oude Sta tionsweg 7a: Marco Spekreijse. Köllingserf 1Erik Spenkelink. Na gelhoutstraat 41; Frans Spikker, Kolweg 6: Herman ten Velde, Van Holtenserf 22; Jan Herman ten Vel de. Dorpsstraat 39; Henk Jan Veld huis. Buerenpad 6: Remco Vermeu len. Forthaarsweg 7; Wilco Vlogt- man. Oude Deventerweg 8a; Arjan Vros, Deventerweg 16: Roelf Jan Warrink, Rijssenseweg 8. Deventer - De Diabetes Vereni ging Nederland (DVN) afdeling Deventer en omgeving houdt in samenwerking met Bartiméus op maandag 25 november een thema-avond over Diabetes en Slechtziendheid. De avond zal worden gehouden in de zaal van het St. Jozef Ver pleeghuis, Gerard van Swieten- straat 15 te Deventer en is zowel voor leden als andere belangstel lenden vrij toegankelijk. Inloop met koffie 19.30 uur. aanvang 20.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 2002 | | pagina 11